Elke maand de f500.000,- in de Staatsloterij Het zal je lot maar wezen. GIEPS GOUDEN VIJFJE Angola: angst voor tweede Vietnam Deelakkoord Israël-Egypte Mannen van het jaar STREEKNIEUWS „In bouw gaan arbeidsplaatsen tienduizenden verloren" En de kwart-miljoen en zo'n 20 keer de ton. Daarom dus zelfbediening vandaag. BLIK DOOR HET WERELD Wanneer kunt u loten kopen? Hoe gaat het per postgiro? Wat biedt de BEELDBUIS Advertentie De Amerikaanse regering - in dit geval met name minister Kissinger voert een medogenloos achterhoede gevecht tegen de senatoren en afge vaardigden in het congres over de hulp aan de Angolese bevrijdingsbe weging F NL A en Unita. De twee be wegingen die op hun beurt weer aan de verliezende hand lijken tegenover de derde bevrijdingsbeweging MPLA. Dat die daarbij de steun heeft van Cubaanse adviseurs, die overigens ook wel actief aan de strijd deelne men, en ook van de Sovjet-Unie die ruimschoots wapens levert, is overi gens niet de voornaamste reden voor de successen van de MPLA. Ze was van begin af de sterkste der drie. En trouwensde anderen heeft het aan hulp ook niet ontbroken: vooral buurland Zaïre bemoeide zich in tens met de gang van zaken door wapens te sturen en ook trbepen om instructie te geven en te vechten - klaarblijkelijk echter niet van zo goede kwaliteit als de Cubanen. Voorts is in het zuiden een tamelijk geheimzinnige colonne huurlingen in actie gekomen die wel doortastend optrad maar niet groot en sterk ge noeg lijkt om de krijgskansen ge heel te laten verkeren. De interna tionalisering van wat aanvankelijk voornamelijk een interne Angolese strijd was heeft inderdaad grote vor men aangenomen. De huurlingen en Zaïrezen inspi reerden ongetwijfeld Moskou en Cu ba hun hulp te intensiveren, waar bij volkomen onmogelijk is te ach terhalen waar de inmenging nu eigenlijk begon. Vermoedelijk is de Zaïrese hulp aan de FNLA het start schot geweest voor de MPLA inten ser om te gaan zien naar helpers overzee. Dat ze daarbij terecht ge komen is in de Russische invloeds sfeer is niet verwonderlijk, want waar elders vonden ze ge hoor? Het uitgangspunt van de MPLA is zeer links-socialistisch met nadruk op de socialering van de produktiemidde- len, waarbij uiteraard de olie een belangrijke rol speelt. Door die olie is de weterse belangstelling voor Angola sterk gestimuleerd, maar de diensten vooral van de VS hebben het er niet erg op om met linkse bèbrijdingslegers samen te werken. Zodat merkwaardige situaties ont staan - Amerikaanse oliemaatschap pijen dragen al netjes wat ze aan de Angolese regering verschuldigd zijn af aan de regering die de MPLA in de hoofdstad Laoenda heeft gevormd, maar deze regering is tot dusver voornamelijk door de communisti sche Wereld erkend. Ifttèrnationaliséring De tegenregeringVan FNLA en Unita overigens door nog geen enkel land. Inmiddels zijn er ook diverse tekenen dat Zuid-Afrika niet de ver leiding kan weerstaan zich. met de zaak te bemoeien, zij het dat dit nog zeer gecamoufleerd geschiedt. Het is Vorsters tactiek tot zo redelijk mo gelijke verhoudingen te komen met zijn biirén, al zullen die relaties nooit hartelijk zijn - maar een nuch ter erkennen dat de strijd liever ver méden moet worden is de regering in Zuid-Afrika al welkom. Misschien ducht men in Pretoria dat de zeer radicale Angolezen van de MPLA wel eens niet tot een dergelijk be rusten voót de naaste toekomst zijn te winnen en probeert het daarom zo goed mogelijk de in dit opzicht wat mildere FNLA-Unita-grocp te helpen. Hoe dan ook, het is deze Zuidafrikaanse bemoeienis die het interne Angolese conflict nog meer internationaliseert. En vooral het Amerikaanse congres doet denken adn Vietnam. En