9 Evenementencommissie poogt stra te behouden Bruinisse sloot gezellige winkelweekaktie af Het motorschip „Eldorado" naar Viane versleept Bisamrat op Tholen is overwonnen Havenplein 6, Zierikzee: Een informatief Adres. Bouw scholencomplex Oosterland vordert snel VOLOP AKTIVITEITEN JEUGDSOOS „BIG S" STREEKNIEUWS Koninklijke Vereniging voor Facultatieve Crematie Z1EKIKZEESC1IE [NIEUWSBODE Vrijdag 12 aeccmber 1975 Nr. 21810 O O V.V.V. „Renesse Vooruit" RENESSE, 11-12. Op de jongste vergadering van de V.V.V. „Renesse Vooruit", onder voorzitterschap van de beer A. C. W. van der Vet, zijn nog verschillende belangrijke zaken aan de orde gekomen. Nadat sekrctaris, de heer J. Jansc de ingekomen stukken had voorgelezen, werd verslag uitgebracht door de cvenementenkommlssie. De laatste twee jaar probeert deze kommissie het traditionele strafecst in stand te houden door enerzijds geld ter beschikking te stellen en anderzijds door het feest te organiseren. Ondanks dc medewerking van „Luctor et Emergo" en dc paar denliefhebbers is de glorie van dit evenement sterk afgenomen. De deelname van oudere ruiters was dit jaar minimaal. Wel was de jeugd op pony's ruim vertegenwoor digd. De evenementencommissie zal zich erover moeten beraden of men met het organiseren van het Stra- feest moet doorgaan. Luctor et Emergo verleent waar het nodig is, altijd zijn medewerking aan de evenementen en verzorgt daarnaast voor eigen donateurs en verdere belangstellenden concerten en een taptoe op het dorp. De belangstelling voor de rondlei dingen rond Slot Moermond, die on der leiding van de heer W. L. Kris- telijn van 12 juni tot 21 augustus werden gehouden, was zeer groot. De belangstelling voor de drie daagse wandeltocht op 30 juni, en 1 en 2 juli was ook dit jaar weer sterk toegenomen. De leiding was dit jaar in handen van de heer G. v. d. Wiel. De commissie buitengewone dien sten van de Nederlands Hervormde Kerk heeft gedurende het seizoen weer elke woensdagavond verschil- Advertentie lende concerten verzorgd. Deze avonden worden door de evenemen tencommissie van de V.V.V. op hoge prijs gesteld. De heer J. de Wit heeft met een enkele medewerker zeer veel werk verzet voor de organisatie van de wielerronde van Renesse op 9 juli. Van 14 tot 19 juli vond het cam pingvoetbaltoernooi, georganiseerd door de s.v. Renesse, weer plaats. De belangstelling hiervoor is steeds zeer groot. De jaarlijkse kermis werd gehou den op 21, 22, 23 juli. En op 16 au gustus werd het seizoen afgesloten met het jaarlijkse kampvuur, voor afgegaan door een lampionoptocht. De belangstelling was dit jaar zeer groot. Volgend jaar zal voor het kampvuur echter naar een nieuw terrein moeten worden uitgekeken. T oeristenmarkt Ook trok de toeristenmarkt iede re woensdagmorgen veel belangstel ling. Alles bij elkaar kan worden vastgesteld dat de evenementen al lemaal erg goed zjjn geslaagd. Ie- "ereen die er aan heeft medegewerk" werd heel hartelijk bedankt, in het bijzonder de gemeente, Luctor et Emergo, de politie en de brandweer. De voorzitter dankte de samen steller van het overzichtelijk verslag en vroeg de aanwezigen hun gedach ten eens te laten gaan over een an der terrein voor het kampvuur. Voor de voorzitter de begroting aan de orde stelde, legde hij eerst Prijzen „zijn er uit" BRUINISSE, 9-12. Dinsdagavond werd in ,,'t Durps'uus" de winkelwèek- aktie afgesloten door middel van het uitloten van de 120 winkclweekpryZcn. De voorzitter van dc Middenstandsvereniging, de heer Jac. Littooy, opende deze