Fraktievoorzitters hielden beschouwingen over begroting voor 1976 Aktieve vereniging groeit toe naar het 65-jarig bestaan teak bergmeubel MEUBELRAMA DE ZIERIKZEESCHE COURANT bejaarden en een onderzoek naar een op te richten verpleeghuis voor bejaarden. De heer Den Boer vroeg naar een eventueel ingebouwde veiligheid, als kostenbewaker. De voorzitter deelde medé dat in de samenspreking juist door Zierikzee sterk is aangedrongen op zuinigheid. De heer Verscheilling zag in de stichting veel praktisch en idieel nut. De P.v.d.A.-fraktie staat zeer posi tief tegenover de opzet. Wethouder (Vervolg pag. 2) V.V. de gedachte gerezen een regio nale vraagbaak uit te géven in die zin dat er een boekje zou komen met een algemene tekst (over beziens waardigheden, tochten over het „eiland", enz.) en daarnaast voor elke VV.V. een afzonderlijke advertentie- rubriek. De plannen leken goed en de V.V.V.'s die tot dusverre een eigen vraagbaak uitgeven waren bereid mee te werken. Toen de plannen zo goed als rond waren en de uitgever met de voorbereiding al een heel eind op streek was, bleek dat twee V.V.V.'s van het eiland toch niet mee wilden doen. Na overleg is besloten niettemin door te gaan. Vernielingen Van de vele problemen waar het bestuur van de V.V.V. afgelopen jaar mee te maken heeft gehad wilde de voorzitter er één bijzonder onder de aandacht brengen, nl. het probleem van de ellendige vernielingen van natuurschoon in Renesse, in het bij zonder om het natuurmonument de Vroonpias. Het speet de heer Van der Vet te moeten konstateren dat deze vernielingen hoofdzakelijk moe ten worden toegeschreven aan van dalisme dat wordt bedreven door jonge mensen uit Renesse zelf. Met sstelde de voorzitter dat Renesse utierst zuinig moet zijn met wat aan natuurschoon rest. Natuurschoon verfraait niet alleen het dagelijks le ven, maar is ook van economisch be lang, omdat een aantal van de gas ten naar deze omgeving komen om daar van te genieten. Het bestuur van de V.V.V. vindt het diep treurig dat steeds weer zin loze, botte vernielingen voorkomen. Aan het slot van zijn openingsrede dankte de voorzitter namens allen het gemeentebestuur voor de zeer aanzienlijke verhoging van de sub sidie, waarvoor de V.V.V. wat meer hoognodige armslag heeft gekregen. Advertentie Heeft u nog een en wfft u graag over op eiken? Ruil het dan in bil Rijksweg 26 - Nleuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 dens opklaringen daalde de tempe ratuur op de vliegbasis Leeuwarden tot 2 graden beneden het vriespunt. In de Skandinavische landen is het momenteel echt winterweer met in de nacht plaatselijke strenge vorst. Overdag lopen de maxima op tot rond het vriespunt in het zuiden en tot min tien graden in liet noorden. REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19.90, per jaar 76.50 Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) f 3.50 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B T W In dit nummer: Gift voor dagverblijf Brugzicht Donderdag 11 december 1975 132ste jaargang Nr. 21809 WAARIN OPGENOMEN Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE. Gisteren (woensdag)- avond werd de nieuwe VéGé-„voor deelmarkt" J. M. Krijnse-Locker b.v. aan de Grevelingenstraat in Zierik zee-West officieel geopend. Bij ge legenheid van deze feestelijke ge beurtenis bood de heer Krijnse- Locker (foto midden) de Belangen groep Zierikzee West een bedrag aan ter vrije besteding groot vijf hon derd gulden. De gift werd in ont vangst genomen door de heer J. Vroombout (rechts), voorzitter van de Belangengroep Zierikzee-W est. (Zie ook elders in dit nummer). (F.oto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 10-12. Op de woensdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitter schap van burgemeester Th. H. de Meester, hebben de fraktieleiders van de in de raad vertegenwoordigde partijen, algemene beschouwingen gewijd aan de be groting van tie gemeente voor 1976. Woordvoerder voor de P.v.d.A. was de heer Groen, voor de V.V.D.-fraktic de heer Becu en voor de P.C.