Intermeubef wenstueen komfortabel 1976(1$$ Johanta b.v. Wedstrijden huishoudelijke competitie schaakver. „Zierikzee" CPB-AFDELING VERZORGDE KERSTVIERING IN „IRENE" EN „ONS HUIS" Afrikaanse strijders in Rhodesie gedood ERIC DE NOORMAN I Banketbakkerij BROUWER van ©ev©f@n reilen van .aavafan faiian intermeubel deuiioo Daar wel land- en tuinbouw r.a.i. 8 SPORT SCHAKEN ZIERIKZEE, 30-12. Maandag avond werden in de huishoudelijke competitie van de schaakvereniging „Zierikzee" vyf partyen gespeeld. De partij tussen O. Smilde en H. Uil eindigde in een overwinning van de zwartspeler. De heer Uil koos in deze partij voor zijn favoriete opening, de Caro-Kann. De heer J. J. v. d. Ende verstevig de zijn koppositie door een vrij snel le overwinning op de heer A. J. Scheele die de zwarte stukken voer de. De partij C. G. Overweel-A. de Spirt werd na 3 uren en drie kwar tier spelen afgebroken. De witspeler heeft een pion meer en een verop- gerukte vrijpion op d7. Of deze zich daar kan handhaven of eventueel kan promoveren staat echter nog te bezien. In de ontmoeting P. Wiebois-A. Heesbeen viel evenmin een beslis sing. Ook hier werd afgebroken. Wie- bols heeft een kwaliteit meer, doch staat een pion achter. De partij A. Kamp-P. Bouwens werd een over winning voor de zwartspeler. De op 22 december afgebroken partij tussen H. Uil en O. Smilde is geëindigd in een overwinning voor H. Uil. De uitslagen luiden: J. J. v. d. En- de-A. J. Scheele 1-0; C. G. Overweel -A. de Spirt afgebr.; P. Wiebols-A. Heesbeen afgebr.; O. Smilde-H. Uil 0-1; A. Kamp-P. Bouwens 0-1; H. Uil-A. Smilde 1-0. Maandagavond 5 januari 1976 wor den er weer wedstrijden gespeeld in de competitie van de Zeeuwsche Schaakbond. In de eerste klasse Noord speelt Zierikzee I dan een uitwedstrijd tegen Vlissingen II. In de tweede klasse Noord speelt Zie rikzee II tegelijkertijd een uitwed strijd tegen Goes III. Het Nederlands Spoorwegmuseum te Utrecht vestigt de aandacht op zich met een uit 1907 stammend elektrisch motorrijtuig van de Rol- terdamsche Elektrische Tramweg Maatschappij. NOV ARA, 1-1. De Italiaanse stad Novara heeft in navolging van Pisa, Bologna en Chieti het stadscentrum verboden verklaard voor honden. Alleen blindengeleidehonden hebben ontheffing. Honden verwaarloosd TILBURG, 31-12. Op grond van klachten heeft de Tilburgse politie een onderzoek ingesteld bij een plaatselijke hondenhandelaar waar ten minste 100 sterk verwaarloosde dieren werden aangetroffen. 36 daar van waren zo erg eraan toe, dat zij door een dierenarts moesten wor den afgemaakt. De eigenaar die in het buitenland vertoeft, wacht enige processen ver baai onder meer wegens dierenmis handeling. Feest in tehuizen ZIERIKZEE - Voor de bewoners van de rusthuizen „Irene" en „Ons Huis" organiseerde het bestuur, in samenwerking niet enkele leden van de C.P.B., de kerstviering. Mede aanwezig waren de bestuursleden met hun dames. Een welkomstwoord werd gespro ken door de dlrektrice mej. Smits. Zij mocht een groot aantal aanwezi gen begroeten en verwelkomde in het bijzonder de C.P.B.-dames, hen dankend voor de verleende mede werking. De C.P.B.-presidente mevr. C. M. Boot-Dieleman nam hierna de leiding over en werd overgegaan tot uitvoering van de kerstliturgie. Drie dames lazen de teksten, ter wijl een ander drietal de deklamatie verzorgde. De liederen werden ge zamenlijk gezongen. Ais extra trad op een koortje, onder leiding van mevr. D. Capelle-de Ronde met en kele kerstliederen. De presidente hield de meditatie, met als thema: „U is heden de'Heiland geboren". In de daarop volgende pauze wer den de aanwezigen gul getrakteerd, aangeboden door de tehuizen. Na (le pauze Na de pauze werd opnieuw het koor beluisterd, waarna mevr. J. W. Flikweert-Rijksen een ontroerend verhaal bracht, onder de titel: „Do ven zullen horen". Het koortje zong daarop het lied van'„De nieuwe he mel en de nieuwe aarde"; het refrein werd gezamenlijk gezongen. Na hél. dankgebed, volgde het „Ere zij God". De direktricc, mcj. Smits dankte de C.P.B.