feestelijke avond met een woord van welkom tot de vele aanwezigen. Alvorens aan de loting werd be gonnen sprak de heer Littooy een woord van dank tot de personen die de twee attrakties hadden georgani seerd, die dank zij het vele werk zeer succesvol waren geweest. De voorzitter dankte vervolgens het on derwijzend personeel van de scholen uit Bruinisse voor de voortreffelijke assistentie die zij hebben geboden tijdens de St. Nicolaas-kindermiddag op zaterdag 29 november. Tijdens de winkelweekaktie kreeg men bij be steding van f 2,50 bij een der deel nemende winkeliers een zegel. Een volgepakte kaart, bevattende tien zegels, gaf kans op een van de win kel weekprij zen. De ingezonden volle, kaarten werden in vier groepen ver deeld die onder de kleuren rood, zwart, groen en bruin werden on dergebracht. Iedere kleur/groep be vatte dertig prijzen van gelijke waarden dus b.v. 4 eerste prijzen van gelijke waarden, 4 tweede prijzen van gelijke waarden enz. De winnaars De verloting werd verricht door een lid van de Rijkspolitie te Brui nisse de heer C. Nieuwenhuyzen. De gelukkige winnaars van de hoofd prijzen waren: de eerste prijzen G. A. Padmos de Ruiter (wasdroger); W. B. de Roo (draagbare t.v.); W. Aalbrechtse (koelkast); M. J. de Ron de (herenrijwiel). Tweede prijzen: mevr. Jumelet-v. Oeveren (cassette recorder); Joh. de Koning (damesrij wiel); J. Bal Kriger (gascomfort)W, Okkerse (grill bakoven). Derde prij zen; J. P. Knop (stofzuiger); P. Maaskant (draagbare radio); C. de Waal Lemson (tienerfiets); Danielle Priemus (klokradio). Vierde prijzen: J. Hoogerwerf (camera); T. M. Brui- nix (kinderrijwiel); L. Kleppe Plai- schore (grill); M. J. de Ronde (grill). Vijfde prijzen: St. Zondervan (scheeraparaat); M. Jumelet Kleppe (pick-up); W. Hoogerheide (keuken machine); M. J. de Ronde (keuken machine). Het was een gezellige drukte in het dorpshuis. Onder de aanwezige waren verschillende prijswinnaai's die hun prijs direct in ontvangst konden nemen. De middenstand van Bru kan op een geslaagde winkel weekaktie terug zien. BRUINISSE. 11-13. Het m.s. „El dorado" dat al geruime tyd aan het steiger voor de Grevelingensluis in de werkhaven lag, is deze weck door dc heer S. Beekman versleept naar schcepsslopcrij Dc Marei Ie Vianc. De „Eldorado" eigendom van een inwoner uit Tilburg, zonk in april 1974 in de jachthaven „Aquadclta". Nadat het gelicht was werd het voor reparatie naar de reparatichaven te Bruinisse gebracht, maar de eige naar wist er niet goed raad mee en zo bleef het er liggen. Omdat de re paratichaven te weinig ruimte biedt en het schip er in de weg lag werd het naar de voormalige werkhaven gebracht. Ook de werkhaven biedt weinig ruimte en omdat men geen teken van plannen ziet met het schip heeft de gemeente het laten verslepen. Het schip dat indertijd werd ingericht voor de sportvisserij ligt nu dicht bij de slopershamer maar of het hier onder zal komen is nog een vraag. TIIOLEN, 12-12. Volgens ryksrattenvanger J. Mcyl is dc bisam- J rattenplaag op Tholen aardig onder de knie. Het aanlal gevangen ratten is teruggelopen met 30 procent tot rond 8000 exemplaren. f Vorig jaar werden er nog 14.000 ratten gevangen. Toen werden vooral St.