Officiers-echtpaar Vellinga nam afscheid van Zierikzee KOOPJES HALEN WICO Jeugdkapel hervormde gemeente Oosterland organiseert bazar Chauffeur komt om bij ongeluk te Schuddebeurs De gemeente Duiveland in 1975 LAATSTE OUDERAVOND „ONDER" SCHOOLHOOFD A. HEULE 3 STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Maandw 9 februari 1976 Nr. 21840 Wisseling- bij Heilsleger ZIERIKZEE, 8-2. Kapitein H. Vellinga van het Leger des Heils, en echtgenote, hebben tijdens een zondag middag gehouden dienst in bet vervangend Leger-ge- bouw aan de Nieuwe Boogerdstraat, afscheid genomen van Zierikzee, wegens overplaatsing naar Luxemburg. Opvolgers zijn de heer en mevrouw F. Bergsma, die deze middag werden voorgesteld. Zeeuwse Jeugdraad Op woensdag 11 februari a.s. komt de Zeeuwse Jeugdraad in openbare vergadering bijeen ten kantore van de Stichting Zeeland te Middelburg. Mijnen opgevist Door de Noordzeekoïters SL. 7 en SL. 42 van de Gebrs Brinkrp^n uit Stellendam werden donderdag in de thuishaven een drietal door hen op geviste zeemijnen binnengebracht. Zij werden door de mijnopruimings- dienst onschadelijk gemaakt. Eén van de mijnen dateerde al uit de eerste wereldoorlog, de twee an dere uit de periode 1940-1945. ZIERIKZEE Carnavalsavond personeel „Cornelia" Vrijdagavond 6 februari werd in de rekreatiezaal van de Cornelia- stichting carnaval gevierd door het personeel. Deze avond werd verzorgd door de heer P. van der Hulle vgn het „Duyvelants Koffyhuys", geassis teerd door de heer L. van Dongen. Met zijn apparatuur en zijn en thousiasme wist hij de hele zaal mee te krijgen, zodat er een' goede deel name was op de dansvloer. De spie ren kwamen uitstekend in beweging. Er waren ook prijzen te winnen voor dogenen die het leukst verkleed wa ren. Men kan terugzien op een zeer geslaagde avond. Benzine diefstal Uit een tank van een auto van de firma D. in plan Malta te Zierikzee werd 20 liter benzine gestolen. 11 BtJ 11 Vóór de aanvang van de afscheids- en begroetingsdienst zongen de kin deren, met orgelbegeleiding, verschil lende liederen, waarna de families Vellinga en Bergsma hun entree maakten. Onder leiding van de scheidende kapitein werd het aanvangslied ge zongen en gebeden. Een welkomst woord gold uiteraard de familie Bergsma en verder vertegenwoordi gers van de verschillende kerkge nootschappen en meerdere aanwezi gen. Meyrouw Bersgma las daarop Psalm 96. Na samenzang stelde de heer Bergsma - hij heeft nog geen officiersrang - zich voor en gaf een geloofsgetuigenis. Hij heeft zich ge heel voor het Legerwerk beschikbaar willen stellen. Geschenken Mevrouw De Graai dankte daarop de familie Vellinga en bood een ge schenk aan; een ruiker bloemen was beschikbaar voor mevrouw Bergsma. Kapitein Vellinga mediteerde daarop over 1 Cor. 2 2. Hij onderlijnde dat de gebrachte boodschap van Chi'istus - na zijn vertrek - dezelfde blijft. Jaarvergadering H.S.V. „Oosterschelde" Vrijdagavond 13 februari houdt de hengelsportvereniging „Oosterschel de" in het „Huis van Nassau" de al gemene jaarvergadering. Op de agenda staan de verslagen van de penningmeester, kascommis- sie en de secretaris. Bij de bestuurs verkiezing zijn aftredend en herkies baar de heren M. Berrevoets en C. H. van Schelven. Aftredend en niet her kiesbaar zijn de heren G. Wilbrink en C. P. v. d. Werve. Verder zullen de bekers uitgereikt wordeh aan de kampioenen van het afgelopen jaar. Ook zal er deze avond gesproken worden over de contributie van 1977 en de wedstrijden voor het aanstaand seizoen. Aanrijding Op 8 februari reed J. C. d. B. uit Barendrecht van de Nieuwe Haven met een nogal hoge snelheid het Kar- steil in. In de bocht raakte hij de macht over zijn stuur kwijt en ram de twee geparkeerd staande perso nenauto's. Dé wagens waren van D. J. R. en A. C. M., beiden te Zierik zee. In kader landelijke C.J.V.