Volop aktiviteiten rond het Sinterklaasfeest in de Schouwse Westhoek STREEKNIEUWS Vraag naar huizen op ouderavond basisschool Serooskerke Havenplein 6, Zierikzee: Een Kwali-Tijd Adres. Stad en Lande GRONDKWESTIE C.V. IN PEUTERSCHOOL - KANTINE BRUSE BOYS - WATER OVERLAST - KOSTEN WOONWAGENKAMP Anamorfosen in Rijksmuseum ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Dm sdag 11 november 1975 Nr. 21792 Start winkelweek 15 november WESTERSCHOUWEN, 10-11. Met het naderende Sint Nicolaasfeest in zicht wordt door een aantal midden- staudsverenigingen in de Westhoek weer een grote aktiviteit aan de dag gelegd. Onder het motto „In Burgh-Haamstede wordt gesmeten met geld, wij spelen voor Sint Nicolaas", gaat de middenstandsverèniging „Burgh-Haamstede" de komende weken een groot scheepse winkelaktie op touw zetten. nog enige Sint Nicolaas liedjes ten gehore zal brengen. Op zaterdag 29 november a.s. be gint te 8.00 uur de etalage wedstrijd voor jong en oud waarvoor een aan tal prijzen (hoofdprijs een radio) be schikbaar zijn gesteld. De deelname formulieren zullen op de diverse scholen rte Burgh-Haamstede wor den uitgereikt. Wedstrijd Op zaterdag 15 november a.s. zal met de winkelweek aktie worden gestart met de uitgifte van de „zwarte pietjes" (bonnen) welke een ieder ontvangt bij aankopen bij de deelnemende winkeliers in Burgh en Haamstede. De „zwarte pietjes'" kunnen op een beschikbaar gestelde kaart worden geplakt en wanneer zü vol aUn worden ingeleverd bij een van de deelnemers, waarvoor men dan in het bezit kan komen van waardevolle artikelen. Ieder volle kaart geeft recht op een prijs, dus er zijn geen nieten. Bovendien heeft men met iedere in geleverde kaart kans op het winnen van een van het grote aantal prijzen welke aan het eind van de winkel aktie zullen worden verloot. Dit jaar zijn het allemaal geldprijzen. De ge lukkige winnaar van de hoofdprijs zal duizend gulden f 1000,-) in ont vangst kunnen nemen. Verder zijn de prijzen f 750,-, f 500,-, f ,250.-, f 100,-, 10 prijzen van f 50,-, 25 van f 25,- en 25 van f 10.- en bovendien nog 100 grote taarten. Zaterdag 15 november zal Sint Nicolaas in Burgh-Haamstede zijn intrede doen. Om kwart voor drie zaterdagmiddag zal op het haven plateau te Burgsluis een verrassing worden uitgedeeld. Om 15.00 uur zal de Sint verge zeld door zijn Pieten per boot in de haven van Burghsluis arriveren. Op het laatste gedeelte van zijn reis uit Spanje zal de Sint aan boord wor den vergezeld door het Koninklijke muziekgezelschap „Witte van Haam stede" die voor de nodige sfeer aan boord en op het havenplateau zorg zullen dragen met het spelen van bekende Sint Nicolaas liedjes. Advertentie Naar Burgli Na de aankomst te Burghsluis gaat de kindervriend en zijn Pieten gezeten in een op een auto geplaat ste boot naar Burgh waar bij het cafetaria „De Westhoek" de Sint een overstapje uit de boot op een paard zal doen waarna met het Koninklijk muziekgezelschap in het voorste ge lid de tocht zal worden voortgezet naar het parkeerterrein bij het postkantoor te Haamstede. Hier zal Sint Nicolaas officieel worden ont vangen door burgemeester H. P. Evrwijn en het gemeentebestuur te 15.30 uur. De tocht zal hierna wor den voortgezét, via de Weststraat, Zuidstraat, Ooststraat, Ring, Noord- straat en weer terug naar de Ring te Haamstede. Hier zullen de kinde ren mogen grabbelen in daar opge stelde Spaanse Sherry vaten, terwijl het Koninklijk, muziekgezelschap 's Middags te 14.30 uur zal de Sint in gezelschap van zijn Pieten