Kerstrede koningin Juliana Rusland en V.S. Bompaketten in Willemstad Verwachte autoverkoop in 1975 zeven procent hoger dan in 1973 Veel doden in het verkeer HEEL APART PROGRAMMA VOOR BEJAARDENSOCIËTEIT HAAMSTEDE Dankzij hond Kerstbrood met verrassing STRjEEKNIEUWS AGENDA Harten vol tegengestelde gevoelens DEN HAAG, 25-12. Op eerste kerstdag heeft konin gin Juliana via de zenders Hilversum I en II en «lie van «Ie Wereldomroep, de volgende kerstrede uitgespro ken: Kerstmis werkdag als nict-wcrkdag of wel nu werkelijk hier. In dit veelbewogen jaar en (leze veelbewogen maand zijn onze harten vol met tegengestelde gevoelens. Sommige zelfs vol van ontsteltenis en radeloosheid. En toch is het weer Kerstmis, en hoe moeten wij dat be leven? Kerstmis is een dag van tegen stellingen - bestaat er uit. Om er een te noemen: tegenover het „Vre de op aarde" hebben we te maken met de onvrede op aarde. Er gebeuren op allerlei gebieden de vreselijkste dingen. We hebben ze hier van vlakbij meegemaakt. Bijvoorbeeld: overal waar men zich vergrijpt aan de waardigheid en'of het leven van een ander zelfs tér wille van een ideaal of 'van wat voor idee dan ook. Maar ondanks alles: vrede op aar de? Die is er voor sommige mensen - voor meer dan je zou denken -: voor diegenen die boven al het lief en al Het leed in hun leven hebben kun nen uitstijgen, ook al zitten ze mid denin de ellende. Die mensen zijn er inderdaad, zij hebben zo de diepte en de hoogte leren kennen, dat ze op aarde vrede hebben gevonden voor zichzelf, en zij zijn de beste soort vrede-makers in de wereld. En dan voel je dat het toch mogelijk moet zijn want wij zijn toch allen ook mensenen wij verlangen ër allen naai'. Er ligt nog een andere tegenstel ling in Kerstmis besloten die ik naar voren zou willen halen. Er is het rust nemen en het zich bezinnen, en daar tegenover het werken, de aktiviteit. Rust nemen moet alsjeblieft geen bij-de-pakken-neerzitten zijn en werken geen jakkeren. Maar ik wil de zeggen: naast al degenen die deze dagen vrij hebben, zijn er veel men sen, die wel moeten wéi'ken, ohi de samenleving draaiende te houden - en de anderen in rust hun Kerstmis te laten vieren. Er zijn op deze dag ook veel men sen, die, evenmin als op andere da gen, kunnen werken. Ik denk aan velen van de bejaarden die er onder ons zijn, die zich terzijde gesteld voelen. Er zijn ook de werklozen in aantal meer dan in enig jaar na de oorlog. En het is nog de vraag of en hoelang het aantal niet hoog zal blij ven. Al is er voor hen gelukkig geen barre armoede meer - ik denk terug aan de dertiger jaren - toch blijft er de beproeving van het niet meer nodig lijken te zijn. Dit is vooral zwaar voor hen die door hun leef tijd vrezen nooit meer aan de slag te komen en ook voor degenen, die vanwege hun jeugd nog nooit aan de slag zijn geweest. Verkwisting mogelijkheden AI deze mensen kunnen zich te- neergeslagen voelen door te denken WASHINGTON, 27-12. De Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken. Hetlry Kissinger, heeft op nieuw de Sowjet-Unie gewaar schuwd dat haar betrekkingen met de Verenigde Staten „onvermijde lijk" in gevaar komen als Moskou de gewapende interventie in Angola niet stop zet. Hij zei voorts dat de Sowjet-Unie zou worden aangemoe digd elders een expansionisitische politiek te voeren