De mogelijk vrijkomende treingijzelaars naar ziekenhuis Vergadering „Cebeco- Zuidwest" Arbeidsonrust en betogingen in Spanje Twee dode vrouwen in een Wassenaars park Vissers moeten tong uit de weg blijven gaan Europese commissie stelt zeven-en-een-half pet. verhoging landbouwprijzen voor Strijd in Spaanse Sahara IJslandse marine schoot De gijzeling in Londen Amnestie in Kenia De „Escape" haalt het Politieke kippen 2 Terechtstellingen in Zuid-Afrika AGENDA Als u 65+ bent, worden bus en tram overal véél goedkoper. Met: PAS 65. Pas voor uw plezier. ZONDAGSSCHOOL De gijzelingen (Vervolg van pag. 1) BEILEJt, 12-12. Het crisiscentrum te Beilen liceft be sloten (lat met ingang van heden-vrijdag alle gijzelaars die uit de gekaapte trein worden vrijgelaten, direct ter observatie worden opgenomen in een ziekenhuis in Groningen, Assen, Hoogeveen of Meppel. In verband met de lange duur van de gijzeling acht men het medisch niet langer verantwoord de gijze laars eerst nog op te vangen in het medisch centrum in Beilen. MADRID, 12-12. In Spanje zijn donderdag verspreide stakingen en demonstraties gehouden als druk op koning Juan Carlos sneller met de mocratische hervormingen te komen. De oproerpolitie verspreidde beto gers in Bilbao - haard van Baski- sche nationalisme - en Barcelona, het industriële zenuwcentrum van Spanje. In een buitenwijk van Bilbao ver dreef de politie met de wapenslok 500 studenten en scholieren die am nestie eisten voor de politieke ge vangenen in Spanje. Vijf betogers werden aangehouden. In Barcelona verdreef de politie ongeveer 300 demonstranten voor het stadhuis. In een ander deel van de stad eisten ongeveer duizend stu denten en scholieren amnestie. Deze betoging was snel ten einde. Verspreide stakingsacties werden gemeld uit Madrid. Barcelona, het Baskische noorden en de kolenbek kens in Asturië. Maar de linkse hoop dat het land door een algemene staking zou wor den lamgelegd en koning Juan Car los zijn eerste vuurproef zou moe ten ondergaan, leek de bodem te zijn ingeslagen. PRETORIA, 12-12. In de centrale gevangenis van Pretoria zijn don derdagochtend zes mensen opgehan gen, zo heeft een woordvoerder van het Zuidafrikaanse gevangeniswezen bekendgemaakt. Sinds het begin van dit jaar zijn in Zuid-Afrika 34 per sonen opgehangen. De mensen in de trein zijn bloot gesteld aan de lage temperatuur van ongeveer zeven graden Celsius. Ook omdat zij weinig beweging hebben wordt er weinig warmte geprodu ceerd. NS-bedvijfsarts A. Banning- verklaarde dat het langdurig ver blijf in de trein een direct onderzoek noodzakelijk zal maken naar de con ditie en het bloed van de mensen. De 27 a 28 gijzelaars en de 6 of 7 kapers beschikken momenteel over 120 de1- kens. Twee vrijgelaten BEILEN - AMSTERDAM; De ka pers van de irein in Wijster hebben donderdagmiddag twee gijzelaars vrijgelaten. Het zijn de 71-jarige mevrouw T. Bakker-de Bruin uit. Hilversum en de 82-jarige D. Smit uit Norg. Zij zijn voor nader onderzoek naar een ziekenhuis in Assen overgebracht. Er zijn nu volgens NS nog 27 of 28 passagiers in gijzeling in de trein. Mevrouw Bakker en de heer Smit zijn vrijgelaten tijdens een gesprek van vier Zuidmolukse kontaktperso- nen met de kapers in de trein. De kontaktpersonen, de heren Manusa- ma, Delima, Kuhuwael en mevrouw Soumokil, voerden het langste ge sprek dat er tot nu toe met de ka pers is geweest: twee uur en drie kwartier. Na afloop vertrok ir. Ma- nusama per vliegtuig naar het rege- rings-crisiscentrum in Den Haag. In Amsterdam hebben zich geen nieuwe ontwikkelingen voorgedaan. Een woordvoerder van het beleids centrum daar zei dat donderdag ochtend het kontakt met de overval lers van het Indonesische consulaat is hervat. do koöperalio to WASSENAAR. 