Het 2500ste zwemdiploma kon worden uitgereikt SUCCESJES ERIC DE NOORMAN INGEZONDEN STUKKEN TOTO EN LOTTO Weer een monster van Lochness Britse militairen gedood in Ulster De prooi van de Rode rots „Alleenstaand ouderschap" Kerslgastendagen op „Het Zilveren Schor" Zoals op voel vormingscentra en volkshogescholen in Nederland ge beurt, organiseert „Het Zilveren Schor" dit jaar ook weer zgn. „Kerst- gastendagen" en wel van dinsdag 23 tot en met zaterdag 27 december. Dat zijn dan ontmoetingsperioden rond de kerstdagen, waarvoor be langstellenden zich kunnen inschrij ven. Het gaat daarbij zeker niet om goedkope, verzorgde vakanties, maar om een mogelijkheid om samen met anderen zich in te zetten om voor el kaar tot een zinvolle kerstweek te komen. Eén-Qudcr-gezinncn Het Zilveren Schor stelt zich daar bij in het bijzonder open voor gezin nen waarvan de vader of de moeder ontbreken (als gevolg van overlijden, echtscheiding c.d.). Het programma zal mede gericht zijn op de eigen problemen en mogelijkheden van deze gezinnen, maar het komt pas defini tief tot stand gedurende de week zelf, in overleg met de deelnemers en deel neemsters. Voor de kinderen is er een speciaal programma, dat overigens voor een deel ook weer samen met de ouders kan plaatsvinden. Alle verdere inlichtingen kunnen worden verstrekt. „HET ZILVEREN SCHOR" Postbus 9. Arnemuiden. Telefoon (01182) 1610. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen tc Nürispeet: dr. C. A. Tukker. Kamerik; te Stellendam: B. M. Meijndert, Lunteren; te Stad aan 't Haringvliet (toez.): J. Wülèmsen, Eethen en Drongelen; te Gameren: J. C. Schuurman, Putten. Aangenomen naar Ede: J. den Besten, Huizen. Gereformeerde Kerken Beroepen te Lelystad: H. Alting, Meppel. Beroepbaarstelling: De klassis Kollum heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar gesteld: B. J. G. Rool- vink, Harmen Sytstrastraat 23, Kol lum. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Leerdam: H. Veld man, kand., Zwolle; te Ommen (2e predikantsplaats): C. van Ginkel, voorheen predikant van de Gerefor meerde Kerk te Heinenoord. Bedankt voor Groningen: P. Schelling, Middelburg. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Naarden: M. Vliet- stra, Werkendam. Aangenomen naar Apeldoorn: P. op den Velde, Zierikzee, die bedank te voor IJmuiden. Bedankt voor Rotterdam-W.G. Bouw, Scheveningen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Westzaan: H. Ligten- berg, Terwolde, die bedankte voor Katwijk aan Zee. Bedankt voor Middelburg: A. Hoogerland, Krabbendijke. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Barneveld: J. de Groot Rijssen. Evangelisch Lutherse Kerk Beroepen te Haarlem: A. Burg hoorn. Apeldoorn. Ger. Gemeente Zierikzee ZIERIKZEE. Dinsdag 25 novem ber: ds. Mallan, Vlaardingen. 29.30 uur. Gcr. Gemeente - Oostcrland Afscheidsdienst ds. W. Hage Tijdens de avonddienst van zon dag, nam ds. W. Hage, in een volbe- zet kerkgebouw, afscheid als predi kant van de Ger. Gemeente van Oosterland, na een dienstperiode van 3V-.' jaar, wegens vertrek naar Rotterdam (W.). Als afscheidstekst koos de scheidende predikant 2 THess. 2 16 ën 17: „En onze Here Jezus Christus zelf en onze God cn Vader, Die ons heeft liefgehad en gegeven geeft een eeuwige vertroos ting en goede hoop ni genade, ver trooste uw harten en versterke u in alle goed woord en werk". De predi kant herinnerde aan blijde en droe ve gebeurtenissen tijdens zijn ambts periode, waarin hij 441 maal het Woord verkondigde. Hij deed een beroep op de gemeente ook in de vakaturetijd trouw te zijn en ont wikkelde hierna de exegese op the ma van de tekst en wenste ieder een: „God zegene u in uw werk" toe. Na het zingen van psalm 74 12 on 15, sprak