Raad van Brouwershaven geeft gemeente-sekretaris ontslag ZEELANDBRUG KAN IN 1985 TOLVRIJ ZIJN Steun voor Israël KWESTIE VAN OOSTENRIJKSE WONINGEN NAAR LATER VERSCHOVEN alsu wild op wild bent..# dvj€Nue RCRêSWURNiT DE ZIERIKZEESCHE COURANT BANKSTEL MEUBELRAMA HIJSEN VAN DE SPITS NIEUWSBODE Dinsdag 18 november 1975 132ste jaargang Nr. 217p6 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes. zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. A80NNEMENTEN EN ADMINISTRATIE Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 19,90. per jaar 76,50 Losse nummers 45 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W In dit nummer: „Sint" verder in opmars Renesse Een bewogen vergadering' |p Dit nummer bestaat uit 8 pagina's BROUWERSHAVEN, 17-11. In de maandagavond ge houden vergadering van de gemeenteraad van Brou wershaven werd met 8 van de 10 stemmen (de heer C. J. de Munnik was wegens ziekte afwezig en de heren J. A. van der Bijl en C. J. Nelisse verlieten wegens het zieli onthouden van stemmen de zaal) besloten om aan de heer A. Witte met ingang van 1 maart 1976 eervol ontslag te verlenen als sekretaris van de gemeente Brouwershaven. Als grond werd aangevoerd onge schiktheid voor de vervulling van zijn betrekking, anders dan op grond van ziekten of gebreken, met verle ning van aanspraak op een uitkering overeenkomstig de wachtgeldveror dening der gemeente en hem tot de ingang van het ontslag te schorsen in zyn ambt van sekretaris der ge meente Brouwershaven, met behoud van bezoldiging. Advertentie Heelt u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Tentoon (01114) 1268 - 1265 Stem VVD Naar aanleiding van het betref fende voorstel van het kollege werd allereerst het woord gevoerd door de fraktievoorzitter van de WD, de heer J. K. Goemans. Deze vond dat de sekretaris in plaats van alles nog eens goed te overdenken in de pe riode van 13 oktober tot 17 novem ber, deze tijd heeft gebruikt om zo veel mogelijk op sensatie-achtige wijze in de pers te verschijnen. De raad heeft echter, omdat het speciaal voor de heer Witte een pijnlijke zaak is, zoveel mogelijk geprobeerd alles binnenskamers te houden. De heer Witte heeft via de pers een aantal beschuldigingen aan het adres van burgemeester en gemeenteraad ge richt, die volkomen onjuist zijn. De sekretaris spreekt over een persoon lijke zaak tussen hem en de burge meester. De VVD-fra|ttie ontkent dit echter met klem. „Het is geen zaak tussen burgemeester en sekretaris, maar een zaak tussen gemeenteraad en sekre taris", aldus de heer Goemans. Hij vond het een zeer grove bele diging dat de raad wordt verweten NIEUWERKERK. Nog een plaatje van het plaatsen van de torenspits op de nieuwe toren van Nieuioerkerk. Op de spits komt nog een kleinere spits, die wordt bekroond met een windvaan, voorstellend het wapen van de vroegere gemeente Nieuioerkerk. In de toren zullen twee klokken worden aange bracht: de uit 1645 daterende oude klok van de vroegere toren en een nieuwe klok die werd gegoten bij de fa. IJsbout te Asten. Een opvallend verschil met de vroegere toren vormt wel de spits. Op de nieuwe toren is het nl. niet mogelijk rondom de spits te lopsn zoals wel het geval was met de oude toren, die werd gebouwd in de jaren 1475-1500. Op de vroegere toren was ook een eenvoudige ijzeren leuning rondom de spits aangebracht als veiligheidsmaat regel voor mensen die zich op de toren begaven. Zoals uit de foto wel blijkt verliep het plaatsen van de spits op de nieuwe toren, dankzij behendig ge- manouvreer met een speciale hefkraan, zonder moeilijkheden. De toren zal nog dit jaar worden opgeleverd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) alle voorstellen van het kollege klak keloos te aanvaarden. „Het in twijfel trekken van de integriteit van de raad is gebeurd op een manier dié een gemeen tesekretaris onwaardig Geschonden vertrouwen De heer Goemans gaf hierna een opsomming van de feiten die tot de ontslagprocedure hebben geleid en konstateerde dat de sekretaris het vertrouwen, dat het gemeentebestuur in hem moet kunnen stellen, zeer ernstig heeft geschokt en dat ook de verhouding tot het aan hem onderge schikte en in het gebeuren gemoeide personeel, ernstig is geschaad, omdat het ging om een persoonlijk finan cieel belang. „De heer W. heeft, ge zien alles wat