Middenstandsvereniging timmert formidabel programma in elkaar VEILIGHEIDSRAAD WIL TERUGTREKKING MAROKKANEN ONTPLOFFING IN NAFTAKRAKER DSM-BEEK Resultaten Cebeco-Handelsraad in 1974-1975 4 ONZE PUZZELRUBRIEK op de Dam Raad Middenschouwen Winkelweek Renesse De „Groene mars' RENESSE, 6-11. De middenstands vereniging Renesse heeft voor de Sinterklaastijd weer een winkelweek- aktie op touw gezet, met veel leuke attrakties. Zater dag 15 november, om twee uur, maakt Sint Nieolaas te paard zijn intocht in Renesse. Hij zal worden voor afgegaan door de fanfare „Luctor et Emergo". Na een rondgang door het dorp zal de Sint in het dorpshuis worden ontvangen. Op zaterdag 22 november komt er rond twee uur een vliegtuig boven Renesse, waaruit een groot aantal folders zullen worden gestrooid. Alle 24 deelnemende winkeliers hebben genummerde folders en by ieder hangt een raambiljet waarop ver meld de nummers van de pryzen die door hem beschikbaar zün gesteld, De winnende nummers komen ook voor op de prijzen in de etalages. Gelijk met de folders worden ook een aantal parachutes, met daaraan een waardebon of een prijs, uitge worpen. Na zessen is de wedstrijd afgelopen. De extra hoofdprijs van de strooi- folders die uit het vliegtuig worden geworpen is een wollen deken. Het winnende nummer en van welke deelnemer de folder is wordt maan dagochtend 24 november bekend ge maakt, in de showroom van de fir ma Hoogerhuis. Zaterdag 29 november zal er op de Lange Reke door de deelnemen de winkeliers een feestmarkt wor den gehouden. Om twee uur zal Luc tor et Emergo iedereen muzikaal naar het dorp halen, waar om half drie door burgemeester H. P. Ever wijn van Westerschouwen de feest markt zal worden geopend. De feest markt zal door een draaiorgel wor den opgeluisterd. Tijdens de feestmarkt is er voor de jeugd een grote klepperwedstrijd. Op de markt worden de kleppers uitgereikt in de stand van de Neder landse Middenstands Bank. Met deze wedstrijd, die georganiseerd wordt door de Nederlandse Midden- standsbank, zijn leuke prijzen te winnen. De oplossingen van de verschil lende attracties eri wedstrijden moeten, duidelijk voorzien van naam. adres en leeftijd, worden in geleverd in de winkelweekbus bij de heer C. Dorreman. Dit kan gebeuren tot 6 december. Winkel weekbonnen Tijdens de winkelweek worden in de winkel zoals gebruikelijk gratis winkelweekbonnen gegeven. Er zijn met deze genummerde bonnen weer zeer veel mooie prijzen te winnen. De 1ste prijs is een afwasmachine, de 2de een fiets, de 3de een grill, de 4de een glasservies en de 5de een citruspers. De officiële trekking van de winkehveekbonnen geschiedt maandag 8 december om 5 uur in hotel Het Wapen van Zeeland. De trekkingslijst en de winnaars van de attrakties zal huis-aan-huis worden bezorgd. Op donderdag 11 december kan men 's avonds van 7 tot 9 uur in ho tel Het Wapen van Zeeland gratis toegangsbewijzen afhalen voor de show „De Geintrein" tegen inleve ring van 100 winkelweekbonnen. Op 17 december wordt de winkel week afgesloten met een feestavond in „De Ark". Om 8 uur 's avonds gaat daar dan de show „De Gein- trein" van start. In deze „trein" zit ten Ab Hofstee, Appie Brommert, Ciska Peters, het trio Rosman. de Gebr. Brouwer (trompetisten), de Kermisklanten (akkordeon-duo) en Kees Marjan (zang-duo). Telefoonwinkel in Hilversum UTRECHT, 6-11. Hilversum krijgt er op 17 november een J nieuwe ivinkel bij, een tele- J foonwinkel. PTT gaat dit win- f keltje onderbrengen in de hal van het postkantoor. PTT wil op deze manier de telefoon nog dichter bij het publiek brengen. Men kan er niet al leen terecht voor informatie over de telefoon, maar men kan er ook allerlei soorten toestellen in diverse kleurtjes bekijken. Het streven van PTT is er op