I Rijkswaterstaat wil nog geen maatregelen nemen voor de Staphorster kruising dounloo Trainingspakken voor voetbal team van Cebeco-Zuidwest Werkloosheid in de E.E.G. Grote droogte in deel Brazilië 10% korting TUINMAN Automobielbedrijf W. C. Ista Zoon BANKSTEL MEUBELRAMA DE ZIERIKZEESCHE COURANT I Olivetti) zoals bureaucomputers, boekhoud- en faktureermachines en schrijf-, tel/reken- en kopieerma chines, zei gaarne bereid te zijn ge weest om een bijdrage aan het be drijfsvoetbalteam van Cebeco-Zuid- west (Schouwen-Duiveland) te leve ren. Hij sprak de hoop uit dat de spe lers deze trainingspakken met ple zier zullen mogen dragen en een bij drage zullen mogen leveren aan het sukses van het team. Straks nieuwe Als zij over 5 jaar versleten zijn zal ik er voor zorgen dat er weer nieuwe komen, zèi de heer Van Amerongen. Als eerste mocht de aanvoerder van het elftal de heer A. R. Heijboer een in groen-zwart-oranje kleuren uitgevoerd trainingspak in ontvangst nemen en gelijk passen. Namens het elftal sprak de heer R. Feijen woor den van dank tot de heer Van Ame rongen, waarbij hij de wens uitsprak dat de trainingspakken ïhede een bijdrage zullen leveren in het suk ses van zijn onderneming. Op 8 mei zal het team van Cebeco- Zudiwest deelnemen aan het „patat- tentoernooi" te Emmeldoord, terwijl op 15 mei op het sportpark Bannink te Ztérikzee een toernooi zal wor den georganiseerd. De heer P. J. van Amerongen toont een shirt; rechts de aanvoerder de heer A. R. Heyboer. (Foto: Zicrikzeesche Nieuwsbode) op dekbedden en hoezen INTERIEURVERZORGING MOL 17-19 ZIERIKZEE TEL 01110-2887 DEN HAAG, 24-1. In de negen landen van de Europese Gemeen schap waren in oktober vorig jaar 5.036.600 mensen werkloos, 4,8 pro cent van de beroepsbevolking. Dit heeft de Europese Commissie, het „dagelijks béstuur" van de EEG, meegedeeld in antwoord op vragen van John Osborn, een Engels con servatief lid van het Europese par lement. Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Range/Rover. Advertentie Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Geld sparen Mei de aulo over hel Zijpe varen I De veerpont is, na jaarlijkse revisie, weer in de vaart. Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Vergadering raad Duiveland V rij da" 30 janmtril976 132ste jaargang Nr. 21835 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Gemeenteraad Bruinisse JARIGE PRINSES RIO DE JANEIRO, 29-1. In de binnenlanden van noordoost-Brazl- lië bidden de mensen dagelijks om regen. Zoals elk jaar maken zij ook deze week onder de aanhoudende droogte een harde tijd door. B\j tem peraturen die in de schaduw waar den van 40 graden bereiken - en by nog grotere hitte onder de verzen gende zon - drogen dc waterbron nen op, verdorren dc schamele wei- degrasscn en sterft het vee van de dorst en voedselgebrek. Advertentie SERVICEDIENST H tn M W w c Van 30-1 6-2 I—I e telefoon n w u (01110) 3635 M I—1 (01112) 629 M PS z w C/3 H INSTALLATIEBEDRIJF Dit nummer bestaat uit 10 pagina'» i Wij zijn het strengst tegen i (I onze gebreken, bij anderen. t t Sirius j Verwachting tot zaterdagavond: Aanhoudende vorst Wolkenvelden en voornamelijk in het oosten van het land wat lichte sneeuw; vrij krachtige tot harde oos telijke wind; minimumtemperaturen van min 6 tot min 10 graden, maxi mumtemperaturen ongeveer min 4 graden. Voor zondag: Aantal urén zon: 2 tot 8. Min.-temperaturen omstreeks 7 gr. Max.-temperaturen omstreeks 2 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 31 jan. Zon op 8.24, onder 17.24 Maan op 7.57, onder 18.09 1 febr. Zon op 8.22, onder 17.26 Maan op 8.22, onder 19.16 2 febr. Zon op 8.21, onder 17.28 Maan op 8.44, onder 20.23 Nieuwe maan: 31 jan. (7.20). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 31 jan. 1 febr. 2 febr. 3.29 4.06 4.37 15.53 16.31 17.03 9.14 9.45 10.21 21.18 21.56 22.25 Springtij: 2 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 30-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Nederland blijft in de greep van de winter. Om een nog in be tekenis toenemend hogedrukgebied boven Skandinavië blijft de aanvoer van koude kontinentale lucht naar onze omgeving voortduren. Omdat onder invloed van een depressie voor de Golf van Biskaje de barometers in Frankrijk dalen blijven de lucht- drukverschillen in onze omgeving groot en zal er dan ook vrij veel wind blijven. Behalve langs de kus ten van de Middellandse Zee komt in vrijwel geheel