Peilingen van de vooroevers Waterschap Schouwen-Duiveland deurloo Nieuwerkerkse essen op Marktplein Oosterland STREEKNÏEUWS KOOPJES HALEN „W1C0" Twee schapen aan dijk Hoek van Ouwerkerk doodgeschoten Prijsuitreiking winnaars tuinonderhoud-wedstrijd stichting Nutstuingrondverhuring Magnifiek concert Zeeuws Orkest in Zierikzeese Concertzaal Waterschappen in de knel door reorganisatie bestuur? Oosterlandse Boerenkapel gaf een uitvoering mode voor sportievelingen Verscheidenheid van woorden ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Maandaf 10 november 1975 Nr. 21791 ZIERIKZEE, 7-11. Op de vergadering van het Water schap Schouwen-Duiveland, deed het hoofd van de technische dienst ir. G. D. Kloosterboer, op verzoek van de voorzitter, dijkgraaf A. M. Geluk, verslag van de na-peilingen van de vooroevers. Deze peiling is gevolgd op de grote zomerpeiling cu strekte zich voorna melijk uit over de sterk aangevallen plaatsen. De peiling is nog niet geheel klaar; het deel vanaf Koudekerke moet nog plaats vinden. Een verdieping was gekonstateerd in het deel tussen Zoeterhout en Blinde dam te Bruinisse; nu Is een extra verdieping vastgesteld. Advertentie V Mol 5-7 Zierikzee Tel. (01110)2890 Verder is er sprake van oen ver dieping van de Haven (Zierikzee) tot de nieuwe dijk, met een verontdie- ping tot aan de geul. Noord- en Zuidbout zijn niet ongunstig, zij het de Noordbout iets ongunstiger. De voorzitter onderstreepte nog eens het grote nut van de peilingen, die met de eigen peilboot veel effi ciënter kunnen worden uitgevoerd. Een groot verschil met 30 jaar gele den. De rapporten gaan o.m. naar de R.W.S., de Deltadienst en de Prov. Waterstaat en komen later in uitgewerkte vorm, weer terug. Het is vooral interessant en nuttig ver gelijkingen te maken met b.v. een kwart eeuw geleden en thans. Deltawerken Inzake de Deltawerken zei de voorzitter: „we wachten af, een broedende kip moet men niet sto ren". Wel wordt driftig gewerkt aan de partiële dijkverhoging. Te Brui nisse wordt de zuiveringsinstallatie gebouwd, die de Stoofpolder bestrijkt „tot Roukema", Bruinisse en Oos terland. In behandeling komt de dijk van Bruinisse richting Viane. De bestaande sluis wordt uitge nomen; in de verdere toekomst hoopt men ook het stuk te doen Dader aangehouden OUWERKERK, 8-11. Vrijdagavond omstreeks negen uur zjjn twee scha pen aan de dijk naar Hoek van Ou- werkerk het slachtoffer geworden van een brute schietpartij. Twee schapen werden koelbloedig neerge schoten. Eén van de dieren was wel licht op slag dood, maar het andere schaap werd met enige slecht ge richte schoten ernstig gewond. Als gevolg van de schoten is het schaap langzaam doodgebloed. Als de vermoedelijke aanrichter van de slachting kon later op dezelf de avond nog door de Rijkspolitie te Zierikzee worden aangehouden C. G, te Zierikzee. Dat er iets gaande was aan de dijk naar de Hoek van Ouwerkerk bleek vrijdagavond toen een even eens aan de Stehveg wonende buur- man van de eigenaar, de heer W. A. Kuijper aan de Stehveg 3, bemerkte dat een auto voortdurend de kop lampen richtte op de uit 26 dieren ZIERIKZEE. 7-11. Vrijdagavond werden in de hal van de Nutsspaar- bank de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de ook dit jaar weer door de Stichting Nutstuingrondver- huring georganiseerde wedstrijd voor de best onderhouden tuin. Door de keuringskommissie van de Stichting, die werd gevormd door de heren J. Deist, C. O. J. Hendrikse en J. der Weduwen weiden vier keu ringen verricht, waarbij de volgende tuinliefhebbers als prijswinnaars werden aangewezen; de heer J. Ver spoor, eerste prijs (f 25,de heer W. Snijders, tweede prijs (f 20, de heer C. L. v. d. Hoek, derde prijs (f 15,de heer A. Ra via, vierde prijs (f 