gericht in elke regio met minimaal 60.000 in woners zo'n telefoonwinkel te vestigen. Luctor et Emergo" Echte bomen Woensdag 3 december is er 's avonds om half acht een rond gang door het dorp door Luctor et Emergo. In de stoet zal zich een ver klede ruiter te paard bevinden, die na afloop van de optocht in cafeta ria De Wig zal worden ontmaskerd. Tot half tien kan men zijn oplos sing wie de verklede bekende Re- nessenaar is in De Wig inleveren. Ook zal een winkelweekkrant huis-aan-huis bezorgd worden. Hier aan zijn ook enkele wedstrijden verbonden nl. een advertentie-lees- wedstrijd. In de krant staat een lijst met vragen, die door het zorgvuldig lezen van de krant kunnen worden opgelost. Verder is er een letterwed- strijd. Men moet tellen hoe vaak de letter N in de winkelweekkrant voorkomt. Veel belangstelling bestond voor de puzzel van vorige week, een „aar dig puzzeltje", dat niet al te veel moeilijkheden opleverde. Door lo ting werden de prijswinnaars ver kregen. De eerste prijs gaat naar: De heer L. de Graaff Kerkstraat 12 BRUINISSE De tweede prijs is bestemd voor: Mevr. A. v. Waveren-v. Esmond Staak weg' 207 DIRKSLAND De oplossing van de puzzel is de volgende: HORIZONTAAL: 1. trekker; 6. es sence; 12. vorm; 14. pons; 15. R.K.; 17. kampement; 20. 11.; 21. pak; 23. termiet; 24. koe; 25. Edam; 27. renet; 28. koop; 29. dinar; 31. Ier; 32. partij; 33. slab; 35. dorp; 36. weetal; 37. molton; 39. lier; 41. pipr; 43. asiel; 45. pro; 47. staar; 49. ster; 50. waard; 52. sago; 53. sar; 54. tartaan; 56. lip;; 57. A.P.; 58. Muntendam; 60. op; 61. zult; 62. even; 64. exegese; 65. klop per. VERTICAAL: 1. torpedo; 2. e.v.; 3. kok; 4. krat; 5. emmer; 7. speet; 8. Sont; 9. ent; 10. N.S.; 11. ellepijp; 13. Eemnes; 16. kadi; 18. prei; 19. mier; 20. loot; 22. kanselier; 24. korporaal; 26. Malei er; 28. kartets'; 30. ratel; 32. polis; 34. bar; 35. dop; 38. cassave; 40. krater; 42. kropper; 44. stap; 45. part 46. Oran; 48. agio; 50. wants; 51. da del; 54. tule; 55. NAVO; 58. mug; 59. mep; 61. ze; 63. N.P. De nieuwe puzzel HORIZONTAAL: 1. distelvink; 7. schermbloemige plant; 13. onverge lijkelijk; 14. zeehond; 16. wacht van krijgslieden; 17. plaats in de Betuwe 18. zangstem; 20. het doel treffend; 21. voegwoord; 22. Europeaan; 24. deel van de dag (afk.); 26. mikpunt; 28. kort muziekstuk; 31. overblijfsel bij verbranding; 33. aardrijkskundi ge aanduiding (afk.); 34. gedwee; 36. muzieknoot; 37. rivier in Italië; 38. vochtig aanvoelend; 40. zuil, pilaar; 42. vestingwerk; 44. hardheid van de gond door vorst; 45. te weinig vocht hebbend; 46. deel van een gezicht; 47. projekt ieplaatje; 48. tegen (Grieks); 50. lawaai; 52. deel van een horloge; 53. schijngestalte van, de maan (afk.); 54. uitroep; 56. Euro peaan; 57. deel van het bovenbeen; 58. muzieknoot; 59. deel van een uurwerk; 61. roofvogel; 63. goedig persoon; 67. trekdier; 69. in zee vooruitstekende landpunt; 71. vogel; 72.Europeaan; 74. half adelgesteente; 76. knaagdier; 77. deel van Azië; 78. niet gejaagd; 79. weekdier. VERTIKAAL: 1. gegraven diepte: 2. vereniging, verbond; 3. oude be- lastingvorm; 4. korte tijdsduur; 5. eerstkomende (afk.); 6. dialekt; 8. landbouwwerktuig; 9. grappenma ker; 10. ring van bloemen; 11. plaats in Noord-Holland; 12. water door latende; 14. snelle loop; lö.dames- halsbont; 18. doortochtgeld; 19. te ken van de dierenriem; 22. onver- duisterd schijnende; 23. snel, vlug; 25. roofdier; 27. familielid; 29. ko raalblank; 30. openbaar ambtenaar; 32. niet dik; 34. vrucht; 35. behaag ziek; 37. puntig werktuig; 39. zang stem; 40. toverheks; 41. verachtelijk 43. lofdicht; 49. elektrisch geladen deeltje; 51. overeenkomst; 52. siaaf- vormig werktuig; 55. tuinhaag; 57. deel van een gebouw; 59. oogziekte; 60. gewrichtsholte; 