SINT KREEG HARTELIJKE BEGROETING IN DORPSHUIS RENESSE STREEKNIEUWS Havenplein 6, Zierikzee: Een Internationaal Adres. Succes voor „Kort Dag"-popgroep in „Brogum" Bruse raadsleden zagen riolen op de monitor Raad Westerschouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Di„SdaB 18 november 1975 Nr. 21796 3 Burgemeester: „heleboel mogelijk" Daarna barstte het feest helemaal los. Verschillende kinderen en ook een enkele volwassene mochten bij de Sint op het podium komen om iets ie zeggen of een liedje te zingen. Tussen door strooiden de „Pieten", die zoals gewoonlijk weer voor de nodige malle fratsen zorgden, han denvol pepernoten de zaal in. Ge durende een uurtje bleef de Sint op het podium. De kinderen werden tussendoor door de Pieten getrak teerd op een ijslolly. Toen de Sint de zaal verlaten had was er bij de uitgang voor ieder kind nog een bon voor een zak frites. Met deze geslaagde verwelkoming van de Sint is de winkelweek in Re- nesse geopend. Volgende zaterdag 22 november is er in het kader van de winkelweek 's middags 2 uur een „fclderdropping" vanuit een vliegtuig. Burgemeester H. P. Everwijn had zaterdag een druk St. Nikolaas-dagje. Te Renesse was hij aktief, maar te Haamstede greep hij snel naar een trompet om- zijn 5-december-toontje mee te blazen. Een pré van deze burgemeester; als hij een instrument ziet gaat hij er voor zitten of blaast een partijtje mee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 15-11. Zaterdagmiddag maakte Sinter klaas te paard zijn iutociit in Renesse. Ondanks de regen hadden tegen twee uur dc muzikanten van de Renesse-fanfare „Luetor et Emergo" en een groot aan tal belangstellenden, onder wie natuurlijk zeer veel kinderen, zich bij het dorpshuis verzameld, 0111 ge zamenlijk de Sint tegemoet te gaan. Om twee uur vertrok de stoet met Luetor et Emergo voorop. Op de Hogc- zoom ter hoogte van Bonafide ontmoette men de Sint. Dc Sint. die gezeten was op zijn schimmel was in het gezelschap van vier enthousiaste Zwarte Pieten. Met de Sint en de Pieten in stoet maakte men rechtsomkeert en nadat men nog een rondje door het dorp gemaakt had ging men terug naar het dorpshuis. Daar steeg dc oude Sint van zijn paard en ging naar binnen. Vervolgens kon iedereen het dorpshuis in gaan om in de zaal, een plaatsje te zoeken, Luetor et Emergo nam ondertussen plaats op het po dium en zorgde voor een passende muzikale omlijsting. Toen iedereen een plaatsje had gevonden betrad de Sint met zijn gevolg de zaal. Bij het podium gekomen werd de Sint verwelkomd door de burge meester van Westerschouwen, de heer H. P. Everwijn. De burgemees ter zei blij te zijn de Sint weer eens in Renesse te kunnen verwelkomen. De laatste jaren had de burgemees ter de Sint steeds in Haamstede be groet. De burgemeester merkte verder op dat het nog geen 5 december is. maar dat de middenstandsvereniging Renesse 't leuk vond reeds nu de komst van de Sint feestelijk te vie ren. „Niet alleen de kinderen maar ook de groten zien vol verwachting uit naar wat u voor hen hebt mee gebracht". Vervolgens vertelde de burge meester dat in Renesse een heleboel mogelijk is. Hij zag dit bewezen in de recentelijk gehouden bazar, die door personeel en oudercommissie van de basisschool in Renesse was georganiseerd. Dankzij de medewer king van jong en oud had deze ba zaar maar liefst ruim f 4500 opge bracht. De burgemeester sprak zijn hoop uit dat de Sint dit zal weten te waarderen. Er zijn ook nog wel wensen voor Renesse. Zo speet het de burgemees ter zeer dat het