VOGELTENTOONSTELLING AFSLUITING KWEEKSEIZOEN 1975 TE BRLINISSE Brouwershaven gaf tegen Veere de winst uit handen Dreischor-Zeeland Sport IV: 4-2 Renesse gaf Robur geen kans Do ihuisklub had wol eon veld- over wicht maar do oranjehemden, die volledig binnen de lijnen ver schenen, hielden de vei'dediging uit stekend gesloten. Uitgespeelde kan sen kreeg Schoondijke dan ook niet De gevaarlijkste momenten voor het D.F.S.-doel werden nog veroorzaakt door de eigen spelers. Zo belandde een bal van Adrio Kenicvs, die hij verkeerd op zijn schoen kreeg, op de paal en ging een half geraakte bal van Jan van Nieu- wenhuize rakelings naast het doel. Het enige en beslissende doelpunt viel na een half uur spelen in de eerste helft van de voet van Toon Rijnberg die een vrije trap via de handen van de Schoondijke-doelver dediger in het net liet verdwijnen, (0-1). 's-Hccr ArendskerkeWIK 11 Een aantrekkelijke en sportief ge speelde wedstrijd waarin de puntjes broederlijk werden gedeeld (1-1). De uiteindelijke puntenverdeling gaf de krachtsverhouding in het veld goed weer daar beide elftallen elkaar bij zonder weinig ontliepen. Nadat de eerste speelhelft met blanke stand was afgesloten wist ICremer na 10 minuten spelen in de 2e helft de thuisklub de leiding te geven (1-0). De vreugde in het kamp van 's Heer Arendskerke was ech ter maar van korte duur daar 5 mi nuten later Adrie Verhage (die dit seizoen voor de eerste maal mee speelde) voor WIK de verdiende ge lijkmaker (1-1) wist te scoren. IDure zoen NEW DELHI, 15-12. Een man die twee jaar geleden in Zuid-India een meisje in liet openbaar Jiad gekust, is tot een gevangenisstraf van 14 maan den veroordeeld. Volgens het Indiase persbu reau PTI vond de rechtszaak in Kothguden in de deelstaat Andrha plaats waar het „mis drijf" in 1073 was gepleegd. De vertraging van het proces was een gevolg van het feit dat de boosdoener pas onlangs kon 'worden aangehouden. Het weekend is bedoeld voor de jeugdleiders van de voetbalvereni gingen op Walcheren, Noord-Beve land en het westelijk (de zak) van Zuid-Beveland. Het weekend wordt georganiseerd in samenwerking met de Landelijke Dienst Spel- en Recreatiesport te Zeist. Het weekend omvat een bij eenkomst op vrijdagavond (om half acht) in het ontmoetingscentrum Dauwendaele in Middelburg. Op deze avcnd wordt er wat na eigen aktiviteiten met de deelnemers ge praat over het werken met de jeugd het wedstrijdgebeuren en de moge lijkheden die er liggen, op trainings avonden. Op zaterdagmorgen om half tien volgt een bijeenkomst in de sporthal aan de Nassaulaan in Middelburg. Die morgen zullen de deelnemers zelf praktisch bezig zijn, waarna er een nabespreking volgt. 7.AAI.VOSTRAI Laatste wedstrijden rayon Zierikzee De Hymalaja-putter van mevrouw De algemeen kampioenschap van de letiloc Groen behaalde met 90 punten liet nstelling. Morgen (woensdag)avond zullen voor dit jaar de laatste zaalvoetbal wedstrijden worden gespeeld voor de kompetitie van het rayon Zierikzee. Old City Boys, nog kanshebber op de titel, gaat het programma op deze avond openen met de ontmoeting tegen dc reserve's van RAP '73. Toren Boys gaat het hierna opne men tegen de reserves van Old City Boys waarna de koploper uit de 2e klas F.C. Kerkwerve zal aantreden tegen Brogum. Vervolgens gaat RAP '73 haar krachten meten met het Nieuwerkerkse SKNWK waarna het treffen tussen ZZ'72 II en Dreischor op het programma staat. MEVO en SVOWK zorgen tenslotte voor de af sluiting in 1975. BRÜINISSE, 13-12. Vrijdag en zaterdag werden met een grote vogeltentoonstelling in het verenigingsge bouw te Bruinisse, de resultaten getoond van het af gelopen kweekseizoen 1975. Algemeen kampioen van de ten toonstelling, werd de Hymalaija-put- ter, die 90 punten behaalde, van me vrouw De Groen te Nieuwerkerk. Jeugdkampioen werd de grasparkiet van Ab v. d. Ouden te Bruinisse, met 89+ punten. Strien, 3, 88 p., tweede prijs, Tur- quoisine, L. v. Strien, 4, 89 p., kam pioen; Turquoisine, L. v. Strien, 7, 88 p., derde prijs; Turquoisine, L. v. Strien. 