61. tuimeling; 62. marktprijs van geldsoorten; 63. telegrafisch kocrsbericht onder beurstijd; 65. alvorens; 66. stoot; 68. voertuig zonder wielen; 69. verou derd scheepstype; 70. stad in Frank rijk; 72. bundel; 73. bittere vloeistof; 75. den lezer heil (afk. Latijn): 77. boksterm (afk.). NEW YORK, 6-11. De Veiligheidsraad der V.N. heeft donderdagavond Marokko gelast „onmiddellijk alle deelnemers aan de mars in de Sahara terug te roepen". In een met algemene stemmen aangenomen resolutie zegt de Raad het organiseren van deze mars te be treuren. De Veiligheidsraad vraagt voorts aan Marokko en de andere partijen in het conflict „volledig samen te werken met secretaris-generaal Wald- heim bij de uitvoering van zijn op dracht die hem is verstrekt door de Veiligheidsraad in desbetreffende re soluties". De Spaanse afvaardiging stelde de raad in kennis van een brief van de Marokkaanse regering waarin werd gezegd dat het „zeer moeilijk zou zijn voor de Marokkaanse strijd krachten zich te onthouden van in terventie" als zich botsingen zouden voordoen tussen de deelnemers aan de mars en Spaanse troepen. In een dergelijk geval zou er sprake zijn van een staat van oorlog tussen Spanje en Marokko, aldus de Ma- rokaanse brief. Deze was donderdag overhandigd aan de ambassadeur van Spanje in Rabat. AMSTERDAM, 7-11. Er komen weer echte bomen op de dam in de hoofdstad. Op de plaatsen waar titans op de trottoirs miezerige stammetjes tevergeefs geprobeerd hebben temidden van de milieuver ontreiniging enig groen te brengen zullen in de komende weken fors uit de kluiten gewassen olmen worden geplant. Die olmen komen uit de buurt van het Overijsselse Wijhe, zijn 25 jaar oud en ongeveer veertien meter hoog. De betrokken, trottoirs liggen in hoef ijzer vorm rond het Nationaal Mnument. De Nederlandse Heide Maatschappij gaat de bomen plan ten in samenwerking met de dienst beplantingen van de gemeente. Het initiatief is genomen door een nieuw comité „Groen Hart", dat plannen heeft ook elders in Amsterdam meer groen aan te brengen. Rode Kruis stuurt rampensets naar Portugal DEN HAAG, 6-11. Het Nederland- einde 900 rampensets voor kinderen naar Portugal, voor distributie on der de jeugdige vluchtelingen uit Angola. Deze rampenzakjes, die op initiatief van het Jeugd Rode Kruis door schoolkinderen in alle delen van het land zijn samengesteld, be vatten o.m. toiletartikelen, teken- en schrijfmateriaal en een stukje speelgoed. De inhoud van de sets is afgestemd op de eerste behoefte van kinderen na een calamiteit. De zen ding wordt vandaag of morgen gra tis door de Portugese luchtvaart maatschappij TAP van Amsterdam naar Lissabon getransporteerd. Het Rode Kruis heeft dit vrijdag meege deeld. Spreeuwen eten wijndruiven TRIER, 7-11. Spreeuwen hebben dit najaar voor vier miljoen gulden druiven in de wijngaarden van de Europese gemeenschap gegeten, zo is donderdag in Luxemburg meege deeld. Lawaaikanonnen noch jacht geweren konden de vogels van hun maaltijd houden. Volgens ornithologen houdt het ongewoon hoge aantal spreeuwen verband met de tussenlanding van uit Rusland afkomstige spreeuwen in de getroffen landen. In 1976 zal een internationale waarschuivingsdienst de spreeuwen- trek uit het oosten in het oog hou den. Dit heeft een woordvoerder van de vogelwacht in Frankfort gemeld. KORTE BERICHTEN I TT HET BINNENLAND GRONINGEN. Onbekenden heb ben in de nacht van woensdag op donderdag uit het winkelpand van de firma Vorenkamp in Groningen tien geweren gestolen. HOOFDDORP. Het Van der Valk concern heeft een bod van acht mil joen gulden gedaan op Dam Chips in Hoofddorp. Dit heeft G. II. van der Valk, mede-aandeelhouder van het concern, donderdagavond meege deeld. Ongeveer een maand geleden heeft Van der