Officiële installatie van de nieuwe burgemeester T. C. Hekman Eerste lustrum van de landelijke rijvereniging Westelijk Schouwen" DE ZIERIKZEESCHE COURANT Grote stormschade in Slees wij k-Holstein BANKSTEL MEUBELRAMA ov\\ v NIEUWSBODE Maandag 12 januari 1976 132ste jaargang Nr. 21824 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Zeelandbrug nog lang niet tolvrij Plechtigheid te Bruinisse BRUINISSE, 9-1. „De wijze waarop het gemeente bestuur van Bniinisse deze ontvangst en deze instal latievergadering heeft voorbereid, alsmede het groot se welkom in de vissershaven, heeft ons hijzonder ge troffen". Zo vatte Bruinisses nieuwe burgemeester, de heer T. C. Hekman, gekomen van Rheden (voorheen te Zierikzee) zijn indrukken samen over zijn eerste gemeente, die hy als hoogste magistraat gaat dienen. Het was een woord uit het hart na de officiële installatie, die zyn bekro ning vond in het omhangen van de ambtsketen door Ioko-burgemeester S. A. Jumelet, vrijdagmiddag tijdens de bijzondere raadsvergadering. Een vol „Durps-uus'' was getuige van de plechtigheid, die in een zeer ongedwongen en typisch Bruse sfeer plaats vond en een melange oplever- Het laatste mocht ook wel, getuige de van ernst en luim. het aantal van tien sprekers, die - ondanks een vermaning van „de lo co" - uiteindelijk toch nog breed van stof waren. .Aanwezig bij de installatie - als te doen gebruikelijk - „een uitgele zen schare'', zoals het in deze bij belvaste gemeente werd genoemd en uiteraard de man waar alles om draaide, de heer Hekman, met echt genote en kinderen plus talrijke ex- kollega s uit de gemeente Rheden en dat allemaal na nog geen vijf jaar in die gemeente. Het zegt wel iets over werk en persoon van deze nieuwe magistraat. Dankwoorden De nieuwe" burgmeeester bracht warme dank'aan H.M. de Koningin, de minister van binnenlandse zaken en Zeelands commissaris voor zijn benoeming, verder dankend de lo co-burgemeester, die woorden -van welkom (en' nog veel meer Red.) sprak. In de dank werd cók de vissers vloot betrokken, die voor een fees telijk maritiem kader zorgde op de ze voor Bru alweer bijzondere dag. Een dankwoord verder aan allen, die vriendelijk en hartelijk reageer-, den op de benoeming. „Het is alle maal meer dan we hadden durven hopen", aldus de heer Hekman, die herinnerde aan zijn langdurig ver blijf op Schouwen-Duiveland. Een eerste dankwoord echter geldt God, die het alles zo heeft bestuurd. Veranderingen Zich richtend tot de raad herin nerde hij aan het kennismakingsbe- De voorzitter van „De Schouivse Ruiters", de heer P. Klompe (r.), fe liciteert de heer H. Bremer, voorzit ter van de jubilerende vereniging. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) zoek op 8 december, waaruit wel bleek „dat wij vermoedelijk minder vreemd tegenover elkaar staan, dan doorgaans bij de komst van een nieuwe burgemeester het geval is". De streek is de heer Hekman niet vreemd, maar hij realiseert zich wel dat er ook te Bruinisse, sinds zijn vertrek in 1971, het nodige veran derd is. Met name rond de rekreatie- plannen liggen problemen, die een eigentijdse aanpak vergen. Steun en vertrouwen Goed overleg en respektering van eikaars standpunten zijn nodig om tot aanvaardbare oplossingen te ko men. Daarbij zijn nodig de steun en het vertrouwen als wezenlijke voor waarden Voor het goed funktióneren van het voorzitterschap. De drie bestuurorganen in de ge meente hebben een eigen verant woordelijkheid, maar hebben één en hetzelfde doel: het welzijn van de gemeente. Verdraagzaamheid en begrip voor de overtuiging van de andere, zijn hierbij twee belangrijke voorwaar den. „In deze geest wil ik gaarne trachten burgemeester en voorzit ter van uw raad te zijn," aldus de