11, 87 p., derde prijs; Tur quoisine^ L. v. Strien, 3 dék, 88+. Uitslagen: Strogeel. H. Hendrikse. ok', -.89 p., tweede prijs; isabel, J. Holman, ok. 88 p., derde prijs; kooi- nr. 249, H. Cremer, 8. 89+ p., kam pioen;-koóinr. 253, H. Cremer. ok, 88 p„ derde prijs; kooinr. 255, H. Cre mer, ok, 89 p., tweede prijs; blauw- fazantje, H. Cremer, ok, 89 p., twee de prijs; St. Helena Fazant, H. Cre mer, ok, 89 p., tweede prijs; SI. He lena Fazant. J. de Boed, ok, 89 p., tweede prijs; Japanse kwartel*4 J. W. Hofman, 88 p., tweede prijs; Chin, dw.kwartól, H. Héndrik^e, ok, 89 p., kampioen; Jap. meeuw, P. de Groen, ók, 87 p., kampioen; zebr.-vink. mevr. De Groen, grijs, ok, 86 p., der de prijs; zebr.-vink, mevr. De-Groen .grijs, ok, 86 p., derde prijs; zebr.- vink, mevr. De Groen, grijs, 86 p., tweede prijs; bleekrug zebr., J. v. d. 'Ouden, ok, 88 p., kampioen; zebr.- bl-uin J. v. d. Ouden, oek, 87 p., tweede prijs; zebr.-bruin, J. v. d. Ouden, ok, 86 p., derde prijs; geel 'grasparkiet (2), L. Verspoor, ok, 87 p., tweede jeugd, derde prijs; Lutino ■A. v. d. Ouden, ok, 89 p., tweede 'prijs; Lutino, A. v. d. Ouden, 2 stam 86 p., Ie jeugd, derde prijs; Lutino, A. v. d. Ouden, 5, 88 p., kamp. stam, kampioen; Lutino, A. v. d. Ouden, 17, 86 p., derde prijs; Cinamon, A. v. d. Ouden, ok, 89+ p., kamp. jeugd kamp. o.k.; lichtgroen, M. Duinhou wer, 4, 86 p., tweede prijs; licht groen, M. Duinhouwer, ok, 87 p., ■derde prijs; grijsvleugel, L. Verspoor ok, 87 p.. derde prijs; geelmasker, I. de Boer, ok, 87 p., derde prijs; Ausir. bont, A. v. d. Ouden, ok, 88 p., twee de prijs; Rose Colly, L. v. Strein, 8 oek, 87 p., derde prijs oek; L. v. iStrien, ok, 89 p., kampioen; Turquoi- isine, L. v. Strien, 1, 8 p, tweede pvijs Turquoisine, L. v. Strien, 2, 88 p., Tweede prijs; Turquoisine, L. v. VOETBAL Jong Ambon-Zierikzee 1-0 In de eerste helft had Jong Ambon overwegend het beste van het spel maar ondanks de vrijheid welke de spitsen genoten van de Zierikzee- verdedigers toonden zij zich niet erg produktief. Toch kon Jong Ambon de eerste helft door een doelpunt van Bert Pentury, die via de binnen kant van de paal scoorde, mét een 1-0 voorsprong afsluiten. Na de rust waren de rollen omge keerd en had Zierikzee overwegend het beste van het spel. Aanvallend kon Zierikzee evenwel geen vuist maken waardoor de schaarse aan vallen van de thuisklub nog het meeste gevaar inhielden. SVOWK-Dreischor II 3—1 Een verdiende overwinning voor dc Ouwerkerkers, die een groot veld- overwicht hadden, waarbij het nog vele kansen onbenut liet. In de 25ste minuut kan Willam Remeeus voor 'de thuisklub de score openen (1-0), waarna 10 minuten later Urban Mannie de voorsprong tot 2-0 kon opvoeren. Nog juist voor het afslui ten van de eerste speelhelft kon Si mon de Vlieger de achterstand voor Dreischor tot 2-1 reduceren. Ook na de rust bleef SVOWK de toon aangeven, maar het duui'de nog tot een kwartier voor tijd voor Urban Mannie aan alle onzekerheid een einde kon maken (3-1). Zierikzee