GIEPS GOUDEN VIJFJE de Stad Parijs Periodiek geneeskundig onderzoek Somber jaar voor de scheepvaart Nederland en de MPLA Moord in sneltrein ruimt de laatste restanten op! Terechtstelling in Iran 7 VAN HET VADERLANDSE ERF De Badan Persatuan De landbouw-RAI „Flitsen" uit het buitenland Echtpaar verdronken Jongemannen verkrachtten meisje Vrouw dood in politiecel Drama te Naarden Wat biedt de BEELDBUIS ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE Dlnsdnf 37 ;»nu'»ri 1976 Mr. 21833 Het stemt tot cynisme dat in een land waar ook een halfbakken kun stenaar een bijstandsuitkering kan krijgen en iedere profvoetbalclub een fikse overheidssubsidie tou cheert, instellingen als de Neder landse Hartstichting en het Koningin Wilhelmina Fonds (kankerbestrij ding) nog de straat op moeten om aan voldoende gelden te komen. Wordt er met projecten, die voor een hele kleine groep van belang zijn, soms met geld gesmeten, zodra het gaat om projecten, onderzoekingen etc., die van vitaal belang zijn voor de volksgezondheid, dan wijst men op de hoge kosten en kan alleen een collecte soms nog uitkomst brengen. Het staat wel vast dat bijvoorbeeld een periodiek geneeskundig onder zoek er toe zou leiden, dat ernstige aandoeningen bijvoorbeeld kanker, ziekten van het vaatstelsel, hartafr ivijkingen etc.) in een vroeger sta dium ontdekt zouden worden, waar door de kans op herstel aanzienlijk groter wordt. Maar zo'n periodiek onderzoek vergt veel mankracht en kost dus veel geld, ook al ligt het in de lijn der verwachting dat een deel van deze kosten kunnen worden „te rugverdiend" juistdoor de vroege opsporing van ernstige aandoenin gen. Anderzijds moet er ook een perfecte administratie komen die de risicodragers moet blijven volgen. Helaas is het periodiek onderzoek in ons land nog nauwelijks van de grond gekomen. Preventie nog nauwelijks op gang gekomen „Voorkomen is beter dan genezen is een oud gezegde, dat zeker ook óp de geneeskunde van toepassing is. In brede kring heerst het besef, dat de gezondheidszorg in ons land zich veel meer zal moeten richten op preven tie van ziekten,. Zo kan door een vroege diagnose van verschillende ziekten de patiënten veel ellende worden bespaard, terwijl dit op lan gere termijn ook kostenbesparend zal kunnen werken Preventief onderzoek is daarom zo van belang, omdat het bekend is dat sommige ernstige aandoeningen als kanker en hart- en vaatziekten beter behandeld kunnen worden in een vroeg stadium. Om maar een voor beeld te noemen: patiënten, bij wie tijdens een periodiek bevolkings- of bedrijfsonderzoek longkanker werd geconstateerd, zouden volgens de medische literatuur be.terè gene zingskansen hebben dan patiënten met dezelfde aandoening, die pas als zij echt klachten hebben de dokter consulteren. Afgezien van dit longonderzoek is het preventief onderzoek in ons land nauwelijks op gang gekomen. Ge lukkig heeft de Tweede Kamer on langs voor het preventief onderzoek van baarmoederhalskanker meer geld beschikbaar gesteld en zijn enkele consultatiebureaus voor TBC bezig aan een experiment voor pre ventief hartonderzoek. Maar in het belang van de volks gezondheid zou het natuurlijk heel ivat effectiever zijn wanneer alle mannen en vrouwen boven een be paalde leeftijdsgrens regelmatig aan een periodiek geneeskundig onder- zoek zouden worden onderwerpen. Ongetwijfeld zouden dan veel aan doeningen tijdig kunnen worden ont dekt, waardoor ze middels een goede begeleiding de noodzakelijke aan dacht zouden kunnen krijgen. Aan dacht, die nu vaak komt als het te laat Is. Particulier De wenselijkheid van periodiek geneeskundig onderzoek leeft waar achtig niet alleen bij degenen, die werkzaam zijn in het veld van de volksgezondheid. Ook het grote pu bliek raakt meer en meer