ONTSLAG THEMA „SPEELGOED" STOND CENTRAAL OP GE ANIMEERDE OUDERAVOND KAD0-IDEE! moMP W oningbou wcor por aties moeten woningen afstoten ONDERLING SOLISTENCONCOURS VAN „CRESCENDO" EN „NIEUW LEVEN" IN DORPSHUIS OUWERKERK AGENDA Slordige autobezitters 2 Kleuterschool „De Blokkendoos" Brouwershaven haalt vandaag de landelijke pers, met het besluit tot ontslag van de gemeentesckretaris, dc heer A. Witte, volgend op een eerder ingestelde schorsing. Dc idee is niet onlogisch, dat het betreffende besluit bij vóór- en tegenstanders een soort kater heeft nagelaten en uiteraard het ergst by de nauwst by de zaak betrokkenen. Om een evenwicht in de be-oorde- ling te vinden, lykt de opmerking gewettigd dat dc ambtenaar In kwestie - overtuigd zijnde van zyn gelyk - mogelijk niet de zorgvuldig heid heeft betracht, die wenselijk ware geweest. Vraag is echter of in een kleine gemeenschap als Brou wershaven tenslotte is, zo'n zaak niet met een zekere lichtvoetigheid kan worden geregeld. Als iemand de kwestie heeft laten cskaleren, dan was er kennelijk een marge voor zo'n eskalatie. Er zyn ook dramati sche elementen in het geheel inge voegd: „nog nooit zo'n dramatische vergadering" en in zo'n beklemde situatie is het moeilijk om met een zeker speels gebaar handelingen tot hun ware proporties terug te bren gen. Het heeft by elkaar toch wel geschort aan psychologische „feel ing". Opvallend is ook dat het kollege van b. en w. maar liefst 32 punten nodig heeft ter adstruktie van de zaak, die - op het bot afgepeld - feitelijk eenvoudig ligt. Het voorstel is een ingewikkeld stuk, dat uren studeren vergt. Waarom deze mate loze komplicering? Het siert het ge meentebestuur als het ergens nog een ontsnappingsluik voor de sekre- taris heeft willen open houden, maar moeten wy de punten in het voorstel en wat rond dit ontslag allemaal is gezegd, serieus nemen, dan zou van eervol ontslag geen sprake kunnen zyn. Wie zondigt op de wyze als be oordeeld door de bril van het kolle ge, verdient geen eervol ontslag. Men heeft dat toch gedaan en daarin steekt een vreemd kontradiktioneel element. Het is opvallend dat een tweetal raadsleden de glibberigheid van dit alles toch heeft aangevoeld. Waarom zij niet tegenstemden, maar de stem ming niet afwachtten is hun zaak, maar in zo'n situatie is men hard vóór of hard tegen. Er is nog een faktor, die wat be vreemding wekt. De zaak had via dc pers niet in de openbaarheid moeten komen. Op dit punt verschillen wy uiteraard hevig van mening. Was die zaak maar eerder, volledig in de openbaarheid gekomen. Het ware beter geweest, dan de sluier van ge heimzinnigheid rond de zaak te handhaven. Weliswaar met de be doeling betrokkene te sparen, maar dat is dan wel falikant afgelopen. Dat betrokkene zelf in arren moe de, gesteund door de vakbond, van zich afspreekt, mag toch echt niet worden kwalyk genomen. Maar zo gaat dat dan: men is wel voor open baarheid, maar als het er op aan komt, blijkbaar toch weer niet. Intussen gaat de gerechtelijke mo len aan het werk. Dit wordt een zaak voor het Ambtenarengerecht. Nu eerst wordt de zaak „sub judicc" en zal moeten worden afgewacht, wat de rechter te zeggen heeft. Het kan niet een voor beide partijen bevredi gend antwoord zyn. Vrouw diende man vergif toe KERKRADE, 18-11. De 67-jarige mevrouw M. H. uit Kerkrade wordt vandaag (dinsdag) verdacht van po ging tot moord op haar evenoude echtgenoot, voorgeleid aan de offi cier van justitie in Maastricht. Vo rige week vrijdag is zij aangehou den, aldus dinsdag de politie in Kerkrade. De vrouw heeft, zo meent de politie, nog