indien het land de vrije hand in Angola kreeg. De mi nister sprak op een perskonferentie in Washington. WILLEMSTAD, Curagao, 27-12. Twee bompaketten zijn in Willem stad op Curasao ontploft en twee nog tijdig onschadelijk gemaakt. Een persoon is lichtgewond geraakt. Er zouden nog meer bompaketten op Curasao aanwezig zijn. De regering van de Nederlandse Antillen heeft de bevolking verzocht bij ontvangst van een verdacht pakket onmiddel lijk de politie op de hoogte te stellen. Vondst onder water ATHENE, 27-12. De Franse onderwater-deskundige, Jac ques Cousteau, die in Grie kenland een aantal onderwa terfilms voorbereidt, heeft in de baai van Pylos de over blijfselen van een voorchriste lijk scheepswrak ontdekt. Een woordvoerder van de Griekse toeristenorganisatie, die dc onderneming van Cous teau financiert, zei dinsdag dal duikers een aantal ampho ra's en ttvee loden schecpsan- kers hebben ouldefct die uxior- schijnlijk dateren uil de twee de eeuw voor Christus. De baai ran Pglos verwierf bekendheid toen in 1827 een geallieerde vloot van Britten, Fransen en Russen er in de slag van Navarino de geza menlijke Turks-Egyptische vloot versloeg waardoor Grie kenland bevrijd werd van de Turkse overheerser. geen doel in het leven te hebben, geen verantwoording te mogen dra gen. nergens meer aan te pas te ko men. Dit is een hard lot, maar het hoeft niet zo te zijn, dat daarmee alles ge zegd is. Van de overmaat aan vrije tijd is duidelijk meer te maken dan op hel eerste gezicht zou lijken. Niets-doen is verkwisting van moge lijkheden. Een mens is tot meer in staat, dan hij soms zelf beseft. Daar mee kan hij of zij juist ook anderen te hulp komen. Er zijn zoveel hand en spandiensten te verrichten ook al in ieders naaste omgeving. Bijvoor beeld: ons milieu verdient enorm veel zorg. Alleen al voor het schoon houden van onze steden en het mooi houden van onze natuur zouden campagnes van jong en oud van het grootste belang zijn. En wat zijn er ook in onze omgeving al. niet een mensen, die dringend om hulp ver legen zijn: enkelingen en groepen. Men kan helpen in allerlei organi saties en clubs en van mens tot mens Denk bijvoorbeeld eens aan de pro blemen van overbelaste jonge moe ders, aan dc- eenzamen en aan de behoeften en noden var. zovelcn, waarbij vaak je vakkundigheid weer van nut kan zijn. Al wie dit pro beert merkt, dal het nog heerlijk is bovendien. Hij voelt dal hij wat be tekent voor zijn medemens. Al wat je geeft komt ooit en ergens bij je terug, op voorwaarde dat je het niet daarom hebt gedaan. Het is erg jammer dat de mening bestaat, dat wefk pas waardevol is als het in geldswaarde wordt berekend en betaald, en dat men er dus aan moet verdienen. Het gehoor geven aan de uitdaging aktief te zijn is niet in geld uit te drukken. Niemand is overbodig. Eri VöOr ons allen is Ook voor de zieken, ook voor ;il wie echt niets meer kan doen. Er is dat in ons, dat maakt dat wij Kerst mis hopen te vieren - iets dat zo niet gelooft dan toch hoopt op betere din gen. zoals op een gevoel, een toestand van vrede. Er is dat in ons wat „ja" zegt op ieder vervullen van dat verlangen. Iedereen verdient liefde en het is de zin van ons leven, dat wij die ook aan elkaar geven. Dat is een op dracht voor iedereen. Die ook te ge ven aan al wie ons niet sympathiek is, aan