Eisen zeewaardigheid visboten in gewijzigde A.P.V. Afdeling Noordgouwe Bond van Plattelandsvrouwen landbouw rai STREEKNIEUWS T.S.E.-F0RMATI0N SPEELT IN ZONNEMAIRE )M/Sj/22/23/24jan. OUD ORGELFRONT 7.1ERIKZEF.SG1IE NIEUWSBODE Donnera», 3? Januari 1S76 Nr. 21S30 Gemeenteraad Zierikzee ZlERIlvZEE, 21-1. De gemeenteraad van Zierikzee be sloot op de woensdagavond gebonden vergadering, on der voorzitterschap van burgemeester Th. II. de Mees ter, de Algemene Politieverordening in dier voege te wijzigen, dat - met het oog op het komend (vis)-sei- zoen - kan worden opgetreden tegen niet-zeewaardige vaart uigen. Het betreft hier vaartuigen, die niet vuldoen aan de eisen van zeewaar digheid. de uitrusting, de aanwezigheid van reddingsmiddelen en geen regeling hebben inzake aantal passagiers e.d. Het betreft hier derhalve de grotere visboten, waarmee meerderen tegelijk op hengeitocht gaan. De heer Becu vond de regeling wel goed, maar vroeg vooral aan dacht voor de kleinere boten. De voorzitter wees er op dat de mini male lengte van visbootjes 4 meter is. „Maar wat met bootjes die net even groter zijn", wilde de heer Be cu weten. Het bleek allemaal moeilijk te liggen. Kleintjes kan men niet te genhouden en er wordt verschillend gedacht over zeewaardig en niet- zeewaardig. De heer Levdekker vroeg hoe dat moet met mosselschepen, die wel eeils passagiers meenemen. De re geling blijkt te voorzien in uitzonde ringsbepalingen. Herinnerend aan de provinciale bemoeiing op dit terein vroeg de heer Van den. Doel of de regeling alleen betrekking heeft op het grondgebied van Zierikzee. Dat blijkt niet het geval, zodat konkur- rentievervalsing niet mogelijk is. De voorzitter vulde aan dat de zaak niet op „z'n Lloyds" zal worden be handeld, maar dat het gaat om de meeste elementaire te stellen eisen aan vissehepen. Legesverordening Een wijziging van de legesveror- dening werd aangenomen. Voor wei nig gevraagde gegevens uit het ge meentelijk persoonsregister, wordt de leges verhoogd tot 125 van de door het Centrum voor Automatise ring in rekening gebrachte kosten. De heer Groen kreeg de verzekering dat het hier gaat om zeer algemene gegevens en dat alleen de hogere kosten, die het uittillen uit het ge automatiseerde bestand, tot de maatregel heeft geleid. Voor een kontributie van f 27,50 per jaar, wordt de gemeente lid van de Ver eniging Dorp, Stad en Land. De heer De Rijke kreeg de verzekering dat het risiko van op werken vertragen de inspraakprocedures van de zijde der vereniging, niet bestaat. Scheepvaartrechten Wegens afloop van de oude ver ordening op de heffing van scheep vaartrechten. is een nieuwe nodig en het kollege stelde voor van de ge legenheid gebruik te maken, de ta rieven te verhogen voorzover ge wenst. In de toelichting op het agen dastuk, deelde de voorzitter mede, dat Zierikzee wat betreft de tarife ring aan de gunstige kant zit. De heer Verschelling pleitte er warm voor de z.g.n. sportvisboten te laten vallen onder het tarief voor de be- drijfsvaart. Het kollege wilde het tarief voor sportvisboten gelijk hou den; dus noch verhogen, noch ver lagen. De wethouder P.W. wees er nog op dat overal hetzelfde tarief wordt toegepast. De verordening werd daarop goedgekeurd. NUTSSPAARBANK de ideale «jezinsbank! Groei spaar- bewijzen aan toonder OOSTERLAND Koninginneplein - maandag 11.00-12.00 uur Bouw woningen Unaniem was de raad enthousiast over het voorstelmedewerking te verlenen aan de bouw door „Beter Wonen" van 19 woningwetwoningen, op verschillende plaatsen in de stad, zulks in het kader van de renovatie. De heer Asma informeerde naar de huurprijs. Deze is afhankeUjl^ van een nog te verlenen bijdrage. Komt deze dan wordt de huur f 300; komt deze niet dan beweegt de hoogte zich rond de f 340. De heer Asma had verder graag het advies gehoord van de Vrouwen Adviescommissie. De heer Den Boer geloofde, dat inhoudelijk - behalve dus de aangepaste gevels - de wo ningen wel gelijk zullen zijn als die in de Venkelstraat komen. De voor zitter merkte op dat