ascon Meer waardering voor de agrarische bevolkingsgroep Vergadering reinigingsdienst Schouwen-Duiveland Definitieve wapenstilstand DE ZIERIKZEESCHE COURANT H AUSTIN MORRIS BANKSTEL MEUBELRAMA waar heerlijk 't langst duurt ZIERIKZEESCHE Vrijdag 12 december 1975 132stc jaargang Nr. 21810 WAARIN OPGENOMEN (1797- 1889) NTIES EN BEZORGING Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus t. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19,90; per jaar 76,50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm, „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50 Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B T W In dit nummer: Waterschapslasten-bom barst op Flakkee Advertentie Dealer: ISTA - Oosterland Tel. (01114) 1495 Meeït u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Te.efoon (01114) 1268 - 1265 r Tegen elven van tafel opstaan en tegen elkaar zeggen: „'t Was een hééérlijke avond". Ook u zal't wel bekomen... de rust ademende sfeer en de heerlijkste gerechten van Avenue. Neem de proel maar. Laone 3Z, Renesse.Tel. (01116) 1637.^ Ledenvergadering' „Cebeco-Zuidwest" Het akkoord is bereikt op een bij eenkomst van de coördinatiekom missie, een orgaan waarin alle lei ders van bewegingen zijn vertegen woordigd. Advertentie SERVICEDIENST H CD CD M w W l-H Van 12-12 19-12 P telefoon n w V (01110) 3635 w HH (01110) 4406 h-1 M 2 w IX CD H INSTALLATIEBEDRIJF dounloo Advertentie (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina'? !Bij een misstap heeft een mens zevenmijlslaarzen aan. Sirius Verwachting tot zaterdagavond: Opklaringen Opklaringen en voornamelijk in de kustgebieden een enkele bpi; van nacht eerst nog regen; overwegend matige, overdag aan de kust nu en dan krachtige noordelijke wind; mi nimumtemperaturen van plus 3 tot min 3 graden, maxima omstreeks 5 graden. Voor zondag: Min.-temperaturen: omstreeks 1 gr. Max.-temperaturën: omstreeks 6 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag' een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 13 dec. Zon op 8.39, onder 16.28 Maan op 13.36, onder 3.04 14 dec. Zon op 8.40, onder 16.28 Maan op 14.01, onder 4.09 15 dec. Zon op 8.41, onder 16.28 Maan op 14.31, onder 5.14 Volle maan: 18 dec. (15.40) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 13 dec. 10.54 23.40 4.37 17.11 14 dec. 12.01 5.42 18.08 Doodtij: 12 dec. 15 dec. 0.37 12.55 6.37 18.56 Aantal uren zon: 1 tot 5. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 12-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Langs de noordflank van een krachtig hogedrukgebied boven het midden van de Atlantische oceaan, trekken depressies via IJsland naar het oosten. Met een noordwestelijke stroming wordt koude lucht over de Noordzee naar ons land gevoerd. Hierdoor komt er een einde aan het rustige weer van de laatste dagen. In de koude lucht komen zaterdag opklaringen voor, maar ook enkele buien, die voornamelijk in de kust provincies regen zullen brengen. Een kleine storing voor de westkust van Portugal veroorzaakt daar vrijdag re gen- en onweersbuien. Ook in grote delen van Spanje kwam veel bewol king voor. waaruit regen viel. Boven oost-Europa is de Juehldruk nog hoog. Het is daar rustig weer, met lichte vorst in de nacht. RENESSE, 11-12. - Donderdagmiddag werd door Cebeco-Zuidwest in „De Ark" te Renesse de algemene ledenvergadering gehouden. In zijn openingswoord vestigde de voorzitter, de heer J. van Iwaarden, nog eens de aandacht op de