X Romantische rommel- winkeltjes Familie Den Hollander zong voor de vrouwenvereniging 5 Oude ambachten herleven Bijeenkomst in rusthuis STREEKNIEUWS KOOPJES HALEN „WICO" INGEZONDEN STUKKEN Film- en informatie avond Stichting Jeugd 1-2-3-zits combinatie f 1200,- korting d e u r I o o De tegenwoordige mens Rjdt aan een bizar soort heimwee naar wonderlijke tUden, die hij denkt te kennen. Een soort romantisch verlangen dat bekend is onder de verzamelnaam „nostal gie". Omgeven door eigen sfeer en de eigentijdse luxe, wordt juist door jonge mensen gedroomd van een bestaan dat veel mooier en vanzelfspre kender moet zijn geweest dan het onze. Het is het verlangen van iemand naar brood, die alleen koek en gebak krijgt. BRUINISSE, 23-1. De leden van de hervormde vrouwenvereniging „Helpt Elkander" brachten een bezoek aan het bejaarden verzorgingstehuis „In 't Opper". De direktrice, mej. N. Bal sprak een woord van welkom tot de dames van de vrouwenvereniging en de bewoners, en In het bijzonder tot de speciale gasten van deze avond, de famUie Den HoUander uit Breda. Heimwee naar wonderlijke tijden, wat dichterbij of veraf Ook goede namaak kan mooi zijn Daarom is het wellicht verklaar baar, dat kleine winkeltjes met al lerhande zaken vooral van vroeger, momenteel .zo in de belangstelling staan. Ieder jaargetijde trekken deze winkeltjes klanten. In het voorjaar; wanneer het een en ander vernieuwd wordt gaan veel al jonge mensen op zoek naar iets extravagant om vooral anders te kunnen zij dan de massa. Maar ook oudere ménsen verlangen naar zaken uit hun jeugd. Een soort stempel op hun persoonlijkheid dus. In de zomer; zoeken toeristen die uitgekeken zijn op voorwerpen uit de souvenierindustrie naar iets ty pisch provinciaals of landelijks. In de herfst; als studenten hun ka mers gaan inrichten. Misschien komt het doordat de herfst het meest nos talgische jaargetijde van het jaar is dat deze winkeltjes nog meer wor den gewaardeerd. In de winter; vooral tegen St. Ni- colaas en Kerstmis gaat men hier op zoek naar leuke oude of soms hyper moderne spullen om eens iets heel anders aan mensen te geven op wie men extra gesteld is. Momenteel is er veel belangstelling voor „ouderwetse gebruiksvoorwer pen" juist die bric-è-brac, oftewel gelegenheidskoopjes van gezellige dingetjes uit grootmoeders tijd. Om er maar een paar te noemen b.v. voorwerpen van blauw "emaille; ze vliegen de winkels uit. Reuze horlo ges, nagemaakt naar het model dat grootvader droeg. Kussens van be drukt velours, geslepen spiegels, lijsten, flesjes, voorraadsblikken, ou derwetse emaille schaaltjes, gedeko- reerd met rode bloemetjes en blauwe randjes, deze worden in China ge maakt. Bij het interieur van vroeger zijn rotan en palmen onmisbaar. Daarbij hoort ook een romantische slaapkamer, kompleet met hemelbed en een zelfgehaakte sprei. Deze prullaria doet hot ook goed in de strakgelijnde huizen en tussen de meest funktionele meubelen. De meeste van deze zaken zijn overal te koop, doordat de kommercie ook be zit van het exclusieve is gaan nemen en dan is het avontuur er af. Dit is eigenlijk ook gebeurd met het boe tiekwezen, dat in eerste instantie is ontstaan uit de afkeer van een jeug dig publiek dat geen massakonfektie aksepteerde, maar meer het indivi duele zocht en kocht in eigen sfeer. Brood en oosterse kunst Tegenwoordig zijn er mensen, die met oude vakmanschap en techniek, natuurlijk van echt materiaal, zoals hout, koper, tin, aardewerk