Aktie Unicef - kinderfonds Verenigde Naties - op Schouwen-Duiveland HOLTY MODE Speciale kerst-aanbiedingen! Landbouwver. „C et C" Bruinisse De scholen te Zierikzee Jaarvergadering watersportvereniging „Bru" Bijeenkomst Geref. Bijbelstichting Op de meisjes-afdeling nu STREEKNIEUWS ZILRIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 16 december 1975 Nr. 21812 Verkoop wenskaarten ZIEKIKZEE, 15-12. Twee Zierikzeese dames, mevrouw M. E. de Looff-Passeiiier en mevrouw D. Jongebreur- Folmer, hebben het initiatief genomen 0111 op Schou wen-Duiveland de Unicef: het kinderfonds van de Ver. Naties, weer nieuw leven in te blazen. Advertentie Dc beide dames, die momenteel het secretariaat vormen, mogen by hun vorige week aangevangen werk zaamheden in alle plaatsen op Schouwen-Duiveland op veel by val en steun rekenen. Op zichzelf geen vreemd verschijnsel. (Vervolg van pag. 1) Voor de aanvang van de vergade ring werden enige ogenblikken stilte in acht genomen voor het op 14 nov. overleden lid de heer J. Blom Lz. De heer Blom was o.m. gedurende ruim 20 jaar bestuurslid van C. et C. in 1974 was hij 50 jaar lid van de ZLM waarvoor hij als ere-lid werd benoemd. Huishoudelijke zaken Naast de heer P. C. Hanse kreeg men er dit jaar weer een tweede erelid van de ZLM bij en wel de heer J. Goudzwaard die in 1925 als lid toetrad van C. et C. Klachten waren er bij het bestuur binnen ge komen over de hoge voorschotnota's van het boekhoudkundig bureau van de ZLM. Oorzaak hiervan werd ge zien het feit dat hieraan vele uren moeten worden besteed. Momenteel zijn er plannen om in de Westhoek een kursus te organiseren waarvoor zich inmiddels reeds een 15-tal per sonen heeft aangemeld. Geklaagd werd ook over een overmaat aan mussen. Nu er te Burgh-Haamste- de geen mussengilde meer bestaat, werd door het bestuur geadviseerd lid te worden van de mussengilde te Renesse. De heer K. C. v. d. Slikke, verte genwoordiger van de Suiker Unie voor Schouwen-Duiveland gaf een nadere toelichting op de bietenoogst. In het algemeen bezien kan er ge sproken worden van een rekordop- brengst van bieten. De opbrengst in Duiveland met 47 ton was hoger dan in Schouwen met 42 ton. Aandacht werd ook besteed aan het openhouden van de haven van Brouwershaven. Dit jaar loopt het kontrakt af waarbij er nog geen ze kerheid is of dit zal worden verlengd De heer v. d. Slikke dacht wel dat het vervoer per schip zal worden ge handhaafd daar door minister Wes terterp is gesteld dat bij het vervoer over de weg in de transportauto's een bijrijder zal moeten zijn, wat het vervoer over de weg te duur maakt. Door de vergadering" werd uit- di*ukkelijk gesteld, dat wanneer de haven van Broüwershaven dicht gaat, dit men dan minimaal 1 jaar van te voren zal moeten weten. Uit voerig werd ook nog van gedachten gewisseld over het vóór en tegen van de zware wegtransporten. In dit verband werd gewezen op het totaal stuk rijden van de Delings- dijk, die er momenteel niet best aan toe is. BRUINISSE, 15-12. Dc water sportvereniging „Bm" hield zater dag dc jaarlykse ledenvergadering in ,,'t Durps'nus" tc Bruinisse. Na het welkomstwoord door voorzitter A. v. d. Zyl werd het financieel ver slag van havenbeheer voorgelezen door een lid van dc financiële kom missie ,de heer R. Lcrou. liet ha venbeheer sluit dit jaar met' epn batig saldo, en aan penningmeester D. van Duivcndyk werd decharche verleend voor zyn financieel beleid. Het comité dat de organisatie voor de evenementen verzorgd vond de tijd aangebroken om af te treden en plaats te maken voor een nieuwe kommissie. Er waren vijf personen bereid in de nieuwe oi'ganisatie kommissie zitting te nerpen, t.w. mevr. Van Stek, en de heren J. Veenemans, J. van Sluis, J. Tulp en J. Rood. De aftredende bestuursle den de heren A. v. d. Zijl en W. Oudijn werden met algemene stem men herkozen. Het aftredende hoofd financiële kommissie, de heer P. van Stek werd eveneens