Raad Brouwershaven gaf fiat aan gemeentebegroting 1976 Grootste overdekt rekreatiecentrum van Zeeland wordt gebouwd in Renesse Natuurbeschermers willen pelzen van zeehonden waardeloos maken T DE ZIERIKZEESCHE COURANT KRANT HOORT ERBIJ. BANKSTEL MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag februari 1976 132ste jaargang Nr. 21837 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in au nummer: Afscheid bij gemeentewerken Duivehmd Moeilijk jaar 1975 BROUWERSHAVEN, 2-2. In de maandagavond ge houden vergadering van de gemeenteraad, is de ge meentebegroting z.li.s. aangenomen. Alvorens de be groting hoofdstuksgewijs werd behandeld, werden al gemene beschouwingen gehouden door de fraktievoor- zitters: mevr. Losehaeoff-D Kanter (P.v.d.A.), de heer J. A. van der Bijl (P.C.G.) en de heer J. K. Goeinans (V.V.D.). In zijn beantwoording zei de raadsvoorzitter de mening der fraktievoorzit- ters te delen betreffende hun woorden van waardering jegens de ambtena ren die de begroting hebben samengesteld en het afgelopen jaar de zaak zonder stagnatie draaiende hebben gehouden. landsregering hier liever een open gebied houdt met een schoon land schap. Opdat de gemeente niet verder leegloopt wil het kollege proberen dat vanuit de gemeente forensisme wordt toegestaan. Wat de rekreatie betreft deelde de voorzitter mede dat a.s. vrijdag te Noordgouwe de Inrichtingsschets Grevelingen met de bevolking zal worden besproken. Gezien de plannen, dat rond Den Osse en Bruinisse nog 2500 woningen kunnen worden gebouwd ziet het kollege geen enkele noodzaak om de plaat Dwars in de Weg te gaan be bouwen, temeer om schending van het silhouet van Brouwershaven te verhinderen en de wijde verten te behouden. Het was voor allen een moeilijk jaar. Wat de woningbouw betreft kan gekonstateerd dat er alleen in de kern Brouwershaven een bevol kingsaanwas viel te bespeuren en in de andere kernen een achteruitgang. Dit zal zich in Brouwershaven nog voortzetten wanneer de bouw van de 29 woningen in het plan Delings- dijk is gerealiseeid. Voor Brouwers haven zal dan de kraan wel worden dichtgedraaid. Inzake de bouw van de zgn trio woningen toonde de voorzitter zich niet optimistisch. In Zonnemaire is de bouw van 22 woningen begonnen en voor Dreischor zijn de premiewo ningen ingeleverd t.b.v. de bouw van 16 woningwetwoningen. Het kollege doet zijn uiterste best om de woningbouw te stimuleren in het belang van onderwijs, midden stand en de leefbaarheid .der ker nen. Noordgouwe Toch is er bij de drie frakties een cri de coeur te bespeuren betreffen de de woningbouw in Noordgouwe. Er zijn pogingen gedaan tot grond aankopen maar hierin is men niet geslaagd. Het bestemmingsplan moest worden teruggedraaid want de zaak ging bij de PPD niet door. Bij zonder urgent noemde de voorzitter de scholenbouw te Brouwershaven, waarvoor het kollege geen enkele garantie kan geven. Te Brouwersha ven is reeds een begin gemaakt met de rehabilitatie en renovatie van eigen gemeentewoningen. Getracht zal worden een continu ïteit op te bouwen en indien moge lijk ieder jaar 5 a 10 woningen te re noveren. De Koeierywoningen te Noord gouwe zullen bestemd worden tot permanente woningen, terwijl aan de renovatie der woningen te Brou wershaven (eigendom Ned. Herv. Kerk) medewerking zal worden ver leend. Volgende week zal de brochure Kom-Dreischor gereed zijn, waarna op 20 februari a.s. een bespreking met het gemeentebestuur en plaatselijke bevolking zal wor den gehouden. Inzake het Dorpshuis te Dreischor deelde de voorzitter mede, dat van GS bericht is ontvan gen dat het krediet van f 125.000,is goedgekeurd. Straatvegen Een stap irn de goede richting noemde de voorzitter het gezamen lijk door de regio gemeenten plan van het straatvegen. Hoewel diverse raadsleden er een beetje afkerig te genover stonden