en por selein „antieke voorwerpen" maken zoals spekulaasplankcn, mangelplan- ken, houten „schilderijtjes" met uit gesneden figuren en geverfd in „ou de kleuren, kandelaars, dienblaadies, miniatuur voorwerpen, inmaakpotten tegels met oude Nederlandse motie ven e.d. Maar ook grotere voorwer pen zoals kasten, stoelen, tafels, de kenkisten, klokken, doofpotten, ke tels, beddepannen en noem maar op. Het behoeft natuurlijk niet honderd jaar oud te zijn om mooi te wezen. Voor die types die graag op zoek gaan naar de werkelijk aparte zaken zijn er winkeltjes genoeg vol bibe lots en curiosa. Soms zijn dergelijke winkeltjes stoffig en wanordelijk vol tweedehandsspullen, maar in derge lijke zaken hindert dat niet. In Nederland zijn veel intieme speciaalzaken waar alleen maar klompen, of wol in de meest fantas tische kleuren, of aparte borduur- stramienen, of rieten en rotan voor werpen, of alleen maar kaarsen, of tropische artikelen te koop zijn. Groente of kaas, boter en eieren, thee of koffie uit speciaalzaken, waar uitsluitend deze artikelen „alleen" maar worden verkocht, smaken eens zo lekker. Bakkerijen waar men kan kiezen uit velerlei soorten brood. Hier en daar zijn ze nog. de winkels die eeuwen oud zijn, waaronder grut- terijen en ook winkeltjes waar vele soorten drop, maar ook specerijen, tuin- en geneeskrachtige kruiden te koop zijn voor hen die genoeg heb ben van de chemische geneesmidde len. In ons land zijn onnoemelijk veel oosterse winkels, waar voor betrek kelijk weinig geld de meest exoti sche zaken verkrijgbaar zijn zoals Japans porselein dat bijzonder sier lijk van vorm is en veelkleurige Chinese spullen, grappig en betaal baar. Daarnaast veel zaken uit nrabf- hische landen. Buitenlanders kijken m deze internationale winkels tie ogen uit. Delicatessezaken die be kend zijn om hun plaatselijke spe cialiteit, zoals bosse bollen, Arn hemse meisjes, Groningse koeken. Limburgse vla's, Haagse hopjes. Zeeuwse babbelaars, allemaal fol kloristische lekkernijen. IHIIIIIIIIIIIIIIIIItlllllllllllllllllllllllllllllH s Het geeft niet wat het is - een E E rrouw koopt alles waarvan ze E denkt dat de winkel er geld op E toelegt. E Kin Hubbard E Tumuli Jugendstil en Art Nouveau Bij pottenbakkers zijn naast de gebruikelijke potten meestal ook kleine vaasjes en potjes die eventu eel in de letter- of wandkastjes ge zet kunnen worden. Maar ook bier schalen, testjes en soortgelijke ge- bruiks- en siervoorwerpen. Potten kruiken, spaarverkens, vazen, fruit- bakken is net als ieder ander hand werk bijzonder tijdrovend, maar desondanks moeten de prijzen laag blijven anders komen er geen klan ten meer. Kinderspeelgoed en kleine tinnen figuurtjes, maar ook oude ingelijste platen kunnen zeer dekoratief zijn. Van veel steden en dorpen worden oude prentbriefkaarten uitgegeven. Een mapje van tien van die kaarten is te koop voor ongeveer f 1,75. Ook leuk om aan oudere mensen kado te doen. In onze tijd heeft het boerse en wel het uitgesproken nationale ele ment dekoratieve waarde gekregen. Biedermeierspullen met hun warme kleuren bevredigen de hang naar romantiek. Een stijl die ons doet denken aan een periode die nog niet zo ver ach ter ons ligt zijn de Jugendstilvoor- werpen. Het is de imitatie van een periode die slechts dertig jaar heeft geduurd. Zë 'ontstond tussen 1880 en 1890. Omstreeks 1900 bereikte ze een hoogtepunt. Deze tijd wordt thans veel nagebootst. En dan te bedenken dat de bedóëling van de