BEROEP BIJ DE KROON TEGEN DEEL PLAN-AFWIJZING G.S. Konstant aantal leden (140) van de afdeling Middeleeuwse stokjes Grote Hoenders-medaille voor H. Everaers te Renesse ZESTIG JAAR GETROUWD STREEKNIEUWS Tijdig reserveren is prettig voor u en voor ons c\ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 21 november 1975 Nr. 2179» 3 Raad Westerschouwen WESTERSCHOUWEN - Op de jongste raadsvergade ring van de gemeente Westerschouwen, onder voorzit terschap van burgemeester H. P. Everwijn, werd een aantal ontwerp-bestenimingsplannen in vooroverleg ter tafel gebracht. Dc raad besloot in beroep te gaan bij dc Kroon tegen de alwjjzing van G.S. van een gedeelte van het plan- Hoogenboomlaan (zuid) te Renessc. G.S. zün van mening dat sprake is van een nieuw geprojekteerde yer- blijfsrekreatie in het noordelijk deel van het plan, waardoor de goedkeu ring hieraan werd onthouden. Het kollege vindt echter dat er geen sprake is van een nieuw geprojek teerde vcrblijfsrekrcatic, zoals door G.S. wordt gesteld. Al eerder heeft de gemeente de bestemming logiesverblijven hier veranderd in stacaravans, reden waarom de voorzitter het overdre ven vond van G.S. om hier niet mee akkoord te gaan. Mede omdat de eigenaar van de. grond de gemeente voor planschade aansprakelijk kan stellen werd be1- sloten tegen deze beslissing bij de Kroon in beroep te gaan. Advertentie Vergaderingen Prov. Staten in 1976 Behoudens onvoorziene omstan digheden zullen de Staten van Zee land in het jaar 1976 vergaderen op de volgende data: vrijdag 23 januari, vrijdag 20 februari, vrijdag 19 maart, maandag 26 april, vrijdag 21 mei, vrijdag 18 juni. vrijdag 20 augustus, vrijdag 17 september, vrij dag 22 oktober, vrijdag 19 novem ber (begrotingsvergadering). met voortzetting op 22 en 23 november en eventueel 24 november en 17 de cember. Algemene vergadering W.M.Z. In het hoofdkantoor te Goes wordt op maandag 15 december a.s. de al gemene vergadering van aandeel houders van de N.V. Watermaat schappij ..Zuid-West-Nederland" ge houden. ZIERIKZEE Brandstichter aangehouden De gemeentepolitie van Veldhoven heeft na intensief speurwerk een brandstichting opgelost. Op 6 juni brandde in Veldhoven een woonhuis af, schade f 120.000. In het bestemmingsplan Buitenge- 1 bied-West te Haamstede ging de raad akkoord met enige voorstellen tot wijziging, n.l. voor het gebied voor het uitvoeren van de infiltra tie en waterwerken en een terrein ten behoeve van dc zweefvliegklub, die niet meer de beschikking heeft .over het terrein van „Verzicht''. Verder is er een wijziging geko men in dit plan met het vervallen van dc parkeerterreinen aan het Verklikkerpad en het Middenpad ivelke terreinen nu tot beschermd natuurgebied zjjn verklaard. Om de leefbaarheid in de kleine kernen Noordwelle en Serooskerke te bevorderen kwamen een 'herzie ning van het bestemmingsplan Noordwelle en het plan Serooskerke aan de orde. Rondweg Te Noordwelle zal ten zuiden van de Smitsweg een rondweg worden aangelegd met de bouwmogelijkhe den in blokvorm en vrijstaande wo- rxingen. Voor Serooskerke werd door het kollege voorgesteld een perceel bouwterrein in het noordoosten te bestemmen voor vijf vrijstaande percelen en in het gebied Prunjeweg- Dijkweg. een bouwterrein met de mogelijkheid tot het bouwen van vijftien tot twintig woningwet- of premie woningen langs de a-and en acht tot negen bungalows in het middengebied. Het beroepschrift van de fa. L. Verseput en Zn. te Renesse tegen een besluit van b. en w. tot weige ring ontheffing ex.art. 14a A.P.V. werd gelijkluidend aan het advies van de kommissie voor