IN EEN LAGERE VERSNELLING Economische hypotheek op Surinames onafhankelijkheid 5\u berge a iBitlte 4 BLIK DOOR HET WERELD Belgische jongeren aan de drank Gemeenteraad Brouwershaven Gevonden trouwring Politiek is Suriname bijna al on afhankelijk, wat daar temeer klem mend maakt dat men economisch nog niet zo ver is. En wat meer is: de kansen om die economische onaf hankelijkheid te bereiken in de naas te toekomst zien er niet al te roos kleurig uit. De grote emigratie van Surinamers naar Nederland mag daar al een probleem zijn, de moei lijkheden die hun vertrek veroor zaakt in Suriname zijn nog ernsti ger. Reeds geruime tijd is die emi gratie aan de gang. De start ervoor werd gegeven in de periode, dat hier tie vraag naar vaklieden groot was. zodat vooral het toch al geringe deel der Surinaamse werknemers die ge schoold genoemd mag worden, op reis ging. Waardoor in theorie de werkloosheid in Suriname had moe ten verminderen, maar van zoiets was weinig sprake omdat de ver vangers met ongeveer gelijke be kwaamheid niet voorhanden waren. Verscheidene onderneminkjes heb ben dan ook hun deuren moeten sluiten, niet omdat er geen vraag lens naar him produfet, maar omdat de vervaardigers niet meer te vin den waren. Het gevolg hiervan was, dat de importen van sommige vroe ger in eigen land vervaardigde pro- dukten toenam. Een kostbare kon- sckiventie van de emigratie, die er ook al toe heeft bijgedragen om de inflatie in Suriname hoger op te roeren dan zonder dit leeglopen no dig was geweest. Het begin van de onafhankelijk heid moet tevens het begin worden van het uitvoeren van diverse pro- jekten, maar de moeilijkheid zal zijn daarvoor mensen te vinden. Vandaar dat nu reeds de toezegging is gedaan door minister Cambridge van op bouw, dat het Surinaamse bedrijfs leven iverknemers in Nederland kunnen gaan werven, speciaal voor die iwkken waarin nu een ernstig tekort bestaat - dat wil zeggen: ge schoolde arbeid van o.m. monteurs en bouwvakkers. Zo kan Suriname de Nederlandse werkloosheid enigs zins verlichten, als die wervingscam pagne succes heeft. Maar het is na tuurlijk xoel de kostbaarste manier om de projekten van de grond te krijgen. Hervestiging Het is tegen die achtergrond, dat het hervestigingsfonds ivordt opge richt voor Surinamers die teruggaan. Daarbij, aldus de officiële bekend making, gaat men uit van de so ciaal-economische ontwikkelingsmo gelijkheden en er zal een pakket so ciale voorzieningen aangeboden worden. Dat is dan wel eenvoudig gezegd, maar hoe mooi het klinkt, de reatjteit is een beetje ingewikkel der. Door de inflatie in Suriname vervalt al zeer snel de geldelijke sti mulans. Wat als zeer behoorlijk geldt naar Surinaamse opvatting blijkt in koopkracht nauwelijks op te wegen tegen wat men in Nederland had - zo is de ervaring van Surinamers die min of meer door heimwee ge dreven gingen polsen of remigratie zin had. En zoals het er nu bij staat zal de Surinaamse regering nog min der mogelijkheid hebben om deze inflatie te beteugelen dan de mees te andere regeringen die alle met hetzelfde euvel kampen. Maar daarmee gaan ook weer de kansen voor een ontwikkeling, die naast de politieke ook een economi sche onafhankelijkheid doet ont staan. Daarvoor zou nodig zijn dat het exportpakket van Suriname wordt verrijkt, vooral kwalitatief zodat zoveel mogelijk Surinaamse werkkracht er zijn brood aari ver dient voor het produkt overzee gaai. Hierbij is nog builen beschouwing gelaten dat de Surinamer in Neder land kennis