GIEPS GOUDEN VIJFJE Mevrouw Gandhi sloopt geleidelijk 's werelds grootste demokratie De Lockheed- affaire „Onderwijs debat" in China 7 BLIK DOOR HET WERELD VENSTER Wat biedt de BEELDBUIS DE PA'S GAAN HET DOEN /IKKIK/.KKSU.IIK .NIEUWSBODE Donderdag 12 februari 1070 Nr. 21812 HILVERSUM. De E.O. brengt heden (12 februari) de film op het scherm van de Nederlandse verzetsheldin Corrie ten Boom (84), hier in gezelschap van de Amerikaanse aktrice Jeannete Clift, die in de film de rol van Corrie speelt. De film „De schuilplaats" wordt in Amerika tot de tien beste en meest bekeken films gerekend. Regeringen van deelstaten zijn in India vaak afgezet door de centrale overheid in New Delhi die vervol gens rechtstreeks het bewind ging uitoefenen. Redenen hiervoor waren daargaans dat de deelstaatregering onbekwaam bleek om burgelijke on rust te. beteugelen, of niet in staat de gevolgen van natuurrampen redelijk te verwerken. Maar zo is het ditmaal niet in Tamil Nadoe, de Indiase deel staat in het zuiden met als hoofdstad Madras. Officieel werd daar de lo kale regering afgezet omdat ze in de eerste plaats zeer corrupt was en in de tweede plaats zelf betrokken was in een afscheidingsbeweging. Prompt werden vele honderden politici en ambtenaren gearresteerd. Enige corruptie zal er wel geweest zijn in Madras, zoals overal elders in India maar tot dusver was het bijvoorbeeld de buitenlandse pers niet opgevallen dat het daar erger was. En icat het strevexi naar af scheiding betreft: in Tamil Nadoe streeft men net als in menige andere deelstaat naar meer autonomie wat de eigen aangelegenheden betreft. Er was nog een derde verwijt dat Indi ra Gandhi's centrale regering aan dc bestuurders van Madras maakte: de ecoriomische politiek zou helemaal falen. Ook al geen punt waarop Ma dras zich bijzonder onderscheidde van de rest - de economie is trou- xoenst m grote lijnen bepaald door het beleid van de centrale overheid. Waarin Madras zich wel onder scheidt van het overige India is dat hier de DMK regeert, de welzijns- partij die het niet erg eens is met mevrouw Gandhi en haar optreden tegen de oppositie. Zo vond men het in Madras niet nodig de pers onder cencuur te stellen en de meeste bur gelijke vrijheden op te schorten. Kortom: in Madras probeerde men nog zoveel mogelijk de democratie in ere te houden waaraan mevrouw Gandhi zo resoluut vaarwel heeft ge zegd. Haar misnoegen hierover moet het zijn waarom ze nu deze onwel kome deelstaatsregering de laan heeft xxitgestuurd. Allo oppositie monddood Op een curieus moment dat ook het nodige zegt over mevrouw Gan dhi. Over een xveek of zes zou de ambtstermijn van het parlement van Tamil Nadoe ten einde zijn. Bij ver kiezingen kon mevrouw Gandhi niet hopen op veel succes voor haar Con grespartij - die heeft in Tamil Na doe nooit een rol van enige betekenis kunnen spelen wat ook blijkt uit het zeteltal: zeven van de 235. En na de noodmaatregelenvan mevrouw Gandhi is zeker in Madras de kans niet uitgesloten dat zelfs deze kleine fractie nog eens gehalveerd zou wor den of erger. Dit nu is iets wat me vrouw Gandhi meent dat ze niet mag laten gebeuren. Zo'n faliekante uit slag op dit moment zou gezien kun nen worden als een veroordeling van haar afkondiging van de noodtoe stand waardoor ze zich allerlei extra macht kon toeeigenen. Prestige geldt zeer sterk voor haar. De aktie tegen Madras betekent dat mevrouw Gandhi nu nagenoeg over al alle oppositie monddood heeft ge maakt - eetb flink aantal dergenen die zij het meest vreest zit trouwens in de cel op grond van de speciale bevoegdheid om lieden te arresteren die wellicht een gevaar voor de na tionale veiligheid kunnen zijn, een begrip dat uitermate breed kan wor den uitgelegd. Alleen nog in Goeja- rat, een deelstaat in het westen, re geert een links volksfront dat