Blaaspijpje aan de orde op de Veilig Verkeers-cursus de ix r I po 4 Stradivarius-cello „Monster" op t.v. Nu meubelen kopen met de kans op mooie prijzen Garage G. Wandel Zn. Al vanaf 48 gulden per maandbent u in 1976 uitgebreid verzekerd tegen ziektekosten. Zonder misleidend eigen risiko, zonder andere adders onder het gras. Bel vooralle inlichtingen 0171919331, of stuur een enveloppe met uw naam en adres, zonder postzegel, naar antwoordnummer 1 inNoordwijk. CITROEN A 2CV Vrachtvervoer per zeilschip z,s.c. HILVERSUM. Ter gelegenheid van de 75ste verjaardag van oud-wereld kampioen schaken dr. Max Eeuwe, wordt i n Hilversum een schaakmanifestatie gehouden. Het belangrijkste onderdeel daarvan wordt gevormd door een schaaktwee kamp tussen dr. Eeuwe (r.) en So- sonko. Advertentie Export Jonge Jenever LONDEN. 27-11. Een anonieme ko per heeft donderdag in het Britse veilinghuis Sotheby's in Londen 50.000 pond (275.000 gulden) geboden voor een Stradivarius-cello uit 1721. Hel was pas de tweede maal dat een ceüo van Stradivarius op een vei ling werd aangeboden. De „Pas 65" DEN HAAG, 27-11. Ongeveer de helft van wie èr voor in aanmerking komt heeft thans een pas 65, het na tionale dokument voor ouderen, dat maandag 1 december geldig wordt. Het zijn daarmee rond een half mil joen Nederlanders die met Pas 65 gemakkelijker deel kunnen nemen aan allerlei sociaal-kulturele en re- kreatieve voorzieningen en aktivitei- ten. Ook wordt korting gegeven op de tarieven voor plaatselijk en streek vervoer. Boeken en brochures „Met schade wijs" Het bureau voorlichting schade verzekering heeft een handig boekje uitgegeven. „Met schade wijs". In deze van gekleurde illustraties voor ziene brochure wordt basis-informa tie verstrekt over het schadeverze keringsbedrijf. Bovendien wordt in zicht gegeven in de bedrijfstak wat betreft struktuur, organisatie en werkwijze. (Bureau voorlichting schadeverzekering, postbus 990. Den Haag). Door het ministerie van verkeer en waterstaat werd een samenvat ting uitgegeven van het personen vervoer 1976-1980, met de titel ..Naar een beheerst verkeer". (Voor lichting verkeer en waterstaat, Plesmanweg 4. Den Haag). Rijst en vis TOKIO, 26-11. De Japannc- zen zullen Ier verzekering van 4 4 4 4 t hun voedingsbasis de weste- f lijke" eetgewoonten moeten f opgeven en terugkeren naar i het dieet run hun voormtders, t rijst en vis. Deze raad geeft f het ministerie van landbouw t nu gebleken is dat een tekort dreigt te oatsfnnn floor de toe- t nemende afhankelijkheid van j ingevoerd vlees. Het ministerie gaat de uit breiding van cle kustvisserij b vorderen om in de behoefte aan proteïnen tc voorzien de melkindustrie zal worden opgeroerd door uitbreiding van het rundvleesbestand. LISSABON. Ir. do noordelijke ha venstad Porto zijn woensdag twee communist-sche vakbondsfuntiona- rlssen door onbekenden neergescho ten toen /.ij het hoofdkwartier van hun bond verlieten. Een van hen werd gedood en de ander zwaarge wond. PRETORIA. Deze week zijn in het Anpolcse grensgebied van Zuidwest Afrika (Namibië) twee Zuidafri- aanse soldaten gesneuveld, zo heeft h Zuid.afrikaan.se militaire opper bevel in Pretoria donderdag bekend gemaakt. BRUINISSE, 27-11. Ondanks het bizarre slechte "weer was er donderdag avond een behoorlijke opkomst voor de tweede tevens laatste kursus van het Veilig Verkeer. Deze zogenaamde opfrissingskursus had tot doel het geen men al eens geleerd heeft over verkeer en de regels op te halen. Op deze tweede avond werd uit voerig aandacht besteed aan de ver lichting, het parkeren. de veilig- heidsgordel en het blaaspijpje. Even als de eerste lesavond was nu ook de postkommandarit der rijkspolitie te Bruinisse, de heer Chr. Tol aan wezig en bracht alles zeer duidelijk naar voren. Op de verschillende vra gen die door de aanwezigen gesteld werden gaf de heer Tol de antwoor den. Het blaaspijpje was een onder werp waarover men niet gauw uit gepraat was door de heer Tol. Het meegebrachte exemplaar werd dan ook zeer nauwkeurig bekeken. Na afloop dankte de voorzitter van de vereniging voor veilig verkeer afde ling Bruinisse. de heer L. Padmos de heer Tol voor de leerzame en in teressante voorlichting en liet zijn dankwoord vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. N.O.S. over Amnesty International HILVERSUM. 