Waardering maar ook kritiek Kring Grevelingen N.V.V. inrichtingsschets Grevelingen KOOPJES HALEN „WICO" STREEKNIEUWS DE HUTSPOT" ZORGDE VOOR VROLIJK TONEEL OP FEESTAVOND D.F.S. „CON AM0RE" HEEFT BEHOEFTE AAN NIEUWE INSTRUMENTEN Oosterlaiids jeugd haalt oude rommel op voor bazar 3 HENK ELSINK IN ZIERIKZEE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 17 februari 1976 Nr. 21845 De tweede sekretaresse, mevr. L. C. Lokker-v. d. Zande leest het jaar verslag, en de penningmeestéresse, mevr. Steur-Stuy'ts brengt finan cieel verslag uit.. Daarna wordt achtereenvolgens vei'slag uitgebracht over. ,,'t Potje" Lief en Leed" en de gymnastiek. Nadat de kascommissie zijn bevin dingen heeft medegedeeld zal, nadat een nieuw kascommissie-lid zal zijn benoemd, de bestuursverkiezing aan de orde komen. Aftredend en niet herkiesbaar zijn de dames M. J. C. Gilijamse Meijers en G. H. J. van Wijck-Donker. De dames R. Bezuijen-de Feiter uit Elle- meet en M. M. v. d. Roest-Zwarter hebben zich bereid verklaard zich kandidaat te stellen voor een be stuursfunctie. Nadat afscheid genomen zal zijn van de twee aftredende bestuursle den komt tot slot van het zakelijk gedeelte van de avond de rondvraag aan de beurt. Na de pauze zal de avond op een gezellige, smakelijke wijze worden afgesloten met een vleesfondue. BROUWERSHAVEN Politie roept getuige op De politie van Brouwershaven verzoekt het volgende: Wil de aulo- bestuurder(ster), die zaterdagavond jl. omstreeks 20.05 uur, komende vanuit Zierikzee, over de Heuvels- weg en bij Kerkwerve links de Weeldeweg inreed, enige seconden voor een aldaar plaatshebbende aanrijding, zich melden by de po litie te Brouwershaven, lel. (01119) 275. Afd. Plattelandsvrouwenbond Op dinsdag 24 februari vergadert in het jeugdgebouw de afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. De avond wordt verzorgd door de heer A. de Bruin, die een - met dia's verluchte - lezing houdt over: „Het kweken en verzorgen van kaklussen". Advertentie BIJ Verdere ontwikkeling rekreatie... toename seizoenwerkloosheid ZIERIKZEE, 16-2. Door de Kring Grevelingen van liet N.V.V., welke kring gevormd wordt door de N.V. V.-afdelingen op Goeree-Overflakkee en Schouwen- Duiveland, zijn een aantal kritische kanttekeningen geplaatst hij de nieuwe Inrichtiiigssëliets Grevelingen- Iiekkeu. Dit commentaar is o.a. gezonden naar de Zeeuwse staten, de Provin ciale raad voor de recreatie in Zee land en de raden van de gemeenten op Sehouvven-Duiveland en Goeree- Overflakkee. In zijn algemeenheid spreekt het N.V.V.waardering uit voor de schets. Een goede zaak wordt gevonden dat uitgegaan is van een beduidend ge ringere recreatiedruk, dat meer ac cent is komen te liggen op natuur behoud en dat met een groot aantal (actoren rekening is gehouden, bij het toekennen van bepaalde funkties aan deelgebieden, (vergeleken met de nota's van 1967). „De wyze waar op de potenties en de funkties van de deelgebieden zijn vastgesteld, geeft blijk van een gedegen aanpak, waarvoor wij ook graag onze waar dering uitspreken, aldus distriktsbe- stuurder W. Pel van het NVV. Een en ander doet niet af aan het feit, dat het NVV gemeend heeft een aantal kritische kantekeningen te moeten plaatsen. Onder andere wordt de toegeme ten tijd voor inspraak tekort geacht. Verder vindt het NVV dat de zeer technische benadering waarvoor ge kozen is, als logische konsekwentie had moeten hebben: gelijktijdige verschijning van een populaire uit gave. Het vakverbond is hét niet eens met het feit dat de uitgangs punten werden vastgesteld door de ambtelijke werkgroep. Dit zou een taak geweest zijn voor de organen, die voor het te voeren beleid verant- wooi'delijk zijn. Daarbij zou reeds de mogelijkheid tot inspraak moeten zijn geboden. Het vakbondscommentaar wijst er verder op dat volgens de uitgangs punten alleen het buitendijkse ge bied beschouwd wordt. In feite heeft men - uiteraard - wel met de situatie binnendijks rekening ge houden bij het bepalen van bestem mingen voor buitendijkse gebieden. „Naar onze mening is echter buiten beschouwing gelaten welke invloe den de ontwikkelingen buitendijks op het binnendijkse gebied zullen hebben.'' Het NVV denkt in dit ver band aan zaken, zoals: beïnvloeding levenspatroon autochtone bevol king; draagkracht van het gebied, (wegen, rioleringen, winkelvoorzie ningen, soc.