Dl] IN EEN LAGERE VERSNELLING Franse bemiddeling in het Nabije Oosten deur.1 o o 7 BLIK DOOR HET WERELD Boek: „Over mensen, voor mensen" Nu meubelen kopen met de kans op mooie prijzen ■■Mi ZIEKIKZEESCIIE NIEUWSBODE Dinsdag 25 november 1975 Nr. 2180Ö De Franse ex-minister (en ge wiekste diplomaat) Couve de Mu>- yille is een nieuwe bemiddelaar die in het Nabije Oosten zijn best gaat doen. Dat Parijs een dergelijke top figuur naar Libanon stuurt is niet onlogisch. Door de jarenlange ban den heeft Frankrijk grote culturele, financiële en economische belangen in Libanon, vooral met de christe lijke bovenlaag. Behalve om gevoels redenen zijn er ook wel degelijke za kelijke overwegingen waarom Frankrijk niet gaarne dit vroegere protectoraat door een burgeroorlog geruïneerd wil zien. Couve wacht hier overigens een bijzoiider moei lijke taak, want het is geen klein conflict dat hij moet proberen bij te leggen. Formeel is de belangrijkste aan leiding dat de christelijke falangis- ten de Palestijnse bevrijdingsorgani saties en hun gewapende macht het land uit willen hebben, enerzijds om dat ze de PLO zien als een onrust brengend vreemd element dat tegen Israël vecht maar de onvermijdelijke tegenacties over het hoofd der Liba- nezen brengt en anderzijds omdat ze niet ten onrechte vreest, dat de PLO juist stimuleert dat het evenwicht tussen christenen en moslims in Li banon ten gunste van de moslims wordt verstoord. Dat de mohamme daanse Libanezen al zo'n halve bur geroorlog voeren die licht een com plete kan worden is niet helemaal zo te verklaren: er zit wel degelijk ook bij, dat deze moslims tegen de christelijke bovenlaag aankijken als de schuldigen aan hun maatschap pelijke en economische achterstel ling - Libanon is allerminst een land, waarin ieder evenzeer deel in de welvaart. Nieuwe staatsstructuur Wat de taak van Couve extra moeilijk maakt is, dat hij niet alleen van doen krijgt met een binnenlands probleem, dat al zwaar genoeg is, maar met een vraagstuk waarin al lerlei andere elementen meespelen van over de grens. Niet alleen de Is raëlische grens overigens, Libanon heeft het twijfelachtige voorrecht de plek te zijn waar de PLO nog enige activiteit kan ontwikkelen. Koning Hoessein heeft hen kordaat uit Jor danië gesmeten en Syrië heeft hen alleen maar dat toegestaan wat in de Syrische kraam te pas kwam - sinds de Syrische-Jordaanse toena dering is dit niet erg veel meer. De PLO zal daarom zijn uiterste best doèn in Libanon zo'n toestand te bevorderen, dat de beweging ook niet hier monddood en machteloos wordt gemaakt. Het lijkt wensens- waard dat Couve het zou klaarspe len om de Libanezen er toe te be wegen weer hun geschillen bij te leggen in een nieuwe, democratische staatsstructuur, waarbinnen de twee grote bevolkingsgroepen elkaar niet meer hoeven te bestrijden. Maar dal zou een wonder zijn als er in geen eeuwen meer is geschied. Bovendien zon het de Palestijnen nooit kunnen bewegen om verder maar van akties af te zien om een eigen vaderland te stichten. Onhoudbaar standpunt Waardoor Couve dus noodzake lijkerwijs de kern van alle onrust in het Nabije Oosten bij zijn bemidde- lingstaak moet betrekken. In dit op zicht is hij voor de Palestijnen ta melijk aanvaardbaar, want Parijs liep steeds voorop, wat de West- europese landen betreft, om de Pa lestijnen een vaderland te gunnen, hoe vaag deze formulering ook is. Dit in tegenstelling b.v. tot de VS die zich steeds nauw hebben aangeslo ten bij het Israëlisch standpunt dat het niet-Israëlische deel van het vroegere Palestina de staat der Pa lestijnen kan worden en dat de ko ning van Jordanië die dit gebied heeft ingepikt dit maar intern moet regelen met de Palestijnen. Een standpunt dat hoe langer hoe onhoudbaarder