-Philipsland en west-Brabant geteisterd door deze diercu die veel schade aan dyken kunnen toebrengen. Dc heer iMcyl heeft sinds vorig jaar hulp van twaalf mensen (van waterschappen en enige werklozen) en van verscheidene rattcnvan- t gers die het om dc premie van f 5.voor elke gevangen rat is te doen. Zij controleren 200 klemmen en 200 fuiken om dc andere dag. uit dut. ondanks de genereuze sub- sidieverhoging van de gemeente en ondanks een uiterst zuinig beleid, de begroting voor 1976 toch een tekort te zien geeft van f 2165. Men zou dit tekort kunnen dekken uit de risico reserve, maar daai-aan zitten nogal wat bezwaren. Daarom stelde hij voor de basiscontributie met tien gulden te verhogen en van f 15 iop f 25 te brengen. Dit voorslel werd met algehele in stemming aanvaard en ook de be groting werd zonder een enkele aan merking goedgekeurd. Rondvraag Bij de rondvraag kwamen nog verschillende vraagstukken naar voren. Zo werd de vraag gesteld of het nu wel zo erg was met de vernielin gen om de Vroonpias en of het ter rein nu niet langer voor het publiek werd opengesteld. Burgemeester H. P. Everwijn ant woordde als voorzitter van de stich ting verontrust te zijn over de ver nielingen. Er zijn echter toch plan nen voor de aanleg van wandelpa den, wat vissteigers en banken in het gebied. In eerste instantie zou den de kosten daarvan te hoog zijn, maar met extra subsidie in het ka der van de werkloosheidsbestrijding is het waarschijnlijk dat men voor het komende seizoen de plannen kan verwezelijken. Wat betreft de vernielingen merk te burgemeester Everwyn verder op dat hy zich erg boos maakte over bijv, het ontschillcn van bomen. Dit vandalisme wordt echter zeker niet alleen door de gasten gepleegd, maar voornamelijk door de jeugd van Re nesse, aldus de burgemeester. De burgemeester verklaarde dat hij met klem aan de rijkspolitie ge vraagd had nauwgezet te controle ren en te patrouilleren. Als je als partikulier die jongelui zegt: „dat moet je toch niet doen", wordt je met krachttermen aangeraden je er niet mee te bemoeien. Een bijzonder ergelijke situatie, vond burgemees ter Everwijn. Hij had dan ook de po litie verzocht krachtig op te treden. Hierop meende een der aanwezi gen dat er te veel energie onder de jeugd is. Hij vroeg zich af of er niet de behoefte bestond aan wat meer geleidde ontspanning voor de.jeugd. Bijv. sport in een goede gymzaal. Omdat de jeugd zich verveeld gaan ze wat zoeken, en daaruit zouden dan die vernielingen kunnen voort komen. Burgemeester Everwyn kreeg aan het slot van de rondvraag het woord. Eerst sprak hy in zyn funktie van voorzitter van de Streek V.V.Y..Hy deelde mee dat hij sterk van plan is met deze funktie te stoppen. Het werk van dc Streek V.V.V. komt te schoorvoetend van de grond. Het gaat allemaal te langzaam. Dc zeven V.V.V.'s die partner zün moeten er toe komen eigen initiatieven over te dragen. Als voorzitter van het gemeente bestuur was spreker bijzonder blij met het succes van de tentoonstel ling Creatief Schouwen. Hij sprak de hoop uit dat het met aller mede werking zal lukken in de komende jaren op deze manier er een attrak- tie bij te hebben. Het door de her vormde kerk georganiseerde evene mentenprogramma vond hij in het totale programma zeer nuttig. Niet alleen voor de gasten, maar ook voor de eigen inwoners. Subsidie Ook was de burgemeester blij dal de raad akkoord was gegaan met het voorstel tot de subsidieverhoging van de V.V.V.'s. Nadat hij de hoop had uitgespro ken dat men zou slagen een geschik te vervanging voor mevrouw Borg- meijer te vinden, liet burgemeester Everwijn nog welen dat de Laone, vanaf het dorp tot de Scholderlaan, voor het. seizoen van nieuwe bestra ting zal worden voorzien en ook hoopte hij dat de nieuwe kleedakko- modatie op het sportveld voor de zo mer gereed zal komen. Na de pauze werd de film „Re creatieeen natuurlijke zaak" gedraaid. Een boeiend werkstuk, dat de aandachtige toeschouwer wel even aan het denken zet. Na de film werd er zeer in het kort nog even over het getoonde na gepraat, Mén was het er wel over eens dat men moet trachten het nog aanwezige natuurschoon zoveel mo gelijk te behouden. Men was er zich echter wel van bewust dat, voor alle daarbij komende problemen, niet even gauw een oplossing kan worden gezocht. De voorzitter sloot daarna de geanimeerde vergadering. te koop zijn. Ook is* de mogelijkheid aanwezig om eventueel bestellingen te doen. Op de onlangs te Noordwelle ge houden tentoonstelling werd voor een bedrag van f 350,— aan Welfare artikelen verkocht 'wat bijzonder suksesvol mag wordèn genoemd. BROUWERSHAVEN Keritzangdlenit Op zaterdag 20 december is er te Brouwershaven in de Bostonplein- kerk weer de jaarlijkse kerstzang- dienst van de gehele gemeente. Naast samenzang beleeft het jeugd koor o.l.v. de heer T. H. Veerman zijn premiere daar het tijdens deze zangdienst voor het eerst in het openbaar optreedt. Kerstviering bejaarden Op donderdag 18 december viert de bejaardensociëteit de kerstmid dag in het verenigingsgebouw. Op deze middag worden alle bejaarden verwacht. NIEUWERKERK Kersfnachtdienst In de Kerstnacht, dus op woens dagavond 24 december a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk een interkerke lijke kerstzangdienst worden gehou den. Deze dienst zal worden geleid door kandidaat P. J. Moet te Brui nisse. Ook jongeren zullen aan deze dienst medewerken. Verder zal een zanggroep eh een koperkwartet van de plaatselijke muziekvereniging medewerking verlenen. Kerstzangdienst Op de avond van de Eerste Kerst dag, 25 december a.s. zal een inter kerkelijke kerstzangdienst worden gehouden in de Ned. Herv. kerk. In deze dienst zal ds. W. J. Kolkert voorgaan. Medewerking zal verlenen de Chr. gemengde zangverengiing „Een Naam is onze Hope", onder leiding van de heer P. Wessels. OOSTERLAND Vakantie-dia's op vergadering Vrouwenvereniging Op de jongste vergadering Van dc Chr. Vrouwenvereniging in het her vormd verenigingsgebouw, vertoon de het hoofd van de Chr. Kleuter- schoot, mevrouw M. K. Beije eèn se rie vakantie-kleurendia's van Noor wegen en Oostenrijk. Noorwegen sprong er kleurig uit als een veelal ruw land, van een grote landschappelijke schoonheid. Het land telt slechts 3,8 miljoen in woners tegen Nederland 13 miljoen. Voor de kust liggen zo'n 150.000 kleine en grotere eilandjes, waarvan er maar 2000 zijn bewoond. Fascinerend zijn de fjorden en de haarspeldbochten in de veelal smal le wegen. De Oostenrijksreis leidde Advertentie Wal wilt u weten? Over de parelduikers van Japan? De geschiedenis van het goud' De mode én de sieraden? Het slijpen van briljant? De juwelen van Thérèse Steinmetz? Dat alles vindt u in het E.S.Magazine. Een tijdschrift vol nieuws van de Edelsyndicaat juvveliers.Tweemaal per jaar bij u in de bus. Kom langs voor een gratis abonnement. E.S.juwelier OOSTERLAND, 11-12. Dc bouw van het scholencomplex aan de Weelstraat alhier, die wordt uitge voerd door het Bouw- en Aanne mingsbedrijf gebr. Verschoor B.V. te Pernis, maakt goede vorderingen. Ontwerper van deze scholen, waarin zowel het Chr. Basisonderwijs als de Chr. Kleuterschool een onderkomen zal vinden, is het architectenbureau Stuurman B.V. te Waddingsveen. Het is verbazingwekkend wat hier op deze bouwplaats sedert het begin In oktober jl. van de grond gekomen is. Maandag jl, is men aan het met selwerk begonnen, en er