10,de heer S. van Don gen, vijfde prijs, (f 10. De prijswinnaars werden namens Ringdijk - Burghsluis (Plompetoren) Een prioriteitenschema is opgesteld en de duidelijkste knelpunten wor den het eerst aangepakt. Ver. v. Kamers van Koophandel Op vrijdag 14 en zaterdag 15 no vember houdt dc Ver. v. Kamers van Koophandel de algemene leden vergadering in de Stadsschouwburg le Middelburg. Een drietal sprekers leidt het onderwerp: „Regionaal economische planning" in. Ook voor zaterdag zijn drie sprekers uitgeno digd, die het onderwerp: „Informa tie en Communicatie" behandelen. O.m. staat een ontvangst op het pro gramma van de deelnemers voor het provinciaal bestuur. Vergadering Zeeuwse Jeugdraad Op woensdag 12 november aan staande wordt in het kantoor van de Stichting Zeeland te Middelburg een openbare vergadering gehouden van de Zeeuwse Jeugdraad. Israëlische minister op bezoek Vergezeld door de Israëlische vice- .premier en minister van buitenland se zaken Yigal Allon bracht minister Van der Stoel zaterdagmorgen een bezoek aan een familielid te Noord- gouwe. Het gezelschap, dat de reis per auto maakte, werd hierbij geëscor teerd door de rijksverkeerspolitie. R1KZEE Bejaardenmiddag N.C.V.B. Op woensdag 12 november a.s. wordt in het hervormd verenigings gebouw, weer een bejaardenmiddag georganiseerd door de N.C.V.B. bestaande schaapskudde. De buur man van K. ging kijken wat er aan de hand was. Op de plaats van de schietpartij aangekomen, ging de auto er juist vandoor, maar de buurman slaagde erin om het num mer op ie nemen. Aan de dijk lag het ernstig gewonde schaap. De po- litiè vond later het tweede schaap dood in de koffer van de auto van G. De bedoeling zou zijn geweest om de lege diep vrieskist weer aan te vullen. Het schaap dat aan de dijk was blijven liggen werd zaterdag naar Goes vervoerd voor sektie en om de kogels te verwijderen. Nader vernemen wjj dat G. door de politie is ingesloten. De schietpar tij vond plaats met een vuurbuks waarvoor geen vergunriig was afge geven. Het onderzoek heeft plaats gevonden in samenwerking met de Rijkspolitie te Westerschouwen. het bestuur gelukgewenst door nota ris D. Karsten, die ook de prijzen overhandigde. Dit jaar werden dooi de Stichting, ter aanmoediging, vijf prijzen beschikbaar gesteld. Bij de keuringen moest door de kommissie overigens worden vastgesteld dat enkele tuinen niet erg best waren onderhouden, maar over het alge meen genomen was er toch, weer een vooruitgang te bespeuren. Voor de Nutstuingrondverhuring bestaat nog altijd een zeer grote be langstelling. Niet minder dan 67 tuinen worden voor het overgrote deel met veel liefde door de lief hebbers van de Stichting gehuurd, en dat gebeurt al sedert 1911. Dit jaar is er zelfs een wachtlijst van mensen die graag over een stukje grond de 'beschikking zouden krij gen. Dijkverhoging blijkt een enorm werk. „Het is niet zo maar een stuk je er bovenop. Het heeft een uitloop tot 1979 en dan moet de financierig nog afgewacht. De ervaring leert wel dat de overheid met het voortschrij den van de tijd gaat „knijpen", al dus de voorzitter, die uiteenzette dat een dijkverzwaring een jaar voorbe reiding vergt. De grootste gevaren- punten worden het eerst aangepakt („Levensstrijd", gereed); Oosterland en Bruinisse komen nu in aanmer king, maar de voorziening kan niet voor 1978 zijn aangebracht. Zangwedstrijd voor kanaries Te Zierikzee zal in december een zangwedstrijd voor kanaries worden gehouden, in het kader van een door de vogelhoudersvereniging „Ons Ge noegen" te houden gewestelijke vo geltentoonstelling in dé Graanbeurs. De zangwedstrijd is een voor Schouwen-Duiveland uniek gebeu ren. De „meesterzanger" krijgt een ereplaats op de tentoonstelling en zal gehuisvest zijn