SFEERVOLLE KERSTVIERING AFDELING SCHOUWEN PLATTELANDSVROUWENBOND Bijstand boeren en minders Afwachten geboden inzake kerncentrales Consumentisme" wordt sterker Fraai succes voor de Zierikzeese turnsters Nog niet met uw accept-giro betaald? Geen accept-giro ontvangen? Ministerie van Verkeer en Waterstaat INGEZONDEN STUKKEN Dank Avond mot vool muziek ZJERÏKZEE, 15-12. De Nederlandse Bond van Plalle- landsvrouwen, afdeling ■Schouwen, hield maandag avond in de zaal van restaurant „Concordia" de kerst avond. Presidente mevrouw L. Berman- Stcendjjk heette alle aanwezigen hartelijk welkom en zei zeer ver heugd te zijn over de grote op komst. Het eerste gedeelte van het pro gramma werd verzorgd door leer lingen van de Zeeuwse Muziek school onder leiding van mejuffrouw E. I. Jense. Voordat de jeugdige mu zikanten hun kunnen ten gehore brachten, werden met pianobegelei ding van mevrouw A. Coerdes- Meinsma door alle dames de kerst liederen „Stille Nacht" en „Nu zeit wellekome" gezongen. De zaal van restaurant „Concor dia'' was door de dames van de Bond' zeer sfeervol ingericht. Op de lange tafels prijkten vele kerststuk jes. die de dames zelf hadden ver- Grote heroïnevangst AMSTERDAM, 15-12. In een huis in de Binnenbantammerstraat in het Chinezenkwartier in de hoofdstad hebben rechercheurs van de Amster damse narcoticabrigade in de nacht van zaterdag op zondag de 68-jarige Chinees S. J. aangehouden met zes honderd gram heroïne (waarde ca. 70.000 gulden). De heroïne was grotendeels ver pakt in hoeveelheden van 14 gram. De man had voorts 100 gram opium bij zich, verpakt in eenheden van een gram. Tevens bleek de Chinees drie revolvers en een hoeveelheid patronen in zijn bezit te hebben. van een zomergast Het jaar 1975 loopt ten einde. 3Ve kunnen terugblikken op een prach tige zomer. Vele fijne dagen heb ik met vrouw en hond. op Schouwen mogen doorbrengen. Wij willen ie der die er aan mee heeft gewerkt, dat alles zo prettig mogelijk mocht verlopen, hartelijk danken. We den ken hierbij o.a. aan de politie, de reddingsbrigade en vele anderen. Ze waren zowel ter land en ter zee zo veel als mogelijk was, paraat. Ook de werkers van de reinigings diensten, komt een woord van lof toe. Zei waren, het die onze rommel, weer hebben opgeruimd. Zc leegden de emmers op de eilandjes langs de mooie Dam tot achter in de Doma- niale bossen. Het is verheugend dat wij (het publiek) zelf wat milieu be wuster gaan worden. Onze vele gas ten (oosterburen) blijven hier zeker niet bij achter! Wij wensen u ten slotte, prettige feestdagen toe en een goed 1976. P. Sonnevelcl, Paulusweg 18, Hen drik Ido Ambacht. vaardigd, evenals de dennen-versie ringen langs de wanden. In deze kerstsfeer ademende zaal, trachtten de leerlingen van de Muziekschool deze stemming nog te verhogen met hun optreden. Afgezien van enkele foutjes werkten zij zich keurig door een vrij moeilijk programma heen. De medewerkenden aan dit muziek programma waren: Solange Boel, Karin Izeboud, Ankie Jongmans, Petra Jongmans, Elisabeth Koop man, Job Koopman. Corine Ligthart, Marion Ligthart, Els van Leeuwen, Karin Mom, Marcella Padmos, Pa tricia Tanis en Jacomien Zuidweg. Aan het slot van dit muziekpro gramma kregen de leerlingen van mevrouw Berman een fotolijstje uitgereikt. Tijdens hun optreden wa ren door mevrouw A. Jumelet-Van Dalen vele foto's gemaakt en de presidente van de Bond zegde toe dat elke leerling te zijner tijd een foto van dit optreden overhandigd zal krijgen. Mejuffrouw Jense kreeg naast een fotolijstje tevens een plant aangeboden. Muzikale Verrassing In de hierop volgende pauze wer den warme wijn en hartige hapjes geserveerd. De dames van het koor van de Bond, onder leiding van me vrouw M. Coumou-Groenendijk zorg- KERKNIEUWS Ger. Gemeente Nieuw erker k Donderdag 18 december, 19.30 uur ds. J. van Vliet uit Aagtekerke. Ger. Gemeente Oosterland Ds. H. Liglenberg, predikant van de Ger. Gemeente van Terwolde aan de Vecht, die naar de Ger. Gemeen te alhier onlangs een beroep ontving zulks in de vakature van ds. W. Hage, die vertrok naar de Ger. Ge meente van Rotterdam (W).) heeft voor dit beroep bedankt. