deunloo Politie redde vier vissers van Plaat in Grevelingen Geknal en brandende wrakken op het Havenplein Loos alarm op Wester schelde K DE ZIERIKZEESCHE COURANT SCHAPEN ALS GETUIGEN teak bergmeubel MEUBELRAMA Jongeman bekent moord in Goudswaard es a pi 2 MEISJES VAN DE „R.S.G." Automobielbedrijf W. C. Ista Zoon NIEUWSBODE Vrijdag 2 januari 1976 132ste jaargang Nr. 21819 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Qchtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20. per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. In dit nummer: Niet al te groot rumoer bij jaarwisseling Einde angstig avontuur BRUINISSE, 31-12. De vier op het Grevelingenmeer vermiste sportvissers, naar wie in de nacht van dinsdag op woensdag is gezocht, zijn levend teruggevonden. Woendagoelitend hij dageraad ontdekte de bemanning van een politieboot, de RP 5, de vissers „hoog en droog" op een zandplaat. De vier sportvissers hadden dins dag in St.-Maartensdijk een motor sloepje gehuurd. Ze spraken af dat ze omstreeks 17.00 uur zouden terug komen. Toen ze wegbleven begon een uitgebreide zoekaktie - die de hele nacht duurde. BRUINISSE. Wachtmeester van de Rijkspolitie te water hebben om streeks 10.20 uur woensdagochtend de vier sportvissers van de zand plaat in het Grevelingenmeer ge haald en aan boord van de RP 5 ge bracht. De vier hengelaars, afkomstig uit Gouda en Lopik, werden naar het ziekenhuis in Zierikzee ge bracht. De politiemannen hebben de vis sers, naar wie de hele nacht is ge zocht, „te voet" in veiligheid ge bracht. Gestoken in waaapakken droegen ze de verkleumde henge laars over een afstand van driehon derd meter van de zandplaat naar de politieboot. De vier sportvissers zijn A. Koster uit Gouda, zijn zoon H. Koster uit Lopik, M. J. Fokker (36) uit Gouda en de 34-jarige H. M. Sluijs uit Woerden. Nog enkele bijzonderheden: de RP Advertentie SERVICEDIENST 5 voer woensdagmorgen weer uit. Ongeveer één uur werd het bootje gevonden. De sportvissers hadden de zoekende politieboot 's nachts vlak in de buurt gezien, en hadden ge- probeei'd de aandacht te trekken door wanten en dassen in brand te steken, wat helaas niet werd waar genomen vanaf de politieboot. De verkleumde mannen hadden zeer verstandig gehandeld door in hun bootje te blijven, waar zij met be hulp van een roeiboot en waadpak- ken door de politie zijn afgehaald. Naar ziekenhuis De mannen zijn daarna ter obser vatie overgebracht naar het Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee, vanwaar zij later op de dag huis- Adverlenlie Heeff u nog een en will u graag over op eiken? Ruil hel dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 waarts keerden. De boot die eigen dom is van firma Canon uit Maar tensdijk in Utrecht is later door de politie geborgen en terug naar de jachthaven in Bruinisse gebracht. De sportvissers waren de heren A. en H. Koster uit Gouda (vader en zoon) en M. J. Fokker en A. H. A. M. Sluis uit Lopik. Aan boord van het bootje was geen verlichting en ook geen vaar,- kaart. Een polyester boot is op een radar niet waar te nemen; wanneer hij een radarreflektor zou voeren echter wel. Dan ook waren zij dooi de RP 5 eerder waargenomen met de radar. Voor de grote sportvissers- vaartygien waar in de meeste geval len deskundige schippers op staan zijn voorschriften in behandeling. Voor de kleine bootjes die worden verhuurd speelt vaak ondeskundig heid een grote rol, maar bepaalde voorgeschreven eisen zouden een hoop ellende kunnen voorkomen. DORDRECHT, 2-1. De Rijkspolitie in Dordrecht heeft vrijdagochtend meegedeeld, dat een 22-jarige inwo ner van Goudswaard bekend heeft zijn 54-jarige plaatsgenote Jannetje Klein te hebben vermoord. De gezinsverzorgster Jannetje Klein is in de nacht van 26 op 27 december dood in het halletje van haar woning gevonden. Aanvankelijk dachten haar 70-jarige broer, die met haar samenwoonde, en de huis arts dat zij een natuurlijke dood was gestorven. Pas later bleek dat zij was doodgestoken. Daarna kwam maandag een huis-aan-huis onder zoek op gang, waaraan dertig rijks politiemannen deelnamen. Sinistere „grap" VLISSINGEN, 1-1. Op de Wester- schelde bij het Oostgat zou bij wind kracht acht de sleepboot Briltanic H Z t O a u cn Van 2-1—9-1 telefoon (01110) 3635 (01112) 629 U) PI w n w i—i Cfi H Jaarwisseling Zierikzee INSTALLATIEBEDRIJF ZIERIKZEE, 1-1. Zonder al te ernstige incidenten - het is wel eens anders geweest - is te Zierikzee de jaar wisseling verlopen. Vurige symbolen van de overgang van het oude naar het nieuwe jaar waren twee bran dende autowrakken op het Havenplein. Dc wrakken fikten lustig, maar er bestond geen gevaar voor uitbrei ding, zodat de brandweer er niet aan te pas behoefde te komen. De brand weer echter werd wel ge-alarmeerd, maar - gelukkig tijdig - werd ont dekt dat het loos alarm (zo iets op de Oudejaarsavond) was. Waarschijnlijk als gevolg van een vechtpartij werd een ruit vernield van de A.H.