-fraktie en de K.V.P. de heer Den Boer. De „beschouwingen" waren als laatste agendapunt genoteerd. Tevoren werkte de raad zich snel door een niet al te zwaarwichtige agenda, waarbij de lijst van ingekomen stukken voor kennisgeving werd aangenomen. Een perceel grond van 3.39.5 are zal - voor f 15,per m2 worden ver kocht aan het industrieterrein, be stemd voor de bouw van een nieuw bedrijfspand voor „De Brug", thans aan de Nieuwe Haven. De voorzitter deelde mede dal de bouwaanvraag binn enis, alsmede de bouwtekening. Het geheel ziet er niet onaantrekkelijk uit. Samen met het PZEM-gebouxv zal het ook het betx-effende deel van het industrie terrein wel goed staan. „Het is in ieder geval een schone industrie". Voor een prijs van f 305.277e84 (excl. b.t.w.) woi'den kavels aan Dy namo Project Nederland B.V., voor de bouw van 24 eensgezinswoningen in plan West VI. Aan de heer J. Kort - Schutters hofstraat 22 - wordt een perceeltje grond verkocht van de gesloopte krotwoning Ravestraat 44 (70 m-) tegen f 35 per m-. Enige diskussie ontstond over het voorstel een beroep van de heer W. Brath te Wcsel (Did) ongegrond te verklaren inzake de hem toebeho rende woning Bagijnestraat 33 als zomerwoning te mogen gebruiken. De heer Becu zei dat de vorige ei genaar deze woning wel als tweede huis heeft gebruikt. De voorzitter merkte op dat zulks niet met offi ciële toestemming is gebeurd. Door verkoop is deze zaak aan het licht gekomen en nu moet toestemming van de gemeente worden verkregen. Er is nooit een vergunning voor dit huis als tweede woning afgegeven. De voorzitter vond, beter tweemaal te streng-dan. eenmaal te lankmoe dig- Hij voorzag precedenten en wil de streng waken tegen een situatie waarin talrijke huizen slechs zes weken per jaar worden bewoond. De heer Koopman wilde de grond voor de konklusie weten, dat het betreffende huis geschikt is voor permanente bewoning. Hij wilde ook weten of er een lijst is vaYi tweede huizen. Geen recht op onrecht Wethouder Bij de Vaate zei dat de huidige eigenaar geen recht kan ba seren op eerder onrecht. De voorzit ter zei - aangevuld door de sekreta- ris - dat naar de woning een twee voudig ondei*zoek is ingesteld. De heer Becu wilde weten, wat er na weigering met zo'n huis moet ge- beuren. Verwijzend naar de subsi dieregeling kan dat van alles zijn, aldus de voorzitter. Het kan (met subsidie dus) opgeknapt en daarna verkocht c.q. verhuurd. De voorde- len die uit de aanwezigheid van zulke huizen voortvloeien, moeten ten goede komen aan de inwoners. De heer Becu bleek niet ovretuigd en wenste geacht te worden te hebben tegengestemd. Een verzeok medewerking te wil len verlenen tot inrichting van het tweede lokaal van de chr. kleuter school in plan-West, ondervond geen bezwaar. Eventueel kan het over- scharige meubilair van het „open baar" gedeelte van genoemde school, worden overgenomen voor de chr. kleuterschool. Indien niet, dan gaat dit meubilair naar de nieuw te bou wen openbare schooL bjj ,,'t Kof schip". V.V.V. „Renesse Vooruit': Goede samenwerking Vervolgens liet hij weten dat de samenwerking met de zustervereni ging Bui'gh-Haamstede ook dit jaar weer zeer plezierig geweest is. Enke le weken geleden is op voorstel van de voorzitter van de V.V.V. Burgh- Haamstedeb esloten in 1976 geza menlijk de advertentiecampagne te voeren! Niet de afzonderlijke kernen, maar de gehele Westhoek van Schouw zal dan onder de aandacht van het publiek worden gebracht. V raagbaak De samenwerking binnen de streek V.V.V. Schouwen-Duiveland blijft nog steeds een moeizame zaak. Toch is men er na veel voorbereiding in geslaagd een accomodatie-gids voor hetg ehele eiland uit te brengen. De gids is momenteel bij de drukker en zal dus binnenkort verschijnen. De raad gaf het fiat op het vooi*- stel f 2,44 per inwoner te voteren voor de Stichting Samenlevingsopbouw. De heer Roskam vroeg en verkreeg informatie over „het nut" van deze stichting. Het praktisch nut is aan wijsbaar, maar valt niet te becijfei*en. De wethouder P.W. sprak van een voorzichtige opzet van deze stichting. Onder meer zal resulteren als uit vloeisel een plaatsingskommissie voor Binnenstad rehabilitatiegebied De raad had geen moeite fiat te verlenen op het voorstel tot het Re habilitatiegebied verklaren van de binnenstad. Daardoor komen subsi dieregelingen tot gelding, die nu gelden voor het „Havenkwartier" en „Dam-Oude Haven". De subsidies