ouwetjes" bij het maanLicht Regio-nieuwtjes van veertig jaar geleden voor 40 jaar „Ons jaar1935 Een rustig kaci-beeld uit bet midden van de dertiger jaren. (Vracht)-auto's kwamen er toen nog nauwelijks aan te pas. SCKOUWEN-DUIVELAND, december - „Ons jaar" in dil Ondejaarsnummer zal 1935 zijn - veertig jaar ge leden dns - toen in de kolommen van deze krant ook al een opsomming werd gegeven van hetgeen in die jaar kring allemaal gebeurde. Voor degene, die het leeffctfdmatig hebben gemist, kan het Jeiden tot de opmerking: „was dat toen en zo" en voor de anderen: „het is waar, dat was toen en zo." De bekende Zierikzeese kanton rechter mr. S. R. Bakker vierde zijn zilveren ambtsjubileum. Voor het eerst kreeg de Zierikzeesche Nieuwsbode een nieuw hoofd. Te 's Gavenhage vond de aanbesteding plaats van de nieuw te bouwen R.H.B.S. te Zierikzee. 13 juli geopend door burgemeester m. J. Schuurbeque-Boeije. Krisis en malaise ten spijt werd op 10 sep tember te Zierikzee een geslaagde tuinbouwtentoonstelling gehouden. De heer W. Juijn te Zierikzee be reikte de leeftijd van 100 jaar. Veertig jarige jubilea betreffen de heren J. de Vrieze, arts te Zierikzee en L. de Lange, onderwijzer te Brouwershaven. In december maak te een vliegtuig een noodlanding on der Ouwerkerk. ZIERIKZEE. De Soepkokerij al hier bestond honderd en vijf en der tig jaar. NIEUWERKERK. Ln tegenwoor digheid van B. W. en enkele geno digden, werd het nieuwe bankge bouw van de Boerenleenbank offi cieel geopend. SEROOSKERKE. In één der loka len van de openbare lagere school, vond de eerste jaarvergadering 'plaats van de knapenvereeniging „Salomo". BRUINISSE. Een matroos van het stoomschip „Zijpe" bukte zich op de looplank, waardoor de loonzakjes van de R.T.M.-employé's te A. J. Polder uit zijn zak glipten en in het water vielen. Dreggen naar het geld baatte niet. NOORDWELLE. Op de Tweede Kerstdag gaf de Rederijkerskamer Advendode jaarlijkse uitvoering met het toneelspel „Zonsopgang" De Blaakhaven met het Postkantoor ontsnapte ook niet lijkbeid van nu al helemaal niets meer te maken heeft, aan Luna en zo ontstond dit plaatje, dat met de werke- H el smaal het einde bij maanlicht was de Scheveningse voor het ontluiken van prille liefdes aan zee. wandelboulévard „Koningin Wilhelmina", uiterst geschikt Aaimeemsom De aanneemsom bedroeg f 69.995 (voor deze tijd een onvoorstelbaar laag bedrag). 1935 was ook het sterf jaar van de niet onvermaarde pre dikant ds. L. Boone. Hcl Luchtvaartkomité Schcuwen- Duiveland herdacht op het Zierik- zces' stadhuis het tweede lustrum. Op *18 juni werd tc Renesse een muziekconcours gehouden, dat om lijst werd door stortbuien en on weersvlagen. Op 19 juni werden te Zierikzee raadsverkiezingen gehouden. Wel onder fraaie weersomstandigheden werd op de 22ste juni een concours hippique gehouden op het sportpark te Zierikzee. Duivendijke herdacht het zilveren ambstjubileum van burgemeester J. Padmos. Opening sportpark Het sportpark „Bannink" werd op OOSTERLAND. Over de Faibank station Oosterland, loerden gedu rende de bietencampagne 1.323.355 kg suikerbieten vervoerd. KERKWERVE. De C.J.V. Viribus XJnitis" vierde het tweede jaarfeest in de consistoriekamer. ZIERIKZEE (Adv.). Riomkaasje (40+) 25 ct.; kerstkrans m*t spijs 50 ctbruin speculaas p. half pond 15 ct. HAAMSTEDE. Een plan in sa menwerking met de gemeente Burgh te komen tot verlichting van de Hoogeweg is mislukt. Een partiku- lier heeft voor deze verlichting thans een belangrijke gift gedaan. ZIERIKZEE. Vooroorlogs beeld van een brokstuk „kaai" met de molen aan het Bolwerk. Op de foto ziet men hoe werkers „onder de zak" be zig zijn een schip te lossen. Zwaai en hiel ui tc gul betaald werk. ZIERIKZEE. De R.K. Toncelver- eeniging bracht in de Concertzaal het blijspel: „Jan Kraai krijgt een klussie". NIEUWERKERK (Adv.). Kinder schoentjes f 1.95: dames pantoffels f 0,48, heren molières f 2,25 Afgezien van narigheden, was uiterlijk de wereld voor gooiden er nog heel wat maanlicht tegenaan. Hier (in zo'n J9J4 toch al romantisch, maar de prentbriefkaartmakers situatiede Scbiekade en de Deljtse poort in Rotterdam. Toch nog een soort dissonant, zonder naam. Hoewel het kade. De Oostenrijkse marine heeft nooit de wereldzeeën valt alles mee. Een Oostenrijks oorlogsschip aan de Park- beheerst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 32