Ijsbaan Renesse voor het eerst in vijf jaar nu officieel open Programma's toen en straks van soos „Big S" Edward J. Moore's: ,Hel Zeepaard' Krijnse Locker (supermarkten) bood feestje aan GESLAAGDE FEESTAVOND VERENIGING OPENBAAR ONDERWIJS TE 00STERLAND STREEKNIEUWS z.v.u. Onvoordelig omdeDAF46 uit te sluiten Dus't is onvoordelig om geen proefrit temaken ZIERIK7.F.ESCIIE NIEUWSBODE Maandag 2 februari 1976 Nr. 21836 3 Vandaag wordt geprobeerd Verlichting aan te brengen RENESSE, 1-2. Voor het eerst in vijf jaar' en boven dien voor bet eerst in zijn bestaan is de ijsbaan van de Renessese ijsvereniging dit weekend offieieel openge steld voor de vele seliaatsenthousiasten uit de omtrek. De baan, die in december 1970 werd aangelegd, werd tot nu toe nog niet gebruikt, of het moest die ene middag in januari 1971 zijn toen de jeugd zijn kunnen op de baan mocht tonen. Dit was echter van zeer korte duur. want reeds de volgende dag was er niet meer op de baan te rij den. En dat bleef zo. Ieder jaar werd de i.jsclub geconfronteerd met een voor haar streven te zachte winter. Maar met de ongeveer 175 leden en de obligaties die waren uitgegeven' bleef de club financieel op de been. De aaulegkosten plus huur bleven ech ter drukken, maar de hoop op betere (ijs)tijden bleef leven. werd gehouden. Zaterdagmiddag wa ren er plusminus 250 bezoekers, die echter op de baan van 100 bij 200 meter nog volop de ruimte hadden. Ook zondag bezocht een dergelijk aantal de baan. Al met al een finan cieel succes voor de vereniging, die zich bovendien zag verrijkt met zo'n 50 nieuwe leden. Maandagmiddag zal Volop schaatspret op de ijsbaan van Renesse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) men proberen verlichting op de baan aan te brengen, terwijl het bestuur ook met plannen rondloopt voor een wedstrijdmiddag voor kinderen, ter wijl ook de mogelijkheid van een consumptietent wordt bekeken. Het bestuur van de vereniging was uiteraard zeer enthousiast de baan nu dan toch eindelijk eens in gebruik te zien. En terwijl velen de kou van de laatste tijd verfoeien, hopen zij op een zeer lang schaatsseizoen. Ijsvrij Vrijdagmiddag was het dan zo ver. Het ijs was goedgekeurd en men no digde de kinderen uit voor een gra tis bezoek aan de baan. Dit leverde bovendien een uur ijsvrij op school op, waarna de baan spoedig was be volkt met de jeugdige schaatslief hebbers. 'Zaterdagmiddag om 2 uur werd de baan, echter zonder veel plichtple gingen, of£icieel geopend. Bestuurs leden hadden voor een caravan ge zorgd van waaruit de kaartverkoop plaatsvond en de baan in de gaten Advertentie NUTSSPAARBANK.. lie iileale gezinsbank Jeugilsparen 10 premie RENESSE: Centrum - woensdag 9.00-11.30 Radio-opnamen Voor het radioprogramma „Een middagje AVRO", dat op de donder dagmiddag wordt uitgezonden, wer den irr Renesse opnamen gemaakt, waarin Bijzonderheden over het Stra-feest worden verteld. Tevens werden voor het AVRO radioprogramma „Aktualiteiten voor kinderen", opnamen te Ouwerkerk gemaakt. In dit programma, dat op de d insdagmiddag wordt uitgezon den, zal worden teruggeblikt op de stormramp van 1953. Aan enkele pei'sonen te Ouwerkerk werd ge vraagd of zij de situatie thans veili ger achtten dan 23 jaar geleden. In één van de komende dinsdagmiddag uitzendingen zal ook het probleem van de kerncentrales in Borsele worden