LEDENVERGADERING VAN FANFAREKORPS „LUCTOR ET EMERGO" TE RENESSE Ruilmiddag ,Bru' afd. ,Philatelica' Z.L.M. hield li uilige gespreksavonden in Duiveland „Oosterland's Fanfare" geeft de jaarlijkse uitvoering STREEKNIEUWS NUTSSPAARBANK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag ltf februari 1976 Nr. 31841 Aanschaf nieuwe uniformjas in bespreking RENESSE, 9-2. Vrij dagavond werd in hotel „Hel Wa pen van Renessc" de ledenvergadering gehouden van het fanfarekorps „Lnctor et Einergo", onder voor zitterschap van de heer J. A. Kouman. De goed bezochte vergadering werd geopend door de voorzitter, die alle aanwezigen van harte verwelkomde. Verder sprak hq in zijn openingswoord zyn dank uit aan het adres van de heren Rademaker en Wandel, voor hun bereidwillige medewerking bij het ophalen van oud papier. Voor de heer Wandel was er een doos sigaren. Verder dankte de voorzitter het gemeentebestuur voor het verhogen van de subsidie. Na de opening door de voorzitter las de sekretaris de heer J. de Fei- ter het jaarverslag voor. De penningmeester, de heer S. L. de Feiter, bracht financieel verslag uit. Uit zijn verslag bleek dat or een goed1 batig saldo aanwezig was. De kascommissie verklaarde bij monde van de heer P. Dalebout, dat de za- ken waren gecontroleerd en in orde waren bevonden. Hij maakte de penningmeester een complimentje voor de uitstekende wijze waarop hij het vele werk verricht. Als nieuw lid van de kascommissie werd de heer H. de Vos benoemd. Na de pauze werd "het programma vervolgd door het benoemen tot stemgerechtigden van R. J. Kosten- se en H. Koper. Uniformjasjes Daarna werd gesproken over de aanschaf van nieuwe uniformjasjes. Van de fabriek had men stalen ont vangen en aan de hand daarvan kwam men tot de conclusie dat de nieuwe jasjes waarschijnlijk iets lichter gaan worden dan de huidige. Ook werd er over gediscussieerd dat men ook wel zal moeten over gaan tot de aanschaf van nieuwe hoofddeksels. Het bleef allemaal wel nog geheel vrijblijvend en er wer den dan ook nog geen definitieve beslissingen genomen. Ter afwisseling van het zakelijke gedeelte van de vergadering werd door de direkteur van het korps, de heer J. H. Blom, een muzikale quiz gehouden tussen drie teams van verschillende leeftijdsgroepen. Tijdens de rondvraag vroeg mej. Dorreman of bij buitenoptredens waar ook paarden in de stoet mee lopen het mogelijk is dat de paarden wat meer afstand bewaren. De stra- commissie beloofde hierop er bij de komende stra voor te zorgen dat tussen het korps en de paarden een personenauto zal rijden. Vergadering Prov. Staten Provinciale staten van Zeeland komen in openbare vergadering bij een op vrijdag 20 februari aanstaan de in de Statenzaal van de Abdij te Middelburg. In deze vergadering komt o.a. het voorstel van ged. staten inzake bij drage in de kosten van restauratie Slot Haamstede, de panden Meel- straat 10/14 en Maarstraat 2 te Zie- rikzee en de korenmolen te Nieu- werkerk aan de orde. Jaarvergadering vereniging Milieuhygiëne Zeeland De jaarvergadering van de Ver eniging Milieuhygiëne Zeeland zal gehouden worden op woensdag avond 17 maart aanstaande in café- restaurant „De Brasserie" te Mid delburg. In deze vergadering zal de heer dr. D. Eisma, een voordracht houden over „Gasboringen in de Ooster- schelde". de ideale «ezinsbank! Reis- ver, zekeringen NOORDWELLE t.o. Dorpshuis - woensdag 11.00-12.00 uur. De heer A. J. Padmos vroeg of het bij het kampvuur 's