-zaak aan hel Haven plein. De politie nam enkele jonge lui mee voor verhoor en er wordt nog een nader onderzoek ingesteld. Ook sneuvelde een ruit van het Be lastingkantoor. In de Raamstraat werden in de brievenbussen van en kele bejaardenwoningen rotjes ge stopt. Geknal Geknal was er overal, niet alleen in de binnenstad, maar ook in de buitenwijken. Na het ochtendkrie ken van de le januari, waren de ge volgen overal te zien. Brandplekken en allerlei van het vuurwerk af komstige afvalpapier hadden de straten er niet schoner op gemaakt. Wat betreft de autowrakken: nadat ze rustig waren uitgebrand, werden ze weggesleept door de Dienst Ge meentewerken. AI met al het nodige rumoer, maar toch geen uit de hand gelopen jaarwisselingsaktiviteiten. in moeilijkheden geraakt zijn. Het schip schoot vuurpijlen af. De red dingboot Javazee uit Breskens voer uit om het schip te zoeken. Aan boord van de Britlanic zou zich een dode bevinden, terwijl de overige vijf bemanningsleden in een sloep zijn gegaan. VLISSINGEN. Omstreeks 00.30 uur in de nacht van donderdag op vrijdag echter zijn alle zoekacties naar de sleepboot „Brittanic" stop gezet. De rijkspolitie is ervan over tuigd, dat de opgevangen noodsigna len afkomstig zijn van een radio amateur, die een sinistere grap heeft uitgehaald. „Het is erg droevig, dat zoiets kan gebeuren", aldus een woordvoerder van de rijkspolitie, die ook vertelde, dat reddingsacties al tijd onmiddellijk op gang komen na het opvangen van een noodsignaal. Advertentie ZIERIKZEE. Dit is de winnende meisjesploeg (12-13-jarigen) van de R.S.G. „Prof. Zeeman", die zegevier den bij het zaalhandbal-scholen- toernooi in „Onderdak". Men zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Range/Rover. ELSPEET. Te Elspeet werd het hu welijk voltrokken tussen schaapher der Cor Mliü'w lat El speer, en de on derwijzeres Christine Dubbeldam uit Apeldoorn. Zij leerden elkaar ken nen op de Elspeterheide, waar Cor al sinds tien jaar zijn kudde van 125 schapen hoedt en zijn Christine dik wijls paard reed. Op de grote dag leidde het jonge paar, na de huwe lijksvoltrekking, de kudde door het pittoreske dorpje. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Hoe eerlijker een mens is, des te minder stelt hij zich aan als een heilige. Lavater Verwachting tot zaterdagavond: opnieuw storm Tijdelijk regen, maar vannacht in het oosten van hel land eerst sneeuw; krachtige tot stormachtige wind en aan de kust enige tijd zware storm uit het zuidwesten, in de middag ruimend naar west tot noordwest en afnemend; minima van 7 graden in het zuidwesten lol om hel vriespunt in het noordoosten, maxima circa 7 graden. EINDHOVEN. Het bestuur van de plaatselijke Huisartsen vereniging Eindhoven en omstreken vindt de ligging van het vliegveld Welschap onjuist. Dit schrijft het bestuur aan hte kollege van b. en w. van Eindho ven. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperaturen: omstreeks 3 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 3 jan. Zon op 8.48. onder 16.40 Maan op 9.29, onder 19.17 4 jan. Zon op 8.48, onder 16.41 Maan op 9.55, onder 20.25 5 jan. Zon op 8.48, onder 16.43 Maan op 10.18, onder 21.33 Eerste kwartier: 9 jan. (13.40). HOOG- EN LAAGWATER 3 jan. 4.21 16.43 10.04 22.11 4 jan. 4.57 17.20 10.44 22.4,9 5 jan. 5.30 17.58 11.21 23.31 Springtij: 3 jan, HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 2-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Boven de Atlantische Oceaan heerst een levendige depressie-acti viteit. Een depressie, die zich ten westen van Ierland bevond trok vrij dag snel naar het oosten en ver wacht wordt, dat deze zich zaterdag via de Noordzee boven Oost-Dui Is land zal bevinden, fronten ervan zullen tijdelijk regen brengen die plaatselijk voorafgegaan wordt door sneeuw. De wind zal opnieuw toene men. mogelijk tol stormkracht. Een klein aktieve depressie, die in de nacht van 1 op 2 januari met grote snelheid over het noorden van het land naar Duitsland (rok, zorgde voor een stormachtig begin van het prille jaar 1976. De grootste wind snelheden kwamen voor in de war me lucht ten zuiden van de kern. Het station VHssingen meldde vannacht windstoten van ruim 120 kilometer per uur. De meeste neerslag viel in het noorden van ons land. waarbij het op de luchthaven Eelde enige tijd matig sneeuwde en men daar vrijdagochtend een sneeuwhoo' van 3 cm registreerde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1