Stuurgroep natuur- en rekreatiebeiangen Oosterschelde geïnstalleerd Machinaal vegen „nogal" een post op begroting voor 1976 V dvienuG RCRSMURMïr De Salt- besprekingen DEURLOO President Ford in Indonesië Parijs zonder dagbladen Infiltratie in de Kennemer duinen DE ZIERIKZEESCHE COURANT waarBieerBijk langst duurt fi BANKSTEL MEUBELRAMA TUINMAN INTERIEURVERZORGING AUSTIN MORRIS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 5 december 1975 132ste jaargang: Nr. 21806 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda" Redakieur: M J BH de Vaate. Uitgave B V Drukkerij v'h Lakenman Ochtman. Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE, Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19,90, per jaar 76,50, Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm. „Succesjes" (max. 4 regels) '3.50 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B T W dit nummer: De Provinciale V. V. V. in 1974 MIDDELBURG, 4-12. De commissaris der koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, heeft woensdagmorgen de Stuurgroep Natuur- en Recreatiebelangen Ooster schelde geïnstalleerd. Advertentie Tegen elven van tafel opstaan en tegen elkaar zeggen: ,,'t Was een hééérlijke avond". Ooküzal'twel bekomen... de rust ademende sfeer en de heerlijkste gerechten van Avenue. Neem de proef maar, ^^^^^Laone32^RenessaM^1116)1637 GENEVE, 3-12. De Verenigde Sta ten en de Sowjet-Unie hebben in Geneve hun pogingen hervat de on derhandelingen over de beperking van trategische wapens (Salt) uit de Impasse te halen. De besprekingen zijn twee weken geschorst geweest om het de Amerikaanse vertegen woordiger mogelijk te maken met zijn regering te overleggen. De groep begint zijn werk in de wetenschap, dat de Oosterschelde niet zoals oorspronkelijk was ge pland in 1978 zal zijn afgesloten, zo stelde de voorzitter van de groep, de Zeeuwse gedeputeerde A. L, v. Gees- bergen, in zijn installatierede, maar met de voorbereiding en inrichting en beheer van een gebied van der gelijke grote omvang, is veel tijd ge moeid. „We willen niet dezelfde ontwik keling als bij het Grevelingenbek- ken. Daar kregen we pas jaren na afsluiting een inrichtingsschets en een beheerslichaam ontbreekt nu nog steeds. Overheidswerken in het Grevelingenbekken komen nagenoeg niet in uitvoering". „Toch," zei de gedeputeerde Van Geesbergen, „heeft de overheid naar deze stuur groep geen vertegenwoordiger afge vaardigd. Dit ondanks het feit dat G.S. van Zeeland enige tijd geleden de ministers van verkeer en water staat, financiën, alsmede de staats secretaris van c.r.m. verzocht hebben vertegenwoordigers voor de stuur groep aan te wijzen. Juist enkele dagen geleden is er een voorlopig negatief antwoord van minister Westerterp binnengekomen, mede namens minister Duisenberg en staatssecretaris Meijer. Minister Westerterp vindt, dat de instelling van een stuurgroep aanbe veling verdient, maar ook, dat de toekomstige inrichting van het Oos- terseheldegebied en de daarbij be horende bestuurlijke structuren za ken zijn die in een vroegtijdig sta dium door een stuurgroep waar meerdere disciplines en belangen vertegenwoordigd zijn, in een ruim kader bezien worden. Minister Wes terterp is van mening dat - gezien de nationale aspecten, die samen hangen met die toekomstige inrich ting van het Oosterscheldebekken - het hem voorkomt dat ook andere ministeries in het overleg betrokken zouden moeten worden. Financiële steun onmisbaar De minister zegt in een brief aan G.S. dat hij in het licht daarvan, meent, zich vooralsnog te moeten voorbehouden, over de samenstelling van de stuurgroep en het samenwer kingsverband met diverse daarbij betrokken ministeries. In Zeeland betreurt