Burgh de Stad Parijs Onderscheiding voor mevr. E. Slager-Visser te Problemen rond tolvrij maken van de Zeelandbrug nog steeds niet uit de wereld De burgemeestersinstallatie te Bruinisse ruimt 15 januari op KOOPJES HALEN „WICO" Onvoordelig om deDAF46 uit te sluiten Dus't is onvoordelig om geen proefrit temaken STREEKNIEUWS Aldus merken Lt. en \v. van Brou wershaven op in de aanbiedingsnota gemeentebegroting 1976. De vereniging van B., W. en S. op Schouwen-Duiveland en St. Philips- land heeft dan ook aan het bestuur van de afdeling Zeeland van de Ver. van Ned- Gemeenten verzocht, ten aanzien van de tolopheffing een mo tie te ontwerpen, welke door alle ge meentebesturen in Zeeland onder steund zouden moeten worden. De motie dient uit te monden in het ver zoek om vanaf 1 januari 1978 de kos ten van de Zeelandbrug voor reke ning van het rijk te nemen. Ziekenbezoek Dc mogelijkheid om ten aanzien van het ziekenbezoek op Zuid-Beve land en Walcheren te komen tot een gemeentelijke of eilandelijke rege ling. op grond waarvan het mogelijk wordt een bepaalde categorie men sen een tegemoetkoming te ver strekken in de tolgeldkosten, is van diverse kanten bekeken. Theoretisch ligt de zaak niet zo moeilijk. Immers, het is voor de raad niet moeilijk hiervoor een bepaald bedrag te voteren. De praktische uitwerking van een dergelijke regeling is echter vrijwel onuitvoerbaar. In 1974 zijn 76 men sen uit Brouwershaven opgenomen geweest in de twee ziekenhuizen te Goes. De duur van de opname vari eerde van één dag tot enige maan den. Het aantal opnamen in ziekenhui zen op Walcheren is te verwaarlo zen. Het genoemde aantal van 76 betreft patiënten. Als de regeling beperkt wordt tot slechts de naaste familieleden, zoals kinderen, ouders, grootouders, broers en zusters, dan nog is de kans groot dat een groot aantal mensen een beroep doet op deze regeling. Een dergelijke regeling omvat méér dan alleen aanvragen honore ren op basis van vertrouwen; zij eist éèn nauwgezette controle, zowel vóór als tijdens de opname. Vooral omdat de uitvoering en toepassing van zulk een regeling, veel meer nog dan bij de algemene bijstandswet, kritisch gevolgd wordt door de be volking. De kans dat er precedenten geschapen worden is dan ook volop aanwezig. Dit alles is ook besproken in de commissie ambtenaren van so ciale zaken op Schouwen-Duiveland. Ook zij konden maar tot éèn con- Mevrouw Slager-Visser viel deze- koninklijke onderscheiding ten deel vanwege het feit dal zij gedurende 40 jaar als hulp in de huishouding bij de familie Van Citters in dienst is. Bij deze gelegenheid zei burge meester Everwijn „dat het tegen- clusic komen; een dergelijke regeling is praktisch onuitvoerbaar. De nauwgezette controlewerk zaamheden. waar absoluut niet aan te ontkomen valt. ga^n te veel tijd vergen van de op volle toeren draai ende en veelal onderbezette sociale diensten. Bijstand Bovendien biedt de Algemene Bij standswet de mogelijkheid voor der gelijke kosten bijstand te verstrek ken, hetgeen, alhoewel op beschei den schaal, dan ook gebeurt. Het is zelfs zo, dat deze bijstand, uiteraard afhankelijk van o.a. de aard van de ziekte, de leeftijd van de patiënt en de draagkracht van de aanvrager, zeer vérstrekkend kan zijn. Ook zijn het niet allen naaste verwanten, die hiervoor in aanmerking komen. Dit alles in overweging nemende is het b. en w. niet mogelijk een dergelijke regeling tot stand te brengen. Wel zal het college in ,.De Wegwijzer" de mogelijkheden welke de Algeme ne Bijstandswet biedt, nog eens na drukkelijk naar voren brengen. Advertentie BIJ De wereldgoederen markten AMSTERDAM, 12-1. Vooral onder invloed van de verslechterde