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Zand voort part-time. mevrouw drs. K. E. Biezeveld, kan didate aldaar. Benoemd door de regionale kerke lijke kommissie van het regionaal verband der Hervormde Gemeenten (klassis Den Haag) tot geestelijk ver zorgster van het verpleeghuis Prin senhof te Leidschendam: mevr. drs. C. J. Menken-Bekius, wonende te Leiden. Gereformeerde Kerken Beroepen te Slootdorp: drs. M. Dijkstra, kand., Kampen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Stadskanaal: H. J. Boiten, Zuidwolde (Dr.). Christelijke Gereformeerde Kerken Tweetal te Lisse: J. J. de Jonge. Kampen en P. N. Rïbbers, Den Haag -West. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Zeist: A. Hoogerland, Krabbend ij ke. Pleidooi van wetenschappers UTRECHT, 16-12. Een groot aan tal Nederlandse wetenschappers heeft een verklaring ondertekend waarin gepleit wordt voor een afwachtende houding ten opzichte van de bouw van meer kerncentrales. De verklaring is opgesteld naar aanleiding van het besluit dat bin nenkort door het parlement zal wor den genomen over de bouw van vier kerncentrales van elk duizend mega watt. De ondertekenaars willen met de verklaring de wijdverbreide twijfels in wetenschappelijke kringen over de juistheid van een dergelijk besluit, onder de aandacht van de regering en de politici brengen. De tekst van de verklaring is een bewerking van een Amerikaanse ver klaring, die door meer dan driedui zend wetenschappers werd onderte kend. UTRECHT - Het „consumemisme" wordt sterker, vertelde ir. A. de Zeeuw, directeur-generaal landbouw en voedselvoorziening bij het ministerie van landbouw en visserjj, in Utrecht. Hij bedoelde ermee dat de consument zich meer bewust wordt van zijn rol in het marktmechanisme en zich gaat organiseren ter behartiging van zijn belangen. De heer De Zeeuw sprak in de jaarvergadering van de „Stichting Zelfstandige Handel en Industrie" (Z.H.I.), een organisatie van de nict-coöpcratieve handel en industrie op agrarisch gebied. De consumenten, aldus ir. De Zeeuw, maken zich toenemende zorgen over wat zij nu precies eten en drinken. Deze zorg is ge rechtvaardigd en begrijpelijk, maar er moet wel duidelijk onder scheid gemaakt worden tussen belangrijke en minder belangrijke gevaren die in ons voedsel schuilen. Hel belangrijkste gevaar is volgens iv. De Zeeuw niet dat we met ons voedsel te veel additieven (toegevoegde stoffen) en resten van bestrijdingsmiddelen naar binnen krijgen, maar dal we van het goede te veel gebruiken. Aan de wens van de consument, op het etiket volledige informatie te krijgen, zal volgens ir. De Zeeuw moeten worden tegemoetgekomen. clen na de pauze voor een verrassing Met pianobegeleiding van mevrouw A. Cocrdes-Meinsma werd de bij zonder mooie Kerstcantate „Indulci Jubilo" van Ad Vos gezongen. Op zeer indringende wijze werd de de clamatie in deze cantate gesproken dóór mevrouw B. Plaating-Krul. Uit het enthousiaste applaus van het publiek bleek dat deze Kerslcanta- tc bijzonder gewaardeerd werd. Na samenzang van het Kerstlied „Komt allen tezamen" sprak me vrouw Berman woorden van dank tot de Kerstcommissie, tot mevrouw Hanse-Verton voor het verzorgen van de versieringen, tot mevrouw Mouthaan-Mantel voor het verven van de kerstbakjes, tot de dames van het koor en tot mevrouw Plaa- ting voor de deklamatie. Ondanks de vele zorgen wegens de ze moeilijke tijd, waarin de vrede op aarde neg heel ver weg is, wenste de presidente alle dames prettige feestdagen, een goede jaarwisseling en een gelukkig Nieuwjaar toe. Door alle aanwezigen werd tenslotte het „Ere zij God" gezongen. LANDBOUW EN VEETEELT Show van Welsh-hengsten in Den Bosch Aangezien de fokkerij van Welsh pony's in ons land de laatste jaren een stormachtige ontwikkeling heeft doorgemaakt, het betreffende stam boek telt nu al meer dan zesduizend leden, ziet het er naar uit, dat de grote