ontwerpers was zich te verzetten tegen alles wat namaak was. In Engeland en Amerika wordt Ju gendstil aangeduid met Style Mo derne" en in Frankrijk met „Art Nouveau". Een van de meest ge bruikte motieven is een dromerig vrouwenfiguurtje met half geloken ogen, sluike gewaden en heel lang haar en opvallend slanke handen. Daarnaast bestaat Jugendstildeko- ratie uit lange bloemen en ineenge strengelde lijnen, uitgevoerd in tere dromerige kleuren. Alles doet wat verticaal aan. Romantische winkeltjes Voor de mensen die dus speuren naar stukjes en beetjes voor een volkomen „eigen" interieur en die respekt hebben voor bepaalde za ken, die boven het gewone bezit uitgaan zijn er overigens rommel markten. Het marktwezen bloeit meer dan ooit. Niet alleen de men sen die voor weinig geld naar iets van hun gading zoeken. Voor de meeste snuffelaars is het een soort sport dingen te kopén, die werden weggedaan, soms zelfs naast de vuilnisbak gedeponeerd of over blijfselen van verkopingen. Bizarre attributen maar dikwijls zeer. verte derend. Koperen Iheedoosjes, pud dingvormen, boekensteunen, porse leinen zeepdozen, koffiemolens, je neverkruiken, likeurstollen, deur krukken, heiligenbeelden, oude merklappen, vogelkooien, oude lam pen, peper- en zoutvaatjes, portret lijstjes, eierdoppen en asbakken. Asbakken uit de twintiger jaren. Vooral in die tijd schijnen veel ont werpers wat dat betreft zich enorm le hebben uitgeleefd- Ze hebben ook vaak afbeeldingen van stripfiguren uit die tijd zoals ZIERIKZEE Zeer geslaagde bazar Zaterdagavond rond elf uur werd de driedaagse bazar in de zalen van de er. Kerk aan de St. Domusstraat afgesloten. Als gemeld is het geld bcsï^md voor restauratie van het kerkgebouw. Drie dagen lang kre gen de verschillende stands de no dige belangstelling. De aangevoerde g .cderenvoorraad bleek - zo al niet onuitputtelijk - dan toch zeer groot. In de laatste fase was het bekende „rad'' goed voor de grote opruiming Naar een ruwe en voorlopige telling heeft de bazar bruto zon f 12.000 opgebracht, inklusief het bedrog, afkomstig van verkoop van schil derijen en wandkleden in het pand Nieuwe Boogerdstraat 2. Adamson, Frederik Fluweel, Bonzo maar ook Charly Chaplin, Harrold Loyd, Buster Keaton en Pierrot en Pierette met hun droevige clowns gezichtjes. Op de markt kan men ■nor; marchanderen. In de winkeltjes is de bediening nog persoonlijk in tegenstelling tot de meeste warenhuizen waar het personeel gewoonlijk zich kenmerkt door lauwe onverschilligheid. In ieder geval, voor hen die zich afzetten tegen het onpersponlijke is keus genoeg. Voorwerpen die bij el kaar zijn gesnuffeld, staan in een goede verhouding tot de bezitter; de dode dingen krijgen daardoor een „eigen leven" en een bepaald flui- dum van geheimzinnigheid en ro mantiek. JOKE VOS BIJ HAAMSTEDE Geslaagden Jeugd E.H.B.O.-A Voor het op de openbare basis school „de Kirreweie" te Haamstede gehouden jeugd E.H.B.O.-A-examen, georganiseerd door de afdeling. Schouwen (Westhoek) "van het Ne derlandse Rode Kruis slaagden de navolgende kinderen. Als examina tor trad op de heer J. Ph. P. Sten- ger arts te Haamstede. Lenievan Dongen, André van Weenen, Rosemarie Kashie, Benito Kashie, Ronnie Aroenhoemar, War ner van Wingerden, allen Burgh; Bruno v. d. Hoek, David Dijkman, Cor Klapwijk, Nico v. d. Bos, Erik v. d. Peijl, Eljo Hanse, Dirk Klooster man, Peter Kooman, Rien Visser, Naniël Boogaard, Mar ja Provoost, Ciska Balden, Diana Flohil, Harro