behandeld. Kursus Streekgeschiedenis Als eei'der gemeld wordt door de Ver. Stad Lande van Schouwen - Duiveland, op vrijdag 13 februari weer een avond gehouden in het ka der van kursus Streekgeschiedenis. De lezing wordt gehouden door de heer F. Beekman, maar in hotel ..Van Oppen" en dus niet in het ,.Huis van Nassau". Toiletgebouwtjes bij de Schelphoek Naar wij vernemen heeft de staatssecretaris van C.R.M. een sub sidie toegezegd voor het plaatsen van toiletgebouwtjes bij de Schelphoek. Aan de voet van de Grevelingendam op de plaat van Oude Tonge werden in vorige jaren reeds recreatieve Jeugd in aktie HAAMSTEDE. 29-1. In het nog maar pas begonnen jaar 1976 zijn door de jcugdsociëteit „Big S" alweer ai een aantal aktiviteiten ontwikkeld. Bijzon der suksesvol was het optreden van het Werktejatcr „The Fish" uit Nicu- werkerk met een cabaretprogramma van eigen hand dat een vol soosgebouw trok. Geslaagd was ook de voorstelling van dramatische expressie, die later door een 15-tal leden van „Big S" nog eens werd herhaald. Volle zalen trok de filmdag voor de kinderen van de basisscholen waarbij voor hen aangepaste films werden vertoond. Aan de zaterdag jl. georganiseerde bromfiets-rally werd door 17 equipe's deelgenomen. Deze rally, welke voor de eerste maal werd georganiseerd, werd ver reden in de plaatsen Burgh en Haamstede. Dc deelnemers, bij wie de rally bijzonder in de smaak viel, kregen een routekaart waarbij zij bij de diverse kontroleposten nog op drachten kregen uit te voeren W:n- naars van deze rally werden Freddy Quaak cn Sjonnv Quaak; 2. Steef Groenleer en Rinus Tuinman: 3. Maus Blom en Arnie van Sluis. Een- extra prijs werd beschikbaar ge steld voor de enige deelnemende da mes-equipe Marjan Boot eir Cora Hoogst ra te. Op 28 februari /.al de jaarlijkse Carnaval-StrA-avoud worden gehou den. Bij het bestuur van Big S ligt het ook in de bedoeling in dit ver band ook iets voor de kinderen Ic doen door het organiseren van een kinder-karnavai. Op 12 maart zal een avond voor de donateurs worden georganiseerd, terwijl op 13 maart een autorally zal worden gehouden. Op een nog nader te bepalen plaats zal verder op 27 maart nog een Play-Bcckavond worden georga niseerd. Inmiddels heeft men voor de leden in dc soos een begin gemaakt met een tafeltennis cn tafelvoetbnlkom- petitie. De oprichting van een jcugdgroe- pcring ..Little S" heeft vaste vormen aangenomen. Het betreft hier dc jeugd van 12 lot 16 jaar die zich als lid kunnen aanmelden hij cle voor zitter T.co cle Feijter of bij een van de bestuursleden. voorzieningen getroffen. In de derde (en laatste) fase, aldus wordt medeT gedeeld, zullen nu nog toiletgebou- weh en beplanting worden gereali seerd ten bedrage van ruim f 600.000. ZIERIKZEE Eerste prijs voor Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" Op het zaterdag j.l. gehouden con cours van de Bond van Harmonie en Fanfareverenigingen in Zeeland in de Stads- en Gehoorzaal te Middel burg heeft de stedelijke Koninklijke Harmonie Kunst en Eer o.l.v. Eduard de Loóff een ruime eerste prijs be haald. Gezien het grote aantal jeugdle den (18) tussen de 10 en 17 jaar is het zeker een groot sukes te noe men. Dit was ook de reden dat de dirigent besloot met een stuk uit te komen in de afdeling Uitmuntend heid. Het uitgevoei'de nummer was het klassieke werk ,Zemire et