wordt en Israël merkt ook met tegenzin dat Kissin ger, de grote bemiddelaar in dit ge bied, geleidelijk overhelt naar de suggestie van b.v. de Egyptische pre sident Sadat, dat Palestijnen en Is raeli's het accoord moeten sluiten waarbij elk de ander zijn plaats on der de zon gunt. Probleem is, dat de Israeli's niet met Palestijnen willen praten die de vernietiging van de staat Israël in hun vaandel voeren. Maar is er geen mogelijkheid dat er een Palestijnse groepering met er kenning van het bestaansrecht van Israël met dit land 'wil praten over de stichting van een Palestijnse staat? Als dit ergens kan gebeuren dan in Libanon en Couve zal het onvermijdelijk moeten aansnijden als hij daar gaat bemiddelen. En het is duidelijk dat hij als Fransman daarover eens een keer betere pa pieren heeft dan de Amerikaan. Flitsen uit het buitenland BONN. West-Duitsland en IJsland zijn het eens geworden over een nieuwe visserij-overeenkomst die een eind moet maken aan de reeds een jaar bestaande „kabeljauwoor log" tussen twee landen. WASHINGTON. President Ford heeft maatregelen afgekondigd die moeten verhinderen dat buitenland se regeringen Amerikaanse onder nemingen of staatsburgers boycotten of weren op grond van ras, gods dienst of afkomst. De maatregelen betreffen onder andere Arabische landen, die Amerikaanse Joden de toegang tot het land weigeren. ROME. Het Vatikaan heeft het statistisch jaarboek over het jaar 1973 uitgegeven. Daaruit blijkt dat het aantal katholieken in de wereld, naar schatting 695 miljoen, de kerk haar plaats doet behouden als de re ligie die het meest is verbreid. Het aantal gelovigen is toegenomen met 12 miljoen. MOSKOU. De Sowjet-partyleider Leonid Brezjnjew heeft een uitnodi ging aanvaard voor een bezoek aan Italië. Dit is vandaag (maandag) be kendgemaakt in een Sowjet-Itali- aans communique aan het einde van een zesdaags bezoek van president Lcone aan de Sowjet-Unie. EINDHOVEN, 24-11. Een boek is verschenen over het Rode Kruis, geschreven door mevrouw II. van Riemsdy k - Philips. Zij is voorzitster van de Eindhovense afdeling van Let Rode Kruis en tevens voorzit ster van de landelijke adviescom missie vakantieprojecten voor chro nisch zieken en invaliden. Mevrouw Van Riemsdijk is ook de initiatiefneemster geweest van de aktie „Schip Ahoy" die destijds 8 miljoen gulden opleverde voor de bouw van de nieuwe Henri Dunant. Het boek werd in Eindhoven ge presenteerd tijdens de opening van een nieuw gebouw van het Rode Kruis dat gebouwd kon worden dankzij de financiële bijdragen van de Eindhovense bevolking enhet plaatselijke bedrijfsleven. In het boek „Óver mensen voor mensen'' vertelt mevrouw Van Riemsdijk-Philips over haar erva ringen binnen de Rode Kruisorgani satie sedert 1942. ZIERIKZEE. Sint gezeten op zijn schimmel, bij zijn aankomst op het Havenplein te Zierikzee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) LOS ANGELES. De politie van Los Angeles heeft een 70-jarige vrouw vermoord in haar apparte ment aangetroffen. Zij is vermoede lijk het negende slachtoffer van de zogenaamde „verkrachter van west- side". PAHUTE MESA (NEVADA). Op bijna een kilometer diepte onder de woestijn van Pahute Mesa in de Amerikaanse staat Nevada is een waterstofbom tot ontploffing ge bracht. De bom drukte de aarde meer dan een meter omhoog, in het 130 km verder gelegen Las Vegas schudden de hoogspanningsmasten en de casino's. BEIROET. Tenminste elf mensen zijn in het centrum en de voorste den van Beiroet gedood bij nieuwe schietpartijen, die een bedreiging vormen voor het twee weken oude bestand. De meeste slachtoffers vie len in het oostelijk deel van de stad. PARIJS. De president van Frank rijk, Valery Giscard d'Estaing zal woensdag in Madrid het te deüm