Europa matige tot strenge vorst voor. BRUINISSE, 29-1. De gemeenteraad van Bruinisse, die donderdagavond voor het eerst onder voorzitter- sehap van burgemeester T. C. Hekman vergaderde, werkte zeer vlot de tien punten tellende agenda af. Behalve wethouder S. A. Jumelet waren alle leden ter vergadering aanwezig. Van Rykswaterstaat te Zierikzee heeft de gemeente een schrijven ont vangen, waarin wordt medegedeeld dat geen maatregelen worden over wogen om de Staphorster kruising te verbeteren. De raad heeft hierover in een vorige vergadering gesproken, omdat op deze kruising al verschil lende zeer ernstige ongelukken zijn gebeurd, in een enkel geval zelfs met dodelijke afloop. De aanbesteding van het nieuwe postkantoor, dat zal worden gebouwd tussen de Lange Ring en het Kerk plein. wordt gestagneerd. Dit in ver band met artikel 19, waarin omwo nenden bezwaarschriften kunnen in dienen. Van deze gelegenheid hebben vijf omwonenden gebruik gemaakt, zo dat de gebruikelijke procedure eerst za) moeten worden afgewerkt, eer men verder kan gaan met de uitvoe ring van de plannen. De voorzitter betreurde de stagnatie gezien de ur gentie van het nieuwe postkantoor, en de daarmee samenhangende ver bouw van het gemeentehuis. rechts eens rond kijkt in de gemeen te is er veel werk van 1975 blijven liggen", zei de heer Bal. Wethouder Van Gilst beloofde dat er zo spoedig mogelijk een vergadering zal wor den belegd. Het bestuur van de stichting Dorpshuis zit met financiële proble men die voortkomen uit de storm schade die het gebouw heeft geleden tijdens de zware storm van 2 op 3 januari j.l. en waarvoor geen ver zekering was afgesloten. Een tweede grote uitgave heeft het bestuur gedaan op initiatief van de gemeenteraad, door de aanschaf van een nieuwe geluidsinstallatie. Met deze twee posten is een bedrag gemoeid van ongeveer elfduizend gulden, wat de stichting flink in de rode cijfers zet. „Het is een gebouw dat niet meer weg te denken is uit de gemeenschap, en heeft bewezen aan de eisen te voldoen'', aldus de voorzitter. Het college stelde de raad dan ook voor de stichting tege moet te komen door een lening over het tekort te verstrekken dat over een aantal jaren moet worden te rug betaald. Commissie openbare werken De heer Meeuwsen (PCG) drong aan op een zo spoedig mogelijke vergadering van de commissie open bare werken. De heer Bal (lijst v. d. Velde) stelde zich achter de woor den van de heer Meeuwsen en wees er nog op dat er in december en ja nuari geen vergaderingen zijn ge weest. „Wanneer men links en Voorschot op „twee gulden" Het tweede voorstel van b, en w. was een voorschot te verstrekken op het indertijd afgesproken twee gulden per inwoner subsidie bij een eventueel tekort. De heer v. d. Velde (lijst v. d. Velde) stelde voor het be drag ineens beschikbaar te stellen. Het gebouw dat er nu vijf jaar staat heeft goed gedraaid en het béstuur heeft in die periode geen gebruik gemaakt van die twee gulden tege moetkoming pér inwoner. Bij het in stemming brengen van het voorstel van de heer v. d. Velde werd dit aangenomen. Tegen stemden de he ren Meeuwsen en Van Gilst. Inmid dels heeft het bestuur een storm- verzekering afgesloten. De raad stemde geheel in met de benoeming van burgemeester T. C. (Vervolg pag. 3) Advertentie „Sponsor" gezocht en gevonden Advertentie ZIERIKZEE, 28-1. In de kantine van het bedrijfsge bouw van Cebeco-Zuidwest (Schouwen-Duiveland), op bet industrieterrein in de Zuidhoek te Zierikzee, werd het bedrijfsvoetbalteam woensdagavond door „Info- datec" Nederland B.V. voorzien van nieuwe trainings pakken. Namens de Cebeco-Zuidwest (Sch.- Duiveland) sprak de heer W. JumeJet een woord van welkom tot de direk- teur van „Infodatec" Nederland B.y. te Goes, de heer P. J. van Ameron gen, en de leden van het voetbal team. „Om voor ons bedryfsteam in het bezit te komen van trainingspak ken, hebben wij de mogelijkheid ge zocht hier een sponsor voor te vin den, welke wy spontaan in „Infoda tec" Nederland B.V. hebben gevon den", deelde de heer Jumelet de aan wezigen mede. De heer Van Amerongen direkteur van deze nog tamelijk jonge onder neming welke zich in hoofdzaak toe legt op systeem apparatuur (alleen verkoop voor Zuidwest-Nederland LAGE VUURSCHE. Zaterdag is prinses Beatrix jarig en ter gelegenheid daarvan maakte prins Claus deze foto van zijn vrouw. Advertentie Nog steeds

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1