Azore' van Grety-Moerenhout. Aan het concours namen 12 brass bands en fanfares deel benevens 2 harmonieorkesten. De wisselbeker ging ditmaal naar het enige corps dat een le prijs met lof kreeg van de jury. de bekende brassband Excelsior uit Kloetinge, geleid door Ko den Toonder. De corpsen werden beoordeeld door de heren M. Ogier en H. Jakma. Bromfiets legen fiets Vrijdagavond week de bromfietser G. v. d. S., die in de Lange Nobel- straat reed, niet ver genoeg uit voor een omgevallen fiets. De bromfiets reed tegen de fiets, waardoor beide vervoersmiddelen beschadigd wer den. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Schoorsteenbrandje Zaterdagavond ontstond bij de fa milie K. in de Nieuwe Boogerd- straat via een houtblok uit de open haard een schoorsteenbrand. De brandweer rukte met twee wagens uit en kon het vuur snel bedwingen. Hervormde Vrouwengroep Op donderdag 5 februari komt dc Hervormde Vrouwengroep „Wees een Zegen" weer bijeen in het Her vormd Verenigingsgebouw. Schaatsongelukken Zondagmiddag kwam op de z.g.n. eerste baan van dc stedelijke gracht, mevr. L. met haar schaats in een scheur terecht. Zij kwam te vallen en liep vermoedelijk een beenbreuk op. Later reden - ondanks herhaalde waarschuwingen van andere- kinde ren onder dc Wcstbrug door. Het ijs jongelui zakten er dan ook prompt ter plaatse is nog erg zwak en enkele door. Eén der kinderen kwam in de bijt terecht en zelfs moest mond-op- mond-beademing toegepast. BURGHHAAMSTEDE Schaatsbaan open Zaterdag is door de Ijsveren g ng Haamstede-Buigh cle schaatsbaan opengesteld, waarbij al op de eerslr dag een grote belangstelling voor de schaatssport bleek te bestaan Niet minder dan 78 nieuwe leden konden zaterdag worden ingeschre ven, terwijl zondag zelfs meer dan 1Ü0 nieuwe leden konden worden genoteerd. Heden (maandag zul de verliehting Op de baan in orde worden gemaakt zodat er al vanavond op een verlich te baan kan worden gereden. Feestavond D.F.S. Op vrijdag 13 februari zal de sportvereniging D.F.S. in de rekrea- tiezaal van de camping „Duinrand", aan de Hoge weg haar jaarlijkse feestavond organiseren voor haar leden en donateurs. Medewerking aan deze avond zal weer worden verleend woor de to neelgroep „De Hutspot" die een blij spel in drie bedrijven zal opvoeren. Tweede voorstelling „Luctor et Emergo" Zaterdagavond 31 januari gaf de fanfare „Luctor et Emergo" uit Re nesse voor de tweede maal zijn jaar lijkse uitvoering. In tegenstelling tot de uitvoering van het vorige week end was deze avond niet alleen voor donateurs, maar voor iedere belang stellende toegankelijk. De zaal was deze tweede avond redelijk gevuld cn onder de belangstellenden was ook erg veel jeugd. In zijn welkomstwoord deed voor zitter J. A. Kouman een beroep op de jonge toeschouwers om tijdens de uitvoering stil te zijn. Een verzoek dat niet vergeefs werd gedaan. Ver der dankte de voorzitter de mensen die prijzen voor de verloting ter be schikking hadden gesteld. Evenals bij de eerste uitvoering hadden de muzikanten zowel als de toneelspelers van „Op Drift" erg veel sukses. De avond werd weer besloten met een zeer gezellig bal. SEROOSKERKE Vergadering Landbouwvereniging Dinsdag 3 februari zal de Land- bouwvereniging „Ons Voordeel" te Ncordwelle in het Dorpshuis te Se- rooskerke haar jaarvergadering hou den. In het bestuur zijn