van deze wenselijkheid, om niet te zeggen noodzaak, doordrongen. Heel wat mensen zijn zelfs bereid om een aar dige som op tafel te leggen om hun algemene gezondheidstoestand te la ten doorlichten, al ivas het alleen maar om zichzelf weer voor èen tijd gerust te kunnen stellen. Er dan ook particuliere organisaties, die tegen betaling aan dit verlangen voldoen. Maar met deze ontwikkeling kunnen we niet erg gelukkig zijn. In de eerste plaats zit het er in dat alleen de meer welgestelden bti deze organisaties aankloppen en in de tweede plaats is periodiek genees kundig onderzoek alleen dan zinvol, wanneer degenen, bij wie aandoenin gen zijn ontdekt, een goede zinvolle begeleiding krijgen. CAPELLE AAN DE IJSSEL, 24-1. De Badan Persatuan heeft vertrou wen in het beleid van de „regering van de RMS", zoals dat gevoerd is in het een- week geleden gehouden overleg met een delegatie uit het Nederlandse kabinet. Een daartoe strekkende resolutie werd zaterdag middag aangenomen op een spoed- congres in Capelle aan de IJssel. De Badan Persatuan is het eenheids orgaan van de in Nederland verblij vende Zuidmolukkers. De bijeen komst in Capelle werd bijgewoond door vele honderden Zuidmolukkers onder wie vertegenwoordigers van alle Nederlandse distrikten van de Badan Persatuan. AMSTERDAM, 24-1. Voor het eerst in zijn bestaan heeft de Land bouw-RAI de tweejaarlijkse ten toonstelling van landbouwwerktui gen in 't RAI-gebouw in Amsterdam, meer dan honderduizend bezoekers getrokken. De tentoonstelling maan dagmorgen geopend en zaterdag middag gesloten, werd door 102.466 belangstellenden bekeken, tegen 87.910 twee jaar geleden. De honderdduizendste bezoeker, de heer A. Popping uit de Noord oostpolder, kwam zaterdagmiddag. Hij kreeg onder meer een weekein de in Amsterdam aangeboden. ROTTERDAM, 26-1. Het vracht vervoer per zeeschip is vorig jaar met acht procent afgenomen, terwtfl de wereldhandels vloot elf procent groter werd. Dit leidde ertoe, dat van de 548 miljoen ton (draagvermogen), waar uit de vloot na bestaat;, "zo'n 105 mil joen ton overbodig is. Het ergst ge troffen is de tankervaart: 45 miljoen ton is opgelegd, 40 miljoen ton vaart langzaam en zeven mljoen wacht op lading. In de sektor droge lading behoefde slechts drie miljoen ton opgelegd te worden, maar tien mil joen ton lag maandenlang stil door congestie in havens in het Midden- Oosten en Afrika. Het een en an der is berekend door Fearnley and Egers Chartering Co. (Oslo) in haar traditonele jaaroverzicht. LISSABON, 26-1. Nederland zal de door de MPLA in Luanda geprokla- meerde republiek erkennen, wan neer zij haar tegenstanders, de Unita en de FNLA, heeft verslagen. Dit valt op te maken uit hetgeen mi nister Van der Stoel zondag in Lis sabon heeft meegedeeld na de ge sprekken over de kwestie Angola die hij met zijn Portugese ambtgenoot Ernesta Melo Antunes heeft ge voerd. De minister is zondagmiddag in Nederland teruggekeerd. PARIJS, 26-1. De politie van Nice is maandag voor grote vraagtekens gezet. In een coupé van de laatste wagon van de sneltrein van Parijs naar het Italiaanse Ventimigla heeft zij het met drie kogels doorboorde stoffelijk overschot van een jonge vrouw gevonden. De 29-jarige ongetrouwde lerares Martine Bouvet was maandagmor gen in Les Arcs op de trein gestapt voor een bezoek aan haar tante in Nice. Wat zich in de trein verder af gespeeld is voor de politie een raad sel. Advertentie midden in de poststraat-zierikzee TEHERAN, 24-1. Negen Perzen, die door het militair tribunaal ter dood waren veroordeeld, zijn te rechtgesteld, zo meldden de zater dagse dagbladen in Teheran. De tiende terdoodveroordeelde, Mehdi Ghayouran, werd door de sjah bege nadigd. Zijn straf is omgezet in le venslang. De terdoodveroox-deeldert