daarvan heeft men geleerd eh dus wordt al het moge lijke gedaan om te voorkomen dat de président of minister Kissinger het zo manoeuvreren dat. dc VS in Angola betrokken raken by een soort tweede Vietnam. Het akelige in de situatie wordt wél genoemd dat de VS toch eigen- Advertent i# lijk niet zomaar Russische activitei ten in Afrika over hun kant kunnen laten gaan. De geloofwaardigheid zou er onder lijden dat de VS waar no dig pal staan tegen uitbreiding van de Russische invloedssfeer. Met als verwacht gevolg dat Moskou voor taan ijl ruimere mate ver buiten eigen invloedssfeer gaat opereren. Dit is een reëel risico, maar gelukkig hebben de Russen een bijzonder ta lent om Het te verkerven bij Afri kaanse regeri7\gen, zodat anderen er niet te zwaar aan tillen. De MPLA is zeker geen zetbaas van Moskou in eerste aanleg, ook al huldigt ze bepaalde marxistische ideeën. Wel duwt de westerse hulp aan haar te genstanders de MPLA meer en meer naar Moskou toe - en dat kon wel eens gevaarlijker zijn op de duur dan de MPLA rustig toe te staan de macht in Angola die ze al groten deels had volledig te consolideren. TEL AVIV. Israël en Egypte heb ben maandag hun geschil uit de weg geruimd over de bouw van een Egyptisch waarnemingsstation in de Sinaï. Egyptische technici zullen bin nen twee dagen beginnen met de bouw van de elektronische waarne mingspost. Dit is meegedeeld door een woordvoerder van de Verenigde LONDEN/PARIJS, 30-12. Voor het Britse blad „The Financial Times" is de Westduilse bondskanselier. Hel mut Schmidt, „de man van het jaar", het Franse opinieblad „Le Point" daarentegen beschouwt de Russische dissidente schrijver en winnaar van de Nobelprijs voor literatuur, Alexander Solzenitsyn, als zodanig. De „Financial Times" baseert haar keuze op het aanzien dat „de Duit se ekonomie, de Duitse demokratie en de Duitse buitenlandse politiek" sinds Schmidt het atnbt van bonds kanselier overnam, 20 maanden ge leden, heeft gewonnen. „Le Point" koos Solzenitsyn omdat de politieke gebeurtenissen zijn „visioenen" steeds meer waarmaken. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND LEEUWARDEN. De politie van Dokkum heeft in de nacht van maan dag op dinsdag de 39-jarige Anne B. uit Dokkum gearresteerd. Hij wordt ervan verdacht maandagavond de 32-jarige caféhouder Kurt Walter Laichen met een stiletto te hebben neergestoken. B. ontkent iets met de zaak te maken te hebben. MIDDELBURG. De inspecteur voor de volksgezondheid en het mi lieu in Zeeland, dr. A. Adriaanse heeft beroep aangetekend bij de kroon tegen het verlenen van een hinderwetvergunning aan de Cen trale Suikermaatschappij in Sas van Gent door b. én w. van deze gemeen te. DEN HAAG. Er komt geen specia le bijdrageregeling voor het vergoe den van aansluitkosten voor de tele foon bij het vernieuwen van wonin gen. Dit heeft staatssecretaris Van Huiten van verkeer en waterstaat maandag geantwoord op schriftelijke vragen van het tweede-kamerlid Hartmeijcr (P.v.d.A.). ZIERIKZEE Nieuwjaarsreceptie gemeentebestuur Op dinsdag 6 januari wordt de Nieuwjaarsreceptie van het Zierik- zeese gemeentebestuur gehouden in het stadhuis. DEN HAAG, 29-12. In dc jaren 1976 tot en met 1980 zullen in dc bouwnijverheid cn in aanverwante bedrijfstakken maar liefst 85.000 tot 105.000 arbeidsplaatsen verloren gaan. Tussen 1980 en 1990 gaan in deze sector nog eens 30.000 arbeids plaatsen verloren. Dit blijkt uit een geheim rapport van het Economisch Instituut voor de Bouwnijverheid (E.I.B.), dat Else- viers Weekblad deze weck publi ceert. In het rapport worden op ver zoek van minister Gruijters van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening de bouwbehoefte en de werk gelegenheid die dat oplevert voor de komende decennia geraamd. Het verlies aan dc arbeidsplaatsen komt bovenop dc a! bestaande werk loosheid, In de bouw alleen al be treft dat ongeveer 33.000 man. Dc omvang van de werkloosheid in aan verwante bedrijven is niet precies bekend. In het E.I.B.