27-11. De NOS-tele- visierubriek „Panoramiek" infor meert zondagavond over Amnesty International. De organisatie op zich wordt toegelicht. Henk Teeuw sprak voor dit programma met politieke ge vangenen. HILVERSUM. 27-11. Televisie? Magazine gaat heden (vrijdagavond) •nog eens ernstig in op het geheim van het monster van Loclv-Ness. Binnenkort wordt er een congres over gehouden en daarover praat Eons van Westerloo met Sir Beter Scott, nat uurhistoricus. Jaap van Meekrën ondervraagt de minister president over actuele kanbinetsza- ken. Ook is er informatie over hel AVRO-schaaktoernooi dat aan de gang is. De Vereniging voor Veilig Verkeer die deze twee gratis avonden heeft georganiseerd; heeft al vele leden op Bruinisse.. maar er zijn er nog meer die nog geen lid zijn. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij de heer Jansen in de Noordstraat. DOE UW VOORDEEL Deelnemer winkelweekaktie meelstraat 31 zierikzee LEIDSCHENDAM. Mevrouw J. Be- herman uit Brussel heeft tijdens de niet-alledaagse autoveiling van Christi'es in het Nationaal Automo bielmuseum in Leidschendam het diepst in de portemonnee moeten tasten. Ze bood, in gezelschap van haar zoon, f 65.000,voor de Rolls- Royce 1933 Phanton II Seven-Seater Limousine en bleek na afloop van de tot in anderhalf uur geveilde vete ranen (gebouwd vóór 1914), vintage- en klassieke wagens (tot 1930), stoom- en motorfietsen en andere historische voertuigen eigenaresse van het „Klapstuk" van de veiling te zijn geworden. Chauffeursvereniging in aktie DEN HAAG, 27-11. De chauffeurs vereniging West vindt, dat niets is gedaan aan een aantal eisen, die zij verleden jaar voor het invoeren van het rijtijdenbesluit op tafel heeft ge legd. De vereniging, bekend van de wegblokkades, heeft die punten op nieuw in een nota-„beroepschau£- feur, ook een vak" - vastgelegd. De nota is donderdagmiddag aangebo den, aan staatssecretaris Van Hui ten van verkeer en waterstaat en aan de voorzitter van de vaste Twee de-Kamercommissie voor verkeej en waterstaat ir. Cornelissen. Postor derbedr ij ven boos over P.T.T.-tarieven AMSTERDAM, 27-11. De vijftien in de Nederlandse Postorderbond (N.P.B.) verenigde bedrijven hebben bij de Tweede Kamer en minister Lubbers van economische zaken ge protesteerd tegen de per medio jan uari 1976 aangekondigde verhoging van de posttarieven. Hel gaat. hier bij speciaal om de zogenaamde par tijentarieven. Op een donderdag in Amsterdam gehouden bijeenkomst zei de heer A. F. A. Fluitsma, voor zitter van de N.P.B., dat die tarie ven voor drukwerken, brieven en pakjes in voorgesorteerde partijen volgens een mededeling van de PTT met 22,5 procent omhoog zullen gaan terwijl zij in januari van 1975 al met 20 procent waren gestegen. Postzegeldiefstal VENLO, 27-11. In Venlo is in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken in de postzegelzaak Philatclica in. de Jodenstraat. Er zijn diverse verzamelingen Nederlandse postzegels met een waarde van ruim f 12.000. gulden gestolen. De inbre kers die door het vernielen van een ruit zijn binnengekomen hebben in enkele minuten de waardevolle col lecties meegenomen. Eigen bijdrage kraamzorg omhoog AMSTELVEEN, 27-11. De zie- kenfondsraad heeft staatssecretaris Hendriks van volksgezondheid don derdag geadviseerd, de eigen bijdra gen die de ziekenfondsverzekerden betalen voor kraamzorg, in 1976 met 15 procent te verhogen. Voor interne kraamzorg (een kraamverzorgster thuis) komt de bijdrage van f 22,- op f 25,- per dag en voor wijkkraamzorg van f 8.80 op 1" 10.