KANSEN VOOR HET NIEUWE GESPONSORD „DE ZUIDWESTHOEK" DE AMATEURWIELERPLOEG VAN „STORM" VAN TONEEL VERDWENEN Toernooi finale derde klas libre gewest Brabant en Zeeland ERIC DE NOORMAN 5 INGEZONDEN STUKKEN SPORT WIELRENNEN Do wielervereniging „De Zuidwest hoek", waar Wim Evertse momenteel deel van uitmaakt, zal dit seizoen „gesponsord" worden door de Trans- portverzekeringsmij „Transvemij" uit Hoogeveep en de fabriek in voorge bakken frites „Pax Frites" uil Hal steren. Dankzij de financiële steun van deze sponsors, zal door de wieler vereniging een uitgebreid trainings- en wedstrijdprogrammu worden af gewerkt. terwijl daarnaast 26 cou reurs in een nieuw zwartwit-tenue konden worden gestoken. Bij de voorstelling van de ploeg \e Bergen op Zoom, vestigde de voor zitter van ,,l)e Zuidwesthoek", de heer P. Bos, op'de voordelen van deze wijze van sponsering door de bedrijven. NuuSl een aantal junioren zullen in de amateurploeg uitkomen: Jacs Ver- brugge, Jac. Voet, Wim Evertse, Kas Fjktorie, Cces Coppens.' Henk Boon man, Wik van der Kiev, Ad van Rcijen, Jan Snijders, Ad Clools, Jos Deelen, Marc Guns, Adrie van, Loon, Peter de Nljs, Peter Hellemans, René Petie en Dirk Veenendaal. Ploegleider bi] de amateurs is Piet Bos. masseur-verzorger Sjef de Jong en mecanicien Geert Polak. Als kop man zal - naar het in de bedoeling ligt - Wim Evertse yptreden,. Van 27 februari tot en met 2 maart zal. er' voor de gehele ploeg een trai ningskamp zijn in Belgisch-Luxem burg, De plannen zijn dal aan een aantal Nederlandse en Belgische klassiekers zal worden deelgenomen, alsmede aan een vierdaagse in Noorwegen en een Duitse etappewedstrijd. Door de amateurploeg zal ook wor den deelgenomen aan de wedstrijden weike .de komende zomer fe Burgh- Haamstede, Rejiesse en Briiinisse ge organiseerd worden. De mannen van „De Zuidwesthoek" in de nieuwe pakken. Gevolg- van faillissement BRUINISSE, 11-2. De amateurploeg van café-restau rant „Storm" te Briiinisse is van liet toneel verdwe nen. De twaalf renners, die lol deze ploeg behoorden, kregen van hun ploegleider Chris de Jonge te horen dat het voorbij is en dat de „Stornv'-ploeg liet ko mende seizoen niet meer op de weg zal verschijnen. Aan de geruchten die in vvieler- kringen al weken de ronde deden, als zou „Storm" er maar zwak voor staan, kwam een einde met de mede deling van Chris de Jonge. Voor de Zeeuwse wielersport is het ook een enorme teleurstelling, omdat Zee land het nu zonder sponsorploeg moet doen. Drie wielerronden op Schouwen-Duiveland Dit jaar zullen er op Schouwen- Duiveland weer drie wielerronden worden georganiseerd onder auspi ciën van de K.N.W.U. Op vrijdag 9 juli gaat de Wielervereniging Wes- terschouwen haar 10e wielerronde organiseren, een avond-criteriurn voor amateurs. Dinsdagavond 13 juli zal voor de 5e maal de Ronde van Renesse voor amateurs van start gaan. terwijl op donderdag 15 juli voor de 10e maal te Bruinisse een wielerronde wordt georganiseerd waarbij amateurs en dames van start zullen gaan. De oorzaak van het verdwijnen van de Stormploeg is de faillisse ment verklaring' van de eigenaresse van café-restaurant „Storm". Het pand is inmiddels publiek verkocht en nu in handen gekomen van „Skol" brouwerij. Aanvankelijke hoop Aanvankelijk dacht men dat de wielerploeg nog te redden was om dat er eerst sprake was dat een der belangrijkste kandidaat-kopers plan nen had de wielerploeg voort te zet