-aktie OOSTERLAND. 7-2. De jeugdka- pel van de Ned. Herv. Kerk heeft, zoals bekend, het voornemen, in het kader van de landelijke C..I.V.-actie, voor de opbouw van een dorp in het door grote droogte geteisterde ge deelte van Ethiopië een bazar te houden op vrijdag 20 en zaterdag 21 februari a.s. in de loods van de heer I*. Vaanc, aan de van den A beek straat. Op deze bazar zullen de nodige at- trakties aanwezig zijn etc. Het ligt in de bedoeling dat de leden van de Jeugdkapel, met het oog op de nade rende bazar, op zaterdag 14 februari a.s. in het dorp materiaal zullen op halen voor deze bazar. Alles is wel kom. zowel spullen voor de rommel markt die aan déze bazar verbonden is, alsook prijzen, die men beschik baar stellen wil voor een al of niet met name genoemde aktiviteit op de bazar. Iederéén krijgt verder de kans om het gewicht van een varken vast te stellen en zodoende te proberen dit dier te winnen. Gezien het goede doel van deze baz.ar twijfelen we niet of ieder zal wel wat over hebben voor de rommelmarkt, of voor de prijzenpot wanneer men a.s. zaterdag voor dit doel rond komt. Schouws e poppen als aandenken aan cle Zierikzeese lijd. (Foto: Zierikzèesche Nieuwsbode) Na samenzang en zegen voerden nog verschillende sprekers het woord namens jeugdwerk en zusterkring, onder aanbieding van enkele ge schenken, waaronder twee poppen in Schouwse klederdracht. Ook de kin deren van de familie Vellinga kregen een presentje aangeboden. C. Bolle wint beker voor grootste vis Voor de leden van de H.S.V. „Oos- terschelde" wordt ieder jaar o.a. een beker beschikbaar gesteld voor de grootste vis buiten de competitie. In 1975 werden weer vex-schillende flinke vissen aan de haak geslagen, waarbij de heer A. Beeke zich niet onbetuigd liet met kabeljauwen van 16 en .19 pond. Degi-ootste vis werd echter door de heer C. Bolle aan de haak geslagen. Een kabeljauw van 24 pond en 400 gram. Op de algemene leden vergadering van de vereniging zal de beker aan de heer Bolle worden uit gereikt. Voetganger valt neer Zondag plm. vijf uur werd de voetganger J. T. uit Zierikzee on wel op de kruising Blokweg/Emil Sandströmweg en viel neer. T. werd snel overgebracht naar het Rode Kruis Ziekenhuis. Kring „Schouwen-Duiveland" Z.L.M. Op vrijdag 20 februari wordt in het Huis van Nassau een algemene ledenvergadering gehouden van de Kring „Schouwen-Duiveland" van de Z.L.M. Verkiezing vindt plaats van een sekretaris-penningmeester van de Kring, in verband rriet het aftre den van de heer F. C. Hanse. Na de pauze spreekt de algemeen voorzitter van de Z.L.M., ir. D. Lu- teyn, over .het onderwerp „Land- bouwaktualiteiten. In aansluiting op de vergadering, wordt de scheidende heer Hanse een receptie aangeboden. Z.V.U.: „Privé voor twee" Op zaterdag 14 februari gaat - onder auspiciën van de'Z.V.U. - in de Concertzaal het blijspel „Privé voor twee" van Noël Coward, ge bracht door Pleuni Touw, Jeroen Krabbé, Edda Barends en Hein Boe- Ie. Stichting Zeeuws Coördinatieorgaan Op dinsdag 10 februari a.s. wordt in de bovenzaal van „De Poorter" (RTM-station) een vergadering ge houden van de Deelnemei'sraad van de Stichting Zeeuws Coördinatieor gaan voor Natuur-, Landschaps- en .Milieubescherming, onder leiding van de° voorzitter de heer B. J. Smulders. Na afhandeling der huis houdelijke zaken, spreken de heren J. G. Spieier en ir. H. van Dord over „De nieuwe fnrichtingsschets voor het Grevélingenbekken". Afdeling Schouwen Plattelandsvrouwen De afdeling Schouwen van de Nod Bond van Plattelandsvrouwen organiseert