al wie zich uitgestoten voelt door z'n medemensen, en zelfs aan onze vijanden. Ik las ergens: Spreek niet van verspilde liefde. Liefde is nooit verspild. Verrijkt zij niet het hart van een ander. dan keren toch haar wateren terug tol hun bronnen en zullen die als regen opnieuw met fris water vullen. Het mag ons als muziek in de oren klinken: Kerstmis, dat gebeu ren in niets dan tegenstellingen, roept ons op lot leven, tol intens le ven. Wij kunnen dat pas ontvangen, als wij hel zelf ook willen, en ons dus openstellen voor dit lichtend le ven. Het is er. Ook in deze wereld die wij zien - veel ervan letterlijk zien in onze huizen - in deze wereld, waarin zo- velen le kort komen en die vol 'is van onderdrukking, geweld en ter reur waar het maar al te vaak on mogelijk lijkt, om tot verzoening van zoveel vijandschap te geraken, en tot het oplossen van zovele noden. Het is er nog steeds, klaar om in ieder van ons te gaan groeien. Juist alle ellende vergt dat wij tintelen van extra grote levenwekkende ak tiviteit. „Wordt wakker want de nood is groot". Christus, verscheen op Kerst mis, de leven-wekker, zegt: „Waakt". En: „Ik ben de eerste en dc laatste". DEN HAAG, 24-12. Het staat nu vast, dat de totale verkoop van nieu we personenauto's in ons land dit jaar het 1973-rccord zal overtreffen. Dc Nederlandse auto-importeurs verwachten een uiteindelijke afzet van cïtea 1(50.000 voertuigen, hetgeen een toeneming ten opzichte van 1973 (429.931 eenheden) betekent van zo'n 7 procent. In vergelijking met vorig jaar ligt de verkobp bijna 14 procent (404.312 stuks) hoger. Overigens is het RAI Documenta tiecentrum in Amsterdam nu met in zet van alle krachten bezig de al maandenlang bestaande achterstand van de regisstraties in te lopen. Op heh ogenblik is deze dienst nu „bij" tot'en met oktober. De tien grootste importeurs hebben door een onder linge uitwisseling van gegevens in middels vrij exact de novemberver- kopen geanalyseerd en hoewel de verkochte aantallen in december nog ontbreken, kan nu globaal een beeld van het uiteindelijke totaal worden opgemaakt. De importeurs zijn -ook voor wat 1976 betreft optimistisch gestemd. „We zien op dit moment geen reden om aan te nemen dat de verkoop volgend jaar beneden het niveau van 1975 zal liggen", zo zeg gen woordvoerders van enkele auto merken. „Fiilsen" uit het buitenland LISSABON. Het Lissabonse avond blad „Republica" komt voorlopig niet meer uit, zo meldt de Portuge se radio. „Republica" heeft maan denlang in het brandpunt van de politieke krachtmeting gestaan. PARIJS. Verscheidene linkse par tijen en organisaties in Frankrijk hebben aan de vooravond van Kerst mis een campagne gelanceerd opdat de regpring jonge soldaten en mili tante vakbondsmensen vrijlaat en de gerechtelijke vervolging stopzet. WASHINGTON. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Henry Kissinger, heeft op zijn pers conferentie bevestigd dat de Ver enigde Staten Israël gewaarschuwd heeft voor het stichten van nieuwe nederzettingen in bezet gebied. AMMAN. De olieminister van Sa- oedi-Arabië, sjeik Ahmed Zaki *Ya- mani, heeft woensdag verklaard dat de overvallers van de Opec-confe- rentie besloten hadden hem en de Iraanse minister Jamshid Amouze- gar te vermoorden. De executie had dinsdagochtend moeten plaatsvin den. CURICO. In de