deunloo Zeelands kommissaris dr. C. Boertien brengt bezoek aan Brouwershaven Hernieuwde Raiffeisenbank Schouwen' gaat officieel open DE ZIERIKZEESCHE COURANT NATUURGEWELD SLAAT TOE BANKSTEL MEUBELRAMA a Automobielbedrijf W. C. Ista Zoon Vrijdag 6 februari 1976 132ste jaargang Nr. 21839 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMFN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Eerste lustrum Strandreddiugsbrigade Omvangrijk „draaiboek" gereed BROUWERSHAVEN, 5-2. - Op dinsdag 10 februari brengen Zeelands kommissaris dr. C. Boertien en zijn echtgenote, mevrouw J. B. Boertien-Velema, een be zoek aan de gemeente Brouwershaven. In de Smalstad is een uitgebreid programma opgesteld, dat de kommissaris de gelegenheid biedt zich een zo volledig mogelijk beeld van Brouwershaven en de bevolking te vormen. De kommissaris arriveert in de middaguren (14.30) te Brouwershaven en wordt ontvangen ten stadhuize door burge meester A. P. Schouwenaar en echtgenote. Daarna vin^t de begroeting plaats van de wethouders en de waarnemend sekretaris met hun dames, gevolgd door een gesprek met het kollege van b. en w. Voorzien is verder in gesprekken met de leden van de gemeenteraad, in het kader waarvan mini-inleidin gen zullen worden gehouden. Mevr. S. C. J. B. Loschacoff-de -Kanter (PvdA) spreekt over: „Problemen der kleine kernen"; dé heer J. K. r-nwone fWD) o'*er- .Rekreatieve ontwikkeling" en de heer J. A. van aer tstji i.r'CG) over „EandDouw- vraagstukken". Vaartocht Met het kollege van b. en w. wordt aansluitend een vaartocht ge maakt over hetGrevelingenmeer, met een vaartuig van de Dienst der Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Domeinen. Aanwezig zijn hierbij verder: mr. M. D. Joustra, hoofd Dienst Domeinen, bureau Deltaza ken, ir. M. van Nederveen, waarne mend hoofd Dienst Domeinen, bu reau Deltazaken en ir. G. H. S. Hof- ker, hoofd afdeling Inrichtingstaken Deltadienst. Een bezoek wordt ge bracht aan „Den Osse'\ met de re- kreatieye ontwikkeling ter plaatse. Koutakt met bevolking Voorzien is verder in gesprekken met vertegenwoordigers van de be volking, vertegenwoordigend res- pektievv-lijk: de kerkgenootschap pen, volksgezondheid, openbaar basis- en kleuteronderwijs, bijzonder basisonderwijs, middenstand, be drijfsleven, waterschap, landbouw- verenigingen, sportverenigingen, muziek- en zangverenigingen, de watersport, de bejaardensociëteit, de VVV en het Rode Kruis. Tol slot wordt een maaltijd gebruikt in hotel J. van der Weijde te Noordgouwe. Programma dames Een alternatief programma is ge reed gemaakt voor mevr. Boertien en de haar vergezellende dames: Op het programma staan: bezichti ging' van het raadhuis, een gesprek met dames van de Welfare-afdeling van het Rode Kruis in het Plaatsen- huis te Dreischor en een bezoek aan het Landbouwmuseum. Hier zal een toelichting worden gegeven door de heer J. L. Braber arts en streek- historikus te Dreischor. In de bur gemeesterswoning volgt hierna een gesprek met het bestuur van de Vrouwenraad Brouwershaven. Advertentie Geld sparen Met de auto over het Zijpe varen De veerpont j's in de vaart DEN HAAG. Prins Bernhard zal vandaag (vrijdag 6 februari) in zijn hoedanigheid van beschermheer van. het European Management Forum, een gedeelte bijwonen van het Sixth European Management Symposium in Davos in Zwitserland. Een ingrijpende verbouwing DEN HAAG. Donderdagavond om kwart over acht heeft de 19-jarige stoffeerder E. J. V. uit Zoetermeer met een '22 revolver twee passa giers in een Haagse tram gegijzeld. De man kon door een Haagse agent en een marechaussee van het bij standsteam ontwapend worden. Bij het verhoor bleek dat de jongeman geen duidelijke bedoeling met zijn actie had. HAAMSTEDE, 5-2. Vrijdag 20 februari vindt de offi ciële heropening plaats van het verbouwde kantoor van de Coöperatieve Raiffeisenbank „Schouwen" W. A. aan de Burghseweg 48 te Haamstede. De officiële heropening zal worden verricht door burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen. De sterke groei die de bankwereld de laatste jaren kenmerkt, is ook aan de Rabobank „Schouwen" niet onge merkt voorbijgegaan. De