herkozen. Bij de verkiezing van de aftredende havencommissaris, de heer A. Schip per en de door dertien leden voor gedragen tegenkandidaat de heer H. Freriks, kreeg de heer Fveviks een ruime meerderheid aan stemmen. Om de dames van dc leden dc ge legenheid te geven medezeggenschap te krijgen in de vereniging stelde De Unicef is een toonbeeld van in ternationale samenwerking, dat vrij willige bijdragen van regeringen en particulieren besteedt voor het wel zijn van kinderen overal ter wereld, ongeacht ras, geloof, nationaliteit of politieke kleur. Het fonds voorziet meer dan hon derd landen van materiaal, instru ment en, medicijnen, installaties voor zuivelfabrieken en gezondheidscen tra, voedsel en alle mogelijke ande re goederen, die voor hun permanen te ontwikkelingsprogramma's nodig zijn- Het bekostigt de opleiding van in heemsen tot medisch hulppersoneel. Het steunt een groot aantal projek- ten: massacampagnes ter bestrijding van volksziekten, reizende gezond heidsdiensten, voedingsprogramma's, gezondheidscentra voor moeder en kind enz. Jaarlijks ondervinden zestig mil joen kinderen en moeders direkt hulp van Unicef. Unicef geeft alleen hulp aan die landen, die hulp nodig hebben, die hulp vragen en die be reid zijn zelf aktief deel te nemen aan de projekten, waarvoor hulp wordt gevraagd. Unicef is geen lief dadigheid. „Help-u-zelfsysteem De landen worden gesteund vol gens het help-u-zelf-systeem, dat permanente verbetering van het welzijn van kinderen waarborgt: zij moeten de hulp van Unicef aanvul len met materiaal en mankracht die ter plaatse beschikbaar zijn. De zorg van Unicef is langzamer hand uitgegroeid tot een zorg van de wiegwel niet tot het graf, maar tot het ogenblik, waarop het kind ophoudt kind te zijn en zijn eigen weg gaat zoeken in de maat schappij. Unicef is de enige organi satie, die de vereende steun van de zo veel landen ontvangt. Sinds zijn oprichting op II decem ber ,1946 door een eenstemmig besluit van de algemene vergadering van Verenigde Naties is het Fonds ge groeid tot de grootste internationale organisatie voor het welzijn van het kind. De rechtvaardiging van Unicef's werkwijze, dié door alle geholpen landen hoog wordt geschat, ligt in het streven naar blijvend resultaat, gebaseerd op het help-u-zelf-prin- cipe. Het is één van de mooiste voor beelden van internationale samen werking, in het kader van de Vere nigde Naties, voor vreedzame doel einden. In een aantal landen zijn nationale Unicef-comités opgericht met het doel Unicef te steunen. Verkoop wenskaarten In dit kader zijn nu ook de Zierik zeese dames aan het werk getogen om door middel van de verkoop van wenskaarten (kerst-, nieuwjaars- .en verjaardagskaarten), agenda's, pos ters, bouwplaten, enz. een steentje aan dit lofwaardige doel bij te dra gen. Met het oog op de komende feest dagen is de aktie momenteel voor verkoop van wenskaarten. Bijzonder verheugend is hierbij de steun welke het bestuur voor een gezinslidmaat- schap voor echtgenote/vriendin/ vriend in te voeren tegen een kon- tributie van tien gulden per jaar. De leden gingen met dit voorstel akkoord, waarna verschillende da mes zich als lid meldden. Verhoging havengeld Een voorstel vanuit de vergade ring het havengeld van f 12,50 per vierkante meter te verhogen naar f 15,00 per vierkante meter werd aangenomen. Deze verhoging is noodzakelijk mede door dé geldont waarding, maar ook om enkele ver beteringen in de haven aan te bren gen. Een verbetering is namelijk al aangebracht door het plaatsen van een nieuwe omheining van het ter rein die afgesloten kan worden, waarmee de schepen die in de win ter in de haven blijven liggen nu beter beschermd zijn. Een boxprijs van f 15,00 per vierkante meter vond een der aanwezige leden een zeer schikkelijke prijs daarbij in aanmerking genomen dat men dan nog over vrijheid beschikt ook. want hij zei voor zijn boot in jachthaven ..Aquadelta" te betalen een boxprijs