C.J.V.-junioren wisten raad met een knallend jaarfeest Agenda raadsvergadering Zierikzee Vouwbladen dwarrelden uit de Renesse-lucht Veilig Verkeer Brouwershaven krijgt een verkeerstuin mode voor sportievelingen ZIERIKZF.FSCUF. NIEUWSBODE ma»iH 24 november 1975 jjr. 21799 Kader nog wel nodig ZIERIKZEE, 21-11. De C.J.V. „Samen Verder" kan terugzien op een uitstekend geslaagd jaarfeest. Vrij dagavond jl. werd in ceii stampvolle zaal van het Her vormd verenigingsgebouw een vlot en gevarieerd pro gramma afgewerkt. Na samenzang heette de heer B. D. Schot alle aanwezigen welkom. Ify zei dat het redelijk goed ging met de C.J.V.-klubs, maar dat het toch wat moeilijker werd de boel draaiende te houden, omdat het weieens aan gemo tiveerde leiding ontbreekt. Over het ledental had men niet te klagen, maar leidinggevende personen zou men zeer goed kunnen gebruiken. kamp te Renesse tien slaaphutten te bouwen, die per stuk f 4.000,gaan kosten. De C.J.V. mocht inmiddels van een goede gever het bedrag voor een slaaphut ontvangen. Blijspel Vervolgens werd een inleiding ge houden door Ineke Rentier naar een tekst van Prediker. Daarna werd weer een lied gezongen, dat op het orgel muzikaal werd omlijst door Betty Dool. „Modeshow' De vermelding „Modeshow" op het programma deed niet vermoeden wat er te wachten stond. De lady speaker deelde mede dat het publiek geen wintermode van 1975 moest verwachten, daarentegen werd een vindingrijk overzicht gegeven van de „mode" vanaf de oermens tot de mens van het jaar 3000. Veel succes oogstte de oliesheik met zijn twee haremdames, die een vrolük dansje uitvoerden. Een schrikeffekt bracht „de mens van het jaar 2000" teweeg, die geheel zwart gekleed met een gasmasker op over het toneel paradeerde. Ondanks deze angst voor de mi lieuverontreiniging, werd verwacht dat St. Nicolaas in het jaar .3000 ook nog zou bestaan, hoewel zijn kost bare kostuum dan wel iets in waarde zou hebben ingeboet. De uitvoering van een Troika-dans vormde beslist een van de hoogte punten. Een kompliment voor de manier waarop de kostuums waren gemaakt, is zeker op zijn plaats. Bo vendien bleek dat de „artiesten" de troika-dans bijzonder goed beheers ten. De dans werd omlijst met zang van de bekende zanger Iwan Re- broff, van wie een schitterend lij- lceilde immitatie op het toneel ver scheen. Vervlogens werden zeer amusante uitbeeldingen gegeven van de liedjes „Wij zullen doorgaan" en „Guus kom naar huus". beginletters van de spreekwoorden moesten samen een woord vormen. Beslist geen peuleschilletje, want lang niet iedereen wist de spreek woorden te raden. Het woord dat ge vormd moest worden was „Vereni ging". Marco Kruik mocht als win naar, later op de avond, een heer lijke taart in ontvangst nemen. Verloting Voor de verloting die in de pauze wei'd gehouden waren veel prijzen ter beschikking gesteld door de mid denstand van Zierikzee. Deze verlo ting bracht voor de C.J.V. het be drag van f 803,op. Een aanvulling van de kas, die zeer welkom is, zeker nu het plan bestaat op het C.J.V.