gemeentesubsidie Norm voor salaris van een klerk Toekomstig burgemeester van Bruinisse T. C. Hekman bracht bezoek Portugal vraagt spoeddebat Veiligheidsraad alsu wild op wild bent... dVKNUC fcOSMURNIT Beroep Algemene Vergadering Verenigde Naties op Israël DE ZIERIKZEESCHE COURANT BANKSTEL MEUBELRAMA Dinsdag 9 december 1975 132ste jaargang Nr. 21808 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (179? - 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda" Redakleur. M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19,90; per jaar 76,50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 29 cent per losse mm; ..Succesjes" (max. 4 regels) 3,50 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW In dit nummer: Weer legaat voor stadsmuseum BURGH, 8-12. In de maandagavond in hotel „Het Grote Zwijn" te Burgh gehouden algemene najaars vergadering van de V.V.V. „Burgh-Haainstede", kon de voorzitter, dr. H. J. van Zuylen, enige opgewekte geluiden laten horen In nauwe samenwerking met de V.V.V. „Renesse Vooruit" is het gemeen tebestuur van Westerschouwen er toe overgegaan de V.V.V.'s een subsidie toe te kennen gelijk aan het salaris van een klerk. Voor beide V.V.V.'s betekent dit een inkomen van f 12.000,waardoor men financieel meer armslag heeft gekregen. Tn overleg met de V.V.V. te Rermscp heeft men besloten behalve de Rand stad nu ook oost-Brabant en de om geving van Breda in de advertentie- kampagne te gaan betrekken. Ook aan de evenementen waar voorheen door geldgebrek niets aan kon wor den gedaan, zal meer aandacht kun nen worden besteed. Advertentie 'leeft u nog een goed maar will u graag veranderen7 Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Te.efoon (01114) 1268 - 1265 NEW Y ORK/D ARWIN/ J AK ART A 9-12. Portugal heeft de Veiligheids raad van de Verenigde Naties ge vraagd cni een spoeddebat over de situatie cp Oost-Timor, waar Indo nesië zich volgens Lissabon heeft schuldig gemaakt aan agressie. Hoewel er nog geen vast omlijnd plan is. dacht de voorzitter o.m. aan het projekt Kerkstraat 3 te Burgh (alternatief bij slecht weer), lampi onoptochten, uitbreiding van het mu zikale programma, de wielerronde en de ruiterverenigingen. Een winstpunt zag de voorzitter ook in het tot standkomen van een akkomodatiegids voor Schouwen- Duiveland, welke aan het eind van deze maand zal uitkomen. Voor de toerist is deze gids van het grootste belang daar in deze uitgave behalve de aanwezige akkomodaties ook een volledig overzicht wordt gegeven van de mogelijkheden van vakantie op Schouwen-Duiveland. „Met de uitga' *e van deze gids ko men wij waarschijnlijk eindelijk eens af van de veel gehoorde uit spraak dat men naast het strand niets te bieden heeft." De heer Van Zuylen sprak zijn dank uit over de Provinciale- en de Streek V.V.V. die veel tot het tot standkomen van de akkomodatiegids hebben bijgedragen. Tot de leden richtte hij een drin gend verzoek 'om hun medewerking te verlenen bij het werven van le den waardoor het mogelijk is onaf hankelijk te blijven. Vraagbaak Ook de vraagbaak zal weer wor den uitgegeven, waarvoor de voor zitter de drukkerij L. en O. te Zie rikzee dankbaar was. De tekst van de vraagbaak zal op geheel Schouwen-Duiveland gelijk zijn; alleen de advertenties zullen per uitgave verschillen. De voorzit ter betreurde het dat Zierikzee heeft gemeend met een eigen uitgave te moeten komen, wat de uitgave van de Vraagbaak er niet gemakkelijker op heeft gemaakt. Voor de aanvang van de vergade ring werd staande de vorige week overleden voorzitter van de ko ninklijke muziekvereniging „Witte van Haemstede", de heer E. R. Beh- rend herdacht. Bij de opening van de vergadering richtte de voorzitter een speciaal woord van welkom tot de heer J. M. Holm van de Streek V.V.V., mej. M. Hovestad van de provinciale V.V.V. en de vertegenwoordigers van de zustervereniging „Renesse Vooruit". De begroting voor 1976 werd met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 57.050,onveranderd vastge steld. Door de