gevuld l Plannen voor bouw van negentien renovatiewoningen in binnenstad Een vrolijke vrijdag met aktiviteiten Luns bemiddelt in de kabeljauwoorlog Onrust in Spanje Arrestaties in India teak bergmeubel MEUBELRAMA DE ZIERIKZEESCHE COURANT 7 BRUSSEL, 12-1. De NAVO-raad heeft in Brussel op een bgzondere zitting: van twee uur over het visse rij geschil tussen Engeland en IJs land deze twee landen uitgenodigd snel de „dringend nodige oplossing'' van het conflict te vinden. De NAVO-raad sprak als zijn oor deel uit, dat het meningsverschil niet alleen voor de twee betrokken lidstaten, maar ook voor "het bond genootschap als geheel Schadelijk is. Joseph Luns, de secretaris-gene raal van dé NAVO, zal „in de zeer; Mevrouw Hekman kreeg bloemen aangeboden door twee kleutertjes, te weten Heieen v. d. Berge en Marco v. d. Bos, die beide in Bruse kleder dracht als miniatuur echtpaartje fun geerde. In de vluchthaven te Zijpe lag een gepavoiseerde vissersvloot gereed om het burgemeesters-gezel schap te ontvangen. Er werd inge scheept op de mosselkotter Bru 8, die - vergezeld van de andere Bruse kot ters - koers zette naar de vissersha- vcn van Bruinisse. Een kwartier vroeger dan oor spronkelijk gepland, arriveerde het gezelschap in de haven. Een vracht wagen met open laadbak was inge richt als podium. Door de wat vroege aankomst was alles nog niet direkt gereed voor het welkom, zodat het burgemeestersgezin een poosje op de open wagen de koude wind moest trotseren. De leerlingen van de beide basisscholen zongen de familie Hek man een eigen gemaakt welkomst lied toe. De kinderen hadden alle maal een kleurige ballon bij zich, die zij na het zingen van hun welkomst lied loslieten. Ter gelegenheid van de intrede van de nieuwe burgemeester waren de leerlingen van de basisscholen 's mor gens op school getrakteerd op een flesje limonade en een zakje chips. Het avondprogramma in het Dorps huis werd ook weer voor het groot ste gedeelte gevuld door de school jeugd van de beide basisscholen. De leerlingen van klas 5 en 6 van de openbare school beten het spits af. Zij brachten een prachtige en kleur rijke musical op de planken, geti teld: ..De tovenaar van Alkmaar Daarna trad de S.V. „Kwiek" op met een groep vfcn 22 meisjes in de leef tijd van 8 tot 10 jaar. Deze demon streerde verschillende sprongen op de lange mat. Vervolgens kwam de damesgroep van „Kwiek" in aktie. die verschillende sprongen op de kleine trampoline demonstreerde, hetgeen niet eenvoudig was, gezien de beperkte ruimte. nabije toekomst'' op uitnodiging van de IJslandse premier Geir Hall- grimsson naar Reykjavik reizen om daar te proberen een basis te schep pen voor onderhandelingen met En geland. Luns sprak de hoop uit, daarna ook met de Britse regering over de kwestie te kunnen spreken. De IJslandse vertegenwoordiger bij de NAVO, Tomasson, zei na af loop van de zitting tegen de pers, dat er niet kan worden onderhan deld zolang de Britse oorlogssche pen de IJslandse visserijzone van 200 mijl niet hebben verlaten. Om scholencomplex Enkele leerlingen van de christelijke school gaven een voorstelling aan de hand van sketches en zang, waarin het schoolleven van nu en vroeger werd vergeleken en zoals men dat in de toekomst verwacht. De grote wens van een nieuw scholencomplex kwam in het slot tot uiting. Na de jongste generatie presen teerde de oudste inwoners zich. Eerst bracht de bejaardensoos, na een korte sketch door twee leden, een mooi lied ten gehore, dat op rijm was gezet door mevrouw P. IJzelenberg-Olree. Van de tweede op Bruinisse be staande bejaardensoos las mevrouw Groen een gedicht voor, dat was ge maakt door mevrouw A. Wiebrens- Beekman. Dankwoorden. Burgemeester Hekman dankte na af loop alle medewerkers voor hun op treden, wat