- Na de pauze zorgden Jolanda v. d. Sande, Marianne Bolier, Helma Ma- thijsen, Marco Dekker, Eric Lege- mate en Hugo v. d. Klippe voor de opvoering van het blijspel „Nog vele jaren". De regie was in handen van Kees de Kuyper, Heieen van Iwaar- den en Arjo Berrevoets. In dit vro lijke stuk kreeg de jarige Ted Goed hart prachtige kado's van drie on bekende jongedames, dit uiteraard tot grote woede van zijn vrouw en schoonmoeder. Het jarige slachtof fer ontving weinig steun van zijn vriend Gerard, die zich alleen maar zorgen maakte over de kosten van een stropdas. Helper in de nood was de op de lachspieren werkende opa. Al met al heel wat verwikkelingen, die bij elkaar voor een grappig to neelstuk zorgden. Jammer overigens was dat de akteurs en aktrices niet helemaal rolvast waren, waardoor het spel af en toe wat stokte. Ds. K. Schaap, die de avond be sloot met dankgebed, sprak zijn be wondering uit voor de vele voorbe reiding die voor deze feestavond was verricht en wenste de vereniging nieuwe moed voor het komende jaar toe. ZIERIKZEE, 23-11. Het bestuur van de Stichting Gemeenschappelij ke Bibliotheekvoorziening Schou- wen-Duiveland vroeg de gemeente Zierikzee een garantie op de afbeta ling van rente en aflossing voor de aan te gane geldlening voor bouw en inrichting van de bij „Onderdak" te plaatsen bibliotheek. De lening Is groot f 150.000. Het kollege stelt voor de gevraag de garantie te verlenen. Het krediet in rekening-kourant ware te bepa len op f 1.700.000. Spreek woorden-kwis STREEKNÏEUWS Bij de kwis die hierna volgde werd het publiek aan het werk gezet. Men moest tien spreekwoorden raden, die op het toneel werden uitgebeeld. De Advertentie NUTSSPAARBANK.. de ideale «jezinsbank Jeugdsparen 10 premie KENESSE: Centrum - woensdag 9.00-11.30 Zeelandpaik in Israël De aktie die door de Zeeuwse werk groep „Steun aan Israël" is gestart, om te komen tot het stichten van een Zeelandpark in Israël, slaat aan bij de bevolking. Zaterdag 15 november werd reeds de duizendste boom ver kocht. De werkgroep hoopt door al lerlei akties een veelvoud hiervan te kunnen plaatsen. Immers het motto is: „Elke Zeeuw een boom in Israël". De tweeduizendste hoopt men vol te hebben op 31 december a.s. De plaatsbepaling van het park is op dit moment in studie op het hoofd kantoor van het Joods Nationaal Fonds te Jeruzalem. Nationale Ziekenhuisraad Op donderdag 27 september vindt in „De Prins van Oranje'' te Goes de ledenvergadering plaats van de provinciale kontaktgroep Zeeland van de Nationale Ziekenhuisraad. De vergadering wordt geopend door mr. C. Pijl Hogeweg. Als spreker „Folderdropping" heet dat RENESSE. 24-11. In het kader van de winkelweekaktic vond op zater dag 22 november boven Renesse een folderdropping plaats. Omstreeks twee uur verscheen het vliegtuig boven het dorp waaruit een grote hoeveelheid genummerde folders en wat parachutes met daaraan een prysjc of een waardebon werden uit geworpen. Veel belangstellenden trachten enthousiast zoveel mogelijk folders tc pakken te krijgen. De gehele middag bleef het gezel lig druk in de dorpskern met de mensen die de nummers van hun folders vergeleken met de in de eta lages van de deelnemende winke liers uitgestalde prijzen. 'De hoofdprijs werd pas op maan dagmorgen bekend gemaakt in de showrooms van de firma Hooger- huis. Op zaterdag 29 november wordt in het kader van de winkelweek een fecstmarkt gehouden. Luctor et Emergo zal de mensen om twee uur met een muzikale rondgang van huis halen en naar het dorp lokken, waar de feestmarkt om half drie door bur gemeester H. P. Everwijn zal worden geopend De feestmarkt zal worden opgeluisterd door een draaiorgel. Voor de jeugd is er tijdens de markt een kleppetwedstrijd. De pet ten worden uitgereikt in de stand van de Nederlandse Middenstands- bank. Advertentie Bij wijze van experiment wil de raadsfraktie van de P.v.d.A. een spreekrecht voor het publiek instel len, vóór de aanvang van iedere raadsvergadering. Het kollege