voor gevelrestauratie variëren van 70 tot 30 °/o. Per te restaui-eren pand zal in beginsel niet meer dan f 150.000 als subsidiabel worden aan gehouden. ST. LOUIS. Politieman Liszewski moest zich met een noodsprong, die hem op de motorkap van een gepar keerde politieauto deed belanden in veiligheid stellen, toen hij met enke le kollega's een stier moest overman nen. Het dier was met negen andere stieren op cle loop gegaan toen de auto, waarin z\) vervoerd werden, omsloeg. Moeilijker dan bü de akkoraoda- tie-gids ligt het b(j de samenstelling van een gezamenlijke vraagbaak, die al geruime tijd op stapel staat. Een hele tijd geleden is bü de Strcek-V. Dit nummer bestaat uit 12 pagina'« Fouten beginnen opnieuw, als i men ze vergeet. f De Ségur Plaatselijk mist Veel bewolking en plaatselijk mist, later op de dag ook enkele opklarin gen; zwakke tot matige wind uit zuid tot zuidoost; minimumtempera turen van 4 graden aan de kust tot min 3 graden in het zuidoosten van het land; maxima van 3 tot 6 graden. Voor zaterdag: Aantal ui*en zon: 0 tot 3. Min.-temperaturen: omstreeks 2 gr. Max.-temperatui'en: omstreeks 6 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Verwachting tot vrydagavond: N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 12 dec. Zon op 8.38, onder 16.28 Maan op 13.14, onder 2.00 Volle maan: 18 dec. (15.40) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 12 dcc. 9.38 22.28 3.22 15.57 Doodtij: 12 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 11-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Boven geheel Midden- en Westeuropa blijven del uchtdrukver- schillen maar klein, zodat ook vrij dag het rustige weer zal voortduren. Het hogedrukgebied bij Ierland ver plaatst zich in oostelijke richting en donderdagmorgen lag hel centrum ervan boven Polen. In het komende etmaal zal het maar weinig van plaats veranderen. De vochtige lucht is boven onze omgeving bijna geheel tot stilstand gekomen. Hierin komt veel bewolking voor en plaatselijk mist. Het front, dat de scheiding vormt lussen vochtige lucht en de drogere lucht boven Skandinaviö, drong woensdagavond nog juist tot hel noorden van het land dooi*. Tij- Stichting Samenlevingsopbouw RENESSE, 9-12. Op de dinsdagavond jl. in hotel „Het Wapen van Zeeland" gehouden najaarsvergadering van de plaatselijke V.V.V. „Renesse Vooruit", werd de verhoging vn de basiskontributie van f 15,— naar f 25,— zonder tegenstemmen aanvaard. De vergadering werd geopend door de voorzitter, de heer A. C. VV. van der Vet, die alle aanwezigen van harte welkom heette, in het bijzonder bur gemeester H. P. Everwgn, de heer J. dc Regt en mej. Hubrechts van de provinciale V.V.V., dc heer J. Holm van de Streek-V.V.V. en de vertegen woordigers van de zusterverenigingen uit Burgh-Haamstede. In zijn openingswoord bracht de voorzitter onder de aandacht dat de V.V.V. Renesse op 6 april a.s. de leef tijd van vijf en zestig jaar bereikt. Nog steeds leeft de vereniging krach tig en zit haar bestuur vol plannen. Geen plannen echter voor een uit bundige viering van het jubileum. Namens het bestuur merkte de voorzitter op dat hij erg blij was dat mevrouw A. Borgmeijer besloten heeft in het jaar 1976 het werk als administratrice nog volledig te blij ven vex'richten. In de loop van 1976 zal het bestuur dan pogen een nieu we kracht aan te trekken, die inge- werkt zal worden door mevrouw Borgmeijer. Mevi'ouw Dalebout, die deze zomer mevrouw Borgmeijer heeft geassisteerd werd van harte bedankt. „Creatief Schouwen" Eenmaal bezig met het bedanken ging de voorzitter verder met het danken van alle mensen die ertoe hebben bijgedragen dat de tentoon stelling „Creatief Schouwen" zo'n succes is gewoi*den. In het bijzonder dankte hij de hei*en Kristellijn en Davids, die de gehele voorbereiding en opbouw voor hun rekening heb ben genomen. De expositie heeft bij na 2.000 bezoekers getrokken. Het evenement bracht f2.116,44 op. Ook de medewerking van de Stichting en de heer Hulsker on zijn staf hebben zeer bijgedragen tot het welslagen van de expositie. De voorzitter sprak de hoop en de verwachting uit dat deze tentoon stelling niet de laatste zal zijn. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1