con juncturele wereldsituatie en de daaruit voortvloeiende afnemende industriële vraag viel het afgelopen jaar op de wereldgoederenmarkten over het geheel genomen een weinig geanimeerde stemming waar te ne men, zo blijkt uit een overzicht van de bank Mees en Hope. woordig steeds minder voor gaat komen dat mensen nog 40 jaar zich aan één en dezelfde werkgever bin den. Dat mevrouw Slager-Visser hier wel in is geslaagd geeft blijk van een goed werkklimaat en vormt een NIEUWERKERK Wellfare-cursus De afdeling Duiveland van het Ro de Kruis hoopt bij voldoende deel name, binnenkort weer een Welfare- kursus te organiseren. De tijd waarop en de plaats waar dey.e kursus zal worden gegeven zal nader worden bekendgemaakt. Vrijwilligsters voor het bezoeken van eenzamen en zieken en het hel pen handwerken is de bedoeling. Opgave voor deelname bij me vrouw Verburg-de Vos, Burgemees ter Boumanstx-aat 13, Nieuwerkerk, telefoon (01114) 1399. En bij me vrouw Van der Maas-van 'l Hof, Oostei'lnda, telefoon (OU 14) 1534. Restauratie korenmolen Ged. Staten stellen de Zeeuwse staten voor aan de gemeente Duive land een bijdrage te verlenen van ten hoogste f 15.000,(20 procent) in de op f 75.000,geraamde subsi diabele restauratiekosten van de ko renmolen te Nieuwerkerk. De molen is sinds 1970 eigendom van de ge meente; op 31 juli 1972 verzocht de gemeente Duiveland een provinciale bijdi*age te verlenen in de restaura tiekosten van de in zeer slechte staat verkex-endc molen. Duivententoonstelling op 17 januari De postduivenvereniging „Duive land" te Nieuwerkerk gaat op zater dag 17 januari a.s. een postduiven- tentoonstelling houden in „Ons Dorpshuis". Naast de tentoonstelling en keuring van 170 duivevx zal er een aantx-ekkelijke verloting worden gheouden. Verder zal er met het rad van avontuur veel le winnen zijn. Duivenliefhebbex-s en belangstel lenden. hartelijk welkonx. Het be looft een gezelige en feestelijke ten toonstelling te worden. Het bestuur rekent on veel bezoek. Keui-meester zal zijn de duivendes- kundige de heer Van Astmaal uit Dinteloord. Voor tijd: zie agenda. AMSTERDAM. Ondanks een te ruggang in 1975 van zes pi'ocent in het zeegaande vervoer is de vereni ging „De Amsterdamse haven" opti mistisch gestemd over de 'naaste toe komst. De burgemeester speldt de onder scheiding op. FotoZierik/oc che Nicuwsbode) bewijs van trouw. Mevrouw J. van Cittexs-Bolomcy feliciteerde namens de familie me vrouw Slager-Visser wat zij gepaard liet gaan met het aanbieden van een taart en een envelop met inhoud. (Vervolg van pag. 1) leen de Bruinissenai'en zijn anders en men moet er mee leren omgaan". Accenten legde hij op de zelfstan digheid van Bruinisse en het 'karak ter van visserijgemeente. Geen dichte Schelde In dit verband keerde hij zich fel tegen een eventuele totale afsluiting van de Oosterschelde, hetgeen de blunder van de eeuw zóu zijn, her innerend aan een uitspraak van R.W.S.: „geef ons het geld, wij ma ken het voor u". Tevoren had hij de afsluiting van de Grevelingen, de gx-ootste ramp uit de 500-jarige ge schiedenis van Bruinisse genoemd. „Geld mag bü de Oosterschelde geen rol spelen. Er staat teveel op het spel. Er worden in Nederland wel miljarden in bodemloze putten gesmeten, die minder nut hebben voor de toekomst, dan de afgesloten Oosterschelde met een stormstu w- caisson-dam". De rekreatie De loco wees ook op de problemen: en gevaren, die de rekreatie met zich mee kunnen brengén en vroeg om een evenwichtige begeleiding; Op stapel staat de scholenbouw, hetgeen een kolfje naar de hand van de nieuwe burgemeester moet zijn, gelet op diens onderwijsaktiviteïlen te Zierikzee. Andere