stelt voor deze zaak voor te leggen aan het seniorenconvent. is aangekondigd dr. L. J. A. Straat hof, met het onderwerp: „Optimale behandeling van psychiatrische pa tiënten". Kollektes Jantje Beton Hieronder volgt een regio-overzicht van de kollekte-opbrengsten Jantje Beton voor het Nationaal Jeugdfonds. Brouwershaven f 508,49; Bruinisse f 528,84; Duivel and f 596,47; Midden- schouwen f 434,49; Westerschouwen f 812,93; Zierikzee f 996,68, hetgeen het totaalbedrag brengt op f 3877,90; dat is f 716,97 meer dan vorig jaar. Het kollektebedrag wordt overge maakt aan het Nationaal Jeugdfonds te Utrecht, waarna vijftig procent ge retourneerd wordt aan de groepen die koliekteerden ter versterking van de eigen klubkas. Expositie in Zeeuws kunstenaarscentrum Van 29 november tot 31 december aanstaande wordt in het Zeeuws Kunstenaarscentrum te -Middelburg een expositie gehouden van grafiek van de Middelburgse kunstenaar Leonard Maas. De opening zal zater dagmiddag a.s. worden verricht dooi de heer Joh. Vuijk, direkteur van de kulturele dienst Middelburg. Leonard Maas is vooral werkzaam als grafikus, met een voorkeur voor de lithografie en de etstechnieken. In zijn werk kiest hij bewust voor een wat traditionele, naturalistische vormgeving vanuit de opvatting dat hij daarmee het duidelijkst zeggen kan wat hij mee te delen heeft. ZIERIKZEE Akiie Z.O.V. Het bestuur van de Z.O.V. heeft zich met een schrijven tot de burge rij gewend, waarin wordt geatten deerd op de noodzaak de goede sfeer in de stad te behouden en te bevor deren, voor welk doel ouderwetse volksfeesten noodzakelijk zijn. Zo'n feest komt er weer - als alles goed gaat - op Koninginnedag 1976. Ook dan wil de Z.O.V. weer een goed feest voor volwassenen en kinderen aanbieden. Ideeën en morele steun hierbij zijn onontbeerlijk, maar uiteraard ook geld. Ingesloten is een aanmeldingskaart, waarop de mini mum kontributie staal vex-meld (f5 en f 2,50 voor 65-jarigen). De kon tributie kan overgemaakt worden op de postgiro (179035) of gestort bij de Ned. Middenstandsbank Zierikzee (66.64.13.312). Uiteraard zijn bedragen groter dan f 5 hartelijk welkom. Verkoop Welfare-goederen Op dinsdag 25 november a.s. vindt in de grote zaal van rusthuis ..Borrendamme" een verkoop plaats van Welfare-goederen, w.o. allerlei handwerken en aardige St. Niko- laas-surprises. Iedereen wordt har telijk uitgenodigd door bejaarden, z'eken en dc Welfare-afdeling van het Rode Kruis. Voor tijd: zie agen da. Brand in leegstaand pand In hot leegstaande pand van de AMRO-bank aan hel Havenpark le Zierik/.ee brak zaterdagmiddag plm. vijf uur brand uit. De brandweer rukte uit met twee wagens. Door ge bruik van de hogedrukspuit kon er ger worden voorkomen. De brand ontstond doordat, tot nu toe onbe kende kinderen op de zolder van het pand met vuur hadden gespeeld. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. Man gewond bij ongeluk Zaterdagavond om 21.15 uur raak te de bestuurder J. B. uit Brouwers haven gewond bij een ongeluk. Rij dende op de Heuvelsweg reed de be stuurder bij de T-splitsing ter hoog te van de Delingsdijk rechtdoor en kwam dertig meter verder in een sloot terecht. B. liep hierbij een her senschudding en een hoofdwond op en raakte bewusteloos. Het slacht offer werd per ambulance naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee vervoerd. De beschadigde auto werd weggehaald door garage De Jonge. Rijkspolitie stelt een onderzoek in. Jeugd gefêteerd Bij gelegenheid van dc komst van St. Nikolaas, werd