Sinas Akkomodatiegids verschenen van Schouwen-Duiveland Nederlandse Aardolie Mij. wil seismische onderzoekingen op Schouwen-Duiveland Amin oppert idee over interventie in Angola Madrileense politie slaags met betogers DE ZIERIKZEESCHE COURANT vruchtenlimonade BANKSTEL MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 15 januari 1976 182ste jaargang Nr. 21820 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) "ADVERTENTIES EN BEZORGING .1110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, Pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W, In dit nummer: Bazar en expositie te Zierikzee Streek-V.V.V. maakt vuist HAAMSTEDE, 14-1. Woensdagmiddag werd in hotel R.T.M.-station Haamstede, door de voorzitter van de Streek-V.V.V., de heer II. P. Everwijn, burgemeester van Westerschouwen, aan de pers de nieuwe Streelt- akkomodatiegids gepresenteerd. Naast West-Zeeuwsch-Vlaanderen is Schouvven-Öuiveland nu de tweede streek in Zeeland welke de beschikking heeft over een eigen V.V.V.- akkomodatiegids. Bij deze presentatie waren aanwezig de adjunkt-direkteur van de provin ciale V.V.V., mevrouw M. Hovestadt, de secretaris van de streek V.V.V., de heer J- M. Holm, de penningmeester van de streek V.V.V. en voorzitter van de V.V.V. Burgh-Haamstede, dr. H. J. van Zuglen, de administrateur van deze vereniging, de heer W. Flohil, de voorzitter van de V.V.V. Zierikzee, de heer F. A. de Jager; de administratrice en penningmeester van de V.V.V. „Renesse Vooruit", mevrouw A. Borgmeüer en de heer N. Dalebout. De heer Everwijn gaf een bondig overzicht van de streek V.V.V. die ontstaan is uit het samenwerkings verband dat voordien bestond tussen de zeven V.V.V.'s op Schouwen-Dui veland. Uit dit samenwerkingsverband is op het oprichten na van de Streek- V.V.V. eigenlijk nooit iets positiefs gegroeid daar de belangen welke moesten worden behartigd vaak uit een liepen. Bij het oprichten van de streek V.V.V. werd besloten naast de ver enigingen ook de zes gemeenten op Schouwen-Duiveland, die er allen belang bij hadden, hierbij in te schakelen. De kritiek die wel eens van ver schillende zijde op de streek-V.V.V. is geuit vond de heer Everwijn niets bijzonders. Om optimaal te kunnen werken heeft men nu eenmaal een aanloop- Advertentie literfles tijd nodig. „De vraag of de streek V.V.V. aan alle verwachtingen welke ik gesteld heb tot nu toe volledig heeft beantwoord moet ik dit met een volmondig „neen" beantwoor den", aldus de voorzitter. Aantal aktiviteiten Het probleem hierbij is dat men te maken heeft met zeven zelfstan dige verenigingen die om in streek- verband te moeten gaan werken af stand van een aantal van hun akti viteiten moesten doen, iets wat nu niet direkt zo gemakkelijk is. Toch heeft de streek V.V.V. w.el een aan tal aktiviteiten in het verleden kun nen ontplooien zoals de wekelijkse evenementen lijsten tijdens het zo merseizoen, de bijdragen aan de Badcourabt, waarmee werd gepoogd de evenementen op Schouwen-Dui veland op elkaar af te stemmen. Het totstandkomen van de streek- akkomodatiegids, overzichtelijk en met veel informatie over Schouwen- Duiveland, zag de heer Everwgn als het bereiken van een mijlpaal. Gehoopt had men dat dit reeds een jaar eerder tot stand was gekomen maar dit bleek door diverse omstan digheden niet mogelijk., Naast deze streek akkomodatiegids zal er ook weer een regionale vraag baak komen. Hier hoopt men zeker in oktober of september van dit jaar de beschikking over te hebben. Met het totstandkomen van de gids hebben de adspirant gasten nu de beschikking gekregen over een glo baal overzicht van alle akkomoda- ties en vakantiemogelijkheden op Schouwen-Duiveland. De heer Everwijn sprak een bij zonder woord van dank tot mevr. Hovestadt voor het vele werk dat zij heeft besteed aan het persklaar ma ken van de gids. De heer Van Zuijlen sprak een woord van dank tot de gemeentebe- stui-en en de administrateurs van de V.V.V.'s voor de verleende medewer king om de gids rond te krijgen. Hij (vervolg pagina 3) LONDEN/ADDIS ABEBA, 14-1. - President Idi Amin van, Oeganda meent dat hij ertoe kan worden ge- Medewerking' gevraagd ZIERIKZEE. Dit is het team van RAP'73, dat woensdagavond in „On derdag" in het nieuw werd gestoken (shirts, broeken, kousen) door de ste delijke zaak P. van Geesbergen, funktionele kleding. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SCHOUWEN-DUIVELAND, 15-1. In vele delen van Nederland zijn reeds of worden seismische onderzoe kingen verricht, ter bepaling van de diepte en de vonn van de aardlagen, teneinde te kunnen nagaan of de structuren gunstig zijn voor de eventuele aanwezig heid van olie en gas. Deze onderzoekingen worden ver richt door de Nederlandse Aardolie Maatschappij. Het ligt in de bedoeling van de N.A.M. nog deze maand te beginnen met een dergelijk onderzoek In Zeeland en daarbü te starten in Schouwen-Duive land. Dit onderzoek houdt in, dat in bepaalde zones van Schouwen-Duiveland op onderlinge afstand van 120 meter series van vier zgn. schotgaten in de grond worden gespoeld. Deze schotgaten hebben een diameter van circa 10 cm en een diepte van 5 meter. Middels het ontsteken van aange brachte ladingen worden de door de N.A.M. gewenste gegevens ver kregen. Door vertegenwoordigers van de N.A.M. zal dezer dagen een aanvang worden