waren beschuldigd van terreurda den, waaronder acht moorden. ISTANBOEL. Negentien inwoners van het plaatsje Elmacik in de Turk se provincie Giresun zijn woensdag om het leven gekomen toen hun woonplaats getroffen werd door een lawine. WASHINGTON. Amerika heeft Engeland in het geheim betaald voor, de verhuizing van de ruim duizend bewoners van het koraaleiland Diego Garcia in de Indische Oceaan naar Mauritius. De eilandbewoners moes ten gedwongen plaatsmaken voor een Amerikaanse marinebasis. MADRID. Ongeveer vijftig Arabi sche studénten hebben een bezetting van de kantoren van de Arabische Liga in Madrid, die drie dagen ge duurd heeft, opgeheven. Zij eisten, dat Arabische ambassadeurs linkse strijdkrachten in de Libanese bur geroorlog steunen. GAZA. Een militaire rechtbank heeft een inwoner uit de door Israël bezette Gaza-strook tot 16 jaar ge vangenisstraf veroordeeld voor het organiseren van twee Arabische v guerillagroeperingen. MANILLA. Op de Filippijnen zijn twee Italiaanse missionarissen gear resteerd en gedeporteerd wegens „inmenging in politieke aangelegen heden, in strijd met de bepalingen in het kader van de staat van beleg", zo hebben religieuze autoriteiten in Manilla zondag bekendgemaakt. BELFAST. Bij een bomaanslag op een bar zijn in de Noordierse hoofd stad Belfast acht mensen gewond. De bom werd vanuit een rijdende auto de kroeg binnengeworpen. LA PAZ. De Boliviaanse regering heeft melding gemaakt van een ui terst-linkse samenzwering tegen het regiem van president Hugo Banzer. De regering overweegt het afkondi gen van de staat van beleg. BONN. Voor het eerst sedert twee jaar houdt men in West-Duitsland weer rekening met een sterkere economische groei. De regering gaat daarvan uit in haar economisch rapport voor 1976, dat dinsdag in het economisch kabinet en woensdag in het voltallige kabinet zal worden besproken. VLAARDINGEN, 26-1. Een echt paar uit Vlaardingen is zaterdag avond verdronken toen hun auto na een slippartij op de Schiedamsedijk in Maassluis in een sloot rolde. Vol gens de politie raakte de auto van het echtpaar in een slip op een glad stuk weg. De leeftijden van de man en de vrouw zijn nog niet precies bekend. Volgens de politie zijn zij tussen de 50 en 60 jaar. GRONINGEN, 24-1. De politie in Groningen heeft vier jongemannen uit deze stad aangehouden, verdacht van verkrachting van een 14-jarig meisje uit Groningen. Het viertal, in leeftijd variërend van 15 tot 21 jaar, is uren met het meisje bezig geweest, aldus de politie zaterdagmorgen. Dit gebeurde nadat een van hen haar mee had genomen naar zijn kamer. De verkrachting is al vorig jaar de cember gepleegd, maar eerst deze week is aangifte gedaan. Drie jonge mannen hebben de verkrachting be kend, een van hen bekent alleen aan randing. AMSTERDAM, 24-1. Een 22-jarige Amsterdamse vrouw is in de „dron- kemanscel" van het bureau IJ-tun- nel in de hoofdstad overleden. De vrouw was 's middag na ontnuchte ring op vrije voteen gesteld. Een uur later kwam zij weer dronken terug. Bij navraag bleek, dat de vrouw rechtstreeks van het politie bureau naar een slijterij was gelo pen, daar een fles sherry had ge kocht en die had leeggedronken. NAARDEN, 24-1. De 43-jarige me vrouw J. A .S.