zomers niet mo gelijk is voor een tweede korps te zorgen. De heer S. de Feiter merkte op dat de prijskast van het korps, die in het dorpshuis van Renesse hangt te klein wordt en daarom achtte hij. het gewenst dat er ?en nieuwe komt. De heer H. de Roo bood aan zo gauw hij tijd had voor een nieuwe te zor gen. Concours Verder kwam naar voren dat, waarschijnlijk eind maart, weer een onderling solistenconcours zal wor den gehouden. Eind mei zal de fan fare in Goes deelnemen aan een concours en in het najaar neemt de drumband deel aan een concours in Oostburg, Goed ideetje te Melissant De heer P. Roos uit Melissant, ont ving vorige week samen met de heer J. W. van Dalen uit Dordrecht een bedrag van f 10.000,van de fa briek Van Leeuwen Buizen te Zwijn- d recht. Beide heren werken samen als elektromonteur in genoemd bedrijf. Een door hen beiden bedacht idee, waardoor de zaagbesturing wej-d verbeterd, die de eindloze buis perio diek afzaagt en er voor zorgt dat veel minder zagen breken, bracht hen deze idee-beloning op. Zeeuwse Culturele Raad De Zeeuwse Culturele Raad komt in vergadering bijeen op donderdag 19 februari aanstaande in het ge bouw van de Stichting Zeeland te Middelburg. In deze vergadering zullen o.a. mededelingen worden gedaan inzake een kulturele raad Schouwen-Dui- veland. Onlangs heeft een gesprek plaats gevonden met een aantal inwoners van Schouwen-Duiveland over de wenselijkheid van oprichting van een kulturele raad voor dit gebied. Ledenweekend P.t.Z. Van vrijdag 20 tot zondag 22 februari houdt de P.j.Z.-afdeling een ledenweekend in de „Pastorale" te Oisterwijk. Een aantrekkelijk driedaags programma is. samenge steld. ZIERIKZEE Informatie-avond „Flevohof" Op woensdag 11 februari wordt in de zaal van „Concordia" een voor lichtingsavond gehouden over het bekende rekreatiepark „Flevohof".. Voor tijd: zie agenda. Ledenvergadering V.V.V. Op woensdag 25 februari wordt in Concordia de algemene ledenverga dering van V.V.V. gehouden. Voor tijd: zie agenda. Franse balladen-zanger in stadhuis Op donderdag 12 februari zal de Franse contra-tenor Jean Belliard, optreden in de trouwzaal van het stadhuis. Jean Belliard is één der bekendste Franse zangers van balladen. Zijn repertoire reikt vanaf de Middel eeuwen tot in onze eeuw. Veel mid deleeuwse teksten zijn door hem op muziek gezét. Zijn genre bestaat uit liederen, die ooit door troubadours werden gezongen. Hij begeleidt zich zelf op de luit, terwijl hij uitleg geeft in rustig- verstaanbaar Frans. Programma's zijn „aan de zaal" ver krijgbaar. Uiteraard hebben houders van een C.J.P. korting op de toe gangsprijs. Belliard treedt slechts op twee plaatsen in Nederland op, w.o. Zierikzee. Aangevuld met dia's en kaarslicht weet deze troubadour een heel aparte sfeer op te roepen. Zijn optreden staat onder auspiciën van de Z.V.U. Zeer geslaagd is de ruilmiddag en avond geweest die de postzegelvere niging „Fhilatelica'' afdeling Brui nisse heeft georganiseerd voor ver zamelaars en belangstellenden uit de streek Duivcland. Naast het onderling ruilen, waar van gretig gebruik werd gemaakt, waren ook enkele'postzegel-handela ren aanwezig, die ook zeer tevreden naar huis gingen. Van de zuster- vereniging uit Zierikzee was een bestuurslid die een bezoek bracht aan deze rui la vond, evenals enkele leden uit Zierikzee. Een twintigtal belangstellende verzamelaars van buiten Bruinisse heeft zich opgege ven voor een bezoek aan de eerst volgende