Valk zün bod aan het ministerie van landbouw mondeling gemeld. Maandag hecfl hij dat schrif telijk bevestigd. DEN HAAG. De koopkracht van cle Nederlandse bevolking ligt vol gens een studie van het Duitse niarktonderzoekingsinstituut „Ge- sellschaft für Konsumforschung" 23 procent boven het Westeuropcsc ge middelde. deelt de Nederlands-Duit se Kamer van Koophandel mee. AMSTERDAM. Deze visser heeft zijn plekje aan de Amsterdamse Sloterplas ontdekt; in de stad is hij toch buiten. Heel knap bedacht LAATSTE NIEUWS BEEK (Limburg), 7-11. Heden vrijdagmorgen heeft zich in een naf- takraker van D.S.M. in het Limburg se Beek een ontploffing voorgedaan. Volgens een woordvoerder is daarna brand ontstaan, maar er is geen ket tingreactie gevolgd. Er is een aantal gewonden. De ontploffing deed zich voor in naftakamer 2 op het terren van Po- lvchem op de grens tussen Geleen en Beek. Een groot aantal ambulances zijn naar het fabrieksterrein gediri geerd met de opdracht de zwaarst gewonden het eerst te vervoeren naar ziekenhuizen in de buurt. Tot ver in de omtrek sprongen de ruiten van huizen. Een proot winkelbedrijf in de buurt moest worden ontruimd. Nederlander in Irak niet dood? DEN HAAG. 6-11. De veertigja rige Nederlandse verpleger Leon Aaronson is wellicht niet dood. Van het ministerie van buitenlandse za ken in Den Haag is vernomen dat de tijdelijk zaakgelastigde van Irak in ons land donderdag aan het eind van de middag het ministerie telefonisch heeft meegedeeld dat de exekutie van de heer Aaronson niet heeft plaatsgehad. Wel is hij ter dood ver oordeeld, aldus een woordvoerder van buitenlandse zaken over dc me dedeling van de Iraakse zaakgelas tigde. Wie gaat het vlugst? AMSTERDAM. 6-11. In het cen trum van Amsterdam is de motor het snelst en de fiets het meest kon- fortabele vervoermiddel. De fiets is nummer twee wat snelheid betreft. Dat staat in het donderdag ver schenen blad „Autovisie", dat zes manieren van vervoer met elkaar heeft vergeleken. Wanneer het echter om de eigen keuze gaat is de auto veruit favoriet. De drie soorten openbaar vervoer in de vergelijking - tram, taxi en wit- kar - zijn grote verliezers van de drie soorten eigen vervoer: auto, Er zijn vlammen van ongeveer dertig meter hoog, zo meiden oogge tuigen. De omgeving zou worden ge- evacueerd. De E-9 is voor verkeer afgezet. Het telefoonverkeer met Beek, Ge leen en Born is gestoord. Het ver keersplein Kerensheide in Geleen is voor alle verkeer afgezet. Het ver keer Maastricht-Weert en Heerlen- België wordt aangeraden een andere route te volgen. PARIJS. Een verstoring in de elektriciteitsvoorziening heeft don derdag de Parijse metro gedurende twintig minuten verlamd. Daarmee is de tweede dag ingeluid van een 48-uurs-ak'tie van de vakbonden in de strijd voor hogere lonen en min der werkloosheid. NEW DELHI. Het Indiase hoogge rechtshof zal vandaag (vrijdag) vijf afzonderlijke vonnissen wijzen in de beroepszaak rond premier mevrouw Indira Gandhi en de daarmee sa menhangende bezwaarschriften te gen de van regeringswege met tc- rugwrkend kracht ingevoerde amen dementen op de kieswet. (Vervolg van pag. 1) zodat hiervoor geld beschikbaar ge steld moet worden. Natuurlijk kan niet elke wens worden ingewilligd. Vooral nu voor alle openbare lagere scholen artikel 55quater L.O.