Beter te vroeg gepost dan te laat ontvangen - Reaktie kollege b. en w. op rapport begrotingskommissie T. C. Hekman benoemd tot burgemeester van Bruinisse V*" Londens gijzelingsdrama MASSASLACHTING IN HOOFDSTAD LIBANON DE ZIERIKZEESCHE COURANT MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 8 december 1975 132ste jaargang Nr. 21807 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur; M J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19,90, per jaar 76,50. Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm, „Succesjes" (max. 4 regels) 3.50 Vraagt onze contractprijzen I De advertentieprijzen zijn exclusief 4 °/o BTW in dit nummer: Vijf-december-vieriiigeii hier en daar Gemeenteraad Zierikzee ZIERHvZEE, 8-12. Het college van b. en tv. van de gemeente Zierikzee heeft zich - naar aanleiding van het rapport van de begrotingscommissie - met het vol gende schrijven gewend tot de raad. „Naar aanleiding van de door de commissie tot het nazien van de gemeen tebegroting en -rekening gemaakte opmerkingen ten aanzien van de gemeen tebegroting 1976 en de begroting van de Gemeentelijke Volkskredietbank voor dat jaar, delen wij u het volgende mede: Met de gemaakte opmerking om het restant van de bouwkosten van de openbare kleuterschool de Woel waters thans op versnelde wijze ten laste van de gewone dienst af te schrijven, kunnen wij ons verenigen. Een wijziging van de begroting zal u te zijner tijd worden aangeboden, waarbij zo mogelijk zal worden uit gegaan van een afschrijvingstermijn van 5 jaar. Eigen belastinggebied De opbrengst van het huidige rioolrecht moet niet alleen worden gezien als een billijke bijdrage in de door de gemeente gemaakte kosten ter zake van de rioolzuiveringsin stallatie, maar dient tevens als bij drage in de kosten van het totale rioleringssysteem van de gemeente. Mede gelet op het feit dat in de toe komst in de binnenstad aanzienlijke rioleringswerken moeten worden uitgevoerd, menen wij dat het hui dige rioolrecht in de onroerendgoed- belasting diént te worden opgeno men. Nu de voorlopige tarieven voor de onroerendgoedbelasting in vergelij king met andere gemeenten boven dien laag mogen worden genoemd, menen wij handhaving van de thans gevolgde methode te moeten advi seren. Reeds bij de benoeming van de parkeerwachter is destijds besloten dat hij in de wirvterepirode o.a. be last zou worden met controlewerk zaamheden van de hondenbelasting. Ten aanzien van de heffing van de onroerendgoedbelasting kan wor den medegedeeld dat het vervaardi gen en doen verzenden van de aan slagen door de rijksbelastingdienst zal plaatsvinden. Volgens de ge maakte planning zal verzending van de aanslagen in oktober/november 1976 plaatsvinden. Ruimtelijke ordening Inmiddels is één perceel bouw grond in het bestemmingsplan Kaas- kenswater verkocht. Ten aanzien van de overige percelen worden thans met een ontwikkelingsmaat schappij onderhandelingen gevoerd. Zodra dit contact vastere vormen heeft aangenomen, zullen wij u hier- van op de hoogte stellen en even tueel met nadere voorstellen komen. Openbare werken Nu de financiële positie van onze gemeente aanzienlijk beter is dan enkele jaren geleden, zijn wij het met de commissie eens om bepaalde reconstructiewerkzaamheden aan wegen en straten etc. sneller af te schrijven dan tot. op heden het ge val was. Een afschrijvingstermijn van 10 jaar lijkt ons reëel. Bij grote re v/erken (b.v. reconstructie Gracht- weg, Laan van St. Hilaire etc.) zal een langere afschrijvingstermijn ver antwoord en veelal noodzakelijk zijn. Jeugdzorg fn de primitieve begroting 1976 is inderdaad geen bedrag opgenomen LONDEN. 