-O. uit Naaiden heeft zich zaterdag gemeld bij de politie nadat zij haar 2-jarige dochter Ja- queline om het leven had gebracht en vervolgens brand gesticht had in de door haar bewoonde villa. De vrouw, die in een echtscheidingspro cedure gewikkeld is, verklaarde te genover de politie dat zij niet wist of zij haar dochtertje bij zich mocht houden en geen uitweg meer had gezien uit de ellende. De brand in de villa werd zater dagochtend gesticht met behulp van spiritus. De brand veroorzaakte veel schade op de benedenverdieping van de woning. Boven vond de politie de levenloze Jaqueline op een van de slaapkamers. DONDERDAG 29 JANUARI NED. I: De jeugd kan zich om ze ven uur tegoed doen aan de koste lijke avonturen van Stan Laurel en Oliver Hardy. De dikke en de dunne redden een vrouw uit een rivier en dat is het begin van een reeks komi sche gebeurtenissen. Vervolgens laat Netty Rosenfeld in haar rubriek Landgenoten, mensen praten over aktuele zaken. De geestelijke vaders van het simplisme, Kees van Koo ien en Wim de Bie, hebben vervol gens de gelegenheid hun stroming en ideeën te propageren. Hond acht uur maken de simplistiese heren plaats voor de Amerikaan Archie Bunker. In een nieuwe aflevering van All in the family maakt Archy zich kwaad over het feit dat de Jef- jersons gaan verhuizen omdat zij in een betere buurt willen ivonen. Ver volgens zet de VPRO de serie Droomland voort. De reeks over wat genoemd wordt de b e witst zij nindus- trie. Het onderwerp voor vanavond zijn de mechanismen binnen het bioscoopbedrijf. Het laatste ivat de VPRO te bieden heeft is een afleve ring i>an Monty Python. Een half uur waanzinnige humor, onder meer rond een chic restaurant in de wil dernis en een bankier die een vlaag liefdadigheid krijgt. De E.O., die ook vanmiddag al op de buis zit met Het kleine huis op de prairie, komt na het journaal aan bod. Eén onderwerp slechts te weten een documentair programma over de Zuid-Molukkers ins ons land. De E.O. werd tot dit programma geïnspireerd door de gij zelingen eind vorig jaar in Beilen en Amsterdam. NED. II: De VARA gaat van start met een natuurfilm uit de serie Het intieme leven van de koekoek. Welk een verbazingwekkende manier van leven de koekoek, heeft, kan men te weten komen als men om zeven uur afstemt op deze zender. Vervolgens herhaalt de VARA de laatste afleve ring van de serie Oorlogswinter, naar men mag aannemen op verzoek van kijkers die niet in staat zijn geweest hét slot van deze voortreffelijke reeks te volgen .Het journaal wordt gevolgd door de eerste korte uitzen ding van Achter het nieuws, waarna het bejaardenprobleem op een speel se wijze wordt benaderd ïn de „se niorenshow" Dat ik dit nog mag meemaken. Wieteke van Dort en Adèle Bloemendaal zijn hierin te zien als de gezusters Haai-Baai. Na koning klant met konsumentenvoor- lichting gaat het doek op voor VARA's - Internationale. Informatie en amusement wisselen elkaar af in deze door Koos Postema te presen teren show. Drie buitenlanders en hen vergezellende Nederlanders be antwoorden vragen aan de hand waarvan de kijker meer inzicht krijgt in de gewoonten en gevoelens van buitenlanders. Als gast treedt in VARA's Internationale de Zweedse zanger Harpo op. DONDERDAG 29 JANUARI NED. I: 11.35 en 14.00 Sclwoltelevi- sie; 15.00 Het kleine huis op de prai rie; 18.45 Toeristische tips; 18.55 Nieuws; 19.05 Laurel Hardy; 19,25 Landgenoten; 19.40 Simplistisch ver bond; 19.55 All in the family; 20.20 Droomland; 21.00 Monty python; 21.35 Journaal; 21.50 Recht, onrecht en de Molukken; 22.40 Journaal. Advertentie STERK EN DEGELIJK Voor dl uw koffer» DAM 9 IFNCKfFK irOfRW*»fN ZIERIKZEE Zondag 1 februari, 21.00 uur, Nederland I: Durmazon(g) 1974-1975. Adele Bloemendaal en Allard van der Scheer tijdens deze uitzen- NED. 11: 18.45 Paulus de boska bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Het in tieme leven van de koekoek; 19.30 Oorlogswinter; 20.00 Journaal; 20.25 Achter het nieuws; 20.40 Dat ik dit nog mag meemaken; 21.10 Koning klant; 21.35 Vara's internationale; 22.45 Achter het nieuws; 23.00 Ge dicht; 23.21 Den Haag vandaag; 23.36 Journaal. VRIJDAG 30 JANUARI NED. I: Met maar liefst acht pro gramma's doet de NCRV vanavond van zich spreken. Om te beginnen om zeven uur Van Nature, de ru briek over