III-Renesse I 23 Het voetbal dat in deze .wedstrijd vertoond werd, was van een bijzon- dei- laag gehalte. In de eerste helft kon Zierikzee een 2-0 voorsprong ne men. Na de rust kwam Renesse op 2-1, doordat een van de Zierikzee- verdedigers de bal in eigen doel schoot. Hans Touw bracht de duin bewoners naast Zierikzee (2-2), waar na in de slotfase Willem van Zwie- ten de overwinning voor de Renesse- naren nog uit het vuur wist'te slepen (2-3). Duiveland-Terneuzense Boys II '2-1 Ook in het treffen met de reserves van Terneuzensé Boys hebben de Oosterlanders weer eens bewezen dat het tegen hoog op de ranglijst ge plaatste teams tot de beste prestaties komt. Beide elftallen ontliepen elkaar bijzonder weinig. Uit een goed opge zette aanval wist Wim v. d. Hulle met. een fraai doelpunt Duiveland de leiding te geven (1-0). Nog vóór de rust slaagden de bezoekers er in de balans in evenwicht te brengen (1-1). Na do hervatting werd er door beide elftallen met volle inzet voor de zege gestreden. Een kwartier voor tijd viel de beslissing, toen Hans v. d. Werf op maat afspeelde aan Kees Lems, die geen fout maakte (2-1). Scholingsweekend voor jeugdleiders MIDDELBURG. 15-12. Op vrij- dag en zaterdag. 19 'en 20 december wordt in Middelburg een scholings weekend voor jeugdleiders gehouden georganiseerd door de Jeugd Tech nische Commissie van de K.N.V.B. afdeling Zeeland. Koploper Dreischor heeft nog meer moeite met hekkesluiter Zee land Sport gehad als eigenlijk ver wacht mocht worden. Wel hadden de blauw-witten over wegend het beste van het spel, maar in dé aanval wilde het deze middag niet erg best vlotten. Door een doelpunt van Adrie Geelhoed kon de Thuisklub de eerste helft met een 1-0 voorsprong 'afslui ten. waarbijhet nog geluk had. dat' enkele minuten voor rust de doorge broken Zeeland Sport-spits de 'paal op zijn. wég vond. Na dé rust leek de zaak voor de thuisklub bekeken tóen hét door doelpunten van Jan v; d. Bos en Adrie Geelhoed tot 3-0 wist uit te lópen. Zeeland Sport voelde er echter nog niets voor om zich zo maar zon der meer gewonnen te geven en de spanning keerde weer volledig te rug-toen-het de achterstand tot 3-2 wist terug te'brengen. Pas twee minuten voor tijd maak te Adrie Geelhoed aan alle onzeker heid-een. einde, door de stand op 4-2 té brengen waarbij .de doelman van de 'Vlissmgers nóg werd geblesseerd. De verdediging van' de Vlissingers in akfie. (Foto:' Zierikzeesche Nieuwsbode) Spelers en supporters van Brou wershaven gaven na afloop de scheidsrechter de schuld voor de 4-3 nederlaag-welke men van Veere had moeten inkasseren. Toegegeven, scheidsrechter De Winter had niet bepaald zijn dag en zeker aan één doelpunt van Veere (het 2e) had hij een belangrijk aandeel. Toch zal men er bij Brouwershaven goed aan doen de sschuld van de nederlaag in eigen kring te zoeken. De anders zo betrouwbare defensie bleek deze middag een erg wankele veste te zijn waarin de organisatie ver was te zoeken. Daar er noch aan men-dek- king noch aan ruimte-dekking werd gedaan kreeg de anders toch niet zo produkfcieve Veere aanval de gele genheid om niet minder dan vier doelpunten te produceren, een onge kende weelde voor de ploeg uit Wal cheren. Met een klein beetje organi satie in het elftal had deze wedstrijd voor de Brouwen aren winst moeten opleveren. In de eerste helft zag het er nog naar uit dat dit inderdaad ging gebeuren. Al direkt slaagde men er in zich enige goede kansen te scheppen en in de 14c minqul was het raak toen Marco Schouwenaar