ge-installeerde magistraat. Weliswaar kent de heer Hekman veel van de problematiek van de streek, maar tijd, stulie en prakti sche ervaring zullen nodig zijn om te komen tot een beleidsplan. Persoonlijk kontakt De burgemeester onderstreepte veel waarde te hechten aan het per soonlijk kontakt met de bevolking, een kontakt dat in een gemeente .als 'Bruinisse nog mogelijk is. Als taak ziet de nieuwe burgemeester het be leid te coördineren; d.w.z. bundeling van de diverse bestuursaktiviteiten. Een verder punt is het informeren van de inwoners der gemeente over alle plannen, die het gemeentebe stuur voorbereidt. Bemiddelende rol De heer Hekman gelooft nog on voorwaardelijk in het „goed Zeeuws, goed rond" en hoopt op toepassing van deze leuze in de praktijk. Hij wil zich onafhankelijk - boven de partijpolitieke aktiviteiten - opstel len en in konfliktsituaties een be middelende rol spelen. Zijn hoop is gericht op een goede samenwerking met de gemeenten in de regio, bin nen het raam van gemeenschappelij ke regeling en andere samenwer- kingsverbanden. Be heer Hekman dankte\sijn voor ganger, burgemeester G. H. Hokken, die veel voor Bruinisse tot stand heeft gebracht. „Hekman echter is geen Hokken" en de nieuwe burge meester wil de zaken op zijn wyze aanpakken. Zonder meer wist d,e nieuwe ma gistraat te Bruinisse over een goed ambtenarenkorps te beschikken en hij hoopte op een prettige verstand houding, evenals met politie en brandweer. Hij gaf verder uiting aan zijn warme belangstelling voor het verenigingsleven en wilde bij zijn beleid „het goede in het oude enten op het goede in het nieuwe". Witte haai Loco-burgemeester S. A. Jumelet had de film: „De zomer van de witte haai" nodig om zijn angst voor een k„korrupte burgemeester" te illustre ren. Na dit thema dé opmerking: „maar u meneer Hekman heeft de faam als een integer mens en een bekwaam ambtenaar". Deze anti climax in de toespraak van „de loco" was - met al het overige - ruim schoots voldoende voor de dagprijs voor de geestigste spreker, of sim pel gezegd, het volle Dorpshuis heeft zich bij tijd en wijle een kriek ge lachen. Profielschets De heer Jumelet wist hoezeer de heer Hekman beantwoordde aan de profielschets. Hij is kerkelijk meele vend, hij weot wat hij wil en kent bestuurlijk zijn weetje en wetje. Verder is hij een man, die met mensen kan omgaan. Vandaar de hartelijke felicitaties aan de nieuwe burgemeester en diens gezin met deze benoeming. De heer Jumelet wuifde de be duchtheden van de buitenwacht m.b.t. Bruinisse weg en merkte op: „we waren echt al wakker, voordat de Grevelingendam gelegd werd. Al- Ver volg pag. 4) Feest te „Seroos" 55 SEROOSKERKE, 10-1. In het door de leden feeste lijk versierde Dorpshuis te Serooskerke vierde zater dag de landelijke rijvereniging en ponyclub „Weste lijk Schouwen" het eerste lustrum. Op de druk bezochte receptie gaven o.m. burgemeester H. P. Everwjjn en wethouder L. C. Hoogerhuis namens het gemeentebestuur blyk van hun belangstelling alsmede de dierenarts K. Buth, vertegenwoordigers van zus terverenigingen, leden en donateurs. Naast een groot aantal bloemstuk ken en kad's kreeg de vereniging van de hoefsmid M. de Vrieze te Renesse een voltigetuig aangeboden wat ihen, naar men hoopt, kan gaan gebruiken in de overdekte mahege, een van de belangrijkste wensen van van de vereniging. Tijdens de receptie werd een z.g.n. „paardengebed" verkocht ten bate van het totstand komen van een overdekte manege, welke f 500 opbracht. Jubileumkrant Deze kommissie, bestaande uit de heren A. E. V. Voskuylen, A. Kriens en N. J. Beije, had ook een jubile umkrant samengesteld waarin het wel en wee van de vereniging van de afgelopen 5 jaar was vermeld. Duidelijk werd