buurt van de Mid- denchileense stad Curico zijn twee bussen tegen elkaar gereden met het gevolg, dat, minstens 24 mensen het leven verloren en ongeveer honderd werden gewond, aldus een medede ling van de politie. JAKARTA. De Indonesische rege ring heeft de resolutie van de vei ligheidsraad verworpen waarin dat land dringend werd verzocht zich terug te trekken uit Oost-Timor. Ja karta is wet bereid de medewerking van buurlanden van Timor te aan vaarden bij het dekolonisatieproces van hel eiland. Tot en met oktober luiden de of ficiële RAI-registratiecijfers 362.472 verkochte nieuwe personenauto's. In november zijn ongeveer 35.400 auto's verkocht en deze maand zullen het er ruim 40.000 zijn. Daarmee komt het totaal uit op ongeveer 440.000 voertuigen, maar volgens de impor-'- teurs dient er dan nog een „over loop" van ruim 15.000 stuks bij te worden opgeteld. De RAI-cijfers zijn te laag, zeggen de woordvoerders van de automerken, als gevolg van nog niet verwerkte gegevens in de computer, dubbele kentekens etc. MASKAT. Dc sultan van Oman heeft gedreigd èen militaire actie te gen Zuid-Jemen te beginnen indien andere Arabische landen niets on dernamen tegen wat hij beschreef als „moedwillige agressie" van Zuid- Jemen tegen zijn land. LISSABON. Tenminste vier ge vangen generaals en een onbekend aantal stafofficieren zijn zonder op gave van redenen van de staatsge vangenis Fort Caxias in Lissabon overgebi-acht naar de militaire ge vangenis in Trafaria, in de omgeving van Lissabon. Onder hen zijn ook vroeger hooggeplaatste politici, aldus radio Portugal dinsdag. CHALON-SUR SAONE. Bij een ontsporing van de „Vlaanderen-Ri- viera-Expres" in het zuiden van Frankrijk zijn op eerste kerstdag drie Belgen en een Franse vrouw om het leven gekomen. Dertien men sen (10 Fransen, twee Belgen en een Brit) zijn met ernstige verwondingen in een ziekenhuis opgenomen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Minister Van Kcmc- nadc (onderwijs) ziet geen kans dc afvloeiing van onderwijzend perso neel uit te stellen tot 1 augustus volgend jaar. Dat zou, naar zijn me ning aanleiding geven tot „onrede lijke" verschillen in dc personeels bezetting van dc scholen. DEN HAAG. Onlangs is in Mos kou een opera over Rembrandt van het Estlandse gezelschap „Wane- moeïne" in première gegaan, zo blijkt uit het informatie-bulletin van de Sowjetambassade iri Den Haag. VENRAY. In het Limburgse Ber gen (bij Venray) zijn zondagmorgen twee mensen om het leven gekomen, toen de auto waarin zij zaten tegen een boom botste. Beiden waren op slag dood. DEN HAAG. De Nederlandse rege ring staat onveranderd op het stand punt, dat de gedachte van een Eu ropese kernmacht dient te worden afgewezen, ook in het kader van de Europese Unie. HELMOND. Donderdagavond is bij een brand in het winkelcentrum „De Bus" een gemeenschappelijke op slagplaats van een chinees restau rant en een speelgoedwinkel gedeel telijk uitgebrand. De panden in het winkelcentrum zijn onderling ver bonden door een lüchtkokersysleem. ROTTERDAM. De Rotterdamse brandweer heeft donderdagmorgen drie flinke middelbranden moeten bestrijden, waarbij twee personen ernstig werden gewond en één licht en waarbij voor enkele tonnen scha de werd aangericht. HANSWEERT. Vier sleepboten uit Terneuzen hebben donderdagmorgen de duwcombinatie