ten, maar dit is helaas niet doorge gaan. De gedupeerde twaalf renners zijn: Wim de Wilde, Adrie Deusing, Peter Gödde, Heddy Nieuwdorp, Gaby Minneboo, Jan van Tilburg, Ad van Overveld, Henk de Jonge, Bert Broere, Wim Jeremiasse, Thijs Fase en Vester Aarts. Chris de Jonge deelde zijn ploeg mede: mevrouw Van Hoof heeft haar zaak moeten verkopen, met als triest gevolg dat hiermede ook de wieler ploeg verdwijnt. Lang was er nog hoop dat alles normaal door zou blij ven gaan. maar op 't laatst trok een BILJARTEN In het jongste weekend werd in de biljartzaal van café „Dallinga" te Sluiskil de gewestelijke finale derde klasse libre van het gewest Brabant- Zeeland verspeeld. Zeeland werd hier vertegenwoordigd door J. C. Goud zwaard van de biljartvereniging „O. De eindstand ziet er als volgt uit: K.K." tc Nieuwerkerk en F. v. d. Velde van de biljartvereniging Zaam- slag. In het over het geheel genomen matig gespeelde toernooit braken de Zeeuwse vertegenwoordigers geen potten'. niet te noemen persoon zich terug uit de onderhandelingen, met als ge volg dat mevr. Van Hoof er alleen voor kwam te staan tegenover de bank. Dit' betekende dat het voor de wielerploeg een verloren zaak was. - Grote tegenvaller Ook voor de ploegleider was het een grote- tegenvaller, want. hij had er tot het laatst toe in geloofd dat. het nog wél „goed zou komen. Voor het nieuwe seizoen was alles reeds geregeld, zoals bv. de nieuwe kleding, die de jongens al in ont vangst hadden genomen. De kleding en de sporttas mogen de renners be houden, aldus de ploegleider. Een der sterkste figuren uit de Stormploeg n.l. Peter Gödde uit Koewacht ziet het niet zo somber in. Hij heeft wel spijt dat het allemaal zo gelopen is want hij had grootse plannen voor het komende seizoen, maar hij is inmiddels door verschil lende sponsors benaderd. Peter Gödde ruilde aan het einde van hel wielerséizoen van sponsor en kwam over van Sloopwerken Bik naar „Storm". Chris de Jonge die eerst twee jaar ploegleider is geweest bij „Kavero" en daarnh twee jaar bij „Storm" gaat niet bij de pakken neerzitten. Zodra hij over de beslis sing van de Stormploeg hoorde heeft hij nog een aantal sponsors in Ne derland benaderd om te trachten enkele jongens onder te brengen. Hel is hem grotendeels gelukt want tien van de twaalf renners kunnen elders ondergebracht worden. H. van Loenhout, Bergen op Zoom 12 688 224 29 3.07 W. Meijer, J_,oon op Zand 12 671 260 18 2.58 H.. van Ettro, Helmond 8 641 238 20 2.69 A. Lieftan's, Lith 8 590 235 17 2.51 F! v. d. .Velde, Zaamslag 8 663 281 16 2.35 J.. C.Goudzwaard> Öösterland 5 666 246 21 2.70 F. v. d. Gouw, Waalwijk 3 618 265 19 2.33 D. Verhoeven, Klu'ndert 0 488 227 14 2.14 Persoonlijk kampioen schap eerste klas libre Schouwen-Duiveland Vrijdag, zaterdag en zondag 13, 14 en 15 februari zal in bétel v. d. Weij- de te Noordgouwe door de biljart vereniging KVL het toernooi wor den georganiseerd voor het persoon lijk kampioenschap le klasse libre van het distrikt Schouwen-Duive land der KNBB. Aan het toernooi zal worden deelgenomen door: C. Hector, „En- tre Nous, Zierikzee; G. Monster, DOS, Öuwerkerk; H. Reede, OKK. Nieuwerkerk en Abr. Vijverberg, DOS, Öuwerkerk. In de eerste ronde, aanvang vrij dagavond te 19.00 uur, zullen wor den gespeeld de partijen tussen: C. Hector-H. Reede en G. Monster- Abr. Vijverberg. De volgende ronden zullen door de organiserende vereniging volgens het Avé-systeem