heeft gemaakt met een systeem van sociale zekerheden die hij niet graag zal opgeven bij remi gratie - iets vergelijkbaars tot stand brengen Suriname is voorlopig ondenkbaar, omdat de kosten ervoor de financiële draagkracht teboven gaan. En ook builen beschouwing bleef, dat zeker de niet-Creoolse Su rinamers - Hindoestammen en In donesiërs van afkomst - ongetwij feld weinig lust tot terugkeer zullen kunnen O'pbrengen, als ze niet zeker kunnen zijn zich in eigen land niet tot een zo niet vervolgde, dan toch niet geheel volledig in alle rechten geëerbiedigde minderheid te zijn. Tot dusver is er niets dat ivijst op een verbetering van het politieke klimaat in die zin. Zodat men, goede bedoelingen ten spijtvoorlopig zo min veel kan verwachten van de re migratie als van de economische on afhankelijkheid. BRUSSEL, 17-11. Ongeveer tien duizend Belgische jongeren beneden de 25 jaar, aldus heelt een recent onderzoek uitgewezen, zijn aan de drank. Die kinderen drinken niet al leen op jeugdclubs, maar ook thuis en op school. Op 18 november houdt de Belgische overheid dan ook een speciale voorlichtingsdag op de scholen, waar op het gevaar van drankgebruik wordt gewezen. Boek voor prins Bernhard DEN HAAG, 17-11. Prins Bern- hard heeft maandagmorgen op pa leis Soestdijk de journalist, tevens hoofd van de afdeling kabinet en voorlichting van de gemeente Zoe- termeer, de heer Jaap van der Zwan, ontvangen, die hem het door hem geschreven boek ..De dag dat het manna viel" (de voedseldroppings van Britse en Amerikaanse bom menwerpers boven hongerend Ne derland - 29 april 1945) heeft aan geboden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN BOSCH. Indien de minister van CRM een aankoopsubsidie wil verstrekken zal in het komende voorjaar de N.V. Heidemaatschappij Beheer het ruim 460 ha grote na tuurgebied „De Roverse Heide" overdragen aan de Stichting „Het Noordbrabantse Landschap''. ETTEN-LEUR. Vereinigte Glas- werke Vegla in Aken, blijft onver kort bij het stand punt dat de Ne derlandse dochteronderneming Ge vet ex in Et ten-Leur gesloten moet worden. Dat betekent ontslag voor 300 mensen. ROTTERDAM. Het Zuidhollandse eiland Voorne-Putten heelt ruim een uur te kampen gehad met een ge brek aan leidingwater. Een deel vaA het eiland was geheel van water verstoken, terwijl de rest bijna geen druk meer op de kranen had. De oorzaak was een gesprongen tran sportleiding van het Rotterdamse drinkwaterleidingbedrijf in de buurt van het dorpje Hekelingen. UTRECHT. De raad van bestuur van Akzo N.V. is bereid de vakbon den nadere informatie te verschaf fen over zijn investeringsbeleid in Nederland en over de mogelijke ge volgen daarvan voor de werkgele genheid in ons land. UTRECHT. De Spaanse dichter Marcos Ana heeft in de Kardagoor in Utrecht een fototentoonstelling over het verzet in Spanje geopend. Daarmee is een Spanje-manifestatie begonnen die twee weken zal duren. De manifestatie is georganiseerd door de solidariteitsbeweging Accion Fuego in samenwerking met de Utrechtse Jongerencentra. DRUNEN. De rijkspolitie van Drunen heeft de 32-jarige J. H. uit Waalwijk aangehouden op verden king van brandstichting in een boederij in het buurtschap Giersber- gen, gemeente Drunen. De man heeft bekend. Het motief van zijn daad is de politie nog niet duide lijk. DEN HAAG. De ministerraad is akkoord gegaan met een voorstel van minister Westerterp, waarbij wordt verboden om tijdens het rij den kinderen onder de twaalf jaar voor in de auto te laten