al evenmin erg gesticht is over de ma nier waarop mevrouw Gandhi zo langzamerhand dictatoriale macht aan zich trekt. Het is logisch dat de deelstaatsregering hier er al vast maar op rekent afgezet te worden. De (gecensureerde) krantexi, radio en televisie merken al op dat ook hier een afscheidingsbeweging kennelijk door de regering getolereerd xvordt en dat de besluiten van de centrale overheid zo geboycot ivorden dat van verzet gesproken mag worden. De xwlgende stap is duidelijk. Verder heeft mevrouw Gandhi weinig te vrezen. Het parlemeiït is - tegen de zin van de oppositie - er mee akkoord gegaan zijn zittings periode te verlengen, met één jaar voorlopig maar dat kan makkelijk meer worden. Zo kan mevroxiw Gan dhi rustig xoachten met verkiezingen tot ze eens een economisch succes kan tonen waardoor haar populari teit en die van haar Congrespartij genoeg stijgen om een stembxiszege in de wacht te slepen. Dat kan in wat vroeger wel eens 's ivereld grootste democratie genoemd werd lang duren. Want economisch herstel is niet erg in zicht en niets wat me vrouw Gandhi als alleenheerseres tot dusver heeft ondernomen schijnt enige verbetering van de toestand in te luiden. DEN HAAG, 11-2. De regering heeft mr. A. M. Bonner, rechter in het hof van justitie van de EEG, dr. M. W. Holtrop, oud-president van de Nederlandse Bank en drs. H. Pèschar, voorzitter van de Algeme ne Rekenkamer bereid gevonden de commissie te vormen die de Lock heed-affaire zal onderzoeken. PEKING, 11-2. Niet alleen op de Chinese universiteiten, maar ook op middelbare scholen is dezer dagen een cam.nagne gaande tot behoud van het revolutionaire beleid van voorzitter Mao Tse Toeng. Reizigers die uit andere delen van het land in Peking aankomen melden dat er een „groot onderwijs-debat" aan de gang is op middelbare scholen( (leeftijd 12 tot 17 jaar) in de indu-' striestad Woehan. N.K.V. deed „iets" UTRECHT, 11-2. De Bouw- en Houtbond NKV heeft vorig jaar bij na zes miljoen gulden voor de leden „verdiend". De belangrijkste posten waar achterstallig geld kon worden achterhaald waren loon (ruim een miljoen), vakantiegeld (acht ton) en de w.w. (zeven ton). In '74 bracht het „klachtenwerk" nog slechts f 4 miljoen op en in '73 f 2,3 miljoen, maar in die jaren was het aantal klachten ook belangrijk minder. De verdrievoudigdiging van de klach tenopbrengst is dan ook vermoede lijk te wijten aan de toenemende problemen in de bouw, aldus de bouwbond. Snorfiets: benzine of elektriciteit AMSTERDAM, 11-2. Op de ko- mende Tweewieler RAI 76 (van 24 tot en met 29 februari a.s. in het Amsterdamse RAI-gebouw) lonen verschillende bromfietsfabrikanten hun prototype van de zgn. snorfiets, een met een benzine- of elektromo tor aangedreven bromfiets, die niet sneller kan dan 20 1cm per uur en waarvoor dan ook geen valhelm verplicht zal zijn. Dit geesteskind van minister Wes- terterp van verkeer en waterstaat is volgens de bewindsman bedoeld als een duwtje in de rug van de wielrijder. Presidentskandidaat Rotary International trekt zich terug' AMSTERDAM, 11-2. De Oostenrij ker dr. W. Wiek uit Klagenfurt heeft zich teruggetrokken als kan didaat voor.het presidentschap van Rotary International. Over deze kandidatuur waren moeilijkheden gerezen met het oog op Wicks oor logsverleden en diens lidmaatschap van de NSDAP, aldus een medede-, ling van Rotary Nederland. De kandidatuur van de Oostenrij ker -was voor de Nederlandse Rota- ryslubs onaanvaardbaar. Zij hebben dan ook met „veel voldoening" ken nis •genomen van Wicks terugtrek king. KORTE BERICHTEN UIT IIET BINNENLAND AMSTERDAM. Honeywell Bull heeft uit de Sowjet Unie twee be langrijke opdrachten ontvangen voor de levering van grote computers uit de serie 60, ,zo heeft Honeywell Bull (Nederland) bekendgemaakt. UTRECHT. De stichting werkwin kel, het