-rapport is bekend dat het aantal mensen dat in I960 bij bouw- en installatiebedrijven werk zal kunnen vinden, 42.000 lager zal zijn dan in 1974. Bij die berekenin gen is geen rekening gehouden met het aantal werklozen in 1974. Dat waren er toen vrijwel evenveel als nu, zodat het gehele aantal van 42.000 in de komende jaren zal moe ten afvloeien. Daar bovenop komt nog het verlies aan werkgelegenheid voor 3000 zelfstandigen. Dc grote klap zal echter in de met dc bouwnijverheid samenhangende werkgelegenheid vallen, zoals toele veringsbedrijven, dienstverlenende bedrijven, transport en dergelijke. Dc werkgelegenheid daar zal met 40.000 tot 60.000 arbeidsplaatsen te ruglopen. Omdat deze sectoren in 1974 nog aan 260.000 man werk bood, betekent dat ccn afvloeiing van een op dc vjjf werknemers, aldus het rapport. Dc reden is gelukkig eenvoudig. Ans, het kofficmeisjc, speelde in dc Staatsloterij. En won een prijs.En is daar om vandaag 'n dagje winkelen. Dat kan u ook gebeuren. Tenslotte zijn in dc Staatsloterij gemiddeld 4 op de 10 loten prijs. Da's 'n kans van gemiddeld 1 op 2>/r op een van die honderdduizenden prijzen. De loten kunt u kopen bij een van dc plaatselijke loterij kantoren. De adressen staan in de beroepen gids. Een heel lot kost f 25,- en een „vijfje" f 5,-. Zo'n vijfje geeft recht op een 5e deel van een gewonnen prijs. Met elk lot speelt u maar liefst drie trekkingen mee. Dc trekkingen vinden plaats halverwege de maand op woensdag, de maandag daarna cn twee dagen later wécr op woensdag. De uitslagen komen op de t.v. (via Ned. I om 18.45 uur) en in de kranten. De trekkingen zijn openbaar: Rolzaal, Binnenhof 8, Den Haag. Alle prijzen worden na de derde trekking uitbetaald, De verkoop begint elke eerste maandag van de maand cn duurt anderhalve week. In juli wordt geen loterij gehouden. Als u een postgiro-rekening hebt, kunt u hele loten per giro bestellen. Dan maakt u zoveel maal f 25,- over als u loten hebben wilt. Wanneer uw overschrijving vóór 't eind van de maand binnen is, speelt u de daarop volgende maand al mee. Een paar dagen voor de eerste trekking krijgt u dan uw lotnummer(s) thuisgestuurd. Noteer het gironummer: 5151 t.n.v. Collecteur Directie Staatsloterij, Den Haag. U kunt de Staatsloterij ook machtigen voor automatische afschrijving (11 keer per jaar of 6 keer per jaar). Incassomachtigingcn kunt u telefonisch aanvragen: 070 - 653955. De per giro gewonnen prijzen worden na de derde trekking automatisch op uw rekening gestort. U kunt ook bij de meest^verkoop- kantoren loten per bank of giro bentellen. Alle informatie: 070 - 653955. volgende 25 minuten le beluisteren. Het journaal wordt gevolgd door hel vokaal-muzikaal onderonsje van dc zangeres Ca roline van Hem er t en de pianist Louis van Dijk. Het 1KOU heeft een naamsverandering onder ga an en heet tegenwoordig H<ON. In samenwerking tussen IKON en NCRV wordt de zeventig minuien durende Engelse produktie Joey ver toond. Dit is een gedramatiseerde dokumentaire naar de autobiografie Tongue tied van Joey Deacon, een in 1920 geboren jongen die door een hersenbeschadiging niet kon lopen én spraken. t<r is ook va?i)niuuay od wat te doen op de buis. De AV- RÖ herhaalt tussen twee en vier uur de tv-musical Hans Btinker en de zilveren schaatsen. Wie de eerste vertoning van deze musical heeft ge zien, weet dat dit een uitstekende fj]-£>duktie is, NED. II: Ook in het nieuwe jaar Ip7t> zal