burgemeester J. D. de Kam, die niet van frekwente kon takten tussen de gemeente en de scheidende predikant kon gewagen. Hij wenste ds. Hage Gods zegen toe in zijn nieuwe standplaats. Namens de klassis memoreerde de heer S. van Klinken wat de predikant met name voor de gemeente van Nieu- werkerk heeft verricht. In een har telijk dankwoord betrok hij ook me vrouw Hage; hij besloot zijn toe spraak met de zegenbede. Woord voerder van dc gemeente was de heer J. A. van der Weele, die kon- kludeerde: „wij kunnen U feitelijk niet missen, maar in deze geldt, dat Gods wil geschiede. Hij sprak de wens uit dat het de predikant ook tr Rotterdam goed mag gaan. Slaan de werd ds Hage dc: zegenbede uit Psalm 12! t toegezongen. D: liane dankte voor alle goede woorden en wenste de gemeente Gods zegen toe Na het dankgebed zong de gemeente Psalm 122 3. LANDBOUW EN VEETEELT Ziekte onder het vee rond Weert WEERT, 22-11. Bij een veehouder in Moesel (gem. Weert) is een vee ziekte gekonstateerd. waaraan zes van zijn koeien zijn bezweken. Het is de ziekte van Aujeszky, een virus ziekte, die zeer besmettelijk is en ook wel jeukpest wordt genoemd. Het dier dat eraan lijdt, heeft ook hoge koorts. In de streek rond Weert komt deze ziekte vrij zelden voor. VISSERIJBERICHTEN De haringvangst DEN HAAG, 22-10. Nederland mag in het eerste halfjaar van 1976 in de Noordzee 7300 ton haring van gen. In het jaar 1 juli 1974 - 1 juli 1975 had het een quotum van 27.000 ton, maar in het eerste halfjaar 1975 vingen de Nederlandse vissers maar 1200 a 4300 ton. Ir. Th. J. Tienstra,' direkteur der visserijen bij het ministerie van landbouw en visserij, is dan ook niet ontevreden over het aandeel, dat ons land nu in de vergadering van de Noordoost-Atlantische visserij- commissip toegewezen heeft gekre gen. Samen mogen de vijftien in de commissie samenwerkende landen in het eerste halfjaar 1975 niet meer dan 07.000 ton, haring uit de Noord zee halen. Het is nog maar een voor lopige afspraak, want na Pasen komt de commissie opnieuw bij elkaar om de maximum-vangst voor het hele jaar 1976 vast te stellen. De nu toe gewezen quota gelden dan als voor schot. Te koop Kamerbreed tapijt, 4 m br. uit voorraad f 75,-, 85,-, 115,-, 149,-, 169,-, 179,-, 255,-, alles kant en klaar gelegd of zelf leggen lQ°/o korting. Tuin man Interieurverzorging, te lefoon (01110) 2887, Mol 17-19, Zierikzee. DAF 33, b.j. 1969, 43.000 km. Tel. (01115) 2065. Bocal gashaard met thermos taat, 7000 cal. f 200,—. H. Verhey, Julianastraat 58, Zie rikzee. Tel. (01110) 2412. Polyetherbedden uit voor raad: in 1 pers. f 75,-, 85,-, 125-, 135,-, 165,-, 195,-; 2 pers. f 155,-, 165,-, 253,-, 296,- 318,-. Alles voor uw slaapka mer bij Tuinman Interieur verzorging, Mol 17-19, Zie rikzee. Nieuw aangekomen prachtige dekenkisten van zwaar eiken, al vanaf f 295,zie etalage „Deurloo, de meubelshow room van Zierikzee, Meel- straat 31". Antiek leesplankje met let tertjes f 50,-; 26 oude kinder boekjes f 50,-; 2 oude blok kendoosjes f 25,-; 10 griffels f 10,-; rekenspel f 25,-; 6 gro te gekleurde kinderplaten f 50,-6 kroonpennen f 5,-. In één koop alles f 200,— Telef. (070) 882269 of 659619. Wegens omstandigheden een DAF, t.e.a.b. A. Kramer, In- gridstraat 30, Scharendijke. Nieuw aangekomen: eiken hoekkast met glasdeuren, bij ons f 596,„Deurloo, de meubelshowroom van Zierik zee, Meelstraat 31". Linnenkasten, 2 deurs, als bouwpakket f 165,kant en klaar geplaatst: 200,Alles voor uw slaapkamer. Tuin man Interieurverzorging, Mol 17-19, Zierikzee. Diversen Leden van de Chr. Platte landsvrouwenbond, denkt u aan de vergadering op woens dag 26 november a.s. des avonds half acht. Grote kollektie Perzische ta pijten bij Meubelrama, Hoge- Kerkstraat 