Raad Westerschouwen gaat „nota Westhoek" behandelen Zendingskrans Bruinisse „was goed voor" f 14.000.- Duiveland krijgt een postzegel- ruiliniddag en -avond Y eroritréinigingshef f ing centraal thema te Bruinisse Bruinisse kample vorige week met een hoog tij 3 NUTSSPAARBANK STREEKNIEUWS zangavond Een zwaarwichtig1 stuk mi) WESTERSGHOUWEN, 21-1. Hieronder volgen ver dere bijzonderheden over de nota Westhoek, die de ge meenteraad van Westerschouwen, onder voorzitter- schap van burgemeester H. 1'. Everwijn, heden-maan- dag in behandeling neemt. t Opmerking: by Scrooskerkc zal het verkeer zich blyven splitsen in tic richting Burgh/Haamstcdc en in de richting Renesse. Deze aanvoerwegen zyn nog voldoende, mits omlegging van het doorgaande verkeer rond Renesse plaatsvindt ter ontlasting van die kern. Dat kan worden bereikt door de Hoogenboomlaan een nieuwe verbinding met de Stoof weg te geven via: een nieuw stuk weg vanaf de Hoogenboomlaan, kruisende de Vroonweg naar de Kooymanswcg, die dan verbreed dient te worden, en vervolgens via een te verbreden gedeelte van de Lagczoom naar de Stoofweg. De T-kruising met de Stoofweg zal voldoende ruim aangelegd moeten worden en zonodig met verkeerslich ten moeten worden beveiligd. Ook aan de kruisingen van deze rondweg met de Vroonweg. de Hoge- zoom en de Lagezoom zal in verband met de verkeersveiligheid veel aan- dacht worden besteed. De eerder gekozen oplossing, om het verkeer via deze nieuwe verbin ding naar de Brouwersdam te laten gaan via een te verbreden Helleweg met een betere aansluiting op de Rampweg, wordt bij nader inzien door het kollege afgewezen. Dit verkeer kan beter via de Stoof weg zyn weg vinden, hetzy via Zie- rikzee naar buiten Schouwen-Duivc- land, hetzij via de Dammen weg naar de Brouwersdam. Om het verkeer dat thans al via de Brouwersdam en de Rampweg-naar Renesse komt, beter te geleiden, waardoor de La one en de kern Re nesse ontlast worden, kan volstaan worden met ëen iets gemakkelijker afbuiging Rampweg-Helleweg en met een kleine verbreding van de bestaande verharding op de Helle- weg. Geen rekreatieverdeelweg Een nieuwe direkte verbinding vanaf de Bixtuwersdam met de re- kreatiegebieden Renesse en Burgh- Haamstede acht het kollege in dit stadium onnodig op 'grond daarvan wijst men ook in dit stadium de ge plande rekreatieverdeelweg af- Een dergelijke weg is naar de me ning van b- en w. vandaag de dag ook niet nodig voor het interne ver keer tussen de verblijfsrekreatiège- bieden in de gemeente „Wester schouwen" onderling en evenmin voor die verblijfstoeristen die als dagtcerist het strand aan de Brou wersdam gaan bezoeken. Zij kunnen dit evengoed via de Se- rooskerkseweg c.q. de Stoofweg en het gedeelte van de reeds aangelegde Dammenweg, zeker als die Dammen- weg een verbinding krijgt met de Serooskerkseweg. Advertentie de ideale seziusbauk! Aankoop, verkoop en bewaar neming effecten ZONNEMAIRE I. M. v. d. Bijlstraat - donder dag 2.00-3.00 uur. Men ziet als mogelijk dat er in de toekomst wel een rekreatieverdeel weg nodig zal zijn. maar het is in de ogen van het kollege nog voorbarig om daar nu al lijnen voor op kaart te zetten. Als G.S. hun standpunt handhaven om die rekreatieverdeelweg nu toch reeds voor de toekomst te plannen en de Provinciale Stalen zouden dat standpunt overnemen, dan wil men er toch met klem op aandringen dat die weggedeelten niet zullen worden aangelegd zolang de absolute nood zaak daarvan niet