een hoge pass over de verdediging gaf, waarop Kees Duinhouwer goed reageerde en vrij voor doel gekomen kon scoren (1-0). Allen voor de Vee re doelman gekomen lieten Kees Duinhouwer en Jaap Ever wijn enke le mooie kansjes liggen. In de 35e minuut werd het toch 2-0 door Piet Eokelaar die van een slecht door de Veere-verdediging weg gewerkte bal wist te profiteren. Nog net voor het verstrijken van de le helft kreeg Piet de Meester alle gelegenheid om ongehinderd naar het Brouwse doel op te rukken en de ruststand op 2-1 te bepalen. Na dc rust bleef Brouwershaven het beste van het spel behouden zonder er in te slagen aan de voor sprong meer gestalte te geven. In de 20e minuut veroorzaakte een van de Brouwse spelers een vrije trap. Zo n 15 meter van de plaats waar de overtreding was begaan werd deze kampioen oek; Turquoisine, J.'v. d. Ouden, 3 oek, 88 p., tweede pr; oek; gele roodrug, F. G. van Galen, ok, 87 p.. derde prijs; gele roodrug," F. G. van Galen, ok, 87 p., derde prijs; witte valkpark., M., Duinhouwer,-9, 87 p., derde prijs; grijze yalkpark., P, de Groen, ok, 88+', kampioen. door Veere genomen waarbij de spe lers van Brouwershaven tevergeefs op het fluitsignaal van de scheids rechter wachten om deze over te la ten nemen. Piet de Meester kreeg hierdoor alle gelegenheid om vrij naar hel Brouwse doel op te rukken en de stand op 2-2 le brengen. In de 27e minuut kon Veere zelfs voor sprong nemen door Drie Bezuijen die bij een uitval raak schoot (2-3). Vier minuten later was de stand weer in evenwicht door Marcel van Grunsven die een voorzet van Jaap Everwijn inkopte (3-3). Brouwersha ven bleef hierna drukken, maar zon der sukses. Vijf minuten voor tijd viel de beslissing toen de Brouwse verdedigers Piet Goedbloed alle ge legenheid gaven om van de rand van het strafschopgebied aan te leggen, waarvan hij een dankbaar gebruik maakte om het leer hoog in de tou wen te schieten (3-4). Dans om de bal (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Op .duidelijke wijze heeft Renesse zondagmiddag op liet sportpark „Laone" op kampioenskandidaat Ro bur revanche genomen voor de 1-0 nederlaag welke men eerder te Goes moest Inkasseren. Het grotendeels nog jeugdige team van de duinbewoners, dat hard werkte en daarbij ook nog behoorlijk goed voetbal liet zien, verdiende, de 5-2 overwinning volkomen. Robur kon op fortuinlijke wijze de leiding nemen toen Renesse-aanvoerder Kees van Burg het leder achterover in eigen, doel kopte (0-1). Renesse liet zich door deze tegen slag niet van de wijs brengen en goed kombinerend slaagde men er in de Robur-verdediging onder dr.uk te zotten. Volkomen in overeenstem ming met de yeldverhouding wist Dacin Bezuijen dé stand in evenwicht te brengen (1-1), waarna de jeugdige Sjaak Vasseur, een spelertje met aanleg, voor een 2-1 voorsprong zorgde. Nog voor de rust werd het door Daan Bezuijen 3-1. Na de rust is de overwinning voor Renesse geen moment meer in ge vaar geweest. Met een bijzonder fraai doelpunt bracht Cor Koopman de stand op 4-1, waarna Robur door Rpud Sehaier via een strafschop voor 4-2 zorgde. Uit een door Daan Bezuijen geno men strafschop bepaalde Renesse de eindstand, op 5-2. Cor Kooman scoorde fraai doelpunt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Schoondijke-DFS 0-1 Het is D.F.S. zondagmiddag gelukt om Schoondijke dit seizoen haar eerste nederlaag te bezorgen. Een. grasparkiet.van Ab-v. d. Ouden werd ndngewezen als jeugdkam pioen. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 5