beroeps- schiriften, ongegrond verklaard. In de kommissie R.O. zal aan deze zaak nadere aandacht worden geschon ken. Mede in verband met de verdere uitvoering van het groot riolerings plan werd het krediet in rekening courant voor 1976 bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten vastgesteld op f 2.500.000,—. Rondvraag De heer S.. Roos vroeg bij de rond vraag aandacht v-qor een aantal voorzieningen voor de kern Noord welle. Een aantal personen van de dorpsgemeenschap Noordwelle had hierover reeds eind 1974 een gesprek met het kollege, waana men niets meer had vernomen. De lieer J. Hendrikse vroeg het kollege deze zaak met spoed af te wikkelen. Dit schoot in het verkeerde keel- gat van wethouder M. Steur. „Iedere vergadering komt men vanuit de raad met een aantal zaken welke met voorrang moeten worden be handeld, nu weer drie op deze ver gadering. Ik heb er nu wel genoeg van, als een ander het doen wil, dan graag. Men moet wel bedenken, dat het een part time job is, en dat ik ook nog een bedrijf heb. Iedere raad komt men er op terug dat er niet ge noeg wordt gedaan". De heer Hendrikse antwoordde hierop dat hij begrip had voor het geen door de wethouder werd ge zegd. Er is uiteraard niet bedoeld dat er niet genoeg door het kollege wordt gedaan, maar als men na een jaar niets meer over een zaak hoort is het toch niet vreemd dat men weer eens aan de bel trekt. De heer L. Tieleman vond zichzelf hiervoor mede verantwoordelijk. Het is zeker niet de bedoeling dal de wethouder zich dit aantrekt. „Men zal evenwel van de zijde van het kollege moeten bedenken dat wij als raad hier niet als ja-knikkers Donderdagmiddag werd tijdens een gekombineerde aktie van de rijkspolitie uit Zierikzee en de ge meentepolitie van Goes de vermoe delijke dader, de 29-jarige P. R. uit Eersel aangehouden. De brandstich ting is uitgelokt door de bewoners van het huis, de 3ü-jarige mejuf frouw E. O. en de 32-jarige M. S. Dit tweetal is onlangs aangehou den. Zij hadden de 56-jarige Th. de W. uit Veldhoven f 1250,geboden om de woning tijdens hun vakantie in brand te steken. Daarna zou hij nog eens f 2000,krijgen. Omdat De W„ die inmiddels ook is aangehou den, niet durfde heeft hij „de op dracht' doorgegeven aan P. B. Advertentie (vooral in de weekends) lUicrtjc „Ca ifuiflc Telefoon (01114) 1241 Ouwêrkerk zitten. Wij denken allerminst dat hel kollege op zijn stoel zit en verder niets doet". Toch vond hij het jam mer dal het, na de toezegging op 28 juli van dit jaar tot het voorjaar van 1976 moet duren voor men met de nota oyer de Oostenrijkse woningen komt. De eerstvolgende raadsvergade ringen, waarin de begroting zal wor den behandeld, zullen zijn woensdag 17 december a.s. te 14.00 uur en donderdag' 18 december a.s. te 19.30 uur. ZIERIKZEE/BROUWERS1IAVEN Aanrijding In ons blad van maandag 17 no vember j.l. werd melding gemaakt van een aanrijding bij Sportpark „Bannink" te Zierikzee. Wegens het verminkt overkomen van de initia len van één. der bestuurders, werden deze foutief vermeld. De juiste ini tialen van de bestuurder uit Brou wershaven luiden P. B. (Red.). HAAMSTEDE Vergadering „Pomona" Donderdag 27 november a.s. zal door de V.O.L. „Pomona in het hotel R.T.M.