staan reeds verschillende muurvlakken overeind, gémetseld met een mooie geelkleu rige gevelsteen. Volgende week maandag hoopt men te beginnen de dakbedekking aan te brengen nu dc ondergrond hiervoor zo goed als ge reed gekomen is. Momenteel is men ook bezig om de binnenprofielen voor binnenmuren te stellen en de binnenkozijnen. Verder is door mannen van het centrale verwarmingsbedrijf fa. Kor poraal uit Oud-Beijerland een aan vang gemaakt met het leggen van dc eerste buizen, nl. de hoofdleidingen in het interieur van het gebouw. Ge hoopt wordt dat het huidige weer type nog wat aanhoudt, zodat er doorgewerkt kan worden en bij het eventueel invallen van de vorst de zaak water- en winddicht zal kun nen zijn. Het is een doorwerkprojekt dit complex, zodat bij vorstweer door middel van binnenverwarmingsin- stallaties toch doorgewerkt kan wor den. naar Ka^inthië, met om. een bezoek aan de Millstattersee. De presidente mevrouw J. Stoutjesdijk-Borst dankte voor de vertoning en bood mevrouw Beije een enveloppe met inhoud aan. BRUINISSE Brand aan boord kotter De vrywillege brandweer van Bruinisse werd donderdagmiddag rond vyf uur gealarmeerd voor een brandmelding aan boord van dc mosselkotter „Yc 83" eigendom van de Fa. Vette te Yerscke. De brand ontstond in de machine kamer, door werkzaamheden met een snijbrander vatte de olie onder de fundatie vlam. De brandweer die snel ter plaatse was hoefde echter niet meer in aktie te komen omdat men de brand met eigen blusmidde len, waaronder een poederblusser, had bedwongen. De „YE 83" ligt voor reparatiewerkzaamheden op de helling van scheepswerf D. van Dui- vendijk te Bruinisse. De schade bleef door het snel ingrijpen van het personeel van de scheepswerf beperkt. Hervormde Vrouwenvereniging De Hervormde vrouwenvereniging „Helpt Elkander" komt dinsdag 16 december bij een in het Verenigings gebouw aan de Deestraat. Deze avond zal in het teken staan van Kerstfeest. Het bestuur hoopt vele leden deze avond te onjmoeten,-maar ook niet-leden zijn van harte wel kom. Centrale verwarming' in soosgebouw HAAMSTEDE, 12-12. De jèugdsociëtcit „Big S", die deze week in het nieuws kwam door een gift van f 1000,aan de afdeling Schouwen (West hoek) van het Nederlandse Rode Kruis, welke som geld by een werd gebracht door hét organiseren van disco-avonden op verschillende campings cn een voetbalwedstrijd tegen „Veronica", ontwikkelt daarnaast nog een aantal aktiviteiten. Het interieur van het soosgebouw aan dc Sluispad is wat veranderd, gerestaureerd en aangepast. Door het verkrygen van Ccn gemecntely- kc subsidie heeft „Big S" nu de be schikking gekregen over een cen trale verwarming waarmee het ge hele gebouw kan worden verwarmd. Voor hét realiseren achter het soosgebouw zijn inmiddels de eerste stappen gezet. Er zijn een schommel en een paar wippen geplaatst, waar na nu nog wordt gewacht op de aanvoer van het nog benodigde hout om het geheel te kunnen voltooien. Momenteel wordt er weer handen arbeid voor kinderen gegeven, ter wijl men druk bezig is met de opzet van een doka-klub. Door de leden van de jeugdsociëteit wordt deelge nomen aan de bedrijfsvolleybalkom- petitie te Zierikzee, terwijl 's zon- dagavonds de leden in de gelegen heid zijn om les te nemen in hel stijldansen. Nu ook de beschikking is gekre gen over de woning van de voorma lige tuinbouwschool, welke als soos gebouw wordt gebruikt, is men druk bezig met het bezien welke bestem ming aan de lokaliteiten moet wor den gegeven. In het huidige seizoen is het be stuur