worden bepaald. De lengte der partijen bedraagt 200 caramboles. Daar er vier deelnemers aan dit kampioenschap zijn, zal er een dubbel rooster worden afge werkt. Het raadsel van Tuaim Mor 4. Eric staart Svcin verbouwereerd aan. „Wat is dat nu? Die Bard zou zijn eigen harp in zee gegooid hebben? Wat moet een Bard zonder harp? Die kerel is net zo min Bard als wij, v/at ik je brom", houdt Svcin voet bij stuk, „en omdat hij natuurlijk geen noot spelen kan, moest hij dat ding kwijt". Maar Eric lacht de lange Sakser hartelijk uit en met een verongelijkt gesnuif beent deze weg. Twee tellen later komt hij haastig terug. „Een schip, Noorman! Daar! Vlak onder de kust". Op deze grote afstand is het kleine schuitje haast niet zichtbaar tegen de donkere kust lijn, maar toch weten Eric's scherpe ogen het te vinden. „Ha!" knort Svein tevreden, als Eric eens klaps het roer omgooit cn recht voor de wind op het verre schip afstevent. „Een beetje leven in de brouwerij kan geen kwaad. Mijn botten verstijven van al dat niets doen". De Noren verdringen elkaar haast aan stuurboord om de naderende tegenligger goed te kunnen zien. Alleen de Bard houdt zich op de achtergrond. „Bij Thor! Noorman! Als dat het schip van Cendrach niet is", roept Svein opeens uil. Eric knikt kort. „Dal is de reden waarom ik er op af wilde", glimlacht hij, „maar wij vergissen ons. Deze boot is veel kleiner en bovendien donkerder van kleur „Zouden wc bet toch maar niet even-uh- onderzoeken. Noorman?", fluistert Svein met oen vreemde ijver in zijn stem. „Ik bedoel maar zo, hchc „Ja. ja", grijnst Eric veelbetekenend. De lange piraat zucht mistroostig en staart hongerig naar de hoog opgestapelde pakken aan boord van het voorbijvarende roeischip, waar de talloze glinsterende speerpunten be wijzen dat de bemanning op het ergste voor bereid is. Terwijl de twee schepen elkaar onder dood se stilte voorbijvaren, slaat niemand acht op de Bard, die - zodra hij de naam van een dracht boorde noemen - zich geen woord van het gesprokene tussen Eric en Svein heeft la ten ontgaan. De man aarzelt even. Dan treedt hij met oen ondoorgrondelijk gezicht op Eric toe. MICROKORFBAL Op 6 maart kampioenschappen distrikt Zuid-West ZIERIKZEE, 11-2. Op zaterdag 6 maart a.s. zullen in de sporthal „On derdak" te Zierikzee de afdelings kampioenschappen van het distrikt Zuidwest voor senioren, junioren en adspiranten worden gehouden. Aan deze wedstrijden zijn tevens de promotieplaatsen naar het dis trikt verbonden. Bij de senioren pro moveren 2 standaard- en 2 reserve teams. Alle nummers 1 spelen om deze plaatsen en zonodig de num mers 2. Zoals de situatie er nu naar uitziet spelen vier reserve kampioenen in een halve kompetitie om'twee plaat sen, terwijl de als nummer twee te eindigen standaardteams eventueel spelen om twee plaatsen.Zoals de stand dat nu aangeeft kunnen dat 1, 2 of 3 teams zijn. Alleen in het laatste geval worden wedstrijden gespeeld. Dit verandert natuurlijk weer indien DBGC of Merwede als nog beslag weet te leggen op de eerste plaats. Bij de junioren promoveert één team. De drie kampioenen spelen een halve kompetitie om die ene plaats. De adspiranten worden in twee poules van drie ingedeeld, waarna de poule winnaars spelen om het af delingskampioenschap. Dc kampioen vertegenwoordigt de afdeling Zuid West op hel officieus kampioenschap van Nederland, dat op 13 maart 1976 te Nijmegen wordt gehouden. VOETBAL