11-12. Uit een tankgracht in het park Clingendaal in Wassenaar zyn donderdag de lij ken van twee vrouwen opgedregd. Een van hen is volgens hoofdinspec teur De Rjjjten van de Wassenaarse politie waarschijnlijk om het leven gebracht. Of dat met de andere vrouw ook het geval is staat nog niet vast. Dg politie heeft de identiteit van de slachtoffers nog niet kunnen ach terhalen. Wel bestaat het vermoeden dat het gaat om twee Haagse vrou wen, die bevriend met elkaar zijn. Donderdagmorgen rond half elf vonden twee plantsoenwerkers, die bij de tankgracht werkzaamheden uitvoerden, twee tassen. Even latei- bemerkten zij ook een lichaam in het water. Uit de sectie die op het lijk is verricht bleek dat de vrouw zwaar hoofdletsel had, waarschijn lijk veroorzaakt door een aantal sla gen met een zwaar voorwerp, aldus de politie. De vrouw is tussen de zestig en zeventig jaar oud. Toen de recherche bij de tank gracht een nader onderzoek instel de werd het tweede lijk gevonden. Het lag op vrijwel dezelfde plaats. BEILEN. Vrijdagmorgen om half tien hebben de kapers opnieuw om voedsel gevraagd. Zij vroegen onder andere weer warm eten. DEN HAAG, 11-12. De Nederland se kottervissers hoeven er niet op te rekenen dat hun deze maand nog een bepaalde hoeveelheid bijvangst van tong zal worden toegestaan. Minister mr. A. van der Stee van landbouw en visserij heeft dit don derdag tijdens een bespreking met een grote delegatie van het visserij bedrijfsleven duidelijk gemaakt. Nu het Nederlandse tongquotum voor dit jaar is overschreden zullen de vissers op schol moeten vissen en hun netten daarvoor moeten inrich ten. Als er desondanks toch een kleine hoeveelheid tong in een net komt, zo werd van de kant. van de minister en diens hoofdambtenaren gesuggereerd, is er kans dat daar voor begrip zal bestaan. (Volgens de vissers is zo'n bijvangst onvermij delijk). Maar het zal wel een aan vaardbare hoeveelheid moeten zijn en niemand moet zich kunnen beroe pen op een van overheidszijde ge noemd cijfer. Zo'n. cijfer werd dan ook van de kant van het ministerie niet genoemd. „Als iemand met tien kilo tong binnenkomt kan hij nog best zijn vingers branden", zei een woordvoerder van hét ministerie na afloop van het gesprek. BRUSSEL, 11-12. De Europese Commissie heeft voor het jaar 1976- 1977 een gemiddelde verhoging van de EEG-landbouwprijzen met zeven en een half procent voorgesteld. Voor melk wordt een verhoging van de richtprijs met zes en een half procent voorgesteld in twee etappes: één van twee procent op 1 maart en één van vier en een half in septem ber. De Europese landbouwcommissa ris 'ing. P. Lardinois vertelde in een persconferentie in Brussel dat. af gaande op de verhogingen van prij zen en kosten in de landbouw in de afgelopen drie jaar een gemiddelde prijsverhoging van vier en een half procent gerechtvaardigd zou zijn ge weest. Dat percentage zou echter ho ger zijn als Italië, waar men met bijzondere omstandigheden te maken heeft, niet zou worden meegerekend. Zonder Italië zou een prijsverhoging van negen procent gerechtvaardigd zijn geweest. De commissie is daar om maar tussen de beide genoemde percentages in gaan zitten. Het effect voor de Europese con sument van de prijsverhoging zal volgens ir. Lardinois neerkomen op 0.65 procent, indien en voor zover de EEG-prijzen in de loop van volgend jaar volledig in de markt doorwer ken. In de prijzen zullen de monetair- c-ompenserende bedragen voor Duits land worden van tien tot zes en een half procent. Voor de Beneluxlanden komen ze van twee op nul, voor Ita lië van eén op