periodiek af tredend en herkiesbaar de bestuurs leden de heren J. Steur en A. Re- meijn. Naast de gebruikelijke agenda punten zal de heer J. Spijk, hoofd ambtenaar Z.L.M.. een inleiding houden over het onderwerp „Fiscus en de zelfstandigen". BROUWERSHAVEN Volop ijspret Evenals in andere plaatsen begon ook in de Smalstad de ijspret al zeer vroeg. Daar de officiële baan pas zaterdagmorgen werd geopend trok de jeugd naar de pas gegraven grachten langs het. nieuwe sportveld achter de molen, waar naar harte lust kon worden gereden. Maar za terdag was het dan zover. Er werd een feestelijke verlichting aangelegd, er kwam een kraam met „koek en zoop" en vrolijke muziek schalde over de baan. Eindelijk kon dan toch de nieuwe ijsbaan, die vele kinder ziektes heeft gehad (enige malen lek) dan toch worden gebruikt. Voor vele kleintjes was het een er varing voor het eerst in hun prille leven ijs te zien. In de betreffende zaken in de regio was het een run op nieuwe schaatsen en moest men soms „overwater\ om de begeerde „ijzers" te bemachtigen. De jeugd hoopt nu maar op aan houdend vriezen en een paar extra vrije dagen van school. NIEUWERKERK Uitvoering muziekvereniging Op vrijdagavond 6 februari a.s. Een kompliment aan het begin lijkt een voortijdig verschoten vuur pijl, maar goed besteed aan de ver taler van „Het Zeepaard", van de Amerikaanse schrijver Edward J. Moore - Ernst van Altena - een stuk, dat zaterdagavond een volle Concertzaal in de ban hield. „Het Zeepaard" onder regie .van Lo van Hensbergen werd gepresenteerd door Theaterprodukties Katrijn B.V. en gespeeld onder auspiciën van de Z.V.U. Een minimale rolbezetting in dit van menselijke spanningen en hartstocht geladen stuk. Kitty Jans sen als Gertrude Blum, de kroeg bazin en André van den Heuvel, als de thuisgevaren zeeman Harry Ba- les, gaven er een vertolking van, die geen inzinking kende. Het algemeen „beschaafd" intus sen valt te vergeten in dit ook met dramatiek gevulde toneelspel, dat rauw, bonkig, op de man en recht toe recht aan het publiek bespringt. Een volwassen en voldragen „volks stuk" dus, als men dit woord voor zo'n levensecht en warmbloedig to- neelverhaal wil gebruiken. De inhoud valt vlot te schetsen. Getrapt, geslagen en vernederd drijft Gertrude een havenkroeg, waar de zeelui komen om te zuipen en wat betaalbare liefde te kopen. Gertrude echter regeert met ijzeren vuist het drankhuis, door ervaring wijs geworden en van hpofd tot voet bezet met een puur wantrouwen te gen mensen in het algemeen en mannen in het bijzonder. Zeeman Harry echter heeft een „nieuw geluid" gehoord in het dreu nen van de machines aan boord van zijn schip. Dit geluid is afge stemd op en doortrokken van zijn diepste gevoelens, die hem vertellen dat hij van Gertrude houdt en hij haar wederliefde moet zien te win nen. Harry heeft niet meer geeste lijke bagage dan de rechtlijnigheid van zijn elementaire gevoeiens, die telkens stuk breken op het geeste lijk pantser, waarin Gertrude zich heeft ingekapseld en de avances van de zeebonk afdoet met de ongekun stelde kreet: „hou tocji op met je gezeik". In het spanningsveld van elkaar aantrekkende en afstotende krach ten echter ontstaat een zeldzaam diepstekende etalering van mense lijke gevoelens; een freudiaans de masqué van gefrustreerde overwe gingen en bedoelingen. Juist door het elementaire