Gemeenteraad Zierikzee vergadert op woensdag 10 en vrijdag 12 december Hoge C.J.V.-onderscheiding voor mevr. J. Jumelet-Padmos Vrede Libanon „binnen bereik" Israël draagt oliecomplex over Bepalingen staat van beleg in Portugal verzacht E.E.G. oogst weinig graan DE ZIERIKZEESCHE COURANT SINT TE „BRIJ' MEUBELRAMA s^V Zi££U^^ ZIERIKZEESCHE Maandag 1 december 1975 132ste jaargang Nr. 21803 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur. M. J Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19.90, per jaar 1 76.50 Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max 4 regels) 3,50 Vraagl ome contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B T W Veertig jaar buurtver.De Hoofdpoortin '76 Algemene beschouwingen begroting 1976 ZIERIKZEE, 1-12. De gemeenteraad van Zierikzee komt in openbare vergadering bijeen op woensdag dagavond 10 december aanstaande, in de raadzaal van het stadhuis. B. en w. stellen de raad onder meer voor te besluiten tot verkoop van een perceel grond voor de bouw van 24 eengezinswoningen in het bestem mingsplan-West VI, aan Dynamo Project Nederland B.V. De te verko pen kavels zijn groot in totaal circa 4.145 m2. De koopsom beloopt een be drag van f 305.277,84. Aan de orde komt ook verkoop van een perceel op het industrieterrein, aan de groothandel in levensmidde len „De Brug" te Zierikzee. Verder wenst de heer J. K. te Zierikzee een stuk grond aan te kopen in de Raven straat, nl. een perceeltje van de ge sloopte krotwoning Ravenstraat 44, voor f 35,per m2. Deze aankoop is nodig voor uitbreiding van de naast liggende woning. BEIROET, 1-12. De Franse oud premier Couve de Murville heeft zendag zijn vredesmissie in Libanon beëindigd en verklaard dat de vrede „eindelek binnen bereik" is. De Li banese leiders hebben volgens hem reële vooruitgang geboekt naar be ëindiging van de burgeroorlog tus sen christenen en moslims, die de afgelopen acht maanden 4300 doden en 9000 gewonden heeft gekost. ABOE RODEIS. 30-11. Israël heeft zondag met de overdracht van zijn belangrijkste oliebronnen, die van Aboe Rodeis in de Sinaï, de tweede fase van de interim-overeenkomst met Egypte afgesloten in aanwezig heid van de Finse VN-commandant in hel Midden-Oosten, generaal Siilasvuo, namen Italiaanse techni ci namens Egypte de installaties over. Maandag volgt de officiële in gebruikneming van het complex door de Egyptische autoriteiten. Mevrouw J. Jumelet-Padmos krijgt de gouden C.J.V.-speld opgespeld. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) „Binnenstail-Zierikzee" De raad wordt voorgesteld over te gaan tot aanwijzing van het gebied „Binnenstad-Zierikzee" als rehabili- tatiegebied. Aanwijzing van de bin nenstad tot rehabilitatiegebied bete kent dat de woningen die in dit ge bied gelegen zijn - evenals dit reeds het geval is t.a.v. de woningen gele gen in het „Havenkwartier" en „Dam- Oude Haven" - in principe voor de volgende subsidies in aanmerking komen: 1. Voor woningen die als monu ment zijn beschermd krachtens de monumentenwet, bedraagt de bij drage 70 procent van de goedge keurde restauratie- en verbeterings- kosten. 2. Voor woningen die niet als mo nument zijn beschermd, maar die een kenmerkend onderdeel uitmaken van een stadsgezicht dat is beschermd krachtens de monumentenwet, be draagt de bijdrage 54 procent van de goedgekeurde restauratie- en verbe- teringskosien. 3. Voor woningen niet behorende tot categorie 1 of 2 bedraagt de bij drage 35 procent van de goedge keurde verbeteringskosten. Vastgesteld dient te worden de tweede wijziging van de legesveror dening 1975. Het college stelt voor accoord te gaan met een verzoek van winkeliers in bloemen en planten om de voor hen geldende halvedagsluiting op dinsdagmiddagen te veranderen in maandagmorgen. Een beslissing dient verder te wor den genomen op het beroepschrift van de heer W. R. D. te Wesel (D.), inzake het gebruik van het pand Ba- gij nestraat 33 als tweede woning. B. en w. stellen de raad verder voor medewerking