vlotgetrokken, die was vastgelopen in de Oosterschelde ten zuiden van Tholen. Een deel van de 4.500 ton dieselolie is uit de tan ker overgepompt in een andere. De schepen zijn afgemeerd in de vlucht- haven van Tholen. UTRECHT. Dankzij een anonieme lip is de Utrechtse politie er deze week in geslaagd een omvangrijke smokkelhandel in hasjiesj op het spoor te komen. De hasjiesj - afkom stig uit Marokko - werd vervoerd per auto of per vliegtuig. DEN HAAG. De Westduitse Bonds kanselier Schmidt heeft premier Den Uyl een telegram gestuurd, waarin hij zijn bewondering uitspreekt voor de standvastigheid en voorzichtig heid, die de Nederlandse regering bij de gijzelingsdrama's in Amsterdam en Beilen aan de dag heeft gelegd. GRONINGEN. Bij een felle uil- slaande brand in een dependance van het pension Delbrugge in Nietap (gem. Roden) is donderdagochtend een 34-jarige vrouw, moeder van drie kinderen, om het leven geko men. Twee andere bewoners van het pension werden gewónd overge bracht naar het Academisch Zieken huis in Groningen. ROTTERDAM. Een 80-jarige in woonster van Rotterdam is zaterdag bestolen van f 7.400 door iemand, die zich aan de deur bekend maakte met dc mededeling dat hij geld kwam te rugbetalen. HILVERSUM. De nieuwe zendge machtigde Veronica Omroep Organi satie (V.O.O.) heeft zondagmorgen om acht uur na een kort bulletin van dc radio nieuwsdienst ANP de even eens nieuwe radiozender Hilversum 4 geopend. KLAMATH FALLS, 27-12. De elf jarige Teresa Seymours overleefde een vliegtuigongeluk dankzij haar kleine hond en een gezonde dosis verstand. Haaf moeder, stiefvader en zusje kwamen om het leven toen het vliegtuig waarin zij zaten in een ruig berggebied in de Amerikaanse staat Oregon te pletter viel. Teresa bracht het er levend vanaf en kroop met haar hond uil het vliegtuig. Dankzij de warmte van het diertje en het feit dat ze niet op eigen gelegenheid heeft geprobeerd de bewoonde we reld terug te vinden kon een red dingsploeg haar tweeëntwintig uur later terug vinden. Advertentie Ontdekking van A.N.S. UTRECHT, 27-12. ANS, de Astro nomische Nederlandse Satelliet, heeft volgens Utrechtse sterrekundi- gen een „nieuwe, volstrekt sensatio nele, bijzonder verrassende en ge heel onverwachte ontdekking" ge daan. Op 28 september was de Ne derlandse satelliet twee maal getuige van een energie-expolsie in een bol vormige sterhoop, waarbij een ener gie vrijkwam die een biljoen (getal van 12 cijfers) maal groter is dan de totale hoeveelheid energie aan steenkool, olie en gas, waarover on ze aarde beschikt. Veel kaarsen en bomen DEN HAAG, 27-12. Het Neder- landse publiek heeft in de afgelopen weken massaal kerstbomen en kaar sen aangeschaft voor de „donkere dagen" rond Kerstmis en Nieuwjaar. De Nederlandse kaarsenfabrikanten zijn tevreden. De verkoop is beter geweest dan vorig jaar. Volgens schattingen is el- voor ruim 40. mil joen gulden aan kaarsen besteed. Ook in de kerstbomensektor is men niet ontevreden. ROME. Francesco Frisone, een 53-jarige matroos in de Siciliaanse havenstad Messina, heeft een kerst brood met verrassing ontvangen. Tóen zijn dochter het geschenk wil de aansnijden, stiet zij op iets hards. Frisone die de afzender van het-pak ket niet kende, werd achterdochtig en dacht even dat. men hem. een hel se machine had gestuurd. De politie