Verton, Jaco Duinhouwer, Rian Kórt en Nella Tuinman, allen Haamstede; Frank Bouman, Miranda v. d. Avoii'd en Wim v. d. Klooster, allen Westenschouwen. KERKWERVE Vergadering N.C.V.B. Vorige week hield de N.C.V.B. af deling Kerkwerve de eerste vergade ring van dit jaar. De presidente mevrouw V;erge- ver-Legemate opende de vergade ring met het laten zingen van psalm 68 10 en met gebed. Hierna las zij Spreuken 31 10-31 en hield een me ditatie met als titel „De ideale huis vrouw". Na de opening hield me vrouw De Kup-Bos uit Haamstede een inleiding behorende bij het gan- zebordspel ontworpen n.a.v. het jaar van de vrouw. Na de pauze werd het spel ge speeld wat met veel animo gebeur de. Tot slot eindigde de presidente met dankgebed en zong men nog het bondslied. BROUWERSHAVEN Jaarvergadering afd Plattelandsvrouwenbond De Bond van Plattelandsvrouwen te Brouwershavei) hield de jaarver gadering. waarvoor een goede be langstelling bestond. Na opening door de presidente! 'mevrouw Veerman-de Boer gaf de penningmeesteresse, mevrouw Bes- torveld-Vlaander nog enige toelich ting op het financieel verslag, dat. alle leden toegestuurd hadden ge kregen. De kaskommissie adviseer de tot goedkeuring der bescheiden. Mevrouw Hanse deed verslag over het potje „Lief en leed". Op humo ristische wijze liet de sekretaresse mevrouw Drijgers-van Liere de ge beurtenissen van het afgelopen jaar de revue passeren. Mevrouw Van SI u 's eaf een overzicht van de door haar bezochte jaarvergadering te Utrecht. Zij spoorde de dames aan ook rens een dergelijke vergadering te gaan bezoeken. Een algemeen dankwoord voor het vele werk kre gen de leden van het bestuur bij monde van mevrouw Van Putten. In dichtvorm, met bloemen en een presentje word mevrouw v. d. Vel- de-Molepaard in het zonnetje gezet door de presidente, omdat zij al 20 jaar de convocaties belangeloos bij de loden thuis bezorgt. Na de pauze stelden de nieuwe le den zich aan de anderen voor. No een gezellige kwis. geleid en samen- Vervolgens kreeg de presidente van de vrouwenvereniging, mevr. B. de Waal-Jumelet het woord die hoopte op een gezellige avond. Met het zingen van psalm 95 vers 1 werd de avond geopend, waarna de presi dente voor ging in gebed. De inlei ding werd verzorgd door mevr. „Flitsen" nil het buitenland LISSABON. De Portugese regering heeft opnieuw een luchtbrug op touw gezet om vluchtelingen uit Angola over te brengen naar Portugal. De vluchten worden gemaakt tussen de Zairese hoofdstad Kinsjasa en Wind hoek, in Namibië, en Lissabon. NAIROBI. Een vertegenwoordiger van Zuidscedanese vluchtelingen in Nairobi heeft de Soedanese regering beschuldigd van het doden van 24 Zuidsoedanese vluchtel ngen die in kampen in Ethiopië, dichtbij de grens met Soedan wonen. LONDEN. Strijdkrachten van de linkse „Volksbeweging voor de be vrijding van Angola" (MPLA) die in het zuiden van Angola oprukken, zijn Huambo, het hoofdkwartier van UNITA, tot op 60 km genaderd. HAMBURG. Westduitse weerkun digen zijn van oordeel dat de bewo ners van de kust van Nederland, West-Duitsland en Denemarken wel licht rekening zullen moeten houden met een tijdperk van stormen. LISSABON. De Spaanse minister van buitenlandse zaken, Jose Mar a Areilza, graaf van Motrico, zal in de tweede helft van februari een be zoek aan Nederland brengen, aldus heeft minister Van der Stoel zater dag in Lissabon meegedeeld. KOEWEIT. Het vliegtuigongeluk op nieuws jaarsdag met een Boeing 720 B van de Middle East