10, Nieuwerkerk. Telefoon (01114) 1268. Liefhebbers voor orgelles? Bij J. Koster-v. Nieuwen- huyze, Poststraat 12, Nieu werkerk. Telef. (01114) 1602 Vakmanschap en fraaie stof fen. Nou en of! Vandaar onze speciaal ingerichte Meubel- stoffeerderij. Goudzwaard, Meelstraat 24. Tel. 2491, Zie rikzee. Voor het inlijsten van gobe lins, etsen en reproduktics, etc.: Kunsthandel J. v. d. Ven, Korte St. Janstraat 23, Zie rikzee. Geopend: dinsdag, donderdag en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur; donder dagavond van 19.00-21.00 uur. Bergmans levert de goede leesbrillen, verrekijkers en Zeiss zonnebrillen? Goed idee.voor bont eerst kijken bij de grootste, goed koopste bontzaak v. Neder land. Duizenden korte en lange bontmantels nu nog zeer lage prijzen! Met garan tie. Desgewenst soepele kre dietservice. De Bontkoning, Hoogstraat 97, Rotterdam-c. Tel. (010) 117117. Parkeren v. zaak! Bij koop reisgeld v. 2 pers. terug (ook benzine). Vrijdag tot n uur open* Tafelkleden in diverse soor ten. Woninginrichting H. dc Vlieger, Meelstraat 21, Zie rikzee. Telefoon 2305. Reserves De reserves van MEVO speelden in de thuiswedstrijd tegen het onder- aanstaande Vovero III uit Rozen burg een.zeer slechte wedstrijd. De eerste en de tweede set werd met 15-9 cn 17-15 gewonnen. Aanvanke lijk leken de MEVO-rescrves op een 3-0 overwinning af te stevenen, ge tuige de 13-6 voorsprong in de derde sei. Door onderling gekrakeel, waar bij zcll's dc opstelling werd verge ten, wist Vovero deze set met 13-15 te winnen. Het moreel van MEVO was hiermede geknakt en Vovero besliste de vierde set mei 3-15 in haar voordeel, einduitslag 2-2, voor MEVO een schamel resultaat. De eerstvolgende wedstrijd voor MEVO II is thuis tegen hét uit de 2e klas gedegradeerde Ibis, waarbij niet meer dan een 2-2 gelijkspel mag worden verwacht. ZIERIKZEE, 22-11. Voor het sportcentrum „Onder dak" was het zaterdag een feestelijke dag, daar sinds de opening van het centrum april 1972 zaterdag het 2500ste zwemdiploma kon worden uitgereikt. De gelukkige bezitter hiervan was cle 9-jarige Gerard Knol uit Brijdorpe, gemeente Middenschouwen, die naast de felicitaties uit de handen van de voorzitter van het sportcentrum, de heer M. C. Doeleman, een jaarabonne ment voor het zwembad en een taart in ontvangst mocht nemen in het restaurant van de sporthal. Als troostprijs kregen de nummers 2499 en 2501 een maandabonnement en een taart. Bij deze gelegenheid herinnerde de voorzitter van het sportcentrum aan de belangrijke funktie hiervan voor de regio. Dank bracht hij aan de bevolking, die in zo'n grote getale gebruik maakt van deze inrichting. Dank bracht hij ook aan het gehe le team medewerkers, die er in hun totaliteit zorg voor dragen dat het een genoegen is om in de sporthal te verblijven. Als dank hiervoor mochten alle medewerkers een pre sentje in ontvangst nemen. Dank bracht de voorzitter van het sport centrum ookaan de medewerkende gemeentebesturen en zijn eigen be stuursleden, alsmede aan de instruk- trice van de KNZB, mevrouw P. Mewe-van Welzenis uit Rotterdam, die de examens afnam. Mevr. Mewe feliciteerde het be stuur van het sportcentrum met het tot op heden bereikte resultaat. De voorzitter gaf hierna nog een overzicht van de gang van zaken bij het sportcentrum. Stijging bezoek Tot en met oktober van dit jaar bezochten 107.708 personen het zwembad en werden er in de sport hal 60.063 aktieve sportbeoefenaren geteld. Met genoegen wordt door het bestuur gekonstateerd dat in te genstelling tot andere plaatsen in het sportcentrum een duidelijke stijging van het bezoek valt te kon stateren ten opzichte van het zwem bad. Van januari tot en met oktober van dit jaar werden er 11.365 meer