in een antieke zang- kanarie-kooi. De tentoonstelling wordt gehouden op 18, 19 en 20 de cember a.s. Een 5 a 600 kanaries en tropische vogels worden verwacht- Een kleine 200 zangkanaries zullen aanwezig zijn. Sleutelhangers Nat. Jeugd Fonds In het kader van de begeleiding van de nationale jeugdkollekte van Jantje Beton, uitgaande van het Na tionaal Jeugd Fonds z«n - zoals reeds eerder gemeld - sleutelhan gers gepresenteerd. Het Zierikzeese bedrijf Bema is de leverancier van deze Jantje Beton- sleutelhangers, naar het door H.K.H. prinses Beatrix gemaakte model, dat in verkleinde vorm ten opzichte van het origineel bij duizenden is gefa briceerd. Het origineel is 4 bij 20 cm groot; de verkleinde vorm is strekt identiek, maar meet slechts enkele centimeters. Oer. Vrouwenvereniging Op woensdag 12 november verga dert de Ger. Vrouwenvereniging „De Lampen Brandende" in één van de kerkzalen aan de St. Domusstraat. De avond wordt verzorgd door de dames: mevr. Van der Maas-de Kor te en Den Boer-Minnaard. Vergadering „Stad en Lande" Vrijdagavond werd, zoals aange kondigd, in hotel Van Oppen de le denvergadering gehouden van de Ver. Stad en Lande van Schouwen- Duiveland. Mede als een gevolg vaft allerlei andere aktiviteiten op afge lopen vrijdag moeten wij voor een verslag van deze vergadering ver wijzen naar de krant van morgen (dinsdag). Ouderavond „Rehoboth" De christelijke kleuterschool „Re hoboth" houdt op donderdag 13 no vember de ouderavond in het school gebouw. Gemeenschappelijk worden St. Nicolaaskadootjes gemaakt. Doorgereden na aanrijding Zaterdagmiddag vond op de krui sing Moggestraat/Huybertstraat een botsing tussen twee personenauto's plaats. De bestuurder P. H. M. ver leende geen voorrang aan de be stuurder B. A. Q. van de andere personenauto, zodat de wagens met elkaar in botsing kwamen. Na de aanrijding reed bestuurder M. dooi zonder zijn identiteit bekend te ma ken. Daar het kentekennummer be kend was. kon door de politie een onderzoek worden ingesteld, waarna bleek dat bestuurder M. niet in het bezit was van een rijbewijs. Een talrijk, verwachtingsvol pu bliek was vrijdagavond samenge stroomd in de Concertzaal voor het optreden van het Zeeuws Orkest on der leiding van dirigent Jan Out. Blijkens het applaus aan het slot van de avond werd het publiek niet teleurgesteld. Het voltallige orkest presenteerde zich in de ouverture „La princesse jaune", hetgeen een bijzonder hoopvol begin betekende Deze hoop spatte niet uiteen als een zeepbel, maar ging geleidelijk aan over in zekerheid. De suite uit „Pelléas et Mélisan- de" van Gabriel Fauré betekende een hoogtepunt. De prélude schildert de ontmoeting en de ontluikende liefde, het tweede deel La Filense bracht de vertolking van een spin ster aan haar spinnewiel. Zeer me lodieus was de liefdesdans van Pel léas, en Mélisande waartegen de daarop volgende suite „Mort de Mé lisande" droevig afstak. Vervolgens de vertolking van vijf sprookjes in de suite „Ma mère I'oye" van Maurice Ravel (naar de sprookjes van Moeder de Gans). Op merkelijk was in dit stuk de muziek met een Chinese sfeer in „Laideron- nette. Keizerin der Pagoden". Bijna alle motieven en thema's van dit deel waren vijftonig, ontleend aan de Chinese toonladder. Frêle klonk de uitvoering van het sprookje van „Klein Duimpje", waaraan een prachtige vertolking van „De Dans der schone slaapster in het bos" voorafging. Het „Gesprek tussen de Schone en het Beest" gaf op zeer goede wijze het verschil van beide person ages weer. Omvangrijke diefstal In «je nacht van zaterdag op zon dag werd bij de Heren- en jongens- kledingzaak Deurloö ingebroken De daders verschaften zich loegang door de draaideuren aan de Schuithaven open te breken. De dieven ont vreemden een rek met plm. tachtig leren jassen ter waarde van f 15.000,De alarminstallatie, die wel afging, maar niet stond afgesteld in het daarbovenliggende woonhuis, werd door de eigenaars niet gehoord. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. Door de Technische Recherche en de distriktsrecherche van de Rijkspolitie wordt een tech nisch onderzoek ingesteld. Kleuters schikten bloemen Heden (maandag) morgen was in de Chr. kleuterschool „Rehoboth" een fleurig gebeuren aan de orde. Op initiatief van de hoofdleidster me vrouw N. A. M. Stoutjesdijk konden de kleintjes zich nl. uitleven met fraai materiaal: kleurrijke chrysan ten en irissen. Met medewerking van de heer J. Jonker, van bloemenmagazijn Ro- mijn, werden de kinderen in kontakt gebracht met de bloemen, waarbij het er om ging kleine stukjes te ma ken. Het was eigenlijk een bloem- schikkursus voor kleuters die hier plaatsvond en waaraan de kinderen veel plezier hadden. Bovendien mochten allen de zelfgemaakte stuk jes mee naar huis nemen: een kleurrijke verrassing voor de moe ders op deze maandagmorgen. Diefstal uil woning De Rijkspolitie te Zierikzee in sa menwerking met de groep Wester schouwen hield op zpndagmiddag de personen W. D. en C. W. beiden wo nende te Brouwershaven aan wegens diefstal van een cassetterecorder en enige flesjes bier. In de nacht van zaterdag op zondag hadden zij deze. voorwerpen ontvreemd uit de wo ning van de familie G. te Zierikzee. Na een onderzoek werden beide per sonen vrijgelaten. Aanrijding Op de Provinciale Weg ter hoog- te van de afslag naar de Zeedijk vond vrijdagavond een aanrijding plaats. De bestuurder D. J. K. uit Rotterdam stond voorgesorteerd om linksaf te slaan. De bestuurder P. M. B. uit Kamperland zag deze voorgesorteerde auto te laat en reed er tegenop. De schade bleef beperkt. RENESSE ,,'t Kofje" staak! aktiviteiten De leiding van het klubwerk ,,'t Kotje" deelt mede, dat de aktivitei ten worden gestaakt. Begin septem ber nog werd een werfaktie voor lei ding gehouden, onder ouders, oude ren en jongeren, maar vrijwel nie mand heeft hierop gereageerd. Door gebrek aan leiding en .de geringe op komst van kinderen, is thans het be sluit gevallen met het klubwerk in ..'t Kotje" te stoppen. De leiding be treurt deze gang van zaken bijzon der. MEUWERKERK Ouderavond Chr. School Op vrijdag 14 november wordt in „Ons Dorpshuis" de ouderavond ge houden van de Chr. Nat. School. OOSTERLAND „Jantje Beton" In de week van 10 tot en met 16 november a.s. zal ook hier ter plaat se de „Nationale Jeugd Collecte" ge houden worden onder de naam: „Jantje Beton", met als motto: „De Jeugd stéat op het spel". De helft van de opbrengsten van deze actie mag ten goede komen aan de jeugd- en jongerengroeperingen ter plaatse, die willen meewerken. De andere helft wordt op landelijk niveau ge bruikt voor het verstrekken van gif ten, startbijdragen, renteloze lenin gen en hypotheekgaranties aan al lerlei soorten jeugdwerk in nood. Tenslotte vormde het sprookje „De Tovertuin" een waardige afsluiting van het programma voor de pauze, waarin het orkest zich ten volle gaf. Het Concert nr. 1 voor piano en or kest van Peter Tschaikowsky met piano-solist Daniël Wayenberg. Overbodig zou het zijn een handvol superlatieven aan te dragen om te beschrijven hoe fenomenaal het op treden van deze pianist was. Inder daad een pianist met wereldfaam. In Frankrijk kreeg Daniel Wayen berg de onderscheiding van „Cheva lier des Arts et des Lettres" en in Nederland werd hij onderscheiden als Ridder in de orde van Oranje Nassau. Zijn grammofoonplaten wer den vijfmaal met de „Grand Prix du Disque" bekroond. Deze avond speelde hij met het Zeeuwse Orkest het Pianoconcert no. 1 van Tschaikowsky. Het eigenlijke hoofdthema