zitten. MIDDELHARNIS. De 19-jarige K. Groen uit Herkingen (gemeente Dirskland) is bij een verkeersonge luk in Middelharnis om h.et leven gekomen. Een 15-jarige passagier is gewond naar het ziekenhuis in Dirksland gebracht. DEN HAAG. De ministerraad heeft besloten de personeelsbezet ting van het Centraal Bureau voor de opvang en begeleiding van Suri namers te verdubbelen. Thans zijn hier zestig mannen en vrouwen werkzaam. De verdubbeling is nood zakelijk in verband met de toegeno men werkzaamheden, aldus heeft premier Den Uyl vrijdagavond mee gedeeld op zijn wekelijkse perskon- ferentie. NIJMEGEN. De direktie van de Controls Maatschappij Europa b.v. heeft in Nijmegen meegedeeld 136 personen te zullen ontslaan voor het eind van het jaar. Volgens de di rektie is het bedrijf er niet in ge slaagd financiële steun van de over heid te krijgen voor voortzetting op de huidige grootte. 's GRAVELAND. Eind november zullen ruim vijfduizend vrijwilligers Nederland intrekken om verwaar loosde knotwilgen van hun overtolli ge pruiken te ontdoen. Vroeger ge beurde dit knotten door de boeren die het hout nodig hadden voor be drijf of huishouding, SCHIEDAM. De klassis Schiedam van de Gereformeerde Kerken heeft in een telegram naar de Generale Synode van de Gereformeerde Ker ken een fel protest laten horen tegen de uitspraak van de vergadering van de Verenigde Naties over het Zionisme. NIJMEGEN. De vraag in hoeverre bij behandeling van patiënten het maatschappelijk aspekt aanleiding is tot. medische klachten, stond centraal tijdens het kongres eerste lijn gezondheidszorg in Nijmegen het werd georganiseerd door het Nijmeegs overleg eerste lijnwerkers, de aktiegroep medicijnen Nijmegen, de Medische fakulteitsvereniging en de Nijmeegse eerste lijngroep. DEN HAAG. Het Nederlandse pu bliek heeft zijn aankopen van duur zame konsumptiegoederen met vijf procent beperkt. Dit blijkt uit do jongste gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Pensioen: zelf kiezen DEN HAAG. 25-11. ledei mens zou zelf moeten bepalen J wanneer hij van het beroeps- f leven overstapt naar een vrije-tijdsleven oftcivel pen sionering. De huidige regeling dat iedereen op zijn 65-ste moet stoppen met werken leidt in veel gevallen tot on bevredigde en zelfs traumati sche situaties. Dit heeft pro fessor dr. J. A. Stalpers ge zegd ter gelegenheid van de manifestatie „Dag ouwe dag" in het congresgebouw in Den Haag. In zijn rede benadrukte pro fessor Stalpers de noodzaak om bejaarden meer op te ne men in het maatschappelijk gebeuren. Naast een vrijwilli ge pensionering zou ook het „uitbouwen van een hobby ten bate van de samenleving" hieraan mee kunnen werken. (Vervolg van pag. 1) als Nederlandse staatsburgers. Maar wij leven gelukkig ook in een land waar wij menselijk met elkaar wil len omgaap, óók als iem/nd eens uit gegleden is. Er zijn ^e sekretaris herhaaldelijk mogelijkheden gège-' ven zich te herstellen en al deze kansen heeft hij van de hand gewe zen. Onze geschorste gemeentesekre- taris zelf heeft het ons onmogelijk gemaakt een ander besluit te nemen dan wij nu moeten doen. Met Maar ten Luther zeg ik: hier sta ik. ik kan niet anders. De heer Witte dient door ons ontslagen te worden als gemeentesekretaris van Brouwers haven". „Andere manier" De heer C. J. Nelisse (P.C.G.) vond dat deze zaak op een andere manier opgelost had kunnen worden. Vol gens hem was de raad te weinig bij. deze materie betrokken en was het meest in het kollege afgehandeld. Z.i. ware het eenvoudig geweest