jeugdwerk in 't Kot je. dat door de gemeente werd ge- subsidieerd, gestaakt moest worden omdat er geen leiding te vinden is. Ten aanzien van de sport merkte burgemeester Everwijn op dat hij niet over politiek wilde praten om dat het in Spanje zowel als in Ne derland niet altijd allemaal klopt, maar de „beide Johannen'' moeten terug komen, want die hebben we in Nederland nodig. Sportakkoiuodatie Aangaande de sport in Renesse Icon dc burgemeester de Sint zeggen dat dc s.v. Renesse een akkomodatic krijgt die klinkt als een klok. In de gemeente blijven voor de sport ech ter ook nog wel enkele wensen be slaan. De rijvereniging evenals de motorsportvereniging zoeken nog naar een geschikt terrein. Advertentie De burgemeester eindigde zijn welkomstwoorden met het uitspre ken van de hoop dat Sinterklaas zowel als alle kinderen fijne Sinter klaas-weken zullen hebben. De Sint beklom na deze vriende lijke woorden het podium om van daar af ook enkele woorden te spre ken. Hij zei dat hij 's morgens vanaf de Schelde had getelegrafeerd of hij ondanks de mist wel binnen kon komen en dat hem geantwoord was dat hij toch vooral moest komen om dat iedereen zo vol verlangen op hem wachtte. Vergadering „Beter Wonen" Op maandag 24 november houdt de Woningbouwvereniging „Beter Wonen" de algemene ledenvergade ring in „Mondragon" (foyer). Bestemmingsplan „Oudeweg" De afgelopen jaren zijn twee po gingen om aan het terrein van de Coöp. Groenvoerdrogerij Schouwen- Duiveland - sinds de beëindiging van de bedrijfsaktiviteiten ter plaatse - een nieuwe passende bestemming tc geven, mislukt. Aldus delen b. en w. mee in de aanbiedingsnota gemeentebegroting 1976. De aanleiding van het bestem mingsplan „Oudeweg" werd gevon den in de wens van de groenvoer drogerij het door de bedrijfsbeëindi ging onrendabel geworden terrein, af te stoten. De mislukte pogingen om aan het terrein een nieuwe bestemming te geven betrof eerst de vestiging van een aannemingsmaatschappij, en daai-na van een grootwinkelbedrijf in de levensmiddelenbranche. B. en w. delen mee dat het thans de bedoeling is op het terrein een garage-servicebedrijf te stichten. Daarbij is de bedoeling twee reeds bestaande vestigingen, waarvan één in de binnenstad van Zierikzee en de ander elders op Schouwen-Duive land, zullen worden samengevoegd. Voor de realisering hiervan, aldus b. en w>, is een herziening van het vigerende plan, dat voor het gebied een agrarische bestemming aangeeft, noodzakelijk. Inmiddels is met het vooroverleg een aanvang gemaakt. Rekord kabeljauw ZIERIKZEE, 15-11. Ieder jaar vindt er lussen de leden van de H.S.V. Oosterschelde een sportieve strijd plaats om het vangen van de zwaarste vis. Nadat in maart hiervoor een kabeljauw van 12 pond is aangemeld is de laatste we ken hierin verandering geko men. Eeti succesvolle henge laar op dit gebied is A. Beeke die een viertal kabeljauwen bij Levensstrijd wist te van gen. Met een van zijn zwaar ste kabeljauwen bracht hij de stand van de zwaarste vis op 18 pond en 2 ons. Wie van de hengelaars verhoogt deze sco re en vangt een grotere? WESTERSCHOUWEN Afd. Ned. Ver. van Huisvrouwen Recentelijk hield de afdeling Wes terschouwen van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen een voorlichtings avond. waax*op een 16-tal Suri naamse dames was uitgenodigd. Na dien kwamen de leden bijeen voor het maken van kerstkaarten en ver sierselen. Een volgende bijeen komst zal plaats vinden op dinsdag 25 november a.s. in „Westenschöu- wens Welvaren". Dan wordt een voorlichtingsavond