nul en ook voor Frankrijk gaan ze geheel verdwijnen. De tweede verhoging van de melkprijs valt op 16 september. De interventieprijs van magere melk poeder gaat alleen op 1 maart om hoog en wel met 2.1 procent. De in terventieprijs van boter gaat in maart met 1.3 en in september met 4.1 procent omhoog. De oriëntatie prijs van rund- en kalfsvlees stijgt volgens de voorstellen met 8 pro cent. dc basisprijs voor varkensvlees met. 8,5 procent. Voor zachte tarwe stelt de kom missie een verhoging van de richt prijs voor met 9,5 procent, voor gerst een verhoging van de richtprijs met 9 en van de interventieprijs met 5.5 procent. Rogge: richt- en interven tieprijs 7,5 procent. Mais: richt- en interventieprijs 9,5 procent. De prijs voor suiker en suikerbieten wil de kommissie 8 procent omhoog heb ben. „Voor zover wij konden bekijken, had deze vrouw, die ongeveer veer tig jaar is, geen verwondingen, maar "dë sectie-"door" dï~~Zëlcfëhrust ~möëf~ daar zekerheid over brengen", aldus hoofdinspecteur Rijken. WASHINGTON. De ,;W&shington Post" en de „New York Times" zeg gen in Amerikaanse regeringskrin gen te hebben vernomen dat. Ame rika 50. miljoen dollar beschikbaar heeft gesteld voor hulp aan de te genstanders van de dpor.- Rusland gesteunde Angolese bevrijdingsbe weging M.P.L.A. MADRID-ALGIERS, 12-1 i. Het Polisario, het front dat onafhanke- lijkheid nastreeft voor de Spaanse Sahara, heeft donderdag aanvallen uitgevoerd op de transporten van fosfaat, het belangrijkste produkt van de Spaanse Sahara. Een kazer ne in de hoofdstad El Ayoéri, die in bezit is genomen door het Marok kaanse leger, is door eenheden van het Polisario beschoten met mortie ren, granaten èn mitrailleurs, zo melden Spaanse korrespondenten. Bij huiszoekingen die Marokkaanse troepen verrichten op zoek naar Po- lisario-aanhangers in de oostelijke wijken van El Ayoen zou het ook tot ge weid vechtpartij en zijn gekomen. Volgens Spaanse schattingen telt het Polisario 10.000 a 15.000 strijders. LONDEN, 11-12. De IJslandse ma rine heeft donderdag geschoten op een Brits schip. Het hulpschip Aquarius heeft radiografisch aan het fregat Brighton gemeld dat de IJs landse patrouilleboot Thor op de Aquarius heeft geschoten. Dat ge beurde toen de Aquarius de twaalf- mijlszone binnenvoer om het slech te weer te ontgaan. Britse fregatten en onbewapende hulpvaartuigen beschermen de Brit se vissers die binnen de door IJsland ingestelde (en door Engeland niet er kende) 200 mijlsvisserijzone vissen. Engeland erkent wel de twaalf mijlszone. LONDEN, 12-12. De IRA-leden die in een Londense flat een Engels echtpaar gegijzeld houden, hebben donderdagavond voor het eerst in vijf dagen voedsel geaccepteerd. Ze haal den een kistje met brood, soep, kof fie en sigaretten binnen voor henzelf en de gijzelaars. Tot dusver hadden ze alleen water geaccepteerd. De politie ziet dit contact met de leden van het Ierse republikeinse le ger als een positief teken. De po litiebegeleiding houdt er niettemin rekening mee dat de belegering een langdurige affaire kan worden „van misschien wel weken". KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND dén AMSTERDAM. De 23-jarige Amsterdammer G. J. van Aalderen, chauffeur bij het gemeentelijk ver voerbedrijf in de hoofdstad is vrij dagochtend vroeg na een steekpartij in zorgwekkende toestand in het Binnengasthuis in de hoofdstad op genomen. GRONINGEN. In de nacht van donderdag op vrijdag heeft in de Groningse binnenstad een klant op een prostituee geschoten. De dader is voortvluchtig. ondernemers zijn." Een kompliment bracht de heer Van Iwaarden het driemanschap Mulder-Westerhout-Silvis dat het nieuwe koncept