maar een gedeeltelij ke bekentenis afgelegd. Man schiet op echtgenote BROUWERSHAVEN, 14-11. Voor de jaarlijkse ouder avond van de kleuterschool „De Blokkendoos" le Brouwershaven bestond goede belangstelling. In haar openingswoord verwelkomde de presidente, mevrouw S. Hanse-Verburg, de aanwezige ouders, het onderwij zend personeel, de leerkrachten van de basisscholen en vertegenwoordigers der oudercommissies en de wethouder van onderwijs, de heer Pli. J. van Ast. Een byzonder welkom kreeg de hoofdleidstcr, mej. E. Quant, die na baar ziekte gelukkig weer present was. Een dankwoord was er voor mevrouw Boom die haar op uitstekende wyze had vervangen. De presidente schetste het goede kontakt tussen dc kleuterschool en dc basisscholen wat een betere overgang voor dc kinderen sterk bevordert. colaasfeest, de goed bezochte kijk- avond. Koninginnedag en het schoolfeestje, in en rond de school waarbij er een picknick was op de droog gevallen ijsbaan. Dit kwam in de plaats van het schoolreisje en het sukses was er niet minder om. Op 27 juni werden er 24 kinderen de school „uitgebezemd". De hoofdleidster roemde de goede kontakten met het gemeentebestuur en de oudercommissie. Ze dankte de schoonhouders der school, de „inval lers bij ziekte" de dames Boom en v. d. Mark. Zij besloot haar verslag met de hoop uit te spreken dat men samen op de bres zal staan om de kleuter „kleuter" te laten, daar de kleuter jaren zo kostbaar zijn. Het schooljaar, dat een slechte start had wegens ziekte van de hoofdleidster werd begonnen met 43 leerlingen. In de vakature van mej. Quinten werd door de gemeente be noemd mej. G. C. v. d. Rassel uit Zierikzee. Mevr. Hanse-Verburg sprak de hoop uit dat de prettige samenwerking tussen leidster, hoofdleidster en oudercommissie be stendigd zal blijven. In verband met vele nieuwe ouders „uit de nieuw bouw" werden de leden van de ou dercommissie voorgesteld. Jaarverslag Vervolgens las mej. Quant het uit voerige jaarverslag, waarin als hoogtepunten naar voren kwamen de viering van de dierendag, St. Ni- Speelgoed speelgoed. Krijgt het teveel, dan wordt het overvoerd. Men dient er wel rekening mee te houden dat men speelgoed seizoenbewust koopt. Aanbeveling verdient het dat wan neer men in de „koopmaanden" vóór Sint Nicolaas speelgoed koopt, dat net iets te moeilijk is, wat dan voor de kleuter een uitdaging bete kent. Het beste is basisspeelgoed te geven waar het kind een geheel jaar mee kan spelen. Uit een ingesteld onderzoek is ge bleken, dat door personen van boven de veertig jaar 58 speelgoed ge kocht wordt, dat boven de f 30, ligt; dat zullen wel opa's en oma's zijn". Men dient het speelgoed te kopen op de prijswaarde, speelwaarde en mogelijkheden. Na de pauze toonde mevr. v. d. Valck aan de hand van een assortiment speelgoed de vele mogelijkheden en positieve en ne gatieve punten. Bij sommige speelgoederen is het slopen voor het kind net zo leerzaam (dekonstruktie) als het konstruktieve speelgoed. Diverse ouders maakten van de gelegenheid gebruik vragen te stel len. Aan het slot van haar betoog mocht speekster uit handen van de presidente een fraai boeket bloemen in ontvangst nemen. Werkavonden Mej. v. d. -Rassel wees de ouders op het plan om in januari en febru ari een viertal werkavonden te or ganiseren: twee met konstruktiema- teriaal en twee met verf, klei en boetseerwerk. Men kan dan de plaats innemen van de kleuters om nader met het dagelijks lesgeven kennis te maken. Uit het financieel verslag van de penningmeesterresse, mevr. J. C. Jonker-Kooman bleek dat de kas sloot met een batig