bijwonen dat in de kerk van San Jeronoma el Real wordt opgedragen in aanwezigheid van koning Juan Carlos, de Spaanse regering, het corps diplomatieke en andere pro minenten. LONDEN. In de buurt van het Zuidengelse Dunsfold zijn zes men sen om het leven gekomen, toen de auto waarin zij zaten door een vliegtuig werd geraakt. MADRID. Het overleden Spaanse staatshoofd, generaal Franco zal, als postuum huldeblijk van de natie, be giftigd worden met de waardigheid „edelman van Spanje" waaraan de titel „Hertog van Franco" is verbon den, zo meldde vrydag het Madri- leense dagblad „Nuevo Diario". MADRID. Rond 250.000 mensen hebben tot zaterdagochtend in het koninklijk paleis Oriënte in Madrid persoonlijk afscheid genomen van de donderdag overleden generaal Franco. De meesten hadden urenlang in die vele kilometers lange rijen gewacht tot zij in de Zuilenzaal kon den worden binnengelaten. MADRID. De Spaanse militaire autoriteiten in de westelijke Saha ra hebben 45 Marokkaanse militai ren in vrijheid gesteld die in juni gevangen waren genomen. Het Spaanse persbureau Europa Press heeft dit gemeld. NEW YORK. New York zal de be lastingen aanzienlijk verhogen. Dit is de prijs die de acht miljoen in woners moeten betalen om bankroet te voorkomen. In totaal moet er zo'n 200 miljoen dollar extra in de stads kas vloeien. MADRID. Een 80-jarige Spanjaard is ovei-leden aan een beroerte toen hij met uitgestrekte arm de laatste eer bewees aan de opgebaarde gene raal Franco in het Oriënte-paleis. BANGKOK. Hanoi is gekozen als de hoofdstad van het te herenigen Vietnam, zo heeft de radio van de Noordvietnamese hoofdstad maan dag bekendgemaakt. MOSKOU. Het Sow jet-persbureau Tass heeft de verklaring van de An golese bevrijdingsbeweging Umta een „monsterachtige leugen" ge noemd volgens welke de organisatie 20 Sowjet-soldaten had gevangen genomen die aan de zijde van riva liserende beweging MPLA vochten. LISSABON. De Portugese socia listenleider Mario Soares heeft ge- weigerd in te gaan op een voorstel van president Costa Gomes om een bijeenkomst te beleggen tussen de socialisten en de communisten. TOKIO. In Japan dreigt een chaos nu de negen vakbonden die het over heidspersoneel vertegenwoordigen stakingen hebben aangekondigd die verscheidene sectoren van het open bare leven zullen treffen. SAN SEBASTIAN. Enkele honder den rechtse betogers hebben in de Baskische stad San Sebastian de wo ning belegerd van hulpbisschop Jo sé Maria Setien. Zij eisten zijn ont slag omdat hij vrijdag bij een re- kuiemmis voor Franco in de kathe draal geen enkele keer de naaxp van de „Caudillo" had genoemd. LONDEN. Volgens het Britse zon dagsblad „Observer" sluiten deze week in Salisbury de Rhodesische premier Ian Smith en de Afrikaanse leider Joshua Nkomo een overeen komst die acht punten telt. PARAMARIBO. De Surinaamse regering heeft ter gelegenheid van de komende onafhankelijkheid be sloten over te gaan tot vermindering van straf voor gedetineerden. Als gevolg van deze algemene gratiëring zullen op 1 december a.s. 46 gedeti- neerden in vrijheid worden gesteid, zo is zaterdag bekend gemaakt. BERLIJN. Een vluchtpoging van een Oostduitser die naar West-Bei'- lijn wilde, is vermoedelijk in een x'e- gen van kogels van Oostduitse grenswachten gesmooi'd. ROME. De 20-jarige Giovanni Schiaffino, zoon van een bekende suikerfabrikant uit de Italiaanse havenstad Genua, is in de nacht van zaterdag op zondag ontvoerd. Dit gebeurde toen de jongeman zijn ver loofde naar huis wilde brengen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND EINDHOVEN. De 46-jarige vrachtwagenchauffeur P. Moët uit Eindhoven is in de nacht van zon dag op maandag vermoedelijk ten gevolge van een hartaanval over leden. Hij reed op dat moment