AVRO's Toppop de ontwik kelingen in hel hitwezen op de voet blijven volgen. Tussen zeven en acht gaan de dertig best genoteerde nummers uit de nationale hitparade over de buis. Na het journaal begint Nfies Bouwmans gevarieerde pro gramma Eén mens wil. Het is een gewoonte van. Mies Bouwman om «iet vooraf te vertellen wat zij alle maal té bieden heeft, daarom is het afwachten op hetgeen allemaal in Een mens wilverpakt zit. Klok slag tien begint het zesde deel van ,1Ion oude mensen de dingen die voorbijgaan. Met Caro van Eyck in de' rol van grootmoeder Dercksz en Paul Steenbergen, met wie Caro van Eyck eerï aantal, jaren getrouwd is geweest, als grootvader Takma. Dc twee bejaarde mensen delen de her innering aan een afschuwelijke ge beurtenis van zestig jaar geleden. Ina. d'Herbourg, die achter de feiten probeert te komen, ziet haar opspo ringswerk door een onverwachte wending plotseling in een stroom versnelling komen. De AVRO komt tenslotte tot half twaalf met aktuali- teiten, opgediend door het team van Televizier Magazine. VRIJDAG 2 JANUARI NEDI: 14.00 Hans Brinker en de zilveren schaats; 18.45 Kortweg; 18.55 Nieuws; 19.05 Van Nature; 19.55 Briggs: 20.20 Kojak: 21.10 Laat ons nu vrolijk zingen; 21.35 Jour naal; 21.50 Caroline en Louis22.20 Joey: 23.30 Journaal. NED. II: 18.45 Paulus de boska- paoute.r; 18.55 Nieuws; 19.05 Toppop; 20.00 Journaal; 20.25 Een mens wil; 22.00Van oude mensen de dingen die voorbijgaan; 22.50 Televizier; 23.35 Journaal. Gestolen Breughels teruggevonden MAASTRICHT, 29-12. Dc vijf so- stolen schilderden van Jan cn Pieter Breughel zijn in Amsterdam in goe de staat teruggevonden. Ze waren in bewaring gegeven bij een kennis van de 35-jarige Amster damse meubelmaker J. K„ die vol gens de politie niet wist wat de in houd was van het pak dat hem in bewaring was gegeven. De schilde rijen, die een waarde van 3,5 miljoen gulden vertegenwoordigen, waren op 6 december ontvreemd uit de stand van Londense kunsthandelaren op de kunstbeurs Pictura. NIEUWJAARSDAG DONDERDAG 1 JANUARI NED. 1: Op deze dag van goede voornemens ontbreekt uiteraard het traditionele Nieuw jaarsco7icert niet. Om kwart over twaalf vanmiddag wordt overgeschakeld naar Wenen voor het altijd kleurrijke concert van de Wiener Philharmoniker. Ook een vast nummer op Nieuwjaarsdag is het ski-springen in Garmisch- Partenkirchen. Daarvan krijgt men vanaf half vier beelden te zien na dat de EO op de buis is geweest met Van hart tot hart, waar in o.m. iven- sen voor 1976 en een optreden van Gert en Hermien, Voor de liefheb bers van het circus wordt een spek- takulair en gevarieerd programma van het Nederlandse circus Toni Bol- tini uitgezonden, 's Avonds is dit net voor de EO die om zeven uur op de buis komt met De Kinderkrant. Daarin o.m. een bijbelverhaal en een tekenfilm over de sterrenhemel. Na een aflevering van het kleine huis op de prairie en een gesprek van EO-direkteur Dorenbos met zijn me dewerkers wordt een show uitgezon den rond de Amerikaanse zanger Johnny Cash. DeZe zanger neemt de kijkers mee naar de jaren dertig in de vorige eeuw, toen de trein in Amerika in op77iars kwam. Na het journaal volgt een Special van Na der Bekeken, waarin uitvoerig wordt stilgestaa7i bij het heden en verleden van de staat Israël. Voordat ds. Glashouwer om- kwart voor elf de dagsluiting doet, kan. men luisteren 7iaar een half uur klassieke muziek in Ars Musica. NED. II: Op de eerste dag van 1976 komt de VARA met een nieuwe avonturenserie ran Pipo de Clown. Om zeven uur de eerste aflevering van Pipo en de lachplaneet. Turn- prestaties fan byzondere kwaliteit zijn in het volgende half uur te be- W07ideren. Dan wordt ee77 reportage gegeven van een