die de zaak behoedzaam onderzocht, kon hem echter gerust stellen. Tot vreugde van Frisone en zijn vrouw bleken in het brood de sieraden van mevrouw Frisone te zitten die vier jaar geleden waren gestolen. DEN HAAG, 29-12. Het verkeer op kerstavond, eerste en tweede kerst dag heeft acht mensen het leven ge kost. Het ergste ongeluk deed zich vrijdag (tweede kerstdag) voor op rijksweg 55 tussen Den Bosch en Oss bij Nuland: daar verloren drie mensen het leven. Zeker veertien mensen zijn het af gelopen weekeinde omgekomen bij verkeersongelukken. BRUINISSE Auto beschadigd Van de in het Stenenpad gepar keerd staande bestelauto van de heer v/d B. is èen der ruiten ingeslagen. Dit is waarschijnlijk in de nacht van 25 op 26 december gebeurd. Uit de auto is niets vermist. De politie stelt een nader onderzoek in naar deze vorm van vandalisme. CARACAS. De leden van de orga nisatie van olieuitvoerende landen (OPEC) zullen in januari opnieuw in "Wenen bijeenkomen, zo is dinsdag in de Venezolaanse hoofdstad Caracas bekendgemaakt. Kerstfeest in rusthuis HAAMSTEDE - Op heel intieme en geslaagde wijze wer«l alhier liet kerstfeest gevierd van «1e bejaar«len- sociëteit, in «1e versierde zaal van het rusthuis „Duin oord". Dc leiding was in handen van mevrouw Roëll-Cramcr, die ccn hartelijk "•""'komstwoord sprak, inzonderheid tot dc nieuwe direkteur van het rust huis de heer Grocncndaal en diens echtgenote en enkele bestuursleden. In verband met de raadsvergadering moest burgemeester II. P. Evcrwtfn verstek laten gaan. Dc presidente wees er in haar toespraak op dat alweer een j'aar is voorbijgegaan. De tijd wordt gekenmerkt door veel haast van en jachtigheid onder dc mensen. In dc t(jd van Christus geboorte is dat heel anders geweest. ontving de dankwoorden van de pre sidente en een enveloppe met inhoud. Zij herhaalde dat het „nergens tijd voor hebbenzo typisch is voor on ze dagen. Niettemin wenste zij allen prettige kerstdagen. Met pianobege leiding van mevrouw A. Lceuwe-Ra- bouw. werd Gezang 501 gezongen. Mevrouw Leeuwe zorgde ook voor de vérdere begeleidingen op deze avond. Hel Kerstevangelie werd ge lezen door de presidente. Gezongen werd: „Heerlijk klonk het lied der Engelen". Een der bejaarde dames mevrouw Dc Jonge zorgde voor een voor dracht. waarna een eerste optreden volgde van het kinderkoor „Do Duinpicpers" o.l.v. de heer J. II. Blom. Het koor bracht een drietal Engel se kerstliederen, na de pauze gevolgd door nog een drietal liederen. Heel mooi. Getrakteerd werd op chocola demelk en kerstkrans. Dc dirigent Verhalen Mevrouw Vlaander-Hartman ver telde het verhaal: „Het kerstlied dat J. S. Bach wél wilde spelen", gevolgd door het verhaal: „Uit hoge hemel kom ik aan". O.l.v. mevrouw Leeuwe zong daarna het bejaardenkoortje. Mevrouw Oosterom-van Dijke las het verhaal: „Ik zing van herder Jan" van Gabriël Smit. waarna Ge zang 15 werd gezongen. Een korte meditatie werd gehouden door da A. A. van Leeuwen, die eindigde met dankgebed. Gezamenlijk werd nog gezongen Gezang 26 1-4, waarna dc presidente een dankwoord sprak, in zonderheid tot de heer Van den Bos (medewerker rusthuis) eri gelegen heids-koekjesbakker de heer Kom mer. De volgende bijeenkomst vindt plaats op 8 januari. Dc bewoners Morden bedacht.met ccn bakje fruit; ook dc nict-lcdcn van dc soos deel