-dames voor het verzorgen van de avond en. hield zich voor her haling warm aanbevolen. Namens de afdeling kregen alle bewoners een attentie aangeboden in de vorm van een hyacint in knop en een kérst- en nieuwjaarsgroet. Tot slot werd een glaasje wijn ge dronken. SALISBURY, 31-12. In Rhodesië zijn in 1975 130 Afrikaanse Guerril lastrijders gedood, zo heeft de mi nister van defensie, Pieter van der Byl, woensdag meegedeeld. Aan de kant van de. troepen van het blanke minderheidsbewind vielen 13 doden. In een nieuwjaarstoespraak zei de minister dat Rhodesië ook in het ko mend jaar aan elk offensief van de Guerrillëros het hoofd zal kunnen bieden, door zijn defensie voortdu rend uit te breiden. OVERDENKING Oud en nieuw Iegelijk ln deze dagen wensen wij elkaar van harte en zalig of gezegend of ge lukkig of voorspoedig nieuwjaar loe, met de oprechte wens, dat het nieu we jaar 1976 een goed jaar voor ons moge worden. Het is een goede wens, maar door onze daden zullen wij er iedere dag voor moeten zorgen, dat die wens ook werkelijkheid wordl. Als wij spreken van oud en nieuw, dan denken wij als vanzelf aan ver leden, heden en toekomst, dus aan tijd, maar oud en nieuw heeft ook een diepere betekenis, die boven de lijd uitgaat, nl. van versleten en fris of jong, Een oude mens kan fris of jong van geest zijn, terwijl een jonge mens daarentegen reeds oud en ver sleten kan zijn. Christus zegt ons bij zijn afscheid: „Een nieuw gebod geef Ik u: gij moet elkaar liefhebben; zoals Ik u heb liefgehad, zo moet ook gij elkaar liefhebben. Hieruit zullen allen kun nen opmaken, dat gij mijn leerlingen zijt: als gij de liefde onder elkaar bewaart". Van ditzelfde gebod, dat Christus nieuw noemt, zegt de apostel Jan nes: „Vrienden, ik leg u geen gebod op. Het is het oudcg ebod dat gij al tijd gehad hebt; het is de boodschap die gij vanaf het begin hebt gehoord. Toch is het ook weer een nieuw ge bod, en dat geldt van Christus maar ook van u". Hetzelfde gebod van d'c liefde wordt tegelijk oud en nieuw" genoemd. Oud, omdat 't altijd heeft bestaan, en nieuw, omdat T altijd en zonder ophouden licht, vreugde cn vrede brengt onder de mensen. Van dit oude en tevens nieuwe gebod hangt heel 't leven af. Een mens van' liefde is altijd nieuw, ook al is hij oud van jaren, en een jong mens zonder liefde is al oud ondanks zijn jeugdige leeftijd. De H. Joannes omschrijft het als volgt: Wie zégt in het licht ie zijn rïiaér zijn broeder evenmens) laat, die is nog steeds in duisternis. Wie zijn broeder liefheeft blijft in h'ef licht en hij komt niet ten val". Daarom mogen wij ons niet beper ken bij 't begin van een niéuw jaar tot goede wensen, maar waar T op aankomt: dat is de daad, dat is de liefde, niet voor enkele mensen maar voox1 alle mensen, ook al haten zij ons of laten zij ons links liggen. „Vergeld geen kwaad met kwaad, zegt de apostel Paulus", hebt het goede voor met alle mensen, en leeft voor zover het van u afhangt met alle mensen in vrede" en „laat u niet overwinnen door liet kwade, maar overwin het kwade door het goede". Vróme wensen of vermaningen, zal men misschien denken, maar toch is het de opdracht, die Christus ons als zijn testament heeft nagelaten. En de ervaring leert ons telkens op nieuw, dat het de werkelijkheid is; alleen door echte liefde is er leven, vreugde en vrede onder de mensen; 'alleen door del iefde klaart alle duis ternis op, en wordt het licht. Zo zal 't ook laten zijn, als deze aarde eenmaal voorbij is. God zal al les nieuw maken door dé liefde, zo als we lezen in 't boek van de Open baring: „Hij zal bij hen wonen, en Hij, God-met-hen, zal hun God zijn. En Hij zal alle tranen van hun ogén afwissen, en de dood zal niet meer zijn; geen rouw, geen geween, geen smai't zal er zijn, want aï hét oude is voox'bij. En Hij die op dé troon' is gezeten sprak: „Zie, Ik maak