somde de voorzit ter de voordelen op van deze mecha nische installatie. „We willen toch niet meer terug naar de kruiwagen of veger en blik", aldus de heer Schou- wenaar. Het- kollege zal overwegen om dit jaar „een bloemen jaar" te organi seren. hetgeen via het gemeenteblad „De Wegwijzer" bekend gemaakt zal worden. Betreffende de kerkconcerten merkte de voorzitter op dat hieraan veel werk vastzit, maar de belang stelling van de plaatselijke bevol king summier te noemen is. Wat de werkgelegenheid betreft is het een illusie om in de regio schone industrie te krijgen, daar de Jachthaven De voorzitter noemde de ontwik keling van de jachthaven te Brou wershaven gunstig. Momenteel is is er nog een klein aantal boxen niet verhuurd. Getracht zal worden ook dit jaar weer de bejaarden bij een festiviteit op de Grevelingen te be trekken. Op 30 april en de eerste dagen van mei organiseert de Royal Yacht Club de Belgique met medewerking van o.a. Denen, Noren, Fransen enz. zeilwedstrijden. Voor huisvesting is het Mr. de Rooshuis te Noordgouwe reeds af gehuurd. Het, kollege verheugt zich er over dal reeds een eerste aanzet is ge geven voor de inrichting van het Tonnenmagazijn te Brouwershaven tot gemeenschapshuis. Hoewel er bij de Deltadienst reeds schetsen zijn voor de inrichting van de haven Den Osse zal afgewacht moeten worden of er subsidie ver kregen kan worden. De jachthaven te Brouwershaven (f 2 miljoen) le- (Vervolg 4) VANCOUVER, 2-2. Natuurbescher mers' in Vancouver hebben aange kondigd dat zü jonge zeehonden met verf zullen gaan bespuiten om hun huid waardeloos te maken voor pels jagers die deze dieren doodknuppe len om de huiden te verhandelen. De natuurbeschermers, verenigd in de „Greenpeace Foundation", zeggen dat de verf onschadelijk is voor de zeehonden. De pels, die de jagers.on geveer 500 dollar per stuk opbrengt, wordt daardoor echter waardeloos. „De verf kan niet worden verwij derd. Zij verdwijnt pas Tater wan neer de volwassen geworden zee hond zijn witte pels heeft afgedankt" verklaarde dr Patrick Moore, een aan de stichting verbonden ecoloog. Het ministerie van visserij heeft de stichting, die ook ageerde tegen de Franse kernproeven in de Stille Oceaan, gewaarschuwd dat zij in overtreding is als zij zich mengt in de jaarlijkse jacht op jonge zeehon den voor de oostkust van Canada. Opening volgens plan in juni a.s. RENESSE, 2-2. Hel grootste overdekte recreatiecen trum van Zeeland is in aanbouw in Renesse. Als de bouw verder voorspoedig verloopt, zal de officiële opening kunnen plaatsvinden op 1 juni van dit jaar. Het nieuwe aanbouw. rekreatiecentrum in (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Voor de bouw van dit nieuwe re creatiecentrum „Renesse", dat geëx ploiteerd zal worden door de exploi tatiemaatschappij „Loontjes automa ten" uit Middelburg en firma Rys- tenbil en Zn te Renesse, wordt op het ogenblik nog veel breekwerk verricht. Het hele centrum betekent feitelijk een enorme uitbreiding van de pan den waarin het „Funhouse", „De Countryclub" en de ijssalon zijn ge vestigd. Deze uitbreiding vindt voor al plaats in de hoogte en de diepte, waardoor het totale rekreatiecen trum een kapaciteit zal krijgen van zo'n 1200 personen. De totale hoogte wordt acht meter. Op de ontstane bovenverdieping komen achtereen volgens een bistro met 120 zitplaat sen en een grote open keuken, een biljartzaal van 200 m2 met zeven wedstrijd-biljarts, waarvan een groot kaderbiljart en een bowling ruimte met vier elektronische bow lingbanen, die volgens de heer Rijs- tenbil tot de modernste in Nederland kunnen worden gerekend. Dit laatste betekent een enorme verbetering in vergelijking met de bowlingbanen die reeds in het gebouw aanwezig waren. Deze waren acht meter ter wijl de nieuwe op wedstrijdformaatv zijn, nl. zesentwintig meter. Amusementshal