vergadering die dé postze gelvereniging gaat houden op don derdag 12 februari aanstaande. De ze vergadering zal worden gehouden in het Nederlands Hervormd vere nigingsgebouw aan de Deestraat. Op de gehouden ruilavond was er 's avonds een verloting en een veiling van postzegels. Het resultaat hier van was ook bevredigend. De gehele opzet alsmede de organisatie is voor het bestuur van „Philatelica" afde ling Bruinisse een zeer geslaagd ex periment geweest. De heer Blom stelde tenslotte voor weer eens een foto te laten maken van het gehele korps. Sinds dit voor de laatste maal gebeurd is, is de samenstelling van het korps namelijk weer gewijzigd. Het voo2- stel werd door de aanwezigen aan vaard. Hierna werd de geanimeerde vlot verlopen vergadering gesloten. Vergadering „Philatelica" De jaarvergadering van de afd. Schouwen-Duiveland van de Int. Ver. „Pilatelica" wordt gehouden op maandagavond 16 februari a.s. iri de bovenzaal van het „Huis van Nas sau". In deze vergadering komen o.a. cle jaarverslagen aan de orde van penningmeester rond zend verkeer, nieuwtjesdient en sekretaris. De eerst volgende bijeenkomst na de jaarvergadering zal zijn op 15 maart a.s. Tijdrede S.G.P. Op donderdag 12 februari, houdt ds. J. van Prooyen voor de S.G.P. een tijdrede in het gebouw van de Gereformeerde Gemeente in Neder land aan de St. Domusstraat. Voor tijd: zie agenda. Restauratie Meelstraatpanden Ged. Staten hebben in antwoord op een desbetreffende vraag van de statencommissie 'voor de financiën medegedeeld, dat over voortzetting van subsidie in het kader van de werkgelegenheid door het ministe rie van soc. zaken voor de tweede fase van de restauratie van de pan den Meelstraat 10-14 en Maarstraat 2 te Zierikzee momenteel nog niets bekend is. BURGH HAAMSTEDE Vergadering „C et C" Vrijdag 13 februari a.s. zal de co- operatieve landbouwvereniging „Concordia et Concordia' te Burgh- Haamstede in hotel „Het Grote Zwijn" te Burgh de jaarvergadering - houden. Van hét bestuur zijn periodiek af tredend de heren M. O. Hanse en A. Hoek. Door de sekretaris van de ZLM mr. J. Oggel zal een inleiding worden gehouden over het onder werp „Aktuele Landbouwproble men", waarop een diskussie volgt. BROUWERSHAVEN Jaarlijkse wandeltocht A.S.V. „Brouwershaven" De jaarlijkse wandeltocht van de ASV „Brouwershaven" wordt dit jaar georganiseerd op zaterdag 22 mei aanstaande, over afstanden van 8 en 15 kilometer. Deze datum ligt ongeveer vijf we- 'ken vroeger dan de tot op heden ge bruikelijke laatste zaterdag van juni, of eerste zaterdag van juli, die min der geschikt zijn geworden door de dan juist beginnende vakanties, waardoor de belangstelling voor de wandeltochten de laatste jaren nog- al is teruggelopen. MIDDENSCHOUWEN Feestavond V.O.O. Zaterdag jongstleden werd in het „Durps'uus" te Ellemeet de jaar lijkse feestavond gehouden van de Vereniging voor Openbaar Onder wijs (V.O.O.), afdeling Midden- schouwen. De avond werd door de voorzitter, de heer B. A. Kievith, geopend. Ver volgens hield de heer A. Damman een kort praatje over de vereniging de samenwerkingsschool enz. De toneelgroep van V.O.O. Ooster- land bracht vervolgens het goed ge speelde blijspel „Hartjes aan het spit" op de planken. In de pauze was er gelegenheid loten te kopen; na afloop van het blijspel zorgden „De Leo's" uit Bruinissè voor een pittig dansmuziek je. OOSTERLAND V.O.O.