ontleende de componist aan een Russisch bedelaarsliedje. Het tweede gedeelte wordt onder broken door een snel middenstuk ontleend aan een Frans chanson. De finale is overweldigend met het tert senmotief door de piano afgewisseld door een fel gescandeerde Russische dans door het orkest en een prachtig uitgesponnen lyrische melodie als tweede hoofdthema. Toen de laatste klanken waren vervlogen, stond het publiek als één man op en bracht een daverende ovatie. Tot drie keer toe werden Da niel Wayenberg en dirigent Jan Out teruggeroepen, pas daarna wilde het applaus verstommen. Het Zeeuws Orkest: iets om zeer trots op te zijn. A. P. OOSTERLAND, 8-11. Eind vorig jaar plantten de gemeente-werklie den van Duiveland een zestal vrij dikke essen, „Fraxines Exselsior", afkomstig van Nieuwerkerk, waar ze voor de herbouw van de dorpstoren in de weg stonden. Men hoopte hier mee het kaal geworden Marktplein wat op te sieren. Het experiment slaagde echter maar voor de helft. Een drietal van de zes bomen, die ongeveer tegen de twintig jaar oud waren, liet het al spoedig afweten, en de nog doorgekomen blaadjes stierven al spoedig af om onbekende reden. Gedacht wordt aan de over vloedige regens van het voorbije jaar die de grond daar ter plaatse OOSTERLAND, 7-11. Nadat men donderdagavond 6 november j.l. als Boerenkapel, een onderdeel van de plaatselijke muziekvereniging: „Oos- terlands Fanfare", al musicerende op een wagen door het dorp had gereden teneinde de ingezetenen te laten we ten dat er op de volgende avond een uitvoering zou plaats hebben in de zaal van de „Conferentiekamer" aan het Torenplein, vond deze vrijdag avond 7 november plaats onder lei ding van Jaap Capelle. De belang stelling was aanvankelijk niet bijster groot. De opening had plaats door de voorzitter van Oosterlands Fanfare, de heer A. Meerman, die erop wees dat de Boerenkapel voor de eerste maal een uitvoering hield op zichzelf, KORTE BERICHTEN UIT IIET BINNENLAND DEN HAAG. In vergelijking met het totale economische beeld is het beeld van de bouwnijverheid be trekkelijk gunstig. Dit heeft minis ter Grüijters van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening woensdag in de tweede kamer gezegd tijdens het voortgezette kamerdebat over zijn begroting voor volgend jaar. DEN HAAG. De bondsraad heeft het hoofdbestuur van de algemene bond van onderwijzend personeel (ABOP) opgedragen de Tweede Ka mer te benaderen om de onderwijs begroting gewijzigd te krijgen. Aan vaardbaar is het, dat de. stijging van de onderwijsuitgaven wordt beperkt. DEN HAAG. De Nederlandse bij drage aan het V.N.-fonds voor de vluchtelingen in het Midden-Oosten (UNRWA) voor het jaar 1975 zal met een miljoen gulden worden ver hoogd, zo heeft de permanente ver tegenwoordiger bij de V.N., dr. J. Kaufmann, aan de V.N. meege deeld. OUDE PEKELA. Een kogel van de rijkspolitie heeft zaterdagmorgen een einde gemaakt aan hel leven van een wolf, die woensdag was ont snapt uit een kennel in Oude Peke- la (Gr.). Het beest werd zwaar ge wond aangetroffen in een sloot bij Blijham. DEN HAAG. Het Tweede-Kamer lid ir. P. Cornelissen (KVP) vindt dat er nog meer geld beschikbaar moet worden gesteld voor de aanleg van fietspaden. Hij zei dit zaterdag morgen in Den Bosch tijdens een CDA-bijeen komst die was gewijd aan de verkeersveiligheid in Noord- Brabant. ROTTERDAM. „Door zoontjes ge stolen donderdagavond gymzaal aan de Alkenmadehof". Dit was de in houd van een anoniem briefje, dat de politie in Rotterdam dit weekein de ontving. De enveloppe bevatte voorts vier briefjes van honderd en vier van tien gulden. UTRECHT, 10-11. De samenstel lers van het concept-ontwerp van wet tot reorganisatie van het bin nenlands bestuur hebben in hoge mate het belang