er gebeurd is, karak tereigenschappen die onverenigbaar zijn met het vervullen van een zo be langrijke betrekking als gemeente- sekretaris. Daardoor is het vertrou wen tussen hem en het gemeentebe stuur totaal verdwenen", aldus de VVD-fraktievoorzitter. „Het stand punt van de VVD is door dit alles alleen nog maar versterkt; de fraktie vindt dan ook dat de heer W. vol komen onbekwaam is om het ambt van gemeentesekretaris te blijven vervullen". De heer Goemans herinnerde er aan dat de sekretaris heeft gezegd: „Barbertje moet hangen". Maar Bar bertje moet niet hangen; hij heeft zelf met een touwtje gespeeld en is door eigen schuld er volkomen ver strikt in geraakt', aldus de heer Goe mans. De VVD stemde vervolgens in met het voorstel van b. en w. de heer Witte eervol te ontslaan. De vergadering ging enkele minu ten in besloten zitting, om een VVD- voorstel te behandelen de zaak in het openbaar te behandelen; d.w.z. de geheimhouding op te heffen. Namens de PvdA-fraktie sprak de wnd. fraktievoorzitter mevrouw Loschacoff-de Kanter: „Maanden lang zijn wij nu allen dagelijks in gedachten bezig geweest met deze ellendige zaak. Het is me nog al wat om een 39-jarige man te moeten ontslaan! Het allerliefst zou ik er nu in het,openbaar zo min mogelijk over zeggen, in de eerste plaats ter wille van de sekretaris zelf. Maar een besluit moet nu genomen wor den en daarvan behoort in ons de- mokratisch land ook in het open baar rekenschap te worden afge legd. Eigenmachtig optreden past niet in onze rechtsorde; het past nie mand en zeker niet een gemeentese kretaris, die als weinig anderen op de hoogte en doordrongen behoort te zijn van onze rechten en plichten 5 f De dwaling is de moeder van f j het inzicht. f Wagner l 4 AMSTERDAM. Zaterdag arriveerde St. Nikolaas in Amsterdam. Met zijn ge hele gevolg van Pietermannen zwaaide hij - staande op zijn scheepje - naar de enthousiaste kinderen, die al lang op hem gewacht hebben. MIDDELBURG, 17-11. De Zee- landbrug over de Oosterschelde kan in 1985 tolvrij worden als er een verbinding over de Oosterschelde zal z\jn aangelegd. Volgens de Zeeuwse gedeputeerde A. J. Kaland kan deze conclusie worden getrokken naar aanleiding van diverse voorlopige prognoses. Maar vaste plannen kunnen er niet gemaakt worden, omdat er nog geen beslissing is genomen over de wij ze waarop de Oosterschelde zal wor den afgesloten en wanneer. De heer Kaland zei dit maandag tijdens de begrotingsbehandeling in de Zeeuw se staten. De brug, die -eigendom is van de Provinciale-Zeeuwse Brug- maatschappij zal omstreeks 1985 zijn afgeschreven. De brug is in 1965 in gebruik genomen en heeft 77 miljoen gulden gekost. Tot vpor enkele jaren gold hij als de langste brug van Eu ropa. Verwachting tot woensdagavond: Vannacht helder, morgen regen Vannacht opklaringen, ook enkele mistbanken en weinig wind; mini mumtemperaturen van 5 graden vlak aan zee tot 1 graad in het bin nenland met plaatselijk nachtvorst; morgen overdag zwaar bewolkt en tijdelijk regen; tot matig of krachtig, aan zee mogelijk tot hard toenemen de wind tussen zuid en west; maxi mumtemperaturen omstreeks 8 gra den. Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 3 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 19 nov. Zon op 8.06, onder 16.44 Maan op 17.12, onder 8.32 19 nov. Zon op 8.07, onder 16.43 Maan op 18.01, onder 9.30 Volle maan: 18 nov. (23.28). De aannemingsbedrijven HOOG- EN LAAG WATER (Vervolg pag. 4) DEN HAAG, 17-11. Maandag heb ben vijf groepen Nederlandse chris tenen in een brief aan de ambassa deur van Israël in Den Haag, de heer Bar-On, hun sympathie aan Is raël betuigd, nu de assemblee van de Verenigde Naties een anti-zionisti sche resolutie heeft aangenomen. DEN HAAG, 18-11. 32 procent van de aannemingsbedrijven heeft in oktober minder orders ontvangen dan de maand tevoren. Van zeven tien procent van de bouwbedrijven is de orderportefeuille dikker gewor den. In tien procent van de bouwbe drijven daalde de personeelsbezet ting, acht procent had in oktober meer mensen aan het werk. Een en ander blijkt uit de lcon- junkluurtest bouwnijverheid van het Centraal Bureau voor de StatisViek over oktboer. 