-cult. voorzieningen, mi lieu, enz.); de werkgelegenheid. Werkgelegenheid In het bijzonder de werkgelegen heid verdient volgens het NVV aan dacht. Schouwen-Duiveland en Goe ree-Overflakkee worden immers al j gekenmerkt door een zwakke ar- beidsstruktuur: enerzijds leidt',het tekort aan werkgelegenheid ter plaatse tot grote pendelstromen, an derzijds brengt de bestaande werk- gelegenheid met zich mee, dat er een beduidende seizoenwerkloosheid voorkomt De werkgelegenheid in de rekreatiesector verdeelt het NVV in dirie groepen: vaste werkgelegenheid; seizoenwerk met een duidelijk loon dienst-karakter en seizoenwerk van „bijkomstige aard". Met klem wijst liet vakverbond er op dat een verdere ontwikkeling van de rekreatie zal leiden tot een toename van de seizoenwerkloosheid welke thans reeds in ernstige mate voorkomt. Daarmede wordt een verdere verslechtering teweegge bracht van de arbeidsstruktuur op de eilanden. Om deze reden pleit het NVV er voor, dat de ontwikkelingen zeer geleidelijk zullen verlopeh. Tegelij kertijd moeten de effecten worden onderzocht op de werkgelegenheid; gezocht moet ook worden naar mo gelijkheden om de verhouding tus sen vaste werkgelegenheid en sei zoenwerk zo gunstig mogelijk te doen zijn. Een andere kritische opmerking van het NVV: uitermate strenge ei sen stellen m.b.t. de binnendijkse voorzieningen ten aanzien van landschapsschoon en milieubeheer. Bijzondere aandacht zal vereist zijn voor het afstemmen van het in vesteringstempo voor de verschil lende onderdelen, temeer omdat een deel daarvan voor rekening van partikuliere investeerders zal moe ten komen. „Waar de overheids-investeringen voor het overgrote deel gericht zyn op de watersport, dreigt het gevaar dat het Grevelingrenbekken een ex clusief watersportgebied wordt. Als niet tegelijkertijd ook voorzieningen voor sociale-recreatie tot stand ge bracht worden, is de kans groot dat dit later nagenoeg onmogelijk is'', aldus het NVV. Voorrang In het bijzonder pleit de Kring Grevelingen van het vakverbond er voor dat de gebieden voor oever- en dagrecreatie (zowel voor intensieve als voor extensieve recreatie) met voorrang zullen worden ingericht en toegankelijk worden gemaakt. Het komt het NVV voor, dat in ver houding tot de voorzieningen voor jachten, voor deze kategorie recre anten slechts weinig investeringen voorzien zijn. Eveneens verdient slechtweer-accomodatie aandacht. Verder- is de Kring van mening dat de overheid nauwkeurig.dient te volgen of.de projekten voor-sociale 'rekreatie Vel" in het gewenste-, teih; po tot stand komen eh. deoverheid dient in principe bereid te/zijn''.zelf 'het stichten eii .exploiteren/van pro jekten' voor sopiale rekreatietér 'hand te n,emen. - Bij" gebleken behoefte zat de over heid dit ook daadwerkelijk ter hand moeten, nemen. Bijzondere aandacht wordt ook nodig geacht vóór de we- genstruktuur en de kapacitcit vail de wegen. Full-time medewerker Zeeuws Coördinatie Orgaan Ged. Staten stellen próviriciale staten voor om. aan de Stichting Zeeuws Coördinatie Orgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieube scherming voor de jarën 1976 tót' eh met 1979 een subsidie te .vèrlënën van maximaal f 611465,in de kos ten van een aan te stellen full-time medewerker. G.S. delen in een toelichting op het voorstel mee, grote waarde té hech ten aan de dopr het Coördinatie Or gaan ontwikkelde aktiviteiten, in het bijzonder waar het betreft een ob- jektieve voorlichting in het alge meen en over de toenemende be dreiging van onze samenleving door milieuverontreiniging in het