zaken zijn:de. zuivei'ing-s inrichting, wóningboixw, woonwa genkamp;, het ligt alles op de bur gemeester te wachten. Verder is daar het omvangrijke verenigingsle ven. Dertien maanden „Dertien maanden mocht ik waarnemend burgemeester zijn. We dachten dat er nooit een einde aan zou komen. Langzamei'hand ging ik mezelf als de eerste gekozen bur gemeester van Nederland beschou wen". Hij dankte de raad voor de pret tige samenwerking gedurende die periode en de beide mede-wethou ders en bood kollega wethouder 'Van der Velde een schilderij aan (Gezicht op Bruihissëj; verder dankend de sekretaris de heer De Gi-ool, zonder wiens hulp hij het werk niet had kunnen doen. Hij prees de sekreta ris voor diens ijver en kennis van zaken. „C" in C.II.U. ^t'ch enerzijds bewust zijnde va; ^.-maakte fouten, dankte de het .Jumelet God, die hem toestond zijn ki-achten te geven op gemeentelijk. teiTein, hopend dat de ,,C'' in de C.H.U. (politieke partij van de nieu we bux-gemeester) niet verdonkerd zal worden. Hij beval de nieuwe ma gistraat aan in de hoede en be scherming van God en gaf hem de ï-aad mee: „Steun op Zijn Woord", Wethouder W. van Güst was de aangewezen man. om zijn kollega .Jumelet in het zonnetje te zetten cn htm te danken voor zijn werk ge- durende de interim-periode. „U hebt hard gewerkt voor half geld", aldus dc heer Van Gilsl, die de goede ver houdingen prees. ..liet is echt nooit tot een motie van wantrouwen ge- k( men", aldus de wethouder, die zijn kollega namens het gemeente bestuur een fraaie schrijfmachine aanbood; een geschenk waarmee do heer «Jumelet zeer verguld bleek. Uitspraak van do sekretaris de heer B. de Groot: „U hebt hot bij zonder leuk gedaan". Tot de nieuw» burgemeester: ..fijn dat u er bent cn behouden vaart". Andere sprekers Een groot aantal sprekers voerde na sluiting van de vergadering, het woord. Het hadden er nog veel meer kunnen zijn, maar hel kollege had „het mes er in gezet". Oud-burgemeester van Bruinisse G. H. Hokken deelde mede: ..als u zichzelf geeft, gaat u een goedetijd tegemoet". Hij bood een wapen schild van Bruinisse aan, ooit ont vangen van een marinekommandant. Burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee spi'ak namens de Ver. v. B. W. S., het Rode Kruis-zie- kenhuis, de Beatrixschool en andere gemeenschappelijke regelingen. Hij herinnei'de zich de heer Hekman als een harde werker tijdens zijn Zie- ï'ikzeese tijd en hij hoopte op een goede samenwerking van Bruinisse in de .gemeenschappelijke verban den. Brtise karakteristiek Oud-bui*gemeester C. H. v. d. Lin de van Bruinisse onderstreepte dat het te Bruinisse niet om gaat „wie iemand is, maar wat hij is". Hij pleitte voor behoud van de eigen Bruse karakteristiek en wenste zijn nieuwe kollega vele goede jaren. Burgemeester Borrie van Rheden herinnerde aan de spijt in zijn ge meente over het vertrek van de heer Hekman, die hij typeerde als „iemand die goed kan luisteren". De gevoelens van de Ned. Her- voi*mde Gemeente en de Ger. Kerk werden, vertolkt door ds. R. H. M. de Jonge, die er op wees hoe het bij de beleidsvoering «gaat-om hel na tuurlijk overwicht van de persoon. Hij beval de geestelijke belangen van Bruinisse aan in de belangstel ling van de nieuwe burgemeester. Visserijbelangen De vissersvereniging „Algemeen Vissersbelang" kreeg §texn door de voorzitter de heer W. Okkerse, die opmerkte dat de strijd voor de vis serij hard was, is en zal zijn. Hij prees de heer Jumelet voor de wijze, waarop hij de visserijbèlangen heeft gediend. Wat de gemeente betreft, wil deze vissersplaats niet „opgaan in een identiteitsloze massa", aldus de heer Okkcrse, die hoopte op een goede