show van Welsh ponyhengsten, die op vrijdag 23 en zaterdag 24 ja nuari 1976 in de Brabanthallen in Den Bosch wordt gehouden, een gro te belangstelling gaat trekken. Meer dan vierhonderd hengsten komen hier acte de présence geven, om al dan niet het goedkeuringsbre vet te verwerven. De fokkerij wordt de laatste jaren op bijzonder serieuze wijze begeleid en zo hebben o.rn. het nakomelingen onderzoek, het bloedgroepenonder- zoek, het instellen van predikaten en het onderzoek op zadelkwalitei ten het scala van selektie mogelijk heden verruimd. Met al deze en an dere gegevens wordt nu bij de goed keuring van hengsten rekening ge houden. DEN IIAAG, 15-12. In moeilijkhe den geraakte boeren en tuinders zul len op grond van de rijksgroepsre geling zelfstandigen van de bij standswet een bijdrage ontvangen, gelijk aan het verschil tussen f 20.000 en hun inkomen in 1975. Ze hoeven het bedrag niet terug te betalen en ook zal geen rente wor den berekend., Voorwaarde is dat ze ook de afgelopen jaren al een inko men van minder dan f 20.000 hadden waarmee ze toch hun gezin konden onderhouden, en dat hun inkomen over 1975 zelfs voor dat gezinsonder- houd te laag is. Overleg tussen minister A. van der Stee van landbouw en visserij en staatssecretaris W. Meijer van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft tot deze regeling geLeid. Verder gelden voor de bijstand aan boeren en tuinders de algemene voorwaarden die op iedere zelfstan dige ondernemer van toepassing zijn: er moeten financiële moeilijkheden bestaan of dreigen die niet op andere wijze zijn op te lossen, de verwach ting moet bestaan dat na hulpverle ning het bedrijf weer voldoende in komen zal opleveren, hel bedrijf moet levensvatbaar zijn. I *S>port eft wedótrijde^x^ f iïllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIHIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII|llll)lllllllllllllllllllllllll'IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIHHIIin»j ZIERIKZEE, 13-12. Bij de zaterdag in de sporthal „Onderdak" gehouden Zeeuws-Brabantse tumkampioenschappen hebben de meisjes van Delta Sport beslag weten te leggen op twee eerste en twee tweede pryzen. Anita Does werd kampioen in wedstrijd A en Anita Jongcjan kampioen in wedstrijd B, terwijl Sjoukje Koster tweede werd in wedstrijd C en An,ja van ïwaarden tweede bij de dames. In de wedstrijd B, welke geen doorstromingsmogelijkheid bezit -naar de Ned. kampioenschappen, werd door 22 meisjes deelgenomen. Naast het reeds genoemde kam pioenschap van Anita Jongejan, die 30.65 punten behaalde, wist Trudy de Jongste de 4e plaats te bezetten met 27.95 punten. Joke Roskam werd 5e met 27.80, Rianne Vermeu len 9e met 24.30 en Sylvia v. d. Ster ren lie met 23.35 pnt. allen Delta Sport turnsters. Bij de wedstrijd A, waar Anita Does kampioen werd, waren er 14 deelneemsters. Deze wedstrijd geeft de mogelijkheid voor doorstroming naar de Ned. kampioenschappen. Anita Does behaalde voor haar sprong 8.45 pnt., haar balkoefening 8.20 pnt., de burg leverde haar 6.60 pnt. op en de vrije oefening de hoog ste score van de dag 9.10 pnt. De wedstrijd dames turnsters, welke evenals de wedstrijd A ge rangschikt wordt onder de wed strijdsport bij het KNGV, werd ge wonnen door Matty Kortstanje- uit Goes met 31.35 pnt, voor Anja van ïwaarden van Delta Sport met 30.10 pnt. en Marlies Goedemont uit Goes met 29.95 pnt. Anja van ïwaarden behaalde in haar wedstrijd de hoog ste notering voor haar sublieme balkoefening n.l. 8.25 pnt. Afdeling topsport Aan de afdeling topsport, wed strijd C, werd door Delta Sport aan deelgenomen door Sjoukje Koster, Annet Schouls en Jolanda Stoutjes- dijk. Vorig jaar werd Sjoukje Kos ter Zebra kampioene voor Annelies Clarisse uit Souburg, en ook deze keer stonden de twee rivalen weer aangetreden voor een sportieve strijd om de hoogste eer. Sjouke wist hierbij dat haar konkurrente ei genlijk niet meer te bereiken was daar zij reeds een jaar deel uitmaak van d<* Nederlandse A-selektie, waar zij te Papendal 