bijzon- dei-. G.S. achten voortzetting en uit bouw van de werkzaamheden van het Coördinatie Orgaan van groot belang. Zeeuwse visserijschoot Voor het schooljaar 1975/1.976 zijn aan de Zeeuwse visserij school, school voor de zeevisvaart te Vlis- singen, in totaal 65 leerlingen inge schreven. Voor het lager onderwijs zijn er 1 brugklas, een 2e klas en een 3e klas, en voor het middelbaar on derwijs een klas motordrijvers. Drie leerlingen van de Zeeuwse visserijsehool komen van Schouwen- Duiveland, namelijk twee uit Wes- terschouwen en' één uit Zierikzee. Expositie C. van der Ven Dé Zierikzeese kunstschilder G. van der Ven, exposeert in de Vlees hal te Middelburg. Deze schilderij ententoonstelling wordt op vrijdag 20 februari, geopend door de heer H. W. A. Koch, direkteur van de Zeeuwse Culturele Raad. De expo sitie duurt tot 21 maart. Prov. Vrouwenadviescommissie Ged Staten van Zeeland hebben provinciale staten een voorstel doen toekomen om per 1 januari 1976 in te trekken hun besluit van februari 1973 tot toekenning van een jaar lijks subsidie van f 500,aan de Provinciale V rouwenad viescommis sie voor de woningbouw in Zeeland. Het college stelt de staten verder voor om aan de genoemde vrouwen adviescommissie voor de jaren 1976. 1977, 1978 en 1979 een. jaar lijkse subsidie, ten behoeve van de dekking van het exploitatietekort te verlenen van maximaal f 1000, ZIERIKZEE Jaarvergadering Chr. Plattelandsvrouwenbond De jaarvergadering van de Chr. Plattelandsvrouwenbond, afdeling Schouwen-Duiveland, zal gehouden worden bp dinsdagavond 24 februa ri in het Hervormd Verenigingsge bouw. In deze vergadering zullen de jaarverslagen worden uitgebracht van de secretaresse en de penning meesteresse. Na afloop vaii liet huis houdelijk gedéélfe van de bijeen komst zal de heer W. Biemond uit Dinteloord een lezing houden over zijn reis naar Afrika. Onder de titel „Op safari in Kenia" zal ook een serie kleurendia's worden vertoond. Staatkundig Gereformeerde Studiekring Op vrijdagavond 20 februari a.s. komt de Staatkundig Geref. Studie vereniging „Schouwen-Duivëland" in vergadering bijeen in het verga derlokaal van de Christelijke Gere formeerde kerk aan de Zevengetij- straat. Een inleiding over „Bestuurs vorming Nieuwe Stijl" zal worden verzorgd door de heer H. Baren- drègt, lid van de gemeenteraad van Barëndrecht en lid van de Rijn- mondraad. Naar aanleiding van gespreksvra- gen zal na de pauze worden gedis- kussieerd over het onderwerp. Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen, Het onderwerp is zeer aktueel, aangezien het ontwerp van wet Re organisatie Binnenlands Bestuur op korte termijn bij de Staten-Gene- raal zal worden ingediend. HAAMSTEDE Ned. Ver. v. Huisvrouwen Advertentie NUTSSPAARBANK.. <le ideale «ezinsbaiik Persoonlijke leningen DREISCIIOR: Ring, donderdags van 11.00- Vergadering' te Noordgouwe NOORDGOUWE, 14-2. In het Hervormd vereni gingsgebouw te Noordgouwe vond de jaarvergadering plaats van de muziekvereniging „Con Amorr", onder leiding van de voorzitter, de lieer Den Engelsman. De voorzitter sprak in het bijzon der een welkomstwoord tot de leden van de kommissie van toezicht en de dames der leden. Ujj stipuleerde dat „Con Amore" weliswaar een klein korps is, maar in het afgelopen jaar toch altijd nog twaalf keer naar bui ten trad. „Con Amore" wil zich niet met een groot korps vergelijken. Het heeft - juist ook door de omvang - typische moeilijkheden. Als één lid op de repetities ontbreekt, maakt dat de zaak al moeilijk. Hij pleite daar om voor trouwe opkomst. Het jaarverslag werd uitgebracht door de sekretaris. de heer Dc Jon ge; het. financieel verslag doop de heer Lokerse. Het financiële resul taat is gunstig, maar dc hoge uit - gaveh waren sterk bc-lnvlocd dooi de aanschaf van een grote trom. Do aftredende bestuursleden de heren De Jonge en Remeeus werden her kozen. Nieuwe instrumenten Aan de orde kwam hierna een nieuwe zetting van de instrumenten. De penningmeester