Airlines is veroorzaakt door een bom, die was verborgen in de cabine van de piloot. De Amerikaanse vliegtuigmaat schappij Lockheed heeft dat afgeleid uit bestudering van de gegevens uit de „zwarte doos". BANGKOK. De Thailandse politie 1 heeft vrijdag vier kilo heroïne in be- slag genomen die bestemd was voor Amsterdam. De heroïné werd aange-r troffen in het bezit van mevrouw Li Y-Wan, die met haar man zou beho ren tot de meest gezochte drugsmok kelaars in Hongkong. MOSKOU. Volgens Russische zegslieden die kennis dragen van de mening in het Kremlin is het Rus- sisch-Amerikaanse Salt-overleg na de jongste voorstellen die aan mi nister Kissinger zyn gedaan beland in het stadium „nu of nooit". NEW DELHI. President Fakroed- din Ali Achmed van India heeft zon dag verklaard dat de zeven maanden oude uitzonderingstoestand in zijn land, vruchten op ekonomisch gebied heeft afgeworpen eh landélijke dis cipline heeft bijgebracht. BERLIJN. De Nederlandse inzen ding op het internationale land- bouwf'lm-festival in Berlijn is on derscheiden met de „Zilveren aar". De film heet „Holland-terra agrono- mica". De hoofdprijzen gingen naar Deense en Zwitserse films. PEKING. China heeft opnieuw met sukses een kernproef genomen, zo meldt het persbureau Niemv- China. Het bericht vermeldt niet of de proef, die vrijdag werd genomen, een ondergrondse kernexplosie was, zoals vorig jaar het geval was. DACCA. Door een vloedgolf die deze week de kust van Bangla Desj teisterde zijn waarschijnlijk 800 vis sers verdronken. Honderd vissersbo ten worden vermist. KAAPSTAD. De Zuidafrikaanse minister van defensie Pieter Botha heeft zaterdag in Kaapstad gezegd dat Zuid-Afrika niet bereid is alleen de strijd in Angola le voeren „na mens dc vrije wereld", maar wel zijn eigen grenzen en belangen zal verdedigen. PEKING. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van buiten landse zaken heeft zaterdag in Pe king het bericht bevestigd, dat er een Chinees iijnvliegtuig is veronge lukt waarbij alle inzittenden om het leven kwamen. MIAMI. Dertig belastingtechnische rechercheurs helpen op het ogenblik een uitgebreide Amerikaanse Grand- Jury bij het opsporen van kapitaal- vlucht naar de Bahama's, Panama, Canada, de Cayman eilanden en naar de Nederlandse Antillen. Met de kapitaalvlucht is een grote belas tingontduiking gemoeid. gesteld door mevrouw Besterveld- Vlaander kwam een einde aan deze geanimeerde jaarvergadering. BRUINISSE Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse komt donderdag 29 januari bijeen in het gemeentehuis onder leiding van burgemeester T. C. Hekman. Aan vang 19.30 uur. Fluyt-Hoogerhuis uit Handelingen 3 van 1 tol 9, waarop aansluitend ge zongen weid 196 de verzen 1, 3 en 9. Als nieuw lid gaf deze avond mevr. Haeck-van Gilst zich op, wat door het bestuur zeer werd toegejuicht. Voor dat de pauze begon werd Psalm 121 gezongen, waarna de dames tijdens de pauze bij hun kop koffie of thee een eigen gebakken babbelaar kre gen aangeboden van mevr. De Ron de Bolle. Liederen bU de gitaar Na de pauze waren Marian, Ha- riëtte en Kees den Hollander aan de beurt. Marian vond het fijn dat zij deze avond waren uitgenodigd. Dat zij mochten getuigen van hun Heer en dat mochten over brengen aan andere personen. Zij zongen enige geestelijke liederen met gitaar en orgelbegeleiding. Een gedicht werd voorgelezen door mej. v. d. Berge getiteld „Heerlijk vooruit zicht". Marian en Kees speelden op 'gitaar en orgel „De