-afdeling organiseert kinder-feestmiddag Voor de leerlingen van de Open bare BasisSc'hool zowel als voor die van de Openbare Kleuterschool hoopt men a.s. zaterdagmiddag 14 februari a.s. in de gemeenschaps ruimte van de Openbare Basisschool aan de Dokter Schutterstraat alhier een kindermiddag le houden die wordt verzorgd door het „Music Trio". Uitgaande van de afdeling „Duiveland" van de Vereniging Voor Openbaar Onderwijs (V.O.O.). Er zal een leuk programma worden uitgevoerd voor de kinderen, be staande uil goochelen, clownerie, poppenkast, spiekende pop, mec- zingliedjes etc. De musici bespelen diverse muziekinstrumenten, nl. elektronisch accordeon, elektrisch gitaar en slagwerk. Verder zal de traktatie op dit kinderfestijn worden verzorgd door eafétaria „Neffen d'Eule", van de heer Adriaan Dorst. AI mét al belooft het een prettige middag te worden voor de school kinderen. (Zie ook agenda.) Vergadering landbouwvereniging D.E.S. Op donderdagavond 12 februari a.s. hoopt de plaatselijke landbouw vereniging „Door Eendracht Sterk" in het eafétaria „Neffen d'Eule" een algemene ledenvergadering te hou den. Nn opening door de voorzitter en ballotage nieuwe loden, zomede de notulen, komen de ingezonden stukken ter tafel, en rekening en verantwoording boekjaar 1975. Daarna een voorstel tot wijziging statuien en huishoudelijk reglement. Bij de bestuursverkiezingen zijn de heren S. van dej- Laan en W. P. bij de Vaate aftredend en herkies baar. en in de Commissie van toe zicht is de heer M. A. Steenpoorte aftredend doch niet herkiesbaar. Hierna volgt een inleiding le houden door de heer mr. J. Oggel, sekretaris van de ZLM, die spreken zal over „Actuele landbouwaangelegenhe- den". Verder behandeling van voor komende zaken en rondvraag, waar na sluiting door de voorzitter. (Zie agenda). Verhuur pastorie Ger. Gemeente Zolang de vakature van een pre dikant nog voortduurt in de Gere formeerde Gemeente alhier besloot dë kerkeraad de kortgeléden ge bouwde pastorie aan de Dokter Schutterstraat voor tijdelijk te ver huren aan de heer I. de Waal, tot op heden woonachtig in de Weelstraat alhier.'Men overwoog dat het aan beveling verdient zo'n riante woning niet leeg te laten staan. Vorige week heeft het gezin De Waal de woning betrokken. Ophaalaktie alleen in het dorp Om teleurstelling te voorkomen deelt het comité van de Jeugdkapel alhier mede dat de ophaaldienst a.s. zaterdag 14 februari alleen materiaal voor de rommelmarkt ten behoeve van de te houden bazar op 20 en 21 februari a.s. ophaalt in het dorp en niet daarbuiten. Buitenwonenden, die iets beschikbaar hebben voor dit doel gelieve dit even te melden, dan wordt het wel afgehaald. SIRJANSLAND Goederenverkoop van het Rode Kruis De afdeling Duiveland van het Ned. Rode Kruis heeft het voornemen om op zaterdag 14 februari te Sirjans- land, in het Dorpshuis aldaar, een verkoping te houden van de ge maakte Welfare-goederen (2.00 uur). Er zullen weer veel handwerken te verkrijgen zijn, zoals haak-, brei-, borduurwerken, tafelkleedjes en wat niet al, te veel om op te noemen. Het bestuur van de afdeling hoopt weer op goede belangstelling en vlotte ver koop van de vele goederen, ten bate van het Rode Kruis-werk. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het in te stellen on derzoek In de Lockheed-affaire zal op geen enkele wijze uitgaan van de veronderstelling dat prins Bernhard zich h?eft gedragen zoals in de ver klaringen in de Amerikaanse se naatscommissie is gesuggereerd. VLISSINGEN. De haven van Vlis- singen krijgt deze week voor het eerst het containerschip de „Colum bus California" véti de Hamburg Sud scheepvaartlijn aan haar kade in de Sloehaven. AMSTERDAM. Het veiligheidssy steem van de geldtransportauto, die in Amsterdam-west werd beroofd van f 1,9 miljoen blijkt kort voor de overval onklaar te zijn gemaakt. Bo vendien hebben de (nog steeds spoor loze) overvallers zich bediend van de echte sleutel van de auto. - NOORDWOLDE. Een grote brand heeft maandagmiddag een groot deel van rotanmeubelfabriek Rohé in de as gelegd. De opslag, voorraden en materialen moeten als verloren wor den beschouwd. De schade loopt naar schatting van de politie in de miljoenén. AMSTERDAM. De studentenvere niging S.R.V.U. aan de Vrije Uni versiteit in Amsterdam is tegen het bezoek, dat een delegatie van deze universiteit begin maart zal brengen aan de universiteit van Potchef- stroom in Zuid-Afrika. Dames- en heren paraplu's .n alle bekende merken &oif& LENGKEEK LEDERWAREN OOSTERLAND, 7-2. De laatsle weken zyn door de besturen van de afdelingen Oosterland en Bruinisse van de Z.L.M. een viertal gespreks avonden gehouden in het eafétaria „Neffen d'Eule", die zeer leerzaam waren. Op de eerste avond sprak de heer 'G. Paauwe uit Goes over het aan gaan van een huwelijk, waarbij bij verschillende aspekten hiervan be lichtte, inklusief de huwelijksvoor waarden. Daarnaast sprak hij over de kansen en moeilijkheden bij de inbreng van geld en grond voor wat de agrarische sector betreft. Aan de hand van voorbeelden wist de heer Paauwe deze materie op levende ma nier voor het voetlicht te brengen. Op de tweede avond sprak de heer Hoiting, ZLM-voorlichter uit Goes over de band, die er is lussen de be- drijfsinkomsten en de gezinsuitga ven. Samen met de kurssisten wer den voorbeelden uitgewerkt wal nu eigenlijk een huishouden kost, en wat een bedrijf opbrengt. Aan de hand hiervan werd gediskussieerd over de mogelijkheden om een be drijf over te nemen. Belasting Op de derde avond sprak opnieuw Paauwe van het boekhoudbureau van de ZLM te Goes over het beta len van belasling. Spreker merkte op dal belasting betalen nu eenmaal moet en dat. er maar weinig men sen zijn die dit graag doen. Ver der wees hij op het feit dat de be lastingdruk niet gauw zal vermin deren omdat men van rijkswege steeds meer geld nodig heeft. Verdc-r gaf spreker meerdere tips hoe te handelen bij overname van een be drijf, en waar men dan in de eerste plaats aan moet denken. Ook aan hel vraagstuk van onteigeningen schonk de deskundige spreker de nodige aandacht. Op de vierde of laatste avond kwam de heer J. Cevaal aan het woord, verzekeringsadviseur bij de ZLM die mededeelde dat hij in de eerste plaats adviseur is, zulks in te genstelling met personen die de boer opgaan om te trachten verzekeringen af te sluiten. Dit komt bij spreker op de tweede plaats. De heer Cevaal zette alle soorten verzekeringen op een rijtje en bezag die uit een oog punt van efficiëncy. Zo vertelde hij o.m. een fervente tegenstander van levensverzekeringen le zijn en een groot voorstander van risiko-verze- kering. Hiermee kwam een einde aan deze lezingscyclus die voor be- trokkenen uiterst leerzaam was. Al leen was het te betreuren dat enke len op de laatste avonden verstek lieten gaan. DAM 9 ZIERIKZEE DEN HAAG. De politie heeft een 78-jarige Hagenaar aangetroffen in zijn onverwarmde, totaal vervuilde woning. De man is overgebracht naar het ziekenhuis Leijenburg, waiar hij is gereinigd en ter observatie op genomen. GELEEN. Op het terrein van D.S.M. in Geleen heeft een brand gewoed bij de N.A.K.