de relatie tussen mens en dier. De verzorging van huisdieren, het duinlandschap rond Schoorl en het zee-aquarium in Bergen aan Zee zijn de onderwerpen die aan de orde komen. Voor hun doen vroeg op de avond maken tegen acht uur de mannen van Farce Majeure hun op wachting. Een klein half uur satiri sche humor dus. De mis f-"1 ad wordt vanavond niet vergelen. Kojak slaagt er met moeite in een man te ontmaskeren die verantwoordelijk is voor het plaatsen van bommen. Onder het motto Luister van het or gel bespeelt Johann Th. Lemckert het orgel in de Laurenskerk in Rot terdam. Meteen na het journaal versschijnt het gezicht van minister president Den Uyl in beeld. Hij is naar de studio gekomen voor een vraaggesprek over aktuele politieke zaken. Briggs, de schrik van de ge heime dienst doet ook van zich spreken. Hij wordt belast met de veiligheid van een president, maar in plaats daarvan veroorzaakt hij grote paniek. Verder brengt de NCRV het korte tv-spel De man van 59, geschreven door Jos Vandeloo. Het stuk speelt in een modem be drijf. Een nieuwe adjunkt-direkteur wordt door het personeel als een in dringer beschouwd. De IKON brengt in het vierde deel van Late Visite een gesprek met de oud-zendings arts dr. J. A. Verdoorn, die onder de titel Arts en oorlog zijn studie over de rol van de geneeskunde bij de ge- „Maar zelfs al zou ik zeggen: goed, mevrouw Poort, gaat u hier ook maar zitten, dan nog zegt het personeel: nee. U bent het breek punt, mevrouw, en dat weet u. Dus u hebt het in uw hand of het be drijf weer gaat doordraaien, dan wel het volledig wordt stil gelegd. Want er is in deze tijd werk voor iedereen en zeker voor vak bekwa me meubelmakers en stoffeerders." Griet Poort begreep wel, dat er veel waarheid school in de redene ring van deze man. Maar ze was toch niet van plan zich zo maar op zij te laten zetten. „U vergeet nog altijd één ding, meneer Pomstra: dit bedrijf is een schepping van mijn man: Jacob Poort. Ik ben zijn weduwe en in het testament is be paald, dat ik na zijn dood hier de leiding op me zou nemen". „Klopt, mevrouw. Maar uw man heeft geen oorlog ingecalculeerd, toen hij dat testament, liet opmaken. Overigens, de inhoud van dat testa ment is mij ook bekend. Daarin staat tevens, dat uw zoon mede-di recteur zou worden." De jongeman beamde het. „Maar ik ben voorlopig voor tien jaar uit gerangeerd.'' „Idioot besluit", meende de vrouw „want wat heeft die jongen eigen lijk voor kwaad gedaan? Nou? Is iemand in ons land er slechter door geworden, dat hij meubels maakte voor de bezetter? Heeft de oorlog er ook maar één dag langer door geduurd? Laat met. niet lachen. Maar iedereen is blijkbaar verget- ten, dat Maarten zijn mensen hielp, als ze hulp nodig hadden. In welk opzicht dan ook. Maar daar wordt niet over gesprokenO nee!'' wapende macht in de loop der ge schiedenis heeft gepubliceerd. NED.1I: Voor het hitminnende pu bliek zijn de minuten tussen zeven en acht bestemd. Welke platen wa ren in de afgelopen week de snelste sijtgers op de muzikale ladder? Mies Bouwman weet wat een mens wil, maar de tv-kijker weet niet wat Mies vanavond op de beeldbuis wil gaan doen. Ze houdt van verrassin gen en daarom laat ze de kijker tot aan het begin van haar programma in het ongewisse over wat zij van plan is. In de aflevering van De ge broeders Hammond meent de ambi tieuze Paul Merroney dat er op het Europese vasteland een grote toe komst ligt voor het transportbedrijf Edward en Jennifer moeten maar eens poolshoogte gaan nemen, be sluit hij, en het tweetal koppelt er meteen een vakantie aan vast. Brian intussen heeft zich onder behande ling van een psychiater gesteld. Voorts krijgt Merroney de gelegen heid er achter te komen hoe groot de invloed van Mary Hammond op haar