Heer is mijn Herder''. Hariëtte las voor uit Psalm 27 .waarbij zij enige toelich ting gaf, waarop vervolgens Psalm 27 werd gezongen. Gezamenlijk werd vervolgens gezongen „Welk een vriend is onze Jezus". Marian sprak over „Angst''. Tot slot zong het drietal nog enkele liederen. Een bijdrage aan deze avond leverde vervolgens mevr. Keyzer met het stuk „De Diefstal". De presidente dankte Marian, Ha riëtte en Kees den Hollander voor hun komst naar Bruinisse, en voor hun bijdragen, van deze avond waar van allen hadden genoten. De heer Van Duin dankte na mens de bewoners en het personeel de dames van de vrouwenvereniging voor deze fijne avond, en hoopte op een totziens. TEL AVIV. Premier Yitzhak Ra bin van Israël is maandagochtend uit zjjn land vertrokken voor een offi cieel bezoek van elf dagen aan de Verenigde Staten. Hü zei dat hervat ting van de Geneefse vredesconfe rentie de beste manier was om voort gang te boeken naar vrede in het Midden-Oosten. CAIRO. Egypte is blij met de wa penstilstand in Libanon, zo ver klaarde vice-premier en minister van buitenlnadse zaken Ismail Fach- my, volgens radio Cairo; i MADRID. De Spaanse polit e heeft vrijdag in. samenwerking met de Britse. Canadese en Nederlandse politie in de Zudispaanse stad Algeciras beslaggelegd op 198 kilo' marihuana ter waarde van ongeveer honderdvijftigduizend gulden en acht personen aangehouden op ver denking van lidmaatschap van een internationale smokkelorganisatie. PHILADELPHIA, Ohio. De Ame rikaanse negerbas, aktenr en maat- schappijkritikus Paul Robeson is vrijdag op 77-jarige leeftijd in Phi ladelphia overleden. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Oude Pekcla (toez.): mevrouw J. A. van Mierlo-van Kui pers, predikant voor buitengewone werkzaamheden (arbeid onder Ne derlanders in Beiroet) te .BeiroetIe Huizum: J. Folkertsma, Apeldoorn. Gereformeerde Kerken Eeroepen te S ddeburen: B. H Groot Enzerink, kandidaat aldaar, die dit beroep heeft aangenomen. Door de klassis Appingedam ir prep. geëxamineerd en beroepbaar gesteld; B. H. Groot Enzerink. üude- weg 25. Siddeburen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Oosteilar.d en Scher- penisse: J. Karens. Opheusden. Tweetal te Tricht-Geldermalsen* A. Hoogerland, Krabbendijke en drr. A. Vergunst, Veen. Bedankt voor Hoofddorp: J. M. Kleppe. Woel den. Nederlandse Protestanten Bond Aangenomen naar Baarn: me vrouw C, A. Schipper, doopsgezind predikante te Den Helder. Geref. Kerk Zonnemaire Ds. D. Jansma van 1968-1970 Geref. predikant te Zonnemaire, thans te Ter Apel en Valthermohd. nam on langs het beroep naar Holwerd aan. Ds. Jansma neemt zondag 28 maart afscheid en doet intrede op zondag 11 april in Holwerd. Na bevestiging door dr. J. H. Becker, emeritus-pre dikant van Nieuwerkerk, thans te Den Haag. Ger. Gemeente Nieuwerkerk Woensdag 28 januari: ds. L. Blok. Capelle a.d. IJssel, 19.30 uur. Geref. Kerk Nieuwerkerk De banken van hel kerkgebouw der Ger. Kerk aan de Ooststraat krijgen een grondige schilderbeurt. Met het werk wordt maandag 2 fe bruari begonnen. Als gevolg hiervan kan op zondag 8 februari niet van het kerkgebouw gebruik worden ge maakt. Derhalve zullen op die zon dag gezamenlijke diensten worden gehouden met de hervormde ge meente. Als het werk wat meezit, kan mogelijkerwijs zondag 15 febru ari het werk alweer gebeurd zijn. Hervormde Gemeente Nieuwerkerk De bandrecorder van de Her vormde gemeente blijkt versleten ie zijn. Een nieuwe wordt