De ,Kalkar'-heffing aan de orde op 16 februari-vergadering Verklede schaatsers(sters) op de ijsbaan te Haamstede Moord te Frankfurt Zeer hoog dodental in Guatemala Taxichauffeur vermoord Bejaarden willen staatssekretaris Balans van burgeroorlog teak bergmeubel MEUBELRAMA DE ZIERIKZEESCHE COURANT Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nleuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Gemeenteraad Zierikzee LAATSTE WINTERBEELD NIEUWSBODE REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek .Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/.h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3.70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. Maandag 9 februari 1976 132ste jaargang Nr. 21840 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Ook ijswedstrijden te Zierikzee ZIERIKZEE, 9-2. Op maandag 16 februari komt de gemeenteraad van Zierikzee in vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester. van de kontributie-ontvangsten. De Stichting Beeldende Kunst Zeeland verzoekt om een gemeentelijke bij drage van zeven cent per inwoner, ten behoeve van de exploitatie van het uitleencentrum Voor beeldende kunst. De agenda telt een twintigtal pun ten, w.o. een l\jst van dertig ingeko men stukken. Aan de orde komt o.m. - een wat principiële kwestie - een voorstel over de zogenaamde drie procent-Kalkarheffing. Deze heffing heeft betrekking op de snelle kweekreaktor te Kalkar en terzake is een motie overgelegd van de raad der gemeente Hulsberg, waarin wordt gepleit dat ook rechts personen (gemeenten o.a.) de moge lijkheid wordt gegeven de 3 procent- Kalkarheffing te mogen voldoen ten gunste van een ander fonds dan het fonds ontwikkeling snelle kweek reaktor. Het kollege van b. en w. heeft terzake advies ingewonnen bij de Ver. van Ned. Gemeenten en wil zich hieraan konformeren. Het houdt impliciet in dat de motie van Huls berg voor kennisgeving wordt aan genomen. De minister van economi sche zaken heeft namelijk tot twee maal toe bepaald dat rechtspersonen geen beroep op eerdergenoemde ont heffingsregeling kunnen doen. Verkoop pand Besloten zal worden over de ver koop van pand Kapellestraat 12, ge legen in het bestemmingsplan Haven kwartier. Door het Duitse bedrijf „Hemona" werd het verzoek gedaan tot het kopen van de ondergrond van het pand Rodedorp 54, welk pand ge noemde firma in eigendom heeft. Het kollege stelt de raad voor tot deze verkoop te besluiten. De heer F. Kou- wenberg, Bange Sint Janstraat 48, heeft verzocht de ondergrond van de gesloopte krotwoning Lange Sint Jan straat 46 te kunnen kopen. Het kol lege stelt voor in te gaan op een ver zoek van het Bouw- en Woningbu reau te Krimpen aan de Lek tot het kopen van percelen grond in het be stemmingsplan West I, voor het bou wen van bungalows. Van de heer M. v. d. Steen te Hellevoetsluis ligt het verzoek voor een kavel bouwterrein in het bestemmingsplan West I te kunnen aankopen voor de bouw van een bungalow. Bejaarden woningen Door het kollege wordt voorgesteld een raadsbesluit van 26 februari 1975 in te trekken en terzake een nieuw besluit te nemen. Het betreft het be sluit tot verkoop van een perceel bouwgrond aan het 's Heer Lauwen- dorp aan de woningbouwvereniging „Beter Wonen", voor de bouw van twaalf bejaarden woningen. In het be sluit werd uitgegaan van een fou tieve exploitatieberekening. BURGHIHAAMSTEDE. Een datum vergissing op het ijs te Burgh/Haam- stede? Toch niet; in deze karnavals- tijd immers kan men alles verwach ten. In iéder geval was deze januari- Sint present. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE. Eendjes die weer wat meer ruimte krijgen in de Zoete Gracht te Zierikzee; het ds een beeld dat de echte* winterse periode af sloot. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Verder'zal de raad het bedrag per leerling voor het openbaar lager on derwijs voor 1976 vaststellen. Teneinde te voorkomen dat er fi nanciële moeilijkheden ontstaan voor het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland, stelt het kollege voor de bij drage voor 1975 thans te betalen, evenals een voorschot voor het eer ste halfjaar 1976. Vervolgens zal de raad beslissen over een subsidie-aanvrage van de Algemene Nederlandse Invaliden Bond afdeling Schouwen-Duiveland. Het kollege stelt voor een subsidie van f 0,10 per inwoner, in de vorm van een garantie, te verstrekken voor het bezoek van Noord-Ierse kinderen. Besloten zal worden over een subsi die voor het C.J.V.-kamp, ten be hoeve van jeugdcamping te Renesse. Groene Kruis Een verzoek van de Vereniging „Het Groene Kruis Schouwen-Duiveland" ligt voor om een gemeentelijke bij drage te verstrekken van 75 procent DEN HAAG. De ministers van buitenlandse zaken der negen EEG- landen die vandaag (maandag) in Brussel bijeenkomen, zullen zich waarschijnlijk niet bezighouden met de betrekkingen tussen de gemeen schap en Spanje. Gekostumeerd ijsfeest FRANKFORT, 7-2. De Joegoslavi sche vice-consul in Frankfort, Ed win Zdovc is zaterdagmorgen voor zijn woning in deze stad doodge schoten. De 45-jarige vice-consul werd door vijf kogels in de rug getroffen toen hij de garage van zijn huis in de buitenwijk Sachsenhausen sloot. De politie sluit de mogelijkheid van een politieke moord niet uit. De V.Y.D. en de ekonomie DEN HAAG, 7-2. Een maatschap pij, waarin de ekonomische initia tieven in de regel -tot stand gebracht worden in partikuliere ondernemin gen - zowel in de bedrijven van zelfstandigen als in die van grotere omvang - is veruit de beste waar borg voor algemene welvaart en de daarop .gebaseerde welzijnsvoorzie ningen alsmede voor de persoonlijke ontplooiingskansen". Dit is een van de stellingen over het ondernemings recht, die de sociaal-ekonomische kommissie van de VVD heeft opge steld voor de vergadering van de partijraad van de VVD, welke op zaterdag 21 februari te Amersfoort gehouden wordt. Na aardbeving' GUATEMALA-STAD, 8-2. Het dodental 'Als gevolg van. de aardbe vingsramp in Guatemala zal moge lijk boven de 15.000 blijken te liggen. Dit is meegedeeld door een lid van de nationale raad voor de noodtoe stand. Guatemala is getroffen door twee zeer zware aardschokken, de „pieken" van een sinds woensdag ochtend niet aflatende reeks trillin gen die ook zaterdag nog te voelen waren. De zegsman vertelde: „Vrijdag avond gaven wij als het officiële do dental 7375 mensen op. Dat waren echter alleen de slachtoffers die wij hebben kunnen bergen en begraven". Hij schatte dat er onder de puinho pen van ingestorte huizen nog „hon derden en honderden lijken" liggen. Later maakte het nationale comi té dat het reddingswerk in Guate mala coördineert, bekend dat er tot dusver 12.804 doden zijn geteld. EPE, 8-2. In Vaassen (gem. Epe) is in de nacht van zaterdag op zondag de 40-jarige taxi-chauffeur W. G. Wesselink uit Apeldoorn doodge schoten. Hij is met pistoolschoten om het leven gebracht, waarschijn lijk na een aanval van achteren in de taxi. De politie vond rond 01.00 uur na een anonieme tip de heer Wesselink, die dood naast zijn taxi lag. Zijn auto was tegen een boom gebotst. DEN HAAG, 7-2. Nu moet je soms voor een zaak naar v(jf depar tementen en je komt geen stap ver der. Het is hoog tijd dat er weer een staatssecretaris komt voor het bejaardenbeleid. Dit kreeg vrijdag de commissie voor het bejaarden beleid van de Tweede Kamer te ho ren van het Centraal Orgaan Sa menwerkende Bejaarden Organisa ties (Cosbo) met riün 400.000 leden. Over de nota bejaardenbeleid 1975 wilde voorzitter drs. P. M. Bruins nog wel kwijt dat de bejaarden hoognodig moeten worden geïnte greerd in de maatschappij om een belangrijk deel van hun veronder stelde problemen zelf