met znri vrachtwagen op de autosnelweg Eindhoven-Tilburg onder de ge meente Oirschot. GELEEN. Maandagmorgen is in het Zuidlimburgse Geleen door tot nog toe onbekende oorzaak het café- pand ,,'t Zwaantje" uit gebrand. De eigenaar kon nog niets over de schade zeggen. Op de tweede ver dieping was een kamerverhuurbe drijf gevestigd. Ook deze verdieping ging geheel in vlammen op. Wat biedt de BEELDBUIS WOENSDAG 26 NOVEMBER NED. I: Het kan Zijn, dat er op het laatste moment nog een gelegenheid ontstaat voor een rechtstreekse re portage van het Europese voetbal- gebeuren. Het avondprogramma zou daardoor gewijzigd kunnen worden. De TROS neemt vanmiddag het programmapakket voor haar reke ning. Het eerste onderdeel is ook voor de moeders geschikt. In Eet u smakelijk en co. onthult Harre Slokkers hoe een uitstekende paté gemaakt moet worden. Om vijf uur klinkt het startsein voor Ren je rot. De groep The Rubettes luistert dit spel voor de schooljeugd muzikaal op. Tot slot van de TROS-uitzending het vierde deel van Heidi, waarin het weesmeisje, eenmaal terug bij Clara, haar vriendjes in de bergen maar moeilijk kan vergeten. De vooravond is als gebruikelijk voor de informatie uit de regio en de po litieke zendtijd. Vervolgens de slot aflevering van Boeren, bonzen en bommen. Voor Garies dreigen nieu we problemen, omdat geheime in- strukties van de regering onvind baar zijn. Voordat de beurt is aan de rubriek Werkwinkel kan men tien minuten genieten van pianospel van Arthur Rubinstein. Werkwinkel be kijkt vanavond hoe het met twee or ganisaties is gegaan, nadat zij via deze rubriek een oproep voor Vrij willigers hadden gedaan. Na een uit zending van Panoramiek begint Stu dio Sport, waarin o.m. aandacht voor Europees voetbal. NED. II: Voordat de TROS aan bod komt, heeft het IKOR zestig mi nuten zendtijd. Daarvan wordt de helft besteed aan het eerste van vier programma's over kinderen in Co lumbia en Peru. Dat gebeurt in de rubriek Heeft de regen een vader. De andere dertig minuten zijn voor de rubriek Kenmerk. De TROS komt met 't 2 uur en 20 minuten durende programma Informatie op woensdag. Het recept is bekend: eerst een hoofdfilm, die gevolgd wordt door een diskussie over een bepaald the ma. Dat thema is ditmaal de echt scheiding. Regisseur Waris Hussein kon voor de hoofdrolspelers in zijn film Divorce waarschijnlijk niemand beter kiezen dan het echtpaar Ri chard Burton en Elisabeth Taylor, dat op het punt van scheiden zelf de nodige ervaring heeft opgedaan. In de film spelen de twee een echtpaar dat achttien jaar getrouwd is en drie kinderen heeft. Een verwijdering tussen de echtelieden is het gevolg van het feit dat de mannelijke helft teveel tijd aan zijn werk en zijn car rière besteedt. Een scheiding zit er vooralsnog echter niet in, omdat de liefde voor elkaar te groot is. WOENSDAG 26 NOVEMBER NED. I: 9.30 Schooltelevisie: 15.30 Eet u smakelijk en co.; 16.00 Het ge heim van de Nijl; 17.00 Ren je rot: 17.25 Heidi; 18.15 Teleac; 18.45 Ver keer s(p)licht; 18.55 Nieuws; 19.05 Van gewest tot gewest; 19.50 Poli tieke partijen; 20.00 Boeren, bonzen en bommen; 21.00 Chopin; 21.10 Studio Sport; 23.00 Sprekershoek; 23.15 Journaal. NED. II: 18.45 Brigadier Dog; 18.55 Nieuws; 19.05 Heeft de regen een vader; 19.30 Kenmerk; 20.00 Jour naal; 20.25 Socutera; 20.30 Informa tie op woensdag; 22.50 Journaal; 22.55 Teleac. DONDERDAG 27 NOVEMBER NED. I: Een vrolijke film met Stan EINDHOVEN. Zaterdagmiddag zijn in Oirschot drie kinderen ge wond toen een geladen patroon ont plofte, nadat deze in een vuurtje was gegooid. De drie kinderen kon den na behandeld te zijn in een zie kenhuis, weer naar huis. Zondag 30 november, 21.30 uur, Nederland I: Toons surprise. Her haling van fragmenten van