gemaakt met het bezoeken van de daarvoor in aanmerking ko mende grondgebruikers, voor het verkrijgen van de nodige medewer king, die op geheel vrijwillige basis wordt verleend Vergoedingen Voor het verlenen van de mede werking zullen door de N.A.M. ver goedingen worden betaald die in overleg met de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap zijn vast gesteld. Naast deze vergoedingen voor de vrijwillige medewerking zal even tueel aangerichte schade aangewas sen etc. of mogelijke naschade vol ledig worden vergoed op basis van de normen die ook door de Neder landse Gasunie worden toegepasl. De betrokken grondgebruikei's zullen van de N.A.M. een uitvoerig schrijven ontvangen, waarin een volledig overzicht van de vergoe dingen en voorwaarden is verwerkt. Betreden Voor het verrichten van het on derzoek zal in het algemeen slechts het betreden van de percelen nood zakelijk zijn. In enkele gevallen zal toestemming worden gevraagd voor het berijden van de percelen met een met speciale apparatuur inge richte auto. De betreffende vergoe dingen zijn hierop afgestemd. De N.A.M. is verder aansprakelijk voor alle onvoorziene schade die uit dit onderzoek voortvloeit. Advertentie '■leeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bl| Rijksweg 26 - Nleuwerkerk Te.ofoon (01114) 1268 - 1265 dwongen een grote mogendheid te verzoeken in de Angolese burgeroor log te interveniëren. Hg is er zeker van dat hij op de kortst mogelijke termijn daarvoor de noodzakelijke troepen krijgt. Dit blijkt uit een uitzending van Radio-Oeganda, die in Londen is op gevangen. Amin zei niet welke grote mogendheid hij in gedachten heeft. Verslag Volgens Radio-Oeganda bracht Amin woensdag verslag uit van de jongste O.A.E.-top aan een aantal ministers en regeringsfunktionarissen op het vliegveld Entebbe, voordat hij presi dent Mobutu Sese Seko van Zaïre uitgeleide deed. Hij veroordeelde in krachtige bewoordingen besluiten van vreemde landen nog meer troe pen te sturen naar Angola, hetgeen in strijd is met het standpunt van de Organisatie van Afrikaanse Eenheid geen speciale partij in Angola te er kennen. De Sowjet-Unie steunt de Volksbeweging voor de bevrijding van Angola (M.P.L.A.); de Verenigde Staten, Zuid-Afrika en Zaïre staan achter het Nationaal front voor de bevrijding van Angola (F.N.L.A.) en de Nationale Unie voor de totale on afhankelijkheid van Angola (U.N.I. T.A.). Amin, die momenteel het voorzit terschap van de O.A.E. bekleedt, ont hulde tevens dat Ethiopië heeft aan gekondigd de M.P.L.A. te erkennen als de enige wettige regering van Angola. Daarmee is het totaal van de 46 O.A.E.-lidstaten die de M.P.L. A. steunen op 23 gekomen. De andere helft, inclusief Oeganda, wil een re gering van nationale eenheid, be staande uit alle drie bevrijdingsbe wegingen. MADRID, 14-1. Spaanse oproer politie heeft woensdag slag geleverd met meer dan tweeduizend betogers in het centrum van Madrid, nadat dc regering de posterijen onder militair gezag had geplaatst om hel hoofd te bieden aan de chaotische situatie die was ontstaan door stakingen die begin deze weck bij dc posterijen waren begonnen. De voornamelijk jeugdige demon stranten brachten het verkeer tot stilstand dooi- geparkeerde auto's dwars over de straten te zetten. Terwijl helikopters boven het centrum cirkelden om aanwijzingen te geven ging de politie de betogers met wapenstokken en traangas te lijf. Uit de betogende menigte klon ken kreten als „vrijheid", „amnestie" en „geen bevriezing van de lonen". V .V .V .-mensen bijeen. V.l.n.r.: de heer W. Flohil, mevr. A. Borgmeyer en de heren M. D. Dalebout en F. A. de Jager. De nieuwe gids wordt be keken. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Wat gij doet, bedenk het ein Herodotus I Verwachting tot vrijdagavond: Vrij zacht Enkele opklaringen, maar voorname lijk in het noorden en oosten van het land mogelijk wat regen; matige tot vrij krachtige wind uit west tot zuid west; minimumtemperaturen van 6 graden aan de kust tot ongeveer 2 graden in het zuidoosten van het land, maxima omstreeks 7 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon; 0 tot 3. Min.-temperaturen: omstreeks 2 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 5 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 16 jan. Zon op 8.41, onder 16.59 Maan op 16.41, onder 7.38 Volle maan: 17 jan. (5.47) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 16 jan. 2.30 14.56 8.23 20.31 Springtij: 19 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 15-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Het vrij zachte weer zal ook vrijdag voortduren. Om een hoge- drukgebied, waarvan het centrum zich donderdagmorgen boven de zuid west punt van Engeland bevond, wordt met westelijke wind vrij zach te, van de subtropen afkomstige lucht naar Nederland gevoerd. In de aangevoerde lucht komt veel bewol king voor waaruit mogelijk hier cn daar wat regen of motregen kan val len. Het hogedrukgebied. dat maar weinig van plaats verandert, brengt ook in het Alpengebied voor de tijd van het jaar vrij zacht weer. Een an der zwak hogedrukgebied zorgt in Noordwest-Europa voor echt winter weer. Helsinki bijv. meldde donder dagmorgen een minimumtempera tuur van 25 graden onder het vries punt. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1