over reformear tikelen gehouden. Op dinsdag 2 de cember wordt het St. Nicolaasfeest gevierd in de „Koebel" te Burgh. Eveneens in de „Koebel" wordt het kerstfeest gevierd op 16 december. BURGII Uitvoering zangvereniging NUTSSPAARBAIVK ile ideale aezinsbank Persoonlijke leningen DREISCHOR: Ring. donderdags van 11.00— 12.00 uur. /.lEKIKZEE Vogelvereniging „Zang en Kleur" Op 21 en 22 november a.s. houdt de Vogelvereniging „Zang en Kleur" afd. Schouwen-Duiveland de jaar lijkse tentoonstelling in de Graan- beurs van het Huis van Nassau te Zierikzee, Ook dit jaar hoopt de vereniging een variabele koliektic vogels in kleur en soort aan het pu bliek te tonen. Als attraktie vinden er verlotingen plaats o.a. door mid del van het rad van avontuur, met vele aantrekkelijke prijzen. Voor tijden: zie agenda. Vergadering Afd. C.P.O. Dc afdeling Schouwen-Duiveland van do C.P.B. organiseert op woens dag 26 november een bijeenkomst in het hervormd verenigingsgebouw. Het wordt een ontspanningsavond verzorgd door de leden. Filmvoorstellingen Deze week vrijdag, zaterdag en zondagavond en volgende week dinsdagavond wordt in de Zierik- 'crsr Concertzual vertoond een film inrl I-Vlet Sella ..Iji.' brullei van de eeuw' (The return of the Pink Panter). De „Rose Panier is dc grootste diamant ter wereld. Peter Sellers als in.spekleur Clouseau is de enige die de diamant kan 'opsporen. de maaksels van de kinderen, de liedjes, het samenspelen, de Sinter klaas- en Kerstviering. Auto confra huis Door gas te geven in plaats van te remmen reed mevrouw O. K. uit Bochem maandagmiddag in dc Noordstraat te Haamslede met haar personenauto tegen de woning van de heer F. F. Mevr. O. K. kwam met de schrik vrij maar haar auto werd totaal vernield, terwijl de wo ning van de heer F. F. schade op liep aan een kozijn en de deur, Korstmossenexcursie Natuur- en Vogelwacht Op zondag 22 november organi seert de Natuur- en Vogelwacht Schouwen en Duiveland een natuur wandeling. waarbij in het bijzonder aandacht besteed zal worden aan de korstmossen. Hierbij zal aanwezig zijn drs. M. Hennepman. die ver bonden is aan het Herbarium in Leiden en een kenner is op het ge bied van korstmossen. Na de buiten exkursie zal drs. Hennepman nog het een en ander vertellen over de korstmossen en dit verduidelijken met dia's. Dit laatste vindt plaats in de Hervormde win- terkerk van Haamstede,- waar ook koffie verkrijgbaar zal zijn. BROUWERSHAVEN Verkoop Welfare-goederen Op zaterdag 22 november wordt in het pand Markt 33 te Brouwers haven een bazar gehouden, .waarop Welfare-goederen worden verkocht. Er zijn stellig dc nodige aardige St. Nicolaas-surprises te vinden. Bo vendien zijn, er de nodige'attrakties. Voor tijd: zie agenda, Afd. Plattelandsvrouwenbond Op dinsdag 25 november verga dert in het Jeugdgebouw de afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Een cau serie wordt gehouden over het on derwerp: „De kuituur van de Maya's". OUWERKERK Verkoop Welfare-goederen Donderdag 20 november a.s. is er in het Groene Kruis-gebouw te Ou- werkerk van 2 tot 5 uur een verko ping door de plaatselijke Welfare- afdeling van liet Nederlandse Rode Kruis. Aanwezig zijn gemaakte handwerken en er is een ruime sor tering „van alles wat", zoals o.m. St. Nicolaas-cadeautjes. De afdeling Welfare houdt tevens een verloting. De trekking hiervan heeft reeds de zelfde middag plaats. Gehoopt wordt op een flinke belangstelling. BRUINISSE Bazar Welfaregoederen Donderdagmiddag 20 november wordt in de rekreatiezaal van