van „Big S" als volgt samen gesteld: voorzitter Leo de Feit er, se cretaris en vice-voorzitter Rinus Tuinman, penningmeester Ab van Dongen, leden Yvonne Remmers, Cor Rademaker, Arie van Beveren en Adrie Kenters. Laatst genoemde treedt op 1 januari 1976 wegens per soonlijke omstandigheden af, waar na hij zal worden vervangen door Jan Slager. De soos telt momenteel 185 leden. Programma Voor de komende weken heeft het ZIERIKZEE Vrouwenkontakt P.v.d.A. De afdeling Zierikzee van het Vrouwenkontakt van de P.v.d.A. houdl de huishoudelijke vergadering op dinsdag 16 december a.s. in het Huis van Nassau. Als spreker treedt op de heer H. Asma, met het onder werp: „De gemeentepolitiek". HAAMSTEDE Verkoop Welfare-goederen Donderdag 18 december a.s. zal door de afdeling Schouwen (West hoek) van het Nederlandse Rode Kruis in dc Bealrixschool tc Haam stede een tentoonstelling worden ge houden van Welfare-artikelen \velk<- 1874 1975 DOOR EEN BESCHEIDEN KOOPSOM bent U lid en zijn Uw CREMATIEKOSTEN VERZEKERD Gaarne toezending van de folder „Crematie". Plaats Naam Adres Bon in envelop zonder postzegel opsturen naar: Kon. Var. voor Facultatieve Crematie, Antwoordnr. 1394, Den Haag. Of neem contact op In uw regio met: J. Lustig, Renesse, tel. 1455 bestuur weer een aantal aktiviteilen op haar programma staande. Zaterdag 13 december zal een avond worden verzorgd in de re- kreatiezaal van de camping Duin rand met medewerking van de groep „The Laurel Canyon" uit Vlissingen met country-i'ock, blues, bluegrass en folkmuziek. De groep streeft een zo groot mogelijke perfektie na, wat in de door hen gebrachte muziek tot uiting wordt gebracht. De groep is genoemd naar de streek Laurel Ca nyon in de VS, een streek welke eni ge jaren geleden door pop-muzikan ten en andere scheppende kunste naars werd ontdekt als een plaats bij uitstek om de nodige inspiratie op te doen. Op 25 december. Ie kerstdag, zal de soos normaal geopend zijn van 14-18 uur en van 19.30-23.30 uur. Op 2e kerstdag is de soos geopend van 20-23.30 uur waarbij er zorg zal wor den gedragen voor de nodige kerst stemming. Zondag 28 december zal er aandacht worden geschonken aan de eerste officiële uitzending van Veronica. Een gezellig samenzijn van jong en oud is er op oudjaars- nacht van 0.02 tot 0.03 uur, met het uitwisselen van nieuwjaarswensen. Traditie getrouw is er op 1 janua ri in dc rekreaticzaal van dc cam- ping Duinrand een nicuwjaarsbal niet medewerking van dc groep „En- dattcme Jungband". Deze groep bespelen dagelijkse gebruiksvoorwerpen wat momenteel erg in opkomst is. Zaterdag 10 ij zondag 11 januari zal er aandacht worden geschonken aan het 7-jarig bes'taan van de jeugdsociëteit „Big S*'. Voor zater dag ligt het in de bedoeling een piogramma samenstellen voor de kinderen van de basisscholen en dc kleuterschool. Voor zaterdag 24 januari is de programma-kommissie druk bezig met het samenstellen van een brom- fictsralley voor 2 personen per bromfiets. Na nieuwjaar zal er een aktie op louw worden gezet om nieuwe do nateurs 1e werven en de donateurs- gelden worden opgehaald. Op stapel staat verder een donateursavond in het kader van het 7-jarig bestaan, waarvoor momenteel stappen wor den ondernomen om een cabaretier hiervoor aan te trekken. Al met al tracht het bestuur een zo gevarieerd mogelijk programma aan haar ledon te bieden. Voor de nabije toekomst staan nog op het programma een auto-ralley, een dagje uit. stra-carnuvul. optreden eigen bond etc.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3