deunloo Schouwen-Duiveland Burgemeester E. Baerends opende de jeugdsoos „Tracé te Scharendijke Raad van Brouwershaven over het bibliotheekwerk op Dr. Boertien kreeg eerste plaat historische Zeeuwse orgels DE ZIERIKZEESCHE COURANT n w teak bergmeubel MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 23 december 1975 132ste jaargang Nr. 21816 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) JAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3' maanden bij vooruitbetaling 19,90: per jaar 76.50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 29 cent per losse mm; ..Succesjes" (max. 4 regels) 1 3.50 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T W in au nummer: Vandaag begin bouiv in Venkelstraat Advertentie De heer en mevrouw ISTA X 5 en hun medewerkers wensen u gezellige feestdagen X en een gelukkig 1976. J BROUWERSHAVEN, 22-12. Onder voorzitterschap van burgemeester A. P. Schouwenaar vergaderde de raad van de gemeente Brouwershaven maandagavond in een dunne bezetting. Afwezig waren nl. de raadsleden J. A. v. d. Byl, C. J. de Munnik, wethouder Ph. van Ast en de heer W. L. Kloet, welke wegens persoon lijke redenen enige weken geleden zijn ontslag had ingediend. N.a.v. de ingekomen stukken in formeerde mevrouw Loschacoff of de brochure „Een veiliger weg naar school" aan alle leerlingen op de scholen wordt uitgereikt. De voor zitter dacht dat dit een zaak was voor de hoofden der school. De heer C. J. Nelisse vroeg of er al iets bekend is over het overnemen der plaatselijke bibliotheken door de Bibliotheekvoorziening Schouwen- Duiveland. De voorzitter antwoordde hierop dat de Stichting goed funk- tioneert in de kerken. Grote waar dering bestaat er bij het college voor het vele werk der vrijwilligers bij de Nutsbibliotheek in het afgelopen jaar. Daarom staat er voor 1976 nog een post subsidie op de begroting voor dit werk. Uiteindelijk zal er wel naar gestreefd moeten worden vond de voorzitter om te komen tot één bibliotheekvoorziening in de regio. De voorzitter deelde de raad ver der mede, dat de stukken ter inzage liggen voor de raadsleden, welke ontvangen zijn van het Ambtenaren gerecht van de Ned. Chr. Bond v. Overheidspersoneel betreffende de zaak A. Witte. Hearing Grevelingenbekken Per 1 januari is door het college benoemd tot ambtenaar op sociale zaken de heer I. J. Baayens uit Yer- seke. Op vrijdag 23 januari zal er voor de plaatselijke bevolking een hear ing worden gehouden over de inrich ting Grevelingenbekken, De heer P. K. J. Bokelaar zal per 1 januari a.s. ontslag worden ver leend wegens gezondheidsredenen als commandant van de brandweer. Tot zijn opvolger is benoemd de heer P. Smalhèer. In de ontstane vakatu- re door het bedanken van het raads- lid de heer W. L. Kloet is tot zijn opvolger aangewezen de heer M. E. Hellendoorn. Een commissie van on derzoek bestaande uit mevrouw Loschacoff en de heren A. C. Dale bout en J. K. Goemans onderzocht na schorsing der vergadering de ge loofsbrieven. Bij monde van de heer Dalebout werd geadviseerd tot toe lating als lid der raad. Z.h.s. besloot de raad tot verkoop van een perceel grond in het bestem mingsplan Delingsdijk te Brouwers haven aan de heer J. Lampert te Puttershoelc voor de bouw van een vrijstaande woning voor de prijs van f 28.650,—. Renovatie De raad ging akkoord met de ver betering van een complex van vier woningen aan de Molenstraat te Bixmwershaven. Het werk is opge dragen aan gebr. Schilperoord en W. J. Verjaal. Mevr. Loschacoff vond het fijn dat er met de renovatie is gestart, terwijl de heer C. J. Nelisse het wel wat be angstigend vond dat de kosten steeds zullen stijgen. Dit laatste onder schreef de voorzitter, maar toch blijft het voor het college een aan sporing om de renovatie door te zet ten en uit te breiden. Er zal een ze kere continuïteit moeten komen en gedacht wordt om het aansluitende blok van vier woningen t.z.t. ook aan te pakken. Het had de heer Nelisse bevreemd dat tijdens de vergadering van de Adviescommissie Prov. Zeeland door de gemeente Brouwershaven geen aanvrage was ontvangen voor een e.v.t. woningtoewijzing. De voorzitter kon spreker gerust stellen dat hier een klein abuis in het spel was maar dat Brouw nor maal meedraait in de verdeling van woningen. (Vervolg op pag. 5) MIDDELBURG, 22-12. Het Ko ninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschap heeft maandagmiddag de eerste grammofoonplaat met daarop de klanken van vyf histori sche zeeuwse orgels aan de commis saris van de koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, aangeboden. De plaat vormt een ondersteuning Advertentie SERVICEDIENST H Van 26-12 2-1 telefoon (01110) 3635 (01110) 4406 C/1 M W c hH M 2 M) H INSTALLATIEBEDRIJF SCHARENDIJKE, 22-12. Zaterdagmiddag betekende een mijlpaal voor de jeugdsoos „Tracé" te Scharen dijke. Burgemeester E. Baerends kon nog net voor de kerstdagen de jeugdsoos aan het Baken openen, door het onthullen van het buitenbord met de naam. Buiten burgemeester Baerends Natuurlijk was ook de jeugdwerker waren aanwezig als genodigden; Gabri de