8-12. De politie heeft zondag verklaard dat zij de vier le den van het Ierse republikeinse le ger die zich met twee gijzelaars in een woning in Londen verschanst hebben, geen gelegenheid zal geven zich uit de voeten te maken. Aange nomen wordt dat de vier verant woordelijk zijn voor de dood van tientallen mensen in en om do Britse hoofdstad. Het afgelopen anderhalf jaar zijn in Londen en omgeving door toedoen van de IRA 27 mensen gedood en 540 gewond. De vier IRA-leden werden zater dagavond door de politie achterna gezeten. Zij vluchtten een aparle- ment aan Dorset Square binnen, waar zij het echtpaar Mathews, 54 en 53 jaar oud. in gijzeling namen. wegens het onderbrengen van de jeugdsoos Brogum, mede omdat het praktisch onmogelijk was (en thans ook nog is) ook maar bij benadering een globaal bedrag van de kosten te ramën. Wij hopen in de loop van het begrotnigsjaar met voorstellen te ko men en u een begrotingswijziging te kunnen aanbieden. Sociale zorg en maatschappelijk werk Door het bestuur van het Rode Kruis Ziekenhuis wordt de behoefte aan een regionaal verpleegtehuis reeds onderzocht. Wij menen voor alsnog het resultaat van dit onder- .zoek af te moeten wachten. Recreatie en toerisme Gelet op de bestemming van de gronden van het ka2npeerterrein Kaaskenswater zijn wij van mening dat aan de bestaande accomodatie geen uitbreiding kan worden gege- Advertep.t ie Heeft u nog een teak bergmeubel en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bl) Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 ven. Gewoon onderhoud zal uiter aard op de normale wijze plaats vinden. Industrie Wij verwachten binnenkort een verzoek van de b.v. Maljers (levens- middelenbedrijf te Middelburg) om een perceel grond te mogen kopen op het industrieterrein. Oosterscheldeproblematick en haven De begrotingscommissie wil - af gezien van het feit of de Oostcr- schelde al dan niet zal worden afge sloten - thans reeds een raadscom missie in het leven roepen om een eventuele uitbreiding van de pacht- eventuele uitbreiding van de jacht haven nader in studie te nemen. Wij zijn echter van mening dat er eerst door de rijksoverheid inzake de Oos- terschelde een beslissing dient te zijn genomen, alvorens een eventuele wenselijkheid van een dergelijke commissie dient te worden overwo gen. Zolang bovengenoemde beslissing door het rijk nog niet is'genomen, achten wij het onjuist een definitie ve botenhelling aan te brengen. Wel zijn er momenteel plannen in voor bereiding een geïmproviseerde bo tenhelling te realiseren. Volksgezondheid Volgens ontvangen inlichtingen zijn er momenteel diverse ouders die met hun kinderen rechtstreeks de tandarts bezoeken. Dit heeft tot gevolg dat zij het lidmaatschap van de schooltandverzorging hebben op gezegd of zich niet als lid hebben gemeld. Gewaarborgde geldleningen Wij zijn met de begrotingscommis sie van mening dat in bijlage N be horende bij de begroting geen na men meer dienen te worden opge nomen van personen waarvan de ge meente Zierikzee de betaling van rente en aflossing ter zake 'van een gesloten geldlening heeft gewaar borgd. eMt ingang van 1977 zullen wij in plaats van namen, nummers in de bijlage N opnemen." „Hysterie van haat" BEIROET. 7-12. Het afslachten van 85 onschuldige burgers in een „hysterie van haat" tussen Moham medaanse en christelijke aktivisten heeft het leven in de Libanese hoofdstad Beiroet zondaK verlamd. TEL AVIV. Een regeling van het Palestijnse vraagstuk is alleen mo gelijk als deze is gebaseerd op een akkoord tussen Israël en Jordanië. Dit heeft premier Yitzjali Rabin ver klaard in een vraaggesprek dat in het Israëlische blad „Ma'Ariv" werd gepubliceerd. Installatie op 6 januari De staatsradio ried de mensen aan binnenshuis te blijven en. er waren dan ook weinigen die zich op straat waagden, waar zaterdag 85 mensen uit hun auto zijn gehaald en afge maakt als ze toevallig niet het ge loof van hun tegenstander hadden. Meer dan 4500 doden en tienduizend gewonden zijn er tot nu toe gevallen in deze burgeroorlog die al acht maanden duurt. Voor de bevolking, die zich ver heugde over de verbetering die zich de afgelopen twee weken aftekende, was de nieuwe uitbarsting van haat een enorme teleurstelling. Zondag hebben zich weer ver scheidene ontvoeringen voorgedaan en diverse gebouwen gingen in vlammen op. Onder degenen