en echte ervan, overschrijden die bedoelingen de grenzen van dit bij na-zelfkant-mi lieu en krijgt dit stuk een dimensie mee, die tot denken aanzet. Men schuift dan ook naar de punt van zijn stoel, om geen woord le missen. Kitty Janssen's rol in „Het Zee paard" mag een kreatie genoemd en André van den Heuvel trok alle re gisters open, om haar adequaat te genspel te geven. Het publick was uitgesproken enthousiast en mede gelet op de summiere cast, rijst de vraag of een bloemetje voor de exe cutanten aan hel slot, ditmaal niet tot de mogelijkheden zou hebben behoord. In ieder geval weer een toneel avond op niveau te Zierikzee; een dikke acht voor dit punt in het 1.976- programma van de Z.V.U. s a v ZIERIKZEE, 29-1. Vorige week boden de heer en mevrouw Krijnse Locker uit Renesse het gehele per soneel met echtgenoten en verloof des van dc Krijnse Locker super markten in het „Duyvelants Koffy- huys" te Zierikzee een dinertje met feestavond aan. Rond half acht werden alle aan wezigen met een kop koffie ontvan gen. Toen men aan tafel zat sprak de heer M. J. Krijnse Locker enke le welkomstwoorden. Hij wenste al len geluk met de oprichting van de personeelsvereniging. Verder sprak hij de hoop uit dat deze in decem ber 1975 opgei'ichte vereniging de goede samenwerking en sfeer in het bedrijf nog zal versterken. Hij me moreerde het feit dat in 1975 in Zie rikzee twee nieuwe vestigingen, één in Malta en één in plan West, wer den geopend. Nadat allen van het voortreffelijke diner hadden genoten toonde de hr. J. Blom jr. een filmpje van alle ver schillende filialen. Namens iedereen dankte dc heer C. Bilius het echtpaar Krijnse Locker voor deze avond. Tegelijker tijd kondigde hij aan dat de jonge personeelsvereniging al verschillen de plannen ontwikkeld heeft. Reeds in februari organiseert het bestuur een bingo-avond en daarna zullen nog vele aktiviteiten volgen. De avond werd besloten met ge zellige dansmuziek en na afloop werd het personeel dat buiten Zie rikzee woont met busjes weer vei lig thuis gebracht. Advertentie geeft het fanfarekorps „Oefening en Uitspanning" te Nieuwerkerk in sa menwerking met de muziekvereni ging „Nu met Hope" te Bruinisse haar jaarlijkse uitvoering. Dit vindt plaats i n de grote zaal van „Ons Dorpshuis". Naast een muziekpro gramma, bestaande uit acht delen, staat op het programma het blijspel in drie bedrijven „Een aap op visite", van Dick van Maasland. Dit blijspel staat onder regie van Simon Berre- voets. Na afloop volgt gezellig dan sen. MADRID. Spanje leeft al twee jaar op te grote voet en verkeert nu irv een moeilijke economische toe stand. Dat heeft de Spaanse minis ter van financiën, Juan Miquel Vil- lar Mir, verklaard op een conferen tie van zakenlieden. U wilt zuinigheid. Economisch in energieverbruik en onderhoud, U wilt veiligheid ln deze tijd hoort een auto allereerst veilig te zijn U wilt comfort. Makkelijk te besturen en aangenaam om in te rijden. Behoorlijk wat ruimte. Terecht verwacht u heel wat van uw auto. Sinds 1 januari is de garantie verlengd tot 12 maanden, ongeacht het aantal kilometers dat u rijdt. Er is een DAF dealer bij u in de buurt. PAF -VOLVO Personenauto Nederland B V Becsd Eigen toneelgroep voerde klucht op OOSTEIïLAND, 31-1. Omstreeks 200 personen „be volkten" vrijdagavond de grote zaal van de „Confe- rentiekamer", Ier