problematiek rond de land bouw. „Wy zijn en blijven afhankelijk - meer dan welke onderneming ook - van klimaat en weersgesteldheid", stelde de heer Van Iwaarden. „Het is een gegeven waar elk jaar opnieuw rekening mee moet worden gehouden, het betekent voor alle betrokkenen wel degelyk een extra belasting". BEIROET, 12-12. Radio Beiroet heeft donderdagavond bekendgemaakt dat de leiders van alle rivaliserende bewegingen die elkaar op leven en dood in de hoofdstad bestrijden, „volledige overeenstemming" hebben bereikt over definitieve beëindiging van de acht maanden oude burgeroorlog. Overigens zijn donderdag nog 20' mensen bij de gevechten in Beiroet om het leven gekomen en 40 ge wond, waardoor het aantal doden en gewonden sinds maandag steeg tot respektievelijk 300 en 500. De hele burgeroorlog heeft ruim 5.000 doden en 11.000 gewonden gekost. Radio Beiroet verklaai'de 'dat het vechten in alle wijken van Beiroet donderdagnacht om 1 uur is opge houden. Alle ontvoerde personen zouden dan onmiddellijk en onvoor waardelijk worden vrijgelaten. In gevallen waarin dit niet gebeurt, zal het leger de plaatsen bestormen waar de ontvoerde personen worden vastgehouden. De voorzitter de heer J. van Iwaar den aan het woord. In zijn totaliteit betekent het dat de primaire voortbrenging niet zo eenvoudig is als de buitenwereld wel eens denkt. Iets meer waardering voor de bevolkingsgroep die 6 a 7 °/o van de beroepsbevolking uitmaakt en die - onder wisselende omstan digheden - een konstante positieve bijdrage levert aan 's lands welzijn en welvaart zou op zijn plaats zijn." Een funktie ten aanzien van onze voedselvoorziening en bovendien een belangrijke „inbreng" aan deviezen verdient waardering. In plaats van: „Wat kost de boer?" zou veel meer gesproken moeten worden over: „Wat brengt de boer op!" Veel meer dan hij kost. De Cebeco-voorzitter meende dat politieke konflikten niet op het boe renland moeten worden uitgevoch ten, maar daar lijkt het vaak op. Het is bekend dat de aan- en ver- koopkoQperatie. samenwerkings vorm tussen een groot aantal boeren en tuinders in het zuidwesten op deze gang van zaken geen beslissen de invloed heeft. „Als ondernemers in de land- en v. Weel en Bethesda Tel. (01877) 2302 Aanpassing en controles alleen volgens afspraak. Nieuwe verordening 1976 vastgesteld tuinbouw zijn wij wel gelukkig dat wy beschikken over koöperaties die de aankoop van de bedrijfsbenodig- heden verzorgen kunnen en de pro- dukten kunnen afzetten en verwer ken. Wellicht realiseren wij ons te wei nig dat wij daarmee een voorsprong hebben op vele kollega's binnen de EEG en daarbuiten". Versterking van dit boerenbelang door verster king van de aan- en verkoopkoöpe- ratie zag hij noodzakelijk. Struktuurschets „Verheugend is het dat de nieuwe struktuurschets zo positief is ont vangen. De direktere betrokkenheid van de leden bij hun koöperatie, de beper king van de aansprakelijkheid en de beloning van het lidmaatschap zijn in die nieuwe opzet van wezenlijke betekenis. Dit zal slechts worden waarge maakt als men toont gezamenlijk de (Vervolg pag. 2) Radio Beiroet: ZIERIKZEE: Oude Haven 31 Tel. (01110) 4321 DIRKSLAND: Ziekenhuis ZIERIKZEE. Wethouders C. Bij de Vaate kon gisteren als voorzitter van de Stichting Dagverblijf „Brug- zicht" een cheque voor een bedrag van f 300,in ontvangst nemen voor het dagverblijf. De gift werd over handigd door mevrouw J. Asma- Broere, presidente van de Vrouwen raad Zierikzee, namens de