van de waterstaats zorg (de eerst aangewezen zorg in ons land) onderschat. Dit heeft maandag in Utrecht de voorzitter van de unie van water schappen, mr. Th. A. Vosters. op de algemene ledenvergadering van de unie verklaard. Het is mede de taak van de unie om na te gaan op welke wijze de bijzonder nadelig beïnvloedde, om dat er veel puin onder zat van het gesloopte Dorpshuis, doch anderen menen dat de bomen te oud waren om nog verplant te worden en te veel geleden hebben bij het rooien en vervoeren. Hoe het zij, de werk lieden hebben alvorens de nieuwe bomen te planten die wat dunner zijn en afkomstig van de boomkwe kerij Fa. H. van den Oever uit Haa ien (Noord-Brabant) en van dezelfde soort zijn, de gaten met nieuwe goe de teelaarde opgevuld. Gehoopt wordt dat deze drie nieuwe exem plaren het beter zullen doen, want het Marktplein was bijzonder opge knapt met deze beplantingen. zodat het hier in feite een experi ment betrof. Hij hoopte dat dit in alle opzichten zou slagen. Hij heette de aanwezigen welkom, inzonderheid Duiveland's burgemeester, de heer J. D. de Kam. Nadat tevoren een inlei dend stuk was gespeeld kwam de hoofdmoot met een 15-tal nummers, telkens afgewisseld door een korte pauze. Na dit muzikale gedeelte kwam een grote pauze, waarin de ge legenheid bestond om mosselen te konsumeren waaraan door velen ge volg gegeven werd, temeer omdat de ze bijzonder fijn smaakten. De „Bru- enaren", die ze hadden gekookt, ver dienden alle lof. Tevens had in de pauze een verloting plaats die ook goed slaagde. Tot slot werd gedanst op de tonen van het Duivelandse team: „De Medley's". Advertentie BIJ EINDHOVEN, 7-11. In dagbladen wordt de grootste verscheidenheid van woorden aangetroffen. DU is één van de konklusies van een on derzoek naar woordfrequenties in het Nederlands. Het onderzoek is uitgevoerd op de Technische Hoge school in Eindhoven door een inter universitaire werkgroep onder voor zitterschap van profdr. B. Ter voort, hoogleraar algemene taalkun de aan de unwersiteit van Amster dam. De resultaten van het onderzoek zijn door drs. P. Uitdenbogaart weergegeven in een boek „Woord frequenties" dat wordt uitgegeven door Oosthoek Scheltema en Holke- ma. Bij het onderzoek is uitgegaan van geschreven en gesproken Neder lands. Er zijn in totaal 720.000 woor den geteld. Het onderzoek heeft ruim vier jaar in beslag genomen. Het meest gebruikte woord in het Nederlands blijkt „de" te zijn. Ver der is ondermeer aan het licht geko men dat het woordgebruik in ro mans aanzienlijk verschilt van dat in de andere media. Een tussenposi tie wordt ingenomen door het woordgebruik in gezinsbladen. Dit zijn evenals de konklusie dat in dag bladen de grootste verscheidenheid van woorden voorkomt slechts en kele facetten, van het frequentieon- derzoek. De toepassingsmogelijkheden be strijken volgens de interuniversi taire werkgroep een veel breder ter rein. Zo zullen de in hel boek opge nomen frequentielijsten onder meer kunnen worden toegepast in onder wijskunde en de psychologie, bij voorbeeld bij taalvaardigheidstesis enzovoorts. waterschappen, die onder meer met genoemde zorg zijn belast, hun plaats zullen behouden in een even tuele nieuwe bestuurlijke situatie. Het ontwerp gaat uit van het blij ven bestaan van de waterschappen maar bij de uitwerking ervan ont staan problemen, die de essentie van de verhouding provincie-waterschap raken. Als het aantal provincies, zo als voorgesteld, van elf tot 26 zal worden uitgebreid is het volgens mr. Vosters een uitgemaakte zaak, dat die verhouding wezenlijk wordt aangetast. NIITSSPAARBAM.. tie ideale gezinsbank Spaarbusjes in bruikleen SCHARENDIJKE t.o. Geref. kerk - woensdag 12.30-13.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3