het. bejaardentehuis „In 't Opper" de handwerkjes die de bewoners en an deren hebben vervaardigd te koop aangeboden. Iedereen is hartelijk welkom de gevarieerde kollektie handwerken te komen bekijken. Vooral met komende Si. Ni colaas op handen, zijn er mogelijk aardige ar tikelen bij die als Sinterklaaskado kunnen dienen. Advertentie Internationaal? Ja, want ik ben lid van het Edel- syndicaat Nederland. f Een groep van ruim j dertig juweliers. Die hun W neus over de grenzen steken. Voorbeelden? De progressieve horloges van I Golana-Zwitserland. De Quartz-horloges van ja, Briljant uit Antwerpen én Amsterdam. Enzovoort. U móét komen kijken. Seiko uit Japan. Modern l zilver van Spaanse edelsmeden.. E.S.juwelier ZIERIKZEE. 17-11. Zondag vond in het gebouw van jeugdsoos „Bro gum" een optreden plaats van de nieuwe Zierikzeese popformatie „Kort Dag". De nieuwe band boekte in „Brogum" groot succes: veel jon geren uit alle delen van Schouwen- Duiveland waren naar Zierikzee ge komen, om het optreden van deze groep mee tc maken. „Kort Dag" bestaat uit Kees Schot, piano, orgel en zang; Lou'v. d. Werve, basgitaar; Gijs v. d. Ende, slaggitaar, combo en zang; Leen de Waal, sologitaar en Frank Güijamsc' drums. De groep heeft zowel (hu moristische) Nederlandstalige lied jes als v undergi-ound-popmuziek op het repertoire, met daarbij een ge weldige lichtshow. Gespeeld worden ook enige zelfgeschreven werkjes, zoals de Kort Dag-melodie en Ca- ballero. Het optreden in „Brogum" leverde een geweldige ovatie op van het jeugdige publiek, zodat zeker ver wacht mag worden dat de nieuwe Zierikzeese popgroep nog van zich zal laten horen. Kollekte „Jantje Beton" De kollekte voor „Jantje 801011" die de afgelopen week te Bruinisse werd gehouden bracht het mooie bedrag op van f 528,84. Vorig jaar wa? de opbrengst f 500, dus dit jaar f 28,84 meer. Koliektantes en gevers worden hartelijk bedankt voor dit mooie resultaat. „K"apelle NIEUWERKERK17-11. Wie de Rijksweg verlaat, richting Ouwerkerk, komt een bord tegen met het opschrift: „Ka- pelle. Gem. Duiveland"Komt men uit de richting Ouwer kerk naar de Rijksweg, dan treft men eveneens zo'n bord aan. Van verschillende zijden intussen wordt ge-attendeerd op de blijkbaar gewijzigde schrijfwijze. Vroeger was het Capelle en dat is ook juist. Het is nu blijkbaar r,K"apelle geworden. GRONINGEN. Dc 21-jarige H. C. L. uit Groningen, die maandagoch tend door de Groninger politie werd aangehouden, verdacht van moord op de 21-jarige Riny van der Heide, heeft een bekentenis afgelegd. „Nu met Hope" De Burghse zangvereniging „Nu met Hope", die onlangs haar 70-jarig bestaan vierde, geeft vrijdag 21 no vember haar jaarlijkse uitvoering in de rekreatiezaal van de camping „Duinrand" aan de Hogeweg te Burgh. Onder leiding van de diri gent de heer M. Hogenstein. en met begeleiding van de pianiste me vrouw E. Vos-Simons. zullen deze avond een tiental zangnummers ten gehore worden gebracht. Verder zal op deze uitvoering medewerking worden verleend door dc toneelver eniging „Platogo" uit Goes, die het blijspel in drie bedrijven „Een aap op visite" voor het voetlicht zal brengen. HAAMSTEDE Ouderavond peuterspeelzaal Dc peuterspeelzaal in Haamstede hield dezer dagen een goed bezochte ouderavond. De speelzaal die bin nenkort in Renesse van slart gaat, was ook vertegenwoordigd. Op deze bijeenkomst nam hel peuter- en kleuterboek een belang rijke plaats in: de Schouwe biblio bus had voorbeelden van allerlei aardige en leerzame kindei boeken uitgezocht uit eigen voorraad, waar