de jeugd gefêteerd met een feestje in de Concertzaal, waarvoor de nodige belangstelling bestond. Een goochelaar deed een duit in het geheimzinnige feestzakje en „Jan Klaassen en Katrijn" waren er ook in een steengoede poppenkast, waarvan de jeugd genoot. Zo slaagde dit allemaal wel voor de wat kleine- r# jeugd, die de bijeenkomst kreeg aangeboden door de Ondernemers- centrale. Rest nog te vermelden dat Sint bij zijn komst een aantal win naars in de kaartenzegel-aktie be kend maakte, een aktie die thans „loopt" in het kader van het 5 de- cember-gebeuren. RENESSE Uitvoering „Op Drift" Zaterdagavond 29 november geeft de toneelvereniging „Op Drift" uit Renesse in het dorpshuis van Re- nesse zijn jaarlijkse hajaarsuitvoe- ring. Op het programma staat het to neelspel in drie bedrijven „Deining om de dorpsdokter" geschreven door P. L. van Prooijen-Bogaerds. Het stuk wordt gespeeld door de dames C. Hoogerhuis-v. d. Linde, L. de Fei- ter-van Oeveren, A. Verseput-Cit- ters en N. Vos en de heren M. de Hamer, D. S. Kooman. W. Lokker, G. van Splunter en J. S. de Feiter. De regie- is in handen van de heer D. Dokman. De avond zal worden be sloten met een gezellig bal. OUWERKERK Verkoopmiddag Welfare-goederen De afdeling Welfare van het Rode Kruis heeft een goed geslaagde ver koopmiddag achter de rug. De da mes zeggen daarom hartelijk dank aan de bevolking voor de belangstel ling. De opbrengst van deze op 20 no vember gehouden verkoping komt ten goede aan de plaatselijke afde ling van het Rode Kx'.uis. Ook cle ver loting is goed te noemen. De trek king had direct na afloop van de verkoping plaats, er waren mooie prijzen beschikbaax-. Op de volgende nummers zijn prijzen gevallen: 747 rood, 784 blauw, 774 blauw, 772 blauw, 740 x-ood, 743 blauw, 790 rood, 703 i'ood, 712 blauw, 769 rood, 794 rood, 739 blauw, 715 blauw en 747 blauw. Voor de niet afgehaalde prijzen ge lieve men zich te melden bij mevr. Den Boer-Jakobsen, Zweedsestr. 13. NIEUWERKERK Algemene bejaardenbond De vorige winter gehouden proef voor een tweede spelmiddag per week, is zo zeer geslaagd dat het be stuur van de afdeling Nieuwerkerk van de Alg. Bond van Bejaarden be sloten heeft deze tweede spelmidda- gen voort te zetten. Bovendien werden enige nieuwe spelen aangekocht; het aantal be zoekers loopt meestal tegen de der tig personen. Verwacht woi'dt dat de deelname nog zal toenemen door het groeiend aantal leden. Wat proble men geeft is echter de opstelling van de. spelèn, zoals de biljarts, als ge volg van gebrek aan ruimte. Men is dan ook genoodzaakt om naast de kleine zaal ook de hal te gebruiken, al is deze laatste'-, i'uimte eigenlijk niet ex'g geschikt, zeker niet als het mocht gaan vi'iezen. Daarom is door het afdelingsbestuur al in augustus jl. een schrijven gericht aan het be stuur van „Ons Dorpshuis", om spoedig de „grote zaal" te mogen hu ren. Inmiddels heeft de afd.-voor zitter ook een onderhoud hierover gehad met de voorzitter van het dorpshuisbestuur, tot nu toe evenwel zonder resultaat. Intussen hopen de afdelingen van de Bejaardenbond, een van de gx'oot- Advertentie Geachte abonnee Om u in dc gelegenheid te stellen gebruik te maken van uw medium, de Zierik/cescbe Nieuwsbode, om vrienden en beken den het allerbeste voor het nieuwe jaar toe tc wensen, doen wij u de volgende suggestie. Plaats een G.N.