aangetoond is, niet alleen op grond van studies en prognoses maar op grond van de praktijk in het verkeer. Tegen een benutting van de Vroonweg als enige korte verbinding tussen de gebieden Haamstede en Renesse heeft men overwegend be zwaar, omdat die weg door het na tuurgebied loopt. Zelfs tegen een verbreding van die weg heeft men bezwaar. Bij het handhaven van de bezwa ren gebruikt men ook nog het argu ment, dat als de gemeente het on aanvaardbaar zou uitspi'eken ten aanzien van de rekreatieverdeelweg zoals die in de Nota Westhoek is ge programmeerd, het door G.S. voor gestane middenmodel van de nota voor wat betreft de verdere occupa tie ten behoeve van het toerisme en dus het berekend aantal slaapplaat sen van 58.000 wel teruggeschroefd zal dienen te worden, omdat naar hun mening bij hantering van de cij fers van het middenmodel die rekre atieverdeelweg absoluut noodzake lijk is. Het kollege tekent wel protest aan tegen deze stelling, die een dreige ment inhoudt en in hét kader van het overleg onaangenaam aandoet. Uiteindelijk waven de overwegin gen vanhet kollege als volgt. De eerstvolgende jaren zal het grootste deel van het naar de Westhoek ko mende rekreatieverkeer nog via de Grevelingendam komen en gaan. Na overleg met de Nederlandse Kampeerraad wil het kollege nog be zien of de cijfers bijstelling behoeven volgens de laatste inzichten, om dan vervolgens in overleg met Middel burg tot compromissen proberen te komen. Met name ten aanzien van de dichtheden in het kader van het re kreatief wonen liggen de Middel burgse cijfers aanmerkelijk lager dan die van Westerschouwen. B. en w. vechten de cijfers die de Nota Westhoek hanteert dan ook aan, want: a. zij hebben in het ontwerp-struk- tuurplan betoogd dat rekreatief wonen één van de peilers is waarop hun rekreatie-struktuur is gebaseerd en waaraan zij voor nu en voor de toekomst grote waarde hechten', b. bij het aantal van vier per hec tare betekent dat per bouwper ceel 250Ö m- en dat kunnen slechts zeer weinigen zich vèroor- loven; dus terreinen aanwijzen voor rekreatief wonen met deze lage dichtheid van vier per hec- BKUINISSE, 23-1. Tc Bruinisse werd de jaarvergadering van dc Al'buma-zcndingskrans gehouden. Deze bijeenkomst, bezocht door ruim negentig belangstellenden, werd ge opend door ds. A. v. d. Berg, plaat selijk predikant van de Ger. Ge meente in Nederland. Na gebed en schriftlezing hield hij een meditatie over Abraham, de vader aller gelo vigen. Ds, A. v. d. Berg vermaande zijn gehoor en wees op de onmisbare goddelijke roeping die bij ieder mens. evenals bij Abraham, zal moeten geschieden. Ook in Rhodesië. waai de M'bumazending werkt, zal dit niet gemist kunnen worden. Dc sekretaresse mevr. Slingerland las daarna een fraai jaarverslag in dichtvorm voor. De penningmeeste- resse mevr. Deurloo gaf een finan cieel verslag over 1975. De krans heeft in dat jaar ruim f 11.000.ont vangen, waarvan in april 1975 al f 7.000.is afgedragen aan dc lan delijke M'bumazending. De zendingscommissie gaf bij mon de van de heer B. W. Schot even eens een financieel overzicht. He» resultaat over 197b was bijna f3.000. bestaande uit opbrengsten van oud papier, zendingsbusjes cn een kol- tare, zal tot een zeer klein gebied beperkt moeten blijven. Ook ten aanzien van het begrip „landhuizen" heeft men nog een op merking. De Nota Westhoek bepaalt de dichtheid hiervan op twee per hectare. „In afwijking van het streekplan hebben wy niet de intentie om in de bestemmingsplannen voor recre atief wonen de term .