die neerkomt op een vierkante me- terprijs van f 35 waarbij hij door fa. Peek Yachting, gevestigd op de ha ven. wordt verplicht de onclcrhouds en reparaliewerkzaamhcden aan zijn boot ie laten verrichten. hierbij is toegezegd en reeds is ge geven. Zo zag vorige week de vyfdc klas van dc Theo Tyssenschool te Zicrik- zee in enkele uren kans om voor een bedrag van meer dan f 500,tc ver kopen. Zelf waren de beide dames maandagmorgen in het bejaarden centrum Borrcndammé met een stand waar wenskaarten werden verkocht. Vergadering Staten van Zeeland Provinciale Staten van Zeeland komen in openbare vergadering bij een op vrijdag 19 december aan staande in de Statenzaal van de Ab dij te Middelburg. Chr. Plattelandsvrouwen afd. Schouwen-Duiveland De leden van de C.P.B. vieren op dinsdag 23 december a.s. het Kerst feest in het Hervormd Verenigings gebouw in het Vrije. De avond hieraan voorafgaande, dus' op 22 december zal door deze afdeling het Kerstfeest verzorgd worden voor de bewoners van rust huis „Irene" en „Ons Ifui»". renesse Geslaagd Te Schiedam slaagde de heer A. E. de Meij voor het Staats praktijkdi ploma boekhouden. serooskerke Verkoop woonhuis Vrijdagmiddag werd in Seroos- kerke t.o.v. notaris D. Karsten uit Zierikzee publiekelijk het woonhuis Dorpsplein 2, verkocht. Koper werd het makelaarskantoor „De Koepel" b.v. te Haamstede, voor de prijs van f 65.500.—. kerkwerVe Kerstfeest N.C.V.B. en N.H. Vrouwenvereniging Woensdag 17 december a.s. houat de afdeling van de N.C.V.B. een kerstavond samen met de N.H. Vrou wenvereniging. De avond wordt ge houden in het plaatselijk vereni gingsgebouw. Aanvang: 'zie week agenda. ouwerkerk Kerstviering zondagsschool Momenteel circuleert de inteken lijst ten behoeve van het jaarlijkse kerstfeest met de kinderen van de zondagsschool der Hervormde Ge meente. Donderdag 18 dezer om 2 uur zal de bejaardensoos een kerstwijdings- middag houden in het Dorpshuis. nieuwerkerk Zwembad-vakantie Gedurende de kerstvakantie - van 19 december tot 4 januari - zal het zwembad „Dol-Fijn" gesloten zijn. Kollekte zondagsschool De inzameling ten behoeve van de zondagsschool bracht het mooie bedrag op van f 1212,85. Een dank woord is zeker op zijn plaats. oosterland Gestolen auto teruggevonden De Ford personenauto die van ga rage H. in Den Haag was gehuurd door R. B., wonende in de S. M. Lon- cquestraat alhier en die in de nacht van zaterdag op zondag jl. van voor de woning van B. werd ontvreemd, is in de loop van zondag door de po litie teruggevonden, gedeeltelijk in een sloot liggend in de Lage Ram- pertseweg, even voorbij het bedrijf van de heer Joh. de Bruine Mz. Men vond de in de nabijheid wo nende landbouwer A. Bouwman be reid de wagen per tractor naar het dorp te slepen, omdat de motor wel startte doch de schakeling onklaar was. Vermoedelijk is de auto niet af gesloten geweest, omdat er geen te kenen waren dat men zich met ge weld toegang tot het interieur heeft moeten verschaffen. De rijkspolitie heeft deze wat duis tere zaak in onderzoek. Het vermoe den wordt uitgesproken dat men waarschijnlijk door dc gladheid van het wegdek in de sloot gereden is. Verder weet men ook niet of men hier met een geval van diefstal of joy-riding te maken heeft. Overigens nog geen spoor van de dader of da ders. Oud papier In verband met de komende feest dagen vindt dc maandelijkse opha ling van oud papier voor de Mbumu- zending reeds plaats op zaterdag 20 december a.s. Trekker en wagen star ten om negen uur. Het papier gebun deld bijeengezet, bevordert een effi-, ciënte afvoer. Opbrengst zendingscollecte De maandelijkse busjescollecte die lher ter plaatse gehouden wordt ten bate van de Mbuvna-zending door Joke Bakker, Marco Goudzwaard, Ineke van Haaften, Saar Joppe, Quri- na en Rianna van der Maas, Edie Meerman en Kees Meerman, onder leiding van de heer D. I. van de Velde, bracht in december f 207,35 op, waarvoor dankwooi-den aan