-station te Haamstede een vergadering worden belegd waar de heer W. Goeman, gewestelijk secre taris van het Landbouwschap te Goes een nadere toelichting zal ge ven op de komende onroerend goed belasting. Verder zal de heer A. van Oosten economisch sociaal-voorlichter bij de ZLM diverse belastingzaken die voor de leden van belang zijn bespreken. KERKWERVE Brood op NCVB-vergadering Op gebruikelijke wijze opende de presidente mevrouw Viergever-Le- gemaate de vergadering van de N.C.V.B. Na het huishoudelijke ge deelte hield de heer P. Rotte, voor een goed gevulde zaal, een causerie over „.Van oud gebruik tot vers ge bak". De heer Rotte had vele soorten broden bij zich, die in de pauze on der de aanwezigen verloot werden. Ook gaf hij nog een demonstratie van het bakken van een „Schouws biscuit je", wat door de dames erg op prijs werd gesteld. De presidente deelde mee dat drie dames besloten hadden lid te worden. Mevrouw Kristalijn-Hagesteijn sloot de verga dering met dankgebed. NOORDGOUWE „Effatha"-lezing voor Afd. Plattelandsvrouwenbond Woensdag jl. kwam de Nedei'land- se Bond van Plattelandsvrouwen afd. „Noordgouwe e.o." weer bijeen in hotel-café Van der Weyde te Noordgouwe. Voor deze avond was uitgenodigd de heer J. Versteeg van het „Chris telijk instituut voor dove kinderen „Effatha" uit Voorburg. De heer Versteeg is onderwijzer aan het instituut. Hij heeft een klasje van zes leerlingen, wat voor onze begrippen erg weinig is. Als men echter hoort hoe deze dove kin deren met veel geduld praten ge leerd moet worden, gaat men daar anders over denken. Om één letter te leven zeggen gaan soms weken voorbij. Als de kinderen drie jaar zijn komen zij al naar het instituut. Veel kinderen zijn intern, maar er worden er ook elke dag uit de wijde omgeving- naar het instituut ge bracht. Als dc jongens en meisjes 18 jaar worden moeten ze het instituut verlaten. Ze kunnen zich dan meestal zelf wel redden, want ze hebben ook nog vervolgonderwijs gehad. De jongens technisch en de meisjes huishoudelijk. „Wij klagen altijd over het lawaai van b.v. brommers, auto's of vliegtuigen en kunnen ons niet indenken wat het is om te leven in een absolute stilte", aldus spreker. Mevrouw v. d. Hoek-Moermond dankte de heer Versteeg heel harte lijk voor de boeiende lezing en be wonderde het eindeloze geduld, dat er nodig is om deze dove kinderen te leren spreken. Ook dankte zij de aanwezige da mes. die het slechte weer getrotseerd hadden. NIEUWERKEKK Intocht St, Nicolaas Abusievelijk werd in het donder dag-nummer vermeld, dat dc intocht van Sint Nicolaas plaats zou heb ben op 19 november a.s. Dit moet echter zjjn: zaterdag 29 november. Winkelweek Als eerder gemeld begint maandag 24 november alhier de Winkelweek, waaraan wordt deelgenomen door een zeventiental zakenmensen. Di verse attrakties worden geboden. De feestelijke uitloting van het letter- spel vindt plaats op 16 december in „Ons Dorpshuis". BRUINISSE Hervormde Vrouwenvereniging „Helpt Elkander" Dinsdagavond kwamen de dames van de Hervormde vrouwenvereni ging „Helpt Elkander" weer bjj el kaar in het verenigingsgebouw. Na een hartelijk welkomstwoord door dc presidente, mevrouw B. de Waal- Jumclcl werd dc avond begonnen met het zingen van Psalm 89 1 en DREISCHOR OUWERKERK. In hei dorpskuis te Ouwerkerk herdacht het echtpaar J. v. d. Bos-Boogerd, Advertentie NUTSSPAARBANK.. ideale gezinsbank Buitenlands 9 geld Reisclieqnes KEItRWliUVE: Ring: woensdag 14.00-15.00 uur woonachtig ie Dreischor, temidden van kinderen, kleinkinderen- en ver dere familie, de 60-jarige echtver eniging.: Ieder der beide echtelie den is 84 jaar. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 8. Dc inleiding werd gehouden door mevrouw De Ronde-Hoogerhuis n.a.v. Timöthcüs 2 vcr§ 1 tot 7. De presidente dankte mevr. De Ronde voor haar inleiding. Tijdens de pauze werden de dames bij de koffie en thee getrakteerd door 'n on bekende gever. Na de pauze hield ds De Jonge een inleiding over het on derwerp „Het gebed". Hij zei daarin o.m. hel volgende: het gebed veron derstelt het geloof in een persoon lijk God, die hoort en verhoort. An ders wordt het gereduceerd tot aan bidding, d.w.z. enerzijds lofprijzing en anderzijds verootmoediging. Die beide accentueren slechts de kloof tussen de heilige God-en de schul dige mens. Het wonder is nu, dat we in" nsjam van Christus, die de kloof tusséiji God en mens heeft over brugd, tot het vraaggebed mogen komen. God wil in zijn genade onze gebeden betrekken in zijn wereld- - heerschappij. Hierna ontstond een diskussie over het probleem van het onverhoorde gebed. Tot slot werd Gezang 149 gezongen, waarna ds. De Jonge deze bijeenkomst sloot met. dankgebed. Amazöne kreeg klap van paard Mejuffrouw C. W, van Eijsden, onderwijzeres aan de Christelijke basisschool, heeft tijdens het paard rijden waarin zij zich bekwaamde een beenbreuk opgelopen en moest worden opgenomen in het Zweeds Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. Mej. Van Ei.js.den kreeg zittend op haar paard een trap van een ander paard dat langs; haar kwam. waar van de oorzaak waarschijnlijk ligt in het feit dat beide paarden elkaar die dag minder goed verstonden. Het is voor de eerste keer dat een dergelijk ongeval in manege „De Korenzol der" te Nieuwerkerk is voorgeval len. Voor de klas van juffrouw Van Eijsden is een tijdelijke kracht ge vonden die tijden's haar afwezigheid zal waarnemen. Aanrijding Donderdagmorgen ontstond een a'anrijding tussen twee personen auto's op de splitsing Pr. Wilhel- minalaan-Deestraat. De van de Pr. Wilhelminalaan ko mende auto, bestuurd door mevr. V. werd aangereden door een van dc Deeslraat komende auto bestuurd door mevr. v/d H. beide uit Brui- nisse. Persoonlijke ongelukken ble ven uiter ontstond enkel wat ma teriële schade. De oorzaak van de aanrijding is te wijten aan onoplet tend rijden van mevr. v d H. Zuiveringsinrichting De beginfase van de bouw van de zuiveringsinrichting aan de Verloren Kostweg verloopt vrij vlot. De be nodigde palen zijn reeds geheid en de vloeren in de bedrijfsgebouwen zijn gestort. Verder is bestrating aangebracht op het terrein. Advertentie Vergadering- V.0.0. Oosterland OOSTERLAND, 20-11. Donderdagavond liield dc afdeling „Duivoland" van de „Vereniging voor Openbaar Onderwijs" (V.O.O.) de jaarlijkse leden vergadering iri de vergaderzaal van het cafétaria „Ncffcn d'EuIe" van de heer Dorst, onder presidium van de heer W. Stouten Wz.. Hij opende dc miniem bezochte vergadering met een welkomstwoord, inzonderheid tot dc oud-voorzitter van de afdeling, dc heer M. J. Zcijler, tot dc heer Anth. Ista, voorzitter van de oudercommissic van de openbare basisschool, tot het hoofd van dc school dc heer Bolkenbaas en dc aanwezige leerkrachten. Vervolgens somde de voorzitter de aktiviteiten van de afdeling in het verlopen jaar op en herinnerde aan de geslaagde feestavond (31 januari). Op 19 februari j.l. werden de kinde ren der leden een fijne middag aan geboden met film, traktatie etc. Bij de aanvang van het nieuwe school jaar waren weer bestuursleden aan wezig op de school, waarbij een 10- tal nieuwe leden kon worden inge- schreven. Een gelijk aantal heeft het lidmaatschap opgezegd, zodat het ledental ongeveer konstant -geble ven is (140). In -september j.l. wer den zowel de ouderavond van de openbare basisschool als die van de openbare kleuterschool gehouden. De penningmeesteres, mevr. M. van der Werf-van der Maas, deed de stand van de kasmiddelen uit de doeken, waaruit kwam vast te staan dlat men sloot met een goed saldo van f 