aangekocht en een eerste gift voor dit doel js vl binnen. Zondag 15 februari wordt voor de aanschaf een deurkollekle gehouden. Ger. Kerken Br'ha ven'Zonnemaire De gekombineerde kerken van Brouwershaven en Zonnemaire. heb ben op de gehouden ledenvergade ring beroepen als predikant: kandi daat M. Koppe te Amsterdam. Kan didaat Koppe deed recentelijk zijn doktoraal examen theologie aan cie V.U. Als bekend zijn de gemeenten enige tijd vakant, wegens vertrek van ds. P. A. de Bres naar Dinxper- lo. LAND- EN TUINBOUW Uienhybridenteelt in opmars De laatste jaren is op de akker- bouwbedrijven de belangstelling voor de uienteelt belangrijk toegeno men. Vooral de nieuwe ontw.kkeling op het gebied van selekties d.m.v. hybridenkweek spelen hierbij een belangrijke rol. De kweker zoekt naar nieuwe mogelijkheden welke zoveel mogelijk aan alle eisen van de teler tegemoetkomen. Toch is men er dankzij de hybridenkweek in geslaagd een verbetering tot stand te brengen. De voordelen van hybridenu:en zijn niet gering. Genetisch zijn alle zaden hetzelfde, waardoor er een betere kieming plaatsvindt. Onder ongunstige weersomstandigheden blijken hybriden meer weerstand te bezitten. Een uniform gewas, waar door optimaal rendement van de be spuitingen wordt verkregen. Gelijk matig afsterven, waardoor de rooidatum op een veel juister tijd stip mogelijk is. Een zeldzaam mooi eindprodukt! Men kan gerust zeggen dat met de komst van de hybriden, o.a. Hygro, Hyduro en Hyper, de uienteelt een goede toekomst tege moet gaat. Een film/informatie/gespreksavond van de Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland. Op vrijdag 30 januari aanstaande om 19.30 uur houdt de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland een openbare bestuursvergadering in restaurant de Poorter (RTM gebouw aan de Grachtweg in Zierikzee). Welkom is iedereen die het jeugd en jongerenwerk op Schouwen-Dui veland ter harte gaat. Vertoond zal worden de film „Tegenspel". Een film van de Salco (landelijke organi satie van het wijk-, club- en buurt huiswerk). Aansluitend zal een ge sprek plaats vinden rond de thema tiek die de film aangeeft. De film „Tegenspel" toont geen gedetailleer de beschrijving van al de aktivitei- ten die 2oal in of vanuit een buurt of clubhuis plaats vinden. Het gaat er veel om, de achtergronden en het waarom van dit sociaal-agogisch werk te laten zien; overigens zijn wel enkele aktiviteiten in beperkte mate verfilmd. „Tegenspel" wil la ten zien, waarom er in onze samen leving behoefte is aan aanvullende aktiviteiten van jongeren en oude ren. van bepaalde groepen in het di- rekte woon- en leefmilieu. STICHTING JEUGD SCHOUW EN-DUI VEI. AND Geachte redakteur. Langs deze weg willen wij een be roep doen op alle bewoners van plan West die een hond of een poes neb ben. Onze school ondervindt nl. veel last van los lopende huisdieren. Onze zandbak wordt erg vervudd doordat de dieren er hun behoefte in doen. De kinderen spelen er in en moe van het spelen gaat de duim in de mond. en alle bakteriën komen naar binnen. Daarom doen wij een dringend beroep op u, houd uw huisdier \huij laat uw hond uit aan de lijn! of ga eon andere kant met hem op! Vooral twee boxers maken het ons erg moeilijk. Wij hópen dat wij op uw medewer king mogen rekenen. Het is in het belang van onze kinderen. Oudercommissie Chr. kleuterschool Advertentie In onze opruiming o.a. rundleder meelstraat 31 zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 5