om de verschuldigde post af te trek ken van de computersalarisstaat. De heer Nelisse zei zich dan ook niet met het voorstel van b. en w. te kun nen verenigen en zich van stemming te onthouden. Zijn' fractiegenoot, de heer J. A. v. d. Bijl zei dat er nu een beslissnig dient te worden genomen. „Ik geef toe dat ik in het begin deze zaak verkeerd heb gelaxeerd. Na diep be raad, waarbij ik mijn geweten geen geweld wil aandoen heb ik besloten het voorstel niet te steunen en mij eveneens van stemming te zullen onthouden". Na de uiteenzetting door de frak- tievoorzitters, die door de talrijke aanwezigen, op de tribune, waaron der de heer Witte, onder grote stilte werden aangehoord beantwoordde de voorzitter de sprekers. Burge meester Schouwenaar zei zelden zo'n dramatische vergadering te hebben voorgezeten. „Mevrouw Loschacofl' heeft de betrokkenheid over de in termenselijke verhoudingen juist ge typeerd. Ik betreur het dat de heer Nelisse bij dit punt enige twijfels oproept. Juist de menselijkheid speelde in het kollege van b. en w. een eerste rol. Daarom heeft het na een jaar lang voorzichtig manoevre- ren thans geleid dit voorstel te doen in een openbare vergadering. Dit ge val is geen zaak die ons een enkele keer is overkomen maar het. is meer dan een incident, dat helaas gerepe teerd werd en tenslotte is ge-esca- leerd. Het heeft het college gespeten dat het niet leidde tot instemming bij betrokkene, zoals werd verwacht om op zijn schreden terug te keren. De afgelopen weken heeft ieder raadslid in alle rust m^t menselijke overwegingen de tijd gehad om lot dit besluit te kunnen komen. Openbaarheid De goede bedoelingen werden ech ter doorkruist door hetgeen we in do pers hebben gelezen. Hoewel wij niets tegen openbaarheid hebben was het bij ons het menselijke as- pekt om deze affaire uit de open baarheid te houden, zeker in het be lang van betrokkene. Het kollege vond het des te vreemder dat de heer Witte zelf deze zaak in de open baarheid heeft gebracht. Het waren slechte adviseurs om dit te doen; men had hem moeten weerhouden om de mogelijkheden open te hou den, lot corrigering van zijn gedrag. Wat het college het meest frappeert is de opmerking van de heer Nelisse. „Bij zulke zaken is het juist de raad die het college kritisch moet volgen". Er is nooit getwijfeld aan de inte griteit van betrokken funktionaris, maar wanneer deze eerlijk belooft het betreffende bedrag te zullen te rug storten en wanneer deze eerlijke belofte nooit is nagekomen dan mo gen we stellen dat het college goed heeft gehandeld. Het heeft het col lege diep beroerd. We willen duide lijk stellen dat in januari van dit jaar het kollege voor ëen voldongen feit werd gesteld. Op 20 januari d.a.v. is de raad volledig ingelicht en werden de gevoelens en de zienswij zen van de raadsleden vernomen. Alle raadsleden waren toen una niem van mening dat hiertegen moest worden opgetreden". De voor zitter stelde dat hij zelf toen nog aan de noodrem heeft getrokken om respijt te geven teneinde de ge meentesekretaris alsnog de gelegen heid te geven op zijn schreden terug te keren. „Dit had hem en ons allen veel leed bespaard. Nu hebben we deze zware last het gehele jaar moeten meetorsen. Teneinde volledige inza ge te verstrekken van deze gehele materie hebben we niet geschroomd om de drie fraktievoorzitters alle op deze zaak betrekking hebben stuk ken ter inzage te geven en samen met het kollege adviezen te vragen en in te winnen". „Dramatische vergadering" De heer Schouwenaar besloot zijn toespraak met de opmerking dat dit wel de meest dramatische vergade ring is geweest die door de raadsle den werd bijgewoond en door hem werd voorgezeten. „Laten we hopen dat een wijs be sluit genomen zal worden zowel voor het algemeen belang der ge meente als voor betrokkene zelf." De heren v. d. Bijl en Nelisse, die niet aan de stemming wensten deel te nemen verlieten-hierop de raads zaal. Alvorens tot stemming werd over gegaan legde het derde lid van de P.C.G.