3 uur per dag aan de trainnig deelneemt. Niettemin heeft Sjoukje haar huid zo duur mo gelijk verkocht en wist zij met slechts 2 punten verschil een eervol le tweede plaats te bezetten met 33.45 pnt. Op de 3e plaats eindigde Anneke Weststrate van Volharding uit Goes met 29.80 pnt., terwijl Jo landa Stoutjesdijk het presteerde de 4e plaats te bezetten voor haar klub- genote Annet Schouls die 7e werd.. Jolanda behaalde 27.50 pnt. en An net 25.45 pnt. Nadat de voorzitter van de Zebra de heer Knol de deelneemsters en organisatie had bedankt voor hun medewerking, verzocht h\j aan bur gemeester Th. H. de Meester van Zicrikzee over te gaan tot de prijs uitreiking. Nadat de burgemeester zijn grote bewondering had uitge sproken voor hetgeen deze dag door de turnsters was gepresteerd over handigde hü aan de turnsters de door hen gewonnen prijzen. ZAALHANDBAL Verrassende zege van Delta Sport-dames In de Middelburgse sporthal heb ben de Delta Sport-dames revanche genomen voor de onnodige nederlaag van vorige week. Nu moest worden aangetreden tegen kampioenskandi daat E.M.M., die door grote inzet en met keepster Ria van Strien als uit blinkster geklopt werd. Delta Sport begon sterk en leidde door treffers van Jannie Verkaart en Ria Schaaltje met 0-2 voor dat EMM kon tegenscoren. Via 3-3 kwam de rust met 6-8 in 'het voordeel van de Zierikzeese dames. Na de rust een zeer fel EMM dat in het begin van de 2e helft maar niet kón inlopen. Dit lukte pas tegen het einde van de wedstrijd. Dit einde was een thriller die wel \door Hitchlcock bedacht had kunnen zijn. ■Bij 10-10 kreeg EMM een straf worp toegewezen,. Ria van. Strien stopte de strafworp en uit de daarop volgende snelle uitval scoorde Anita de Jongh de winnende treffer. Direkt hierop floot de scheidsrechter voor het ein de, en was het nog ongeslagen EMM verlost van dit predikaat. De jeugd Ook bij de jeugd weer goede pres taties. De dames junioren verloren weliswaar, maar weer werd bet ver schil kleiner. Het eerste winstpunt kan misschien spoedig behaald wor den. Nu werd het nog een eervolle 5-3 nederlaag, tegen Marathon. De jongens adspiranten wonnen met niet minder dan 7-2 van Marathon in een leuke wedstrijd. De training van Fiat van Dalen gaat hier vruch ten afwerpen. Het herenteam van Delta Sport II had tegen het nog on geslagen EMM geen schijn van karjs gehad op een goed resultaat. Voor de rust zag fnen nog kans EMM enigs zins bij te benen, maar na de thee werd men door de geroutineerde EMM-ers weg gespeeld. De eind stand kwam met 33-13. Voor Delta Sport scoorden: Gerard den Boer (5), Jup Henning (3), Johan de Jonge (3) en Peter Verkaart (1). Advertentie Deel Hl 1976 U weet het: elk jaar krijgt u een nieuw kenteken bewijs deel III. Dat is in de wet geregeld om er voor te kunnen zorgen dat alle auto's en motoren correct z.ijn geregistreerd. Het nieuwe deel III1976 moet iedere automobilist 1 februari a.s. op de voorruit hebben zitten. Als u 't nog niet heeft, dan zijn er twee manieren om 't in uw bezit te krijgen. Alle accept-girokaarten voor het nieuwe deel III zijn nu verstuurd. Als u nog niet hebt betaald, doe dat dan direct. Alleen dan krijgt u uw nieuwe deel UI nog vóór 1 februari thuisgestuurd. Als u geen accept-girokaart hebt ontvangen (of 'm kwijt bent), dan kunt u van 5 t/m 30 januari op ruim. 300 postkantoren terecht. (Zonodig kan tel. 0017 u vertellen, welke). U neemt dan mee: uw kentekenbewijs deel I, deel II, het oude deel Dl (dat op uw voorruit zit) en bovendien de kopie van deel III die u thuis bewaarde'1"). Als u dan een legitimatiebewijs en deze stukken laat zien, kuntu tegen betaling van f 17,50 uw deel II11976 meteen meenemen. Wacht niet tot de laatste dag. Per 1 februari moét deel III 1976 op uw voorruit zitten. Let op: u krijgt geen nieuwe kopie deel III. Uw huidige kopie deel III blijft geldig. Die moet u dus goed bewaren; u hebt 'm nodig bij eventuele verkoop van uw auto." Zo zit dat. Publikatievan.het

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 4