den in die geste. Ouwerkerk. „Brouette", Ring 45, expositie schil derijen, op werkdagen en zaterdagen van 9.00-12.00 en van 13.00-17.00 uur. Maandag 29 december Zierikzee Trouwzaal stadhuis, 20.30 uur, Kerstconcert. (ZVU). Woensdag 31 december Dreischor Dorpshuis: hele dag tot 15.00 uur. Oliebollenaktie „Crescendo". Donderdag 1 januari Renesse 't Trefpunt, 11.00 uur, Nieuwjaars begroeting Hervormde gemeente. Zondag 4 januari Zierikzee Foyer Concertzaal, 11.30 uur, koffie concert „Papillon Goudmerk". Maandag 5 januari Scharendüke Gemeentehuis. Vergadering raad Middenschouwen. 20.00 uur. pin^dag 6 januari Zierikzee „Huis van Nassau". Ver. v. Oud leerlingen, 20.00 uur. Haamstede Ned. Herv. Kerk, Afd. Ned. Ver. v. Huisvrouwen, 14.00 uur. Woensdag 7 januari Oostcrland Verenigingsgebouw. Afd. Duiveland Plattelandsvrouwenbond, 19.30 uur. Donderdag 8 januari Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, Je moet er mee leren leven, cabaret (ZVU). ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 Dood na spelen met vuurwerk HOENSBROEK, 20-12. De zesja- rige Lorenzo Lênusi uit Hoensbroek is op Kerstmis in een Heerlens zie kenhuis overleden aan verwondin gen, die hij opliep bij het spelen met vuurwerk. Hij had vuurwerk ver bonden met een batterijtje en dat ontplofte in zijn handen. Drie doden bij botsing- UTRECHT, 28-12. Bij een ver- keersongeluk op de Rijksstraatweg in Leersum zijn in de nacht van za terdag op zondag drie personen om het leven gekomen en twee gewond. Een auot botste bij een inhaalma noeuvre frontaal op een tegenligger. Drie inzittenden van laatstegenoem- de auto vonden de dood: De 55-ja- rige mevrouw H. M. Voest-Engelaar uit Amerongen en het echtpaar L. Kas (28)-A. A. Voest (25) uit Zeist. De echtgenoot van mevrouw Voest werd gewond, evenals de bestuur der van de inhalende auto. Mysterieuze moord te Goudswaard GOUDSWAARD, 28-12. Met dertig man gaat de rijkspolitie van het dis trict Dordrecht maandag in het dorpje Goudswaard een huis-aan- huis-onderzoek instellen naar de mysterieuze moord op de 54-jarige gezins verzorgster Jannetje Klein. Deze vrouw werd in de nacht van vrijdag op zaterdag in het halletje van haar woning gevonden. Zij was gekleed in pyama. Aanvankelijk daeht haar 70-jarige broer, met wie zij samenwoonde, dat Jannetje Klein een hartaanval had gekregen. Deze mening deelde de huisarts. Pas uren later, toen de vrouw al lang gestor ven was en men tyaar wilde afleg gen, werd ontdekt dat zij was dood gestoken, vermoedelijk met een mes. MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 29-12. Totaalaanvoer 1948 dieren, waarvan 998 slachtrun- deren, 172 varkens cn 778 schapen of lammeren. Prijzen in guldens per kg: Stieren le 7,00-7,50, 2e 6,55-6,80; vaarzen lc 6,50-7,00. 2e 5,80-6,35; koeien le 6,60- 6,80, 2e 5,70-6,00, 3e 5,25-5,50; worst- koeien 4,60-5,30; slachtvarkens ex tra kwal. boven notering, le 3,51- 3,53, 2e 3,49-3,51, 3e 3,47-3,49; slacht- zeugen 2,75-2,85; zware varkens 3,00 -3,10. Prijzen in guldens per stuk: scha pen 190-250 en lammeren 200-300. Overzicht: slachtrundercn: aan voer kort, handel vlug en prijzen stijgend; varkens: aanvoer matig, handel vlug en prijzen onveranderd; schapen en lammeren: aanvoer korl. handel vlug en prijzen hoger.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 2