-fraktie, de heer A. C. Dale bout nog een korte verklaring af. Hij zei van mening te verschillen met zijn twee fraktiegenoten en wenste wèl te stemmen. „Het is een dieptreurige zaak en hij kon nog steeds niet begrijpen dat het mogelijk is geweest dat iemand zo ver kan afglijden". Burgemeester Schouwenaar zei dal deze affaire regelmatig op tafel is gelegd. „Het gaat ons niet om f 800,achtduizend of tachtigdui zend gulden, maar om het principe van de zaak." Hierna werd het voorstel door de 8 aanwezige raadsleden aangenomen om de heer Witte per 1 maart 1976 eervol ontslag te verlenen. LONDEN, 17-11. Was de trouw ring die zij van haar Andreas had gekregen te ruim? In ieder geval raakte de 18-jarige Marina Andreou uit het Grieks-Cyprische plaatsje Limassol hem kwijt toen zij na de wittebroodsweken terugging naar haar werk als druiveninpakster op een exportbedrijf. In Londen, 4000 kilometer verder op, zag groentenvrouw Kathleen Mole enkele weken geleden iets schitteren tussen haar druiven en dankzij tussenkomst van het Grieks-Cyprische handelscentrum in de Britse hoofdstad kon een dolge lukkige Marina haar trouwring weer aan de vinger schuiven een week voor de eerste verjaardag van haar huwelijk. Advertentie Voor uw familiedineetje Om iets rond te maken Voor uw verjaardagsetentje Om iets goed te maken Voor uw personeelsdiner Om lekker te eten Voor uw huwelijks-déjeuner Om u te laten verwennen Voor het jubileum van oom Dick Om heter goed van te nemen Voor een goeie Tournedos T EÜ Ring Ouwerkerk Telefoon 01114-1241 (niet allen tegelijk a.u.b.) Zwaar gewond bij schietpartij AMSTERDAM, 17-11. De Amster damse recherche zoekt een 35-jarige man, die zondagavond in een wo ning in de Manegestraat in de hoofdstad de 27-jarige J. Baar heeft neergeschoten. Het slachtoffer is er volgens de politie ernstig aan toe. I-Iij werd met drie kogels in het bo venlichaam naar een ziekenhuis overgebracht en onmiddellijk ge opereerd. PARAMARIBO. De staten van Su riname zijn maandag vrijwel zonder voorbereiding begonnen aan de be handeling van de landsverordening (wet) die nodig is voor de aanvaar ding van de rijkswet, waarin Suri names onafhankelijkheid wordt ge regeld. Wal biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 19 NOVEMBER NED. I: Kanshebbers voor de nationale hitparade worden opge diend in AVRO's Toppop-tipsdat het middagprogramma opent. Na het hitwerk volgt het programma Kies je sport, waarin ditmaal alles over basketbal wordt verteld. Een wedstrijd wordt gespeeld door jeugdteams uit Rotterdam en Am- steredam. Tot bij vijven wordt de film De laatste neushoorn getoond. De naam van deze laatste, nog le vende neushoorn in een natuurre servaat in Oost-Afrika is Black Beauty. Tot slot van het middag programma het tweede deel van Verdtvijnende werelden. De kijkers worden naar de M ent atv aien-eilan den verplaatst die ten westen van Sumatra liggen. De NOS verzorgt het avondprogramma. Vanaf zeven uur eerst aktualiteiten uit de regio DAMESTASSEN *.1^ /f~\ Elegant, j] toonaangevend er. ruin* keu* //i DAM 9 IENGKEEK LEDERWAREN ZtERIKZEE in de rubriek Van gewest tot gewest. Er worden beelden getoond van o.a. een dagverblijf voor gehandicapten in Doetinchem en van de Pelmolen in Rijssen. Vanavond het vijfde deel van de serie Boeren, bonzen en bom men. Tredup begint chaiittmgebrie- ven te schrijven in een stijl waarin z'n vrouw dat ook al gedaan heeft. Maar Stuff doorziet de zaak. Het programma Muziek om naar ie kij ken brengt acht madrigalen van Monteverdi gekozen op thema liefde en jaloezie. Na het journaal volgen tot kwart voor elf de drie bekende rubrieken Den Haag Vandaag. Stu dio Sport en Panoramiek. In dit laatste programma wordt aandacht geschonken aan de problemen van Portugezen die in Angola xvoonden en naar hun vaderland zijn gevlucht voordat vorige week Angola onaf hankelijk werd. NED. I: De VPRO durft het van avond aan drie uxtr zendtijd te be steden aan één onderwerp. Dat on- derwerp is de Verenigde Staten xwn Amerika, die bijna aan hun twee honderdjarig bestaan toe zijn. De uitzending van vanavond is er nog slechts één uit een hele reeks. De droom en het ontxvaken is de titel die gegeven is aan het drie uur du rende programma. Het bestaat uit twee films, die ingaan op de vragen hoe de Amerikaanse droom er uitzag en wat er na het ontwaken van is overgebleven. Als eerste film wordt getoond The unquiet death of Julius and Ethel Rosenberg. Deze film gaat over de exekutie van het echtpaar Rosenberg dat van spionage beschul digd iverd. Daarna volgt een rol prent over de ontnuchterde Ameri kaanse samenleving na de oorlog in Vietnam, die Hearts of minds als titel draagt. De vooravond is voor het IKOR, dat begint met het tweede deel van de reeks Heeft de regen een nader? Vervolgens komt het IKOR nog met de informatierubriek Kenmerk. WOENSDAG 19 NOVEMBER NED. I: 10.00 Schooltelevisie15.30 Toppop; 15.45; Kies je sport; 16.10 De laatste neushoorn; 17.00 Verdwij nende werelden; 18.00 Schooltelevi sie; 18.15 Teleac; 18.45 Staatsloterij; 18.55 Nieuws; 19.05 Van gewest tot gewest; 19.50 Politieke partijen; 20.00 Boeren, bonzen en bommen; 20.55 Muziek om naar te kijken; 21.35 Journaal; 21.50 Den Haag vandaag; 22.05 Studio Sport; 22.30 Panora miek; 23.15 Journaal. NED. II: 18.45 Brigadier Dog; 18.55 Nieuws; 19.05 Heeft de regen een vader; 19.30 Kenmerk; 20.00 Jour naal; 20.25 Socutera; 20.30 De droom van het ontwaken; 23.30 Journaal; 23.35 Teleac. 57 „Ze heeft namelijk alle bepalin gen, die ten mijne gunste zijn opge nomen, bewust gesaboteerd. En als het aan mijn ex-echtgenote ligt, me neer, steekt ze ook die dertigduizend gulden nog eens in haar zak. Steil u uw verkoopaktiviteiten voor wat het huis aan de Kapitein Nemolaan be treft. maar uit. U hoort te zijner tijd wel de voorwaarden, waaronder ik voorwaardelijk toestemming geef tot een eventuele verkoop. Van een ad- vokaat. Zegt u dat maar tegen uw cliënte. Want zo min als ik tot op heden die vier en twintig honderd gulden rente heb ontvangen, zo min zal ze na de verkoop bereid zijn mij die dertigduizend gulden te geven." De man had nu wel begrepen, dat meneer Van den Ogenaller helemaal geen zacht eitje was, zoals zijn cliënte had voorgeschilderd. Het enige, wat hij nog kon zeggen, was: „Dat kon u wel eens heel wat geld gaan kosten, meneer." Van den Ogenaller stond opge wekt op, wetende dat hij deze eerste ronde op punten had gewonnen. „Dat zien we dan wel weer, niet? Ik heb overigens helemaal geen haast om te verkopen. Waarom zou