optreden dat in de cember gebracht werd door Russi sche kernturners en -turiisters. Spe ciaal voor de ouderen onder de kij kers is het programma Dal ik dit nog mag meemaken. Dit programma is een produktie van het team dat ook stond achter de Stratemakerop- zcashow. Er wordt aan meegewerkt door Adèle Bloemendaal, Coen Flink, Piet Hendriks en Leen J<>nge waard. O771 half 7iegen gaat het doek op voor VARA's Internationale het nieuwe spelprogramma dat gepre senteerd wordt door Koos Postema. De deelnemers aan dit spel zijn bui tenlanders die al enige tijd in Ne derland wo7ien, alsmede drie Neder landers die hen. vergezellen. Het spel is een jnixture van ainusemeiit en informatie. De vragen die in het spel aan de orde komen hebben te maken met de buitenlandse gewoonten en kuituren. Om tien uur kan men een speciaal programma van de Achter het Nieuws-redaktie tegemoet zien. Onder de titel De gekortwiekte duif wordt een portret getoond van dc Israëlische reserve luitenant kolonel Ran Coheir. DONDERDAG 1 JANUARI NED. I: 12.15 Nieuwjaarsconcert; 15.00 Van hart tol hart; 15.30 Nieuws; 15.32 Ski-springen; 16.00 Supermuis; 16.05 Circus Toni Bolti- ni; 18.55 Toeristische tips; 19.00 Nieuws; 19.05 Kinderkrant; 19.40 Het kleine huis op de prairie; 20.30 Te rugblik en vooruitblik; 20.40 Johnny Cash; 21.35 Nieuws; 21.40 Nader Be keken; 22.15 Ars Musica; 22.45 Ten slotte; 22.50 Journaal. NED. .1118.55 Paulus_ de boska bouter; 19.00 Nieuws; 19.05 Pi po; 19,30 Turngala20.00 Nieuws; 20.05 Dat ik dit nog mag meemaken; 20.35 VARA's internationale; 22.05 Achter het Nieuws special; 22.5(1 Gedicht; 22.51 Journaal. VRIJDAG 2 JANUARI NED. I: Geen opmerkelijke zaken vanavond bij de NCRV. Om te be ginnen hel programma Van Nature, over de relatie lussen de mens en de natuur. Onder meer wordt aandacht geschonken aan het natuurgebied De Wieden en aan een. kattengids. De schrik van de geheime politie, Briggs, maakt vervolgens zijn op- wachtiiig. Er gaat heel wut mis met Briggs als .hij opdracht krijgt een geheim agent le schaduwen. Sètieu- zer gaat het toe in de serie Kojak, waarvan aansluitend een aflevering wordt uitgezonden.- Köjak bindt de strijcl aan met twee gerenommeerde bendeleiders. Koorzang, vanuit dé Jacobskerk in Winterswijk, is in de Zaterdag 3 januari, 20.05 uur Ne derland I: Angélique. Michèle Mer ci er als 'de mooie Angélique. 10 Familieroman door HENK VAN HEESW1JK „Maar als je wiltik bedoel, met me trouwen, word jij boerin. En boerin op onze state betekent aan zien. Ik dacht, dat je me wel een beetje mochtvandaar Ze zag hem rood worden. Dat jong is dood-verlegen, begreep ze nu. Daarom kwam ze overeind en liep naar hem toe. „En als ik „ja" zeg, wat dan? Je hebt me tot nog toe en kel maar een hand gegeven en ..O. als het dat is Voor ze zich realiseerde, wat er gebeurde, had de jonge boer haar in zijn sterke armen gedrukt en voelde ze zijn lippen op de haie. lang en vol beloften voor dc toekomst. Ze hijgde tenslotte naar adem en wrong zich los. „Dat is dan wel in orde bij jou", zei ze, ener zijds geschrokken door 'zijn onver wachte heftigheid, anderszijds te vreden, omdat ze nu wel begreep, dat hij over behoorlijk wat tempera ment beschikte. Hij trok haar op zijn knie en zei kortweg: „We gaan over een week of zes trouwen, jij en ik. Wc zijn geen van beiden meer zo jong en ik wil nog wel wat kinderen hebben, be grijp je? Een opvolger op ons bedrijf zekerHij boog zich naar haar oor en fluisterde: „Van jou". Het huwelijk van Sake Westra cn Fokkelina Feenstra werd een ge beurtenis van de eerste rang. Het halve dorp liep uit en er waren bijna honderd genodigden, die op dc grote deel volop gelegenheid hadden om te drinken en te dansen, want