een paar hui zen van het totaalcomplex zijn afge vallen, omdat om verschillende re denen, partikulieren zich terug trok ken. Hij verwees t.a.v. de indeling etc. naar de verantwoordelijkheid van „Beter Wonen". De heer Asma viel vooral over „de wc in de kamer" een punt rond het „petit cabinet", dat al eerder in de raad speelde. De raad ging akkoord met het betref fende voorstel. Het voorstel tot vaststelling ver goedingen bijzonder kleuteronder wijs 1975 ging onder de hamer door. De raad besloot op voorstel van b w f 4672 te voteren, zijnde de ge meentelijke bijdrage in de vervoer kosten voor bus en taxi van leerlin gen van de Anne Frankschool te Goes. De heer Roskam ging akkoord met het voorstel, maar vond wel dat men wat licht heenstapte over het feit dat 80 °/n van de uitgaven „toch ver goed" worden. Tenslotte gaat het hier om gemeenschapsgeld. De heer Verschelling had prijsopgaaf ge vraagd bij een andere busonderne mer, dan in de kalkulatie vermeld. Deze bleek plm. f 5000 goedkoper te zijn. Hij vroeg een onderzoek, het geen de wethouder P.W. toezegde. De heer Den Boer twijfelde of hier wel sprake is van de „beste oplossing", zoals het kollege suggereerde. Hij vroeg of alles binnen het kader van bestaande dienstregelingen wel is uitgeprobeerd, om te komen tot een goedkopere oplossing. Hij wilde ook een onderzoek naar de onder werpelijke typische onder- wijsmogelijkheid in eigen streek. De heer Asma vond het een ongehoorde zaak, dat de gemeente Duiveland - vooruitlopend op de betreffende ge meenschappelijke regeling - alvast maar de rekening van de gemaakte onkosten, naar Zierikzee heeft opge stuurd. De beleefdheid had minstens vereist, Zierikzee in te lichten. „Dit gaat werkelijk alle perken te bui ten", aldus de heer A. rTen aanzien van de gemaakte op merkingen, zegde de voorzitter toe dat kontakt zal worden opgenomen met de kommissie uit dé Ver. van B. W. S. Padvindersklubhuis De raad stond subsidie toe voor restauratie van het pand Mol 3 (He renmode Buyse) en voor het pand Poststraat 38 (eigenaar de heer A. de Lange). Voor de stichting van een klubhuis voor de Mr .Bakkergroep (padvin-., ders) te Zierikzee, stond de raad een subsidie toe van f 4500 a f 5500. Deels in de vorm van te betalen nota's, deels in natura. De heer Asma ging akkoord met het voorstel, maar had bij de stukken een begroting van on kosten gemist. De voorzitter wees op liet spoedeisende karakter van de aanvraag en de feitelijke onmoge lijkheid in dit stadium van de bouw zo'n begroting gereed te hebben, ge- NOORDGOUWE. 21-1. De afdeling Noordgouwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen kwam bij een in het verenigingsgebouw te Zon- nemalre. De presidente, mevrouw Van den Hoek-Moermond, heette alle dames op deze eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar van harte welkom. Een bijzonder welkom werd gericht tot het provinciaal bestuurslid, mevrouw Kcuning-Isthn. Er volgden verschillende medede lingen, o.a. dat op 5 februari een bloemschik-kijkavond gehouden /al worden, met dia's van landelijke bloemschik wedstrijden, op een nog nader te bepalen plaats. Er is gel<*- genhcid om brnillcren te leren. Men kan zich ook aanmelden bij de studio let op allerlei nog niet vaststaande fa kt oren. De wethouders P. W. merkte nog op dat wel cijfers zijn overgelegd. De heer Den Boer vond dat de ge meente een morele verplichting heeft t.a.v. het klubhuis. De pad vinders moesten weg int hot Gra vensteen en later uit de school in de Nieuwe Boogerdstraat. 