allés nieuw". God geve ons, dat we 't niéuwe jaar beginnen in opx-echt geloof, op dat door de liefde 31 december even nieuw mag zijn als 1 januari en we mogen leven in vréde het hele jaar door. Pastor H. DE GRAAF. Grootste schip ROTTERDAM, 31-12. Verolme Dok en Scheepsbouw Maatschappij heeft de tanker Maasbracht, het grootste schip öndér Nederlandse vlag, overgedragen aan Holland Bulk. Transport, een dochtermaat- scshappij van de Nederlandsche Scheepvaart Unie (NSU). Het schip is meerdan 350 meter lang en ruim 55 meter breed. Het- heeft. een ladingkapaciteit van 400.000 kubieke meter; hetgeen over eenkomt met een draagvermogen van 313.000 ton. De Maasbracht is, uldus de NSU, voor vijf jaar ver- charterd aan de Braziliaanse slo.ats- oliemaatschappij Petrobas. De prooi van de Rode rots ■13. De dreigende woorden van de aanvoerder klinken Eric nog in de oren als de deur van de kerker, waarheen zij na hun landing gebracht zijn, achter hem en zijn mannen dichtvalt. Hun gevangenis is één van dc talloze torens waaruit de woonplaats van Ruad, de koning der Fir tboth. voornamelijk bestaat. ..Wij zijn verloren! De hoeven hebben mijn helm gestolen", gromt de stern van Svein hc nepen, maar Eric hoort het amper. Vervuld van sombere gedachten tast hij rond in het duister, als eensklaps een welhaast juichende kreet klinkt en het volgende ogenblik doemt de gestalte van zijn zoon voor hem op. De prins T'eet niet of hij lachen of huilen moe» nu hij zijn vader - die hij reeds doodwaandc - voor zich ziet. „Ahem, het is bepaald onbehoorlijk om een edelman op deze wijze tc overvallen mom pelt een stem cn met eeix verstoorde blik op vrouwe Astara schuifelt Halfra naar vo ren, terwijl hij zijn piekige haren in de plooi 'racbt te -tri,!ken. ..De ruige lieden x'an dit dorp missen elk. begrip voor goede vormen", snuift de goede kereJ. die voor geen goud zijn ontroering over het weerzien van zijn koning wil verraden. Ook de krijgers die tege lijk met Erwin en Halfra door de Ieren ont voerd werden, komen naar voren. Alleen Cen- drach. de oude scheepsbouwer ontbreek» Tk weet niet wat er met Cendrach aan de hand was, maar de bemanning van dat schip scheen hem tc kennen. Hij werd onmiddellijk afge zonderd cn wij hebben hem niet meer gezien". „En het roodharig meisje?" vx-aagt Eric somber. Erwin schudt huiverig het hoofd. „Zij is reddeloos verloren. Bij dc eerstvolgende volle maan wordt, zij geofferd op de rode rots". Er valt een diepe stilte. Allen vragen zich eindelijk af wat hun eigen lot wel zal zijn. Dan klinkt eensklaps een snelle tred. Dc deur knarst open. een krijger. „Gij man", snauwt hij Eric toe. „kont, Ruad de grote ko ning, beveel» u voor hem te verschijnen". cn haar vertegenwoordiger M. W. Janse wensen alle ménsen een gelukkig nieuwjaar! Keukenbuffetten Hang- en legkasten Keukenkangkastjes Keukentafels cn -stoelen Wandplaten Plastic golfplaten Plastic goten cn pypen Byzetkastjcs voor de keuken enz. enz. HOFFERSTRAAT 4 - 6 - ZIERIKZEE V eidegenwoordiger M, W. JANSE Telef.(01110) 2158 Zatcrdagrekiamc Hofleverancier I RHUM slagroom taartje met rhum X Zaterdags; X Braziliaanse kolTie-rJiuni taartpunten Lange Nobelstraat - Zierikzee - Telef. (01110) 2504 per „van oeveren" touringcar naar de te amsterdam: dinsdag 20 januari woensdag 21 januari vrijdag 23 januari prijs 25,- pp., incl. toegangskaart ad 6,- vertrek zierikzee, 08.30 uur station voör nadere inlichtingen en opgave: REISBUREAU EN TOURINGCAR BEDRIJF C. H. VAN OEVEREN ZIERIKZEE POSTBUS 18 WATERMOLEN 13 TEL. (01110) 2313 Wat Intermeubel betreft een jaar met veel huiselijke gezelligheid. Veel sfeer en aktueel komfort voor uw eigen woonwerefdje. Intermeubel blijft bij de lijd met een rijkt keuze in meubelen, tapijt, stoffen en sfeermakers. Maar loopt voorlopig nog wel even wat achter met de prijs.Profiteert u mee? U bent ook dit jaar van harte welkom.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 8