Raad van Wester schouwen achter moties inzake kerncentrale en I.H.C. Gemeenteraad Bruinisse stelt vergoedingen vast voor het kleuteronderwijs Drie kinderen omgekomen door brand BANKSTEL MEUBELRAMA DE ZIERIKZEESCHE COURANT Normen caravanbeleid WESTERSCHOUWEN, 20-12. In de vorige week ge houden raadsvergadering is door de raad van Wester- scliouwen adhesie betuigd niet een motie van Vlissin- gen over de nieuw te bouwen kerncentrales en met de motie van de gemeente Zierikzee aan het I.H.C. en de minister van economische zaken, waarin Zierikzee vraagt aan het I.H.C. 0111 alles in het werk te stellen 0111 de arbeidsplaatsen bij de motorenfahriek van Smit- Bolnes bezet te houden. Deze motie, waarin aan de minis ter werd gevraagd dit te ondersteu nen, vond bij de voltallige raad in stemming. Dit was niet het geval met de mo tie van de gemeente Vlissingen waarbij b. en w. adviseerde deze voor kennisgeving aan te nemen. De heer J. Lustig dacht daar an ders over daar het bouwen van kerncentrales tot op heden nog een riskante en onzekere zaak is. Burgemeester H. P. Everwijn maakte vooral bezwaar tegen de mo tie daar dit de fusie tussen de drie energiebedrijven wel eens in gevaar zouden kunnen brengen. De heer Lustig bracht hicrtegenin dat juist deze fusies nou verband huoden met de nog te bouwen kerncentrale, waar men naar zijn mening beslist niet op zit te wachten. Zelf zijn wij er beslist nog niet aan toe dat wij in Zeeland nu zo nodig om een tweede kerncentrale zitten te springen. Als er iets fout gaat, en dat dit kan heeft de DSM ons geleerd, wordt men er voor een gedeelte zelfs op Schouwen-Duiveland direkt mee ge confronteerd. De heer Lustig vond het een goede motie en vroeg de raad deze te ondersteunen. Namens de P.C.-fraktie verklaarde de heer J. v. d. Berge het hiermee akkoord te zijn evenals de heer J. Janse en wethouder L. C. Hooger- huis die na de raad te hebben ge hoord zijn eerder ingenomen stand punt wijzigde. Met de stommen van wethouder M. J. Steur en de raadsleden me vrouw A. G. J. Friederichs-Lande- gent en M. J. Krijnse Lokker tegen werd aan de motie van de gemeente Vlissingen adhesie betuigd. Aan de Stichting Peuterspeelplaats te Renesse werd een susidie verleend van f 1400,en een startsubsidie van f 500,voor het seizoen 1975- 1976. Aan de toneelvereniging „Op Drift" te Renesse werd voor het sei zoen 1975-1976 een subsidie toege kend van f 500, Beroepsschriften De raad ging akkoord met het voorstel van b. en w. om een drietal beroepsschriften van caravanbezit- ters, welke betrekking hebben op het A.P.V. artikel 14a, ongegrond te ver klaren. Door een tweetal fruittelers aan de Hogezoom te Renesse was een schrij ven aan de raad gericht waarin werd pevraaed op korte termijn een be stemming te geven aan het gebied waar zij zijn gevestigd daar hun be drijven momenteel niet meer renda bel zijn. De raadsvoorzitter deelde dc raad mee dal aan de stedenbouwkundig opzichter opdracht is gegeven met een ontwerp bestemmingsplan te ko men wat in januari in vooroverleg Als de raad het daar dan mee eens zal komen bij de raad. is zal getracht worden met gebruik van artikel 19 hier een oplossing voor te vinden. Door het kollege zijn normen op gesteld ten aanzien van het caravan beleid. In verband met het te ver wachten spoedig in werking treden van de kampeerwet is besloten voor 1976 geen ontheffingen volgens het APV artikel 14a meer te verlenen aan houders van boomgaarden en boerenbedrijven die ook in 1975 geen ontheffing hebben gehad. Reinigingsdienst De raad ging hier volledig mee ak koord. Naar op de raad bleek had de door de reinigingsdienst gehouden enquête om voor de tweede woning bezitters containers te plaatsen nog al wat verontrusting gezaaid onder de permanente bewoners welke in de betreffende gebieden wonen. Volgens verschillende raadsleden was het enquête-formulier een beetje onge lukkig opgesteld wat de raadsvoor zitter moest beamen. Het standpunt van de raad was om aan te dringen voor containers voor de tweede .woningbezitters en de ophaaldienst voor de eigen bewo ners te behouden. Wel werd er op aangedrongen dat er meer controle door de politie op zal worden ge houden dat er geen hele week vuil niszakken langs de straten liggen, zoals nu nog al eens het geval is. Daar dit de laatste vergadering in 1975 is voelde burgemeester