landelijk bemiddelingsbu reau voor vrijwilligers, wordt per 1 mei opgeheven. Het stichtingsbestuur is tot de conclusie gekomen dat op heffing onvermijdelijk is gezien de problemen in en rond de stichting. DEN HAAG. Nog in de loop van het parlementaire jaar, voor de der de dinsdag in september, hoopt mi nister Boersma van sociale zaken een voorontwex*p van een raamwet inkomensvorming te publiceren. UTRECHT. In het station van Maassluis is in de nacht ingebroken. De inbrekers maakten in het plaats- kaartenkantoor een geldkistje met een paar honderd gulden kasgeld buit, aldus N.S. DEN HAAG. De industriële pro- duktie in Nederland was in decem ber 1975 aanmerkelijk lager dan in november van hetzelfde jaar. in wel ke maand zich een belangrijke stij ging had voorgedaan. Dit blijkt uit de hoeveelheidsindex van het een-- traal bureau voor de statistiek. ROTTERDAM. De politie in Rot terdam heeft het de 22-jarige J. G. L., zonder bex^oep, aangehouden. Hij wordt ervan verdacht de 24-jarige schilder J. Poolen met een mes in de hart- en miltstreek te hebben ge stoken. Het slachtoffer werd levens gevaarlijk gewond in het Dijkzigt- ziekenhuis opgexiomen. DEN HAAG. Staatssecretaris W. Meijer van cultuur, recreatie en maatschappelijk wex*k is van plan de zogenoemde Kievitsbloementerreinen langs de rechteroever van het Zwar te Water onder Hasselt aan te wijzen als beschermd natuurmonument. De Kievitsbloementerreinen zijn buiten dijks gelegen oeverlanden van het Zwarte Water. MIDDELBURG. Minister Wester terp van verkeer en waterstaat zal kontakt opnemen met zijn Belgische collega over de plannen tot aanleg van het Baalhoekkanaal. DEN HAAG. Minister mr. H. W. van Doorn van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, heeft de In terdepartementale Commissie Woon- wagenbeleid geïnstalleei'd. DEN HAAG. De tweede kamer wil, dat de regering ervoor zorgt, dat alle woningen omstreeks 1985 voldoende zijn geïsoleerd met alleen de stem van de boerenpartij tegen aanvaard de de kamer een motie met deze inhoud van de anti-revolutionair Van Houwelingen. DEN HAAG. Plannen voor de op richting van een energie studie cen trum zijn in een vex-gevorderd sta dium. Mogelijk gaat het centrum dit jaar nog met zijn werkzaamheden beginnen. TIEL. Daalderop B.V. (fabrikant van o.m. elektiische huishoudelijke apparaten, deel uitmakend van de hoofdgroep industrie van Internatio- Muller) wil van de 720 pei'soneels- leden circa 150 man ontslaan. Dit plan is met vertegenwoordigers van de vakbonden besproken, zo deelt de direktie mee. DEN HAAG. Het prysindexcijfer van de gezinsconsumptie zoals het Centraal Bureau voor de Statistiek dat maandelijks samenstelt op ba sis 1969 is 100, liep van 162,3 midden december tot 163,1 midden januari. Dit kemt neer op een stijging van 0,5 procent. Jongeren hongeren in Rotterdam ROTTERDAM. 11-2. De honger stakende leden van de stichting open jongerencentrum „De Pijp" in Hot- le.u .in zijn wcensdag, de zesde dag incefann. Hun algemene toestand gaat achteruit. Gemiddeld is hun ge- vicnt met bijna 6 k lo gedaald. Hun polsslag is te hoog. Zij klagen over m sselijkheid. buikkrampen en slecht zicht. Niettemin verklaai-dcn zij door te zullen gaan met hun actie „totdat ons doel is bereikt". En dat doel is financiële hulp van dc gemeente voor het werk van de stichting in de Afrikaanderwijk. liet Eurovisie songfestival HILVERSUM, 11-2. Nederland zal dit jaar met een in het Engels ge zongen liedje meedoen aan het Euro visie songfestival. Het principe dat in de eigen landstaal moet worden gezongen, is enkele jaren geleden reeds losgelaten. Voor de finale, die op 18 februari in het congresgebouw in Den Haag wordt gehouden, heeft de jury uit ruim 60 inzendingen voor elke solist of groep een liedje gekozen. De liedjes zijn daarna in het Engels