geze ten te paard zich van Haamstede naar Burgh begeven waar hij zijn intrek zal nemen in „Het Grote Zwijn". Vanaf 15.00 zullen daar de formulieren van de etalage wed strijd persoonlijk aan de Sint kun nen worden overhandigd waarbij men dan een traktatie in ontvangst kan nemen. Te ongeveer 17.00 uur zullen door Sint Nicolaas de prijs winnaars aan de wedstrijd bekend worden gemaaid. Op zaterdag 13 december a.s. zal in „Tavenu" van hotel „Graaf Flo- ris V" te Haamstede door wethouder L. C. Hoogerhuis te 15.00 uur de trekking worden verricht van de in geleverde kaarten waarvoor een groot aantal geldprijzen beschikbaar zijn gesteld. Deze week zal de win kelweek krant huis aan huis wor den bezorgd. Zoals reeds een aantal jaren gebruikelijk zal hierbij ook weer de populair geworden vragen lijst „Voor de vuist weg" zijn inge sloten. NUTSSP AARBANK <lc ideale gezinsbank! Reis- ver zekeringen NOORDWELLU t.o. Dorpshuis - woensdag 11.00-12.00 uur. Maandag 17 november Torenbouw Nieuwerkerk in Van Gewest tot Gewest Onlangs werden te Nieuwerkerk filmopnamen gemaakt van de in volle gang zijnde bouw van de nieu we dorpstoren. Naar wtf vernemen zal deze film over de torenbouw worden uitgezonden in de t.v.-ru briek „Van Gewest tot Gewest" en wel morgen, (woensdagsavond tus sen 19.00 en 20.00 uur 'ÏERIKZEE Aid. „Philatelica" Op maandag 17 november wordt in het Huis van Nassau, een verga dering gehouden van de afdeling Schouwen-Duiveland van „Philate lica". Op deze bijeenkomst wordt het 20-jarig bestaan van de afdeling herdacht. Filmvoorstellingen in de Concertzaal Donderdag a.s. draait in de Zierik- zeese Concertzaal de film .Uitbraak' („Breakhout"), met in de hoofdrol Charles Bronson. De film heeft als gegeven een waargebeurde uitbraak die een paar jaar geleden in Mexico plaatsvond en waarbij een miljonair - die onschuldig veroordeeld was - met behulp van helikopters en vlieg tuigen uit een zwaarbewaakte ge vangenis werd bevrijd. Naast Bron son ziet men zijn vrouw Jill Ireland. Robert Duvall en Randy Quaid. „Uitbraak" is vooral een film voor liefhebbers van een spektakulaire aktiefilm. RENESSE Ledenvergadering L.R.V. „Westelijk Schouwen" Op vrijdag 21 november a.s. wordt in „Het klokje" te Renesse de alge mene ledenvergadering gehouden van de L.R.V. „Westelijk Schouwen" Voor tijd: zie agenda. MIDDEN SCHOUWEN Verloop Burgerlijke Stand over de maanden augustus, september en oktober Geboren 23 aug. Cornells Johannes, z.v. C. Hillebrand en J. Bezuijen (Scha- rendijke); 25 aug. Anita, d.v. A. J. van Lijssel en W. M. de Creij (Kerk- werve); 17 sept. Margretha, d.v. D. H. Timmers en W. J. den Haan (Kerkwerve); 17 okt. Cornelia Jo hanna Mariska, d.v. H. Hanson en A. Kloet, (Scharendijke). Gehuwd 26 sept. W. Dassen, 69 jr. en van Damme, Hubertina, 58 jr. (Midden- schouwen); 17 okt. J. D. van der Lin de, 24 jr. en T. Verton, 18 jr. (Mid- denschouwen). Overleden 23 aug. M. Kommer-van Splunter, 76 jr. (Ellemeet); 7 sept. P. M, van den Hoek-van Leeuwen, 55 jr. (Kerkwerve). KERKWERVE Gemeenteavond. Hervormde Gemeente gaat niet door In tegenstelling tot eerder gedane mededelingen zal de gemeenteavond van de Ned. Herv. Gemeente, welke gehouden zou worden in kombinatie met Scharendijke. voor Kerkwerve SEROOSKERKE. 7-11. Op de ge houden ouderavond van de Openbare Basisschool te Serooskerke kon de voorzitter van de oudercommisise, de beer J. C. Ilanse. een groot aantal ouders welkom heten. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot de heer M. J. Steur, wethouder van de gemeente Westerschouwen en mejuf frouw A. C. Houtman, hoofd afdeling onderwas. Bij dc bestuursverkiezing werd als nieuw lid gekozen mevrouw H. Boe- kesteijn-Maaskant, die de plaats in nam van mevrouw W. C. Hart-van Oeveren, die wegens vertrek naar el ders niet meer herkiesbaar was. In het jaarverslag dat door de heer D. van Langevelde, hoofd van de school, werd behandeld, werd er bij het gemeentebestuur op aangedron gen de kern Serooskerke voor uit sterven te behoefde# en op korte ter mijn woningbouw mogelijk te maken. In een wederwoord voerde de heer Steur aan dat het gemeentebestuur de problematiek van de kleine ker nen kent en dat er inderdaad bezien wordt om tot woningbouw te komen. Na de pauze, waarin voor de ou ders gelegenheid bestond het werk van de kinderen te bekijken en met dc leerkrachten te spreken, vertoon de de hoer J. Viergever dia's over het vooroorlogse Serooskerke en van re cente gebeurtenissen, zoals Koningin nedag en Strafeest. geen doorgang vinden. Op een later tijdstip zal een afzonderlijke ge meenteavond te Kerkwerve worden gehouden. Om misverstanden te voorkomen wordt nog vermeld dat de gemeen- teavond wel doorgang vindt voor de- Hervormde Gemeente Eikerzee. Geslaagden brandweer Bij een onlangs te Zierikzee ge houden schriftelijk examen behaal den de leden van het korps van de vrijwillige brandweer te Kerkwer ve. de heren B. Post, J. Stouten, J. J. Bil en M. N. v. d. Have, het di ploma brandwacht le klas. De opleiding hiertoe werd ver zorgd door de heer Van Sluijters van4 het korps Westerschouwen. Dit resultaat betekent tevens dat alle leden van het korps Kerkwerve nu minstens het diploma brand wacht le klas in hun bezit hebben. Ouderavond peuterspeelzaal „De Schouwse Poeletjes" Donderdag 13 november a.s. wordt er een ouderavond gehouden van de Peuterspeelzaal „De Schouwse poe letjes" in het Groene Kruisgebouw aan de Vloedstraat. Ieder is van harte welkom, ouders en adspirant ouders. Aanvang: zie agenda. BROUWERSHAVEN Burgerlijke Stand over oktober Gehuwd 10. de Vos, Cornells Leendert (Zie rikzee) en Prent, Jennie Pieternella (Bi*ouwershaven). Overleden 2. van Nieuwenhuijze, Adriaan, 84 jr., e.v. R. Dijke; 10. van Almkerk, Elizabeth, 93 jr., w.v. P. Goudsbloem. NOORDGOUWE Afdeling Plattelandsvrouwenbond Op woensdag 19 november wordt in hotel-café Van der Weijde, een bijeenkomst gehouden van de afde ling Noordgouwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. De avond wordt verzorgd door „Effa- tha", chr. instituut voor dove kin deren, met als spreker de heer Y. M. Versteeg. OOSTERLAND Jeugddienst De avonddienst van zondag 16 november in de Ned. Herv. Kerk al hier, waarin voorgaat de pastoor loci ds. M. C. van der Meer, zal weer een jeugddienst zijn. Medewerking zal worden verleend door de Zang groep: „Tabajona" uit Kortgene. Uitvoering gymafdeling s.v. „Duiveland" Vrijdagavond 14 november a.s. houdt de gymnastiekafdeling van de sportvereniging „Duiveland" de jaar lijkse uitvoering in het gemeentetijk sportgebouw. Het uit 19 punten bestaande pro gramma vermeldt de opening dooi de voorzitter, de heer Jac. van der Maas Pz., waarbij een opmars van alle deelneemsters en deelnemers. Vervolgens trainingsoefeningen, rythmisohe oefeningen, kleutergym- nastiek, hoepeloefeningen, mini- trapspringen, turnvaria, Hawaiïaan- se en Mexicaanse dans, paardsprin- gen etc. door dames, heren, meisjes en jongens en kleuters. De leiding berust bij de dames: mevrouw R. Beije-Plug, mevrouw T. Capelle- Roks, en de heren