gevers en geefsters en niet minder aan de leiding en de collectanten. bruinisse Krediet voor brandweerauto Tijdens de gemeenteraadsvergade ring van vrijdagavond a.s. zal de raad gevraagd worden een krediet be schikbaar te stellen van f 178.000, in- klusief b.t.w., voor de aanschaf van een brandweerauto. De keuze van het chassis was reeds gevallen op een Mercedes 1017 f, met kantelkabine. Voorgesteld wordt deze te laten le veren door een plaatselijke garage (Gebr. Bal), in verband met even tuele kleine reparaties. Voor de opbouw van het voertuig, zoals, motorspuit e.d., is bij een drie tal firma's offerte gevraagd. De laag ste inschrijver (ruim f 4.000 lager) is de fa. Doeschot-Rosenbauer te Hip- polytushoef, die tevens ook de kort ste levertijd heeft, nl. vier a vijf maanden. Wanneer de raad instemt met de levering van de autospuit door deze firma, dan zou dat betekenen dat de brandweer omstreeks juli- augustus over de nieuwe auto kan beschikken. Begin schildersbedrijf Voor het beginnpn van een schil dersbedrijf te Bruinisse hebben de heren D. L. Priemus en A. J. Deuidoo uit Haamstede, bij de gemeente grond aangevraagd voor de bouw van een werkplaats. Zij willen deze bouwen op de grond van de gemeenteschuur in de Weststraat, waarin momenteel enkele auto's staan geparkeerd. Het gemeentebestuur ziet hierin geen be zwaar en heeft de verkoopprijs be paald op f 6.622,exclusief b.t.w. De schuur zal, nadat deze is ontruimd, door de gemeente worden gesloopt, waarna een perceel grond beschik baar komt van 301 ma. De raad zal vrijdagavond worden gevraagd met de verkoop in te stemmen. Tevens zal worden voorgesteld de huur van de huidige gebruikers per 1 april a.s. op te zeggen. Tank voor afgewerkte olie Om het probleem van het afvoeren van afgewerkte olie op te vangen, heeft de gemeente een verzameltank geplaatst op het terrein van de Coöp. inkoopvereniging „Onderling Belang" gevestigd op de vissershaven te Brui nisse. Degene die gebruik wenst te maken van deze tank, kan zich in verbinding stellen met de beheerder van de inkoopvereniging, de heer J. van Dijke. Hét gemeentebestuur hoopt dat met deze maatregel geen afgewerkte olie meer terecht komt waar het niet thuishoort. Kerstavond N.C.V.B. De N. C. V. B. - afdeling Bruinisse houdt op dinsdag 23 december „kerst avond" in het verenigingsgebouw aan de Deestraat. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROERMOND. Een recherche-team van de rijkspolitie van Roermond is bezig met een onderzoek naar de omstandigheden waaronder de al leenwonende 68-jarige L. Spreeu- wenberg uit Hegelsóm (gem. Horst) om het leven is gekomen. De man werd zondagavond dood gevonden in 2ijn boerderij. De politie sluit mis drijf niet uit.. DEN BOSCH. De grotere autono mie van de school alsmede het vrijer worden van het werkplan maakt het meer dan ooit noodzakelijk dat de ouder-participatie in het onderwijs een feit wordt", aldus minister Van Kemenade bij de algemene jaarver gadering van de Nederlandse katho lieke oudersvereniging. BOLSWARD. De „eerste, enige, echte Nederlandse wielrijdersbond" (ENWB) heeft een protestverklaring uitgegeven, waarin ernstige bezwa ren worden geuit tegen de openstel ling van de autosnelweg Bolsward- Leeuwarden, die dit jaar nog ge schiedt. ROTTERDAM. Ter gelegenheid van het 310-jarig bestaan van het corps mariniers hebben 2.000 mari niers en oud-mariniers gedefileerd op de Coolsingel. Het défilé werd vanaf het balkon van het stadhuis afgenomen door prins Bernhard. AMSTERDAM. De rechtbank in Amsterdam heeft de 35-jarige in Ne derland woonachtige Algerijn Daho B. wegens handel in heroïne con form de eis van de officier veroor deeld tot een gevangenisstraf van drie jaar en zes maanden met aftrek. HILVERSUM. De NOS-televisie zal op 31 december tussen 18.50 en 19.50 uur op Nederland I het gebrui kelijke jaaroverzicht binnen- en bui tenland uitzenden. Het jaaroverzicht spoid volgt dan van 20.00 