dcunloo Waterschap maakt plan tot dijkversterking van vak Viane-Bruinisse Opgravingen - parkeren - Smit Bolnes - vuurwerk en Amsterdammert j es' Veel slachtoffers bij oversteken van spoorlijnen Minister somber over verontreiniging grote rivieren DE ZIERIKZEESCHE COURANT Automobielbedrijf W. G. Ista Zoon OM WATERBESPARING BANKSTEL MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 23 januari 1976 132ste jaargang Nr. 21831 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1389» REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 21,20, per jaar f 81.00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag, en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Details over dijkverzwaring Duiveland Maatregel in de „open tijd" BRUINISSE, 22-1. - Donderdagmiddag werd in liet Durps'uus door liet waterschap Schouwen-Duiveland een voorlichtingsmiddag gehouden over de dijksver- zwaring en verhoging, die voor 1976 op het program ma staat, te weten het dijkvak hoek Stoofpolder Brui- nisse tot aan Viane bij Ouwerkerk. g In zyn welkomstwoord tot de talrijk opgekomen aanwezigen (eigenaars of gebruikers van de langs de te verbeteren dijk liggende gronden) betrok voorzitter A. M. Geluk speciaal burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse, die voor het eerst in zijn nieuwe funktie op een vergadering van het water schap aanwezig was. Ook de beide gemeentebesturen van Duiveland en Bruinisse het col lege van b. en w. en raadsleden waren aanwezig, terwijl aan de be stuurstafel een aantal gezworenen van het waterschap, de technische staf en een aantal technici van het bouwbureau Goes hadden plaats ge nomen. De heer Geluk begon met een klein stukje geschiedenis. De ramp van 1953, de aanneming van de Deltawet in 1958 en wat daarmee werd beoogd namelijk afsluiting van de zeegaten, waaronder ook de Ocsterschelde en dat alles om de Advertentie Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Range/Rover. MAASTRICHT. De N.C. Kon. Sphinx heeft een nieuwe closet-kombinatie „Stockholm" geïntroduceerd, die zeer de aandacht heeft getrokken. Dit duo- bloc-toilet heeft in plaats van de gebruikelijke .9 liter een reservoirinhoud van 6 liter, hetgeen een jaarlijkse besparing kan betekenen van 40 miljard liter water (in geld: 30 miljoen guldenDe pot is van een speciale kon- struktie, die ook met zes liter zijn werk voldoende verricht. Op de voor grond een oude kombinatie en daarachter het Stockholm-duo-bloc. storm^tuwcaissondam moest worden onderzocht. In mei of juni a.s. zal definitief worden beslist, of de sluiting vol gens deze nieuwe methode zal ge beuren, of dat de toevlucht toch zal worden genomen tot de oude metho de, (algehele afsluiting volgens een geheel dichte dam). (vervolg pagina 3) Advertentie veiligheid van de achter de dijken wonende Zeeuwen veilig te stellen. Was men oorspronkelijk voorne mens de Oostei'schelde met een dichte dam af te sluiten, in dit voornemen kwam in de zeventiger jai-en verandering en de Tweede Kamer besloot in afwijking van het gestelde in de Deltawet, dat naar mogelijkheden moest worden ge zocht, waarbij de dam niet helmaal dicht zou zijn, zodat er nog sprake zou kunnen zijn, van eb en vloed werking. Met name de mogelijkheid van afsluiting, door middel van een Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 BOMBAY, 22-1. De Indiase spoor wegen hebben bekendgemaakt, dat vorig jaar in negen maanden tijds meer dan driehonderd mensen om het leven zijn gekomen en vijfhon derd gewond bij het oversteken van spoorlijnen in de voorsteden van Bombay. De spoorwegen zullen strenger op treden tegen mensen die over sporen lopen op plaatsen waar dat verbo den is. Zij kunnen gestraft worden met boeten. DEN HAAG 22-1. Hoewel men een „gematigd optimisme" mag koeste ren dat de grote rivieren op langere termijn geleidelijk aan een minder ernstige verontreiniging te zien zul len geven is het beeld voorlopig „nog erg somber". Minister Vorrink (volksgezond heid) zegt in een notitie, gezonden aan de tweede kamer, dat ook na de inwerkingtreding van mogelijke in ternationale overeenkomsten de pro blemen nog geruime tijd zullen blij ven bestaan. De tot dusver in be spreking zijnde kwaliteitsdoelstellin gen laten, naar haar mening, weinig hoop voor een snelle verbetering. In de. notitie wijst de ministér er op, dat ondanks internationale af spraken de zoutbelasting te Lobith nog voortdurend toeneemt. Voor de Maas is mogelijk iets meer optimis me gerechtvaardigd, aldus minister Vorrink. AMSTERDAM. In de Amsterdamse Galerie Kamp aan hel Rokin wordt vanaf heden vrijdageen Picasso- tentoonsiëlling gehouden. Ruim tweehonderd originele werken zijn hier te zien. Op de fotodie tijdens 'het inrichten van de tentoonstelling werd. gemaakt, zien wij één van de werken: „Man in landschap". Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Duizend feiien zijn nog niet t f één waarheid. f Bolland J Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 21-1. Op de jongste raadsvergadering onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester, zijn - in het kader van de rondvraag - nog enkele zaken aan de orde gekomen. Zo werd aandacht gevraagd voor de frekwente en schade berokkende op gravingen in de verschillende straten. De wethouder P.VV. antwoordde de heer Groen - die hier vragen over stelde - dat gepoogd wordt op korte termyn hieraan iets te doen. De heer Groen had - b(j kritiek in het verleden - thans lof voor de PZEM, die - in afwachting van' de ministeriële Energienota - de besprekingen over een eventuele fusie heeft afgebroken. De heer Groen had ook veel klachten - met name in de nieuw bouw - over auto's, die zeer storend voor de wandelaars, half op de trot toirs worden geparkeerd. Resultaat is ook dat de trottoirs stuk gaan. Hij wilde die zaak in de Verkeerscom- missie besproken zien. De voorzitter dacht aan het plaatsen van ijzeren paaltjes, z.g.n. „Amsterdammertjes". Smit Bolnes y De heer Koopman informeerde naar de gang van zaken bij Smit Bolnes. De voorzitter zei. dat de zaak niet louter somber is. De direk- teur-generaal voor de Industrie werkt aan een rapport. „Er zijn nog wel wat tekenen voor hoopvolle mo gelijkheden". De heer Koopman vroeg ook naar de vroege verkoop van vuurwerk in december. Daar blijkt alles tegen gedaan. De politie heeft gezocht, geverbaliseerd en er is zelfs - in aanwezigheid van de burgemeester - hier en daar huiszoe king gedaan. Een volledige bestrijding echter bleek ondoenlijk door de invoer en doorverkoop van slecht Chinees vuurwerk, dat uitgevent is te Zie rikzee. Van dit materiaal is een deel in beslag genomen kunnen worden. weest. De voorzitter zei dat er voor het kollege toch een marge voor vrij handelen moet blijven. Omwonenden hadden hier hinder van geparkeerde autQ's en in overleg met. hen is voor het verhoogde rondplateau gekozen, die de mogelijkheid opent voor een zitje in de zomer. De zaak blijkt wel in P.W. te zijn geweest. De heer As- ma vond dat de wijziging van het stratenpatroon toch feitelijk als be sluit aan de raadstafel had moeten vallen. Hierna sluiting. Bij de opening van de vergadering sprak de voorzitter nog een hartelijk dankwoord voor de bij gelegenheid van zijn huwelijk ontvangen geluk wensen en geschenken. Advertentie SERVICEDIENST C/3 M W H C/3 z w Open plaats De heer Verschelling vroeg naar de open plaats op de hoek Peterse liestraat-Manhuisstraat. Deze blijkt bestemd voor woningbouw, met dien verstande evenwel dat de bocht ter plaatse zal worden verruimd. „Amsterdammertjes" De heer Van den Doel bracht de „Amsterdammertjes" aan het Kraan plein ter sprake. Er is een - op zich zelf aardige - wijziging aangebracht in het straatpatroon, maar de raad wist hier niets van af en het is ook niet in de Verkeerskommissie ge- e w u ff! W en Van 23-1—30-1 telefoon (01U0) 3635 (01110) 4406 PI O H 2 C/3 H INSTALLATIEBEDRIJF Verwachting tot zaterdagavond: Kouder en buiïg Wisselend bewolkt met plaatselijk regen-, hagel- of sneeuwbuien; vrij krachtige tot harde, vannacht in het binnenland matige wind uit west tot noordwest; minima van 4 graden aan zee tot nul graden in het binnen land, maxima ongeveer 5 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 1 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 0 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 3 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. 7.0N- EN MAANSTANDEN 24 jan. Zon op 8.32, onder 17.12 Maan op 1.52, onder 11.33 25 jan.* Zon op 8.31, onder 17.14 Maan op 3.07, onder 12.09 26 jan. Zon op 8.30, onder 17.15 Maan op 4.16, onder 12.54 Laatste kwartier: 24 jon. (0.04) HOOG- EN LAACWATER Hoogwater Loagwater 24 jan. 8.06 20.43 1.33 14.09 25 jan. 9.02 21.50 2.43 15.24 26 jan. 10.23 23.18 4.02 16.39 Doodtij: 26 jan. CAIRO. 22-1. In Khartoem zijn vrijdag zes Soedanese militairen door een vuurpeloton terechtgesteld wegens hun aandeel in de mislukte militaire staatsgreep tegen president Nimeiry. zo heeft het Egyptische of ficiële persbureau voor het Midden- Oosten meegedeeld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1