bezoekers geteld dan over de g.elijke periode van 1974. Dc heer Doeleman sprak de hoop uit dat deze trend zich zal blijven voortzetten. Dit zal nodig zijn om de exploitatie-tekorten, die onver mijdelijk zijn, binnen bepaalde grcitzen tc houden. Goed is het te konstateren, zei de heer Doeleman, dat het gemeente bestuur van Zierikzee het belang van het sportcentrum mede in het oog houdt. Met het bestuur van het sportcentrum is dat bestuur alert op kostenbesparingen. Onlangs is dit weer gebleken nu men in Zierikzee aan het machine-park van de sport hal een warmte-terugwininstallatie heeft toegevoegd. Hiermee kan men tot een belangrijke besparing komen van kostbare energie en tevens van de kosten. Een bijzonder fijne om standigheid is het, dat het een Ne derlands bedrijf is dat deze instal latie geheel in eigen bedrijf heeft ontwikkeld en produceert. VOETBAL KNVB DISTRIKT ZUID I 3e ronde KNVB beker. Cluzona-Zierikzee 4-2; Breskens- Zeel. Sport 2-3; BSC-Axel 0-3; Moerse Boys-Jong Ambon 0-3. 3e klasse D: Goes-Steen 1-1; HVV '24-DOSKO 1-2. AFDELING ZEELAND ZONDAGKOMPETITIE le klasse: RIA-W.-Sluiskil 4-2. 2e klasse B: Kw.'damme-Renesse 1-3; Luctor li-Volharding 1-1. 3e klasse F: Kw.'damme II-Drei- schor II 1-3. JUNIOREN Groep B I: SVOWK B I-Duiveland B I 1-14. Groep C I: MEVO C I-WIK C I 0-3; Renessc C I-Zierikzee C I 0-6. Groep C II: Duiveland C I-SVO- WK Cl 23-0; Zierikzee C II-Zonne- maire C I 8-0. ZAALVOETBAL SKNWK-Die Gouwe In dc zaalvoetbalkompetitic van het rayon Zierjkzee gaan SKNWK en Die Gouwe woensdagavond in de sporthal Onderdak het op deze avond af te werken programma ope- Een taart voor Gerard. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) nen. Z.Z. '72 gaat hierna haar krach ten meten mei de reserves van R.A.P. '73, waarna Vertig het zal moeten opnemen tegen Mevo. Ver volgens gaat Renesse ten koste van hekke'sluiter Z.Z. '72 II proberen haar positie in de 2e klas wat te ver beteren waarna de reserves van Old City Boys en het team van Smit Bol nes binnen de lijnen komen. De kop loper in, de 2e klas de F.C. Kerkwer- ve gaat het programma van deze avond afsluiten in een treffen met Skol Boys II. DEN HAAG. De winnende cijfers van lotto no. 47 zijn: 15, 20, 21, 25, 36, 37, res.getal 34. Het aantal deelnemers aan lotto no. 47 bedroeg 933.289, die voor een inleg zorgden van 3.666.374 gulden. Het prijzenbedrag is 1.863.107 gul den. De prijzen zijn: le prijs (incl. jack pot) f 731.115,-; 2e prijs: f 174.153,-; 3e prijs: f 262.229,-; 4e prijs: f 348.305,-; 5e prijs f 348.305,-. Toto no. 47 Juist ingevuld: 1, 2, 1, 2, 3, 2, 1, 3, 1, 2, 1, 3, 1. Het aantal deelnemers aan toto no. 47 bedroeg 241.323, die voor een inleg zorgden van 692.524 gulden. Het prij zenbedrag is 328.949 gulden, waarvan voor de le prijs: f 131.579,-; 2e prijs: f 82.237,-; 3e prijs: f 115.132. Er heeft zich op dit moment nog geen deelnemer gemeld voor de le prijs. VOLLEYBAL Mevo-dames verloren eervol van Schippers-B In dc wedstrijd legen het op de. tweede plaats van de ranglijst staan de Schippers/B uit Berkel konden dc MEVO-dames, dit seizoen voor het eerst uitkomende in de le klasse, nog niet genoeg zelfvertrouwen op brengen om een gunstige wedstrijd voorspelling te doen. Het werd uiteindelijk een 3-0 overwinning voor Schipper s/B, maar MEVO's tegenspel was van een der gelijk hoog gehalte, dat een 2?2 ge lijkspel zeker verdiend zou zijn ge weest. Dik en dun tapijt RIJSWIJK, 22-11. Een dik tapijt is niet altijd beier dan een dunnen vloerbedekking van textiel. Het sprookje dat de dikke tapijten, waar men tot de enkels inzakt, altijd een hogere kwaliteit zouden bezit ten dan dunnere, weerspreekt de slichting vergelijkend wa renonderzoek te Rijswijk, die deze