op te lossen. BEIROET, 7-2. De tien maanden burgeroorlog in Libanon hebben in het totaal ongeveer 12.000 mensen levens geëist, zo meldde vrijdag de in Beiroet verschijnende ..Arab World". Er zou \'erder voor meer dan vijf miljard dollar schade zijn aange richt. ..Het hele land is veranderd in een abbatloir". aldus „Arab World*'. Verwachting tot dinsdagavond: Meer wind Veel bewolking met plaatselijk wat regen en eerst ook nog mist; matige tot vrij krachtige zuidwestelijke wind; minimumtemperaturen om streeks 2, maxima circa 6 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperaturen: omstreeks 3 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 10 febr. Zon op 8.06, onder 17.43 Maan op 12.21, onder 3.45 Volle maan: 15 febr. (17.43) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 10 febr. 9.55 22.44 3.42 16.15 Doodtij: 10 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 9-2. Het K.N.M.I. deelt mede: Met toenemende zuidwes telijke winden wordt dinsdag zach tere cceaanlucht naar ons land ge voerd. Oorzaak hiervan is een ver hoogde depressie-aktiviteit op het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan. Bijbehorende frontale sto ringen verplaatsen zich via de Brit se eilanden naar onze omgeving. De ze brengen veel bewolking waaruit plaatselijk wal regen kan vallen. Vorst van enige betekenis kwam alleen nog voor in de Skandinnvi- sche landen en in Oost-Europa. In Midden-Zweden waren in de afge lopen nacht de temperaturen om streeks min 20 graden, terwijl in Oost-Europa temperaturen tussen min 17 en min 12 graden gemeten werden. Onder invloed van een rug van hogedruk is het rustig weer met maxima tussen 15 en 20 graden aan de Spaanse Middellandse zeekust. BURGH-HAAMSTEDE, 7-2. Door de IJsvereniging „Burgh-Haamstede" werd zaterdagmiddag een uitste kend geslaagd gekostumeerd ijsfeest georganiseerd, waarvoor van de zijde der deelnemers, als van het pu bliek, grote belangstelling bestond. Ruim vijftig verklede en gekostumeerde personen kreeg de jury, bestaan de uit; mevr. J. Jonker-v. d. Hoek, mevr. E. de Vriezc-Müllcr, mevr. E. v. d. Stadt, Jhr. F. L. Laman-Trip en de heer C. L. Dalebout te beoordelen. De jury-leden stonden hierbij voor geen gemakkelijke taak, gezien het vele werk dat de deelncmers(sters) aan de dag hadden gelegd. Na rijp beraad, waarbij de punten- verschillen tussen de deelnemers bij zonder gering waren, kwam men tot de volgende uitslag, volwassenen: mevr. I. v. d. Aarsen-Deurloo (mid den-Amerikaans kostuum), le prijs f 50,2e prijs fam. M. van Dongen (Zorro-Indiaanse en kinderen) f 30,3e prijs M. Glerum (Indiaan) f 15,—. Middengroep, leeftijd 20 t/m 13 jaar: le prijs Eddy Boot (Winter- schilder) f 40,2e prijs Ronnie Kosters (oma in Schouwse dracht) f 30,—; 3e prijs Thea Landman (Spaanse) f 15, Groep van kinderen van 12 jaar en jonger: le prijs groep kinderen fam. E. Jonker (ambulance) f 25,2e prijs Monigue Bakker (Spijker in en kikker op haar hoofd) f 20,3e prijs Ingeborg Jonker (Lady) f 15,4e prijs Carola de Jonge (poes) f 10, 5e prijs Mark en Willem van Sluis (cowboys). Afsluiting Met het einde van de vorstperiode mag dit gekostumeerd ijsfeest wor den gezien als een geslaagde afslui- t hg waarbij het ijs, mede door de zorg welke hieraan door het bestuur van de vereniging werd besteed, nog in een tamelijk goede konditie was. Ook de rijders die niet aan het ge kostumeerd ijsfeest deelnamen kon den nog met volle teugen hun hart ophalen aan de schaatssport, die men een aantal jaren had moeten ontbe ren. Aan het slot sprak de voorzitter van de ijsvereniging de heer N. Dambruin woorden van dank tot de jury-leden waarbij hij de dames bloemen en de heren een presentje aanbood. QfirprlrTH ir Dit nummer bestaat uit 6 pagina's De geduldige is de sterkste. Victor Hugo

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1