men dit standpunt van de minister, omdat bij de inrichting van een dergelijk grootschaliggebied niet zonder de onmisbare financiële steun van de rijksoverheid kan worden ge werkt. Advertentie SERVICEDIENST H rr> Z H w CJ t es w cn Van 5-X2—12-12 telefoon (01110) 3635 (01112) 029 Cis M 53 O W z «3 H Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Wat je perse wilt, is altijd mogelijk; voor iets wat je passioneert, vind je altijd tijd. Wim Sonne veld VJAT UQT DE &IL7 INSTALLATIEBEDRIJF UTRECHT. Het overlegorgaan van de drie vakcentrales kan in het alge meen wel waardering opbrengen voor het onderwijsbeleid van het kabinet-Den Uyl. In een commen taar op de onderwijsbegroting voor '76 zeggen N.V.V., N.K.V. en CNV dat er een samenhangend onderwijs beleid in gang is gezet al een aantal verbeteringen heeft gebracht zoals leerplicht verlenging, kleinere klas sen, grensschool en experimenten met de middenschool. PEKING. Tijdens zijn bezoek aan de Chinese volksrepubliek had de Ameri kaanse president Ford deze week een langdurig gesprek met de Chinese partijleider Mao Tse Tung. JAKARTA, 5-12. President en me vrouw Suharto en vice-president sultan Hamengku Buwono van Indo nesië waren heden (vrijdag)morgen op het vliegveld van Jakarta om president Gerald Ford, zijn vrouw en zijn dochter te verwelkomen voor hun bezoek van negentien uur. Tijdens de welkomstceremonie klonken 21 saluutschoten. Langs de route van het vliegveld Halim naar het centrum van Jakarta stonden duizenden schoolkinderen om de Amerikaanse president - tweede die Indonesië bezoekt - toe te juichen. Boven de straten waren spandoeken met een welkom in het Engels en Bahasa opgehangen. President Ford logeert in het offi ciële gastenverblijf van de Indone sische regering en tenzij het officiële programma wordt veranderd zal hij het niet meer verlaten dan alleen voor zijn vertrek op zaterdag. Ford en president Suharto hebben twee uur van gesprek op het pro gramma staan. Meer lijkt niet nodig te zijn, want er zijn geen ernstige problemen tussen beider landen. Gemeenteraad Middenschouwen SCHARENDIJKE, 2-12. De gemeenteraad van Midden- schouwen, onder voorzitterschap van burgemeester E. Baerends, behandelde de gemeentebegroting, waarin het punt: straatvegen, waarvooreen bedrag is geraamd van f 7500. Dit machinale vegen staat - zo vond men - in geen verhouding tot het nut. De begrotingscommissie zegde het personeel dank voor de gemaakte begroting. Overigens stelde de commissie voor de begroting vast te stellen op de aangegeven cijfers. De voorzitter zegde de commissie dank voor het verrichte werk. Bur gemeester en wethouders zullen de opmerking t.a.v. het machinaal straatvegen nader bezien. Het straat vegen is in de kernen Kerkwerve en Ellemeet zeker nodig. Voor Scharen- dijke ligt dit iets anders, daar ook een persoon in GSW-verband reeds met het straatvegen is belast. In schakeling van deze persoon voor andere werkzaamheden is wat ach tergebleven. De situatie in Scharen- dijke zal bekeken worden. Het ligt Advertentie ZIERIKZEE. De laatste dagen voor zijn jaardag, heeft Sint zich nog geweldig ingespannen om zoveel mogelijk kinderen te bedenken. Zo kwam Sint ook op bezoek bij de gymnastiekafdeling van Deltasport, mede uitgenodigd door de Jeugdraad. Het werd een feestelijke middag met film, poppekast en de no dige traktaties. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) -?ee<t u nog een goed maar wfft u graag veranderen? Ruil het dan In bl| Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Terofoon (01114) 1268 - 1265 wat moeilijk omdat met andere ge meenten op Schouwen-Duiveland af spraken zijn gemaakt. De heer C. J. van Burg verkreeg hierna het woord voor het houden van algemene beschouwingen. Naar aanleiding van een opmer king in de aanbiedingsbrief bij de begroting infomeerde hij welke uit breiding aan recreatieterreinen zal worden gegeven. T.a.v. de nieuwe Inrichtingsschets voor het Grevelingenbekken ver zocht spreker tervisielegging van de schets voor de inwoners op het ge meentehuis. Spreker had vernomen dat er een hoorzitting over de in richtingsschets gehouden zal worden Wat de aanleg van een jachthaven te Scharendijke betreft, zou spreker gaarne zien, dat de raad wat strak ker bij het beleid betrokken zou worden. Voorkomen moet worden, dat zoals elders de kosten per m2 ,.de pan uitrijzen" door het aanbrengen van allerlei luxe. den. Gevraagd werd of de gemeen te van deze regeling gebruik kan maken. Spreker constateerde verder in het algemeen, dat de raad niet meer beleidsbepalend is maar controle rend omdat er een achterstand is t.a.v. het college van b. en w. wat de nodige informatie betreft over verschillende zaken. Spreker heeft al eerder gepleit voor het instellen van raadscommissies. Een voorstel hietoe zal hij nog niet doen, daar de raad hier anders over denkt. (Vervolg pag. 3) Fietspaden Verder had spreker vernomen, dat de provincie subsidie beschikbaar kan stellen voor aanleg van fietspa- elka woning kunnen wij «onrfontabel InnlcWren MOL 19 TELEFOON 01110-2887 ZIERIKZEE Verwachting tot zaterdagavond: Vrij zacht Veel bewolking met plaatselijk regen of motregen; in de nacht en ochtend hier en daar mist; matige tot krach tige westelijke wind; temperaturen in het algemeen tussen 7 en 10 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min.-temperaturen: omstreeks 5 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 6 dec. Zon op 8.31, onder 16.30 Maan op 11.00, onder 20.29 7 dec. Zon op 8.33, onder 16.30 Maan op 11.29, onder 21.37 8 dec. Zon op 8.34, onder 16.29 Maan op 11.53, onder 22.45 Eerste kwartier: 10 dec. (15.39). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 6 dec. 5.10 17.35 10.59 23.08 7 dec 5.49 18.14 11.42 23.55 8 dec. 6.25 18.49 12.28 Springtij: 5 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 5-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Langs de noordflank van een krachtig hogedrukgebied, waarvan de kern boven de Atlantische Oceaan ligt, wordt ook in het. komende et maal zachte lucht naar onze omge ving gevoerd. Een aktieve depressie boven IJsland trok vrijdag in zuid oostelijke richting naar Skandinavië. Het frontensysteem ervan zal zater dag dicht bij ons land liggen. Het zal dan vrij zacht weer zijn met plaatse lijk regen. De zachte lucht heeft in middels bijna geheel Europa bereikt. Alleen in Noord-Skandinavië komt overdag nog lichte vorst voor. In Zuid-Europa lopen de maximum temperaturen tot omstreeks 15 gra den op. PARIJS, 5-12. In Parijs zijn vrij dag geen dagbladen vei-schenen als gevolg van een bliksemstaking van zetters en drukkers. De grafische bond had onverwacht de slaking af gekondigd nadat hel donderdag avond tot hevige botsingen kwam tussen politie en drukkers van de „Parisiën Libere", die al maanden in staking zijn. Aan beide kanten vie len gewonden. HAARLEM, 5-12. De Haarlemse wethouder voor de bedgvei), A. Thuis, heeft vrijdagmorgen een proefinstallatie voor infiltratei in werking gesteld in de Kennemerdui- nen bü Overveen: de winplaats voor het Haarlemse waterleidingbedrijf. De proefinstallatie moet de water stand in het flora- en faunagebied verhogen. Sinds I960 is die ruim cén meter gezakt. De watertran- sportmaatschappü pompt nu water in een bekken van 360 m lang en 20 m breed. Advertentie Dealer: ISTA - Oosterland Tel. (01114) 1495

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1