1-Iet leek hem acceptabel als - na voltooiing van het huis, achteraf dus. de groep re kening en verantwoording aflegt. De raad kon zich hiermede verenigen. De belangengroep Zierik/ce- West" krijgt een subsidie, zijnde hot restant van een nog niet uitgekeerd f 5nn.subsidie. Sladsl'ilm Bij begrotingswijziging werd f 40.000 gevoteerd voor een over Zierikzee te maken monumenten film. met dien verstande evenwel dat naar het hoe en wat van zo n film een onderzoek zal worden in gesteld. De heer Groen wilde de film niet zien als een trekker van nog meer mensen, maar gewoon om te hebben uit historisch oogpunt. Het mag echter niet een soort co py van de Middelburg-film worden, maar iets heel anders. De heer Den Boer wilde zelfs een offerte van derden, maar de voorzitter voelde daar niets voor. In het bedrag is de aanschaf van een projektor inbegrepen. De heer Becu gal' informatie over een heel speciaal soort dia-projektie, waar voor ook iets te zeggen zou zijn. De heer Groen wilde vooral de „human side" van Zierikzee niet vergeten, maar de voorziter waarschuwde dat de cineast tenslotte het (zijn) sce nario volgt. De wethouder P.W. stelde voor in principe tot de uitgaaf te besluiten, maar het geld te blok keren, tot duidelijkheid is verkregen. De heer Asma kreeg toezegging dat de Museumkommissie bij het pro- jekt zal worden ingeschakeld. Ver der werd bij begrotingswijziging een bedrag gevoteerd van f 16.500 voor herstel van. het pand Verrenieuw- straat 5. onderdeel van het stad- huiskomplex. tentoonstelling land en tuinbouw/mechanisatie dagelijks van 9-17 uur 1 toegang f 6,r Amsterdam naiTV-, Trein-Toegang-biljetten bij NS-stations Demonstralie-avond over bloemschikken De tuincommissie van de Bond van Plattelandsvrouwen organiseert voor de leden van de Kring Schou wen-Duivel and op donderdag 5 fe bruari een demonstratie-avond over bloemschikken, met dia vertoning. Belangstellenden kunnen zich t m 26 januari a.s. opgeven bij de afde lingssecretaresse. Voorlichtingsavond Surinamers Over de opvang en sociale bege leiding in het opvangcentrum, on derwijs. werkgelegenheid en per manente huisvesting van de in de provincie Zeeland aanwezige Suri namers wordt op dinsdagavond 10 februari a.s. een voorlichtingsavond georganiseerd in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg. De avond wordt georganiseerd door Prov. Op- bouworgaan Stichting Zeeland en de plaatselijke initiatiefgroepen opvang Surinamers. ZIERIKZEE Vrouwenkontakt P.v.d.A. Het Vrouwenkontakt in de P.v.d.A-, afdeling Zierikzee houdt op woensdag 28 januari in het Huis van Nassau, de maandelijkse verga dering. Als spreker treedt op de heer H. Koopman met als onder werp: „Het bejaardenbeleid". Voor tijd: zie agenda. Bejaardenmiddag N.C.V.B. Op woensdag 4 februari wordt in het hervormd verenigingsgebouw, we^r een bijeenkomst voor bejaar den georganiseerd door de N.C.V.B.- afdeling. Vergadering Z.O(rat).V. In plaats van de wekelijkse repe titieavond, vond dinsdag de jaar vergadering plaats van de Zierik- zeese Oratoriumvereniging. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter, de heer M. J. Bij de Vaate, een flink aantal leden. Hij herinnerde aan het succesvolle kerstconcert in de kerk te Renesse. Als blijk van waardering werd van de zijde van het kerkbestuur in die plaats, een flinke gift ontvangen, een geste die zeer werd gewaar deerd. Gelet op de de pan uitrijzende kosten van grote uitvoeringen, met orkest en solisten, zijn enkele gro te werken voorlopig ingenomen, in afwachting van financieel wat gun stiger tijden. Voorbereidingen wor den gemaakt voor een Paasconcert, dat uit te voeren ware op le Paas dag in een of andere kerk op Schouwen-Duiveland. Te denken valt aan een gemeenschappelijke interkerkelijke paasdienst. Het jaarverslag wei-d uitgebracht dooi de sekretaris de heer H. de Vos, die waardering kreeg voor de redaktie. De penningmeesteresse mevr. E. P. Koper-Rodoe bracht het financieel verslag uit. Veel onkosten nog uit 1974 drukten op de financiën van het verslagjaar. Niettemin is nog een batig saldo in kas van rond f 400. Een kaskommissie bestaande uit mevr. Mom en de heer D. Groe- nevelt zal later' de boeken van de penningmeesteresse kontroleren. Bij de bestuursverkiezing werden de penningmeesteresse en mevr. C. P. Holm-Sies m.a.s. herkozen. Als nieuw bestuurslid werd bij herstem ming de heer D. Groenevelt gekozen Het koor telt momenteel 49 leden evenwichtig verdeeld over de vier stempartijen. Dank werd gebracht aan de dirigent de heer Jac. M. Luy- kenaar en de