-,landhuizen" te gebruiken, teneinde verwarring met hei begrip „landhuizen" in de be stemmingsplannen Buitengebied te voorkomen", aldus bet kollege. Voor het gebied ontsloten door de Hoogenboomlaan komt men tot de konklusié dat het uitgedund model voorkeur verdient boven het mid den- of maximummodel. De uiteindelijke keuze is het mid denmodel dal ook het dichtst bij het conceptstruktuurplan komt. Gebied Hoogeiiboom laan Uitdunning van <de verblijfsakko- modatie voor het gebied Hoogen boomlaan is niet mogelijk in de praktijk, behalve de uitdunning die het gevolg zal zijn van de maatrege len van de rijksoverheid (Kampeer- wet en uitvoeringsvoorschriften). Het kollege moet daarom hier sig naleren dal de Hoogenboomlaan een aanpassing nodig heeft ten aanzien van het wegdek en fiets- en wandel pad en dat men een heel eind ge vorderd is in het overleg met de Technische Werkgroep uit de Pro vinciale Raad voor de Rekreatie om trent de wijze van aanpassing. In de Nota Westhoek wordt even als in het coneept-slruktuurplan om schreven, dat: als de Oosterschelde op de oude manier wordt afgesloten, een toe name van strand verwacht wordt; als de afsluiting door middel van doorlaatcaiss'ons zal geschieden, zal het strand vanaf de dam tot aan, derotonde zeer in aantrek kelijkheid afnemen (minder vei- ligheid in. verband met stroming). Gesignaleerd wordt dat het par keerterrein aan het eind van de Jan van Renesseweg moet worden ver groot en dat dit bestemmingsplan- matig reeds mogelijk is gemaakt. terschap Schouwen-Duiveland een bijdrage uit de provinciale middelen te verlenen van tien procent van de dooi; het rijk gesubsidieerde kosten van het herstel van de op 8 februari 1974 opgetreden dijk- en oeverval bij dijkpaal 32 van de Weversinlaag, distrikt Flaauwers. Uit de toelichting op dit voorstel blijkt dat in de herstelkosten van de dijk- en oeverval een rijksbijdra ge is verleend van 80 procent van de direkte kosten. De totale kosten van het werk hebben bedragen f 1.060.010.12. Bewegwijzering ANWB Ged. Staten stellen provinciale staten van Zeeland voor om met in gang' van 1 januari jl. aan de Kon. Nederlandse Toeristenbond ANWB te vergoeden de door ged. staten goedgekeurde kosten voor het aan maken. plaatsen en onderhouden van bewegwijzeringsobjekten. welke door de zorg van de ANWB worden vervaardigd .geplaatst en onderhou den op en nabij wegen, welke bij de provjncie in beheer en onderhoud zijn, onder voorwaarde, dat de plaatsing van genoemde objekten geschiedt na goedkeuring van gede-, puleerde staten. Demonstratie-bijeenkomst kernenergie Op zaterdag 31 januari aastaande worden in Borssele en in Goes lan delijke demonstratieve bijeenkoms ten gehouden tegen de eventuele bouw van een tweede kerncentrale in Zeeland. Deze bijeenkomsten wor den georganiseerd door het Lande lijk Energie Komitee, waarin deel nemen P.P.R., P.S.P., Aktie Stro halm, gezamenlijk Energie Komitee Zuid-Nederland. Stroomgroep Stop Kalkar en de Vereniging Milieude fensie. Sprekers zullen o.a. zijn A. Schra- vemade van de Industriebond NVV, J. Geldof. arts in Zuid-Beveland, W. Don fractievoorzitter P.v.d.A. Staten van Zeeland, B. v. d. Lek, P.S.P. en - zo mogelijk,aldus wordt aange kondigd - di\ S. Mansholt. De bijeenkomst valt Uiteen in twee delen: een demonstratie in Borssele en een protestbijeenkomst in De „Prins van Oranje" te Goes. Om 11.00 uur vertrekken de deelnemers