enkele shows van Toon Hermans, die nu ook in boekvorm zijn verschenen. Laurel en Olivier Hardy betekent het begin van de VPRO-uitzending. De dikke en de dunne spelen ee\ stel matrozen die een dagje gaan passagieren en uiteraard in de moei lijkheden verzeild raken. De kijker kan zich ook weer vermaken met Archie Bunker en zijn familie. Ar chie is een paar weken zoek ge weest voor iedereen, maar in deze aflevering van All in the family komt hij weer boven water. Archie Bunker maakt plaats voor de heren Bie en Kooten, die de mattek{opper leggen over voorbeelden van nega tief simplisme. Vervolgens komt de VPRO in het kader van haar serie over de Verenigde Staten met een dokumentaire over de grote finan ciële problemen van de stad New York. Na dit kommer en kwel te moeten hebben aanhoren en -zien wil de kijker wel wat vrolijkheid. En dat krijgt hij opgediend in een afle vering van Monty Python, de satiri sche serie. O.a. is er een bizarre sketch rond Hamlet die nodig naar de psychiater moet. Na het journaal Advertentie DOE UW VOORDEEL Deelnemer winkelweekaktie meelstraat 3 V zierikzee heeft de E.O. het voor het zeggen. Om te beginnen hel programma van Mond tot mond, over een radiosta tion in Equador, dat behalve we reldnieuws ook religieuze bood schappen uitzendt. In de rubriek Kerk en theologie wordt ingegaan op de vijfde Assemblee van de Wereld raad van Kerken die vier dagen ge leden in Nairobi is begonnen. NED. II: In de serie Guyana, wa terland om zeven uur, ivordt de schijnwerper gericht op de Hoatzin, een wonderlijke vogel die door zijn uiterlijke kenmerken sterk aan de reptielen van de préhistorie doet denken. Met Oorlogswinter gaat het opschieten. Vanavond reeds het ne gende deel. Een kopje thee van de barones leidt de Duitse bewakers van het Koppelse Veer van hun werk af. Daarvan wordt door men sen die door de Duitsers gezocht worden, dankbaar gebruik gemaakt. In het zesde deel van De Pallisers is weer het een en ander aan de hand. Zo ontdekte Glencora dat ze zwan ger is. Een reden voor haar om naar Engeland terug te keren. John Grey doet een poging Alice over te halen zijn liefdesverklaring te accepteren. Mensen helpen is het doel van de Ombudsman, die de volgende 25 mi nuten vult. Klokke tien is het la chen geblazen bij een aflevering van Man over de vloer. Er zijn plannen om een film te maken, maar ieder een heeft zijn eigen ideeën over de inhoud en dat leidt tot enig rumoer. DONDERDAG 27 NOVEMBER NED. I: 10.45 en 14.25 Schooltele visie; 15.00 Van hart tot hart; 18.15 Teleac; 18.45 Toeristische tips; 18.55 Nieuws; 19.05 Laurel en Hardy; 19.25 Landgenoten: 19.40 All in the fami- ly; 20.05 Simplisties verbond; 20.20 Het bankroet van New York City; 21.00 Monty Python; 21.35 Journaal; 21.50 Van mond tot mond; 22.10 Van U wil ik zingen; 22.30 Kerk en theo logie; 22.50 Journaal. NED. II: 18.45 Brigadier Dog; 18.55 Nieuws; 19.05 Guyana waterland; 19.30 Oorlogswinter; 20.00 Journaal; 20.25 Achter het nieuws; 20.40 De pallisers; 21.35 De ombudsman; 22.00 Man over de vloer; 22.25 Achter het nieuws; 23.00 Gedicht: 23.01 Den Haag vandaag; 23.15 Journaal. 61 Ex-adjunct-directeur van de fail liete Nehafa. Ook al geen aanbeve ling. Nou, ze doen maai'. Ik neem aan, dat dokter Poorthuis, mijn schoonzoon dus, niet bepaald met zijn schoonvader gecharmeerd zal zijn". „Neemt u het niet te zwaar, me neer. Maat terzake. Wat betreft uw huis kan ik u verzekeren, dat uw geld veilig is. We hebben die dertig duizend gulden geclaimd, alsmede anderhalf jaar rente. Maakt u zich dus hierover geen zorgen. In over leg met mijn confrater In 't Veld en de makelaar, meneer Van Vriezen, wordt de koopsom, onmiddellijk na dat de definitieve koopakte bij de notaris is gepasseerd, in beslag ge