J. A. Waasdorp en W. Stouten, Verder mej. A. Beije en L. Rotte. Bij deze uitvoering zal te vens worden herdacht het 1'eil dat het op 13 september jl. 30 jaar ge leden was dat de sportvereniging werd opgericht in Oosterland, aan vankelijk onder de naam: S.S.S. (Sport Staalt' Spieren), terwijl latei- de naam „Duiveland" werd be dacht. Het bestuur hoopt weer op een goede belangstelling, terwijl het tevens verzoekt om tijdens het uit voeren van de verschillende num mers de nodige stilte te betrachten. Vergadering Middenstandsvereniging Donderdagavond 13 november houdt de plaatselijke Middenstands vereniging „Oosterland" een leden vergadering in de zaal van het cafe taria „Neffen d'Eule", onder voor zitterschap van de heer Jan P. Boo- gert. Besproken zal worden op deze bijeenkomst de verschillende akti viteiten, die de vereniging zal orga niseren in verband met de te hou den winkelweek omstreeks Sint Ni colaas, en verdere huishoudelijke zaken in verband hiermee. BRUINISSE Collecte „Jantje Beton" In de week van 10 t/m 16 novem ber zal ook in Bruinisse worden ge- kollekteerd voor het nationale jeugdfonds onder de naam „Jantje Beton". De jongste scouting groep die op Bruinisse nog is (de kabou ters) organiseren deze kollekte waar van de helft van de opbrengst in de kas van hun groep gaat. De andere helft wordt op landelijk niveau ten gunste van de jeugd besteed. Zanggroep NOVEM '73 vraagt éénmalig provinciaal subsidie Omdat de subsidiepot van de ge meente voor 1975 leeg was heeft de Zanggroep Novem '73 te Bruinisse aan provinciale staten van Zeeland een éénmalige subsidie gevraagd van f 2.000,om over te kunnen gaan tot vervanging van de huidige ge brekkige geluidsinstallatie. De zanggroep wei'd in 1973 gefor meerd uit jongeren van de Bruse C.J.V. en bestaat uit 20 jongeren tussen 16 en 24 jaar. Over het alge meen worden moderne geestelijke liederen gezongen, o.a. in kerken, bejaardencentra, ziekenhuizen en jongerenbijeenkomsten. De groep zit thans dringend verlegen om een versterker voor de slaggitarist eri een geluidsinstallatie voor de zang groep, maar daarvoor ontbreken echter de middelen. De kosten voor de installatie bedragen f 2.000. Korenavond in de Ned. Herv. kerk Woensdagavond 12 november zul- ,Ien een achttal koren van Schou wen-Duiveland komen zingen in de Nederlandse Hervormde kerk te Bruinisse (aanvang 19.30 uur). Aan deze „korenavond" werken mee: „Laus Deo" uit Bruinisse met als dirigent de heer Den Dekker. Ne derlands Hervormd Kerkkoor uit Bruinisse dirigent de heer J. v. d. Berg. Christelijke gemengde zang vereniging „Een naam is onze hope" uit Nieuwerkerk, dirigent de heer Wessels. Jeugdkoor „Sjaloom" uit Zierikzee dirigent de heer Van 't Veer. Nederlands Herv. kerkkoor uit Dreisohor, dirigent de heer Kar- reman. Gemengde zangvereniging ..Nu met Hope" uit Burgh dirigent de heer Hogenstein. Rooms katholiek kerkkoor „St. Willibrordus" uit Zie rikzee dirigent de heer Faber. Ge reformeerd kerkkoor te Zierikzee di rigent de heer Faber. Verder wordt Advertentie Ik vraag uw aandacht voor een nieuwe naam voor een oud begrip; Kwaliteit ofwel vakmanschap. Want, wie een horloge koopt, rekent so-wie-so met drie taktoren: merk, model, prijs. Maar let wel vergeet u niet de service achteraf, de onverhoopte reparatie. Daarvoor kunt u alleen terecht bij de echte horloger. Op elke reparatie geef ik u zes maanden garantie. Zwart op wit. Dat is nu de Kwali-Tijd van de E.S.juwelier. E.S.juwelier medewerking vez'leend door het ko perkwartet „Nu met