Grote verscheidenheid aan kalenders ten behoeve van publiek psss§r~?~ mmtms t ALLEEN EEN BEELD De data in 1976 ZIERIKZEE, december - Een grote verscheidenheid aan kalenders dit jaar, maar het slaat wel vast dal onze redaktie niet alle specima in banden kreeg. Wal „we" hebbeu, koml bier even ter sprake. Wie op de handigheidtoer wil in 1976, zal erg gebaat zijn met een langwerpige kalender van de KON. Ned. JAARBEURS. Het is een maandkalender, zonder Illustraties, maar met een zeer duidelijke dag- vermelding en datum-aanwijzing. CEHAVE N.V. te Veghel brengt weer een zeer fraaie kalender uit, -met als thema: „Boerenwagens in Nederland". Achter op elk (maand)- blad staat een uitvoerige historische beschrijving over wagen en wagen maker, aangevuld met talrijke an dere historische bijzonderheden, die vooral onze landbouwers zullen in teresseren. Motto van de RABOBANK-kalen- der is: „Levend verleden". Voor de Rabobank-organisatie gaat blijkbaar Voorbeeld van een kalender-illu stratie. Bij de maand Juli toont de Rabo-knlend^r dit prachtige thec- koepcUjc te Edam. het „monumentenjaar" nog verder. Groot formaat - doorgaans uiterst fraaie - kleurenfoto's van: Hoorn, Willemstad, Elburg, Deventer, Slo ten. Vccrc, Grbningen, Edam, Vught en andere plaatsen, waar de trotse en mooiste monumenten uitgetild zijn. Jammer; Zierikzee staat er niet op. Het had best gekund in dit edel gezelschap van sleden. De LEIDSE ONDERWIJSINSTEL LINGEN zonden een maand-kalen derblad. dat als een huisje in elkaar kan gezet en zo de data aangeeft. Een heel fijne bloemenkalender (2-maandelijks) werd uitgegeven door de Chr. Ver. t. Verpleging Langdurig Zieken („HET ZONNE HUIS''^ Een echt fraaie, inslruklieve ka lender is de ZENDINGSKALENDER 1976. met pakkende beelden uit de Derde Wereld en Latjjns-Amerika. Men ziet daarop de mens in zijn alledaagse doen en dat is fascine rend genoeg. Op de achterkant van elk blad staat een beschrijving van de afgebeelde foto's, een landkaarl- je en een bijbclroostcr. De kalender kost f 4,het is geen geld. PRO JUVENTUTE brengt als steeds weer een kalender met foto's van het vorstelijk huis; voortreffe lijke plaatjes, vooral van de jonge prinsjes, die alle vroegere plechtsta tigheid wel volledig missen. De SPAARBANKKALENDER heeft weer een ander thema: „Het kind en zijn spel". Dc 2-maandclijk- se kalender is versierd met fraaie kleurenfoto's van kinderen, betrapt in hun spel. Bijzonder geslaagd. Een indrukwekkend produkt i> van de MAZDA-fabrieken, een tweemaandelijkse kalender met als thema: „Japanse tuinen*'. Fraaie kleurenfoto's van Japanse tuin-inti- mileiten, geven hel jaar door „zicht'* op iets heel moois. Een uiterst charmante kalender gaf het huis „L'OREAL" uit. waarop twee topmnnncquins zijn vereeu wigd in de verschillende jaargetij den, beginnend met de winter, voor jaar. zomer en herfst. Iets heel aparts, vooral door de zeer aparte fotografie en laten we eerlijk zijn fijn om naar te kijken, de maanden door. De middenstand te Renesse orga niseerde een feestmarkt als winkel- weelc-aktie. De Buurtvereniging „De Hoofdpoort" te Zierikzee hield een j aai-vergadering annex feestavond. Zeelands commissaris dr. C. Boer- tien bracht een bezoek aan de ge meente Duiveland. De commissaris maakte onder meer zijn opwachting in de kaasmakerij te Nieuwerkerk en in het zwembad „Dolfijn". De sportvereniging Z.S.C. te Scharen- dijke kreeg tassen en ballen van het assurantiekantoor L. A. Hagesteijn. Jeugdsociëteitleden van „Brogum" brachten een bezoek aan de jeugd soos „Tioli" in Haarlem. In de begcleidingsnota by dc be groting van Bruinisse werd een aparte paragraaf gewyd aan de landbouw. Besloten werd het Borgstellings fonds voor Midden- en Noord-Zee land een herstrukturéring te laten ondergaan. Uit het jaarverslag 1974 van de Provinciale Zeeuwse V.V.V. bleek dat in Zeeland geen stabilisa tie, maar een groei in de plezier- vaart gekonstateerd kon worden. Leerlingen van klas IIA van de Huishoudschool „Prinses Juliana" verzorgden het St. Nicolaasfeest op Huize „Den Berg" te Goes. De raad van Middenschouwen besloot een parkeerverbod in te stellen voor deel van de Ring te Kerkwerve. De Zeeuwse werkgroep bracht kom- mentaar uit op het „Diepdelvers- rapport". Op de begroting van Mid denschouwen werd een bedrag van f 7.500 geraamd voor machinaal straatvegen. Bestemmingsplan Renesse De Stichting Zeeuws