bank, die in 1910 werd opgericht, is in 1965 ge fuseerd met de Boerenleenbanken „Noordwelle" en „Eikerzee". Naast het hoofdkantoor in Renesse, aan de Zeeanemoonweg 4, beschikt de Rabobank „Schouwen" thans over vier bijkantoren en wel te Scharen- dijke, te Haamstede, te Serooskerke en te Brouwershaven. Tevens wordt er op de eerste dinsdag van iedere maand zitting gehouden in rusthuis „Duinoord" te Haamstede. De ontwikkeling van de bank in de afgelopen jaren, blijkt onder meer uit de cijfers over het balanstotaal en het spaartegoed. Bedroegen deze cij fers eind 1965 respectievelijk f 13,6 en f 10,8 miljoen, tien jaar later wa ren zij gestegen tot niet minder dan f 46,7 en f 34,8 miljoen. Niet alleen de balans- en spaarcij- fers groeiden van jaar tot jaar, ook het dienstenpakket werd aanmerke lijk uitgebreid. Verbouwing Als gevolg van de sterke personeels- groei ontstond er ook bij het kantoor Haamstede behoefte aan meer be drijfsruimte, een doelmatiger inde ling van de vertrekken en strengere eisen op het gebied van de beveili ging. Daarom werd in september '74 besloten het kantoor Haamstede grondig te verbouwen, waarmee in oktober '75 een aanvang werd ge maakt. Voor het ontwerp vande ver bouwing zorgde P. C. Tieleman te Nieuwerkerk. Terwijl de firma Bra ber, Dorreman en Lemsom te Re- nesse als hoofdaannemer optrad, werkten verder mede de firma's J. Slager (sanitair en elektra) en Van Dalsen B.V. (schilderwerk). De bank van binnen en van buiten Het resultaat van de verbouwing is een modern en praktisch ingericht kantoor, dat geheel aan dc eisen vol doet, die aan een hedendaagse bank mogen worden gesteld. Zo beschikt het kantoor Haamstede thans over een ruime cliëntenhal, vier toiletten, een kogelvrije balie, een drietal spreekkamers, safeloket ten en een nachtkluis. Om een ieder in dc gelegenheid Ic stellen een rondgang te maken door het verbouwde kantoor, wordt vrij dag 20 februari van 17.00 tot 19.30 uur „open huis" gehouden. Verder zal er een aantal aktfes voor jong en oud worden georganiseerd. Verwachting tot zaterdagavond: Opklaringen Droog weer met opklaringen; meest piatige zuidoostelijke wind; minima ongeveer min 3 graden, maxima rond plus 2 graden. Voor zondag: Min.-temperaturen omstreeks 2 gr. Max.-temperaturen omstreeks 3 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor dc temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. Advertentie SERVICEDIENST CU ATAM ALA. Geen opwekkend plaatje op deze plaats; een beeld van de aardbeving, die Guatemala trof. Het natuurgeweld sloeg hard toe en eiste meer dan 1000 mensenlevens en duizenden gewonden. Foto: een moeder en haar twee zoontjes heb ben wat serviesgoed en dekens op een deur van hun verwoeste huis geplaatst. Het enige wat te redden viel. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Gedachten heeft ieder; bij weinigen worden zij tot denk beelden. Multatulli ZON- EN MAANSTANDEN 7 febr. Zon op 8.12, onder 17.37 Maan op 10.32, onder 0.41 8 febr. Zon op 8.10, onder 17.39 Maan op 11.02, onder 1.44 9 febr. Zon op 8.08, onder 17.41 Maan op 11.37, onder 2.46 Eerste kwartier: 8 febr. (11.05). HOOG- EN LAAGWATER H CD Z w Hl Q W u HH w CD 7 febr. 8 febr. 9 febr. Doodtij Hoogwater 7.11 19..37 7.51 20.24 8.43 21.22 10 febr. Laagwater 0.43 13.11 1.34 13.59 2.30 14.58 Van 6-2 13-2 telefoon (01110) 3635 (01110) 1406 CD w sa HET WEER OVERZICHT n pi pi CA H INSTALLATIEBEDRIJF DE BILT, 6-2. Het K.N.M.I. deelt mede: Het hogedrukgebied boven Zuid-Skandinavië verplaatst zich langzaam naar .het zuiden. In het Middelandse Zeegebied blijft de luchtdruk laag. Door deze ontwikke ling draait de wind geleidelijk naar zuidoost of zuid. waardoor heel lang zaam minder koude lucht naar ons land wordt gevoerd. In deze lucht zal de temperatuur overdag tot enke le graden boven nul oplopen. Tijdens opklaringen kan het in de nacht nog licht vriezen, vooral op die plaatsen waar een sneeuwdek aanwezig is. De kans op neerslag is voor zaterdag nog klein, maar wel neemt de kans op mistvorming toe. Advertentie Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Ranger/Rover.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1