heeft voorbereid, waarbij zij de verlangens van de le den goed hebben aangevoeld, „Ruim vier jaar geleden is de aan zet gegeven door het vormen van de top-koöperatie Cebeco-Zuidwest, met elf leden-verenigingen, om eerst en vooral tot een voldoende grotere re gionale vereniging te komen, waar bij ook de centrale koöperatie Cebe- co-Handelsraad zich aansloot en daadwerkelijk daar aan heeft mee gewerkt. Op deze wijze is voor boeren en tuinders in het zuidwesten de basis gelegd om hun invloed te versterken .en te handhaven. Dat ook de niet-koöperatoren daarvan profiteren is een gegeven waaraan in ons vrije land niet aan te ontkomen is." De heer Van Iwaarden wilde hen vragen „Is dat uw eer niet te na"? „De fundamenten van de koöperatie van de toekomst zijn gelegd en wij zijn op de goede weg om op dat fun dament verder te böuwen". Hij sprak er zijn voldoening over uit dat het zakelijk gebeuren in vergelijking met zes maanden geleden geen bij zondere problemen heeft gegeven. „De graanmarkt (tarwe en gerst), biedt - commerciëel gezien - weinig perspektief. De noodzakelijke kos tendekking zal uit de dienstverle ning (drogen, conditioneren schonen en bewaren) moeten komen. De „onderbezetting" in de silo's is opgevangen door de J^nt er ven t i e - Tarwe? Hef is bekend dat dé" markt schommelt rond de afgeleide inter ventieprijs, hetgeen voor Cebeco- Zuidwest inhoudt dat er weinig kommerciële ruimte is. Peulvruch ten en zaden ontwikkelen zich bin nen de samenwerkingsvorm rond het C.P.C. ook dit jaar weer in positieve zin. De zaaigranen-omzet vertoont - in tegenstelling tot vorig jaar - een normaal beeld. De pootgoedvoorzie- ning heeft zeer 'speciale aandacht gehad en aan de vraag kon worden voldaan. Stijgende totaalomzet Reeds hu zijn orders geboekt die de totaalomzet van vorig jaar met tien procent overschrijdt. De omzet veevoeder vertoont opnieuw een stij gende lijn. De omzetten meststoffen handhaven zich en lopen in de pas £>ij de prognose. De sectoren be- drijfs- en winkelartikelen en vloei bare brandstoffen kregen extra 'aan- dëëht, waarvan een opgaande lijn \vordt verwacht. De verhouding tot de aardappelaf zetorganisatie is uitstekend. Van groot belang achten bestuur en di- rektie ook het sèrvice-element. Voor de akkerbouw (ook voor de tuin bouw en fruitteelt) is .gewasbescher ming'een dringende noodzaak. Gewag kan worden gemaakt van een sterke omzetstijging in gewasbe schermingsmiddelen. De gewasbescherming raakt vele branches en vraagt deskundige be geleiding. In rechtstreekse dienst van de Cebeco-Zuidwest is hiervoor getreden de heer J. Hertgers als al gemeen-branche funktionaris." Spanning De heer Van Iwaarden zei dat een gematigd optimisme over het lopen de jaar gerechtvaardigd is, wat evenwel niet betekent dat men er al is. Wel dat - gezien de omstandighe den - waaronder elke onderneming moet werken het perspektief niet somber is. In de onderneming Cebeco-Zuid west staat men ook voor de grote vraag hoe men de kostenduivel moet uitbannen. De werkgelegenheid in onze be drijven wordt niet bedreigd, maai de rentabiliteit staat uiteraard wel onder de spanning van de algemene economische situatie. De Cebeco-Zuidwest is en moei blijven één van onze instrumenten om de zelfstandigheden van de le den, eigenlijk alle kleine onderne mers, te handhaven". De Cebeco-voorzitter besloot zijn openingswoord met een uitdrukking, die bijna niemand meer durft ge bruiken: „ondanks alles, geen som ber perspektief". AMSTERDAM. Uit de vorige op- brengst van de kinderpostzegelaktie heeft het Nederlands comité voor Kinderpostzegels weer bijna 1,4 miljoen gulden uitgegeven, aldus een donderdag uitgegeven bericht vah dit èomité. NAIROBI. 