Groot aanwezig, wethouder M. L. Hoogenboom, en de De voorzitter van de jeugdsoos, raadsleden mevr. J. Kloet-Schellin- Jaap den Haan. heette de aanwezi gerhout, L. den Boer en C. van Burg gen welkom. Hij bracht dank aan al- len, die medegewerkt hebben om de soos gereed te krijgen, in het bijzon der het gemeentebestuur, gemeente werken, Gabri de Groot, de begelei dingscommissie van ouderen en ook de inwoners. De hoop werd uitge sproken, dat de soos in de toekomst leuk gehouden zal kunnen worden. Sozenberaad Burgemeester Baerends sprak over de volharding van de soosbestuurs- leden Jaap den Haan en Jan Land man. Aanvankelijk werden hun plannen niet zo serieus genomen en werden zij wat op de proef gesteld. Toen bleek dat er echt serieuze plan nen waren, heeft het gemeentebe stuur medewerking verleend. Het verkrijgen van een lokaliteit was de moeilijkste opgaaf. De gemeente kon voor dit doel een houten woning aankopen van de Delta-Asfaltcom- binatie. Voor het opknappen van het gebouw en het inrichten daarvan is de jeugd zo veel mogelijk ingescha keld. Waar dit nodig was heeft ge meentewerken de helpende hand geboden. Spreker hoopte, dat _het enthousiame van de jeugd voor de soos aanwezig zal blijven. De jeugdwerker Gabri de Groot toonde zich verheugd met de ope ning en dat hierdoor weer een jeugdsoos (de 5e) aan het sozenbe raad kon worden toegevoegd. Hij zegde het bestuur alle medewerking toe, wanneer er in de toekomst iets georganiseerd moet worden. Mede aanwezig waren vertegen woordigers van de sozen Zenith uit Brouwershaven. Big S uit Haamste de en De Pul uit Bruinisse, die ca deaus overhandigden, 's Avonds toonde ook Brogum uit Zierikzee belangstelling. Vermeld kan nog worden, dat de belangstelling van de jeugd 's avonds buitengewoon was. Burgemeester Baerends onthult bui- tenbord. van twee boekwerken over histori sche zeeuwse orgels die het genoot schap in de afgelopen jaren heeft uitgebracht. De vijf orgels, die met uitzondering van dat van de Luther se kerk in Middelburg gebouwd zijn aan het einde van de achttiende eeuw, werden voor deze gelegenheid bespeeld door twee zeeuwse organis ten, Bram Beekman uit Middelburg en Stoffel Gunst uit Goes. Het is de eerste keer dat de klanken van deze historische orgels op de plaat wer den vastgelegd. Op de plaat staan werken van de 18e eeuwse Middel burgse componist P. Besteijn en de Vlaming Lambert Chaumont. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 23-12. Het KNMI deelt mede: Een hogedrukgebied, dat eni ge dagen het weerbeeld in ons land bepaalde, trekt langzaam naar het oosten weg en neemt geleidelijk in betekenis af. Hierdoor zal een front, behorend bij een diepe depressie die van Midden-Zweden naar Noord- Fïland koerst, woensdag Nederland kunnen bereiken en enige tijd regen brengen. Om dat de lucht achter het front droger en kouder is zullen de temperaturen na de frontpassage over het algemeen wat lager zijn, maar de kans op opklaringen wordt daarbij groter. Echt winterweer komt in Europa nog niet voor. De uitgestrekte wolkenvelden en mist- gebieden, waarmee het hogedrukge bied boven de Alpen is gevuld, ver hinderen sterke uitstraling terwijl een regelmatige aanvoer van zachte oceaanlucht de temperaturen in Skandinavlë op een voor de tijd van hét jaar. hoog niveau houdt. Heelt u nog een en will u graag over op eiken? Ruil het dan in bl) Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 SCHIPHOL. Op Schiphol staan drie Caravelles van Transavia te wachten op hun laatste reis: naar de sloper. De machines zijn in het kader van de modernisering van de vloot van Transavia afgevoerd en worden nu ontmanteld. Misschien ziet men ze nog eens terug als koekepannetje. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Verwachting tot woensdagavond: Regen Veel bewolking en enige tijd regen; matige, aan de kust tijdelijk krach tige wind uit zuidwest tot west; tem peraturen van 4 tot 7 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperaturen; omstreeks 3 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 24 dec. Zon op 8.47, onder 16.32 Maan op onder 11.38 25 dec. Zon op 8.47, onder 16.32 Maan op 010, onder 1202 26 dec. Zon op 8.48, onder 16.33 Maan op 1.28, onder 12.28 27 dec. Zon op 8.48, onder 16.34 Maan op 2.47, onder 12.56 28 dec. Zon op 8.48, onder 16.35 Maan op 4.04, onder 13.30 Maan op 4.04, onder 13.30 29 dec. Zon op 8.48, onder 16.35 Maan op 5.19, onder 14.10 Laatste kwartier: 25 dec. (15.52). Nieuwe maan: 1 jan. (15.40) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 24 dec. 6.47 19.20 0.15 12.44 25 dec. 7.33 20.12 1.11 13.33 26 dec. 8.26 21.11 2.06 14.33 27 dec. 9.28 22.20 3.09 15.44 28 dec. 10.51 23.43 17.01 5.39 29 dec. 12.13 5.39 18.16 Doodtij: 27 dec. g Dc medcwerkers(stcrs) van de DRUKKERIJ ZAKENMAN g OCHTMAN, uitgeefster van de Zierikzeesche Nieuwsbode, wensen u allen goede kerstdagen en een voorspoedig negentien q honderd en zes en zeventig. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Aankoop verenigingsgebouw Zonnemaire

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1