hierin de behoefte aan een overdekte manege in naar voren gebracht. Na het koud buffet werd het jubileumfeest afgesloten met een gemaskerd bal waarbij bij na iedereen in hoerendracht was. Het huidige besuur van de jubile rende vereniging is als volgt samen gesteld: voorzitter de heer II. Bre mer, secretaresse mevr. A. van Nicu wcnhuizc-Gosliga, penningmeester de beer E. de Veer, vice-voorzitter de heer C. Goense, 2c secretaresse mevr. E. Prince en lede» de heren N. Beije en H. Koopman. De muziek op d?ze dag werd ver zorgd door Baby den Toonder uil Middelburg. HILVERSUM. De TROS-radio zal woensdagmiddag op Hilversum I rechtstreekse flitsen van de voetbal wedstrijd Jong Italië-Jong Oranje uitzenden. De wedstrijd is beslissend voor de kwalifikatie in de kwartfi nales van het Europees kampioen schap voor landenteams onder do 23 jaar. KIEL, 10-1. De stormvloed in de noordelijkste Deelstaat Sleeswijk- Holstein heeft volgens de eerste ra mingen een schade van rond 150 mil joen gulden aangericht. Bij de brandwaarborgkas, die het stormrisico in Sleeswijk-Holstein voor bijna tweederde deel dekt, kwamen 30.000 schademeldingen binneft tot een bedrag van 40 miljoen gulden. De kosten aan de dijken becijferde de deelstaat op 40 tot 50 miljoen gul den. De door overstromingen aan de El be, aan de Noordzeekust en op de kleine eilanden veroorzaakte schade wordt geschat op 50 tot 60 miljoen gulden. Scholier mishandelt controleur ROTTERDAM, 10-1. Een 18-jarige scholier uit Schiedam heeft in Rot terdam in buslijn 49 een kontroleur (45) van de R.E.T. zo hard in het ge zicht geslagen, dat de man een her senschudding opliep. De controleur haalde zich de woede van de scholier op de hals, doordat hij in de gaten had dat de jongen zijn abonnement doorgaf aan een vriend. Aangezien de bus was uitgerust met een mobi lofoon. kon de chauffeur zeer snel de politie waarschuwen. Nog in de bus, die zich op dat moment op het Wee na bevond, werd de scholier aange houden. Advertentie '-teelt u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bi) Rijksweg 26 Nleuwerkerk Te-ofoon (01114) 1268 - 1265 BRUINISSE. Wethouder S. A. Ju melet hangt burgemeester Hekman de ambtsketen om. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Ons bestaan ligt lussen twee f f eeuwigheden. f J Pascal f WAT 1EGT DE BIL T Verwachting tot dinsdagavond: Aanhoudend zacht Veel bewolking met plaatselijk re gen; vrij krachtige tot harde weste lijke wind; temperaturen tussen 7 en 10 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 9 gr: Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 13 jan. Zon op 8.43, onder 16.54 Maan op 13.43, onder 5.03 Volle maan: 17 jan. (5.47) HOOG- EN LA AG WATER Hoogwater Laagwater 13 jan. 12.08 5.45 18.13 Springtij: 1.9 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 12-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Tussen een hogedrukgebied boven Spanje en een depressie bo ven Skandinavië stroomt ook dins dag vrij zachte lucht via de Britse eilanden naar onze omgeving. Boven de Oceaan bevindt zich een krachti ge westelijke stroming waarin sto ringen naar het ooslen trokken. Een dergelijke storing lag maandagmor gen boven het zeegebied ten zuid westen vn IJsland cn deze wordt dinsdag boven de Noordzee ver wacht. Fronten ervan zullen dan dicht bij ons land liggen waardoor de kns op regen weer toeneemt. De zachte lucht is tot diep in Europa doorgedrongen. Alleen in Oost-Euro pa daalt de temperatuur in de nacht plaatselijk tot om het vriespunt. Door de aanwezigheid van het hoge drukgebied is het in het westelijk deel van de Middellandse Zee vrij zonnig weer met middagtcmpcratu- ren tussen 15 en 20 graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1