nomen. We hebben overleg gepleegd met de rechtbank en deze zal dan uiteindelijk beslissen, wat er met de x-est van het geld, na aftrek dus van uw hypotheek en achterstallige ren te, moet gebeuren. Maar dat is ver der een aangelegenheid van meneer In T Veld, die ik voor wat dit kar wei betreft, niet benijd. Als u hier mee akkoord kunt gaan, zou ik u willen adviseren toestemming te ge ven tot de verkoop van het huis. Op de voorwaarden, die wij al bij dc makelaar hebben gedeponeerd. U kunt nu rustig tekenen"'. Toen de advokaat verti'okken was, schonk Ben zich een borrel in. Hoe ter wereld kan een vrouw in zo kor te tijd zoveel geld opmaken? Dat is mij een raadsel. Maar hij had niet lang gelegenheid er over na te den ken, want er werd gebeld. Ben keek op de klok en zag, dat het half ne gen was. Wie kan dat nu weer zijn? Op de stoep stond een man, die een lichte buiging maakte. „Meneer Van den Ogenaller?" „Die ben ik inderdaad", antwoord de de man. „Mijn naam is Van der Kaa. Ik ben reclasseringsambtenaar en ehik zou u graag willen spreken". Ben keek de man op de stoep ver baasd aan. „Waarover wilt u mij spreken?" „Over uw dochter Manna-Lize". De ander schrok. „Is er is er wat met haar aan de hand? Maar* komt u verder, meneer." In de gang ontdeed de man zich van zijn overjas en volgde de bewo ner naar de voorkamer. Ben wees de man een stoel, maar bleef zelf staan. „Wat is er met Hannelies?" vroeg hij met toonloze stem. De bezoeker keek de man, die zo ongeveer bij de deuropening stond, onderzoekend aan. „U weet dus niets? Heeft men u nergens over in gelicht?" Ben slaakte een diepe zucht. „Wilt u me nu eindelijk eens vertellen, wat er met mijn dochtertje aan de hand is?" De man knikte. „U weet dus niets. Uw dochter Hanna-Lize, vijftien jaar oud, is drie weken geleden be trapt bij winkeldiefstal, tezamen met een ander meisje. Ze heeft be kend, dal het niet de eei'ste maal was. Ze is geari-esteerd en na ver hoor op last van de officier voorlo pig in een Observatiehuis geplaatst, in afwachting van een nadere be slissing van de kinderrechter. Ik neem aan, dat ze, gezien haar mis drijf - diefstal in vereniging - wel aan de ouderlijke macht zal worden onttrokken. Uw gewezen echtgenote is voogdes, als ik me niet vergis?" De man knikte. Geheel verslagen en niet in staat tot antwoorden. door HENK VAN HEESWIJK „U bent toeziend voogd, dat kwam ik vandaag te weten en besloot u vanavond op te zoeken. Mij, als re classeringsambtenaar is opgedra gen een rapport over haar uit te brengen. Om alle aspecten te belich ten kom ik dus ook bij u, begrijpt u". Ben knikte nogmaals. „Was ze soms ook van school af?" vroeg hij. „Nee, het is op een zaterdagmid dag gebeurd. In de stad. Men had al enige tijd verdenking tegen het tweetal, vandaar, dat men beiden op heterdaad kon betrappen". „Waar is mijn dochtertje? Of mag ik dat niet welen?" „In Doorn. Ik neem aan. dat u wel toestemming krijgt, als u het vraagt. Ik zou me maar wenden tot de Raad van Kinderbescherming in Utrecht". „Wat stal ze?" „Van alles. Panty's, grammofoon platen, een ring en een armband. Ik heb de lijst niet bij me. Thuis heb ben ze ook het een en ander op haar kamer gevonden. En eveneens op die van haar vriendin." „Wat gaan ze nu met haar doen. meneer?" ,.'t Is de eerste keer.misschien plaatst de kinderrechter haar in een pleeggezin. U weet zelf, dat ze te genwoordig nogal mild zijn voor de jeugd. Ik wil graag wat inlichtin gen. Om te beginnen: hoe lang bent u gescheiden? En ik zou graag wil len weten, wat de oorzaak was van de ontwrichting van uw huwelijk. Ik ben bij dc moeder geweest, maar deze wil geen enkele medewerking verlenen. Trouwens, ze is onder doktersbehandeling (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 7