met bussen vanuit Göes (station) naar Borssele. Expositie Diés dé Jonge Van 23 januari jl. lot 23 februari a.s. wordt in Kunstzaal Zuid aan het Zuidplein te Rotterdam een tentoon stelling gehouden van werk van Dies de Jonge, thans te Rotterdam, af komstig uit Brouwershaven, en van Geer jan van Oostende, Nijmegen. :Dies de Jonge toont o.a. grafiek met gereedschap als onderwerp, etsen uit de serie „Meten met .andere maten" en objekten in hout. ZIERIKZEE Na een jaar van aktiviteit lekte. Totaal hebben de plaatselijke zendingsaktiviteiten dus de mooie som van f 14.000.opgebracht. Dit bedrag had aanmerkelijk hoger kun nen zijn, wanneer men bedenkt dat door de sterk gedaalde oud papier- prijzen in 1975 f 4.700.minder is opgehaald dan in 1974. Veerdienst Zijpe-Anna iacoba Polder De stremming van de veerdienst Zijpe-Anna Jacoba Polder voor mo torrijtuigen op meer dan twee wie len zal, als gevolg van een langere duur van de herstelwerkzaamheden, voortduren tot en met woensdag 28 januari a.s. Tot en met genoemde datum zal vorengenoemde veerdienst op werk dagen worden uitgevoerd van des morgens 6.30 uur (eerste vertrek van Zijpe) tot des avonds 1915 uur (laat ste vertrek van Anna Jacoba Polder) en zal alleen vervoer van personen, rijwielen en bromfietsen mogelijk zijn. N.V.V.-bond Mercurius De bondsjonger.engroep van de N.V.V.-bond „Mercurius". distrikt West-Brabant/Zeeland, houdt op 4 februari a.s. haar startavond. Deze avond wordt gehouden mede naar aanleiding van een enquête in no vember 1975. De bedoeling van deze bijeenkomst is om duidelijk te ma ken. wat de bondsjongerengroep is en^ wat zij in ons distrikt kan of zou moeten doen. Om met name het laat ste te kunnen realiseren wordt er een beroep gedaan op alle leden van de N.V.V.-bond „Mercurius". die niet ouder zijn dan 25 jaar. om op 4 fe bruari a.s. te komen naar „De Prins van Oranje". Nieuwstraat 14 10 minuten lopen van het station) te Goes. Reiskosten worden op basis van openbaar vervoer vergoed. Kosten dijk val distrikt Flaauwers Gedeputeerde Staten stellen pro vinciale staten voor om aan het Wa- Zcndingswcrk De ouderlingen J. de Bruine en M. van Drie] gingen beiden nader in op het zendingswerk. Zending be drijven is een goddelijke opdracht met als doel de bekering van men sen, door geestelijke arbeid te ver richten door christenen onder niet- christenen. Be'ide sprekers stipten hierbij fragmenten aan uit hel leven van Paulus. de heidenapostel. Afgevaardigden van de zendings- klansen uit Oosterland en Zierikzee brachten gelukwensen over aan het bestuur van de krans en wensten Gods Zegen toe bij de verdere werk zaamheden. Door verscheidene leden van de krans werden enkele zeer fraaie ge dichten voorgelezen, waaronder ..Pa radox" door mevrouw v. d. Berg. Na de sluiting door de predikant, werd een kollekie gehouden, die f329. opbracht. Door de gemeente Bruinisse wordt dan een waarschuwingshek ge plaatst. dat de toegang verspert, waardoor ongelukken worden voor komen. Woensdagavond 21 januari kwam het water niet „op de kant" en ook donderdagmorgen omstreeks f» uur zag het er naar uit. dat het met de vloedhoogle wel los zou lopen. Maar tegen hoog water kwam de vloed nog ferm opzetten en de fatale hoog- Op donderdag 29 januari BRUINISSE, 26-1. De postzegelvereniging „Philatelica" afdeling: Bruinisse gaat donderdag: 29 januari een postzegelruilmidrtag en -avond organiseren in het Nederlands Hervormd verenigingsgebouw aan de Deestraat. Deze