had ccn begro ting gemaakt. Uit het Anjerfonds kan f 5500 worden verkregen, maar dan blijf1 or nog ccn tekort van f 15.000 Er zal echter wat moeten gebeuren, want het hele instrumen tarium is versleten. „Con Amore" is het enige korps in dc regio, dal nog met hbogficstomde instrumenten werkt. De vraag is luie Noordgouwe dit probleem kan oplossen. Bedelen in de regio en het verkopen van loten, werden niet als succesvolle sugges ties ervaren. Herinnerd werd aan allerlei pech, die Con Amore in de loop der tijden kreeg te verwerken. Na de ramp kreeg het korps b.v. niets. De mu ziek echter moet blijven te Noord gouwe. Dc burgerij is zekor bereid wat te doen, maar zo'n gat in de be groting is natuurlijk veel te groot. De zaak blijft uitereaard de aandacht houden. Na de diskussic over dit ondetnverp. bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Met levend varken door 't dorp. OOSTERLAND, 16-2, Zaterdag bewoog zich een wat zonderlinge stoet4 door de Oosterlandse straten. Het- eerste deel vari .de stoet was niét zo zeer opvallend: de tractor met 'wagen van de jeugd kapel voor hét^. ophalen van 'spulletjes voor de rommelmarktvan de op vrijdag en zaterdag 20 en 21 februari a.s. te hpudèn - bazar. De .voorop, -rijdende personenauto /- met luidspreker was oök nog niét-zo héél bijzónder. Dat was ongetwijfeld wél het wagentje achter deze auto, want daar zat een levensgroot varken in, waarvan de inwoners voor f 2,20 - of tweemaal voor f 4,- het gewicht konden raden. De gelukkige winnaar krijgt Lz.t. het varken keurig thuisbezorgd kant en klaar voor de diepvries. De win naar of winnares komt op de eerste bazaravond vrijdag a.s. dus uit de bus. Er is voor de rommelmarkt in tussen volop materiaal opgehaald. BURGH, 16-2. In de rekreatiezaal van de camping „Duinrand" hield de sportvereniging DFS te Burgh- Haamstcde in het afgelopen week end haar jaarlijkse feestavond. Na de opening door haar voorzitter de heer F. H. v. d. Heide trad de to neelgroep van de sportvereniging „De Hutspot'' voor het voetlicht met het blyspel in drie bedrijven „De Baby Baron" waarmee het bij de talrijke aanwezigen veel sukses wist te oogsten. Deze maal was het voor het I5e jaar dat de toneelgroep „De Huts pot" haar medewerking aan de feestavond verleende. Gedurende dit aantal jaren heb ben mevr. G. van Nieuwenhuize- Krijger en de heren L. van Nieu- wenhuize, B. Visser en T. Stoel ak- tief hun krachten aan de toneelvere niging gegeven waarvoor zij na af loop van de voorstelling door voor zitter v. d. Heide werden gehuldigd. Alle dames en heren werden door de voorziter bloemen aangeboden alsmede een grote taart. In de pauze vond een geslaagde verloting plaats. 65-plus Zaterdagmiddag werd met veel sukses „De Baby Baron" voor een groot aantal 65-plussers uit de ge meente Westerschouwen opgevoerd. Aan het slot van deze voorstelling werden woorden van dank gespro ken door de heer L. v. d. Linde, namens de 'bejaardensociëteit Renes- se, mevr. Duson namens Burgh en mevr. Koopman namens Seroosker- ke wat zij allen gepaard lieten gaan met het aanbieden van een enve loppe onder couvert. Burgemeester H. P. Everwijn feliciteerde DFS met deze geslaagde uitvoering. Op dinsdag 24 februari wordt in de zaal van de Ger. Kerk te Haam stede een bijeenkomst gehouden van de afdeling Westerschouwen van de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Een lezing wordt gehouden over het Rode Kruis. RENESSE Afdeling Noordwelle Plattelandsvrouwenbond Speelscène uit het toneelspel „Baby Baron". (Foto: Zïerikzeesche Nieuwsbode) Woensdagavond 18 februari houdt de Nederlandse Bond van Platte lands vrouwen afdeling Noordwelle en omstreken zijn jaarvergadering in de zaal van restaurant Rietnisse te Renesse. ZIERIKZEE. Onder auspiciën van de Z.V.U., vindt donderdag 19 februari een óptréden plaats van de kabaretier Henk Elsink, met zijn nieuwe pro gramma; „Totenmetnu". -

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3