pianiste mevr. De Regt-de Rij lp. De herkozen be- Z1ERIKKZEE. Dit is wellicht het enige nog bestaande plaatje van het vroegere orgel i?i de Ger. kerk te Zie rikzee. In het kader ran de bazar- roorbereiding, t.b.v. de kerkrestau ratie kwamen kennelijk „oude spul len" boven water. Gelijk bekend werd het orgel na de waterramp van 1953 uitgenomen en vervangen door een nieuw Van Vulpen-orgel. sluursleden kregen bloemen aange boden. Na sluiting was er nog tijd voor een gezellig samenzijn bij een glaasje. U.V.V. ontspanningsavond voor de bejaarden De Zierikzeese U.V.V. organiseert weer een grote ontspanningsavond voor de bejaarden, en wel op dins dagavond 27 januari aanstaande in het Hervormde Verenigingsgebouw in 't Vrije. De avond zal worden verzorgd door de showdansgroep uit Vlissin- gen. WESTERSCIIOUWEN Bij controle aangehouden Door de rijkspolitie te Bruinisse is dinsdagnamiddag omstreeks 18.00 uur in een RTM-bus te Bruinisse de tweede verdachte, C. S. te Renesse aangehouden, welke maandagavond na te zijn aangehouden wist te ont snappen. Na zich dinsdag te Zierik zee te hebben schuil gehouden kon hij toen hij Schouwen-Duiveland per openbaar vervoer wilde verlaten bij een controle worden aangehouden. Na de nacht op het bureau te Brui nisse te hebben doorgebracht werd hij in de loop van woensdag aan de Gem. politie Tilburg overgedragen. OUWERKERK Jeugd-[fitm)-avond Onder auspiciën van de Culturele Vereniging Ouwerkerk organiseerde een jeugdwerkgr-oep voor de tweede keer in dit winterseizoen een jeugd- avond in het Dorpshuis. Vertoond werd ditmaal de bekende western: Buteh Cassidy and the Sundance kid. welke film bij het weer talrijke pu bliek (opnieuw ruim 60 Ouwerkerkse jongeren) bijzonder in de smaak viel. Na afloop bleef men nog geruime tijd bijeen, om een drankje e.d. te nuttigen en naar muziek te luisteren. De Stichting „Jeugd Schouwen-Dui veland" verleende ook hieraan weer haar medewerking in de persoon van jeugdwerker de heer De Groot, die de projectie verzorgde. Gezien de opkomst en de stemming onder het publiek kan Ouwei'kerk terugzien op een tweetal zeer ge slaagde jeugdavonden. Muziek in „korridor' ZONNEMAIRE, 21-1. T.S.E.-formation lijkt, ongeveer driekwart jaar na oprichting, al op weg te zijn naar een grotere bekendheid in de Nederlandse en Belgische popwereld. De eerste kontakten met producers en platenmaat schappijen zijn gelegd. De formatie komt naar Zonnemairc. T.S.E.-formation bestaat uit 4 spelende leden en één technikus, waarbij de bezetting is: Jaap (Fooi) Geelhoed (24): slaggitaar en zang; Leon Mennen (23): basgitaar en zang Oscar Korstanje (17): sologitaar en dwarsfluit; Leo Fokker (17): slag werk; Jan Poot (19): technikus en road-manager. T.S.E.-formation bestaat uit per- fektionisten. Echt volledig tevreden over hun prestaties zijn ze nooit. De ze instelling blijkt de enige juiste te zijn om tot opmerkelijke presta ties te komen. Zo is de muziek van deze band in hoge mate afhankelijk van de gebruikle versterkers en ge luidsboxen. Daarom hebben de leden van de groep kosten noch moeite gespaard om een uitstekende instal latie te bemachtigen. T.S.E.-formation, een naam om te onthouden. Men kan zich van de waarde van deze uitspraak overtui gen op zaterdag 24 januari te Zon- nemaire. waar de formatie speelt in zaal Iman v. d. Bijlstraat 10, een optreden in samenwerking met de jeugdsoos Thesus. van de Ned. Blindenbibliotheek te Middelburg voor „Het gesproken boek". Voor dit laatste moet een stemtest worden afgelegd. Voor de reis naar de Westfriese Flora kan men zich nog opgeven tot 1 februari. Het ledental van de afdeling is thans gestegen tot 117. Hierna sprak mevrouw Heringo- Hoeufft over haar reis naar Indone sië. Mevrouw Heringa, die ook dia's vertoonde, was met haar man mee gegaan toen hij door dc Wereldraad van Kerken werd uitgezonden voor een oriëntatiereis naar Indonesië. Op uitgebreide en goed geïnformeerde wijze sprak mevrouw Heringa over haar boeiende reis, waarvoor mc- rnt"" ^r >n riep Hoek haar na afloop