Coördinatie orgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescherming verzocht de Kroon aan het bestemmingsplan „Renesse" de goedkeuring te ont houden. Sint Nicolaas bracht een bezoek aan vele scholen en vereni gingen in dc regio. In vele plaatsen werden slotmanifestaties van win- kelweekakties georganiseerd. De heer T. C. Hekman werd met ingang van 1 januari a.s. benoemd tot bur gemeester der gemeente Bruinisse. De V.V.V. „Burgh-Haamstede" vond het salaris van een klerk een goede norm voor gemeentesubsidier Een fraaie kollektie zeventiende en achttiende eeuws porcelein werd als legaat beschikbaar gesteld aan het Zierikzeese gemeentemuseum. De fraktievoorzitters van de poli tieke partijen te Zierikzee hielden algemene beschouwingen over de begroting voor 1976. In de Grevelin- genstraat in plan West te Zierikzee werd de Végé-Voordeelmarkt van Krijnse-Locker geopend. Uit de Zeeuwse kollekte werd een gift van f 300 beschikbaar gesteld aan het dagverblijf „Brugzic'nt". De finan ciële positie van de gemeente Bmi- w. in de begeleidingsnota van de gemeentebegroting 1976. Op verzoek van de negen Zeeuwse Waterschap pen werd door de werkgroep voor lichting een kleurenfolder vervaar digd. Tijdens de vergadering vah de reinigingsdienst Schouwen-Duive- land werd een nieuwe verordening nisse was zeer gunstig, aldus b. en 1976 vastgesteld. In de ledenverga dering van „Cebeco-Zuidwest" werd gepleit voor meer waardering voor de agrarische bevolkingsgroep. Qm behoud Stra De evenementencommissie van de V.V.V. „Renesse Vooruit'' wilde graag het Stra-feest behouden zien. De jeugdsoos „Big S" te Haamstede ontplooide vele aktiviteiten. Op dc landbouwvergadering van Concor dia et Confidentie te Burgh-Haam stede werd een bondig overzicht van de agrarische ontwikkeling in 1975 gegeven. Het kollege van b. en w. te Zierikzee reageerde uitvoerig op de algemene begrotings beschouwin gen. De muziekvereniging „Witte van Haemstede" kon terugzien op een geslaagde donateursuitvoering. De V.V.D. te Westerschouwen be legde een instruktieve vergadering. Voor de huishoudschool „Prinses Juliana" te Zierikzee werd een offi ciële beheerscommissie ingesteld. In ,,'t Lange Uus" te Zierikzee werd een expositie van kralerijen (wand kleden) geopend. Tragisch ongeval Bij een zeer tragisch ongeval op de Grevelingendam kwamen een jonge vrouw, haar 11-jarig zoontje en haar 5-jarig dochtertje om het leven. In de raadsvergadering te Zierikzee werd medegedeeld dat nieuwbouw van scholen er voor de toekomst niet in zit, wegens het feit dat geen groei van het aantal leer lingen te verwachten is. Twee dames uit Zierikzee namen het initiatief om op Schouwen-Duiveland de Uni cef: het kinderfonds van do Vere nigde Naties, weer nieuw leven in te blazen. Een grote vogeltentoon stelling te Bruinisse betekende de afsluiting van het kweekseizoen 1975 De afdeling Schouwen van dc Plattelandsvrouwenbond hield een sfeervolle kerstviering. Tijdens de raadsvergadering te Zierikzee werd de nood-zaak van inflatiekorrektie onderlijnd. De laatste weken van deze decembermaand werden ge kenmerkt door duiven- en vogelten- tconstellingen in de regio. Tenslotte werden weer op vele scholen, vere nigingen en uiteraard in de kerken de traditionele kerstvieringen ge houden. Dat was dan het jaar 1975; een druk jaar met gevarieerd nieuws, maar zo was, en is dat en het zal cok in de toekomst zo wel blijven. Het laatste nieuws van 1975 moeten de lezers zich maar herinneren uit de slctkranten van dit jaar, al pas sen de feiten eigenlek ook nog in dit jaaroverzicht, dat echter tydig moest worden afgesloten. Wie - met ons zich door de rijstebrijberg heeft heen gewerkt, zal konkluderen: cr was heel wat aan de hand in het af gelopen jaar. Ooit de ruime klaarte van dc vroege lente en bet decor van zandgeworteld bout liebt overtogen van belovend groen. In voorland van dc zeebeklopte kust de laai-kleur van een bloemtapijt in tinten uitgespat in vele vormen Dit Schouwsc deel, dit toen nog verre land voordat teutoons geweld het wild besprong staat zoet geëtst in de herinnering. Waaiers van rood en geel over deze wereld een blij en schallend lachen in bet azuur van komend zomerrijk gebeuren. O Godwat lijkt dat alles lang geleden hoezeer heb ik die schoonheid eenmaal aangebeden er is alleen een beeld nog van gebleven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 23