tot 21.30 uur. HILVERSUM. Nog geen tien pro cent van het Nederlandse luisterpu7 bliek weet op welke middengolfldng- len Hilversum 1, 2 en 3 uitzenden. Minder dan de helft van de luiste raars weet hoe laat op deze zenders de programma's beginnen en eindi gen. Gemiddeld 55 procent is op de hoogte van de programmering op Hilversum 3. Dit blijkt, uit een tele- foonenquète. gehouden door de afde ling kijk- en luisteronderzoek van dc NOS. HOOGEVEEN. De AR-partij wil meewerken aan de totstandkoming van het christen-democratisch appèl (CDA), van één politieke beweging. Aldus de nieuwe AR-partij voorzitter Hans A. de Boer (Velsen), die op de in Hoogeveen gehouden vergadering van de AR-partijraad in zijn nieuwe functie werd geïnstalleerd. ARNHEM. De officier van justitie bij de rechtbank in Arnhem heeft in totaal twaalf jaar gevangenisstraf geëist tegen de man die op 10 april de 40-jarige expediteur Gerrit Bouw doodschoot. ARNHEM. Een werkgroep van le den van de PPR en de PvdA in het gewest Gelderland heeft een nota uitgebracht waarin wordt gepleit voor de oprichting van een Gelderse ontwikkelingsmaatschappijDeze provinciale ontwikkelingsmaatschap pij zou een plan moeten laten op stellen voor de verbetering van de economische structuur en voor de toekomstige ontwikkeling van de werkgelegenheid in de provincie. DEN HAAG. Koningin Juliana heeft maandagmiddag op paleis Huis ten Bosch ter overhandiging van zijn geloofsbrieven ontvangen de ambas sadeur van de republiek Suriname, de heer W. F. van Eer. SCHIPHOL. Voor een officieel be zoek van twee dagen aan ons land is maandagmiddag de Ierse minister van buitenlandse zaken, dr. Garret Fitzgerald, uit Dublin op Schiphol aangekomen. Minister Van der Stoel, was ondanks de besprekingen in het crisiscentrum in Den Haag, naar Schiphol gekomen om samen met zijn vrouw zijn Ierse ambtsgenoot en diens echtgenote te verwelkomen. DEN HAAG. De visserij-commissie uit de Tweede Kamer meent, dat de overheidsbijdrage aan bet hospitaal- kerkschip ,.De Hoop" niet mag wor den verminderd. De commissie heeft een gezamenlijk wijzigingsvoorstel op de landbouw-begroting voor ko mend jaar ingediend om te bereiken dat ook voor 1976 eenzelfde bedrag voor „De Hoop" wordt uitgetrokken als dit jaar. Massaal onderzoek in Rotterdam naar longkanker ROTTERDAM, 15-12. Alle Rotter dammers van boven de 40 zullen worden uitgenodigd zioh te laten on derzoeken op longkanker. Dit onder zoek. voorbereid door de stichting Esbeturo (Bevolkingsonderzoek Tu berculose), zal ongeveer twee jaar duren. Het is bedoeld als experiment. Na afloop zal worden bekeken of er vol doende positief resultaat is om op deze wijze door te gaan. Prof. L. Burema, voorzitter van Esbeturo, vertelde dat het experi ment mede is ingegeven door de groeiende twijfel aan het nut van bevolkingsonderzoeken naar Tuber culose. Deze ziekte zou thans zo goed onder controle zijn, dat men zich be ter kan koncentreren op vroegtijdige opsporing van longkanker. BRUINISSE, 12-12. Onder goede belangstelling vond dezer dagen in het kerkgebouw van de Gercf. Ge meente in Ned. te Bruinisse een bij eenkomst plaats t.b.v. de Gerefor meerde Bybcl Stichting (G.B.S.). Sprekers waren ds. F. Mallan en dc heer L. M. P. Scholten. tcrwyl ds. A. v. d. Berg een slotwoord sprak. Eerstgenoemde deed dit n.a.v. Psalm 119 vers 130: ..De opening Uwer woorden geeft licht, de slech ten verstandig makende''. Hij wees op het grote voorrecht dat in Nederland de Statenvertaling nog gedrukt wordt en verkrijgbaar is. Middellijk gebeurt dit door het G.B.S. maar uiteindelijk is het God Zelf die Zijn Woord nog in ons land heeft bewaard. Dit is geen geringe zaak, vooral gezien allerlei pogingen om de Statenvertaling te verdrin gen door onbetrouwbare gereviseer de en aangepaste versies, terwijl ook steeds meer nieuwe vertalingen worden uitgegeven. „Laten we toch vasthouden aan de beproefde en be trouwbare Statenvertaling, waar