gelegenheid van de jaarlijkse feesl- vond, die voor leden, ouders en verdere belangstellen den gegeven werd door de afd. „Oosterland" van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, waaronder ook de hele gemeente Duivelanil en Bruinisse ressorteert. De voorzitter, dc lieer W. Stouten Wz. opende de druk bezochte bijeen komst cn heette allen welkom. In zonderheid sprak hq welkomstwoor den lot dc burgemeester van Dui- veiand, de beer .1. D. de Kam die met wethouder A. L. Bakker cn secreta ris J. van der Maas. aanwezig waren, en tot liet onderwijzend personeel van zowel dc openbare basisschool als van de openbare kleuterschool, tot afgevaardigden van Schoolraad cn oudcrcomtnissic, de lieer J. Capcl- Ic van dc muziekvereniging. Omdat er op dc jaarlijkse leden vergadering die laatst gehouden werd in: „Neffen d'Eule" maar 9 of 10 leden aanwezig waren, waar ook de lotgevallen van de afdeling ter sprake kwamen in het afgelopen jaar. memoreerde de voorzitter deze in vogelvlucht nog eens. Er kwamen ccn lienlal nieuwe leden toegetreden in het afgelopen jaar cn enigen be dankten. zodoende zijn er momenteel 130 loden bij de/.c afdeling. Kinderin iddng Uit de pers vernam de voorzitter dat de gemeente gelden heeft uitge trokken om te komen tot dc bouw van een vergroot „Dorpshuis" waar mee een lang gekoesterde wens van de burgerij in vervulling zou gaan. De ..Conferentiekamer" raakt eraf, en het wachten is nu nog lot er nog meer geld op tafel zal komen om dit bouwproject te realiseren. Verder bracht spreker in herinne ring de kinderfeestmiddag die dooi de afd. wordt georganiseerd voor kinderen van leden, die gehouden wordt in de vergaderzaal van de school aan de Dokter Schutterstraat waar een goochelaar, een clowu etc. aanwezig (zijn zullen) om de jeugd enige uren gezellig bezig te houden. Verder dankte de voorzitter dc Oos- terlandsc middenstanders die zo goed als allemaal iets in natura schonken voor dc lc houden verlo ting, in do pauze van doze avond, die naar hij hoopte weer een succes zou worden. Opvoering kluelit Nu dit inleidend woord werd over gegaan tot de opvoering van eon to neelstuk door de eigen toneelgroep. nl. een klucht in drie bedrijven, ge titeld: „In het vrolijke Weerhaantje" geschreven door dc heer F. Drost. Aan dit vrolijke stuk werkten mee vier dames en vier heren, t.w. de dames mevr. S. van Almenkcrk- Stoutjesdijk. mevr. J. M. Zeijler-de Vin, mevr. M. van Beek en mevr. J. van Westen-van Dongen. Verder de heren A- G. Hollander, P. Bal Mz„ D. van der Have Wz. en H. van der Maas Cz. Er kan gezegd worden dal het geheel keurig uit de verf kwam en dat dc lachsalvo's niet van dc lucht waren. Elk kende haar of zijn rol prima en het stuk kwam vlot voor het voetlicht, er was grondig gestudeerd op de vele. vaak niet ge makkelijke rollen. De mogelijkheid bestaat ook voor andere plaatsen, dil toneelgezelschap uit tc nodigen deze klucht op te komen voeren. Na afloop dankte voorzitter Stou ten alle medewerkenden recht har telijk - ook daarbij inbegrepen me vrouw A. Beije-Barel. die souffleer de, en de familie Uil die voor de grime zorgde, en bood allen een fruitmand aan. Hierna volgde nog ren groot bal voor cle liefhebbers dat nog lang in dc nacht voortduurde, liet was een geslaagde feestavond van de afd. van V.V.O.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3