ik? Voor hel overige wens ik u een prettig weekeind." Hij wachtte geen weergroet af. maar toen hij op zijn fiets wegreed, zag hij de man nog altijd in zijn le deren leunstoel zitten. Man, ik gun je je sukses in deze business, maar bij mij moet je niet aankomen mei doorzichtige smoesjes als formaliteit en tekent u hier even, dan is de zaak in orde. Dat laatste geld. wat ik nog tegoed heb. laat ik me niet ontglip pen." Ruim zeven uur was hij thuis, want het was zeker ruim een half uur rijden van het ene dorp naar het andere. Grada was in de keuken be zig toen hij doorliep. „Hallo! M'n briefje gevonden?" „Ja. Ik heb T eten in de oven, blijft het warm. Neem alvast een drankje; met een minuut of vijf heb ik alles op tafel." Tijdens de maaltijd vertelde hij, hoe hij bij Van Vriezen was gevaren. Grada lachte. „Die zal wel lelijk op zijn neus gekeken hebben, niet? Heb je werkelijk dat bedrag aan rente tegoed?" ..Natuurlijk. Ze hoeft geen aflos sing te betalen, zolang ik geen ali ment ut ie eeef. maar ze is wel ver plicht halfjaarlijks de rente over te maken. Maar dat heeft mevrouw Colippe nog nooit gedaan en als het aan haar ligt, zal ze het ook nooit doen. Ik moet bij een eventuele ver koop nog donders goed opletten, an ders boort ze me die dertigduizend ook nog door de neus. En die wil ik toch echt wel houden. Ik ben er bij de scheiding toch al bekaaid van af gekomen." „Je had Van Al'ngen, he? Hij is toch wel een goeie advokaat, maar heeft wellicht niet voldoende erva ring in echtscheidingszaken. Als strafpleiter is hij prima. Je leest zijn naam wel eens in de krant bij een rechtszaak." „Ik wil in ieder geval ditmaal een ander hebben. Weten jullie bij geval daar - op je kantoor - een bekwa mere raadsman in dergelijke kwes ties?" „Ben je nog bij Yolanda geweest sinds dinsdagavond?" Ze knikte. „Die griet weet nergens meer van, snap je dat nou? Ze weet enkel, dat ze w oensdagsmorgens wakker is geworden op de bank in de voorkamer. Gekleed. En met een zware hoofdpijn. door HENK VAN HEESWIJK De man grinnikte. „Je zou zo zeggen, he? Ze was ongeveer lave loos." „Schandalig. Nu jaik maakte me bezorgd en belde van kantoor, woensdagmiddags maar kreeg geen gehoor. Een uur later evenmin. Dus reed ik er woensdagsavonds heen. Ze was thuis en zag er uit! Om van te schr'kUen! Alsof ze een week ach ter elkaar dag en nacht aan de boe mel was gewest. Ze heeft me nooit gemogen, maar liet me toch binnen. Nou, op haar verzoek heb ik nog eens precies verteld, wat er is ge beurd. Dat we om ru'm half één thuiskwamen en haar wagen de inrit blokkeerde. Dat we haar op de stoep vonden met een half leeg gedronken fles whisky in de hand. Heel netjes gezegd: Heel netjes gezegd: behoor lijk aangeschoten. Dat we samen haar in de grote wagen hebben ge stouwd, dat ik haar naar huis heb gereden en jij achter me aan kwam met mijn wagentje, dat we haar toen opnieuw vanuit de auto naar bin nen hebben gesjouwd en op de bank in de salon hebben gelegd." Ben wist het allemaal. In haar wa gentje had Grada hem thuisge bracht. Toen was het intussen al over tweeën. Hij had haar uitgeno digd nog even binnen te komen en had koffie gezet. Zo hadden nog koffie gedronken en een sigaret ge rookt. Pas tegen half drie was Gra da weggereden. „Laat ik de rest dan ook maar /eggen: ze heeft me alles verteld. Josses, wat was die meid overstuur. Ik heb haar gewoon moeten kalme ren. Ze wil haar huis verkopen, maar dat is onmogelijk". (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 4