vertaald. VRIJDAG 13 FEBRUARI NED. 1: De Van Speijk Show moet zich vanavond aanpassen aan het olympisch sportgebeuren. Ook over dag staat de buis bol van de winter sporten. Om tien uur begint een uit zending van de 1500 m ritten bij het hardrijden op de schaats voor he ren. In het programma dat met een onderbreking tot kwart over vier duurt, komen verder het skiën en het bobsleeën aan bod.. Volop varia tie in De Van Speijk Show, die om zeven uur begint. Film, kleinkunst, muziek en hxqnor zijn de ingrediën ten van dit door Aad van den Heu vel te presenteren programma. Als opening van de show treden Gerard Cox, Frans Halsema, Marijke Mer- ckens en Ton Lensink voor het voet licht. Enige aktuele zaken worden besproken door het forum Peter Hof stede, Lisette Lewin, Martin van Amerongen en Pierre Huyskens. Als internationale gasten treden in De Van Speijk'Show op de Amerikaanse zangeres Emmylou Harris en de Franse zanger Julien Clerc. Na het journaal worden in een anderhalf uur durende uitzending beelden ge toond van het kunstrijden op de schaats1 voor dames. De vraag die iedereen in ons land bezig houdt, is natuurlijk of Dianne de Leeuw erin zal slagen Olympisch goud in de wacht te slepen. NED. II: De AVRO-avond begint en eindigt met muziek. De snelst ge stegen singles op de vaderlandse hit-' ladder worden tussen zeven en acht uur opgediend in Toppops nationale hitparade. Voor een uurtje humor van een goed soort is het koppel De Mountiès verantwoordelijk. Piet Hambergen en René van Voor en worden in hxm show geassisteerd door Ine Veen en Frans Kokshoorn, Conny Vandenbos en de winnaar van het Eurovisiesongfestival van vorig jaar, de groep Teach-in. Als de AVRO een beetje meewerkt dan kan het Nederlandse t.v.-publiek nog zeer lang genieten van De Ham monds. In Engeland nl. is onlangs de zesde Brothers-serie van start ge gaan. In de aflevering van vanavond blijkt al spoedig dat Edward en Jen nifer nauwelijks met trouwen kun nen wachten. Maar er is eerst een speciale vergunning nodig. Tijdens een direktiev erg ader ing stijgt de spanning ten top, o.m. vanwege de ontslagaanvrage van Brian. In Tele- vizier Magazine is o.m. het wekelijk se gesprek met minister-president Den Uyl te verwachten. Om elf uur begint een concert van het zestig man sterke orkest van Bert Karnp- fert. Een aardige uitsmijter voor deze vrijdagavond. In het programma, dat in de Royal Albert Hall in Londen werd opgenomen, wordt een ketting van populaire melodieën vertolkt. Om er enkele te noemen: Bye bye Blues, Strangers in the night, Sky- liner, Spanish Eyes en Take the A- train. VRIJDAG 13 FEBRUARI NED. I: 9.55, 11.35, 14.25 en 17.45 Olympische winterspelen; 10.45 Schooltelevisie; 18.45 Kortweg; 18.55 Nieuws; 19.05 De Van Speijk-show; 21.35 Journaal; 21.50 Olympische winterspelen; 23.15 Journaal. Slaag noch zoete woordjes ver mochten enig resultaat te bereiken. Als Tonnie het zo op haar heupen had, riskeerde ze twee keer een pak slaag door op één dag twee keer weg te lopen. Op school bleven de vox-deringen van Tonnie beneden het middel matige. Ze haalde allexiei katte- kwaad uit en was in feite de heldin van de klas, want „Tonnie durft alles" was een slagzin geworden, hetgeen grote bewondering voor de „lef" ten gevolge had. Fokje pro beerde wel eens in te grijpen, als het haar te gek werd, maar haar zusje kreeg geleidelijk aan meer zelfvertrouwen en bleek op een keer sterker te zijn dan haar één jaar oudere zuster. Sindsdien had ze maling aan alle vermaningen, die Fokje ten beste gaf. En de taal, die ze soms uitbraakte, was tekenend voor het feit, dat deze school door allerlei slag kinderen werd bezocht. Op een keer liep Tonnie rood aan, toen Fokje weer eens een van haar zedepreken ten beste gaf. Ze keek haar zuster woedend aan en zei: „Houd je kop dicht met je gezanik, anders sla ik je voor je smoel." Het- gee door de hevig geschx-okken Fok je promp t ovex-gebriefd werd aan Hielkje. 