financiële steun van de gemeente is het mogeiyk geworden het kantoor een hoog nodige opknap beurt te geven, waarvoor een post van f 5.000.,is gereserveerd. De beide periodiek aftredende bestuurs leden de heren J. W. Geleynse en D. de Jonge werden herbenoemd. In plaats van de heer L. C. van der Graaf, die zich niet meer be schikbaar stelde, werd de heer H. T. Landegent benoemd. Dank bracht de heer Van Zuylen aan de heer v. d. Graaf voor het vele en goede werk dat hij als secretaris voor de vereniging heeft gedaan. In plaats van het aftredende lid, de heer H. T. Landegent werd de heer H. Hoeneveld tot lid van de kaskommsisie benoemd. Kontributies De voorzitter sprak er zijn voldoe ning over uit dat praktisch alle kon- tributies binnen zijn, wat een onge kende weelde is te noemen. Vijfentwintig renteloze leningbe- wijzen, ieder groot f 100,werden uitgeloot nl. de nummers: 133, 149, 114, 153, 242, 182, 227, 17, 80, 104, 83^ 232, 226, 139, 39, 215, 112, 155, 189, 233, 175, 164, 163, 238 en 69. Bij de rondvraag werd belangstel ling gevraagd voor het plaatsen van meer telefooncellen, meer optreden van het muziekgezelschap, de palen op het strand te Westenschouwen, de dorpsverfraaiïng en de wandel- en fietspaden. Van de zijde van de middenstand werd er op gewezen dat er in de dorpen door de gemeente geen en kele voorziening is getroffen voor het plaatsen van fietsen. Schept men hiervoor mogelijkheden bij een zaak dan wordt men nog verplicht pre cariorechten aan de gemeente te be talen. DU nummer bestaat uit 12 pagina'* NEW YORK. Indonesië heeft maandag gezegd dat Portugal zich bij de gezagsuitoefening op het door burgeroorlog vescheurde Oost-Timor heeft schuldig gemaakt aan „misda dige nalatigheid" en dat de Indone sische strijdkrachten alleen hebben ingegrepen om de rust en orde in het gebied te herstellen. Laone 32, Renesse. Tel. (01116)1637 V.V.V. „Burgh-Haamstede" Nieuwe datum: 9 januari BRUINISSE, 8-12. De lieer T. C. Hekman - de toe- komstige burgemeester van Bruinisse - bracht maan dag, in gezelschap van zijn echtgenote, een kennisma kingsbezoek aan Bruinisse. Het echtpaar werd om elf uur 's morgens ten gemeentehuize opgewacht door liet kollege van b. en w. en de gemeentesekretaris. Vrijwel direkt ontstond een open gesprek, dat niet moeilijk te voeren viel, want „de Hekmans" zijn welis waar geen Zeeuwen, maar een acht tienjarig verblijf in Zierikzee heeft uiteraard op hen een Zeeuws stempel gedrukt. De vele vriendschapsbanden met Zierikzeese kennissen bleven in dé ruim vier jaar dat de familie Hek man in Rheden vertoefde, eigenlijk onverkort gehandhaafd en door mid del van de regionale en Zeeuwse pers bleef betrokkene goed op de hoogte van wat zich na zijn vertrek uit Zie rikzee in de regio afspeelde. Na het gesprek met b. en w. be zocht men de ambtswoning. Het stond direkt al vast dat Bruinisse zeker niet met het probleem van vele ge meenten zal worden gekonfronteerd. namelijk een nieuwe ambtswoning voor een nieuwe burgemeester. De door burgemeester Hokken verlaten woning werd alleszins bewonderd en geschikt bevonden, zij het dan dat duidelijk was te zien dat burgemees ter Hokken een hartstochtelijk roker was, maar dit probleem is gemakke lijk op te lossen met een muurverfje of een behangetje. De gemeenteschil der is inmiddels al aan het opknap pen van de woning begonnen. Gemeenteraad Nadat in hotel-restaurant „Grevelin- gen" op de Grevelingendam een warme lunch was gebruikt, volgde om 14.00 uur de kennismaking met de gemeenteraad. Ook deze verliep ongedwongen en leverde geen moei lijkheden op. Natuurlijk zal de heer Hekman nog \vel met de specifieke Bruse problemen te maken krijgen en zelfs op korte termijn, maar zijn gedegen kennis van de regionale toe standen en de verzekering dat hij Zeeland nooit heeft losgelaten, zal er toe meewerken dat deze eerste infor mele vergadering nog door vele goede vergaderingen zal worden gevolgd, als de gewone werkzaamheden een aanvang nemen. Het volledige gemeentepersoneel had zich in