19 nov. 20 nov. 3.25 15.37 3.59 16.12 8.54 21.13 9.29 21.45 Springtij: 21 nov. Gemeenteraad Westerschouwen WESTERSCHOUWEN, 17-11. Op de maandagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad heeft de voorzitter, burgemeester H. P. Everwijn, de brief aan de orde gesteld inzake het vrijgeven van de Oosten rijkse woningen, die onlangs door de minister van volkshuisvesting naar het gemeentebestuur is ge stuurd. De voorzitter zei dat de gemeente nu een aan tal mogelijkheden heeft. Om deze woningen geschikt te maken voor permanente bewoning kan men overgaan tot de woningen zelf te gaan verbouwen of ze te verkopen. By verkoop zou men dan de koper moeten verplichten de woning geschikt te maken voor permanente bewoning. Ook is het mogeljjk dat de gemeente ze zelf eerst geschikt maakt hiervoor en zc dan gaat verkopen. personen die hiervoor een overeen komst met de gemeente hebben ge tekend. Van deze zes hebben er momenteel al vier een andere huis vesting. De twee gezinnen hebben op 13—11—'75 van de gemeente een definitieve huuropzegging gekregen. Telegram HET WEEROVERZICHT DE BILT, 18-11. Het K.N.M.I. deelt mede: Een depressie boven het zee gebied tussen IJsland en Schotland trok dinsdagmorgen in zuidoostelijke richting en nam daai'bij noch iets in betekenis toe. Het frontensysteem ervan zal woensdag dicht bij ons land liggen. Er zal dan ook veel bewolking zijn waaruit plaatselijk regen valt. In het temperatuurverloop komt weinig verandering. De stoving wordt voorafgegaan door een zwakke rug van hoge luchtdruk, die voor een tijdelijke weersverbetering zorgt. Afgezien van wat wolkenschermen in de ho gere niveaux zal de maansverduis tering van dinsdagavond in grote de len van het land te zien zijn. Maandagavond en nacht trok het regengebied van een storing boven Duitsland, waarbij de meeste regen in het zuiden viel. Een depressie nabij Genua brengt in grote delen van zuidoost Europa bewolking en regen. Alleen in het zuiden van Italië en Griekenland lopen de temperaturen nog op tot rond 20 graden. Advertentie Wat er precies gaat gebeuren kon de raadsvoorzitter nog niet meede len. Door het kollege zal hierover een nota worden opgesteld, die in het voorjaar van 1976 voor diskussie ter tafel zal worden gebracht. De heer Hendrikse was namens zijn fraktie blij met de uitspraak van de minister, waardoor een aantal problemen uit de weg is geruimd. Hij zag dit mede door de aktivitei- ten die door de vereniging van per manente bewoners van de Oosten rijkse woningen aan de dag zijn ge legd. De voorzitter was tot op zekere hoogte ook blij met de oplossing van de minister, waarbij hij graag on derkende dat ook de voornoemde vereniging hier een steentje toe heeft bijgedragen. Mevrouw A. G. J. Friderichs- Landegent was bang dat de in de pers gepubliceerde brief misschien wel verwachtingen zou kunnen verwekken die niet kunnen worden gehonoreerd! Niets is minder waar dan dat men er in mag blijven wo nen. De voorzitter verklaarde dat men momenteel niet verder zal gaan met de huuropzegging dan met de zes Voor de vereniging van perma nente bewonexs was dit aanleiding om het volgende telegi-am naar het kollege en de raadsleden te sturen: „De Koninklijke vereniging van per manente bewoners der, Oostenx-ijkse woningen, in vergadering bijeen op 15 november 1975, kennis genomen hebbende van de door uw gemeente vei'zonden definitieve huuropzegging d.d. 13-11-1975 aan: de heer C. P. Clerx en de heer C. L. van Dongen, acht deze huuropzegging verwei-pe- lijk en in strijd met het advies van de minister van volkshuisvesting d.d. 6-11-1975 nr. 1106342 neemt het onafwijsbaar standpunt in dat ge noemde huur opzeggingen in volle dige tegenspraak zijn met het inge nomen standpunt en de intentie van eerder genoemd ministerieel advies. Geeft de gemeenteraad van Wester schouwen in overweging bedoelde huuropzegging nietig te verklaren." De raadsvoorzitter verklaarde ten aanzien hiervan dat het kollege meent goed te hebben gehandeld door de huuropzegging gestand te doen. „Wij zouden het een staaltje van onbehoorlijk bestuur vinden te genover de 4 die inmiddels zijn ver- (Vervolg pag. 3) Het jaarlijkse wildseizoen is losgebroken. Kom nü naar Avenue. U hebt er 9 wild- menu's voor 't kiezen. Eend, fazant, patrijs, haas en ree, voor elck wat wilds. P.S.Voorniet- wildliefhebbers is er ook genoegom wild op te zijn, Laone32, Renesse. Tel. (01116) 1637

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1