's Avonds nam Giep, die op zijn beurt door Hielkje was ingelicht, zijn dochtertje onder handen. Ton nie zat nu in de tweede klas en hoe wel ze onder het middelmatige bleef stond het wel vast, dat ze toch over zou gaan naar de derde. „Hoe kom jij aan zulke lelijke uitdrukkingen?" Het meisje keek haar vader hele maal niet bang aan. „O, hoor ik op school. Van dc andei'e kinderen, zijn die dan lelijk?" „Vind jij ze dan mooi?" NED. 11: 18.45 Paulus de boska bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Toppop; 20.00 Journaal; 20.25 De Mounties show; 21.15 De gebroeders Ham mond; 22.15 Televizier; 23.00 Bert Kampfert in concert ;23.45 Journaal. ZATERDAG 14 FEBRUARI NED. I: Het middagprogramma komt voor rekennig van de AVRO. In de rubriek Weet je wel wordt aandacht geschonken aan een school voor kinderen van óuders mei een reizend beroep, zoals schippers ev. woonwagenbewoners. Vervolgens spelen zich in en nabij het hotel De Holle Boom allerlei vrolijke gebeur tenissen af. Daarna zijn zestig mi nuten voor Stuif-es-in, dat als van ouds gepresenteerd wordt door Pda Bremer. De muzikale inbreng in dit kinderprogramma wordt geleverd door de popgroep City Rollers. De NCRV gaat om zeven uur van start met-het amusementsprogramma Toi, toi, toi bij Tod. Ruim anderhalf uur bont vermaak met de spelletjes Pa raplu hangen en Kop en schotels stapelen. Ted de Braak mag o.a. de zangeres Mar jol Flore, de loopgroep The Buffoons en Henny May en Willy -Caron lot zijn gasten rekenen. Vervolgens de Eddy go round show. Een muziekprogramma met ccn in ternationaal karakter. Naast Big Mouth and Little Eve, de Les Hum phries Singers en Peter Skelters treedt ook het Duitse cluo Cindy en Bert op. Na het journaal en de ru briek Het lied van de week gaal de NCRV op de satirische toer met Farce Majeure. In de rubriek Ander Nieuws volgt een ontmoeting met de kriminoloog prof. dr. Hoefnagels uit Maasland die een beschouwing geeft op de kriminele aspekten van de ruimtelijke ordening. Tot slot in een NOS-uitzending aandacht voor de Olympische Spelen. Behalve een overzicht van het gebeuren van van daag is er ook een samenvatting van een ijshockeywedstrijd. NED. II: Diegenen die geïnteres- Er kwam een glimlach om het ge zicht van het mollige kind. „Ik vind ze leuk. Sxnoeldaar bedoelen ze je mond mee. Wat geeft dat nou?" „Welke kinderen zeggen dat?" Zonder na te denken, antwoorddé het kind: „Zoveel... ik weet heus niet wie allemaal." Giep had al eerder begrepen, dat op deze school allerlei slag kinderen zat. En nadat de kinderen naar bed waren, besprak hij het met Hielkje. „Snap jij dat nou? En dat op een christelijke school?" Hielkje schudde haar hoofd. „Wat heeft dit laatste er xiu mee te maken, Giep? Op de openbare of katholieke school zullen de kinderen niet be ter of slechter zijn. Hoe gaat dat? Ze horen dergelijke uitdrukkingen vaak van ouderen, vinden 't mooi en onthouden het. En wisselen hun n'euw verworven wetenschappen met elkaar uit. Ik herinner me. dat er op onze school in Dronrijp inder tijd ook een kind was, dat vloekte. Daarover onderhanden genomen door de meester, antwoordde het, dat vader thuis ook vloekte. Nou, en wat vader mag zeggen, mag een kind toch ook? Zo ga je op die leef tijd redeneren. Tonnie heeft cr helemaal geen erg in, dal het ruw klinkt. Dat het banaal is. Zulke dingen moet je een beetje taktisch benaderen. Josje zal er wel eens rustig met Tonnie over praten, dat is haar wel toevertrouwd. Zoals zij met kinderen kan omgaan Josje Hazeleger was de oudste dochter in het gezin van een keuter boertje. Ze had nog drie broers boven haar en twee, die jonger wa ren dan zijzelf. Bovendien nog drie zusjes. Negen kinderen, waarvan Josje