deze avond zo feestelijk had gemaakt. Vooral de wooi-den van het aankomstlied, dat de kinderen 's middags hadden gezongen, hadden hem getroffen: „U hebt 't geluk van heel de wereld dat u hier mag zijn". Hij zei dat de sfeer, die hij als „echt Bru's" had aangevoeld, hem zeer ver trouwd voorgekomen was. „Na een afwezigheid van ruim vier jaar uit Zeeland heb ik het gevoel weer thuis gekomen te zijn". De avond werd verder tot in de kleine uurtjes voortgezet met het mu zikale optreden van „Het Delta duo" en „De Medley's". Aan sfeer ontbrak het zeker op deze avond in het Dorps huis niet. Advertentie Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Hoe meer men van zichzelf houdt, hoe meer men zijn eigen vijand is. Ebner-Eschenbach Gemeenteraad Zierikzee REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 60 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. Dinsdag 13 januari 1976 132ste jaargang Nr. 21825 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Duiveland vraagt bloeddonors ZIERIKZEE, 12-1. Op woensdag 21 januari wordt ten stadhuize een vergadering gehouden van de gemeente raad, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester. De agenda telt een zeventiental 111111111161*8, waaronder het verlenen van een aantal subsidies, die in aparte voorstellen zijn verwerkt. Een schrijven is ingekomen van het kollege van b. en w. der gemeente Ruurlo, behelzende een motie inzake de Vleeskeuringswet. Er wordt aan deze materie - blijkens schrijven van het kollege - al volop aandacht besteed, zo dat adhesiebetuiging niet noodzakelijk wordt geacht. Ier Wonen" - voor de bouw van 19 woningen op diverse plaatsen in de gemeente. Met deze bouw wordt d'e renovatie van de binnenstad voort gezet, nadat de plannen voor de bouw van 17 woningenjn de Venkelstraat geheel rond zijn. Subsidie wordt gevraagd voor res tauratie van het pand Mol 3; idem voor het pand Poststraat 38; idem voor het klubhuis van de „Mr. Bak- kergroep" (padvinders). Voorgesteld wordt een subsidie te verlenen van f 4500,a f 5500,in de vorm van door de gemeente te leveren arbeid en in het betalen van nota's aan vak lieden. Tenslotte wordt een startsubsidie voorgesteld aan de opgerichte „Be langengroep Zierikzee - west", die voort wil gaan met reeds begonnen aktiviteiten. 's GRAVENZANDE. Het vastgelo pen 1800 toti metende Nederlandse schip „Stardust" blijkt een grote trekpleister te zijn. Het gehele week-einde kwamen duizenden nieuwsgierigen naar het strand om het schip in ogenschouw te nemen. positief is, zal in de februari-verga- dering met zo'n spreekbeurt ge-ex- perimenteerd worden. Legesverordening Aan de orde komt verder een wij ziging van de Algemene Politiever ordening en een (2e) wijziging van de Legesverordening. De leges voor het verstrekken van inlichtingen uit het ge-automatiseerd bestand, worden voor andere instellingen dan de habituele, verhoogd tot 125 °/o van de door het Centrum voor Automatisering in rekening ge brachte kosten. Vereniging Dorp, Stad en Land Voorgesteld wordt - tegen een kon- tributie van f 27,50 - lid te worden van de Vereniging Dorp, Stad1 en Land, die als hoofddoel heeft de be vordering en instandhouding van de schoonheid van dorpen, steden en landschappen. Op de helling komt de Verordening heffing scheepvaartrechten. Voorgesteld wordt medewerking te verlenen - zulks op verzoek van „Be- MADRID, 12-1. Een „dag van strijd", die voor maandag was afge kondigd door linkse groeperingen, leidde tot straatrelletjes, stakingen en een bomaanslag op een spoorlijn. Persberichten - meldden dat zeker 35.000 arbeiders in het gebied van Madrid alleen al betrokken waren bij stakingen en uitsluitingen. De politie bestormde de Campus van de universiteit in de hoofdstad om ver