Ever wijn zich geroepen om allen die in het afgelopen jaar, dat bijzonder zwaar is geweest zich hiervoor ten (Vervolg pag. 4) Advertentie Meeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bl) Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Te.efoon (01114) 1268 - 1265 Overleg- inzake bestemmingsplan „Riekusweel" ZIERIKZEESCHE Maandag 22 december 1975 132ste jaargang Nr. 21815 JjE. BIBUOTnff/f 5# NIEUWSBODE ADVERTENTIES EN BEZORGING 'h (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes. pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur M J Bij de Vaate Uilgave BV. Drukkerij vh Lakenman Ochtman. lannewekken 11. Zierikzee Postbus 1 ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19,90; per jaar 76.50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max, 4 regelö) 3,50 Vraagt onze contractprijzen! De advertentiepri|zen zijn exclusief 4% BTW WAAHIN OPGENOMEN (1797 - 1889; In dit nummer: Vogeltentoonstelling Ons Genoegen BRUINISSE, 20-12. Onder voorzitterschap van loco- burgemeester S. A. Jumelet vergaderde de voltallige gemeenteraad op vrijdagavond en werkte de eerste vijftien punten van de agenda zéér vlot af, om daarna uitgebreid de gemeentebegroting voor 1976 te be handelen. Dc in slechte staat van onderhoud verkerende woning Steinstraat 19, laatstelijk bewoond door de heer W. Bolijn en eigendom van de heer J. Ólree zal de gemeente aankopen voor een bedrag van f 5.500. Het gemeentebestuur ziet in deze aankoop een eerste aanzet tot ver betering van de woonomgeving van de Steinstraat vooruitlopend op de eerstdaags te doene voorstellen in het kader van de dorpsvernieuwing. Een belangrijk deel van de verwer- vings en amoveringskosten zal wor den terug ontvangen middels uitke ringen uit rijkskas. De exploitatie vergoeding voor de bijzondere kleuterschool is over het jaar 1975 vastgesteld op f 21.138. Aan voorschot werd reeds een be drag van f 20.460 ontvangen, dus moet er nog een resterend bedrag van f 678 betaald worden. Het mi nisterie van onderwijs heeft de normvergoeding voor 1975 nog niet vastgesteld, dus is deze exploitatie vergoeding vastgesteld aan de hand van voorlopige normbedragen als volgt: 5,5 lokaal a f 2.810 en een vergoeding per kleuter nl. ad. 113 2/a kleuter a f 50 waarmee het totaal bedrag komt op f 21.138. „Riekusweel" Met de Provinciale Planologische dienst is vooroverleg gepleegd over het ontwerp bestemmingsplan „Rie kusweel", waarvan het resultaat is dat verwacht mag worden dat de eerste tervisielegging nog even op zich zal laten wachten. De raad ging met het voorstel van het college ak koord een voorbereidingsbesluit vast te stellen voor het gebied ten oosten van de dorpskom tussen Molenweg en de Rijksweg. Gedeputeerde staten zullen voor gesteld worden van de T-kruising Dorpsweg-Industrieweg een voor rangskruising te maken, zodat het verkeer op de Dorpsweg voorrang heeft. Ter plaatse is er een dichte be- - groeiing zodat de Industrieweg zeer slecht op te merken is, vooral voor ter plaatse onbekende weggebrui kers. Omdat beide wegen buiten de bebouwde kom liggen moet gedepu teerde staten beslissen in deze ver keersmaatregel. De raad ging akkoord met het maximum krediet in rekening cou rant met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten voor 1976 van f,450.000. De gefneente die voor frauderisi- ko is verzekefd voor een bedrag van f 35.000 gaat dit verhogen naar f 50.000, dit in verband met de toe genomen inflatie. De premie voor deze verzekering bedraagt f 172. Voor het beginnen van een schil dersbedrijf in de gemeente Bruinisse zal aan de heren D. L. Priemus en A. J. Deurloo een perceel grond van 301 m- worden verkocht gelegen aan de Weststraat. Op deze grond staat thans nog een schuur waarin enkele amoboxen zijn gemaakt, maar die na ontruiming uiterlijk 1 april a.s. door de gemeente zal worden ge sloopt. De prijs waarvoor de grond is verkocht bedraagt f 22 per vier kante' meter waarmee het totale bedrag komt op f 6.622 exclusief b.t.w. OOSTERLAND. Bij de bouw van het scholenkomplex te Oosterland aan de Weelstraat is momenteel het hoogste punt bereikt en zijn dakdek kers bezig om de gebouwen water dicht te maken. Deze bouw wordt verricht door het Bouw- en Aanne mersbedrijf fa. Gebr. Verschoor B.V. te Pernis. In dit komplex zal zowel de Chr. Basisschool te Oosterland, hoofd de heer D. Morks, als de Chr. Kleuterschool „Radda Barnen", hoofd mevrouw M. K. Beije een on derdak vinden. Dan zal het gehele reeds bestaande scholenkomplex aan de Van den Abeelestraat-hoek Dok ter Schutterstraat beschikbaar ko men voor de Openbare Basisschool en de Openbare Kleuterschool. BROUWERSHAVEN. De kleuters van de kleuterschool uit Burgh-Haamstede kwamen vrijdagmiddag ..helemaal" naar Brouwershaven om een ereboog op te richten voor hun leidster Nella v. d. Berge, die in het huwelijk trad met de heer Evert den Hnrlug. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Nieuwe brandweerauto Het voorstel van b. en w. ,het chassis van de nieuwe brandweer auto te laten leveren door de plaat selijk gevestigde garage gebr. Bal was voor de heer Verspoor (Alg. Be lang) aanleiding hierop te reageren. Hij zou graag zien dat de procenten gedeeld worden door de plaatselijke garages gezien dat er nog twee zijn naast gebr. Bal. Wethouder Van Gilst antwoordde hierop dat men zich niet blind moest staren op het totale bedrag, want dat het hier al leen gaat om de levering van 't chas sis en dat winstpercentage lag tussen 0 tot 4 De heer Verspoor gesteund door de heer Meeuwsen (PCG) stel de voor het winstpercentage onder de drie garagehouders te verdelen als volgt: 50 °/o gebr. Bal en elk 25 °/o de andere garages. Dit voorstel werd met 2 stemmen voor en 3 tegen (v. d. Bos, Bal, v. d. Velde) verwor pen. De raad ging akkooord het chassis te bestellen bij fa. gebr. Bal te Bruinisse dat toestaat uit een Mercedes 1017f met kantelkabine voor een bedrag van f 56.144. De autospuit e.d. zal worden geleverd door fa. Doeschot-Rosenbauer te Hyppolytushoef voor een bedrag van f 97.308. De totale aanschaf van de nieuwe brandweerauto die om streeks juli/augustus geleverd wordt bedaagt f 178.004 inklusief b.t.w. In het kader van de aanvullende werkgelegenheid bij het Regionaal (Vervolg pag. 3) HEEMSKERK, 20-12. Een brand in een woning aan de Jan Dichter- straat in Heemskerk (N.H.) zaterdag middag heeft het leven geëist van drie kinderen van de bewoners, de familie Kater. Een tvVeeling van anderhalf jaar overleed in het Rode Kruis-zieken- huis te Beverwijk, waar de kinderen waren opgenomen in verband met rook- en verstikkingsverschijnselen, een derde kind van vier jaar bleek ter plaatse overleden. De brand brak omstreeks 17.00 uur uit. Op het moment dat de brand weer van Heemskerk met blussen begon sloegen de vlammen reeds aan alle kanten uit de woning van de familie Kater, de bovenste verdie ping van het pand. De brandweer van Velsen verleende assistentie bij de blussingswerkzaamheden. De mo gelijke oorzaak van de brand is vol gens de politie waarschijnlijk spelen met vuur. De rook en waterschade in de aanliggende woningen is aan zienlijk. Enkele gezinnen hebben zelfs tijdelijk een ander onderkomen moeten zoeken. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's De meest positieve mensen zijn het lichtgelovigsl. Verwachting tot dinsdagavond: Plaatselijk mist In het algemeen veel bewolking en overwegend droog; plaatselijk mist; zwakke tot matige wind uit zuidwest tot zuid; minimumtemperaturen van 6 graden aan de kust tot 1 graad in het zuidoosten, maxima van 3 tot 7 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 1 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 5 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 23 dec. Zon op 8.46, onder 16.31 Maan op 22.51, onder 11.14 Laatste kwartier: 25 dec. (15.52). HOOG- EN LAAG WATER Hoogwater Laagwater 23 dec. 6.03 18.33 11.58 Doodtij: 27 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 22-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Het zachte weer zal ook dins-1 dag voortduren. Een hogedrukgebied waarvan het centrum maandagmor gen boven West-Frankrijk lag, trekt maar langzaam naar het oosten. Hierdoor blijft Nederland aan de noordflank van dit hogedrukgebied en zal de aanvoer van zachte Oceaanlucht met zuidwestelijke win den voortduren. In de aangevoerde lucht komen uitgestrekte wolken velden voor waaruit vrijwel geen re gen van betekenis valt. In niidden- Italië veroorzaakt het hogedrukge bied oostelijke winden en voert kou de lucht uit dc Balkan aan waar door daar maandagmorgen minima vnn rond het vriespunt voorkwamen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1