-wet 1920 wordt toegepast, is er reden het bedrag per leerling te korrigeren. T egelverharrüng De vorige raadsvergaderingen staakten de stemmen over het voor stel van b. en w. een krediet be schikbaar te stellen voor een sier lijker tegelverharding voor het ge meentehuis. Opnieuw in stemming gebracht, werd het voorstel verwor pen met 4 stemmen tegen en 3 voor. Tegen: de leden L. C. Hart, L. den Boer, C. J. van Burg en mevr. J. Kloet-Schellingerhout. Voor: de le den A. J. Bij de Vaate, we*lh. M. L. Hoogenboom en weth. J. Boot. De voorzitter zegde toe, dat het bedrag in een wijziging van de gemeentebe groting zal worden afgevoerd. Vastgesteld werd de 18e wijziging van de gemeentebegroting voor 1975 waarin opgenomen gelden voor ver betering van de Deensestraat te El- lemeet en van de Kerkweg te Kerk- werve. Begroting 1976 Vervolgens werd de gemeentebe groting voor 1976 aangeboden. De begroting sluit met een post voor onvoorziene uitgaven van f 70.000 terwijl een stelpost voor uitvoering van openbare werken van f 100.000" kon worden geraamd wegens een extra uitkering uit het gemeente fonds. Een commissie uit de raad zal de begroting onderzoeken. Tijdens de rondvraag vroeg' de heer L. den Boer een oplossing voor het parkeren in de Ring bij de N.H. kerk. Spreker informeerde of wel eens een gesprek met betrokkene over het elders parkeren heeft plaats gehad. Verder vroeg de heer Den Boer aandacht voor een betere ver lichting van de splitsing Kerkweg- Zandweg. De voorzitter antwoordde, dat met betrokkene eerder gesproken was over het parkeerprobleem in de Ring te Kez'kwerve. Een parkeer verbod zou kunnen worden vastge steld, maar dan worden alle par keerders getroffen. Hij zegde een nieuw gesprek met betrokkene toe. Op een vraag van de heer De Boer of parkeerruimte mogelijk is op het terrein tussen Weelweg en Vroon - straat antwoordde de voorzitter, dat het kollege hiervoor weinig voelt. Het aanzien van het terrein zou er niet beter op worden. Het kollege zal aandacht schenken aan de ver lichting van de splitsing Kerkweg- Zandweg. fiets en motorfiets. ROTTERDAM. 6-11. De Nationale Coöperatieve Aan- en Verkoopvere niging voor Land- en Tuinbouw G.A. „Cebeco-IIandelsraad" te Rot terdam heeft in het 30 jpuni 1975 afgesloten boekjaar 1974 1975 een cmzet behaald van bijna f 1,8 mil jard. Dat is vrijwel evenveel als in liet vorige boekjaar. Ook de in ton nen gemeten omzet bleef op onge veer hetzelfde niveau van 4,1 mil joen ton. De omzet volgens de geconsoli deerde resultatenberekcning, om vattend dc omzet van Cebcco-IIan- delsraad en die van haar meerder heidsdeelnemingen, bereikte een to taalbedrag van f 2 miljard, wat een kleine stijging betekent ten opzichte van het vorige jaar. De omzet van de Cebeco-Handelsraad-groep, be staande uit de leden-coöperaties, Cebeco-Handelsraad en de deelne mingen. die in het vorige boekjaar f 3.2 miljard beliep, bereikte in 1974 1975 een totaal van f 3.3 mil jard. Gezien de gedaalde rentabiliteit van de individuele land- en tuin bouwbedrijven en de algemene te ruggang in de conjunctuur acht Ce beco-Handelsraad de financiële re sultaten niet onbevredigend. Sty ging baten De baten zijn gestegen van f 79,6 tot f 86,6 miljoen. Daar slaat echter een ^kostenstijging tegenover van f 73.7 naar f 81,8 miljoen. Veruit het grootste deel van deze kostenstijging wordt veroorzaakt door salarissen en sociale lasten, bij een gedaald personeelsbestand. Tegenover een gei ingcr ncttosaldo uit deelnemin gen staat een hogere rentabate. Per saldo is het brutoresultaat vóór belastingen, na afschrijvingen tof een totaalbedrag van f 7,4 mil joen, ruim C 5 miljoen, tegenover biina f 5,9 miljoen in het vorige boekjaar. Na aftrek van de ven nootschapsbelasting resteert er een bedrag van f 3,5 miljoen. Voorge steld wordt, hiervan f 1,6 miljoen aan de reserve toe te voegen om het effectief vermogen op peil te houden Verder is ruim f 1,2 miljoen be stemd voor het fonds voor prijsver schillen, waarna er een bedrag van f 673.000 overblijft als exploitatie- overschot. Aan de algemene verga dering wordt voorgesteld dit bedrag in zijn geheel in het reservefonds te storten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 4