-advertentie in onze grootse oudejaars- editie, die zal verschijnen dinsdag 30 december 1975, voor slechts f 8,00 (abonnees nog 10 °/o korting). Uw opgave, waarvan hier een voorbeeld, dient uiterlijk vrij dag 5 december 1975, in ons bezit te zijn. Voorbeeld Wij wensen familie, vrienden en bekenden een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar. Familie PIETERSE Pieterstraat 10 - Zierikzee .Onderstaand gelieve u naam, adres en de tekst te vermelden en in een envelop naar onderstaand adres te sturen. Betaling uitsluitend contant aan ons loket of door bijsluiting van giro- of bankcheque bij de tekst. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE, Jannewekken 11 Zierikzee. Telefoon (01110) 2255. BROUWERSHAVEN, 21-11. De af deling Brouwershaven van de Ver eniging Veilig Verkeer Nederland hield de algemene ledenvergadering in café-restaurant Jacob Cats. De belangstelling was matig. In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer M. Hanse mede, dat gezien de meeste zaken geregeld worden door het hoofdbestuur de belangstelling bij de leden door de plaatselijke vereniging afneemt. Goedgekeux'd werd het jaarver slag, gelezen door de sekretaresse mevrouw T. P. M. van Snippenburg- Bakker. ste verenigingen te Nieuwerkerk, uiteraard dat gebx-uik van de grote zaal, evenals dat met andex-e vereni gingen het geval is, zal wox-den toe gestaan. Zeker zal dan ook het be zoek aan de ontspanningsmiddagen toenemen. Twee doden in het verkeer ALPHEN AAN DEN RIJN, 22-11. De 24-jarige Zvonko Kezic en de 23- jarige Mujo Kovac uit Alphen aan den Rijn zijn zaterdagavond door een verkeersongeluk op de provin ciale weg tussen Alphen en Bode- graven om het leven gekomen. De auto waarin zij zaten werd bij een keermanoeuvx-e in de flank geraakt door een auto, bestuurd door de 18- jarige H. P. uit Alphen. Deze had de wagen drie kwartier eei'der in zijn woonplaats gestolen. Hij is met zwaar hersenletsel opgenomen in het Academisch ziekenhuis in Leiden. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdeling ruim 50 leden telt, wat-ge zien de vele deelnemer-s aan het ver keer, die in Brouwershaven wonen een gering aantal is te noemen. Ge tracht zal worden om de niet-leden bij het werk van Veilig Verkeer te betrekken en hen als nog in te schrijven als lid. De kontributie be draagt met ingang van 1 januari 1976 slechts f 10,per jaar, waar voor men 10 maal per jaar het fraaie blad Wegwijs gratis krijgt. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester, de heer J. M. J. van 't Hof bleek dat de kas sloot met een batig saldo van f 265,85. De beschei den waren in orde bevonden door de hex-en J. Zoeter en J. van Schelven. Voor 1976 werd en in de kaskommis- sie gekozen de heren J. van Schel ven en J. B. Gx-ootjans. Verkeerstuin De voorzitter deelde mede, dal van het hoofdkantoor bericht is ont vangen dat de afdeling Brouwersha ven gratis een verkeerstuin krijgt, die bestaat uit 6 trapauto's, 6 fietsen, verkeerslichten en hekken. Het is de bedoeling, dat deze tuin ook door de andere afdelingen en de kernen plus de scholen gebruikt zal kunnen worden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, me vrouw Van Snippenbui-g-Bakker en de heer M. A. Hanse herkozen. Tijdens de rondvx-aag werd nog de aandacht gevestigd openkele ge vaarlijke kruisingen in de gemeente. Het bestuur zal kontakt opnemen met de gemeente om te trachten hier voori'angski-uisingen te kunnen x-ealiseren. OUWERKERK. Nog een gezellige familiefoto rond het 60-jarig huwe lijksfeest van het echtpaar J. van den Bos-Boogerd, dat in het dorps huis le Ouwerkerk werd gevierd. (Foto: Ziei'ikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3