een bijzondere avond bijeenkomst op dinsdag 17 februari aanstaande in de foyer van de Con certzaal. Deze avond zal worden verzorgd door het ...Jonge-balie- st ra f procestheater" uit Rotterdam. Hei strafproces-theater bestaat uit een groep juristen die een volledig strafproces opvoeren. Men zal ken nis kunnen nemen van de gang van-zaken bij een strafproces en ge- konfronteerd worden met een rech ter, advokaten. verdachten en getui gen. Op de7.e avond zijn echtgenoten huisgenoten en bekenden van de dames-leden hartelijk welkom. Show „Tolenmelnu" Op donderctag 19 februari brengt Henk Elsink - onder auspiciën van de Z.V.U. - zijn nieuwe one-inan- show „Totenmetnu", met muzikale begeleiding van het kwintet Jan El sink. Inbraak loods In de opslagplaats van Termeulen in de Houwersweg werd in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken. De daders verschaften zich toegang door een slot door te knippen. Een aantal gereed staande bestellingen werden ontvreemd. Op de Buitendijk te Oude-Tonge worden later door de politie vele van de gestolen goederen terugge vonden. De verpakkingen waren be schadigd. U.V.V.-afdeling Op dinsdag 10 februari wordt in hel R.K.-centrum een kontaktavond gehouden van de U.V.V.-afdeling. Op deze vergadering vindt een be stuursverkiezing plaats i.v.m. het aftreden van mevrouw A. der We duwen (niet. herkiesbaar) en me vrouw J. van Aken (herkiesbaar). HAAMSTEDE N.C.V.B.-afdeling Op dinsdag 17 februari wordt in de rekreatiezaal van de Ger. kerk, een feestelijke jaarvergadering ge houden van de N.C.V.B.-afdeling. SEROOSKERKE L.R.V. „Westelijk Schouwen" Vrijdag 13 februari a.s. zal de Lan delijke Rij vereniging „Westelijk Schouwen" in het Dorpshuis te Se- rooskerke haar jaarvergadering hou den. Bij de bestuursverkiezingen stellen de periodiek aftredende be stuursleden mevr. E. Prince-Röttger en de heer H. Bremer zich herkies baar. De heer N. J. Beije treed af als bestuurslid. Tegenkandidaten kun nen tot 10 februari worden aange meld bij de secretaresse mevr. A. van Nieuwenhuize. Als punten op de agenda slaan verder o.m. een voor stel tot kontributieverhoging en een bespreking over de te houden wed strijden en evenementen in 1976. KERKWERVE Bejaarderi-„soos" naar Zonnemaire Op donderdag 12 februari brengt de bejaardensociëteit van Kerkwerve een bezoek aan Zonnemaire. Voor lijd: zie agenda. NIEUWERKERK Kombi-muziekuitvoering Vrijdagavond hield de plaatselijke muziekvereniging „Oefening en Uit spanning" te Nieuwerkerk, in sa menwerking met de Bruse muziek vereniging „Nu met Hope" een jaar lijkse uitvoering. Beide muziekkorpsen staan onder leiding van de heer A. Radewald. De uitvoering vond plaats in de grote zaal van „Ons Dorpshuis". Na een vlot afgewerkt muziekprogramma, dat getuigde van behoorlijke oefe ning, werd een blijspel gespeeld in drie bedrijven van Dick van Maas land, getiteld „Een aap op visite". Ook werd nog een leuke verloting gehouden ten bate van de kas. Na afloop werd nog gezellig gedanst, tot in de kleine uren van de nacht. Vernielingen Aan de zuiveringsinstallatie te Nieuwerkerk werden vernielingen aangericht. Met een luchtbuks werd een ruit kapotgeschoten. SIRJANSLAND Ijsvermaak op het Dijkwater Nadat in de eerste vorstweek na vele zachte winters vooral door de schooljeugd de eerste beginselen van het schaatsen met vallen en opstaan waren aangeleerd op enkele ondiepe plassen .heeft in de tweede week het aktieve bestuur van „Sirjansland Vooruit" gezorgd voor een prima baan op een kreekje in het Dijkwa ter. Twee aggregaten zorgen voor vez'lichting 's avonds en ook 's mid dags is de bekende warme chocolade melk op de ijsbaan verkrijgbaar. Auto uit bocht SCHUDDEBEURS, 