Bestuur K.N.V.B. afdeling Zeeland weer compleet MIDDELBURG. Het bestuur van de K.N.V.B. afdeling Zeeland is weer compleet. In de vakaturc, ontstaan door de verkiezing van de heer A. P. Schouwenaar tot voorzitter van de afdeling, is gekozen de heer A. Bac- cke te Hoofdplaat. Uit het proces verbaal van de stemming blijkt, dat dc verenigingen 172 stemmen hebben uitgebracht op de heer A. Baecke cn op de heer P. de Vos uit Nieuwdorp 150 stemmen. De heer Baecke is 28 jaar. Hij is al geruime tijd secretaris van de voetbalvereniging Hoofd plaat. Advertentie 1NNBRÜCK. De Nederlands/Ameri kaanse schaatster Dianne de 'Leeuw, die in Innsbriick derde werd bij de verplichte figuren kunstrijden en het moeilijk zal hebben goud te ha len. SCHAATSEN Zilver en brons voor Nederland Bij de Olympische Spelen te Inns bruck won.' de Nederlandse schaat ser Piet Kleine een zilveren medaille op de 5000 meter, met een tijd van 7.26.47. Het brons was voor zijn landgenoot Hans van Helden (7.26.54) De Noor Sten Stensen won het goud. Korfbalafdeling Z.S.C. '62 De korfbal-afdeling van de S.V. „Z.S:C. '62" zit momenteel onvol doende in zijn speelsters en spelers. Om straks weer te kunnen uitkomen in de veldkompetitle, is het noodza kelijk dat een aantal dames en heren zich voor het korfbal beschikbaar stelt. Het. bestuur heeft te Scharen- dijke en Ellemeet al verschillende personen benadërd, tot nog toe ech ter zondr- veel resultaat. Ook personen die in andere plaat sen w men, waar geen kompetitie meer wordt gespeeld, zijn bij Z.S.C. van harte welkom. Zij kunnen zich aanmelden bij mevrouw C. Petiet- Louwersè. Platteweg Scharendijke. Telefoon: (01117) 440. Bestuur Z.S.C. '62 KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Blitterswijk-Venray (Herv. Geref. federatie in oprich ting) (loez.): J. R. F. Heine, Weert- Budel; te Stellendam: J. v. Wier, Kampen, die bedankte voor Wad- dinxveen; te Oldebroek en te Hui zen (N.H.) (toez.): J. den Hoed, Slie- drecht; te Drogeham: R. van Laar, kand„ Utrecht; te Kortenhoef: EI. A. Abma, kand., Zeist. Aangenomen naar Katwijk aan de Rijn: J. Gebraad, Bleiswijk; de be noeming als bijstand in het pasto raat Vriezenvecn (wijkgemeente 5): Chr. van der Leedcn, a.s. emeritus predikant te Puttershoek: naar Hui- zum (wijk Aldlan): J. Folkerlsma, Apeldoorn; naar Ermclo: J. H. D. Louwerse, Sneek. Toegelaten tot de Evangeliebedie ning en beroepbaar: H. A. Abma, Burg. Plantijnlaan 136, Zeist en R. van Laar. Balderikstraat 4, Utrecht. Toegelaten tot de Evangeliebedie ning: H. de Leede, v. Eysingl. 262, Utrecht. Gereformeerde Kerken Beroepen te Donkerbroek (Fr.): M. J. Heule, kand., Kampen; te Een- Norg-Veenhuizen als predikant voor de Inrichtingen van het Min. van Justitie: M. Boot, voorheen vloot- predikant te Cuvagao, wonende tc Wolfhcze, die dil beroep heeft aan genomen. Aangenomen naar Scherpenzeel: P. van Breugenl. Leeuwarden: naar Barendrecht (als ziekenhuispredi kant voor Rollerdam-C.): P. R. Everaars. Helpman. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Leek: T. Dek ker, Capclle aan dc IJssel. Chrislelijkë Gereformeerde Kerken Tweetal te Maassluis: P. Beekhuis. Noordcloos en A. van dc Weerd, Damwoude. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Tricht-Geldermnlsen: A. Hoogerland, Krabbcndijkc. Tweetal te Gorinchem: A. Hof man, Scheveningen en A. Hooger land, Krabbcndijkc.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 5