cr was een harmonicaspeler gehuurd, die do ene deun na de ander uit zijn instru ment trok. Zodat iedereen aan zijn of haar trekken kon komen. Aan de hoofdlafel pronkte hel jonge paar met aan de ene zijde vader en moe der Westra cn aan dc andere Fokke- liens vader; haar moeder was al ja ren dood. Maar naarmate het feest vorderde, zaten dc oudjes genoeglijk met elkaar te praten, terwijl de jon geren dansten en pret maakten. Pas tegen het ochtendgloren gingen de laatste gasten naar huis en verdween ook de muzikant, nadat hij zijn geld van de jonge boer had gekregen. Sake keek naar zijn vrouw, die met de meiden aan het opruimen was. Toen ze even later in de kamer wa rén, kéék de boer op de klok en zei: „Het is de moeite n et meer waard om nog naar bed te gaan. Fokje, want 'over een klein uurtje is het melkenstijd. Ga jij maar slapen." Ze sloeg haar armen om zijn hals cn keek hem lachend aan. „Alleen? Ik blijf ook op en help met melken. F.n dan is er %'andaag nog genoeg te doen. Ik kan best buiten een nacht slaap." Hij kuste haar in de hals, knip ogend. „Of je vanavond wel zoveel gelegenheid zult hebben begon hij plagend, waarop ze hem een tik op de wang gaf en antwoordde: „Dat zullen we dan wel zien, boer. Eerst het werk.'" Het huwelijk van Sake Westra en Fokje Feenstra was zoals alle huwe lijken tussen de groten op het Friese platteland. Naar buiten lieten ze geen enkele emotie blijken, In het bijzijn van derden vermeden ze el kaar cn liefkozingen waren dan he lemaal taboe; dat deed je nu een maal niet in het publiek. Zodoende was Fokkelien in een mum van tijd de grote boerin van Westra-state aan de weg naar Franeker, waarvoor iedereen respekt had. Sake werd kerkvoogd in de Hervormde kerk cn bestuurslid van dc fokvereniging en een paar jaar later voorzitter van de Boerenleenbank. Misschien zou er voor de boerin ook wel een of an dere passende funktie gevonden zijn, als ze niet binnen hot jaar in het kraambed was gekomen cn een ge zonde zoon lor wereld bracht, ruim een jaar later gevolgd door een dochter. Daarna volgden met tus senpozen van anderhalf tot twee jaar nog een vijftal k'nderen. waar van de jongste weer een dochter. Toen was Fokje bijna drie en veert g én kreeg van de dokter te horen, dut zé er verstandig aan zou doen het bij dit zevental te laten. Ze zei het tc- gërï haar man en Sake knikte begrij pend. „Onze hartewensen zijn ver vuld, vrouw: we hebben zeven ge zonde k'nderen. ondanks de minder gunstige toestand toch een goed lo pend bedrijf, dus waarom zul:en wc jouw leven in dc waagschaal legger.? Ik wil je graag nog een heel lange tijd aan mijn zijde houden." Welke ontboezeming spontaan beloond werd door een uitgebreide omhel- z'ng, want een dergelijke uitspraak klonk haar als muziek in de "oren. De kinderen groe den voorspoedig op. Douwe. de jongste zoon. veelde helemaal niets voor het boerenbe drijf cn werd daarom in de gelegen heid gesteld door le Ieren. Later ge volgd door Hielkje, de jongste doch- 1 lef. De oudste zoon was inmiddels getrouwd met een enige boerendoch ter in de Wouden en daar boer ge worden op het bedrijf van zijn schoonvader, do oeroude traditie verbrekend. Daar was wel een har tig woordje aan vooraf gegaan, maar Sikko tilde er niet al te zwaar aan: „Je hebt nog drie zoons, vader en Fokke wil dolgraag te zijner tijd dc boerderij overnemen. Ik heb hei best getroffen, omdat mijn schoonvader wil, dal ik hem daar opvolg, dus \vaaro7T> zal Jk dat dan niet doen?" Eigenlijk was daar weinig tegen in te brengen, zodat Fokke - moeders lieveling omdat hij naar haar ge noemd was - te zijner tijd dc vol gende boer zou worden op Westra- state. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 5