de raadzaal verzameld, om eveneens met het echtpaar Hek man kennis te maken. Enkelen van de binnendienst kenden hen al uit de periode 1953-1971. Zelf ambtenaar, zal ook in de ambtelijke sfeer de sa menwerking niet anders dan goed kunnen zijn, was de mening van de heer Hekman. Andere datum De officiële installatie, eerst gedacht op dinsdag 6 januari, is verschoven naar vrijdag 9 januari, omdat én het dagelijks bestuur van de gemeente én de gemeenteraad van oordeel wa ren dat bij een burgemeesters-instal latie de varende bevolking zeker niet mag ontbreken, een mening die door het echtpaar Hekman spontaan werd gedeeld. De heer Hekman heeft, naast zijn bekendheid in ambtelijke kringen, een brede kerkelijke belangstelling. Hij is onder meer sekretaris-penning- meester van het gewest Gelderland- Overijssel van de Konfessionele Ver eniging. Tien koeien op spoorbaan omgekomen UTRECHT, 8-12. Op het baanvak Arnhem-Zwolle zijn maandagavond om 23.40 uur tien koeien omgekomen toen zij werden aangereden door een personentrein. Het treinstel werd ernstig beschadigd en is weg gesleept. Om kwart over twaalf was het baanvak weer vrij. I Elke fout is geen domheid. Het jaarlijkse wildseizoen is losgebroken. Kom nu naar Avenue. U hebt er 9 wild- menu's voor't kiezen. Eend, fazant, patrijs, haas en ree, voor elck wat wilds. P.S.Voor nlet- wildlielhebbers is er ook genoeg om wild op te zijn. JAKARTA. Een foto van het - inmiddels alweer afgelopen - bezoek van president Ford aan Jakarta. Met een bloemenkrans op de hals, loopt hij pratend met president Suharto van Indonesië, langs de erewacht. NEW YORK, 8-12. De algemene vergadering van de Verenigde Naties heeft maandag met overgrote meer derheid van stemmen een resolutie aangenomen waarin wordt betreurd dat „Israël geen stappen onderneemt om sinds de oorlog van 1967 ont heemde personen naar hun haard steden te laten teruggaan", en mili taire aanvallen doet op Palestijnse kampen in Libanon. In de resolutie wordt Israël ge vraagd dergelijke aanvallen voor taan achterwege te laten. Nadat de uitslag van de stemming was bekendgemaakt zei Israëls am bassadeur Chaim Herzog dat 800.000 Joodse vluchtelingen in de afgelo pen 28 jaar Arabische landen hadden verlaten en waren opgevangen door joden in Israël en elders. Verwachting tot woensdagavond: Op de meeste plaatsen droog Op de meeste plaatsen droog weer met wolkenvelden en in het zuiden van het land plaatselijk mist; over wegend matige wind uit westelijke richtingenminimum-temperaturen van 5 graden aan de kust tot om het vriespunt elders, maxima om streeks 6 graden» Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min.-temperaturen: omstreeks 5 gr. Max.-temperaturenomstreeks 8 gr. Kans op een droge peirode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 10 dec. Zon op 8.36, onder 16.29 Maan op 12.34, onder 11 dec. Zon op 8.37, onder 16.29 Maan op 12.54, onder 0.55 Eerste kwartier: 10 dec. (15.39). HOOC- EN LAAGWATER 10 dec. 11 dec. Hoogwater 7.45 20.22 8.35 21.19 Laagwater 1.42 13.56 2.25 14.45 Doodtij: 12 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 9-12. Het KNMI deelt mede: Een hogedrukgebied ten wes ten van Ierland handhaaft zich zo dat er in de algemene weersituatie maar weinig verandering komt. Storingen worden nl. gedwongen ten noorden van het hogedrukgebied via het zeegebied rond IJsland naar Scandinavië te koersen. Fronten van deze depressies kunnen Nederland echter wel bereiken. Zo nam dinsdag in de loop van de morgen de bewol king in ons land toe op de nadering van een warmtefront behorend bij een depressie voor de Noorse kust, waardoor de opklaringen, die een vrij koude nacht lot gevolg hadden, verdwenen. Uit deze bewolking valt echter vrijwel geen regen. Advertentie REILEN. De burgemeester van Beilen, de heer Bekkering in gesprek met een verslaggever tijdens zijn bezoek aan het beleidscentrum in het ge meentehuis. Op de achtergrond slaapt een journalist in een slaapzak.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1