-. Bij opname in een kraaminrichting of een ziekenhuis zonder dat daar- 1 voor een medische indicatie aanwe zig is. moet de verzekerde zelf per dag f 25.- (was f 22.-) bij betalen plus het bedrag dat de kraaminrich ting meer in rekening brengt, dan f 180.- (was f 155,70) per dag. Minister Boersma in „De rooie haan" HILVERSUM, 26-11. Minister Boersma zal zaterdag in de Vara- radiorubriek „In de rooie haan" vra gen beantwoorden over de positie van de buitenlandse werknemers, de loonpolitiek, personeelsraden en so- ciale voorzieningen. Stroper gewond bij aanhouding OIRSCHOT, 28-11. De 27-jarige B. S. uit Oirschot is in de nacht van donderdag op vrijdag door een jachtopziener door zijn rechterbil geschoten. Dat. gebeurde toen de jachtopzie ner hem wide aanhouden. De ver dachte was samen met zijn 28-ja rige neef M. S. in Oirschot aan het stropen. Tijdens de aanhouding richtte B. S. zijn geweer op de jacht opziener. Deze reageerde daarop on middellijk en vuurde eenmaal terug, waardoor B. S. werd gewond. Het tweetal bleek in het bezit te zijn van een jachtgeweer en een lichtbak. Tijdens huiszoekingen bij de verdachten werd nog een geweer en een aantal patronen gevonden. B. S. is opgenomen in een zieken huis in Tilburg. Zijn neef is inge sloten. Het tweetal zal poging tot doodslag ten laste worden gelegd. De prostitutie in Amsterdam AMSTERDAM, 27-11. Het Amster damse WD-raadslid mr. C. Goe- koop wil, dat de prosititutie uit de sémi-criminele sfeer wordt gehaald, zodat zij kan worden gereglemen teerd en ongewenste praktijken kun nen worden ingetoomd. Tijdens de begrotingsbehandeling in de raad zei hij, dat een van de attracties ter bevordering van het vreemdelingen verkeer de Walletjes zijn. De prosti tutie wordt zo zei "hij heimelijk aan geprezen in brochures van de ge meente, maar verkeert toch nog steeds in de semi-cviminele sfeer. „Er zijn in Amsterdam naar schat ting 3.500 prostituees, dat is 1 pro cent van de beroepsbevolking. Het wordt dus langzamerhand tijd, dat de zaak van de zedenpolitie naar de arbeidsinspectie ofwel van Van Agt naar Lubbers wordt overgeheveld. Advertentie De officiële Citroën-agent van Schouwen-Duiveland: Nieuwerkerk - Tel. (01114) 1487 Flitsen uit het buitenland DUNSTABLE, Engeland. Een bank in Dunstable ten noorden van Londen is beroofd van 200.000 pond sterling. De vier daders hadden daarvoor de onderdirekteur, zijn vrouw en zijn driejarig zoontje de hele nacht gegijzeld in hun'woning. NAIROBI. Twee Russisch ortho doxe priesters en een Amerikaanse theoloog hebben dinsdag op de vijf de assembleé van de wereldraad van kerken die in Nairobi wordt gehou den, félle kritiek geleverd op de re geringen van hun landen. Advertentie Stichting Het Zilveren Kruis Ziektekostenverzekering Uw financiële pijnstiller Hoofdkantoor Gooweg ól le Noord wijk HAMBURG. Ongewoon vroege en zware sneeuwval heeft in Zuidoost- Europa ernstige verkeersstoringen veroorzaakt. Vliegtuigen konden niet landen, treinen kregen vertraging of liepen niet en op de wegen vormden zich lange files. PARAMARIBO. De Nederlandse ambassadeur in Suriname, de heer H. Leopold, heeft zijn geloofsbrieven overhandigd aait president Feri-iev. De plechtigheid geschiedde in aan wezigheid van premier Arron in de werkkamer van de president. CORUNA/MADRID. Een dertigtal jonge mensen is in de omgeving van het Noordspaanse Soruna gearres teerd tijdens een illegale bijeen komst, zo is van officiële zijde mee gedeeld. Het is niet bekend tot wel ke politieke groepering zij behoren. BRUSSEL.. Zwangere Belgische vrouwen die met de trein reizen zul len binnenkort, op de spitsuren, ge bruik mogen maken van de rijtuigen eerste klasse, ook al hebben ze