hiiddag is bedoeld voor postzegelverzamelaars en voor degene die belangstelling heeft voor deze hobby in Duiveland. Vérder is het de bedoeling dat er enkele postzegelhandelaren aanwe zig zullen zijn! Om de kosten van een dergelijke organisatie te bestrijden, zullen later op de avond - zij het op bescheiden schaal - postzegels wor den geveild en verloot. Voor verza melaars is dit een mooie gelegenheid hun verzameling uit te breiden en zich in deze hobby te verdiepen Op deze middag en avond zal er. voorts voor belangstellenden' "ruim schoots dé gelegenheid zijn tot het stellen van vragen -over. deze- interes sante hobb.y. Men kan alle gewenste inlichtingen' deze dag verkrijgen van personen die in deze hobby over een zeer grote kennis beschikken. De toe gang is gratis, en hel is beslist de 'moeite waard een bezoek te bren gen aan deze ruilmiddag-avond. De vereniging te Bruinisse telt onge veer 25 leden en 15 jeugdleden. Iedere eerste donderdag van de maand wordt er geruild vergaderd in het Nederlands Hervormd vereni gingsgebouw.' Het dagelijks bestuur bestaat, uit voorzitter: de heer "W. A. Jumelet., Dorpsweg 31b, sekretari^ de heer S. de Konipg, Oudestraat 13 én penningmeester: de heer W. Schikker, Goudzwaardslróat1.' alleh te Bruinisse-. Degenen die-nog nadere- inlichtingen wensen, omtrent de ,29e januari kunnen bij één van deze drié heren terecht. Ver. lot Bevordering Bijentelers Op zaterdag 31 januari wordt in het „Huis van Nassau" <de jaarver gadering gehouden van de Vereni ging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland'. Voor lijd: zie agenda. Vandalisme In de nacht van zaterdag op zon dag werd bij de dames G. in de Lange Nobelstraat, een ruit vernield. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. Filmvoorstelling in dè Concertzaal Het aanstaande weekeinde wordt in de Zierikzeese Concertzaal ver toond de futuristische film „Roller- ball". met o.a. James Caan, John Houseman en Maud Adams. De film speelt zich af in het begin van de volgende eeuw. De wereld wordt dan geregeerd door zes corporaties, ar moe en gebrek behoren tot het ver leden. Dat dé mensen daarbij hun vrijheid zijn kwijtgeraakt, deert de meesten niet. Omdat er nu geen oor logen meer gevoerd worden heeft men „Rollerball" uitgevonden: een wreed, woest en hard spel. dat het publiek toch de sensatie geeft van geweld, agressie en gevaar MEUWERKEKK Vis-succès De badmeester van zwembad „Dof- fijn", de heer Brunger. houdt' niet 'al leen van water in z'n dagelijks 'werk. maar ook in z'n vrije tijd zoekt hij het water weer op. Zaterdag.ving de amateur-visser eeij flinke karperi met een grootte van 69 cm. Kollèkte „Neerbosch" Voor de Stichting „Ncerbosch" zijn de busjes weer geledigd. Opge haald werd door Anne Hogerland f 16,75; Marjan Folmer f 2,56; Alie Brouwer f 35 en Nelly de Haan f 22,86. Een dankwoord hier aan dé jeugdige kollektrices en het publiek. Oud papièr Zaterdag 31 januari wordt weer oud papier opgehaald voor de zen ding. Gebundeld gereed gezet bevor dert een vlotte'afvoer. Morgen (dinsdag 27 januari) wordt in de Chr. Ger. kerk Zevengetij- straat) een bijzondere zangavond gehouden, georganiseerd door de Bijbel Kiosk Vereniging (B.K.V.). De B.K.V. is een dienstverlenend or gaan voor de kerken, dat met men sen. materiaal, lektuur en grammo foonplaten het evangelie wil presen teren. In het kader van een afscheids- toernee treedt op de bekende .zan ger Kees Deenik (hij heeft 25 jaar lang deze avonden geleid) met en kele oude en nieuwe liederen. Medewerking wordt verder ver leend door het Chr. Ger. Koor „De Lofstem" o.l.v. Cees J. Groenleer, het Chr. Ger. Jeugdkoor „Sjaloom" q.I.v. Mar van der Meer. de organist Mar van der Meer, de trompettist Gerard van Herwijnen en een predikant. Ds. P. op den Velde deed hiervoor eer der toezegging, maar is wegens ziek te verhinderd. Er wordt nog uitge zien naar een vervanger. 