1056,31. De bescheiden'waren gekontroleerd door. de .kascontrole- commissie, de heren L. W. Boogerf PEKING. De Franse minister .van buitenlandse zaken Jean Sauvagnar- gues heeft in Peking met zijn Chi nese ambtgenoot Tsjiao Kwan-Hwa een gcdachténwisseling gehad'.over. Europa en ontspanning. Joh.z.. L. van Dijke Az. en Jac. Goudzwaard, die alles in de beste orde aantroffen. De voorzitter dank te de secretaris, de penriingmeeste- res en de kontrolecommissie voor hun werkzaamheden. Bij de be stuursverkiezing werd de voorzitter met- vrijwel alle stemmen* herko zen. In de kascontrolecommissie werd in de plaats van de heer L. van Dijke Az. gekozen de heer Anth. Ista. Na de pauze, die hierop volg de, besprak.de voorzitter de plannen voor het volgend jaar. Men hoopt op 30 januari a.s. weer de gewone jaar lijkse feestavond te houden in 'de „Conferentiekamer", en omstreeks 18 februari 1976 de middag voor de kinderen van de leden. Leden van "het bestuur zullen als van ouds' her weer in eigen persoon bij de leden de kontributie ophalen. Deze zal een nodige verhoging van L'15.naar f 16,50 moeten onder gaan. mede in verband met de niet geringe afdracht aan hel hoofdbe stuur. De f 1,50 voor huisgenoten-le den kan worden gehandhaafd. Bij de rondvraag werd erop gewezen dal de entreeprijs voor de feestavond nogal aan de hoge kant is. wat ech ter moeilijk naar beneden kan.. De heer Bolkenbaas wees tenslotte op het. belang van een voorlichtings avond te houden met een spreker óver de aanslaande integratie van het kleuter- 'en-basisonderwijs: BRUINISSE. Bij het graven voor cle fundering van dc nieuw te houwen zuiveringsinstallatie aan dc Verloren Kostweg, stuitte men op een diepte van zeven nieter op een kreek, waarna de dragline uit de bouwput een aantal gepunte stokjes omhoog bracht. Een ver onderstelling is dat die stokjes in dc middeleeuwen zijn gebruikt om het aanzanden van de kreek te bevorderen. Dc stokjes hebben eeuwen in het water gestaan en bleken alle nog gaaf en hard. Vroegere grondboringen Jiebben uitgewezen dat er vroeger een kreek heeft bestaan, of mogelijk zelfs een vaarwater vanaf „Hcc- renhof" in het Dnivelandse, langs, de Buis te Bruinisse, door Jict Zype zich voortzettend, dwars door het eiland Tholen tot in het land van Saeftlnge. Met de vondst wordt deze theorie - feitelijk meer dan een theo rie - wel duidelijk bewezen. KENESSE, 20-11. Op dc te Middelburg gehouden „Delia Show" pluimvce- tcnlnonstelling is dc heer H. Everaers te Renessc algemeen kampioen gewor den in dc afdeling Grote Hoenders met lïuf Orpintohs. Hij kwam hierbij voor dc dag met tweemaal zeer goed en tweemaal goed. Door deze prestatie kwam hij in het'bezit van de door de koningin beschik baar gestelde medaille. Met de Faveralles behaalde hij eenmaal zeer goed en eenmaal goed- De heer D. Everaers behaalde met gestreepte Wijandotle eenmaal fraai en eenmaal zeer goed een tweede prijs. Bij de afdeling Dwerghoenders be haalde H. Everaers met een zwarte Orpinton eenmaal zeer goed en met Patrijs Leghorns viermaal goed. D. Everaers wist in deze afdeling met Wijnandolle gestreept drie maal zeer goed en driemaal goed te beha len. In de afdeling Sierduiven boekte de heer P. van Oost te Renesse met Gentse Krappers eenmaal zeer goed en eenmaal goed. D. Everaers met Pauwstaarten wit eenmaal zeer goed en eenmaal goed. met blauw eenmaal zeer goed en eenmaal fraai en de mooiste van de Pauwstaarten met Blauw zilver: tweemaal zeer goed en tweemaal goed. met Rood eenmaal zeer goed. met Geel eenmaal zeer goed.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3