saldo van f 250,31 De bescheiden waren in orde bevon den door de' dames Bonte-v. d. Bijl en Heinen. Tot leden van de kas- commissie voor 1976 werden be noemd mevr. v. d. Wekken-Keizer en mevr. Van 't Hof-de Jonge. In de plaats van de aftredende bestuurs leden mevr. J. C. Jonker-Kooman en A. de Oude-Stoel werden geko zen de heer M. Hellendoorn en mevr. v. d. Hoek-van Beveren. Me vrouw v. d. Weele-Bakker sprak de scheidende leden toe en dankte hen hartelijk voor het vele werk, in het belang van „De Blokkendoos" ge daan. Beiden ontvingen een bloem- stukje. Op een gestelde vraag in de rond vraag naar verbouw c.q. uitbreiding van het schoolgebouw kon de wet houder van onderwijs de heer Van Ast de mededeling doen, dat het schetsontwerp tot uitbreiding mo menteel ter visie ligt bij de inspek- teur van onderwijs. Er ligt een zwaar accent op dergelijke verbou wingen omdat we ter plaatse te ma ken hebben met een beschermd stadsgezicht. Hopenlijk zullen vol gend jaar de plannen gerealiseerd kunnen worden. Met een algemeen dankwoord sloot de presidente deze geanimeerde ouderavond. Middenstandsonderwijs in de lift DEN HAAG, 17-11. Op de 304 dag scholen voor economisch en admini stratief onderwijs en middenstands- onderwijs zaten het afgelopen schooljaar 63.800 leerlingen, van wie 23.500 vrouwelijke. Van het totale aantal zaten er 42.400 op de lagere, 16.900 op de middelbare en 4.500 op de hogere opleidingen. De dagscho len telden ongeveer 2.700 leerlingen meer dan in het cursusjaar '73-'74. Het afgelopen schooljaar zaten op de avondscholen voor dit beroeps onderwijs nog ruim 1.500 leerlingen. Advertentie Uit onze KELTUM-corner: Miniaturen o.a. oude karren vanaf 8,50 Fotolijstjes hangend of staand vanaf 9,75 Kandelaars voor sfeer met Kerstmis vanaf 15,— Glasonderzetters per 6 stuks 52,— Thee- of koffieservies met blad, vanaf 295,— Grootse sortering gouden en zilveren sieraden, ringen, oorbellen, broches, hangers en armbanden MERKHORLOGES ETERNA - Tnatic - sonic - quarts BIFORA EDOX modellen met vijf jaar garantie op waterdichtheid (MOURER) naast 's-Gravensteen Telefoon (01110) 2443 ZIERIKZEE WESTERSCHOUWEN. Per droog- liggende rijboot, arriveerde Sint Ni- kolaas met zijn knecht, op het par keerterrein bij het Postkantoor te Haamstede. (Foto: Zierikzecsche Nieuwsbode) Hierna hield mevr. v. d. Valck een inleiding over „Praten en denken over speelgoed". Spreekster deelde haar aandachtig gehoor mede, dat zij Nederlands enige speelgoedjourna liste is en ook de enige Nederlandse speelgoeduitlenerij bezit. Als free lance medewerkster js zij verbonden aan het blad „Ouders van nu" en „Spelenderwijs". Van de artikelen op velerlei terrein zijn bij „Ouders van Nu" gratis fotocopiën te verkrij gen, wat voor velen een ongekende service betekent. Spreekster ging dieper in op het begrip speelgoed en de instelling van de kleuter. Meestal wordt geen speelgoed gekocht om zich te ont wikkelen. De meeste kleintjes heb ben nog niet de kunde om met de ogen en handen te sturen, wat niet betekent dat ze zich niet kunnen ontwikkelen. Een analphabeqt kan ook een prima mens worden. N Een kind dat niet speelt is ziek en wanneer het herstelt gaat het ook weer spelen, zij het, dat het dan wel moet inhalen. Het betreft hier dus een kringloop Regelmatig heeft een kind voedsel nodig en dat is ook het geval met MIDDELBURG, 17-11. De wo ningbouwcorporaties in Nederland zullen in bepaalde gevallen over moeten gaan tot de verkoop van hun woningbezit, vooral als dat in het belang is van de sociaal econo mische struktuur van een woonwijk. Dit zei