als zeventienjarige in het ge zin als kindermeisje werd aangeno- seerd zijn in de Olympische Spelen, hebben vandaag niet te klagen. Tus sen negen uur 's morgens en half zeven 's avonds draait het tweede net op volle toeren voor het Olym pisch gebeuren. In een schalcelpro- gramma zijn achtereenvolgens te zien de 10.000 m ritten hardrijden op de schaats voor heren, skiën, bob sleeën en ijshockey, 's Avonds zit de KRO op deze zender. Dit spits irordt afgebeten door de matroosjes Peppi en Kokki, die een bezoek aan het strand brengen. In de avontuurlijke serie Q en Q wordt verslag gedaan van het onderzoek clat Wilbur en Aristides in het holst van de nacht doen in de verlaten villa van de heer Beentjes. Daarna de beurt aan cle Nieuwe BB-kwis. Presentator Be rend poudewijn wordt uiteraard weer geassisteerd door de vrolijke prater Pierre van Ostade in dit spel mei de vele geldprijzen. Voor de ak- tualiteiten is men aangexvezen op de rubriek Brandpxint. De laatste 25 minuten zijn voor de komische serie Er zit muziek in. Een aflevering waarin de zaken flink xiit de hand lopen, hetgeen veroorzaakt xvordt door het bezoek dat de wereldbe roemde violist Karl Mayerbachaan hoofdpersoon Robert Dreyfuss brengt. ZATERDAG 14 FEBRUARI NED. I: 10.00 Teleac; 15.30 Nieuws; 15.32 Weet je wel; 15.45 De Holle Bolle Boom; 16.30 Stuif es in; 17.30 Tewaterlating van de bestevaer; IS.45 Informatie Marokkanen; 18.55 Nieuxos; 19.05 Toi, toi, toi bij Ted; 20.40 The Eddy go round show; 21.35 Journaal; 21.50 Lied van de week; 21.55 Farce Majeure; 22.25 Ander Nieuws: 22.50 Olympische winter- spelexx; 23.50 Jourxiaal. NED. II: 9.00 Olympische xointer- spelen; 18.45 Paulus de boskabouter; 18.55 Niexiws; 19.05 Peppi en Kokki; 19.20 Q. en Q.; 19.50 't Zand 33; 20.00 Journaal20.25 De nieuwe BB-kwis; 22.00 Braxidpunt; 22.40 Er zit muziek in; 23.05 Journaal. 34 Familieroman door HENK VAN HEESWIJK men. Hoewel Giep liever een vreem de had gehad, zo mogelijk een ge- diplomeei'de, had Hielkje door haar relaties op de Vrouwenvereniging een tip gekregen: Neem de oudste dochter van Hazeleger uit de Veen- kant. Ze heef huishoudschool gehad en een opleiding als kinderverzorg ster, maar ik weet niet, of ze die op leiding voltooid heeft Hielkje liet haar komen, hoorde haar uit, maar begreep al spoedig, dat Josje geschikt was voor het werk, dat Hielkje haar wilde opdra- gen, zoveel mogelijk voor de kinde ren zorgen. Aanvankelijk dagelijks heen en weer fietsend van de Veen- kant - een buurtschap aan de andere zijde van het dorp - naar de villa aan de bosrand. Verguld met haar nieuwe baan, want „meneer" Geugies stond teen al in hoge aanzien in Schalen- veld. Maar naarmate hel slechter weer werd, vond Hielkje het beter, dat ze intern kwam. En zo ging ze op gezette tijden een dag of een weekeind naar huis. Hoewel het echtpaar Geugies al vrij gauw wist, dat Josje liever in de villa zat dan in het ouderlijk huis. Augustus 1953 was opnieuw een mijlpaal in huize Geugies, want Josje bracht op de eerste schooldag nu drie meisjes naar het dorp. Jeltjc, de verlegen derde dochter uit het ge zin. stond het huilen nader dan het lachen, toen Josje haar ten afscheid toewuifde, nadat de nieuwe leer linge in de klas van juffrouw Van Egelen was afgeleverd. Terug in de villa bracht Josje verslag uit. „Zo zielig, mevrouw die Jeltje is zo eenkennigen nu tussen al die andere kinderen (wordt vervolgd) SPAUBEEK. In het Limburgse Spaubeek is een „vaders-verkeersbrigade" van start gegaan. Het team dat tot 20 man zal xvorden uitgebreid, zal hoofd zakelijk bestaan uit werkloze - en'van ziekte herstellende mannen. Het geheel staat onder leiding - en krijgt instruklie van een opperxvachtmeester der Rijkspolitie, die hiermede een landelijke primeur heeft. 0

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 7