voor onze vaderen goed en bloed hebben gegeven. Echter de aanwe zigheid van bet zuivere Woord zal ons niet genoeg zijn. Noodzakelijk is dc bovennatuurlijke verlichting van Gods Geest om zondaren de verbor genheid van de weg des heils (die verklaard l/gl in Gods Woord) le (Vervolg van pag. 1) in het voornemen, zo werd de heer s Groen n.a.v. zijn vraag meegedeeld. Verder deelde de wethouder de heer Groen (P.v.d.A.) mee, dat een peu terspeelzaal een zaak is die vrijwil lig door het Leger des Heils wordt verricht. De heer Doeleman zei met belang stelling voorstellen uit het publiek tegemoet le zien die hiertoe een initiatief nemen en waaraan het ge meentebestuur zeker zal willen mee werken. School Nieuwe Boogerdstraal Wat betreft de school in de Nieu we Boogerdstraat zei de wethouder er van overtuigd te zyn dat het ge bouw zeker in aanmerking komt voor een grondige restauratie, zodat in het gebouw in de toekomst ver schillende aktiviteiten zullen kunnen plaatsvinden. „Ongetwijfeld zal het nageslacht j het ons zeer kwalijk nemen wan neer deze school zou worden afge broken'. Restauratie zou voor vele verenigingen, die nu eigenlijk op een dergelijk gebouw zitten te wachten, een bijzondere verbetering zijn. Zoals hij i*eeds gesteld had in zijn antwoord op een opmerking van de j P.v.d.A., benadrukte de wethouder in zijn antwoord op een vraag van V.V.D. en Prot. Chr. Groepering uit breiding van nieuwbouwscholen zeer twijfelachtig" te vinden. Vol gens de huidige gegevens kan im mers geentoeneming van het kin dertal worden verwacht, met school- j bouw is dus de grootste voorzichtig- heid geboden. Wel vond de wethou der dat wanneer de semi-permanen« te-school-gebouwen. Woelwaters en Theo Thijssenschool, zijn afgeschre ven, overwogen zal moeten worden of deze scholen door stenen scholen dienen te worden vervangen. Van dc zyde der artsen zal een direkte kontrole op de schoolartsen- dienst worden uitgeoefend. Aldus de wethouder n.a.v. een opmerking van de P.v.d.A., waaruit gebleken was dat dc dienst in gebreke was geble ven bij een onderzoek in 't Kofschip Wat betreft sportzaken zei dc wethouder dat hij aan de secretaris van de Zeeuwse Sportraad een „waslijst van verlangens" heeft meegegeven, die op urgentie zal worden bekeken. Wat realiseerbaar is in het kader van de financien zal ernstig worden overwogen. Een openluchtzwembad bij „Onderdak" achtte de heer Doeleman financieel niet haalbaar. Er is trouwens volop badgelegenheid in de openlucht in dit gebied. Het college is bereid de voorgestelde subsidie jeugdsport tot f 10.000 over te nemen. doen verstaan," aldus ds. F. Mallan uit Vlaardingen, Toen en nn De heer Schollen ging nader in op de tijd voorafgaande aan de komst van dc Heere Jezus in hel vlees en trok een vergelijking met de huidige tijd. Evenals toen is er genoeg godsdienst, echter Godsvreze is bijna niet meer te vinden. Hij be treurde het dat de regering geen rekening meer houdt met Gods Woord, ook niet meer in de Troon rede. De gevolgen zullen echter niet uitblijven, want: wie God verlaat, heeft smart op smart te vrezen. Ook vertelde hij iets over de grote nauw gezetheid waarmee destijds de Schriftgeleerden hel Oude Testa ment overschreven en bewaarden. Hij riep een ieder op de G.B.S. te steunen in haar pogingen om Gods Woord te drukken en te verspreiden Dit laatste gebeurt niet alleen in Nederland, maar ook bijv. in Rus land in samenwerking met een Bij belgenootschap uit Engeland. „Echter onze ijver voor Gods Woord zal ons, evenals destijds de Schriftgeleerden, niet baten indien wij onbekend blijven met de gees telijke inhoud van dat W'oord", al dus de heer Scholten. Ds. A. x'. d. Berg. plaatselijk pre dikant dankte beide sprekers en na een toepasselijk slotwoord eindigde hij met dankgebed. De hierna gehouden kollekte bracht de mooie som van f 1735 op. Nieuwe evenementencommissie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3