12-12. President Jomo Keniatta van Kenia heeft donderdag amnestie verleend aan 10.000 ge vangenen naar aanleiding van de twaalfde verjaardag van de soeve reiniteitsoverdracht door Groot- Brittannië. SYDNEY, 11-12. De Friese twee master „The Great .Escape" is woensdagmiddag (Ned. tijd) als laatste van de vier deelnemende jachten aan de Londen-Sydney-race op de plaats van bestemming aan gekomen. Het schip is 102 dagen onderweg' geweest. Bij een eerste in spectie is gebleken, dat het schip minder averij heeft opgelopen dan werd vermoed. Tijdens zware stor men zijn twee spinakers verloren gegaan. Twee spinakerbomen zijn gebroken en één voorzeil dient te worden vernieuwd. Verder zal het schip op de helling moeten, omdat een speling is ontstaan in de onder- top van het roer. Ook zal de romp een nieuw verfje krijgen. Naar ver wacht zullen de reparaties binnen enkele dagen zijn voltooid, zodat het schip ruim op tijd zeilklaar is voor de race terug, waarvoor het ver treksein op 21 december wordt ge geven. TARRAGONA, 10-12. In Tarrago- - na—(Spanje)- zijn woensdag--in—het- hart van de stad een tiental kippen losgelaten die voorzien waren van de opschriften „vrijheid" en „amnestie". De brandweer moest de hoepders vangen. Wijziging- onderwijsbegroting- DEN HAAG, 11-12. De bewinds lieden van onderwijs hebben zich genoodzaakt gezien de onderwijsbe groting voor volgend jaar te wijzi gen. „Dit in verband met onoverko melijke, technische bezwaren bij het uitwerken van de voorgenomen be zuinigingen", aldus de toelichting welke vlak voor het begin van het onderwijsdebat de Tweede-Kamer leden werd overhandigd. Een aantal bezuinigingen gaat niet door, maar andere bezuinigingen zijn aan de Kamer voorgesteld. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 13 en zondag 14 december Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor dokter Van Geer, dokter Vis ser en dokter Lodiers. Spreekuur uitsluitend voor dringende gevallen zaterdag morgen 11.00 uur. Dokter L. A. M. Bruel, Brouwers haven, tel. (01119) 280, neemt waar voor dokter Simons én dokter Stenger. Op zaterdag en zondag spreek uur, uitsluitend voor dringen de gevallen van 11.30 tot 12.00 uur en van 16.30 tot 17.00 uur. De weekeinddienst gaat in op vrijdagavond 20.00 uur en duurt tot maandagmorgen 8.00 uur. Dokter F. Buitendijk, Bruinisse, tel. (01113) 1280, neemt waar voor dokter Richard en dok ter Speelman. Zuster M. Kunst-Visser, Scharendijke, tel. (01117)—280, neemt waar voor geheel Schouwen. Zuster Waasdorp, Oosterland, telef. (01114) 1707, heeft dienst te Oosterland en Sirjansland. DIERENARTS Dierenarts Buth, tel. (01115)-2254 neemt waar voor dierenarts Bergsma Spreekuur vrijdagavond 19.00- 20.00 uur; zaterdag 13.00-14.00 uur. APOTHEEK Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie- rikzee, Dam 18, is op zater dagen geopend van 9.00-12.31 uur en vo~ 16.30-17.30 uur. Oj: zondagen van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Advertentie Geldig vanaf 1 december. Uw gemeente laat u weten hoe u'm kunt krijgen. De prijs? Niet meer dan f 6,50. ~\\'*ilt u meer informatie? Vraag't bij uw gemeente. Ouwerkerk. „Brouette", Ring 45, expositie schil derijen, op werkdagen en zaterdagen van 9.00-12.00 en van 13.00-17 00 uur. Vrijdag 12 december Zierikzee Stadhuis, 20.00 uur, vergadering ge meenteraad „'1 Lange Uus". Opening tentoonstel ling, 20.00 uur. Jeugdsoos „Brogum", 20.00 uur, film voorstelling (Goudkoorts in Alaska). Westenschouwen Camping „Duinrand", 19.30 uur, uit voering „Witte van Haamstede". Burgh-Haamstede „Zeèlüst". Vergadering „C. et C.", 18.15 uur. Bruinisse Dorpshuis. Filmavond „De Pul", 20.00 uur. Ver .