-3 waarbij volgens de politie vier mensen ge wond werden. DEN HAAG. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp van minister Lubbers van economische zaken in gediend, dat het Kalkarfonds moet omvormen tot een energiefonds. Die omvorming heeft minister Lubbers al in zijn begroting voor '76 aange kondigd. DEN HAAG. De groei van het huishoudelijk verbruik van elektrici teit heeft, zich in het afgelopen jaar bijna ongewijzigd voortgezet, aldus de V.E.E.N. (Vereniging van Exploi tanten van Elektriciteitsbedrijven in Nederland). NIEUWLEUSEN. Gebleken is, dat ongeveer tien procent van de brom fietsrijders in Nederland weigert een helm te dragen, waardoor circa 180.000 bromfietsen op de tweede- handsmarkt beschikbaar zijn geko men. ROTTERDAM. De scheepsbouwers en de vakbonden gaan zich de ko mende twee weken beraden over de oprichting van een commissie ter be geleiding van de herstructurering van de scheepsbouw in Nederland. AMSTERDAM. De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een begin gemaakt met de behandeling van de zaak tegen de 61-jarige ingenieur J. B. uit de hoofdstad, die verdacht wordt van poging tot omkoping van de Tweede Kamerleden Dankert (PvdA) en Keja (VVD). Flitsen uit het buitenland BELGRADO. Een gerechtshof in Pristina heeft 19 Joegolslaven van Albaanse afkomst veroordeeld tot gevangenisstraffen van vier tot 15 jaar, zo meldde het persbureau Tan- jug zaterdag. SALISBURY. Rhodesische politie- eenheden hebben de afgelopen vier dagen bij verschillende gevechten 18 Afrikaanse nationalisten gedood, zo is zaterdag in Salisbury officieel be kend gemaakt. JOHANNESBURG LOESAKA. De oorlog in Angola is maandag met de door de MPLA gemelde verovering van Hoeambo, tot voor kort de zetel van de door Unita en FNLA ge vormde tegenregering, in een be slissende laatste fase gekomen. De leider van de Unita, Jonas Savimbi, deelde in Loesaka mee dat zijn troepen het MPLA-ofensief niet langer het hoofd kunnen bieden. EL AAIUN. In El Aaiun, hoofd stad van de omstreden westelijke Sahara, is aangekomen de speciale V.N.-gezanl, Olof Rvdbeck. 1-Iet. is zijn taak de volkerenorganisatie ver slag uit te brengen over de Sahara- crisis4 Muziek- en toneelavond OOSTERLAND. 9-2. Op vrüdag- avond 13 februari a.s. houdt de plaatselijke muziekvereniging „Oos- terlands Fanfare" weer voor leden, donateurs en belangstellenden de jaariyksc uitvoering te houden in dc grote zaal van de „Conferentieka mer". Nu de opening zal eerst een mu ziekprogramma worden uitgevoerd, bestaande uit een lienta) nummers, waaronder vier marsen, onder lei ding van de directeur, de heer Jac. Capelle. De aanvangsmars, getiteld: „De Avanti". zal worden gedirigeerd door de kapelmeester van het korps, de heer Adrie Stoutjcsdijk. Toneelspel Hierna komt de pauze waarin als gewoonlijk de verloting ten bate van de kas, die een half uur duurt. Daar na een opvoering door de to neelvereniging „Op Drift" uit Re- nesse, van een klucht in twee be drijven, getiteld „O, die mannen", onder regie van de heer D. Dokman. Hieraan werken een vijftal personen mee, nl. drie dames en twee heren, t.w. mevr. Gilijamse-Mcijers, mevr. B. J. Koopman-Hart en mevr. Van der Wiel-Jansen. Verder de heren J. van den Hoek en J. Verboom. Na het officiële gedeelte komt er nog een bal voor dansliefhebbers. BRUSSEL. De Europese minister raad