drs. A. Hamersma, mede werker van het studiebureau van de Nationale Woningraad in Middel burg tijdens de districlsvergadering van de afdelingen Limburg, Noord- Brabant en Zeeland van de Nationa le Woningraad. De verkoop van die woningen door de coöperaties mag er niet toe leiden dat er een onvol doende aantal verhuurbare wonin gen over blijft, omdat er toch altijd mensen zijn die een huurwoning bo ven een koopwoning verkiezen. Aan de andere kant krygen de mensen die in verband met hun in komen nooit tot aanschaf van een 'eigen woning zouden kunnen over gaan op deze manier toch de gele genheid om hun huis in eigendom te verwerven. Vooral omdat men bij de verkoop van die woningen gebonden is aan speciaal berekende prijken die la ger zijn dan de normale marktprij zen. De woningbouwcorporaties zullen dan ook niet veel financieel gewin halen uit de verkoop van die wo ningen. Vooruitgang in muzikale prestaties OUWERKERK, 15-11. Zaterdagavond jl. organiseer den de samenwerkende muziekkorpsen „Nieuw Leven" uit Ouwerkerk en „Crescendo" uit Dreischor, een on derling solislenconcours in hel Dorpshuis. Voorzitter A. I*. dc Wit kon vele muzikanten en andere belangstellen den begroeten. Hij verwelkomde in het byzonder de jury, de heer A. van Wallenburg uit Domburg en me vrouw De Regt-de Rijke, die de pia nobegeleiding voor haar rekening Uitslagen Na de vijfentwintig optredens werd het aantal behaalde punten bekend gemaakt. De uitslag was als volgt: P. Vijverberg/C. Vijverberg, beiden clarinet, 57J. Padmos, bariton/ L. v. d. Weyde, trombone, 56%; P. COEVORDEN, 17-11. Maandag avond omstreeks negen uur heeft de 27-jarige J. B. H. te Coevorden twee keer op zijn 23-jarige vrouw G. H. H. gescholen. De vrouw werd beide keren in het hoofd getroffen. Zij werd in het ziekenhuis in Coe vorden chirurgisch behandeld. De vrouw verkeert niet meer in levens gevaar. Dit heeft de politie van As sen meegedeeld. LEEUWARDEN. 17-11 Dc rijks politie in Friesland hccjt in de nacht van vrijdag op zaterdag tussen 23.00 en 03.00 uur ui totaal 2851 auto's ge- kontroleerd om tc zien of de auto portieren waren afgesloten of niet. In 4G8 van de 2851 gevallen bleek dat de portieren niet op slot waren. Het kwam 55 keer voor dat men autopapieren, rijbetrijs m of kente kenbewijs in dc nntn aantrof. 23 maal vond men zelfs hel kontakt- slcuteitje. In vijf gevallen lagen pas poorten in de auto en enkele maal vond men een portofoon en in één geval een semafoon. Stoutjesdijk, cornet,58; H. Terpstra/ P. v. d. Weyde, beiden klarinet, 64%; E. Braacx, bugel, 62; G. Stoutjes dijk, trompet/A. de Later, tuba, 56; A. de Bil, alto, 59%; D. v. d. Linde/ J. v. d. Linde-Waasdorp, beiden kla rinet, 61; H. Hillebrand, alto, 58; P. v. d. Weyde/A. v. d. Linde, beiden klarinet, 64%; P. Vijverberg, bariton, 58; M. Snijders/M. v. d. Have, beiden kleine trom, 64J. Terpstra, trom pet. 65; I. Hillebrand, klarinet, 56%; A. de Wit, tuba W. Terpstra, trom bone, 57%; P. Quist, bariton, 61; A. Terpstra, trompet, 61%; J. v. d. Lin- de-Waasdorp/J. Dorst, beiden klari net, 59; A. Tettero/W. Verton, beiden kleine trom, 63; J. v. d. Linde, es- bas, 62; C. van Dixhoorn, cornet, 61%; H. Terpstra, clarinet, 66%; C. Kenters, bugel/J. Kenters, bariton, 62; D. de Bil, bariton, 61%; L. Raamsdonk, sopr.