's Middags is er in de hal van de kerk in een informatiestand van het B.K.V. met een schat aan literatuur, brochures, bijbels, boeken, kaarten e.d. Militaire oefening In het kader van een militaire oefe ning zal morgen - dinsdag 27 januari - om 13.55 uur, op het sportpark „Bannink" een helikopter landen. Aanrijding Op dc kruising Kromme Elleboog/ Beddeweeg ontstond zaterdag een lichte aanrijding tussen een brom fiets en een pei-sonenauto. Brom fietser A. d. B. uit Bruinisse ver leende geen voorrang aan de perso nenauto, bestuurd door v. V. Zowel de bromfiets als de auto werden licht beschadigd. Distriktsvergadering Waterschap BRUINISSE, 22-1. In ,,'t Durps'uus" werd door het waterschap Schouwen- Duiveland een openbare distriktsvergadering gehouden. Itt zijn opènirtgs- woord zei de voorzitter, dijkgraaf A. M. Geluk, dat het deze maal eén ge- kombineerde vergadering betréft. waarvan het eerste gedeelte de dyks- verzwaring en verhoging aangaat, dié voor 1976 op hét programma staat. Aan de hand van tekeningen gaven de héren Lefcfikrtègt èn Vail Goor eén toelichting op de plannen .van dijkverzwaring en verhoging over het trajekt Bruinisse vanaf Stoofpolder tot Vianen. De toelicliters waren afgevaardigden van het Bureau Dijkversterking Oosterschèldé, gevestigd te Goes. De plan nen be-ogen een veiligheid tegen een stórm met éeri karts van optreden 1/500 jaar. Auto slachtoffer BRUINISSE. 24-1. Als dc peilschaal van dc waterstanden in dc buurt komt vail 2.80 plus N.A.I*. begint het havcnplatcau te Bruinisse onder te vloeien cn dat betekent niet alleen overlast voor dc daar gevestigde bedryven, maar ook dat onder aan dc opritten die naar cn van dc haven lopen cn die naast dc rit over dc dyk ook een druk doorgangsverkeer hebben van cn naar dc Grevelingendam, via het dorp Bruinisse. water komt te staan. tc werd weer bereikt. Mevrouw K.- O.uit Bruinisse reed tegen haar ge woonte in, toch naar beneden en om dat het omstreeks acht uur nog don ker is. reed zij pardoes in het water, dat gelukkig niet zo heel hoog stond, maar toch hoog genoeg om er dc oorzaak van te zijn. dat de motor van de auto. toen ze de plas was doorgereden afsloeg en ze tc voet verder moest, terwijl de wagen nu wel aan een grondige servicebeurt toe is. Voorafgaande op de avondverga dering' werd 's middags - als ge meld - een voorlichtingsvergadering gehouden voor eigenaars en gebrui kers van de'langs de te verbeteren dijken liggende gronden, colleges van b. en \v. van Bruinisse en Dui veland en de raadsleden van beide gemeenten. Na een korte pauze kwam het huishoudelijke gedeelte aan de beurt. De heer v. d. Zande gaf een overzicht van de werkzaam heden van liet waterschap. Naast het toezicht op de dijken heeft het wa terschap er' nu ook de milieuzorg bij gekregen. Het wegennet gaat steeds meer kosten vergem daar steeds zwaardere vrachtauto's van de binnenwegen gebruik maken. Hel zijn niet alleen de partiku- lieren die aangeslagen worden voor milieuheffing, maar ook de bedrij ven. De bedrijven worden