hartelijk dank bracht en bloemen e:i een geschenk onder couvert aanbood. NIEUWERKERK Landbouwwerktuigen-vereniging De Coöperatieve Vereniging tot Exploitatie van Landbouwwerktui gen en Machines te Nieuwerkerk, houdt de algemene vergadering op dinsdag 3 februari in hotel „De Meebaal'' te Nieuwerkerk. OOSTERLAND Auto weg, auto terug Toen onze dorpsgenoot, de heer Matth. Steenpoorte Lz. met zijn echtgenote en enige kennissen zater dag j.l. een bezoek aflegden bij hun te Gouda in flat „Ruigenburg" wo nende zoon, en omstreeks half tien in de avond weer huiswaarts keren wilde, kreeg hij de schrik van zijn leven toen bleek dat zijn, een goed jaar oud zijnde Opel Record 1700 verdwenen was van de parkeerplaats bij de flat, waar de wagen goed af gesloten was verlaten. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd die direct een bijzondere activiteit aan den dag legde en spontaan alle mo gelijke medewerking verleende. Reeds om kwart voor elf zaterdag avond was het bericht van de dief stal over geheel hel land per telex iwrspreid. Desondanks had de heer Steenpoorte zijn wagen, waarin alle mogelijke papieren opgeborgen wa ren niet terug, en zag hij zich ge noodzaakt zijn thuisreis met de auto van zijn zoon te maken, waarmee men ongeveer één uur zaterdagnacht te Oosterland arriveerde. Wat men echter bij de eerste schrik en paniek niet had opgemerkt was dat er naa,st de plaats waar de gestolen Opel had gestaan, een oud Volkswagentje stond, dal geen der medebewoners van de flat die inmiddels in grote getale waren komen opdagen, hier eerder had gezien, en dat later bleek eveneens.van diefstal uit Amsterdam afkomstig te zijn. Tenslotte had dg ontknoping van het geval maandag morgen omstreeks 10 uur plaats toen Steenpoorte een telefoontje kreeg uit Zaandam van de plaatselijke politie of die en die wagen, nummer dit en kleur dat, soms van hem kon zijn wat de heer S. bevestigend kon be- antwoorden. Hij kon dan zijn kost baar bezit op hel politiebureau te Zaandam komen ophalen waaraan de gelukkige eigenaar uiteraard ge volg gaf. liet bleek bij aankomst al daar dat de politie de wagen met draaiende motor voor een café te Zaandam had aangetroffen met de dader erin. Deze werd direct aan de land gevoeld en het bleek dat hij hot deurslot met een ijzerdraad had opengemaakt en vervolgens het stuurslot verbroken. Door kontakt- draden te verbinden had hij de mo tor op gang gekregen, en omdat hij de Opel Record toch wel een mooier en confortabeler wagen vonddan hel V.W.-tje, was hij maar besloten een ruiltje te slaan, zoals hij brutaalu'eg aan de politie meedeelde. BRUINISSE Cabaret-revue voorstelling Op vrijdagavond 23 januari n.s. wordt in „'t Durps'uus" een cabaret revue-programma gebracht onder de titel „Je moet het een beetje versie ren". Deze avond wordt gebracht in het kader van het winterprogramma van de evenerhentenconimissie. Aan de cabaret-revue werken mee: Peter Grooney, goochelen en presentatie, Jan Strijker, akkordeon, Anita en de Roberto's, troubadours. Miss-Mirella. circus-variété, Monique Egthuizen. cabaret en Tonn WiNon, cabaret. Wateroverlast Vanwege do harde noord wc lor storm hebben dc buitendijk, e tedrii- ven Padmos. Maaskant en de beide Duivendijken weer veel overlas; g - had met hoge waterstand. Do f rrn. Padmos en Maaskant hebben e water met schotten en andere hulp middelen buiten de deur kunnen houden, zij het echter met de nouiy moeite. Bij dc firma's Duivendijk dat echter niet het geval. Me i krijg» steeds het water ongeveer 39 cm 1 de loodsen, mede omdat deze iug liggen ten opzichte van dc anderen. Schip sloeg van ankers Het werkschip van firma Cornelis- se en van Luyck, de „Denzo", is ding dag door de storm van zijn ankers geslagen en tegen dc zandplaat te recht gekomen. De „Denzo" lag voor anker op de Krammer ter hoogte van de Grevelingendam. Met opkomend water is het schip door een vaartuig uit Bruinisse van de plaat gesleept en naar de vissershavcn Ie Bruinisse gesleept.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3