daar geen kaartje voor. De Belgische mi nister van verkeer, Chaberl, zal zich hierover binnenkort definitief uit spreken. BONN. Sinds zijn oprichting dooi de DDR zijn aan de Berlijnse muur 175 mensen gedood bij hun poging naar de bondsrepubliek of Wesl- Berlijn uit te wijken, zo heeft een Westduitse regeringswoordvoerder in Bonn bekendgemaakt. MADRID. De weduwe van Franco, Dona Carmen Polo de Franco, is in de adelstand verheven met de titel hertogin van Spanje en vrouwe van de heerlijkheid Meiras. Aan deze ti tels is Grandeza voor het leven ver bonden maar zij zijn niet erfelijk. LAMCRATE. Italiaanse vakbon den hebben opgeroepen tot een al gemene staking op 4 december in Milaan, als protest tegen het besluit van het Britse autoconcern Leyland om zijn verliesgevende vestiging In nocent i tè Lambrate te sluiten. ROME. Amaral, politiek leider van de Portugese christen-demokra- tische .centrumpartij, heeft aan het bestuur van de Europese christen- demokraten de groots mogelijke steun gevraagd om-in zijn land een hechte democratie te helpen. TOKIO. Een staking bij het open bare vervoer in Japan die vrijwel landelijk zou zijn geweest is donder dag voorkomen doordat cle bonden van personeel bij particuliere spoor wegbedrijven hun 24-uursstaking voor vrijdag afgelasten. NAIROBI. Paus Paulus heeft vrij dag in een boodschap aan de We reldraad van Kerken in Nairobi op geroepen tot nauwere samenwerking tussen het Vaticaan en andere chris telijke kerken. BAGDAD. De revolutionaire com mando raad van Irak heeft woens dag verklaai'd dat Iraakse joden die het land in 1948 verlieten, naar Irak kunnen terugkeren en alle i*echten zullen gemeten die Iraakse burgers hebben. PEKING. China heeft woensdag zijn vierde kunstmaan gelanceerd, zo meldt het Chinese -persbureau Nieuw China. LISSABON. De Portugese hoofd stad, waar nog steeds de staat van beleg van kracht is, volgt een poli tieke ontwenningskuur. In de slad was het donderdag volkomen rustig. LISSABON. Hel treffen dat zich bij het Belem-paleis heeft voorge daan tussen regeringsgetrouwe com mando's en leden van de militaii-e politie heeft vier doden geëist. Drie commando's en een politieman kwa men in het vuurgevecht om. Er zijn vei-scheidene gewonden gevallen, zo is later op de dag uit betrouwbare bron in Lissabon vernomen. PARAMARIBO. Kolonel Henk Elstak is door Suriname's eerste pi-e- sident, dr. Ferrier, beëdigd als kom- mandant van cle Surinaamse krijgs macht. Het was tot voor kórt onze ker of Elstak de benoeming zou aanvaarden omdat hij er enkele voorwaarden aan had verbonden, die pas op het laatste moment ge heel of gedeeltelijk door de Suri naamse regering schijnen te zijn in gewilligd. LISSABON. In Portugal vraagt men zich af wat er geworden is van de omstreden linkse bevelhebber van de woensdag ontbonden militaire veiligheidsdienst Copcon, generaal Otelo de Carvalho. Advertentie ROTTERDAM, 26-11. De Australi sche rederij Warner Pacific Lines gaat vracht vervoeren per zeilschip. Zij heeft daartoe een schoener laten ontwerpen, die ingezet zal worden in de Stille Zuidzee. Hel schip kan, zo beweert de ontwerper, door te pro fiteren van cle passaatwinden zich evengoed houden aan een vaarsche- ma als een motorschip. De rederij meent dat zij bij de huidige prijzen van bunkerolie met een 'zeilschip veel goedkoper kan werken dan de konkitrrehten, die zich van gemoto riseerde vaartuigen bedienen. Het ontiverp voor het zeilschip behelst een viermastschoener van 76 meter lengte, die zo'n tweeduizend ton goederen zal kunnen meenemen. Het tuig zal gebaseerd zijn op dat, wat moderne wedstrijd jachten ge bruiken. Aluminium masten, roest vrijstalen stagen en zeilen van syn thetische weefsels zullen het gewicht van de schoener laag houden. haalt a.s. zaterdag weer oudpapier op

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 4