te verlenen tot inrich ting van een tweede lokaal voor de Chr. kleuterschool in plan-West. De raad zal zich verder uitspreken over een voorstel een subsidie over 1975 beschikbaar te stellen van f 2,44 per inwoner aan de Stichting Samen levingsopbouw. Van dit bedrag komt via de verfijningsrcgeling sociale zorg weer 80 procent bij de gemeente te rug. Begroting 1976 De raadsvergadering zal worden be sloten met de algemene beschouwin gen over de gemeentebegroting 1976. B. en w. zullen op de algemene be schouwingen antwoorden in een op vrijdagavond 12 december te houden openbare raadsvergadering, waarin na de ré- en duplieken, ook de hoofd- stuksgewijze behandeling van de be groting zal plaatsvinden. In die vergadering zal verder de vaststelling van de begroting 1976 van de gemeentelijke volkscrediet- bank dienen plaats te vinden LISSABON, 1-12. De Portugese militaire autoriteiten hebben dit weekeinde de bepalingen van de be perkte staat van beleg voor het ge bied van Lissabon verzacht. Met uitzondering van de kranten die staatseigendom zijn mochten alle Gouden feest „Rhodé" BRUINISSE, 28-11. Tijdens de gouden jubileumvie ring van de ineisjesklub „Rliodé", vrijdagavond in het hervormd verenigingsgebouw, is de leidster, mevrouw J. Jumelet-Padmos - in de wandeling „Jannekee" - on derscheiden met de gouden C.J.V.-speld. De onderscheiding werd op haar japon gespeld door de heer P. Pen- nings, staffunktionaris van het C.J.V. die het een volkomen verdiende on derscheiding noemde voor veertig jaar aktief lidmaatschap van het C. J.V., waarvan twintig jaar als leid ster van „Rhodé". Ook de meisjes van de klub droegen „een steentje" bü tot de huldiging, in de vorm van een kort gedicht en een bloem en als klub-geschenk een gouden hanger. Het gebeurde allemaal in een overvol verenigingsgebouw, die met bijbellezing werd geopend door ds. R. H. M. de Jonge. Na de opening was het de beurt aan de meisjes zelf. Aan de hand van een aantal zelf geschreven liederen werd een „alle daagse" klubavond bezongen. Alles wat op zo'n avond gebeurt passeer de de ï-evue, van kontributie tot aan toneel en handenarbeid. Via een gymnastiekles die achter af een les in het opmaken van een gebraden speenvarken bleek te zijn, kwam het jaarverslag 1925-1975 aan de orde. Hoofdleidster mevr. J. Ju- mélet-Padmos gaf op rijm een ver slag van het wel en wee in de afge lopen 50 kïubjaren. „Annodan-annonu" Een musical „Annodan-Annonu" in twee bedrijfjes, zoals het pro gramma vermeldde. Het idee voor deze musical was door de meisjes zelf bedacht: Een blik in de toe komst, een klubreisje naar de maan. Engel Reinhoudt. jeugdwerkadvi seur van het C.J.V. in Zeeland, werk te het idee verder uit en studeerde de musicals met de meisjes in. In het tweede bedrijf draaide het er elke keer op uit dat een „hoog waardigheidsbekleder" in de musical gerezen problemen via een toe spraak moest oplossen. Dit waren achtereenvolgens loco burgemeester S. A. Jumelet, namens de gemeente Bruinisse, mevrouw M. van Leeuwen namens de C.J.V. Schouwen-Duiveland en de heer D. van Tuijl namens de Ned. Herv. Kerk. Aan het eind van de musical werd de leidster mevr. Jumelet-Padmos, ontvoerd. Ondanks dit ontvoerings drama kreeg de musical toch nog een happy-end. Na de pauze, met uiteraard een verloting, voerde de heer Vleugel het woord namens het provinciaal be stuur van het C.J.V. in Zeeland. Via een amusante kwis vakkun dig geleid door hulpleidster Anke Klink, kwam het verleden weer aan de beurt. Het aloude lintenspel en het al even bekende tableau werden op uitstekende wijze voor het voetlicht gebracht. Als laatste voerde mevr. Okkerse- Waardenburg het woord. Mevr. Ok- kerse was in 1925 de eerste leidster van Rhodé. Zij bood de klub namens de vroegere leidsters een struik met 50 „roosjes" aan. Fijn voor de klub- kas was, dat de „roosjes" hele ech te guldens bleken te zijn. Aan het eind van dit geweldige gouden ..Rhodé-feest" dankte ds. De Jonge de aanwezigen voor hun belangstel