aangesla gen naar gelang zij vervuiler zijn. Daarnaast krijgen de rekreatie- bedrijven. al zijn zij dan maar tijde lijk vervuiler, aparte aanslagen. De lijdelijke vervuiling van de rekre- atiebedrijven brengt weer extra kosten met zich mee, omdat dit een overcapaciteit van de zuiveringsin stallatie tot gevolg heeft. Vérder gaf de heer v. d. Zande een overzicht van de gedane werk zaamheden in 1975 zoals werken aan glooiingen (het volstorten van dc glooiing niet beton), watergangen cn wegen en de nog onderhanden zijnde wegen. In 1976 zal weer ruimschoots aan dacht worden besteed aan dc rat tenbestrijding. Verontreinigingsheffing De aanslag verontreinigingshef fing die allo bewoners eind 1975 hebben .ontvangen heeft enige vra gen opgeworpen, wat voor de grif fier de heer J. A. Rotte aanleiding was hierop eens nader in tc gaan. In 1970 is er een wet in werking getre den van de zuivering van opper vlaktewater en dit is hel water schap toebedeeld. De wet bepaald het bedrag van dc aanslag cn be paalt ook dat iedere woning wordt aangeslagen ongeacht het aantal bewoners. De reden waarom twee acceptgirokaarten met eenzelfde bedrag werden verstuurd is dat men de gelegenheid werd geboden de aanslag van f 91.in twee keer te betalen, want dc vervaldata zijn verschillend. Er zijn ook klachten bij het waterschap binnen gekomen dat men het een onbillijke zaak vindt dat iedereen hetzelfde moet betalen of men nu alleen woont of een buurman heeft met een groter gezin. „Het waterschap heeft hierin niéts te zeggen en heeft alleen maar uit te 'voeren wat van hogerhand wordt opgelegd". Voor 1976 zullen de aauslagen voor alleènwoiiëndén terug gébracht kunnen worden tot eén derde, maar dat zal dan op verzoek gebeuren. Maar eer het zover is zat men over dit punt eën ruime publieitéit geven Voorts is men de mening toege daan wanneer men rioolbelasting betaald men geen verontreinigings heffing hoeft te betalen. Dit Zijn echter twee geheel verschillende za ken; de rioolbelasting is een ge meente aangelegenheid en is voor de afvoer van het afval. Het afval moet gezuiverd worden en dat is de taak van het waterschap waarvoor men de verontreinigingsheffing moet betalen. Hoge waterstand Een der aanwezigen vroeg zich af hoeveel inwoners van Bruinisse en elders die de ramp van 1953 hebben meegemaakt er voorzorgsmaatrege len had getroffen tijdens de laatste hoge waterstand van 3 januari j.l. Hij konstateerde men heeft wel kleurentelevisie, maar een bootje bij het huis voor zijn eigen veiligheid bezit niemand. Ik hoor zelf ook wel lot die groep zo zei hij. Men hccfl weinig lering getrokken uil de ramp van 1953. want naar het pak stro wat men toen nodig had om hoger gelegen gebieden te bereiken daar zal men waarschijnlijk weer naar moeten grijpen, wanneer dit rich zou herhalen. Verder was een der aanwezigen het niet eens met dc heffing van dc verontreiniging, hij kortslatccrde dat „wie het minst vervuilt betaalt het meest" en hel hoogste recht naar het laagste onrecht. „Van hoger hand" De voorzitter benadrukte nog maals de woorden van dc heer Rotte dal het een wet is die van hoger hand het wnlcrschap is opgelegd en dat men daar niet aan kan tomen. Ook het waterschap vindt dat er be paalde onrechtvaardigheden zitten in de aanslagen over 1975. maar men is verplicht dc wet na tc komen. Voor 1976 zijn er bepaalde verande ringen waar men nog nadere publi citeit aan zal geven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3