zoons is. Na Hammond is de reste rende tijd tot half twaalf voor Tele- vizier Magazine, dat belangrijke ge beurtenissen in binnen- en buiten land onder de loep neemt. VRIJDAG 30 JANUARI NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 18.45 Kortweg; 18.55 Nieuws; 19.05 Van Nature; 19.55 Farce Majeure; 20.20 Kojak; 21.10 'Luister van het orgel; 21.35 Journaal; 21.50 Praten met de minister-president; 22.00 Briggs; 22.25 De man van 59; 23.05 Tot be sluit; 23.10 Late visite23.35 Jour naal. NED. II: 18.45 Paulus de boska bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Toppop; 20.00 Journaal; 20.25 Een mens wil22.00 De gebroeders Ham mond; 22.50 Televizier; 23.35 Jour naal. 25 Familieroman door HENK VAN HEESWIJK Pomstra wist het: in de oorlog kregen personeelsleden meubelen tegen sterk gereduceerde prijzen en ook anderen had Maarten geholpen. Bijvoorbeeld na bombardementen. Maar ja, de rechter heeft nu een maal zo beslist. Tenslptte kwam Maarten met een compromis-voorstel: „Meneer Pom stra blijft eerste directeur. Voor de oorlog wist ik al, dat hij verstand had van het vak, maar dat hij lei dende kwaliteiten had.... dat we ten we nu. En al is zijn houding in onze ogen niet bepaald sympathiek, we moeten de werkelijkheid onder ogen zien. Daarom trekt moeder zich voorlopig terug, maar heeft vanzelfsprekend de hoogste leiding. Meneer Pomstra geeft op gezette tijden rekening en verantwoording. Te zijner tijd zullen de gemoederen wel bedaren en dan kunnen we al tijd nog zien, wat we in de toe komst zullen doen. Ik maak even wel één restrictie: mijn moeder is ondanks alles eigenaresse van dit bedrijf en bezit de meeste aandelen. Uit hoofde hiei*van moet zij te allen tijde vrije toegang hebben. Dat zul len de dames en heren werknemers moeten accepteren. Zeggen ze on danks neewel, dan stel ik voor alles te verkopen en te stoppen. Ik ben bereid tot heel wat consessies, maar niet tot alle. Deze eis zullen de werknemers moeten accepteren." ,s Middags, toen moeder en zoon Poort weer vertrokken waren, riep Pomstra de mensen bijeen in de kantine cn vertelde, wat het resul taat van het onderhoud was. „Jullie hebben bereikt, dat mevrouw Poort zich terugtrekt. Voorlopig. Voor hoe langdat is niet ter sprake geko men, maar ik neem aan: voor een lange tijd. Alleen, mensen, hoe jul lie het ook bekijkt of wil bezien mevrouw Poort is weer eigenaresse, bezit de meeste aandelen en zij be dingt het recht het bedrijf te mogen betreden wanneer zij wil. Ik stel voor dit te accepteren. Jullie kunnen haar blijven negeren, dat is jullie goed recht. Ik blijf jullie directeur en verder verandert er niets. Mijn advies is nu: ga weer aan het werk, want wat jullie wilden, is voor vijf en negentig procent bereikt". „En Maarten?" vroeg iemand „Wat wordt zijn positie?" „Hij gaat meubelen verkopen, verklaarde Pomstra. „Dus wordt hij vertegenwoordiger." „Laat-ie dan Duitsland maar ne men als rayon," riep iemand uit de mensen. „Hij kon immers zo goed met die rotmoffen overweg?" Een oorverdovend gejoel was de reaktie en zelfs Pomstra glimlachte. In ie der geval is er weer gevoel voor hu mor, dacht hij. Een kwartier later draaiden de machines weer. Maarten Stroet, die schuin tegenover de fabriek in een restaurant bij het raam was gaan zitten met zijn moeder, knikte te vreden, toen hij zag, dat de portier weer in zijn loge had plaatsgenomen en men op het terrein een vracht auto ging laden. „Ze gebruiken hun verstand, ma'', zei hij opgelucht. „Ze zijn weer aan het werk gegaan. Wees jij nu ook wijs en blijf er de eerste tijd weg, ja? Op de lange duur komt het allemaal wel weer in orde. Over vijf jaar is iedereen de oorlog en alle nare dingen daarna vergeten". (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 7