gaderingen op te breken van studen ten en arbeiders die riepen: „Weg met de dictatuur" en die politieke amnestie eisten. In Madrid en een voorstad van Barcelona verspreidde de politie dui zenden demonstranten met traangas terwijl de regering nogmaals waar schuwde dat zij niet zal toestaan dat er in het Spanje na Franco een cha os ontstaat en zich verspreidt. Burgemeestersfeest „Bru" BRUINISSE, 9-1. Vrijdagmiddag werd de nieuwe bur gemeester en zijn gezin op originele wijze te Bruinisse ingehaald. Alvorens het gezelschap de eerste officiële stappen op Bruse grond zette, was het op de grens van de gemeente in het G'revelingen-restaurant door het feestcomité met een auto opgehaald en reed men de familie en genodigden naar de vluchthaven te Zijpe. Verwachting tot woensdagavond: Af en toe regen Veel bewolking met af en toe regen of motregen; overwegend matige wind tussen noordwest en zuidwest; minimumtemperaturen van 7 graden in het zuidwesten tot omstreeks 3 graden in het noordoosten van het land, maximumtemperaturen onge veer 8 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperaturen: omstreeks 4 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Kans op een di-oge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 14 jan. Zon op 8.43, onder 16.55 Maan op 14.33, onder 6.01 15 jan. Zon op 8.42, onder 16.57 Maan op 15.32, onder 6.53 Volle maan: 17 jan. (5.47) HOOG- EN LAAGWATER 14 jan. 15 jan. Springtij Hoogwater 0.46 13.12 1.40 14.07 19 jan. Laag water 6.49 19.12 7.43 19.53 HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 13-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Tussen een gebied met hoge barometerstanden boven Spanje en Frankrijk en een depressie nabij IJs land, stroomt vrij zachte lucht naar west-Europa. Boven het zeegebied ten westen van Noorwegen wordt met krachtige winden koude lucht via de Noordzee naar het zuiden ge voerd. Het front dat de scheiding vormt tussen beide luchtsoorten, be reikte dinsdagmorgen het noorden van ons land. Het ziet er naar uit dat dit front z.ich morgen nog dicht bij ons land zal bevinden, zodat er in het weerbeeld voor woensdag maar weinig verandering komt en er af en toe regen kan vallen. Het kollege schrijft verder te me nen dat de Stichting Ondernemers Centrale met drie leden ruim ge noeg is vertegenwoordigd in de Com missie voor de Middenstandszaken. De zaak is aangekaart door bedoelde Centrale op het punt van industriële bedrijvigheid en ontwikkeling van de industrie. Publieke spreekbeurt Het seniorenconvent besprak het voorstel van de P.v.d.A.-fraktie te komen tot spreekgelegenheid voor het publiek, voor de raadsvergade ring. Er wordt in het konvent over dit onderwerp verschillend gedacht. Gevraagd wordt naar het advies "van de raadi bij welk advies het kollege zich wil aansluiten. Als het oordeel NIEUW DELHI, 13-1. Van officiële zijde is dinsdag in de Indiase hoofd stad bekendgemaakt, dat het aantal arrestaties wegens „anti-sociale acti viteit" in de deelstaat Goedjerat, waarvan Ammedebad de hoofdstad is, tot 360 is opgelopen. De arrestaties zijn verricht, op grond van verordeningen in het ka der van de sinds 26 juni geldende noodtoestand. Deze beogen verscher ping van de strijd tegen illegale acti viteit. in het bijzonder de zwarte markt en belastingontduiking. De staat Goedjerat is een van de twee deelstaten van India waar het bestuur niet in handen is van ver tegenwoordigers van de congrespar tij van premier Gandhi. BRUINISSE. Uit handen van zijn voorganger burgemeester G. H. Hokken ontving Bruinisses nieuwe burgemeester T. C. Hekman, het wa pen van Bruinisse. eens geschonken door een Marinekommandant. Rechts wethouder Van der Velde. (Foto: Zicrikzcesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1