Ook naar achteren werd enorm uitgebouwd. Het bestaande „Fun house" is nu reeds weggebroken en zal vervangen worden door een nieuw en groter geheel, waarvan de oppervlakte 400 m2 zal zijn. Hierin wordt de amusementshal gevestigd met liefst 127 speelautomaten. Countryclub en ijssalon blijven normaal gehandhaafd. Verder ligt onder deze ruimte een kelder met een evengrote oppervlakte( waarin de firma Loontjes botsautootjes gaat exploiteren. Terras Tenslotte komt er aan de straat zijde een geheel nieuw en gemoder niseerd terras. WASHINGTON. Het Amerikaanse korps mariniers, het meest onder scheiden strijdmachtonderdecl, is niet langer modern en zou tot de helft moeten worden ingekrompen. Dlt zegt het instituut Brooking in een verslag over een onderzoek, waarvan het advies doorgaans wordt opgevolgd door het ministerie van defensie. AMSTERDAM. Als het warm is ver andert het leven in „Holland" en als het koud is, niet minder, zij het op een andere manier. Wat te zeggen van deze Amsterdammer, die zijn krantje leest, gezeten in een stoel, midden op.de Amstel. Nou dit dan maar „de krant kunt u niet mis sen Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Onze gedachten zijn slechter dan wij zijn. vaak George Eliot Men hoopt, dat het geheel om streeks 1 mei gereed zal zijn waarna men zeker nog drie weken nodig heeft om de inrichting voor elkaar te krijgen. Als men dan omstreeks 1 juni zal openen hoopt men dat wel op een heel bijzondere wijze te doen. Het is <ïan precies vijf jaar geleden dat men de combinatie „Funhouse- Country club-ijssalon" opende. Aan dit gebouw worden wat be treft geluid en brandgevaar bijzon der strenge eisen gesteld. Maar on danks het feit dat dit toch heel wat geld meer gaat kosten, zijn de ex ploitanten verheugd over deze door de gemeente gestelde eisen omdat ook zij realiseren dat veiligheid in een gebouw met een dergelijke ca paciteit een eerste vereiste is. Ook buiten het seizoen zal het cen trum voor het grootste gedeelte ge opend zijn. Alleen de kelder zal dan gesloten blijven. Het ligt in de be doeling dat biljart en/of bowling clubs van de ruimten gebruik zullen maken. Al met al weer een enorme uit breiding in Renesse wat betreft de avond- en slechtweer-rekreatie. De tijd dat de rekreant in Renesse klaagde over een gebrek aan moge lijkheden buiten het strand horen hiermee definitief tot het verleden. Intussen blijft de Countryclub tij dens deze verbouwing in de week ends geopend Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Verwachting tot woensdagavond: Lichte vorst Overwegend droog met veel bewol king; zwakke tot matige oostelijke wind; minimumtemperaturen onge veer min .4 graden, maxima circa min 1 graad. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperaturen omstreeks 4 gr. Max.-temperaturen omstreeks 0 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 4 febr. Zon op 8.17, onder 17.32 Maan op 9.24, onder 22.33 5 febr. Zon op 8.16, onder 17.34 Maan op 9.45, onder 23.37 Eerste kwartier: 8 febr. (11.05). HOOG- EN EAAGWATER Hoogwater Laagwater 4 febr. 5.42 18.04 11.26 23.26 5 febr. 6.10 18.31 11.57 Doodtij: 10 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 3-2. Het K.N.M.I. deelt mede: In het huidige weerbeeld, dat zich vooral kenmerkt door veel be wolking, komt het komende etmaal weinig verandering. Nederland be vindt zich in een overgangsgebied tussen een hogedrukgebied, dat zich uitstrekt van zuid-Rusland via Skan- dinavië in de richting van IJsland, en een gordel van lagedrukgebieden boven zuid-Europa. In het hoge drukgebied komt vrijwel geen bewol king voor en vooral 's nachts vriest het er streng. In het overgangsge bied bevindt zich een uitgestrekt ge bied met bewolking, waardoor er in het algemeen maar lichte vorst voor komt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1