maand de resultaten pu bliceert van een onderzoek van 20 verschillende tapijten. Getest werden diverse soor ten pooltapijt in de prijsklasse van 40 tot 60 per vierkante meter. De meeste tapijten ble ken goed tol zeer goed bestand té zijn tegen slijtage. Van een aantal onderzochte stukken vloerbedekking vooral tapij ten met een lange popi, en van katoen) bleek echter wel het uiterlijk sterk te veranderen door pletten. LONDEN, 24-11. De berichten van het afgelopen weekeinde over het mogelijk toch bestaan van het mon ster van Lochness zijn van grote in vloed geweest op de weddenschap pen. Volgens krantenberichten van maandagochtend verlaagde lad- brokes, een van de grootste Britse bookmakers, de verhoudingen voor weddenschappen van 33 tegen 1 naar 6 tegen 1. Twee weken geleden was de verhouding nog 100 tegen 1. BELFAST. 22-11. In Noord-Ier- land zijn zaterdag drie Britse mili tairen gedood en een vierde ernstig gewond toen leden van het Ierse re publikeinse leger een waarnemings post in de grensprovincie South-Ar magh overvielen. Volgens een Britse militaire woordvoerder omsingelden 12 gewa pende mannen de door vier man be zette „geheime waarnemingspost". Zij riepen dc bezetting toe de wa pens neer te leggen, maar dc Britse soldaten weigerden en openden het vuur. Dc aanvallers namen de post toen onder zwaar vuur gedurende meer dan oen half uur tot er niet meer teruggeschoten werd. 24. Alles blijft stil, als ze het strand naderbij komen' de vreemde krijgers schijnen zich in derdaad teruggetrokken te hebben. Behoed zaam zet Eric als eerste voet aan het kiezel strand. Allen voelen de gevaarlijke situatie, waarin ze verkeren; die ongewapende man nen in een vijandig land. waar ze elk ogenblik weer overvallen kunnen worden. Vlug rennen ze naar de beschuttende schaduw van de rots wand cn op hetzelfde ogenblik treft een geluid Erie's geoefende oren. liet komt van hoog boven hun schuilplaats ea nauwelijks, zijn .:e zo ver mogelijk in een donkere rotsspleet ge kropen, of de silhouetten van enkele krijgers verschijnen op de klippen. Ze blijken zeer opgewonden hetgeen de vluchtelingen de stui pen op het lijf jaagt. De kerel: moeten hen ontdekt hebben' Uil hun gebaren is echter al gauw op (e maken, dat zij iets op zee hebben waargenomen en eensklaps slaakt Axc een gesmoorde kreet. Hij wijst over liet water in dc lichte maannacht zien zij. begeleid door krijsende zeevogel:-, de grote schim van een Noorse Drakar voorbij glijden. „Dat zijn onze mannen. Noorman", hijgt Svcin onstuimig. „Nu flink schreeuwen met ons drieën, dan horen zo ons wel!" Nog bijtijds kan Eric hem weerhouden „Stik" bijt hij dc Saksor tor. ..het geringste geluid kan ons noodlottig worden! Die harige kerels hebben ons te pakken, voordat onze mannen een vinger kunnen uitsteken! Wc moeten liet schip laten gaan! Feest in „Onderdak" De setstanden waren 15-9, 15-12 en 15-12. Vooral Beppie Ardonne gaat steeds beter spelen. Opvallend was voorts MEVO's sterke verdediging, terwijl dikwijls afdoende werd ge blokkeerd. Zowel dc tweede als dé derde set gaven aan hel eind een 11-12 voor sprong voor MEVO te zien, doch het was Schippers/B die - al dan niet fortuinlijk - op het allerlaatste mo ment deze sets in haar voordeel kon beslissen. MEVO I heeft thans uit .7 gespeel de wedstrijden 3 punten. De wed strijd tegen Schippers/B, die voor MEVO qua spel de beste van dit sei zoen mag worden genoemd, recht vaardigt het, dat MEVO meer pun ten krijgt. Vrijdag 28 november a.s. speelt MEVO in de sporthal Onder dak (aanvang 19.30 uur) tegen Targo uit Dordrecht, waarbij het voor de thuisklub mogelijk moet zijn haar aantal wèdstrijdpunten te vermeer deren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 5