-sax/W. Kooman, alt-sax/M. v. d. Weyde-Smits, tenor sax, 67. Voorn iigaiig Na afloop zei de heer Van Wallen burg, dat zijn algemene indruk guns tig was geweest. Het niveau van het spel is sinds vorig jaar vooruit ge gaan. De zenuwen hebben sommigen nogal parten gespeeld. Het gaat niet zozeer om het aantal punten, maar om de muziek. Hij achtte het een fout stelsel, om over eerste en twee de prijzen te spreken. Om het peil van de verenigingen tc verbeteren, dient men zich tc hou- dc aan de welbekende rubrieken. Dc beoordeling van de jury is een mid del, om de muziek te dienen; het is een misvcrstan.d om een concours als doel aan te merken." Hij bond de musici op het hart, de uitgebrachte rapporten ter harte te nemen, in de wetenschap, dat er in alle eerlijkheid is beoordeeld. Om de zaken goed „rond" te krijgen, is veel studie thuis nodig, dan kan op dc repetitie voldoende aandacht aan hel samenspel worden besteed. Een half uur per dag studeren is wel het minste, dat verlangd mag worden. Tenslotte riep de heer Van Wal lenburg op. met 100",, tn/cl aehtcr dirigenl en bestuur te taan. tenein de een homogene eenheid te ver krijgen. Als dank waren er bloemen voor mevr. De Regt en een attentie voor de jury. Ouwerkerk. „Brouette", Ring 45, expositie schil derijen, op werkdagen en zaterdagen van 9.00-12.00 en van 13.00-17.00 uur. Dinsdag 18 november Zierikzee Hotel van Oppen, 19.30 uur, ouder avond openbare basisschool ,,'t Kof schip". R.K.-centrum. U.V.V.-konlaktavond. 19.30 uur. Haamstede Rekreatiezaal Ger. kerk, 19.45 uur, N.C.V.B.-afdeling. Woensdag 19 november Zierikzee Plan West, 11.00 uur, eerste steen legging openbare kleuterschool. Herv. Ver.-gebouw, 20.00 uur, N.C.V.B.-afdeling. Kijk- en expositieavond J. L. de Jongeschool, 19.00-22.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw, 19.45 uur, ver gadering N.C.V.B. Verkoopmiddag Chr. Ger. Kerk, 15.00-17.00 uur en 19.00-21.30 uur. Noord go uwe Hotel-café Van der Weijde. Afd. Plattelandsvrouwenbond 20.00 uur. Donderdag 20 november Zierikzee Huis van Nassau, vergadering scheidsrechtersvereniging. Ouwerkerk Groene Kruisgebouw, 14.00-17.00 uur verkoping Welfare-artikelen (Rode Kruis). Cafétaria „Neffen d'Eule", 19.45 uur, vergadering Ver. voor Openb. On derwijs. Bruinisse Zaal „In 't Opper", 14.00-17.00 uur, verkoopmiddag Welfare-werk. Ver.-gebouw, 19.45 uur N.C.V.B.-af deling. Vrijdag 21 november Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, C.J.V.- jaarfeest, 19.30 uur. Graanbeurs. Vogelvereniging „Zang en Kleur", 20.00 uur. Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling. Burgh Recreatiezaal camping „Duinrand", uitvoering zangvereniging „Nu met Hope". Renesse „Het Klokje", 20.00 uur, vergadering L.R.V. „Westelijk Schouwen". Middenschouwen Kerkwerve, Verenigingsgebouw, 19.30 uur, SGP-bijeenkomst over „Indus trie en werkgelegenheid". Zaterdag 22 november Zierikzee Graanbeurs. Vogelvereniging „Zang en Kleur". Gehele dag. Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling. Burgh Kerstmossenexcursie Vogelwacht, vertrek kerk Burgh, 14.00 uur. Ellemeet Dorpshuis, uitvoering toneelvereni ging. Brouwershaven Pand Markt 33. Welfare-bazar, 10.00- 17.00 uur. Zondag 22 november Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling. Maandag 24 november Zierikzee Mondragon-foyer. Vergadering „Be ter Wonen". 20.00 uur. Dinsdag 25 november Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling. Westcrschouwcn Ncd. Ver. v. Huisvrouwen. Wester- schouwens Welvaren, 19.30 uur. Brouwershaven Jeugdgebouw. Afd. Plattelandsvrou- wenbond, 20.00 uur. Woensdag 26 november Zierikzee Stadhuis, 20.00 uur, vergadering ge meenteraad. Herv. Verenigingsgebouw. Ontspan ningsavond C.P.B.. 19.30 uur. Vrijdag 28 november Kerkwerve Ver.-gebouw, 20.00 uur, St. Nicolaas- avond O.B.S. „Prinses Irene". ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 2