in iedereen kon rondsnuffelen. Mej. T. Goossens van de Centrale Biblio theek Zeeland gaf toelichting, o.a. met dia's over een kinderboek. Na de pauze kwam het huishou delijk rvdcHlf. aan d< mrl m aarna tenslotte een van dc leidster: mcvi L. v. d. Schelde, aan het woord kwam over de peuters en de speel zaal. Vragen en opmeikingen van de ouders haakten hierop 111, o.a. over BRUINISSE, 17-11. De leden van de gemeenteraad van Bruinisse kre gen een inzicht in de toestand van de riolering van de gemeente. Niet dat men daarin een rondwandeling maakte. Zoiets kan alleen in grotere steden, de afmeting van de buizen is daarvoor te klein, maar de moderne techniek vangt dit wel op. Op een z.g. monitor, kon men zien waar na de grote schoonmaak dooi de firma Zegwaard mankementen zalen (verzakkingen, scheuren enz.) terwijl duidelijk aan de „moet" die was achtergelaten te zien was, hoe hoog de hoeveelheid modder voor de schoonmaak in de buizen had ge staan. Ook bleek het nogal eens voor te komen, dat „bouwcemcni" in een rioolput 'was gedeponeerd. Dit bouwcemcnt. koekt natuurlijk vast en vormt een obstakel voor een goede doorstroming. Ten laatste was gekonstaleerd, dat olie en vet via het riool was'gespuid iets wat indruist tegen de belangen van een schoon milieu. De vermoe delijke daders van deze laatste niet door de gemeente te tolereren over tredingen kregen een ernstige waar schuwing en op hen zal in de toe komst ernstig worden gelei. De-ka mera. die door de buizen wordt ge haald brengt deze en andere over tredingen in het vervolg wel aan het licht. (Vervolg van pag. 1) trokken om nu de overeenkomst die is aangegaan met. de twee die nog aanwezig zijn ongedaan te maken. Hoewel het kollege formeel juist heeft gehandeld had de heer Hen- drikse toch liever gezien dat men dc huuropzegging had opgeschort, mede gezien de veranderde situatie rond de Oostenrijkse woningen. Mevrouw Friderichs-Landegent wilde nog geen standpunt bepalen, daarvoor zou zij eerst fraktieberaad moeten hebben. „Het door het kol lege ingenomen standpunt kunnen wij wel billijken, maar wij moeten het ook van de menselijke kant be kijken." De heer L. Ticleman vond het verschrikkelijk jammer dat hetJcoi- lege pas in het voorjaar van 1976 met plannen ten aanzien van de woningen ter tafel zal komen. „In de raadsvergadering van 28 juli jl. heb ik reeds gepleit voor een perma nente bewoning waarbij toen het kollege op zich heeft genomen een "nadere studie van dit probleem te maken." Hij vroeg zich af of het gezag niet was ondermijnd doordal eerst de huur vereniging op bezoek bij de mi nister is geweest en pas daarna het kollege. Nu er geen dreiging meer is van blokkering in de woningbouw voelde hij er voor de twee huurop- zegginsgbrieven terug te nemen. Dc raad ging akkoord met het voorstel van het kollege om alles nog eens rustig te overdenken, en het in de volgende raadsvergadering aan de orde te stellen. Tijdens de verga dering kregen de raadsleden de ge meentebegroting over 1976 aange boden. De gewone dienst sluit met een post onvoorzien van f 69.610.49 en een totaal van f 16.681.200.18. De kapitaalsdienst heeft een na delig saldo van 1' 4.847.192,57. De ont vangsten een post van f 24.588.164,03 en voor uitgaven f 29.435.356,60. ZIERIKZEE. Iets bijzonders op de Chr. Kleuterschool Reho'.wihte Zierikzee was een les in bloem schikken voor dc leerlingen. Het ging bij de kleintjes echt ■'an harte. Jeugd en bloemen, ze behoren ook best bij elkaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3