-gebouw, VogeUentoonstelling, 19.00-22.00 uur. Zaterdag 13 december Zierikzee De Concertzaal, ZVU, 20.00 uur, Two women show (Marjol Flore/Sylvia Alberts). Noordgouwe Ver.'-gebouw, 14.00-17.00 uur, ver koop Welfare-goederen. Bruinisse Ver.-gebouw. Vogeltentoonstelling, 14.00-22.00 uur. Maandag 15 december Zierikzee Huis van Nassau, 20.00 uur, afd. Philatelica. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (Ó1110) 2938 J. P Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of -4188 Bezorging: (01110) 4188 Het was een relatiekwestie, maar (heel) vroeger mocht ik altijd kerst feest meevieren van een zondags school, ergens in het Duivelandse. Nu het feest van het Licht weer na dert, denk je terug aan die dingen en dagenwant dat ivas toch wat. Of het enkel uit eerbied voor hel Kind was', weet ik niet meer zo, al is het kinderlijk gemoed uitgespro ken ontvankelijk voor de diepe reli- gieuse waarden, die inhaerent zijn aan kerstmis. Maar de uiterlijke za ken ivaren er ook en een kind ziet aan wat voor ogen is. Een gebouwtje in de donkere avond, de' vensters verlicht en bin nen ooelistoaar alles strak, want pro testantse gebouwtjes hebben nooit dat barokke van Rome gehad, maar toch gezellig: de geur van chocola dedrank, de rieten manden met de „kossewaegens" krentebollenhet zeurderig toontje van het orgel en netjes op een hoge stapel de boekjes, vol geheimzinnige verhalen en plaatjes. Kinderen gaan tegenwoordig niet meer zo driftig naar de zondags school. Nu, dan missen ze heel wat, want men hoeft niet zo, bibberig van vrees, vroom te zijn, om te snappen dat heel mooie en tere dingen op zo'n schooltje worden geleerd, altijd door idealistische juffrouwen, zo lief ei genlijk en ingetogen en vol echte warmte, die afstraalt op de Jantjes en de Nelly's, die dapper de jaartjes vol maken en eenmaal afscheid ne men van de zondagsschool Dan is het gebeurd en gaat er heel iets nieuws beginnen. Maar kerstmis toen: het lag alle maal zo simpel eigenlijk. Het Kind je ivas zo zoet en de herders ivaren wel dekselse kerels, maar ze trokken in de stal dan toch maar heel eerbie dig hun mutsen van schaapsbont van hel hoofd en dan die mooie ster hé. Stond daar maar te flonkeren en aanwijzingen te geven waar de Wij zen naar toe moesten. Dij die ellen dige Herodes rilden we altijd een beetje; wat een schurk. Jozef de tim merman kwam nooit zo geweldig uil de verf; dat hoefde ook niet, want Maria was er en toen al konden ive begrijpen, dat ze heel wat had afge zien. Geen enkel café-restaurant was meer open in Bethlehem en als er a? een open was, stond daar de waard moeilijk te doen. „Niks hoor, geen plaats". Op dit punt is er nog niet veel veranderd. Wat kon Jozef doen? Hij had geen revolver op zak en kon geen chequeboek tonen. Nou, dan weet je het wel. Op dat punt is het eigenlijk eender gebleven, in deze per definitie onherbergzame we reld. Advent in een gijzeltrein b.i>„ wat moet je daar nu van denken? Het is nog veel gekker dan in de stal toen en dat allemaal 20 eeuwen aa het Kind. Advent in een Chileense of Rus sische gevangenis, wat moet je daar nu van denken. Het is nog veel gek ker... enz.; de Herodcssen leven nog en vele opgejaagden worden nog naar de stal verwezen, of slapen ge woon buiten. Onder de bruggen van de Seine, op een kale stationsbank of in een hoekje van een praalhuls, waar dc vrede van kerst is ingeruild voor alleen maar kaarslicht, dat bij- >io dooft door gebrek aan de zuur stof van onderlinge genegenheid on der de mensen. Soms is de kerst van de zondagsschool erg ver weg.' SCHIEREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 2