Prov. Zeeuwse Vrouwenraad. Het geschon ken bedrug is afkomstig uit de op brengst van de Zeeuwse Collecte. Advertentie CONTACTLENZEN telijk gevraagde ondergeschikte wij zigingen van administratieve of taalkundige aard waren aangebracht werd, de nieuwe verordening op de heffing en invordering van reini- gingsz-echten 1976 vastgesteld. De reinigingsrechten worden daarbij verhoogd tot f 70,per jaar voor het gewone huisvuil (65-plussers f 52,50). De verordening maakt onderscheid tussen huisvuil, bedrijfsvuil en re- kreatievuil. Bedrijfsvuil gaat f 100, per zeven m3 kosten. Rekreaticvuil Rekreatievuil gaat f 25,per ca ravan, tent of tenthuisje per jaar kosten voor een seizoen van 1 maart- 10 oktober en f 70,per staanplaats voor een vol jaaz\ Een container bij eenmaal ledigen per week f 420,per jaar f 330,en indien eenmaal per 14 dagen wordl geleegd. Eenmaal per maand kost het f 230,per jaar, van 15 maart tot 15 september eenmaal per week f 330,—. Een container van 1100 liter eenmaal per week geleegd kost f 560,eenmaal per 14 dagen f 420,eenmaal per maand f 330, alles wanneer de containers door de gebruiker zelf zijn aangeschaft. In door de dienst beschikbaar ge stelde containers (1100 liter) eenmaal per week geleden, kosten de gebrui ker f 900,—, f 760,— af f 670,— naarmate men eenpaal per week, eenmaal per 14 dagen of eenmaal per maand Iaat ledigen. Los aangevoerd vuil op de stort plaats vergt een stortgeld van f 8, per m3, samengeperst f 12,sa mengeperst door perscontainers f 16,per m3. Door wethouder Hoo- gerhuis (Wcstevchouwen) werd de aandacht van de dienst gevraagd voor de beplanting van de vuilnis belt Hoosjesweg, Serooskerke, van de Prov. weg komend uit de richting Haamstede, heeft men een minder fi"aai gezicht op deze stortplaats. Het dagelijks bestuur is wel. dilli- gent in deze een plan voor deze be planting ter plaatse, van eerder ge plante struiken of bomen. De slechte struktuur van de gzond speelt hierbij een rol, maar het be stuur zal alles in hel werk stellen, om de belt, dooi- een groengordel aan het oogvan het voorbijkomend vez'keer over deze drukke provinci ale weg te onttrekken. Nadat de voorzitter nog enkele wooi-den had gewijd aan het bijna voorbij gegane jaar en de komende jaarwisseling werd de vergadering gesloten. BROUWERSHAVEN, 11-12. De agenda voor de vergadering van de Reini gingsdienst Schouwen-Duiveland, (Raad van Bestuur), donderdagmiddag in liet stadhuis te Brouwershaven gehouden, onder leiding van burgemeester A. P. Schouwenaar, werd met bekwame spoed afgewerkt. Goedgekeuz-d werd het vooi'stel tot het aangaan van een geldlening voor de aan te schaffen auto's groot f 270.000,rentende 8% met een looptijd' van tien jaar, af te lossen in tien tentlijnen. Het maximum krediet in z-ekening courant bij de Bank voor Nederland se Gemeenten werd verhoogd van f 200.000— op f 225.000,—. De koffiegeldvergoeding en de kledingtoelage van het personeel werden vei-hoogd tot f 2,50 en f 1,50 (was f 2,en f 1,20), terwijl de be zoldigingsverordening werd aange past Naast het al dienstdoende perso neel zal per 1 januaz"i 1976 een on derhoudsmonteur-chauffeur worden aangesteld. Deze zal werkzaam moe ten zijn in de garage, maar daar naast ook chauffeursdiensten moeten verrichten. De sollicitaties zijn bin nen en uit de gegadigden zal één dezer dagen een keus worden ge daan. Nadat enkele door het gemeente bestuur van Middenschouwen schrif-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1