7-2. De 35-ja- rige S. Westerweel uit Zierikzee werd zaterdagavond 19.45 uur op slag gedood, toen hy op de Klooster- weg bjj Schuddebeurs uit de bocht vloog. Het slachtoffer kwam uit de rich ting Noordgouwe en raakte in de berm toen hij in de bocht ter hoogte van de afslag Dreischor reed. De heer Westerweel trachtte zijn fout te corrigeren met het gevolg dat hij een tegenligger schampte. Hier door schoot zijn wagen aan de an dere kant van de weg in de sloot, tuimelde nog een tijdje door en kwam tegen de Zuiddijlc tot stil stand. De auto van de tegenligger M. v. d. M. uit Dordrecht liep nau welijks schade op. Het slachtoffer werd overgebracht naar het mortua rium van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee. De heer Westerweel was gehuwd en vader van vier kinderen. (ii) Dienst gemeentewerken In 1975 werden de volgende bestra tingen en rioleringen aangelegd of verbeterd: 1. Herbestratingen, even tueel met rioleringen in de verschil lende dorpen, ten bedrage van onge veer f 100.000,2. herbestratingen van wegen en aanleg van trottoirs in bestemmingsplan Nieuwerkerk II; 3. verbetering Burg. Van Veenstraat te Nieuwerkerk (algehele rekonstruktie in asfalt; 4. verbetering Lageweg (voor een gedeelte) te Sirjansland, met versterking yan de fundering; 5. omlegging bestrating en aanleg voetpaden op de Kerkring te Nieu werkerk, door herbouw van de toren aldaar; 6. aanleg riolering en bestra ting Leuvenstraat en Korenbloem straat te Oosterland; 7. verbetering paden door de beplantingen in de dorpen Nieuwerkerk en Ouwerkerk; 8. aanleg voetpad vanaf het Markt plein naar de Burg. Van der I-Iave- slraat te Oosterland, geheel uitge voerd in eigen beheer. Beplantingen Verder werden in eigen beheer de volgende plantsoenen en plantstro- ken aangelegd: l. aanleg plantsoen bij de rijksweg en rond de bushalte te Nieuwerkerk; 2. plantsoenstrook langs nieuw aangelegd wandelpad vanaf de Markt tot de Burg. Van dei- Ha vestraat te Oosterland; 3. plant soenstroken langs de Burg. Van Eetenstraat te Nieuwerkerk en plant- soenaanleg met kinderspeelplaats in de Dolfijnstraat aldaar; 4. plantsoen- aanleg in de Kerkring te Nieuwer kerk, mede in verband met de her bouw van de dorpstoren aldaar. Machinepark Het machinepark van de gemeente verkeert in een behoorlijke staat, zo dat in 1975 alleen een nieuwe ket tingzaag behoefde te worden aange schaft. Doordat vele ijsbanen op omlig gende dorpen' door massaal te vroeg berijden gevaarlijk zijn door de vele scheuren komeh veel schaatsliefheb bers uit de omgeving hier de schone schaatssport beoefenen. BRUINISSE Examen kursus E.H.B.O. Woensdag: 4 februari werd de kursus EHBO te Bruinisse na. 18 lessen afgesloten met een examen. De kursus werd geleid door dr. F. J. J. Buitendijk en de heer A. Th. Lock, het examen werd afgenomen door de examinator de heer W. Bontkes, arts te Zierikzee. Aan het examen namen. 28 kandi daten deel waarvan na de resulta ten bleek dat 1 kandidaat moést moest worden afgewezen, De geslaagden zijn de'dames: A. v. Velthoven-Gudde, J. Bout-Man- ni, W. v. Wolferen-de Ruyter, P. Roggeband-Baay, A. v. Galen, C. Haeck-de Kuyper, C. de Koning- Bolijn, J. IJzelenberg-Okkerse, J. Bal-Okkerse, C. v. Schaik-v. Dijk, J. Antheunisse, C. v. Dommelen, D. Jongebreur-Folmer, M. de Looff- Passenier, G. Vermaas-de Kievit, J. Deurloo-Saman, A. v. Popering- Wiebrens, L. v. d. Wekken-Flik- weert, H. Stam-v. Huiven, M. Bie- rens; de geslaagde heren: J. Morcus, A. Kostense, B. Schaap, W. Jumelet, L. v. Galen, J. Reurich, N. v. d. Wekken. Vergadering Chr. Woningbouwvereniging Tijdens de donderdagavond gehou den ledenvergadering van de chris telijke woningbouwvereniging „Schouwen-Duiveland" in het Dorps huis te Bruinisse, sprak voorzitter de heer B. de Groot een woord van wel kom tot de 47 leden die deze verga dering bezochten. De voorzitter gaf een uitgebreid vex-slag van de akti- viteiten die in het voorgaande jaar hadden plaatsgevonden. Na de behandeling van het voor gaande jaar gaf hij een overzicht van wat er voor het komende jaar op het programma staat. Of deze plannen allemaal zullen kunnen worden verwezenlijkt is nog een vraag. Inzameling kleding Evenals voorgaande jaren zal er ook dit jaar weer een inzamelings- aktie komen te Bruinisse van kleding ten behoeve van de vluchtelingen in nood. De datum alsmede het adres waar het kan worden afgegeven zal nog nader bekend gemaakt worden. Polsbreuken Tijdens het schaatsenrijden op de ijsbaan te Bruinisse kwamen de da mes v/d V. en S. zo ongelukkig ten val dat zij beiden een pols braken. Verkoop hotel „Storm" Vrijdagmiddag is in café-x-estau- rant „Bru" te Bruinisse door notaris D. Karsten het restaurant „Stoi-m" publiek verkocht. Het hoogste bod was twee honderd vijftig duizend gulden uitgebracht door brouwerij „Skol". NUTSSPAARBANK.. de ideale gezinsbank Spaarbusjes in bruikleen SCIIARENDIJKE t.o. Geref. kerk - woensdag 12.30-13.30 uur. PEKING. Een woordvoerder van bet Chinese ministerie van buiten landse zaken heeft zaterdag de be richten bevestigd dat China's zesde vice-premier en minister van open bare orde, Hoea Koeo-Feng, be noemd is tot voorlopige premier van China. Hij volgt de in januari over leden Tsjoe En-Lai op. O.B.S. te Sirjansland SIRJANSLAND. 6-2. Onder leiding van de voorzitter der oudercomniissie, de lieer C. Joziasse, werd een goed bezoehte onderavond gebonden van de openbare basisschool. Tot de aanwezigen behoorden o.m. burgemeester .1. D. de Kam, wethou der S. Overbccke en de echtgenote van het schoolhoofd, mevrouw Heule, die weer een vol jaar pro deo baar krachten gaf aan de klassen 1 en 2. Verder de handwerkondcrwUzeres mevr. J. van de Graaf-Van Westen en namens de schoolraad de heer Visser. Het deed de voorzitter goed dat op deze laatste ouderavond samen met de familie Heule, alle ouders present of vertegenwoordigd waren. „Allen, zo blijkt - ook het gemeentebestuur - stellen belang in onze school, die on misbaar is voor de leefbaarheid van Sirjansland". aldus de voorzitter. Vervulling vakature Het straks scheidende schoolhoofd, de heer A. Heule, deelde mee dat - na zijn pensionering - de tijd van 1 maart tot de vakantie, wordt over brugd door de heren Buysse en Heule. Wethouder Overbeeke sprak hier over zijn vreugde uit. menend dat in do persoon vande heer Oelc een goede opvolger is gevonden ter ver vulling van de vakature die ontstaat. Betrokkene heeft echter eerst per 1 augustus de drie dienstjaren, nodig voor de vervulling van het hoofd schap. Met ervaren krachten is thans - tot die tijd - een oplossing gevonden.-. Hierna volgden de jaarverslagen. De heer J. C. Padmos werd herkozen als lid van de oudercommissie. Spreekbeurten De heer Heule liet hierna via de bandrecorder enkele s preekbeurten horen van leerlingen der hoogste klassen, kompleet met het stellen en beantwoorden van vragen. Dit stukje schoolpraktijk viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. In de pauze bezichtigde men het schoolwerk en werden met het per soneel de vorderingen besproken. Aanvullend word een tweetal films vertoond over hygiëne en een na tuurfilm uit het Afrikaanse sfoppen- gebied. Voor de laatste maal in zijn loop baan sloot de heer Heule daarop de geslaagde ouderavond, de ouders dankend voor hun belangstelling voor deze avonden en het werk hun ner kinderen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3