hope" uit Brui nisse. Gezamelijk zullen de koren bij de opening Psalm 68 vers 10 zingen, en bij de sluiting eveneens gezamelijk lied 280 hervormde bundel vers 1 en 5. ZIJPE Man breekt been Vrijdagmiddag raakte de heer W. Roukema met zijn been bekneld tus sen twee sleepvletten in de vlucht- haven te Zijpe. Bij aankomst in het Zweedse Rodé Kruis ziekenhuis te Zierikzee bleek het been gebroken te zijn. De heer Roukema is werkzaam bij de Deltadienst Rijkswaterstaat afdeling boringen, en voor deze werkzaamheden was hij aan boord van een der vletten. Het ongeluk is te wijten aan de sterke wind di.e de boten naar elkaar drukte. (Vervolg van pag. 1) nen voor de Varreput waarvoor een post op de begroting 1976 van de gemeente staat. Hij attendeerde ver der op het opnieuw verdwijnen van een linde in de Poststraat. De voorzitter zegde toe dat na vraag zal worden gedaan bij de ge meente. In antwoord op een andere vraag van de heer Beekman zei de heer R. ten Kate dat de paal die de grens beoostemen bewesten Zweene aangaf thans op Heesterlust berust. De heer Van Hoorn herinnerde er aan eerder te hebben gepleit voor het plaatsen van de grafsteen van Levinus Lemnius in de St. Lievens- monstertoren. Het bestuur zal dit onder de aandacht van het gemeen tebestuur brengen. Naar aanleiding van een opmer king van de heer Krul zei de voor zitter dat het bestuur kontakt zal opnemen met de heer De Roo te Zonnernaire in verband met de tim mermanswinkel. Nagegaan zal wor den of het pand op de monumenten lijst staat. De heer mr. A. Gast at tendeerde op de herdruk van een oude kaart (1646) van Schouwen- Duiveland, die door de „Lions" be schikbaar wordt gesteld voor f 17,50. De baten zijn voor een goed doel. Mevrouw A. P. Dogger deelde mee dat het straatnaambordje „Verborne Buurt" verdwenen is, thans heet dit Karsteil. Dit punt zal eveneens wor den nagevraagd bij het gemeente bestuur. Nadat de huishoudelijke agenda op deze wijze vlot was afgewerkt hield 'de heer M. van Hoogstraten een lezing met dia's over „De wind molens onze vriend". AMSTERDAM, U-U. Het Rijks museum in Amsterdam biedt tot en met 25 januari onderdak aan een tentoonstelling van anamorfosen. Kunstwerken waarvan de voorstel ling niet ogenblikkelijk herkenbaar zijn, maar die dat pas worden als men vanuit 'n ongebruikelijk ge zichtshoek kijkt of met behulp va.n 'n hulpstuk. Dan kan 'n cilindervor mige, een kegelvormige of een pi ramidale spiegel zijn. De kunstvorm werd tijdens de renaissance ontwik keld bij het onderzoek naar de wet- ten van het centraal perspektief. Slechts vanuit één oogpunt bleek de volmaakte optische illusie te kunnen worden bereikt. De oudste, ons be kende, anamorfose is van Leonardo da Vinei, het genie dat zoveel din gen uitvond. Hij tekende een oog en een hoofd zodanig dat ze alleen van vlakbij de rand van het papier be keken goed zichtbaar waren. Huisarts velt dolgeworden koe DALEN, 10-11. De Dalense huis arts dr. H. G. Remmelts heeft maandagavond met een schot uit een buks een dolgeworden koe doodge schoten. De koe wist uit zijn stal te breken en via enige verkeerswegen het dorp te bereiken. Bij een afge sloten spoorwegovergang kwam het dier tot stilstand. De te hulp gesnel de politie wilde het dier doodschie ten, maar beschikte op dat moment niet over een daarvoor bestemd wa pen. Assistentie werd ingeroepen van de huisarts Remmelts, die te vens jager is. Hij zag kans met één welgemikt schot een einde aan het koeienleven te maken. Raad Bruinisse BRUINISSE, 7-11. Tijdens rle