samenwerking met de burgemeester. De heer J. Littooy - sprekend na mens de Middenstand - wees er op dat zo'n kleine 700 mensen in deze branche hun brood verdienen, visse rij en landbouw niet meegeteld. Hij hoopte dat de heer Hekman zich zal inzetten voor de rekreatie te Brui- misse „sleutel voor het Gvevelingen- meer". Namens de familie sprak hel be kende oud-Statenlid de heer J. A. van Bennekom, uiterst hartelijke woorden tot het burgemeesterecht paar. Hij wilde ook Bruinisse feli citeren met deze duidelijke aan winst. Hij bood een boek aan. Woordvoerder van de Ger. Ge meente en de Oud. Ger. Gemeente was ds. A. v. d. Berg, die enkele oud-testamentelij kheden in zijn toe- spi-aak vervlocht en er op wees hoe deze (burgemeesters) taak „van God is ontvangen". Ds. Veltman tenslotte sprak na mens de Provinciale Confessionele Vereniging Overijssel 'Gelderland, waarin de heer Hekman aktief is ge weest. Slot- on dankwoord De nieuwe burgemeester hield zijn slot- en dankwoord kort. hier cn daar inhakend op de door de ver schillende sprekers gemankte op- mei'kingen, hopend dat hij aan alle verwachtingen zal kur.ren voldoen Een onschuldige sportvisser pro beerde bij Scharendijke een visje te verschalken, toen een zwaan een kijkje kwam nemen. Zo iets gebeurt ook langs onze kust. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) en tijd vragend zich met gemeente lijke pi'aktijk vertrouwd te maken. Nadien drukten de aanwezigen het echtpaar Hekman de hand en was er (eindelijk) gelegenheid voor een glaasje. „Geen tussentijdse pauze" had het kollege n.l, besloten. Een hai*d standpunt, maar „soit"! Advertentie mee en Geldpotje leeg, klokken zwijgen ROTTERDAM, 8-1. De Rot terdamse stadhuisbeiaard had erop gerekend met Kerstmis j.l. de hernieuwde klanken van de gerestaureerde klokken over de stad uit le strooien. Het feestelijke spel ging niet door. Men ontdekte, dat de klokkenstoel verrot ivas. Een nog grotere tegenvaller was het, toen men er achter kwam dat het geld op was. De pot onvoorziene uitgaven van de gemeente kon hierin niet voorzien. Op het stadhuis zoekt men thans naarstig naar een potje, waaruit het extra geld voor het herstel van de klokkenstoel gehaald kan wor den. Het zal zeker nog drie d vier maanden duren voordat de nieuwe klokken over het Stadhuisplein zullen galmen. Advertentie U wilt zuinigheid. Economisch in energieverbruik en onderhoud. U wilt veiligheid. In deze tijd hoort een auto allereerst veilig te zijn. U wilt comfort. Makkelijk te besturen en aangenaam om in te rijden. Behoorlijk wat ruimte. Terecht verwacht u heel wat van uw auto. Er is een DAF dealer bij u in de buurt. DAf-VQLVO Personenauto Noaeriand B v Bco?g A rientii- midden in de poststraat -zierikzee Eremedaille in brons BURGII, 10-1. Zaterdagmorgen werd mevrouw E. Slager-Visser te Burgh ten huize van de familie Van Citters te Burgh onderscheiden met de ereme daille in brons, behorende bij de orde van Oranje-Nassau. welke onderschei ding werd opgespeld door burgemeester II. I*. Everwijn van Westerse hou wen. B. en W. van Brouwershaven: BROUWERSHAVEN, 9-1. De problemen rond hel tol vrij mnken van de Zeelandbrug, zijn ook in 1975 niel uit de wereld geholpen. Een vaste oeververbinding zal nog een aantal jaren op zich laten wachten en de des- „Doch voorlopig kunnen wjj niet meer doen dan het resultaat van de door de vereniging van Nederlandse Gemeenten uit te brengen nota af wachten en hopen dat de Zeeland brug per I januari 1978 tolvrQ zal zijn", aldus b, en \v. lijds gedane belofte dat de Zeelandbrug in 1978 tol- rij zou worden, lijkt nog niet ingelost te worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4