die zaterdag door verdwaalde kogels gewond raakten, waren twee leden van de Russische ambassade. JAKARTA. De hoofdstad van Portugees Oost-Timor Dili is zondag in handen gevallen van pro-Indone sische toepen. Dit heeft de Indone sische minister van buitenlandse za- BRUINISSE, 8-12. Met ingang van 1 januari a.s. is de heer T. C. Hekman benoemd tot burgemeester der ge meente Bruinisse. De heer Hekman (51), is thans chef bureau huisvesting van de gemeente Rlieden. Wij ver nemen dat de installatie zal plaatsvinden op 6 januari 1976. In de regio Schouwen-Duiveland is de lieer Hekman een goede bekende, want vele jaren was h\j ambtelijk werkzaam, in dienst van de gemeente Zierikzee. In zijn Zierikzeese tijd bereikte de heer Hekman de mijlpaal van zijn zilveren jubileum, in dienst van de overheid, welk feit op 6 juni 1970 - met een receptie ten stadhuizc - feestelijk werd gevierd. De thans nieuw benoemde burge meester van Bruinisse, opvolger van burgemeester G. Hokken, werd op 1 juni 1953 benoemd tot kommies ter sekretarie te Zierikzee. Op 1 januari 1954 volgde zijn benoeming tot kommies-A en op 1 november 1957 tot hoofdkommies. De heer Hekman lijkt in talrijke opzichten te voldoen aan hetgeen te genwoordig een profielschets van een burgemeester wordt genoemd. Hij is Nederlands Hervormd en lid van de CHU. Uiteraard heeft, het veelzijdig werk in zijn Zierikzeese periode (o.m. als ambtenaar van de Burgerlijke Stand) hem mede ge vormd om het burgemeesterschap te vervullen. Mede door verdrietige fa milie-omstandigheden vertrok hij op 1 april 1971 naar Rheden. waar hij hoofd van het Bureau Huisvesting werd. Schouwen-Duiveland is hem ech ter kennelijk blijven trekken en te rugkeren in deze bevorderde positie, moet hem wel tot grote voldoening strekkon. In de va kat ure-tijd werd het loko-burgemecsterschap van Bruinisse waargenomen door de heer S. A. Jumelct. die straks de nieuwe magistraat de ambtsketen kcn Adam MaIik ^egd <«en jour- zal omhangen. nalisten in Jakarta. Advertentie BURGH. Tijdens een St. Nikolaas- feestje voor de Rijksgenoten te Burgh, kreeg de Rode Kruis-afdeling Westelijk Schouwen, vertegenwoor digd door mej. A. C. Houtman, sym bolisch een bedrag van f 1000 aange boden door drie leden van „Big S", namens deze aktieve jeugdklub. Dit nummer bestaat uil 6 pagina's Gevangenen in geloof of leuzen worden niet wijs door de les der feiten. Verwachting tot dinsdagavond: Weinig verandering Vannacht opklaringen en minimum temperaturen van 5 graden aan de kust tot om het vriespunt plaatselijk in het binnenland; morgen toene mende bewolking en hier en daar regen; matige, aan de kust morgen vrij krachtige wind uit west tot noordwest; maximumtemperaturen omstreeks 7 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperaturen: omstreeks 4 gr. Max.-temperaturenomstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de normale waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 9 dec. Zon op 8.35, onder 16.29 Maan op 12.14, onder 23.50 Eerste kwartier: 10 dec. (15.39). HOOG- EN L A AG W ATER Hoogwater Laagwater 9 dec. 7.02 19.33 0.52 13.13 Doodtij: 12 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 8-12. Het KNMI deelt mede: Om een hogedrukgebied ten westen van de Britse eilanden trek ken depressies via het zeegebied rond IJsland naar Scandinavië een dergelijke storing veroorzaakte zon dagavond boven het noordwestelijk deel van de Noordzee een zware noordwester storm. Inmiddels is de ze storing boven Zuid-Finland aan gekomen. Een volgende storing koerst snel van Groenland naar het oosten. Hierdoor zal de wind bij ons naar het westen krimpen en zullen dinsdag minder büien vallen dan vandaag. De fronten die bij deze depressie behoren kunnen later weer bewolking brengen. Het hogedruk gebied heeft een uitloper via Frank rijk naar de Zwarte Zee en zorgt in Zuid- en Zuidoost-Europa voor rus tig weer met in de noordelijke Bal- kanlanden 's nachts lichte vorst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1