gemeenteraadsvergade ring van j.l. vrijdagavond is nog een grondkwestie aan de orde geweest, nl. liet weiland grenzende aan de ge meen te werkplaats met opslagterrein aan de Molen- Door de grondkamer van Zeeland wordt een pachtovereenkomst van min der dan drie jaar niet goedgekeurd, en deze termijn acht het kollege van b. w. te lang omdat deze gebruiksovercenkomst de uitvoering van het ge plande groenplan langs de langzaamverkeersweg kan doorkruisen. B. w. stellen voor het weiland om niet ter beschikbaar te stellen aan de heer D. Hage. Op dezelfde konditie heeft de heer W. de Jonge het al in gebruik ge had en het kolege wil een ieder die er belang bij heeft dezelfde kansen ge ven. De heer Meeuwsen (PCG) vond verkoop van gras het meest aan- neemlijk, maar dit voorstel werd met vier tegen drie stemmen ver worpen. Het voorstel van b. en w. om niet beschikbaar te stellen werd daarna aangenomen. Voor de aanleg van centrale verwarming in de peu terschool „De Krukels" werd een le ning beschikbaar gesteld van f 7000 De zeer hoge stroomkosten maken uit twee akkumulerende kachels te vervangen door cv op gas. Bij fa. Korporaal te Oud Beijerland werd offerte aangevraagd voor de aanleg van deze cv installatie, wat voor de heer Verspoor (alg. bel.) aanleiding was te informeren waarom men maar bij cén firma offerte had aan gevraagd. Hij had graag gezien dat ook fa. Deurloo naar een offerte was gevraagd. De heer Meeuwsen was het eens met de heer Verspoor en zou graag zien dat de gemeente meer koopman speelde. Wethouder Van Gilst (SGP) wees er op dat de heer Meeuwsen al eens eerder op een dergelijke zaak had geattendeerd. Loco-burgemeester S. A. Jumelet beloofde beterschap betreffende der gelijke zaken. Uitbreiding kantine De voetbalvereniging „Bruse Boys" gaat de kantine op het be staande sportveld uitbreiden. Voor deze uitbreiding is vergunning aan gevraagd en moet het opstal recht worden aangepast, hetgeen voor de symbolische prijs van f 5,- door de raad werd aangenomen. Voor het verhelpen van de wateroverlast in brandpaden gelegen tussen telberg- straat en Grevelingenstraat, Acacia- lane-O. F. Weisestraat, Pr. Bern- hardstrant en het tegelpad naar de c.v. ruimte van de bejaarden wonin gen O. F. Weisenstraat-Pr. Bern- hardstraat heeft de raad met het voorstel van B. en W. ingestemd daar de nodige kredieten voor be schikbaar <te stellen. Aan de vereniging tot bevordering van Gereformeerd schoolonderwijs betaalt de. gemeente over 1975 een vergoeding van f 282,35 per leer ling. Het gemiddelde aantal leerlin gen over 1975 is 142 1/3 zodat het to tale bedrag komt op f 40.186,88. Een voorschot van f 39.718,17 werd reeds betaalt, zodat nog f 468,71 aan het schoolbestuur moet worden betaalt. Woonwagenkamp Het verzoek van de gemeente Westerschouwen aan de gemeente Bruinisse de exploitatie kosten van het woonwagenkamp te Renesse over 1975 voor haar rekening ie ne men vindt het college een onbillijke zaak. Van de 6 woonwagens die op het kamp staan zijn er drie afkom stig uit Bruinisse. Deze drie wagens hebben stand plaats gekozen in Renesse na de overstroming van het woonwagen kamp langs het Zype op 13 en 14 december 1973. Met hel voorstel van b. en w. 50 van de exploitatie kosten van het woonwagenkamp te Renesse voor haar rekening te nemen ging de raad akkoord. Ingaande 1 januari 1976 zal het woonwagencentrum „Midden- en Noord-Zeeland" in deze exploitatie kosten een bijdrage toekennen van f 1500 per stand plaats.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3