heeft maandagmiddag in Brus sel de heffing van 15 procent op zo geheten primeur-aardappelen tot 28 maart van dit jaar geschorst. Eer der al werden de douanerechten op gewone aardappelen tijdelijk opge heven. Die bedroegen 18 procent. JOHANNESBURG. Zestien Zuid- afrikaanse hotels hebben van hun regering toestemming gekregen van af zestien februari ook niet-blanke gasten onder te brengen. Dit is in Johannesburg bekend geworden. CAGLIARI. De christen-democra tische parlementariër Pietro Riccio, die vorig jaar november werd ont voerd op Sardinië, is volgens de po litie zonder twijfel door zijn ontvoer ders gedood. BRUSSEL. Een groep van onge veer veertig Britse huurlingen, die uit Kinsjasa naar Engeland terug keren, hebben dinsdag geweigerd zich uit te laten over de berichten dat veertien Britse huurlingen in het noorden van Angola zijn terechtge steld. PARIJS. De Franse schooljongen die door de vanuit Somalië opere rende guerrillastrijders gevangen werd gehouden is vrijgelaten en naai de Franse ambassade in Somalië ge bracht. LOEANDA. Strijdkrachten van de „volksbeweging voor de bevrijding van Angola" (MPLA) hébben Huam- bo, het hoofdkwartier van de „Unie voor de totale onafhankelijkheid van Angola" (UNITA) in het zuiden, ver overd. Dit heeft de generale staf van de MPLA bekendgemaakt. WEST-BERLIJN. Onbekenden hebben een bomaanslag gepleegd op een bureau voor Israëlische econo mische zaken in West-Berlijn. Er de den zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. Wel richtte de helse ma chine die in het trappenhuis voor het betrokken kantoor was geplaatst, veel schade aan. PARIJS. De strijdkrachten van de Saharaanse onafhankelykheidsbcwe- ging „Frente Polisario" beheersen de hele westelijke Sahara, met uit zondering van vier steden. Dit heeft een woordvoerder van het front in een maandag in het Franse week blad „Paris Match' gepubliceerd vraaggesprek gezegd. PARIJS. De langste verkeerstun- nel van Frankrijk is voor het ver keer opengesteld. De tunnel ligt bij het plaatsje Sainie-Mariaux Aux- Mines in de Vogezen. LONDEN. Het Britse fregat Dio- mede heeft maandagochtend vroeg geseind, dat het twee keer plotseling heeft moeten uitwijken om te voor komen, dat hef geramd zou worden door de IJslandse patrouilleboot Tyr. ROME. De jongeman die bekend heeft de Italiaanse filmregisseur Pier Paolo Pasolini te hebben ge dood, is mentaal en emotioneel der mate onrijp dat hij niet verantwoor delijk kan worden gesteld voor zijn daad. Dit hebben twee psychiaters maandag verklaard voor de recht bank die de zaak behandelt. Nog- moord op trekvogels AMSTERDAM, .1-2. Dc a Stichting Mondiaal AHerra- a tie/ te Zandvoort luidt up- a nieuw de noodklok voor trek- a vogels, die in de komende j lente „op hun bruidsvlucht" a uit Afrika vliegend boven boven Ttalië in het moordende jachtvuxxr terecht dreigen te J komen, waarin al jarenlang v miljoenen van hen omkomen. f Wel icerd itt december jl. f een x vetsonixverp ingediend waarin de ongebreidelde jacht op trekvogels aan banden wordt gelegd, maar hel :a) nog drie jaar duren voor deze wel de lange parlementaire xveg naar bekrachtiging zal hebben doorlopexx en dxis hxixx- xxen de honderdduizenden Ifn- liatmse jagers voorlopig nog ongehinderd hun gang gaan. Volgens dc Stichting Mon diaal Alternatief worden jaar lijks in Italië met netten, ge weren en met lokvogels ca. 400 miljoen trekvogels gevan gen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3