ling. Hij besloot daarna de avond met dankgebed. dagbladen weer verschijnen. Hel nachtelijk uitgaansverbod, is- terug gebracht tot een periode van vier uur. De kranten in staatseigendom mo gen pas weer uitkomen wanneer het ministerie van voorlichting nieuwe, gezuiverde beheers- en redactiera den heeft benoemd. In Lissabon verscheen zondag de uiterst-linkse krant „Republica" als eerste na de mislukte militaire rebellie en haar boodschap was dat links een slag had verloren maar niet een oorlog. „Republica" citeerde daarbij niet nader genoemde arbeiders uit Lissa bon. De militaire autoriteiten hebben bekendgemaakt dat er militaire ope raties gaande zijn voor de opsporing van wapens die tijdens ,de opstand onder bepaalde politieke organisa ties zijn verspreid. Een deel ervan is al teruggevonden. De autoriteiten ontkenden echter dat er arrestatie bevelen zijn uitgevaardigd tegen lei ders van extreem-links. Naar ver luidt zijn er verscheidenen uit voor zorg ondergedoken. BRUSSEL, 30-11. De Europese graanoogst is de slechtste van de afgelopen vjjf jaar. De Europese boeren hebben dit jaar maar 97,5 miljoen ton graan geoogst, tegen over 108,3 miljoen ton in het afge lopen jaar. In de laatste vier jaar was het gemiddelde 101 miljoen ton. Deze éijfers zijn afkomstig van de statistische dienst van de Europese Gemeenschappen in Luxemburg. De slechte oogst van dit jaar, wordt geweten aan een late „inzaai" als gevolg van slechte weersomstan digheden. Ook de lange droogtepe riode tijdens de zomer is er debet aan. De grootste produktievermin- dering heeft zich voorgedaan bij de tarwe. De oogst van tarwe daalde van 45,3 miljoen ton tot 38,1 miljoen ton dit jaar. Ook de aardappeloogst in de ne gen EG-landen is gedaald en wel met 8 miljoen ton tot 33,8 miljoen ton in totaal. 1975 is wel een goed suiker bietenjaar geweest. De oogst van deze bieten steeg met ongeveer 10 miljoen ton tot 75,3 miljoen ton. Heeft u nog een teak bergmeubel en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Sint Nikolaas bracht zaterdag een bezoek aan Bruinisse, waar de kin dervriend gul bleek voor de leerlin gen van de kleuterschool. Zelfs de peuterschool werd niet vergeten. Voor het officiële welkom van Sint zorgde loko-burgemeester S. A. Ju melet, hier tijdens zijn toespraak. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) l)it nummer bestaat uit 6 pagina's 4 Men leert eeuwige dingen niet 4 i kennen, als men alledaagse uit 4 4 de weg gaat. 4 4 Baer Oberdorf 4 Verwachting tot dinsdagavond: Veel bewolking Perioden met regen; vrij krachtige lot harde wind, ruimend van zuid naar zuidwest; minimumtemperatu ren omstreeks 4, maxima circa 6 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min.-temperaturen: omstreeks 4 gr. Max.-temperaturenomstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 50 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 20 procent N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 2 dec. Zon op 8.26. onder 16.32 Maan op 7.37, onder 16.17 Nieuwe maan: 3 dec. (1.50). IIOOC- EN LAAC,WATER Hoogwater Laagwater 2 dec. 2.11 14.37 7.51 20.08 Springtij: 5 dec. Eerste kwartier: 10 dec. (15.39). HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 1-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Aan het rustige weertype van het afgelopen weekend kwam maan dag een einde. Een Oceaandepressie, die maandagmorgen boven het zee gebied ten westen van Schotland lag, trok in betekenis toenemend naar het oosten. Het bijbehorende fron tensysteem zal ons land met regen en veel wind passeren onder invloed van een zwakke rug van hogelucht- druk kon in de nacht van zondag op maandag de temperatuur flink dalen. Plaatselijk zakte de tempera tuur aan de grond tot 5 graden be neden het vriespunt.. In grote delen van Midden-Europa komt rustig najaarsweer voor. Het front van een depressie nabij Genua veroorzaakt vooral in het noorden van Italië veel bewolking en regen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1